یکشنبه ۲۴ تیرساعت ۱۱:۵۴Jul 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمبود زمین»

جام جم   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
روز پنجشنبه ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می داد یک واحد مسکونی در یکی از محله های تهران یکباره تخریب می شود. همین یک فیلم لزوم توجه به نوسازی بافت فرسوده را به خوبی نشان می دهد ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
استاندار هرمزگان از الحاق زمین ویژه طرح ملی مسکن در بیش از 387 روستای استان خبر داد. به گزارش صبح ساحل به نقل از تسنیم: مهدی دوستی، استاندار هرمزگان در جلسه شورای مسکن استان ...
حوزه   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۵:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ امام جمعه بدره ضمن ارائه توضیحاتی در رابطه با نحوه تغییر کاربری زمین کشاورزی به مسکونی، گفت: بدره با مشکل کمبود زمین مسکونی و مسجد روبروست و سال هاست طرح الحاق توسعه شهری در این منطقه اجرا نشده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ - ۱۶:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل راه و شهر سازی گلستانی یکی از موانع در اجرای طرح های حوزه مسکن را کمبود زمین عنوان کرد و گفت: تا کنون بیش از 400 هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان تامین شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۶:۳۰    
کمبود زمین و زیرساخت های لازم از مشکلات مهم توسعه سرمایه گذاری در شهرکهای صنعتی در شهرستان گناباد است.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۰۹:۳۹    
روزنامه های شیراز امروز چهارشنبه 13 تیر با عناوینی همچون کمبود زمین برای مسکن ملی در فارس ، هوش مصنوعی برای حراست از باغ ها و... به روی دکه روزنامه فروشی ها رفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت عمران شهر های جدید گفت: کمبود اراضی در شهر های جدید از جمله پرند وجود داشته است که در تلاش هستیم با الحاق اراضی وساخت شهرک بخشی از این کمبود ها را رفع کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۰۹:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-مدیرکل بنیاد مسکن فارس گفت: با توجه به لزوم تامین زمین برای پروژه های نهضت ملی مسکن در استان، با کمبود زمین در این بخش مواجه هستیم که باید رفع شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۲۲:۴۶    
یزد- ایرنا - رییس هیات فوتبال یزد گفت: کمبود زمین چمن و زیرساخت مهمترین مشکل و سد راه اصلی توسعه فوتبال در سطح این شهرستان است.
شبکه اطلاع رسانی دانا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۱۵:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ارسلان مالکی، ششم تیرماه در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات تامین زمین در استان اردبیل، گفت: به دلیل کمبود زمین دولتی در این استان و به خصوص در شهر اردبیل با کسری زمین زیادی روبه رو بودیم که خوشبختانه این امر با پیگیری های استانی و ملی حل شد. ...
مازنی نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۱۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به کمبود زمین در استان مازندران جهت به کارگیری در بخش های تولیدی و صنعتی بهره مندی از ظرفیت موجود در شهرک های صنعتی استان یکی از راهبردهای جدی دولت در بخش اشتغال آفرینی است. دولت سیزدهم در گام نخست سعی کرد برخی از زیرساخت های مورد نیاز شهرک های صنعتی مازندران را [...]
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۶:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رشت- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کمبود زمین برای احداث مسکن بویژه در استان های شمالی بیان کرد: کمبود زمین در حوزه مسکن با بازنگری در کاهش مدت زمان طرح هادی روستایی از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می تواند در این زمینه کارگشا باشد.
منجیل خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۲۳:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار منجیل خبر به نقل از ایرنا ، سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری چهارشنبه شب (23 خرداد 1403) در سومین روز تبلیغات نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه خبر با تاکید بر اجرای دقیق برنامه های توسعه ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۲۳:۳۱    
جلیلی گفت: در کشور کمبود زمین نداریم؛ مشکل انحصار و تبعیض است. باید نسبت به تهیه مسکن با موضوع آمایش سرزمین و اقتصادکلان کشور ببینیم.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۲۲:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
سعیدجلیلی گفت: در کشور کمبود زمین نداریم؛ مشکل انحصار و تبعیض در زمین است. 330 هزار هکتار می تواند برای ساخت مسکن قرار بگیرد. منبع: صداوسیما
یافته   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۲۳:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
چاپ ایمیل توضیحات بخش: اخبار مجموعه : اقتصادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان گفت: نرخ سرمایه گذاری در استان به علت کمبود زمین بخصوص با توجه به اینکه اراضی این خطه بیشتر کشاورزی یا جزو منابع ملی و طبیعی محسوب می شود، بالاست. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۱ - ۰۹:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- طرح نهضت ملی مسکن، گامی بلند در راستای تحقق آرزوی دیرینه خانه دار شدن اقشار مختلف به ویژه خانوارهای کم برخوردار در سراسر کشور است که در این میان، استان کهگیلویه و بویراحمد و به طور خاص شهر یاسوج، با چالش کمبود زمین برای اجرای این طرح مواجه است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۱۴:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 200 میلیارد تومان توسط وزارت راه و شهرسازی و 200 میلیارد تومان از محل مولد سازی برای خرید 20 هکتار زمین در مرکز استان در نظر گرفته شده و به مرکز کشور ارسال شده که هفته آینده نهایی می شود.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۴:۰۴   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی افزود: در حال حاضر برای شروع ساخت مابقی واحدها در برخی استان ها با کمبود زمین مواجه بوده و پیگیر رفع آن هستیم، اما به یاری خداوند تا پایان مرداد سال آینده به تعهدات خود در این زمینه عمل می کنیم.
