دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۲۲:۱۵Oct 2020 26

جدیدترین‌های «دستی و گردشگری»

شعار سال   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ازممانعت فعالیت اجرایی پروژه منطقه گردشگری موگرمون توسط جهاد کشاورزی و منابع طبیعی که از مهمترین پروژه های جهش تولید در استان است خبرداد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: کریدور گردشگری سبز تا کویر از گلستان شروع می شود و تا کویر ادامه دارد و دو گردشگری طبیعت سبز و کویر را در خود جای داده است.
پیام خبر   ۸ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
دانشگاه ها و مراکز گردشگری جهان در نامه ای رسمی از نخستین ثبت اختراع صنعت گردشگری توسط دکتر محمد شریف ملک زاده معاون اسبق رئیس جمهور و رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ایران قدردانی کردند.
اقدام های حمایتی برای احیای رشته چادر شب بافی استان قزوین از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان انجام می شود.
پانا   ۹ ساعت پیش    
زاهدان (پانا)- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از تصویب مسیر گردشگری جنگل تا اقیانوس در قالب توسعه همکاری های گردشگری استان های گلستان و سیستان و بلوچستان خبر داد. ...
ایسنا   ۹ ساعت پیش    
ایسنا/اصفهان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نطنز گفت: 6 اثر تاریخی متعلق به محوطه باستانی روستای اریسمان در بخش امامزاده شهرستان نطنز ثبت ملی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: باتوجه به حواشی بوجودآمده در تولید سریال نون.خ 2 در کرمانشاه، تصمیم گرفتیم برنامه ای برای ساخت فصل سوم آن در استان نداشته باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۵:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
اهواز- مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان از افتتاح پایگاه یگان حفاظت در شهر عبد الخان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۴:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
یزد- ایرنا-علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه ای به محمدعلی استاندار یزد، مراتب ثبت هفت اثر میراث فرهنگی ناملموس استان را به وی ابلاغ کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۳:۲۷    
لوکوموتیو تاریخی که به عنوان یک اثر باستانی در صنعت حمل و نقل وبخشی از هویت ری است، به عنوان محل بازی کودکان و در معرض هرگونه آسیبی از جمله سرقت، محل اتراق معتادان و سایر موارد قرار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون گردشگری اداه کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: درحال حاضر واحدهای گردشگری با رعایت پروتکل های بهداشتی با ظرفیت 50درصدی درحال ارائه خدمات به گردشگران هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها-معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: هتل ها و مهمان پذیرها نیز با حداقل ظرفیت خود؛ 30 درصد ظرفیت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۴۲    
مسؤول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قوچان گفت: مسئله ارتقای این نمایندگی به اداره با کسب امتیازهای موردنیاز و اخذ مجوزهای لازم صورت گرفته و طبق قول های داده شده تا یک ماه آینده حکم این ارتقا می خورد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: این استان درحال حاضر دارای 10 روستای هدف گردشگری است که برای پسا کرونا آماده می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۵۶    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: بازرسی ها با اعزام کارشناسان گردشگری اداره میراث فرهنگی و با همکاری بازرسی استانداری و اداره نظارت بر اماکن عمومی و نیروی انتظامی سه واحد مذکور پلمب و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری به عمل آمد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: بزرگترین طرح گردشگری و تولید آبزیان در منطقه نمونه گردشگری اندبیل خلخال با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال اجرا است.
خلخالیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
بعد از ده سال بلاتکلیفی طرح جامع منطقه گردشگری ازناو خلخال و آبشار کلور به تصویب رسید. به گزارش خلخالیم به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مرکز اردبیل؛ فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: بعد از ده سال بلاتکلیفی طرح جامع منطقه گردشگری ازناو و آبشار کلور به تصویب رسید. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
کرج – ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان البرز با اشاره به آسیب دیدگی مسجد تاریخی نجم آباد شهرستان نظرآباد براثر بارش های سال های اخیر، اعلام کرد که مرمت این بنای ارزشمند با بهترین روش و شکل ممکن تا یک ماه آینده انجام می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: مرمت بناهای سایت تاریخی پادگان ارومیه که هم اکنون از پیشرفت فیزیکی 30 درصدی برخوردار است، آغاز شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان گفت: کرونا تاکنون 10 میلیارد تومان به واحدهای گردشگری و اقامتی شهرستان خسارت وارد کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مسجدسلیمان گفت:مستندات هفت منطقه این شهرستان که در دوران دفاع مقدس مورد حمله موشکی دشمن بعثی قرار گرفتند با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران جمع آوری شد و پرونده آنها در نوبت ثبت ملی قرار گرفت.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری های مشترک سازمان زندان ها و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با هدف توسعه اشتغال و حرفه آموزی در زندان ها و توانمندسازی زندانیان امضا شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با بیان این که کرونا، صنعت گردشگری را به کُما برده است، گفت: متاسفانه هنوز تفکر صنعت گردشگری در استان یزد نهادینه نشده و حمایت ها قابل قبول نیست.
