دوشنبه ۱۳ آذرساعت ۰۹:۵۰Dec 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دستی و گردشگری»

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهاوند گفت: مرحله نهایی مرمت کاروانسرای سعادت نهاوند سال آینده انجام می شود.
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
گناباد-ایرنا- حمیدرضا محمودی قوژدی رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد گفت: 33 تفاهم نامه مرمت آثار تاریخی و بهسازی تاسیسات گردشگری این شهرستان امسال با مشارکت مردم در حال اجرا است ...
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه حفاران باعث تخریب پل های قدیمی و حمام های تاریخی می شوند، گفت: آمد و شد خودروها در زیر پل محمدحسن خان بابل باعث شد به پل آسیب وارد شود که این موضوع به شهرداری و شورای شهر بابل هم اعلام شده تا پای کار بیایند.
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه از راهیابی 35 اثر صنایع دستی کرمانشاه به هفتمین دوره داوری مهر اصالت ملی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۵:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل آموزش و ترویج وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از احیای 145 رشته صنایع دستی فراموش شده در کشور در چند سال اخیر خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
شیراز – ایرنا – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: بخشی از حفاظت آثار و بناهای تاریخی استان را مرهون مشارکت مردم هستیم به گونه ای که امسال گزارش های مردمی از 30 تخلف حفاری غیر مجاز، سرقت، خرید و فروش اموال تاریخی، تخریب و تجاوز به حریم منجر به اقدام به موقع و پیشگیری شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
سیدمیثم حصاری با اشاره به روند اعطای مهر اصالت ملی صنایع دستی، اظهار کرد: برنامه داوری مهر اصالت ملی به صورت دو سالانه برگزار می شود و به آثار هنرمندانی که موفق به راهیابی به مرحله داوری ملی شده اند، مهر اصالت ملی اعطا می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهاوند گفت: مرحله نهایی مرمت کاروانسرای سعادت نهاوند سال آینده انجام می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۹:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه حدود 70 درصد از خانه تاریخی ساری اصلانی در کنگاور دچار آسیب دیدگی و تخریب شده، گفت: از آنجایی که این بنا وقفی است ...
شهرداری یزد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۹:۰۲    
جلسه پیگیری مصوبات مربوط به شهرداری در دیدارهای مردمی روزهای جمعه در دفتر محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در محله گازرگاه با حضور ابوالقاسم محی الدینی شهردار یزد، سید محمد رستگاری سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۸:۳۴    
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به مرمت و بازسازی ابنه های تاریخی استان، گفت : کرمانشاه دارای 340 هکتار بافت تاریخی است.
صبح فومن   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۲۲:۵۱    
برای اولین بار در فومن صورت پذیرفت ، گرد همایی مناره تاریخی دوره سلجوقی روستای کلده به گزارش صبح فومن با حضور گسترده مردم روستا کلده و مسئولین شهرستانی ، معاونین اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان و عصر روز جمعه باهمت دهیار ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
هرگونه فعالیتی در محدوده بافت تاریخی ساری ملزم به استعلام از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۱۰    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در جشنواره انار پاوه امسال از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شد که این روند در سال های آینده نیز ادامه دارد. ...
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۱:۴۷    
جشنواره خرمالو و صنایع دستی و گردشگری استان البرز در مجتمع گلشهر کرج برگزار شد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۴۷    
داریوش فرمانی در گفتگو با خبرنگار زیرنویس کرمانشاه، اظهار کرد: سعی کرده ایم به سمتی پیش برویم که جشنواره های مختلف را به صورت مردمی برگزار کنیم. وی افزود: لذا در این راستا باید از ظرفیت نیروهای مردمی، سازمان های مردم نهاد و بخش خصوصی بهره گرفت ...
