جمعه ۱۰ آذرساعت ۲۲:۳۸Dec 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جنگل داری»

وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۶:۳۹    
استاندار ایلام در ادامه برنامه سفر به شهرستان هلیلان در آیین نمادین کاشت یک میلیارد نهال در این شهرستان حضور یافت و طی سخنانی گفت: استان ایلام در توسعه جنگل داری و فضای سبز از استان های شاخص کشور است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۶:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون وزیر جنگل داری و زراعت ترکیه گفت: ما به خشکسالی سال های اخیر ایران واقفیم و باید نشست و دیدارهای فنی را برای رفع مشکلات آبی دو کشور در اولویت قرار دهیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۳:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد: خاک منبع حیاتی مواد غذایی بوده که اولویت طبیعی بخش کشاورزی و جنگل داری است.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی از اجرای پروژه بذرکاری بلوط در سطح 35 هکتار از جنگل های هیرکانی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۹:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی رییس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی از اجرای پروژه بذرکاری بلوط در سطح 35 هکتار از جنگل های هیرکانی خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت: در نهالستان های استان کرمانشاه سه میلیون اصله نهال قابل کاشت وجود دارد.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۲۲:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی عصر قانون، محمدعلی نبکبخت وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه سفر معاون اول رئیس جمهور به بلاروس پیرامون دستاوردهای این سفر تصریح کرد: دو سندمشترک همکاری بین ایران و بلاروس به امضا رسید ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۰:۳۱   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نمایندگان مردم در مجلس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور را مکلف به حفظ، احیا و توسعه جنگل و کلیه عملیات اجتناب ناپذیر در چهارچوب طرح مدیریت پایدار جنگل و جنگل داری نوین کردند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۰۹:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به سازمان منابع طبیعی کشور اجازه دادند از ظرفیت مجریان و افراد بومی و محلی در عملیات آبخیزداری و جنگل داری استفاده کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی گفت: عوامل مختلفی جنگل ها را تهدید می کند که عمده آن عامل انسانی است به ویژه ارتباط سنتی مردم حاشیه جنگل ها که ضرورت جنگل داری اجتماعی را پررنگ می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رییس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: سهم همدان از طرح "مردمی کاشت یک میلیارد درخت" 12 میلیون درخت در مدت چهار سال است که امسال در این رابطه تاکنون یک میلیون و 900 هزار اصله نهال کاشته شده است.
پایگاه خبری و تحلیلی تیتر قزوین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۱:۰۹    
رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری استان قزوین گفت: در راستای طرح کاشت یک میلیارد درخت، تفاهم نامه مشترک با محیط زیست و شرکت شهرک های سطح استان منعقد شده تا از ظرفیت قانون گسترش فضای سبز نواحی صنعتی تا 10 درصد استفاده شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه سهم استان برای اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد اصله نهال در کشور را کاشت 9.1 میلیون اصله نهال ظرف چهار سال اعلام کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۲:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
در بحبوحه موج گرمای شدید که سراسر ترکیه را فراگرفته و منجر به افزایش بی سابقه دما و آتش سوزی در جنگل ها شده است، وزارت کشاورزی و جنگل داری این کشور، زنگ خطر افزایش مصرف آب را به صدا درآورد و از شهروندان خواست از آب عاقلانه استفاده کنند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۷:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
گروه حوادث: مقامات ترکیه اعلام کردند که آتش سوزی در جنگل های این کشور به سه استان در مناطق جنوب و غرب گسترش یافته است.به گزارش ایسنا، مدیر اداره جنگل داری ترکیه دوشنبه شب در توییتی در این باره نوشت: به مقابله با آتش سوزی جنگل ها در مناطق کیش ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۰:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره جنگل کاری و جنگل داری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از احیای 10 هکتار از جنگل های مخروبه و رویشگاه طبیعی درختان ارس در این شهرستان خبر داد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۷:۴۱    
گروه فیلم: سوزانتا ناندا، افسر خدمات جنگل داری هند، اخیراً ویدئویی را در توییتر به اشتراک گذاشته است که در آن شیری در حال خوردن برگ های یک درخت دیده می شود. سوزانتا ناندا نوشت: شیر ها گاهی علف و برگ می خورند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۵:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رییس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: اختصاص 100میلیارد ریال برای صیانت از جنگل در سفر رییس جمهوری به همدان مصوب شد که تاکنون 40 میلیارد ریال این رقم تخصیص یافته است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۲:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
با هدف تأمین نیاز اولیه صنایع چوب کشور طی یک سال گذشته 176 هکتار طرح زراعت چوب در جنوب استان کرمان اجرا شد. قاسم رحیمی نیا مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان با اشاره به اقدامات انجام شده طی یک سال اخیر توسط اداره جنگل داری و جنگل کاری جنوب کرمان ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - رییس اداره جنگل داری و جنگل کاری منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک میلیون و 500 اصله نهال امسال در قالب تعهد استان در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت تولید شده است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۲:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
رکنا:معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهرکرد اعلام کرد: بر اساس گزارش مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) در رتبه بندی موضوعی ISC 2022، دانشگاه شهرکرد در رشته مهندسی مکانیک حوزه موضوعی مهندسی و فناوری رتبه 450-401 وحوزه موضوعی علوم کشاورزی و دامپزشکی (کشاورزی، جنگل داری و شیلات ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: برآورد می شود امسال سه میلیون اصله نهال در نهالستان های استان تولید شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون پارلمان قزاقستان با رئیس سازمان همکاری در بخش جنگل داری آسیا در کره جنوبی دیدار و در مورد بازسازی منطقه آبای گفت وگو کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از توسعه زراعت چوب در استان خبر داد.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۹:۲۳    
رییس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: مساحت جنگل استان 45 هزار هکتار است که طبق بررسی های صورت گرفته سرانه جنگل این استان حدود 6.5 برابر کمتر از میانگین کشوری است. ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۲۳:۰۲   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی با اشاره به اینکه نرخ زنده مانی جنگل در ایران بالای 65 درصد است عنوان کرد: این عدد نشان می دهد در گذشته نهال های استانداردی تولید شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه سهمیه استان برای اجرای طرح کاشت یک میلیارد اصله نهال در کشور را هشت میلیون اصله نهال عنوان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۸:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره جنگل کاری و جنگل داری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: سالانه 20 درصد از نهال های غرس شده به دلیل خشک سالی، آتش سوزی و... در این استان از بین می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از راه اندازی اولین مدرسه همیار طبیعت در بیرجند خبر داد و گفت: با بهره برداری از 11پروژه برای 3 هزار نفر در استان اشتغال پایدار ایجاد می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۹:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی رئیس اداره جنگل کاری و جنگل داری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی از توزیع 120 تا 130 هزار اصله نهال در این استان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۸:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی استان یزد با اشاره به وجود عرصه های جنگلی در استان و نقش موثر آنها در حفظ آب و خاک، گفت ...