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
فریدون بابایی ، فرماندار خلخال در آیین معارفه سرپرست جدید اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خلخال افزود: روند رو به رشد گردشگری این شهرستان در سال های اخیر شتاب گرفته و امیدی در دل مردم منطقه برای آینده روشن در بخش گردشگری ایجاد شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۴۱    
مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان در مراسم تودیع معارفه رییس میراث فرهنگی خلخال از تصویب طرح جامع منطقه گردشگری ازناو و آبشار کلور خبرداد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: مرمت یخچال میرفتاح نیاز به 500 میلیون تومان اعتباردارد و امسال هم به پایان نمی رسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۱۵    
گروه استان ها مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از پایان ساخت دیوار ضلع ورودی سایت موزه چالدران پس از چندین ماه کار عمرانی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
تبریز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از ثبت حریم 18 اثر تاریخی استان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
نوشهر- ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران از تصویب حریم قانونی اثر تاریخی تپه کلار شهرستان کلاردشت خبر داد و گفت: این محوطه از این پس تحت نظارت میراث فرهنگی بوده و هرگونه تغییری باید با اجازه این نهاد انجام شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از تهیه طرح جامع منطقه گردشگر پذیر حاشیه رودخانه بشار یاسوج خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۷:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با اشاره به 20 طرح میراث فرهنگی گیلان که در انتظار ثبت ملی است گفت: ثبت جهانی ماسوله در اولویت است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
چندی پیش ابراهیم شقاقی، مدیرکل حقوق وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مصاحبه ای تاکید کرده بود که موضوع هتل ارفعی در دست بررسی و پیگیری است و در صورت تائید تخلف در این خصوص با متخلفان میراثی در استان برخورد قانونی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۲۰    
اراک - ایرنا - معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: شیوع ویروس کرونا ضربات مهلکی را به پیکر صنعت گردشگری وارد کرده که راه برون رفت از این چالش ها خلاقیت محوری و شیوه های متعهدانه و مبتنی بر فناوری نوین در این عرصه است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۴۵    
ایسنا/کرمانشاه معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: بزودی دفتر نمایندگی روز جهانی چوب در ایران و در شهر کرمانشاه راه اندازی خواهد شد.
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۳۲    
علی درویشی بعنوان رئیس جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال منصوب شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از برگزاری سنت دیرینه پایش پشت بام خانه های بافت تاریخی یزد خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۷    
ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: صادرات رسمی صنایع دستی از این استان طی سال جاری به صفر رسیده است.
برترین ها / اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۲۳   + ۲۶ سایت دیگر  
ایرنا: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اعلام کرد که سفرهای گروهی میان 2 کشور ایران و روسیه بدون نیاز به اخذ روادید انجام می شود که شامل تورهای گردشگری یعنی گروه های متشکل از حداقل 5 نفر و حداکثر 50 نفر است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۳    
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ملایر از ایجاد بازارچه دائمی مبلمان در ملایر خبر داد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۱۶    
آقای دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طی مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اهمیت احترام گردشگران به قوانین کشور مقصد را خاطرنشان شد
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از محل اعتبارات جهش تولید 62 میلیارد ریال به طرح گردشگری و بوم گردی تنگ ماغر شهرستان بهمئی اختصاص یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: افزایش ارتفاع تالار فجر در اطراف آرامگاه بوعلی باید طبق ضوابط میراث فرهنگی باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۴۵    
رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری میبد، از مرمت و بازآفرینی نارین قلعه خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۶    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تنها متولی خدمات گردشگری نیست، گفت: شهرداری ها و دهیاری ها در برخی از مناطق متولی ارائه خدمات به گردشگران هستند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تا پایان امسال 83 پروژه گردشگری در استان یزد افتتاح و راه اندازی می شود.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۰۷    
سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۴۳    
بجنورد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: مدت ماندگاری مسافران در سال های گذشته استان کمتر از یک ساعت در استان بود اما، اکنون این میزان به 12 ساعت افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهاوند گفت: سراب فارسبان در کنار سراب های گیان و گاماسیاب ازجمله مهم ترین مناطق بکر گردشگری این شهرستان است که طرح روستاگردی کلید توسعه آن محسوب می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
کرج - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز گفت: زیرساخت های گردشگری، متناسب با استان شدن البرز شکل نگرفته است و فاقد این امکانات هستیم.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان از دستگیری حفاران غیرمجاز آثار تاریخی در قهاوند خبر داد.