چهارشنبه ۳۱ شهریورساعت ۱۴:۳۲Sep 2021 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشورهای منطقه»

ایرنا   ۵۷ دقیقه پیش   + ۷ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - استاندار البرز با اشاره به ناآرامی ها در کشورهای منطقه گفت که با این وجود شاهد هستیم که ایران جزیره ثبات و آرامش است.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
قم-ایرنا- جانشین فرماندهی سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) قم گفت:جمهوری اسلامی به یکی از قدرت های ائتلاف ساز منطقه تبدیل شده و به حدی از بازدارندگی رسیده که با اتحاد با سایر ملتها مانع از تجزیه سیاسی و جغرافیایی کشورهای منطقه شده و راهبردهای خود را با قدرت دنبال می کند.
شریان   ۱ ساعت پیش   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: آمریکا به اشتباه فکر می کرد ما مستأصل می شویم اما ایستادگی ما جواب داده و همواره جواب خواهد داد.ما به وعده های دولت آمریکا اطمینان نداریم.
سرهنگ محمدی گفت: رویش های دفاع مقدس، کشورهای منطقه را یکی پس از دیگری بیدار کرده و آمریکا محکوم به شکست است و دیر یا زود منطقه را با فضاحت تمام ترک کرده و به ویرانه خود باز خواهد گشت.
خبرگزاری تسنیم   ۲ ساعت پیش    
گروه استان ها- پیشکسوت و رزمنده دوران دفاع مقدس گفت: با پیروزی ایران در جنگ مردم مظلوم کشورهای منطقه فهمیدند که می توان در مقابل متجاوزان ایستاد و از آن پس آنها نیز در مقابل دشمنان ایستادگی و مقاومت کردند.
قم پرس   ۳ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور در حساب کاربری خود در اینستاگرام ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، نوشت: 31 شهریور ماه 1359، رژیم صدام با حمایت قدرت های جهانی و کشورهای منطقه به ایران عزیز ما یورش آورد. صدام تصور می کرد در کمتر از یک هفته می تواند تهران را تصرف کند ...
انتخاب   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
روز جمعه 17 سپتامبر، سفیر سعودی در لبنان، ولید البخاری، با عجله به ریاض رفت، بدون آنکه دلیل این سفر مشخص شود. به نظر می رسد زمان بندی این سفر سفیر سعودی، به معنای پیام واضحی برای دولت میقاتی و دولت میشل عون است ...
سلام نو   ۴ ساعت پیش   + ۴۳ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در جلسه پیگیری نشست بغداد در نیویورک گفت: حضور و مداخله خارجی در هر شکلی که باشد، مغایر با اهداف صلح و امنیت در منطقه و استقلال و حاکمیت کشورهای منطقه است.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گردشگری سلامت ایران در مقایسه با کشورهای منطقه و شرق آسیا، رتبه خیلی خوبی ندارد و اکسپو دبی می تواند برگ برنده ای برای ایران باشد.
ایکنا   ۵ ساعت پیش    
فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارمندی و کارگری مالک اشتر سپاه اهر، ایران اسلامی را الگویی برای مستضعفان جهان برشمرد و گفت: ایران در بحث نشر عظمت اسلام در جهان و صدور تجربیات مبارزه و دفاع و پرورش روح و جسم انسان ها، الگوی کشورهای منطقه و همه آزادی خواهان جهان است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۳:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- آیت الله سید ابراهیم رئیسی سه شنبه شب به صورت ویدئو کنفرانس در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با بیان اینکه هرگونه نقض حقوق ملت ها، بیش از همه چیز صلح و امنیت جهانی را به مخاطره می اندازد، گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران حفظ ثبات و تمامیت ارضی همه کشورهای منطقه است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۲:۲۴   + ۱۲۹ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران با بیان اینکه هرگونه نقض حقوق ملت ها، بیش از همه چیز صلح و امنیت جهانی را به مخاطره می اندازد، تاکید کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران حفظ ثبات و تمامیت ارضی همه کشورهای منطقه است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان اینکه صلح و امنیت پایدار در گرو اجرای عدالت است و دستیابی به عدالت و آزادی صرفاً از مسیر تأمین حقوق همه ملت ها محقق می شود، گفت: هرگونه نقض حقوق ملت ها، بیش از همه چیز صلح و امنیت جهانی را به مخاطره می اندازد.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۰:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مشاغلی برای زنان در دولت طالبان در نظر گرفته شده است| مشورت کشورهای منطقه خیر خواهانه است اما آن ها نمی توانند در امور داخلی افغانستان مداخله کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۶:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
اندرو کوریبکو می گوید:عضویت دائم ایران در سازمان شانگهای، کشورهای منطقه را قادر می سازد تا برای مقابله با تهدیدات امنیتی غیر متعارف افغانستان و استفاده از فرصتهای اقتصادی همکاری نزدیکتری داشته باشند.
