یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۲۰:۰۷Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماران»

شبستان   ۲۰ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
شیرانی گفت: با دریافت آزمایش تعدادی از بیماران مشکوک به ویروس کرونای انگلیسی، در نهایت ابتلای 3 نفر به این ویروس در چهارمحال و بختیاری قطعی و محرز شد.
کیهان   ۲۹ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
معاون دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: اردوگاه شهید باکری خرمشهر به عنوان محل نقاهتگاه بیماران کرونایی شد. مسعود تراب پور معاون دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار کرد: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به ویروس جهش یافته و تکمیل ظرفیت بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان ...
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: حدود 12 درصد از تست های کرونای انجام شده در کشور در روز گذشته مربوط به استان خوزستان بوده است.
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از ادامه روند افزایشی بستری بیماران مبتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱ ساعت پیش    
اقتصاد ایران: مدیرعامل بنیاد بیماریهای نادر ایران بر واکسیناسیون بیماران نادر به عنوان قشر آسیب پذیرتر جامعه تأکید کرد و گفت: این بیماران به دلیل ضعف سیستم ایمنی جزء گروه های پرخطر و آسیبپذیر جامعه هستند و باید در اولویت برنامه واکسیناسون قرار گیرند.
بهداشت نیوز   ۲ ساعت پیش    
یکی از شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت ربات های پزشکی را عرضه کردند که قادر به پایش علایم حیاتی بیماران است، ضمن آنکه در شرایط کرونا تماس مستقیم پزشک به بیمار را کاهش می دهد.
گروه استان ها _ فرماندار شهرستان قشم از تعطیلی اسکله سلخ این جزیره به دلیل مثبت بودن تست کرونای 5 ملوان خارجی، خبر داد.
مدیرعامل بنیاد بیماریهای نادر ایران بر واکسیناسیون بیماران نادر به عنوان قشر آسیب پذیرتر جامعه تأکید کرد و گفت: این بیماران به دلیل ضعف سیستم ایمنی جزء گروه های پرخطر و آسیبپذیر جامعه هستند و باید در اولویت برنامه واکسیناسون قرار گیرند.
عصر ایران   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
2 دستگاه اتوبوس آمبولانس به منظور تسریع در دسترسی بیماران به خدمات تست کووید – 19 و بیماریابی سریع تر افراد مبتلا به کرونا، در محل های پر ازدحام شهر اهواز مستقر شده است. اکنون یازده شهر خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.
روزنامه کسب و کار   ۲ ساعت پیش    
دبیر انجمن داروسازان تهران می گوید: چالش اصلی اجرای طرح نسخه الکترونیک، آماده نبودن زیرساخت های آن و به ویژه قطعی و سرعت پایین اینترنت است. اینترنت و سرعت آن در ارائه خدمتی که به مردم می دهیم ...
مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: 628 کودک کار و خیابان امسال توسط این نهاد جمع آوری و ساماندهی شدند.
مشهد فوری   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر خراسان رضوی گفت: تا وقتی بیمارستانی نداشته باشیم که جایی برای طب سنتی داشته باشد راه به جایی نمی بریم، مانند بیمارستان طب مدرن که جایی برای مداوا و بستری دارد باید بیمارستان طب سنتی هم وجود داشته باشد و محوریت بیمارستان باید با طب سنتی باشد. ...
تابا خبر   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، معاون درمان دانشکده علوم پزشکی بهبهان گفت : صبح امروز مرحله دوم واکسیناسیون مدافعان سلامت شاغل در مراکز درمانی و بیمارستان های چرخه پذیرش بیماران کرونایی در این شهرستان آغاز شد. ...
به گزارش هه وال موکریان ، جواد آقازاده افزود: فاز اول واکسیناسیون در 3 گروه انجام می شود، واکسیناسیون گروه دوم نیز از روزهای اخیر شروع شده و در این مرحله 1300نفر از کارکنان بهداشتی درمانی که با بیماران کرونا درارتباط هستند واکسینه می شوند. ...
روزنامه سپید   ۳ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش سپید به نقل از وبدا، جعفر صادق تبریزی در مراسم تقدیر از بهورزان، مربیان و مراقبین سلامت نمونه کشور که با حضور وزیر بهداشت و به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: در دوران کرونا، ارتقای مراقبت های بهداشتی و درمانی، پیشگیری از کووید19 از طریق ارزیابی و اجرای پروتکل های بهداشتی در جامعه ...
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
یکی از شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت ربات های پزشکی را عرضه کردند که قادر به پایش علایم حیاتی بیماران است، ضمن آنکه در شرایط کرونا تماس مستقیم پزشک به بیمار را کاهش می دهد.
