جمعه ۰۷ مهرساعت ۰۴:۰۸Sep 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اعمال تحریم ها»

روز نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۶:۵۳   + ۲۲ سایت دیگر  
اگر دستگاهی کوتاهی کرده و این اقدام باعث شده است تا اموالمان از کشوری که آنها را بلوکه کرده است پیش از اعمال تحریم ها خارج نشود حتما به لحاظ حقوقی باید پی گیری کنیم و کسانی که دانسته یا نادانسته موجب خسارت به کشور شدند حتما باید تحت پی گیری قرار بگیرند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: آمریکایی ها و اروپایی باید بدانند که با اعمال تحریم ها نمی توانند از پیشرفت مان در زمینه های گوناگون جلوگیری کنند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۴۱    
به گزارش ایران آنلاین، دنیس مونکادا وزیر امور خارجه نیکاراگوئه با بیان اینکه الگوی امپریالیستی و استعماری منقضی شده است، آمریکا را به تلاش برای ایجاد بی ثباتی و کودتا در کشورها از طریق اعمال تحریم ها متهم کرد. ...
یک کارشناس مسائل بین الملل با این این نکته که یکی از شاخص های شناسایی کشورهای مستقل ضریب دادن اعمال تحریم ها از طرف کشورهای غربی علیه آنهاست، گفت: رونق جشنواره های فیلم، تئاتر، موسیقی عامل تحریم شخص وزیر فرهنگ بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اعمال تحریم ها علیه مقامات کشورمان گفت: به کشورهای غربی به ویژه آمریکا و اروپا توصیه می کنیم که از تاریخ درس بگیرند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، بروکسل با اقدامش مبنی بر اعمال تحریم ها علیه شهروندان عادی روسیه که به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر می کنند، می خواهد پرده آهنین جدیدی در این قاره ایجاد کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۶:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی کردستان اعمال تحریم ها علیه خبرگزاری های فارس، تسنیم و شبکه تلویزیونی پرس تی وی را نشانه آزادی بیان دروغین نهادهای آمریکایی اعلام کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۶:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیسی در ادامه با اشاره به شکست سیاست فشار حداکثری و تحریم ایران بنا به اذعان مقامات آمریکایی، تصریح کرد: پیشنهاد من به شما مدیران رسانه های آمریکایی آن است که از مقامات خود بخواهید در اعمال تحریم ها علیه ملت ایران تجدید نظر کنند ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۳:۲۰   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور با اشاره به شکست سیاست فشار حداکثری و تحریم ایران بنا به اذعان مقامات آمریکایی، تصریح کرد: پیشنهاد من به مدیران رسانه های آمریکایی آن است که از مقامات خود بخواهید در اعمال تحریم ها علیه ملت ایران تجدید نظر کنند ...
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۲۶    
وزیر امور خارجه انگلیس در تداوم مواضع مداخله جویانه در امور داخلی ایران ادعا کرد که دولت لندن به اعمال تحریم ها علیه تهران ادامه می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۵:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – وزیر امور خارجه انگلیس در تداوم مواضع مداخله جویانه در امور داخلی ایران ادعا کرد که دولت لندن به اعمال تحریم ها علیه تهران ادامه می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، اگر دیدار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی منجر به انتقال تسلیحات میان دو کشور شود، آمریکا در اعمال تحریم ها تردید نخواهد کرد.
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
در تشریح این دستاورد دکتر عیسی نویری رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز اروندان طی گفتگویی اظهار داشت: پیش از اعمال تحریم ها شرکت های خارجی موجود در توسعه میادینی مانند دارخوین از دستگاه های MPFM چند ملیتی مانند رکسار استفاده کرده بودند ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۲۰    
صنعت چاپ متاثر از تحریم ها دچار مشکلات و چالش های گوناگونی در ابعاد مختلف شده است. فرسودگی تجهیزات و ماشین آلات این صنعت، تنها یکی از مشکلاتی است که به واسطه محدودیت های ناشی از اعمال تحریم ها به این صنعت تحمیل شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۵:۴۲   + ۲۶ سایت دیگر  
رویترز طی گزارشی نوشت تولید و صادرات نفت ایران در ماه آگوست به رقم پیش از اعمال تحریم ها رسیده و ایران در دور زدن تحریم ها بسیار موفق بوده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۵:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: افزایش تمایل مقام های آمریکایی جهت اعمال تحریم ها علیه بازیگران موجب شده تا اعتماد متحدان این کشور به سلطه دلار کاهش یابد. همزمان زقبای واشنگتن چون چین و روسیه در صدد هستند تا ارز خود را جایگزین دلار کنند.
سعید تاجیک، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران عنوان کرد که به دلیل اعمال تحریم ها واردات خودروهای نو به خصوص از برندهای معتبر اروپایی عملاً امکان پذیر نبوده و واردات خودروهای کارکرده راه حل میان بری است که می تواند به نوسازی ناوگان باری و مسافری کمک کند.