جنوب نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۰:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیسی تصریح کرد: "در فاصله کوتاه سپری شده از دولت سیزدهم اتفاق خاصی نیفتاده که باعث افزایش واردات واکسن و یا پذیرش عضویت کشورمان در سازمان شانگهای بشود، الا اینکه کشورهای همسایه و دوست ما دیدند که دیگر توجه ما صرفاً به غرب نیست و ارتباط با همسایگان و کشورهای منطقه اولویت سیاست خارجی ایران شده است."
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۷:۲۳    
یک اندیشکده استرالیایی خاطرنشان کرد که توافق نظامی- امنیتی استرالیا با آمریکا و انگلیس "پیمان آکوس (AUKUS)" از نگاه کشورهای منطقه از جمله اندونزی به معنی هماهنگی با منافع و هویت آمریکایی و موجب نگرانی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۶:۵۳    
تهران - ایرنا - یک اندیشکده استرالیایی خاطرنشان کرد که توافق نظامی- امنیتی استرالیا با آمریکا و انگلیس "پیمان آکوس (AUKUS)" از نگاه کشورهای منطقه از جمله اندونزی به معنی هماهنگی با منافع و هویت آمریکایی و موجب نگرانی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
یکی از نزدیکان مقامات امارات اعتراف کرد که کشورش به شکل مستقیم در سیاست های کشورهای منطقه دخالت داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یک مقام نزدیک به ولی عهد ابوظبی تلویحا اذعان کرد که امارات به صورت مستقیم در امور برخی کشورهای منطقه مداخله داشته است.
مدار شرقی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۵:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
مرکز مطالعات الناطور اردن نوشت: رویداد های مثبت بسیاری در کشور های منطقه در حال رخ دادن است؛ با عقب نشینی آمریکا از منطقه، کشورهای منطقه فرصت سازنده ای برای ایجاد ساختار اجتماعی فراگیر و گام نهادن در مسیر همکاری اقتصادی و امنیتی و اعتماد به خود می یابند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
طبق اطلاعیه بانک مرکزی چین، انتظار می رود قرارداد همکاری اقتصادی منطقه ای، روابط تجاری بین کشورهای منطقه آسیا پاسفیک را تقویت کند و فرصت های بیشتری برای استفاده از یوان در پرداخت های دو جانبه و سرمایه گذاری ها به وجود بیاید. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۳:۲۶    
تهران- ایرنا - دولت های کشورهای منطقه اقیانوسیه به رغم همه گیری موج دلتای ویروس کرونا، برنامه بازگشایی مرزها را در دستور کار خود قرار دادند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - با پیوستن رسمی ایران به سازمان همکاری های شانگهای به گفته کارشناسان روس ضمن اینکه فصلی جدیدی از روابط ایران و کشورهای منطقه رقم می خورد، چشم انداز روشنی از افزایش توان این سازمان در عرصه های امنیتی نظامی و اقتصادی پیش بینی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مرکز مطالعات الناطور اردن نوشت: رویداد های مثبت بسیاری در کشور های منطقه در حال رخ دادن است؛ با عقب نشینی آمریکا از منطقه، کشورهای منطقه فرصت سازنده ای برای ایجاد ساختار اجتماعی فراگیر و گام نهادن در مسیر همکاری اقتصادی و امنیتی و اعتماد به خود می یابند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۰:۵۰    
شفقنا آینده – دکتر مصیب نعیمی، کارشناس مسایل خاورمیانه و مدیر مسئول روزنامه الوفاق درباره هزینه های ایران در برخی کشورهای منطقه و تاثیر آن در معادلات آینده خاورمیانه می گوید: بر روی این استراتژی هزینه های سنگینی شده است ولی کاربرد آن برای ایران بسیار خوب خواهد بود ...
