سه شنبه ۲۴ فروردینساعت ۱۱:۲۱Apr 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دستی و گردشگری»

ایلنا   ۱۱ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین گفت: برای جبران خسارت ناشی از شیوع ویروس کرونا در سال گذشته مبلغ 132 میلیارد ریال تسهیلات حمایتی به آسیب دیدگان حوزه های گردشگری و صنایع دستی پرداخت شد.
توسعه   ۹ ساعت پیش    
با وجود اینکه انتظار می رفت وزارت میراث فرهنگی و گردشگری کشور فردی توانمند و دارای سابقه شفاف را برای مدیریت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه را برگزیند متاسفانه وزیر این وزارتخانه روز دوشنبه طی حکمی آقای جبارگوهری را که تنها سمت اجرایی وی شهرداری جوانرود ! ...
عصر مسجد سلیمان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۱:۱۵    
عصر مسجدسلیمان // نشست مشترک دکتر علیرضا ورناصری با معاونین وزارت میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری جهت برون از مشکلات 4 شهرستان حوزه انتخابیه برگزار گردید. به گزارش پایگاه خبری عصر مسجدسلیمان ، طی این دیدار که با حضور ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۵۷    
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: با شیوع بیماری کرونا و کاهش چشم گیر گردشگران، هنرمندان صنایع دستی متضرر شدند.
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۱۰    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: مانع زدایی برای اعطای مجوزهای صنایع دستی و گردشگری در استان زنجان در سال جاری انجام می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: هگمتانه از مسیر جهانی شدن خارج نشده و مطالعات آن در حال انجام است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۵۹    
جیرفت - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: قلعه باستانی و تاریخی شهرستان منوجان با حمایت های دولت تدبیر و امید، بزودی مرمت و بازسازی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از کریدور گردشگری بیستون به طاقبستان به فاز اجرایی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: با قرار گرفتن پنج اثر تاریخی این استان از ابتدای دولت یازدهم تاکنون در فهرست جهانی ، تعداد آثار ثبت جهانی دیار کریمان به هفت اثر رسید.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۵:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت کشور سه شنبه 17 فروردین ماه، از تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا درباره اعمال محدودیت در تردد های مسافرتی با کشور ترکیه خبر داد و گفت که وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لغو تور ترکیه را فوراً به کلیه شرکت های گردشگری ابلاغ کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۰:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، گفت: 220 پروژه بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی در مازندران داریم که با اتمام این پروژه ها 20 هزار نفر مشغول کار می شوند.
برترین ها / صبای سلامت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۶:۰۹   + ۳۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: پس از گذشت چهار روز از ابلاغ مصوبه ممنوعیت تور ترکیه، آژانس های مسافرتی از تبلیغ تور و فروش گشت ترکیه رسما منع شدند، اما فروش بلیت پرواز و سایر خدمات مسافرتی ترکیه متوقف نشده است. ...
مشهد فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۸:۲۷    
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: در حال پیگیری جذب اعتبار برای پرداخت اضافه کار و عیدی نیروهای خدماتی آرامگاه تا اوایل اردیبهشت ماه هستیم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۶:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: 17هزار نفر از فعالان و علاقه مندان صنعت گردشگری در این استان پارسال به صورت مجازی آموزش دیدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: به جد پیگیر تعیین تکلیف و برطرف کردن مشکل حمام ملاهادی هستیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۵۱    
مسئول اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان لار از بهسازی و اجرای سنگ فرش گذر تاریخی فضل الله خانی در شهر لار خبر داد.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
امروز ظهر رییس سازمان امور عشایری ایران،رییس فراکسیون عشایری،مدیر کل امور عشایر استان،معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و روسای امور عشایری به همراه فرمانداران و نماینده مردم شهرستان های پارس آباد بیله سوار و اصلاندوز با حضور در در قشلاقات عشایری ضمن بازدید از پروژه های عشایری در این منطقه با ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۰۳    
بیرجند- رمضانی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: تعداد اقامتگاه های بوم گردی در استان تا یک ماه آینده به 100 مورد می رسد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از صدور نخستین مجوز گردشگری کشاورزی در شهرستان چاراویماق خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول گفت: 2 طرح اقامتی شامل؛ هتل و هتل آپارتمان در این شهرستان به بهره برداری رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از ثبت جهانی کاروانسرای تاریخی شاه عباسی نیر استان اردبیل در سال 2021 خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۱:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از مرمت 53 اثر تاریخی در زنجان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از پایان بلاتکلیفی کاروانسرای شاه عباسی نیر، گفت: بنای تاریخی کاروانسرای شاه عباسی در لیست ثبت جهانی قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۵:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشنویه گفت: هفت مورد تخلف در عرصه تپه های تاریخی این شهرستان رفع تصرف و با متخلفان برخورد قانونی صورت گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۲۱    
گروه استان ها-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با بیان اینکه بناهای تاریخی استان مرکزی مرمت می شوند گفت: در سال گذشته حدود 20 بنا و مجموعه تاریخی در شهرستان اراک، ساوه، محلات، تفرش، دلیجان، خمین، خنداب و فراهان مرمت اضطراری شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - معاون صنایع دستی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: سال گذشته 2 هزار و 450 هنرجوی صنایع دستی در استان به صورت حضوری و مجازی آموزش دیدند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس گروه موزه ها و اموال منقول اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از برنامه ریزی برای تبدیل تکیه بیگلربیگی کرمانشاه به موزه قرآن خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان از آغاز مرمت یخچال میرفتاح طی روزهای آتی خبر داد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۷:۰۳    
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میاندورود از آغاز برنامه پژوهشی باستان شناسی کیجاقلعه روستای دارابکلا خبر داد.