اعتماد مردم روسیه به ارزهای غربی پس از اعمال تحریم ها کاهش یافته است و آن ها سعی می کنند به جای یورو و دلار پس انداز خود را به یوان تبدیل کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مقامات آلمان اعتراف می کنند که اعمال تحریم ها علیه روسیه بی تاثیر بوده است.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
دولت کانادا تحریم های تازه ای را علیه روسیه وضع کرد. وزارت امور خارجه کانادا روز جمعه اعلام کرد که کانادا در حال اعمال تحریم ها علیه 15 فرد و سه نهاد روسی است که به گفته اتاوا پاسخی به سطوح فزاینده نقض حقوق بشر و خشونت هایی است که مخالفان و منتقدان سیاسی در روسیه با آن مواجه هستند. ...
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۷:۵۹    
تهران- ایران پرس: دبیر ستاد حقوق بشر و معاون بین الملل قوه قضائیه با تاکید بر آثار منفی تحریم ها بر زندگی مردم گفت: اعمال تحریم ها جنایت علیه بشریت است.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۷:۳۱    
تهران- ایران پرس: دبیر شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به تاثیرات منفی تحریم های آمریکا در حوزه های مختلف زندگی مردم ایران، تاکید کرد: واشنگتن باید پاسخگو این تبعات و جنایتی که به اسم تحریم مرتکب می شود، باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
دولت انتقالی جدید نیجر متعهد شد تا محمد بازوم، رئیس جمهور برکنار شده این کشور را به دلیل خیانت بزرگ محاکمه کند و همچنین رهبران غرب آفریقا را برای اعمال تحریم ها علیه نیجر به باد انتقاد گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۰:۳۰    
اتحادیه اروپا آمادگی خود را برای اعمال تحریم ها علیه نیجر در پی کودتا در این کشور اعلام کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۰:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: برند تکنو تا سال 97 در ایران حضور داشت که پس از اعمال تحریم ها ناگزیر به ترک ایران شد. حال این برند که در 100 کشور جهان عرضه می شود از روز شنبه وارد بازار گوشی های تلفن همراه خواهد شد ...
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۱:۲۶    
یکی از ابزارهای اصلی در سال های اخیر، اعمال تحریم ها یا تعرفه های تجاری بوده است. در همین راستا، چین برای عادی سازی روابط تجاری خود با استرالیا، گامی بزرگ در این مسیر برداشت که از ابتدا هم نباید به این مسیر کشیده می شد.
شهر سخت افزار   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ابعاد قاچاق قطعات سخت افزاری از هنگ کنگ به چین پس از اعمال تحریم ها علیه این کشور هر روز ابعاد تازه ای پیدا می کند. در جدیدترین اقدام ماموران گمرک یک قاچاقچی چینی که 837 پردازنده در کنار 900 کیت حافظه رم و ده SSD را در زیر خودروی خود جاسازی کرده بود، دستگیر شد ...
ثبات اقتصاد روسیه به دلیل تزریق های مالی بزرگ دولتی، توسعه مجتمع نظامی-صنعتی و جهت گیری مجدد تجارت خارجی به سمت شرکای شرقی، به ویژه هند و چین است.
یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ادعا کرد: در صورت لزوم، کره شمالی و روسیه را تحریم می کنیم. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آمریکا اعلام کرد که در صورت لزوم کره شمالی و روسیه را تحریم خواهد کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۹:۰۰    
نیویورک - ایرنا- ایالات متحده آمریکا در راستای سیاست های یکجانبه اعمال تحریم ها و محدودیت های خود، روز سه شنبه به وقت محلی محدودیت های سفر جدیدی را برای شهروندان مجارستانی وضع کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۶:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش دشمنان در برپایی برخی کمپین ها در زمینه تحریم ماه محرم تاکید کرد: تصور دشمنان بر این است که با برپایی یکسری کمپین ها ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۳:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نشریه فارن پالیسی در مقاله ای با اشاره به شکست ایالات متحده در سیاست اعمال تحریم ها عنوان کرد که زمان آن رسیده واشنگتن متوجه شود که عشق به تحریم ها قدرت جهانی دیپلماتیک و اقتصادی اش را تضعیف می کند.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
طبق سندی که در اختیار اعضای اتحادیه اروپا قرار گرفته است، انجمن تولیدکنندگان آلومینیوم اروپا در حال لابی برای اعمال تحریم های اتحادیه اروپا علیه تولیدکنندگان آلومینیوم روسیه هستند اما به طور خاص، مخالفت خود را با اعمال تحریم ها علیه شرکت Rusal اعلام کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۱:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه روسیه گفت هدف آمریکا برای تضعیف مسکو از طریق اعمال تحریم ها تحقق نمی یابد و این اقدامات فقط سبب مصمم تر شدن مسکو خواهد شد.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
در حال حاضر اقتصادهای آمریکا و جهان قابلیت تحمل هزینه جنگ بزرگ با چین را ندارند؛ به ویژه با توجه به رکود و تورمی که جهان در نتیجه جنگ اوکراین از آن رنج می برد. علاوه بر این اعمال تحریم ها علیه چین ممکن است به ورشکستگی شرکت های آمریکایی منجر شود ...
