جمعه ۰۱ مردادساعت ۱۹:۴۸Jul 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دستی و گردشگری»

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان : اقامت در پارک ها و تفرجگاه های گیلان ممنوع است.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: از سوی وزارت میراث فرهنگی ثبت ملی 11 اثر میراث فرهنگی ناملموس و یک اثر در خطر به این استان ابلاغ شد. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۸:۵۲    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان تاکید دارد: موانع ثبت منظر فرهنگی اورامانات رفع شده است و می توان گفت 100 درصد ثبت خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۷:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: از سوی وزارت میراث فرهنگی ثبت ملی 11 اثر میراث فرهنگی ناملموس و یک اثر در خطر به این استان ابلاغ شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۹:۲۱    
ایسنا/اصفهان کارشناس مرمت و نقاشی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان گفت: در مجموعه نقاشی و تزیینات آثار تاریخی این شهرستان، نقاشی "اسماعیل در قربانگاه"، یک نمونه منحصر به فرد دیوارنگاری در منطقه کاشان است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۲:۵۴    
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گزارش عملکرد شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی را تشریح کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از پایان مرمت هشت بنای تاریخی در مجموعه بازار بزرگ کاشان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: هنوز زمان قطعی حضور ارزیابان یونسکو در همدان مشخص نیست در حالی که گفته شده بود تیرماه خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کبودراهنگ از ثبت ملی قمقمه سفالی منقوش مکشوفه از دهانه غار علیصدر خبرداد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۰:۰۳    
معاون گردشگری، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: در راستای بازدید از واحدهای گردشگری، فعالیت پنج واحد متخلف تعلیق یا تعطیل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از شناسایی 60 رشته صنایع دستی در خراسان جنوبی طی این سال ها خبر داد و گفت: در سنوات گذشته رشته های منسوخ شده ای مانند مله بافی، برک بافی، پارچه بافی و غیره شناسایی و احیا شده اند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ارجمند با اشاره به تحقق تعهد اشتغال در حوزه صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: صنایع دستی یکی از مهم ترین عوامل توسعه اقتصادی است.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۴:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
حسن باقرپور روز دوشنبه با اشاره به امضای تفاهم نامه مشترک میان اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شهرداری شهرستان اهر و شهرداری، این تفاهم نامه را در راستای ارتقای توانمندسازی، ترویج و آموزش صنایع دستی شهرستان ارزیابی کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۱:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: سیلاب اخیر 10 میلیارد ریال به بافت تاریخی روستای یوش و خانه موزه نیما یوشیج در شهرستان نور آسیب زد.
دیده بان البرز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز از حمایت از طرح ها ی گردشگر ی با هدف ایجاد زمینه مشارکت عمومی خبر داد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۲:۳۹    
یک فعال گردشگری گفت: اگر وزیر ناآشنا با حوزه های فعالیت وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به کابینه دولت سیزدهم معرفی شود، بحران و رکود در گردشگری ادامه خواهد یافت.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در صفحه اینستاگرام خود قابلیت ها و جذابیت های گردشگری استان کرمان و محوطه میراث جهانی بیابان لوت را تشریح کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
یک فعال گردشگری گفت: اگر وزیر ناآشنا با حوزه های فعالیت وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به کابینه دولت سیزدهم معرفی شود، بحران و رکود در گردشگری ادامه خواهد یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، ایجاد جهش در ساخت هتل و هتل آپارتمان سازی در استان اشاره کرد و گفت: در سال 93 تنها تعداد 32 هتل در سطح استان داشتیم ولی در حال حاضر تعداد 67 هتل و هتل آپارتمان در آذربایجان شرقی وجود دارد و تعداد 40 هتل و هتل آپارتمان نیز در حال ساخت است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۳:۰۵    
با توجه به آسیب های جدی کرونا به صنعت گردشگری و در حالی که این صنعت هنوز نتوانسته قامت راست کند و مشکلات ناشی از کرونا همچنان بر آن حاکم است، صندوق احیای وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای پرداخت اجاره بهای معوقه اماکن گردشگری در شهر میراث جهانی یزد ضرب العجلی 48 ساعته داده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد از قلعه ابرندآباد بازدید کرد و در جریان روند اجرای طرح مرمت این قلعه قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از فعالیت بیش از 16 هزار هنرمند در حوزه صنایع دستی در این استان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مردم شناسی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان از ثبت ملی 13 غذا و شیرینی در فهرست آثار ملی خبر داد و گفت: کباب سرداشی ثبت ملی شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۲:۳۰    
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از انجام اقدامات بنیادینی در معاونت توسعه مدیریت و منابع خبر داد.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۱:۰۶    
سرپرست اداره کل میراث میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت: تپه اشرف می تواند راز های گمشده تاریخ اصفهان را آشکار کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۸:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: پارک آبی بندرعباس طبق گزارش اعلام شده از سوی سرمایه گذار این طرح با پیشرفت فیزیکی بالای 75 درصد تا سه ماه دیگر با نظارت های منظم حوزه معاونت عمرانی استانداری و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آماده بهره برداری می شود.