توسعه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۰:۴۵    
مراسم معارفه دکتر امید قادری بعنوان سرپرست بیمه سلامت استان کرمانشاه امروز پنجشنبه با حضور ناصحی رئیس سازمان بیمه سلامت کشور برگزار می شود. گفتنی است که دکتر قادری با حفظ سمت مدیریت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه را نیز برعهده دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
با تبدیل شدن روستای ویست به یکصد ونهمین شهر استان صنایع دستی و گردشگری این شهر توسعه می یابد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۴:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردستان، گفت: از سال 1397 با همکاری کارشناسان استان یزد از طریق طعمه گذاری، لانه کوبی و سم پاشی لانه های موریانه، بسیاری از این حشرات را از بین بردیم.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۳:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
جاوید ایمانیان رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گرگان گفت: روز گذشته (سه شنبه) اهالی تورنگ تپه اسکلت حیوانی شبیه به اسکلت دایناسور را در نزدیکی این تپه باستانی کشف کردند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، او افزود: برای مشخص شدن ماهیت اسکلت کشف شده این اسکلت به محیط زیست منتقل شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه آخرین برآورد خسارت کرونا به صنعت گردشگری استان را 270 میلیارد تومان اعلام کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد از صدور 100 فقره موافقت نامه اصولی در یزد طی سال گذشته خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فاروج گفت: از 290 اثر شناسایی شده، 31 اثر تاریخی در شهرستان در بخش های مختلف به ثبت ملی رسیده است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۴:۳۵    
پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران درباره آسیب هایی که کاهش حجم گردشگری برای درآمدزایی در این حوزه داشته به میزان گفت: مساله کاهش چشمگیر بازدیدکنندگان از مجموعه ها و فضا های تاریخی و گردشی کاملا روی درآمدزایی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری اثرگذار بوده است ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزدگفت: بافت تاریخی شهر شاهدیه از توابع مرکز این استان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید. سیدمصطفی فاطمی افزود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: تکمیل موزه مشگین شهر جزو مطالبات مهم مردم با توجه به قدمت و اهمیت منطقه است که در این راستا تلاش می شود که طرح تا مرداد امسال تکمیل شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۰۶    
معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت پارسال 274 میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات و سرمایه گذاری در بخش خصوصی و دولتی برای اشتغال انجام شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۰۴   + ۱۷۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون هماهنگی و سخنگوی وزارت کشور از ابلاغ تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص ترددهای مسافری مرتبط با ترکیه خبر داد و گفت: مقرر شد وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لغو تورهای ترکیه را به شرکت های گردشگری ابلاغ کند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
یکی از پژوهشگران اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خوی روز دوشنبه در گفت و با خبرنگار ایرنا افزود: طبق نقاشی هایی که منشی سفارت انگلستان در دوره فتحعلی شاه قاجار از بنای تاریخی شمس تبریزی خوی در سال 1229 هجری قمری داشته، این اثر تاریخی با 17 متر و 25 سانتیمتر ارتفاع از سطح [...]
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با بیان این که از ابتدای تعطیلات نوروزی امسال تاکنون 978 مورد بازرسی از رستوران ها و مراکز پذیرایی مسافر در این استان انجام شده است، گفت: از 28 اسفندماه 98 تا 13 فروردین امسال 27 هزار و 314 مسافر به یزد سفر کردند.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۷:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از اتمام عملیات کاوش و گمانه زنی در محوطه تاریخی خیابان ساحلی قصرشیرین خبر داد و گفت: بدنبال اجرای عملیات گمانه زنی در این محوطه باستانی، به لایه هایی از دوران پیش از تاریخ تا عصر معاصر برخوردیم. ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست جدید اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قروه با حضور فرماندار این شهرستان، معاون توسعه و مدیریت اداره کل و تنی چند از مسئولین معرفی شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنای تاریخی مسجد "مورک" در بافت تاریخی دهدشت آماده برای بهره برداری با کاربری فرهنگی است که بزودی در چهارچوب مقررات و قوانین به یک هیئت مذهبی واگذار می شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
پس از انتشار گزارشی با عنوان دودخانه ای به قدمت 200سال/ 3نسل در کنارهم برای تولید ماهی دودی در خبرگزاری شبستان، معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ثبت ملی این بنای ارزشمند خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۲:۱۱    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: نمای ظاهری ساختمان های نوسازِ روستای قهی با بودجه دولتی مانند بافت تاریخی سایر ابنیه روستا ساخته شده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۱۲    
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، میزان فروش صنایع دستی به دلیل عدم برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی کاهش یافته است و صنعتگران به فروش مجازی روی آورده اند.