قم پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۹:۲۶    
به گزارش قم پرس؛ با توجه به کمبود زمین چمن فوتبال در شهر قم و اینکه ورزشگاه تختی هم هنوز به بهره برداری نرسیده است ما مدیران باشگاه ها درخواستی از اداره ورزش کردیم تا زمین چمن ورزشگاه حیدریان بدون تشریفات و برای توسعه فوتبال و همچنین مدیریت سانس در اختیار هیات فوتبال قرار بگیرد و با باشگاه های ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۶:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی از موافقت با الحاق طرح های 7/7 هکتاری شهر شوسف و 38 هکتاری شهر آیسک خبر داد و گفت: با الحاق این زمین ها مشکل کسری زمین در شهرهای استان رفع می شود و کمبود زمین وجود ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۴:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- سرپرست اورژانس یزد گفت: کمبود زمین با کاربری بهداشتی و درمانی در برخی محلات شهرستان، مشکل اصلی پیش روی گسترش پایگاه پیش بیمارستانی 115 در این شهر است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۰۹:۲۲    
رییس جمهور با تاکید بر اینکه تکمیل و تحویل واحدهای مسکونی تداوم دارد، گفت: جایی که زمین نداریم مرتفع سازی را دنبال می کنیم.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که کمبود زمین های چمن مصنوعی در برخی محله های پایتخت و شهرستان ها یکی از اولویت های اداره وزش و جوانان شده، بسیاری از علاقه مندان به فوتبال آرزوی پا به توپ شدن در زمین فوتبال روستای دیوزناو را دارند.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصاد آینده نیوز؛ کریم طیاری رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دهاقان اظهار کرد: در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن این شهرستان و با توجه به کمبود زمین مورد نیاز، 60 هکتار زمین از اراضی دولتی به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن به محدوده شهرستان دهاقان الحاق شد. ...
دیده بان البرز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز البرز با اشاره به کمبود زمین برای احداث مدرسه در البرز عنوان کرد: به همین دلیل به توسعه تعداد کلاس های مدارس و کاهش فضای ورزشی آنها رو آورده ایم.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- رییس هیات فوتبال یزد گفت: کمبود زمین چمن برای فعالیت مدارس فوتبال به خصوص در تابستان مانع اصلی جذب عموم علاقه مندان و توسعه رشته در این شهرستان 700 هزار نفری است .
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۵:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
حسن مهرانی گفت: ما در استان البرز کمبود زمین برای مدرسه سازی داریم یعنی خیرین پای کار هستند، اما زمین مناسب برای ساخت و توسعه فضای آموزشی نیست.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
گرگان- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: با توجه به کمبود زمین در استان گلستان ساخت و تولید مسکن به روش خودمالک در دستور کار مدیران استانی قرار دارد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گلستان در اولین جلسه شورای مسکن استان در سال 1403 گفت: با توجه به کمبود زمین در در استان گلستان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن، ایجاد صنعت شهر ها و ایجاد شهرک های مسکونی ظرفیت های دیگر تولید مسکن می باشد که در گلستان از این روش ها در حال بهره برداری هستیم. ...