سلام نو / فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۲۱:۳۲   + ۳۹ سایت دیگر  
وال استریت ژورنال اعلام کرد: 14 بانک عراقی به دلیل تلاش ها برای ارسال منابع ارزی آمریکا به ایران و دیگر کشورهای تحریم شده در خاورمیانه توسط دولت آمریکا تحریم شدند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۰۴:۴۳    
تهران -ایرنا- الکساندر ووچیچ، رئیس جمهور صربستان، روز پنجشنبه گفت که بلگراد پایبندی برمواضع خود مبتنی بر اصول اخلاقی آماده اعمال تحریم ها علیه روسیه نیست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۲:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نشریه نشنال اینترست در گزارشی با اشاره به اعتیاد آمریکا به اعمال تحریم ها علیه کشورها نوشت که این سیاست به جای تضعیف کشورها آنها را برای تقویت صنایع بومی ترغیب می کند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۰۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن از طریق اعمال تحریم ها و محدودیت های صادراتی که توانایی کرملین برای جنگ افروزی را محدود می کند، به تحمیل پرداخت بهای گزاف بر روسیه، ادامه خواهد داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۲۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بار دیگر خواستار حمایت فوری بین المللی از مردم فلسطین و اعمال تحریم ها علیه اسرائیل و محکومیت تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی در جنین شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۵:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
قانون تحریم های طالبان که اخیرا توسط یکی از سناتورهای جمهوری خواه معرفی شد می تواند تحریم های سخت تری را علیه طالبان وضع کند اما مسئله کلیدی اینجاست که آمریکایی ها با اعمال تحریم ها علیه کشورها و دولت هایی نظیر طالبان نه تنها به اهداف خود نمی رسند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مهر : رئیس جمهور روسیه امروز پنجشنبه در بازدید از نمایشگاه ایده های قوی برای عصر جدید در سخنانی اعلام کرد: اکنون در زمانی که ما زندگی می کنیم که سهم همه در تقویت و توسعه کشورمان قابل توجه است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۷:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز پنجشنبه در بازدید از نمایشگاه ایده های قوی برای عصر جدید در سخنانی اعلام کرد: اکنون در زمانی که ما زندگی می کنیم که سهم همه در تقویت و توسعه کشورمان قابل توجه است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۰۶:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
واشنگتن اعمال تحریم ها علیه واگنر را به تعویق انداخته است و این تحریم ها قرار است به صورت موقت تعلیق شوند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا وضعیت فوق العاده در قبال کره شمالی و کشورهای غرب بالکان را به عنوان مبنای قانونی برای اعمال تحریم ها علیه بازیگران منطقه به مدت یک سال تمدید کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۰۵:۲۴    
کارشناس مسائل بین الملل گفت: در حوزه اقتصادی نیز موضوع اعمال تحریم ها از سوی ایالات متحده بر هر 4کشور تاثیر گذاشته است در نتیجه این موارد باعث همسویی و اشتراک شده است و به نحوی سعی می کنند که تحریم ها را دور بزنند و بتوانند به هم کمک کنند .
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۱۵:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
بورل بر تداوم اعمال تحریم ها علیه دولت سوریه تاکید کرد و گفت، اکنون شرایط در اتحادیه اروپا برای تغییر سیاست های آن در قبال سوریه مناسب نیست.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
دبیر اتاق مشترک ایران و عراق خاطر نشان کرد: امکان انتقال منابع ارزی دیناری ایران در عراق عراق فراهم شده است. در دوره اعمال تحریم ها علیه ایران، فدرال رزرو آمریکا شرایطی در نظر گرفت که ایران نتواند دینار خود را در عراق تبدیل به دلار کند و مشکلاتی در این زمینه ایجاد کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
جنگ در اوکراین بر نفوذ آمریکا در جهان تأثیر گذاشت؛ در شرایطی که واشنگتن همچنان حمایت خود را از جنگ ها، مسلح سازی و اعمال تحریم ها علیه روسیه از طریق متحدانش متمرکز می کند که نتایج منفی در پرونده های مختلف از جمله نفوذ واشنگتن در خاورمیانه را به همراه داشته است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۴۷    
مشاور امنیت ملی آمریکا از اعمال تحریم ها و محدودیت های ویزا برای طرف های درگیر در جنگ سودان خبر داد.