این پیش بینی وجود دارد در صورتی که جهش های جدید دیگری از کرونا در جهان مشاهده شود، تشخیص و اقدامات پیش گیری همچون واکسیناسیون و حتی درمان بیماران را نیز تحت تاثیر قرار دهد، لذا تنها مسیر، گسترش قابل قبول واکسیناسیون و سرعت بخشیدن به آن است.
وزیر بهداشت گفت: در قالب طرح بسیج ملی یک کار عظیم را دنبال کردیم که بیماران در نخستین مرحله تشخیص داده و درمان شوند و کارشان به بیمارستان کشیده نشود؛ در مدیریت کرونا دنیا حیرت کرد که ما چگونه در عرض دو ماه توانستنیم مرگها را کاهش دهیم.
راهبردنامه   ۳ ساعت پیش   + ۲۰ سایت دیگر  
سیما سادات لاری، گفت: از روز شنبه تا یک شنبه 10 اسفند 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 8 هزار و 10 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که 494 نفر از آن ها بستری شدند. وی افزود: مجموع بیماران کووید19 در کشور به یک میلیون و 631 هزار و 169 نفر رسید. [...]
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: تاکنون بیش از 20 هزار آزمایش رایگان در آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه از بیماران کرونایی در بابل گرفته شد.
اصفهان_ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه از این تعداد 155 بیمار مبتلای قطعی به کرونا بوده اند، گفت: 104 نفر از این بیماران در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شده اند.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان گفت: طی 24 ساعت گذشته یک تن از بیماران کرونا مثبت در قم فوت کرد و درحال حاضر 117 بیمار با نشانه ها و علائم قطعی کرونا در بیمارستان های قم بستری هستند.
پیام خبر   ۴ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع تاکنون، مجموع بیماران شناسایی شده را بیش از 178 هزار نفر اعلام کرد.
سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه کمبود انسولین قلمی مقطعی است گفت: بیماران دیابتی برای تهیه انسولین قلمی و مشابه داخلی آن به سامانه " تی تک " مراجعه کنند.
سلامت نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز : دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا از ورود کرونای انگلیسی به این استان با شناسایی 5 مورد ابتلا خبر داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، به گفته سعید کشمیری در آزمایش های جدید روشن شده که 5 بیمار مبتلا به کرونا در استان به گونه ی کرونای انگلیسی درگیر شده اند ...
تدبیر   ۴ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه تا به امروز 612 کودک در طرح شناسایی، جذب و توانمندسازی کودکان کار و خیابان جمع آوری شده اند، گفت: با ثبت مشخصات این کودکان از طریق عنبیه مشخص شد تنها 12 کودک مجددا به خیابان بازگشته اند. ...
ملیت   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر گفت: در ماه گذشته مبلغ 35 میلیون تومان از سوی خیرین سلامت برای کمک به بیماران سرطانی کمک شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان ، با حضور در یکی از بیمارستان های پذیرش بیماران کرونایی اهواز ، از تلاش های کادر درمان تقدیر کرد.
پیام فوری   ۴ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به فوت 93 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور در شبانه روز گذشته، گفت: با این حساب مجموع قربانیان کرونا در کشور از 60 هزار نفر گذشت. ...
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: در شهرهای فاقد مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی، فرانشیز بستری بیماران تحت پوشش این سازمان (در مراکز درمانی طرف قرارداد) صفر می شود.
خبرگزاری برنا   ۵ ساعت پیش    
رئیس علوم پزشکی زنجان، افزود: از مجموع بیماران مبتلا به این ویروس هم تا به امروز 6 هزار و 962 نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.
مردم نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۳۵ سایت دیگر  
مردم نیوز :به نقل از ساینس دیلی، مطالعه محققان دانشگاه تافتس آمریکا نشان می دهد که اکثر موارد بستری در بزرگسالان مبتلا به کووید 19 حداقل به یکی از چهار بیماری زمینه ای مربوط می شود: چاقی، فشارخون بالا، دیابت و نارسایی قلبی. ...
جانشین فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع) از آمادگی نیروهای بسیجی برای جابجایی و تجهیز ساختمان جایگزین نقاهتگاه بیماران کرونایی استان خبر داد.
هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران علاوه بر تامین تجهیزات مرکز جامع پیوند بیمارستان مسیح دانشوری اقدام به تجهیز ساختمان جدید الاحداث امام حسن مجتبی(ع) در این بیمارستان کرده است و تاکنون تجهیزاتی همانند ونتیلاتور و انواع تخت های بیمارستانی را تامین کرده است.