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابهر گفت: در سال جاری به میزبانی استان آذربایجان شرقی که با حضور اکثریت هنرمندان استان های همجوار این جشنواره برگزار شد، که در این رویداد مهم یک هنرمند بزرگ ابهری افتخاری دیگر در تقویم هنری شهرستان ثبت کرد .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۰۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: افتتاحیه ثبت میراث ناملموس اسب کاسپین برای جلوگیری از انقراض در شهرستان آمل در دستور کار داریم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۲۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: رسانه ها باید بیش از پیش در توسعه و پویایی صنعت گردشگری نقش آفرین باشند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر فعالیتهای فاخر در حوزه گردشگری یزد با همکاری بنیاد مستضعفان و با بهره گیری از ظرفیتهای این شهر میراث جهانی تاکید کرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۲۳:۳۹    
قائم مقام وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: دومین جشنواره تولیدات چند رسانه ای فرصت بزرگی است که ما بتوانیم به هویت و پیشینه و ریشه تاریخی خود پی ببریم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۲۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: جشنواره ملی چند رسانه ای میراث فرهنگی به دنبال ایجاد نشاط و امید در جامعه است که از نیازهای مبرم می باشد و فضایی برای تجلیل و تعریف از مفاخر و بزرگان تاریخی و هنری کشور است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۳:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: متاسفانه برخی آثار و ابنیه تاریخی در حال تخریب هستند که لازم است اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان و سایر سازمان های متولی تمام تلاش خود را در جهت حفظ این آثار به کار گیرند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۶:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال جاری حدود 500 مسافر خارجی از مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب بازدید کرده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۹:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردستان گفت: با بررسی های انجام شده حدود 7 بنای شاخص و ثبتی شهرستان از جمله یخچال طبیعی مهاباد، بخشی از بازار و حسینیه کوچک زواره و... نیازمند مرمت اضطراری است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۸:۵۲    
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده از اهمیت صنایع دستی و گردشگری در کنگره ملی زنان تاثیرگذار خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۸:۳۲    
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی خراسان شمالی از تخصیص 10 درصد تسهیلات صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی به خانواده شهدا و ایثارگران دارای مجوز خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۸:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیر اقامتگاه های بوم گردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: 37 اقامتگاه بوم گردی در 12 شهرستان استان فعال بوده و پرونده های دیگری نیز در این خصوص در حال بررسی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری جشنواره اسب کرد در اقلیم کردستان عراق، گفت: طرف عراقی برای ثبت جهانی اسب کرد پای کار آمده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: موافقت اصولی اجرای 9 طرح گردشگری با سرمایه گذاری 9 هزار و 400 میلیارد ریالی در اردبیل صادر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: وزارت خانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در اتصال به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند تاخیر داشته اند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۹:۱۲    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: دو هزار اثر در دومین دوره جشنواره ملی چند رسانه ای میراث فرهنگی شرکت دارد که یکی از محورهای مهم جشنواره طراحی جایزه ویژه قزوین در 5 محور است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: قزوین میزبان دومین جشنواره ملی چند رسانه ای میراث فرهنگی می باشد و تاکنون بیش از 2 هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده و هدف ما از برگزاری این رویداد، معرفی استان قزوین است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۲:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از استقرار دبیرخانه سیزدهمین نمایشگاه گردشگری پارس ( شیراز) و چهاردهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی شیراز در خانه جهانگردی خبر داد.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
جهانی گفت: در استان گیلان نزدیک به 5200 اثر و محوطه باستانی و بناهای تاریخی داریم که 1250 آثار تاریخی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل میراث فرهنگی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر با اشاره به برگزاری جشنواره کلوچه گوراب گفت: در این رویداد سه نفر از بهترین کلوچه پزان شهرستان تقدیر می شوند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۶:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان با اشاره به راه اندازی قطار گردشگری نیشکر، از آمادگی سازمان متبوع خود برای تداوم حرکت این قطار در طول سال خبر داد و گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۴:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه فعالیت های غیرمجاز گردشگری زیر ذره بین این نهاد است، گفت: برخورد با فعالان غیرمجاز در این بهش در دستور کار جدی این اداره کل قرار داشته و در این خصوص با کسی تعارف نداریم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۲:۵۰    
ایسنا/همدان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه ضوابط تشویقی 19گانه در حوزه بافت فرسوده قابلیت اجرایی دارد و کمک می کند ساکنان بافت فرسوده نوسازی کنند، گفت: حل مشکل هم پوشانی بافت تاریخی و بافت فرسوده شهرهای استان همدان در دستور کار قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۲:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برنامه ریزی برای اجرای طرح شناسایی و مقابله با تورهای گردشگری غیرمجاز در کرمانشاه خبرداد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: بازار، یکی از مشکل های مهم در حوزه صنایع دستی این استان است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از معرفی مسیر گردشگری شمال غرب ایران با محوریت تبریز برای گردشگران چینی و دبیرکل سازمان شانگهای در سفر خود به این کشور خبر داد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۹:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام افزود : مجوز ایجاد 2 اقامتگاه بوم گردی در استان ایلام صادر شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۲۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
گرگان- وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: جمهوری اسلامی ایران به لحاظ تاریخی جزو کشورهای نخست در دنیا محسوب می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۲۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: صحنه ای که امشب در گلستان به تصویر کشیده شد، نشان دهنده وحدت در تفاوت های اقوام ایرانی است.
نسیم اردبیل   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۲۰:۴۹    
نسیم اردبیل_ جابر جهانبین فرماندار شهرستان پارس آباد در بازدیدی که امروز از اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری داشت با بیان اینکه پروژه چهاربانده شهرستان پارس آباد به عنوان پروژه اولویت دار و مطالبه مردمی با حساسیت ویژه پیگیری می شود گفت با دستگاه هایی که مانع سرعت اجرای پروژه چهار بانده پارس ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان گفت: شهرستان کاشان جزو 168 شهر دارای بافت تاریخی باارزش در کشور است
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیرجند، گفت: بافت تاریخی جزو جاذبه های اصلی گردشگری بیرجند است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۱:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار خراسان جنوبی گفت: صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی جزو پیشران های اقتصادی این استان است.