اکو ایران تصویر اقتصاد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۰:۰۱    
گروهی از فعالان و مدیران شهری با استناد به کمبود زمین در شهرهایی همچون تهران برای ساخت بناها و کاربری های ضروری شهری، ساخت وساز در پارک ها و بوستان های شهری را توجیه می کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : تامین مسکن حداقلی برای آحاد مردم هر جامعه از اصلی ترین وظایف نظام حاکم است و معمولا دولت ها با تدوین سیاست هایی سعی در تامین آن دارند، اما در کشور ما با اختصاص تمامی امکانات به شهرهای موجود علی الخصوص مراکز استان ها و عدم ایجاد شهرهای جدید متناسب با میزان رشد جمعیت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۲۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل آموزش و پرورش قم کمبود زمین آموزشی را مورد توجه قرار داد و گفت:30 درصد از ظرفیت های آموزشی استان نیازمند نوسازی هستند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۱:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- معاون رئیس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با ذکر این نکته که محدودیتی در تامین و پرداخت تسهیلات هفت میلیارد ریالی برای خرید و یا ساخت مسکن جانباران و ایثارگران وجود ندارد، گفت: اصلی ترین مشکل در تامین مسکن این جامعه در مازندران فقط کمبود زمین است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۴:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
کرج- مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز یکی از مشکلات موجود را نداشتن زمین مناسب برای ساخت مدرسه دانست و گفت: از دستگاه های ملی و استانی که زمین مناسب در اختیار دارند، درخواست کمک می کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس استاندار فارس از هم پیمان شدن مدیران ارشد استان برای به نتیجه رساندن 64 پروژه بزرگ استانی در چهار سال آینده و همچنین رفع 90 درصدی مشکل کمبود زمین برای ساخت مسکن در شیراز خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: کمبود زمین و کمبود اعتبارات عمرانی 2 مشکل اساسی توسعه شهرک های صنعتی است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۰۹:۲۱    
مدیرکل اسبق راه و شهرسازی هرمزگان گفت: شهر بندرعباس با کسری اراضی و چالش کمبود زمین مواجه بود. از همین رو ابتدا به متقاضیان نهضت ملی مسکن گفته شد که به محدوده شهرک علوی بروند اما با اقبال شهروندان مواجه نشد ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۰۰:۴۹    
رپورتاژآگهی ساختار پیشرفته اقتصادی امارات باعث شده است که امارات و دبی به عنوان یک مقصد بسیار کارآمد برای کار و زندگی شناخته شوند؛ بخصوص شهر دبی به عنوان پایتخت امارات مقصد اکثر مهاجرین و مسافرین است، همین دلیلی بر کمبود زمین شهری در این شهر و همچنین باعث بالا رفتن اجاره بها در دبی می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۵:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش گلستان از کمبود شدید فضای آموزشی در گرگان خبر داد و گفت: 500 میلیارد ریال اعتبار برای مدرسه سازی به گلستان اختصاص یافته اما کمبود زمین مانع ساخت مدرسه شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۳۰    
سمنان - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: ساخت خانه های ویلایی با زیربنای دست کم 75 متر مربع در زمین 200 مترمربعی در طرح جایگزین خانه های ناایمن قطعه 23 و 24 مسکن مهر سمنان در حال انجام است و کمبود زمین وجود ندارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
زنجان- استاندار زنجان گفت: هم اکنون شرکت های دانش بنیان استان زنجان با کمبود زمین و مکان مواجه هستند و پارک و فناوری استان در مکانی استیجاری فعالیت می کند.
مازنی نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۸:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
سید محمود حسینی پور روز شنبه در جلسه شورای مسکن مازندران افزود: برای تامین زمین مسکن مازندران باید بیشتر همکاری و تلاش صورت بگیرد. وی تاکید کرد که شهرک مسکونی در مازندران مزیت مهمی برای خانه دار شدن جوانان در این خطه که ارزش زمین بسیار بالا و با کمبود زمین مواجه هستیم، است. نماینده [...]
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان کاشان گفت: در راستای اجرای طرح های حمایتی مسکن 6 هکتار به محدوده شهری شهر برزک و 5 هکتار به محدوده شهری شهر مشکات جهت رفع مشکل کمبود زمین الحاق شد.
شمال نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
شمال نیوز : ازآنجاکه تغییراقلیم موجب جلو افتادن زمان کشت وکار شده است و علاوه برآن فشار گسترش برنج کاری و به دنبال آن کمبود زمین برای چرای آزاد دام، افزایش مصرف علوفه و قیمت نهاده های دامی در بازهٔ زمانی قبل و بعد از کوچ، دامداران مازندران را با مشکلات جدی مواجه کرده است ....
آوای رشت   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۲۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان استاندار گیلان، مسکن و اشتغال را جزو اولویت های دولت سیزدهم با محوریت جوانان دانست و بیان کرد: باید به تعهد خودمان در بخش مسکن و اشتغال مردم عمل کنیم. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۶:۵۵    
استاندار گیلان گفت: بزرگترین مشکل در خصوص ساخت نهضت ملی مسکن در استان کمبود زمین است.