اقتصاد آنلاین / ایفنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۱:۳۹   + ۱۷ سایت دیگر  
چین در حال برنامه ریزی پیوسته و محتاطانه برای بین المللی کردن یوآن است و در حال حاضر پرداخت های بین المللی به یوآن 46.2 درصد از مجموع پرداخت های بین المللی را به خود اختصاص داده است.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۰:۲۵    
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: عبدالحسین بیات، مدیرعامل اسبق شرکت ملی صنایع پتروشیمی و کارشناس ارشد اقتصاد انرژی گفت: اولویت اصلی ایران در تعاملات اقتصادی باید در شکل گیری روابط با کشورهای منطقه متمرکز شود ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۱۱   + ۱۱۷ سایت دیگر  
رییس جمهور اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را گسترش و ایجاد روابط همه جانبه با کشورهای همسایه و منطقه دانست و اظهار داشت: امروز با توجه به ظرفیت بزرگی که در قالب سازمان همکاری های شانگهای ایجاد شده، همه وزارتخانه ها وظیفه دارند ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۸:۰۹    
سه کشوری که همیشه موضعی منصفانه و اصولی در مورد مساله قره باغ داشته اند، حالا در مسائل نظامی وحدت خود را نشان می دهند. در روز 12سپتامبر، برای اولین بار، رزمایش سه برادر-2021 نیروهای ویژه ترکیه، آذربایجان و پاکستان آغاز شد، که این امر باعث خوشحالی دوستان و نگرانی جدی دشمنان ما و حامیان آنها می شود ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۷:۰۸    
سمنان- طباطبایی، کارشناس اقتصادی با بیان اینکه آمارها نشان از مثبت شدن تراز تجاری ایران می دهد، گفت: این شاخص ها نشان می دهد که تجارت در کشورمان به خصوص با کشورهای منطقه رو به رونق است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۷    
سعیده نبی زاده : یک دهه پیش که سهم هزینه های بخش سلامت از تولید ناخالص داخلی در کشورهای توسعه یافته دنیا بین 7 تا 8 درصد بود این نسبت در ایران کمی بیش از 5 درصد محاسبه می شد و امروز که این رقم به 7 تا 8 درصد رسیده ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
عزیزی گفت: بدون شک پیوستن ایران به سازمان شانگهای می تواند تحول بخش اقتصاد منطقه ای و تأمین کننده نیازهای کشورهای منطقه و ارتباطات متقابل اقتصادی باشد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا،سیدآیت الله سید ابراهیم رییسی در آخرین مرحله از سفر سه روزه به کشور تاجیکستان بعد از حضور در اجلاس های پیمان همکاری شانهای و پیمان امنیت جمعی و همچین نشست های دو جانبه و چند جانبه با روسای جمهوری کشورهای منطقه و همینطور امام علی رحمان رئیس جمهوری تاجیکستان به [...]
بسیج   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سردار رفیعی آتانی گفت: کشورهای منطقه با الگو قرار دادن نظام مقدس جمهوری اسلامی مقاومت خود را در مقابل ظالمان و مستکبران با قدرت ادامه خواهند داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۶:۵۵   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: یکی از برنامه های اصلی دولت حمایت از تولید داخلی و مانع زدایی برای و رونق تولید و همچنین ایجاد اشتغال و تقویت صادرات گسترده به کشورهای منطقه است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعتقاد دارد انعقاد پیمان های پولی دویاچندجانبه با کشورهای منطقه می تواند تحریم ها را خنثی و سبب رشد و توسعه اقتصادی کشور شود.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۶:۰۶   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور با اشاره به هدف گذاری برای افزایش تجارت بین ایران و تاجیکستان، گسترش روابط با کشورهای منطقه و همسایه را اولویت اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی، عنوان کرد. *** برگزاری نشست سران کشورهای عضو سازمان شانگهای/ افزایش تجارت بین ایران با تاجیکستان ...
