شنبه ۰۱ آبانساعت ۱۱:۳۷Oct 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فساد اقتصادی»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۴:۲۸    
میامی- امام جمعه کالپوش بابیان اینکه مقابله با فساد نیازمند عزم ملی است، گفت: ورود قوه قضائیه به بازداشت مسئولان رده بالا و دانه درشت های فساد اقتصادی از جمله انتظارات مردم است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۵:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر دادگستری خواستار تشکیل کارگروهی مشترک میان فراکسیون مبارزه با فساد اقتصادی مجلس شورای اسلامی و شورای مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد اقتصادی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۰۰    
دبیر قرارگاه مبارزه با فساد اقتصادی استان البرز در واکنش به حواشی اخیر شورای شهر کرج با اشاره به اینکه دفعه اول نیست که از بیت المال استفاده خارج از عرف می شود، گفت: شاید اگر سامانه دقیق شفافیت برای این موضوع به وجود نیاید برای بار آخر هم نخواهد بود.
رییس کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد، سال98 مبلغ 450میلیون دلار ارز برای واردات نهاده ها از کشور خارج شده است اما نهاده ای به کشور وارد نشد که این اتفاق در سال99 نیز روی داد. برخی اقوام نزدیک وزرای دولت قبل در پرونده فساد واردات نهاده دام نقش داشتند.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۵۷    
یکی از وزای دولت قبل به موازات شرکت پشتیبانی امور دام، شرکت های وارد کننده نهاده های دامی را ایجاد کرد و پسرخاله و پسر عموهایش را آورد!
برترین ها / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرآنلاین: سید حمید حسینی گفت: صندوق بین المللی پول درباره هرم جمعیتی و توزیع ثروت در ایران گزارشی جدید منتشر نکرده ولی در سال 98، موسسه آمریکایی بروکلین اثرات خروج ترامپ از برجام را بر زندگی مردم ایران مطالعه کرد. ...
رییس جمهور صیانت از محیط زیست را از اولویت های کشور دانست و با تأکید بر اهمیت آن، گفت: نباید اجازه داد افراد و دستگاه های صاحب نفوذ، سلامت محیط زیست و مردم را به مخاطره بیندازند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - محمدرضا پورابراهیمی در برنامه تیتر امشب درباره تعارض منافع و راه های برخورد ریشه ای با آن گفت: وقتی فرد تصمیم گیرنده، منافع شخصی مالی یا اعتباری خود و نزدیکانش را در تعارض منافع جمعی و عمومی ببیند و در جایگاهی قرار داشته باشد که عملا می تواند این انتفاع را در حوزه تصمیم گیری متفاوت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: فساد اقتصادی به باورها و اعتقادات مردم و آرمان ها و اهداف یک کشور و نظام سیاسی آسیب می زند لذا دستگاه های متولی در زمینه سلامت جامعه باید هوشیار باشند و همواره تلاش کنند که از بروز فساد اقتصادی در جامعه جلوگیری شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: این که در هر فساد اقتصادی ردی از بانک و شبکه بانکی به چشم می خورد، گواه آن است که در نظام بانکی کشور اشکالاتی وجود دارد.
جلسه روز چهارشنبه هیات وزیران به ریاست سید ابراهیم رییسی برگزار شد و در این جلسه علی صالح آبادی که از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان رییس جدید بانک مرکزی معرفی شده بود، از دولت رای اعتماد گرفت.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۴:۴۰   + ۵۰ سایت دیگر  
با دستور وزیر اقتصاد به معاونان و روسای دستگاه های تابعه این وزارتخانه، پیاده سازی پیوست عدالت برای تمام سیاستگذاری های اقتصادی این وزارتخانه اعم از مصوبات و برنامه ها الزامی شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
پرونده های فساد اقتصادی در دولت روحانی با افزایش چشمگیری روبرو بود. مرور این پرونده ها با این که از مردم پوشیده نیست؛ می تواند چراغ راه آینده باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
با افشاگری جدید نام شخصیت های مختلف جهان در فرار مالیاتی و فسادهای اقتصادی دیگر، رسانه های عبری زبان از حضور صدها نفر از اتباع اسرائیل در این لیست خبر می دهند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه گفت: مبارزه با فساد از رهگذر اصلاحات ساختاری امکان پذیر است و با اقدامات پلیسی و بگیر و ببند فساد از بین نمی رود.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۴:۱۱    
طوفان در جنوب سیستان و بلوچستان؛ آماده باش دستگاه های امدادرسان در سیستان و بلوچستان؛ دستور رئیس جمهوری درباره مدارس کپری؛ تاکید رئیس قوه قضائیه بر ضرورت حمایت از تولید و برخورد با فساد اقتصادی از عناوین این بخش خبری است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۳:۳۹    