شیعه نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به فوت 93 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور در شبانه روز گذشته، گفت: با این حساب مجموع قربانیان کرونا در کشور از 60 هزار نفر گذشت.
مرور نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
براساس اعلام سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت مجموع بیماران مبتلا به کرونا در کشور به یک میلیون و 631 هزار و 169 نفر رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۵ ساعت پیش    
گروه استان ها- تعداد بیماران کرونایی لرستان به 67 هزار و 285 نفر رسید و هم اکنون 160 نفر در بیمارستان های استان بستری هستند.
شهردار منطقه 11 تهران گفت: همراه سرای فارابی با عنوان خانه مهربانی ایوار میزبان همراهان بیمارانی است که در طول درمان، نیازمند اسکان موقت هستند و از شهر های دیگر به پایتخت می آیند.
دیجیاتو   ۵ ساعت پیش    
پژوهشی جدید نشان می دهد که تمرینات ایروبیک و هوازی احتمالا می توانند به کاهش سرعت کاهش حافظه در افراد مبتلا به آلزایمر کمک کنند. پژوهشگران دانشکده نوآوری در بهداشت و پرستاری ادسون دانشگاه ایالتی آریزونا به تازگی تحقیقی درباره کنترل وضعیت بیماران مبتلا به آلزایمر با درجه خفیف تا متوسط انجام داده ...
به گزارش نما، سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز 10 اسفند 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 8 هزار و 10 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که 494 نفر از آنها بستری شدند. ...
تازه ترین ها   ۵ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، سیما سادات لاری، بعد از ظهر یکشنبه دهم اسفند 99، همچون روزهای گذشته در ارتباط زنده خبری به ارائه تازه ترین آمار شناسایی بیماران جدید، بستری ها، فوتی ها و بهبودیافتگان کووید 19 در کشور پرداخت. ...
همشهری: بیماران مبتلا به دیابت دوباره به دردسر افتادند. پس از بحران کمبود انسولین قلمی که اواخر نیمه اول امسال مشقت هایی برای این بیماران ایجاد کرده بود، حالا مدتی است که با تکرار سناریوی نایاب شدن انسولین، بار دیگر نگرانی از تامین دارو در آنها بالا رفته است. ...
خبرگزاری ایرنا: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دوران کرونا دنیا حیرت کرد چه شد که در دو ماه توانستیم مرگ و میر و اشغال تخت های بیمارستانی را به یک پنجم برسانیم. هیچ کاری نبود جز بکارگیری نظام قدرتمند شبکه بهداشتی که توانستیم از سرریز بیماران جلوگیری کنیم. ...
موج   ۵ ساعت پیش    
براساس آمارهای رسمی اعلام شده مجموع بیماران مبتلا به کرونا در کشور به یک میلیون و 631 هزار و 169 نفر رسید.
الف   ۵ ساعت پیش   + ۵۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فوت 93 تن از بیماران کرونایی طی بیست و چهار ساعت گذشته خبر داد. به گفته او همچنین 8010 نفر نیز به کووید 19 مبتلا شده اند.
پارسینه   ۵ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
پوپک اسدی فوق تخصص بیماری های غدد و متابولیسم گفت: مبتلایان به دیابت نوع 1 و 2 بیشتر از سایرین در معرض خطر عوارض ناشی از بیماری های عفونی قرار دارند. در واقع در دیابت نوع 1 که اختلال در سیستم ایمنی است و یا هر دو نوع دیابت در صورتی که قند ها کنترل نشوند عارضه و مرگ و میر ناشی از بیماری های عفونی ...
پارسینه   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه؛ سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز 10 اسفند 1399 و بر اساس معیار های قطعی تشخیصی، 8 هزار و 10 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که 494 نفر از آن ها بستری شدند. ...
روزنامه سپید   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین ، سیما سادات لاری، گفت: از روز شنبه تا یک شنبه 10 اسفند 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 8 هزار و 10 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که 494 نفر از آن ها بستری شدند. وی افزود: مجموع بیماران کووید19 در کشور به یک میلیون و 631 هزار و 169 نفر رسید. ...
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/فارس کلیه ها در بدن نقش های مختلفی دارند؛ دفع مواد زائد و مایعات اضافی به شکل ادرار، کنترل فشار خون، کمک به ساخت سلول های خونی و تولید شکل فعال ویتامین D در بدن، بخشی از کارکردهای این 2 عضو کوچک هر انسان است.