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان اظهار داشت: در حالی که پیش از این وسایل نقلیه تجاری دو کشور بدون هیچ مشکلی در رفت و آمد بوده و کالای مورد نظر را جابجا می کردند، از روز یکشنبه گذشته دولت باکو شرایط خاصی را به خودروهای سنگین حامل کالای ایرانی تحمیل کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شد، این وزارتخانه تقریباً با تمامی کشورهای عربی و اسلامی خاورمیانه در ارتباط است اما از آن جایی که هر کشوری ویژگی و ملاحظات خاص خود را دارد این مساله مانع اعلام ارتباط با اسرائیل می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا- ظهر 17 سپتامبر ( 26 شهریور) و در جشن بیستمین سالگرد تاسیس سازمان همکاری شانگهای در دوشنبه پایتخت تاجیکستان، پذیرش رسمی جمهوری اسلامی ایران از سوی این سازمان رقم خورد و فصل جدیدی ار روابط ایران و کشورهای منطقه آغاز شد.
برترین ها / پانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۴:۴۷   + ۴۴ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه وعده اقامت با خرید آپارتمان در ترکیه و دوبی، سرابی است که بعضی هموطنان عزیز گرفتارش می شوند گفت: به دلیل مشکلات زندگی، نبود شغل و فشارهای اقتصادی در ترکیه ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۶:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت عبدالملکی که به همراه رئیس جمهوری به تاجیکستان سفر کرده است با “جمال الدین عبدالله زاده ” وزیر تندرستی و حفظ اجتماعی اهالی جمهوری تاجیکستان دیدار کرد گفت ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۶:۰۳    
می توان هزاران صفحه درباره اشتباهات آمریکا در منطقه خاورمیانه از زمان حوادث 11 سپتامبر نوشت که تازه ترین آنها، خروج از افغانستان بدون تحقق هیچ یک از اهداف اعلام شده برای اشغال این کشور مثل نابود کردن منابع تروریسم یا همان گروه های دینی تندرو و خشونت طلب، است ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۴   + ۲۴ سایت دیگر  
سیداحمد رسولی نژاد روز چهارشنبه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: شکست مفتضحانه آمریکا در افغانستان پایان امپراطوری آمریکا را به نمایش گذاشت و رویای غرب گرایان را که تصور می کردند با حضور آمریکا کشورهای منطقه پیشرفت می کنند ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۰    
به نظر می رسد که در یک نتیجه گیری درست، کشورهای منطقه و جهان شکست ها و عقب نشینی های مکرر نظامی آمریکا از منطقه را به حساب ایران نوشته اند؛ رویدادی که عضویت کشورمان در پیمان شانگهای، توانمندی جمهوری اسلامی را در ابعاد فرامنطقه ای نیز افزایش داد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۱:۴۶    
شفقنا- وزیر خارجه ایالات متحده می گوید که واشنگتن از کشورهای منطقه و جهان می خواهد تا به پیروی از امارات متحده عربی، بحرین و مراکش در مسیر عادی سازی روابط با اسرائیل گام بردارند. ...
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۹:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
سقوط پرشتاب دولت افغانستان به خوبی نشان داد که ساختارهایی که امریکا ایجاد کرد سخت، سست و بنیان است و این تجربه دردناک برای افغانستان و کشورهای منطقه و جهان بود.
ارانیکو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۸:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
امروز بیست و یکمین نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای با حضور مقامات بلندپایه کشورهای منطقه از جمله رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. ایران از سال 2005 عضو ناظر این سازمان بوده و برای عضویت کامل درخواست داده بود که سرانجام مورد پذیرش قرار گرفت.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق روز یک شنبه 21 شهریور در راس یک هیات عالی رتبه متشکل از چند وزیر و چندین مشاور خود به تهران آمد که اهمیت بالای این سفر برای عراقی ها را نشانگر است. ...