هاژه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد از آغاز مرمت بنای تاریخی مسجد جامع(مزگه وتی سوور) این شهرستان خبر داد. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۲۳:۴۹    
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: می توان نشان دست خلاق جشنواره بین المللی صنایع دستی اصفهان را به اسکار صنایع دستی تبدیل کرد، این امر به بازاریابی بین المللی صنایع دستی کمک بسیاری می کند.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۲۰:۱۵    
با تلاش مرکز نوآوری و شتابدهی (منش) گلستان پیش رویداد چاره جو در حوزه صنایع دستی و گردشگری در روز سه شنبه مورخ 22تیرماه 1400 در ساعت 11 به صورت مجازی در سامانه امجد برگزار شد.
دیدشهر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۲۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
در ادامه بازگشایی حریم مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی یک هزار و دویست متر ازبنا های اطراف دروازه عالی قاپوی این مجموعه تملک و با تخریب مغازه ها عملیات احداث صحن عالی قاپو در این مجموعه آغاز شد. ...
پیام خاوران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی گفت: در سه ماهه نخست امسال 250 نفر از علاقه مندان با شرکت در دوره های مختلف، آموزش های لازم در حوزه صنایع دستی را دریافت کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۱:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در دیدار با مسئولان شهرداری ثامن مشهد با تأکید حفظ و احیای بافت تاریخی اطراف حرم مطهر، گفت: بسته های سرمایه گذاری در خانه های تاریخی را آغاز خواهیم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: این تسهیلات با نرخ بهره 6 درصد، به طرح هایی که برای توسعه گردشگری در استان اجرا می شود اختصاص دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۸:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
کاروانسرای زغالی های همدان از جمله آثار باستانی است که باید در این استان بدرخشد اما صد حیف که این اثر ارزشمند به مکانی برای تجمع ولگردان و معتادان تبدیل شده است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۷:۴۸    
به منظور بررسی وضعیت تاسیسات گردشگری، اقامتگاه های بومگردی و صنایع دستی منطقه، مجتبی جمالی فرماندار علی آبادکتول با همراهی طبرسا رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان از روستاهای سیاه رودبار و میان رستاق واقع در دهنه گردشگری زرینگل از توابع بخش مرکزی شهرستان، بازدید بعمل آورد. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۲۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تامین اعتبار لازم برای برقراری بیمه دو هزار و 332 صنعتگر جدید از ابتدای مردادماه سال جاری با همکاری تأمین اجتماعی خبر داد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۹:۴۹    
سرپرست معاونت فنآوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی از برگزاری دومین رویداد مجازی ایده شو با محوریت صنایع دستی و گردشگری را با هدف ارائه راهکار و ایده در حوزه های صنایع دستی و شیلات و بررسی و داوری تخصصی در مرکز رشد ، نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی هرمزگان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت:به واحد های گردشگری خسارت دیده از کرونا، تسهیلات پرداخت می شود.
کاشف اسرار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۲۳:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
کاشف اسرار-وزیر میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری طی سه نامه جداگانه مراتب ثبت 6 اثر منقول فرهنگی و تاریخی به استاندار گیلان ابلاغ کرد که یکی از این موارد ” اسب ماهی ” چهار راه گلسار ” شهر رشت است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران در شهر اصفهان برگزار خواهد شد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی گلستان از برگزاری رویداد چاره جو در حوزه های گیاهان دارویی و صنایع دستی و گردشگری در استان خبرداد
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد در مورد جشن تیرگان گفت: جشن تیرگان یزد که همراه با آیین خاصی گرامی داشته می شود، افسانه هایی مربوط به آرش کمانگیر و خشکسالی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی اظهار کرد: سعی کرده ایم با ورود به بازاریابی شبکه ای، مشکلات هنرمندان صنایع دستی در حوزه بازاریابی را به خصوص در ایام کرونا مرتفع کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۲۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تهیه پرونده ثبتی برای حمام هیر و ارسال آن به اداره کل ثبت آثار وزارت میراث فرهنگی خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: رونق صنایع دستی و ترویج آن در بین نسل امروز و ارایه آموزش های لازم در این خصوص فرصتی برای اشتغالزایی و ایجاد ارزآوری در شهرستان سرپل ذهاب با وجود بازارچه مرزی تیله کوه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۵:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: عملیات مرمت خانه جوادی شهرستان خرم آباد با اعتبار 70 میلیون تومان پایان یافت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۵:۰۹    
ایسنا/خراسان شمالی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: اقدامات حفاظتی برای حفظ غارهای هنامه انجام می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۱:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: عملیات مرمت "خانه جوادی" شهرستان خرم آباد با اعتبار 70 میلیون تومان پایان یافت.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۸:۱۲    
رمضانی گفت: بیشترین آسیب ناشی از بیماری کرونا در بحث اقتصاد به صنایع دستی و گردشگری وارد شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۴:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: جشن تیرگان که با شادی و آب پاشی همراه است در روستای ورکانه همدان برگزار شد.