محسنی اژه ای، رئیس قوه قضائیه بر ضرورت حمایت از تولید و برخورد با فساد اقتصادی تاکید کرد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۹:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، اعطای حق امضاهای طلایی به روسای صنوف و برخی دستگاه های اجرایی را یکی دیگر از مشکلات محیط کسب وکار دانست و گفت: این موضوع می تواند در سایه فقدان شفافیت، منجر به فراهم نمودن موقعیت فساد شود و بسیاری از فعالیت های اقتصادی را تحت الشعاع قرار دهد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۶:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: با عزم جدی ریاست قوه قضائیه امیدواریم مبارزه با فساد اقتصادی و ویژه خواران با جدیت بیشتری در کشور پیگیری شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۵:۱۶    
رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: از سال 96 تا کنون نیز 11 پرونده کلان و 12 پرونده مهم در زمینه مبارزه با فساد اقتصادی در دستگاه قضای استان تشکیل شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
چند روزی است که مهلت استفاده از اجازه مقام معظم رهبری برای فعالیت دادگاه های ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی به پایان رسیده است، حال این سؤال مطرح است که سرنوشت پرونده های فساد اقتصادی که در این دادگاه ها رسیدگی می شد، چه می شود؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه بخش بهمن با بیان این که دفاع مقدس صحنه ایستادگی علیه استکبار جهانی است، گفت: سه اقدام اخیر مجلس، دولت و قوه قضائیه گام های مهم در جهت مبارزه با مفاسد اقتصادی است که و بسترهای فساد زا را نیز از بین می برد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۱:۰۷    
برای همه کارشناسان و صاحبنظران در حوزه اقتصاد امری بدیهی به نظر می رسد که در شرایط فعلی اقتصاد ایران و با توجه به مشکلات روز افزونی که مردم با آن دست به گریبان هستند، مبارزه با فساد اقتصادی یک ضرورت است ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رواج فرهنگ سودجویی و بروز پدیده یقه سفیدها یا کارچاق کن ها در اقتصاد ، در سال های اخیر با یک ضریب فزاینده ای پا به عرصه سیاست هم گذاشته است.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۳:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
خلیج فارس:رئیس کل دادگستری استان فارس از بازداشت دو نفر از مدیران شهرستان شیراز در راستای مبارزه با فساد اقتصادی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۷:۰۹   + ۲۸ سایت دیگر  
شیراز – رئیس کل دادگستری فارس گفت: در راستای مبارزه قاطع با فساد اقتصادی 2 تن از مدیران شهرستان شیراز و سه تن از پیمانکاران مرتبط با سازمان به دادسرا احضار و پس از تفهیم اتهام بازداشت شدند.
الف   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
یکی از شعارهای مهم رییس جمهور محترم چه اکنون در قامت ریاست جمهوری و چه قبل تر در کسوت ریاست عدلیه مبارزه با فساد بوده و یکی از مهمترین وظایف دولت خود را برچیدن فسادهای اقتصادی و اداری و پالایش دولت از این بلیه خانمان سوز تعیین کرده اند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه گنبدکاووس گفت: ریشه عظیم فساد اقتصادی در بانک های خصوصی بوده که بدتر از هر زالو و رباخوار اموال مردم را مصادره کرده و با کارشناسی های دروغ جان مردم محروم را گرفته اند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۵:۴۰    
امام جمعه بویین میاندشت گفت: مدیران ضعیف و ناکارآمد و بی انگیزه موجب فساد اقتصادی می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۵:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
خرمشهر- دادستان خرمشهر از بازداشت یکی از کارکنان ادارات شهرستان خرمشهر به اتهام فساد اقتصادی خبر داد.
ارانیکو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۱۱   + ۱۲۰ سایت دیگر  
آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در جلسه روز چهارشنبه هیات وزیران، اصول 12 گانه پیشگیری و مقابله با فساد اداری و اقتصادی در دولت سیزدهم را برای اعلام نظر به اعضای دولت ابلاغ کرد.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
طیبی سورکی گفت: عواملی که موجب ایجاد و تشدید فساد اقتصادی یک کشور می شوند را می توان به چند قسمت تقسیم کرد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
حسن رضایی حتما نمی شود از ارزش پول ملی حرف زد و از تاثیر مخرب فساد اقتصادی بر این مسئله، غافل بود. فساد، انگیزه ها را برای فعالیت مولد و سالم اقتصادی کاهش می دهد، به فعالیت های تولیدی ضربه می زند و اگر بتواند ریشه تولید ملی را در انواع مختلف آن می خشکاند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۷:۱۵    
یک کارشناس مسائل حقوقی با اشاره به طرح اصلاح قانون مجازات اخلال گران اقتصادی در کمیسیون قضایی مجلس گفت: با توجه به پایان مهلت استجازه رهبری در 16 شهریورماه و عدم تصویب نهایی طرح اصلاح قانون مبارزه با اخلالگران در نظام اقتصادی و عدم تمدید استجازه برای رسیدگی به جرایم اقتصادی ...