برق نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۶:۳۵    
اره زنجیری یکی از اصلی ترین ابزار باغبانی و جنگل داری محسوب می شوند. در این مطلب انواع مختلف اره زنجیری و تفاوت های آن ها ارائه می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۵:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
یاسوج- رئیس جنگل داری و جنگل کاری منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال آینده بر اساس برنامه ریزی انجام شده دو میلیون اصله نهال در استان تولید و کشت می شود.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
طبق ادعای چین، سه اَبَرگاو شبیه سازی شده در این کشور متولد شده اند. این ابرگاوها می توانند مقدار زیادی شیر در سال تولید کنند و هدف چین از کلون کردن یا شبیه سازی این گاوها، کاهش وابستگی به نژادهای وارداتی است. ...
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۸:۳۵    
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ در این جلسه که نمایندگان ادارات عضو ستاد نهضت سبز استان نیز حضور داشتند ابتدا انشااله کولانی، مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان گزارشی از وضعیت منابع طبیعی استان واهداف سازمان منابع طبیعی از ابلاغ طرح مذکور را بیان کرد . ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۸:۵۲    
رییس اداره جنگل کاری و جنگل داری منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام بیان کرد :باید برای احیای بافت آسیب دیده اراضی جنگلی اعتبارات بیشتری از سوی دولت در نظر گرفته شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره جنگل کاری و جنگل داری اداره کل منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت: آماده واگذاری یازده پارک جنگلی کرمانشاه به بخش خصوصی هستیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره جنگل داری و جنگل کاری منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از 2 هزار هکتار مشخص شده عرصه های جنگلی برای احیا و بذرکاری در سال جاری، تاکنون 600 هکتار بذرکاری در قالب پوشش های مختلف انجام شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۷:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: زنجان-رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: توجه به جنگل کاری دیم در زنجان ضروری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۵:۰۱    
رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری منابع طبیعی لرستان گفت: استان لرستان با کمبود جنگلبان برای محافظت از جنگل های ارزشمند بلوط مواجه است و پنج برابر از استانداردهای موجود در این زمینه عقب تر است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۲۱:۴۳   + ۲۷ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان و وزیر کشاورزی صربستان در دیداری درباره همکاری رو به گسترش تهران - بلگراد در زمینه کشاورزی، جنگل داری و مدیریت آب بحث و تبادل نظر کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت : نهالستان های استان به احیا و بازسازی نیاز دارند.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز:رییس اداره جنگل داری و جنگل کاری منابع طبیعی و آبخیزاری استان کرمانشاه گفت: امسال در صورت تخصیص اعتبارات ظرفیت تولید نهالستان های استان تا 1.5 میلیون اصله نهال افزایش می یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری منابع طبیعی و آبخیزداری استان: از ابتدای امسال تاکنون 30 هزار مترمکعب چوب در استان استحصال شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۰۹:۱۷    
رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت : طرح زراعت چوب در 250 هکتار از اراضی کرمانشاه اجرا شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۰۹:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از سهمیه 400 هکتاری استان برای اجرای طرح زراعت چوب در سال جاری خبر داد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۰۸:۱۰    
شفقنا-یک مطالعه جدید نشان داد که بزرگترین مؤسسات مالی جهان حمایت خود را از شرکت های فعال در بخش های کشاورزی، جنگل داری و کاربری اراضی افزایش داده اند که در سال 2021 بیشترین مسئولیت را در جنگل زدایی به خود اختصاص داده اند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۰۸:۰۱    
اراک - ایرنا - رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: یک میلیون و 500 هزار اصله نهال امسال در نهالستان اداره کل منابع طبیعی این استان تولید شد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۰۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرانا رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری منابع طبیعی این استان به تازگی گفته است: در طرح حمایت از زراعت چوب تلاش می شود کشاورزان با استفاده از آب مازاد کشاورزی و در اراضی ملی با آب های غیرمتعارف مانند پساب کشتارگاه ها، دامداری ها و فاضلاب شهری [...]
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۴:۴۵    
رئیس اداره جنگل داری شهری از سامان دهی و شناسایی 500 اصله درخت کهن سال در مشهد خبر داد.