رجا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۵:۵۶   + ۸۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای گفت: دستگاه قضایی با کسانی که در شرایط دشوار جنگ اقتصادی در زمین دشمن بازی و فشار مضاعف به مردم وارد می کنند، قاطعانه برخورد خواهد داشت.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۴:۱۵    
هنگامی که جنگجویان طالبان، کابل را بدون شلیک حتی یک گلوله تصرف کردند، رییس جمهوری آمریکا افغانستانی ها را متهم کرد که در دفاع از کشور خود کوتاهی کردند ...
تیک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
محمد مهدی حاتمی: بررسی ها نشان می دهند که حجم رانت توزیع شده در اقتصاد ایران سر به صد ها هزار میلیارد تومان می زند و این موضوع، دیروز و امروز هم شروع نشده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۵:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- امام جمعه موقت ارومیه گفت:در حال حاضر دشمنان به صورت کاملا دقیق و مهندسی شده در صدد تفرقه افکنی در میان مردم هستند پس مسئولان نباید فرصت سوء استفاده را به معاندان دهند و همچنین مسئولان باید کانون فساد اقتصادی دشمنان را نابود کنند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۰:۱۶    
دبیر مبارزه با فساد اقتصادی گچساران نامه ای به نماینده گچساران و باشت نوشت، این نامه در پاسخ به نامۀ رسانه ای سیدناصر حسینی پور است که در روز گذشته درباره پدیده زمین خواری ها منتشر شد
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۰:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
افغانستان یک دهه بعد از حمله امریکا و سقوط طالبان، یک رشد اقتصادی سریع را تجربه کرد. اما پیرو افت استانداردهای زندگی و فساد اقتصادی ناآرامی های جدیدی در این کشور به وجود آمد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - حسن زاده، استاد دانشگاه های اردبیل گفت: یکی از زمینه ها و بسترهای فسادآفرین در حوزه اقتصادی و اداری مصلحت اندیشی به جای قانون گرایی است.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
گاهی ضرر فساد فرهنگی و سیاسی از فساد اقتصادی به مراتب بیشتر است. روابط ناسالم و زدوبند سیاسی بیش از فساد مالی به اعتماد عمومی لطمه می زند.
برترین ها / اصلاحات نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۱:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
خبرآنلاین: رئیس قوه قضاییه لازمه افزایش اعتماد مردم را مشارکت دادن آحاد ملت در پشبرد اهداف و برنامه ها دانست و متذکر شد: کاهش سرمایه های اجتماعی به نفع کشور نیست. محسنی اژه ای: ...
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۰:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با بیان این که فساد محدود به فساد اقتصادی نیست، افزود: گاهی ضرر یک فساد فرهنگی و سیاسی به مراتب بیشتر است و یا یک روابط ناسالم و زدوبند سیاسی که زمینه ساز برخی اختلاس هاست، بیش از یک فساد مالی به اعتماد عمومی لطمه می زند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۰:۴۰   + ۸۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس قوه قضاییه با اشاره به لایحه اصلاح قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور گفت: مبارزه با فساد اقتصادی با آیین دادرسی موجود دشوار است و لازمه تسهیل و تسریع در مبارزه، اصلاح و ارتقا قانون است و قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی باید به روز شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کانون کارگران ساختمانی استان قم گفت: وزیر کار بارها بر حل مشکلات کارگران و جلوگیری از فساد اقتصادی تاکید داشته است بنابراین انتظار داشتیم دکتر عبدالملکی در سفر به قم زمانی را برای فعالان و تشکل های کارگری اختصاص می داد.
رادیو ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، رهبر معظم انقلاب طی اولین دیدار هیات دولت با ایشان به ذکر توصیه هایی پرداختند که عدالت پروری و فساد ستیزی از سرخط های اصلی و محورهای موکد آن بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۲:۱۸   + ۲۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: به زودی کمیته ای مشترک با دولت و مجلس با هدف بررسی تخلفات و فساد اقتصادی تشکیل خواهد شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مشکلات و تنگناهای اقتصادی، معضل بیکاری و ایجاد فرصت های شغلی، تامین نیازهای اساسی مردم در شرایط تحریم، مستلزم گرداندن پر قدرت چرخ های صنعت و تولید، جلوگیری از رانت و قاچاق و مبارزه با فساد اقتصادی در تمامی سطوح، شنیدن دردها و مشکلات اقشار جامعه و پاسخگویی به آنها است.