پنجشنبه ۰۲ بهمنساعت ۱۷:۵۷Jan 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پساب فاضلاب»

پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۸:۳۰    
به گزارش خبرنگار خاورستان، پیش از ظهر امروز حجت الاسلام علی نسائی زهان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی، غلامرضا قوسی مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، حسین امامی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۴:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام نسایی گفت: باید برای رفع بوی نامطبوع پساب فاضلاب بیرجند تدابیری اندیشیده شود و اگر نیاز است تجهیزات آن به روز رسانی شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری گفت: میزان قابل توجهی پساب فاضلاب در این استان تولید می شود که در حال حاضر سه میلیون مترمکعب آن مورد استفاده صنایع قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان با بیان اینکه در حال حاضر یک و نیم میلیون متر مکعب پساب تصفیه شده به پتروشیمی هگمتانه تخصیص یافته است گفت: انتقال 3 میلیون متر مکعب پساب نیز در دستور کار شرکت آبفا قرار دارد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۰۹:۰۶    
مدتی است که رهاسازی پساب تصفیه خانه بیرجند در مسیر رودخانه شاهرود و حالا تأیید شیوع آنفلوانزای پرندگان از محل همین پساب در چند مرغداری، سبب نگرانی های مردم بیرجند به ویژه شهرستان خوسف شده است.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۴:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان، حدود یک ماه می شود که شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی پساب فاضلاب بیرجند را به منظور تغذیه سفره های آب زیرزمینی در رودخانه شاهرود رهاسازی کرده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: برای پساب فاضلاب شهر بندرعباس که ساحل را آلوده می کند باید به صورت فوری ساماندهی شود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۳:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
جواد رحمتی روز سه شنبه در جلسه بررسی نحوه تامین آب صنایع بزرگ استان، افزود: بر این اساس بخشی از نیاز شرکت های پتروشیمی، نیروگاه و پالایشگاه تبریز و شهرک های صنعتی در قالب جایگزینی از طریق پساب فاضلاب شهر تبریز و همچنین از طریق چاه ها تامین می شود. وی ادامه داد: این جایگزینی به این [...]
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۰۹:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
همدان- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان گفت: تصفیه خانه فاضلاب همدان توانایی تصفیه یک هزار و 280 لیتر در ثانیه پساب فاضلاب را دارد.
موج   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۸:۵۷    
مدیرعامل شرکت آبفای استان همدان با اشاره به اقدامات انجام شده توسط آبفای استان، از تصفیه 1280 لیتر پساب فاضلاب، تأمین آب پایدار برای 11 روستای همدان و .. خبر داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۲۳:۱۲    
تاکنون چند شرکت دانش بنیان موفق شده اند که 90 درصد سموم خطرناک پسماند های صنعتی را تصفیه کنند. هم اکنون فقط 5 درصد از 40 میلیارد مترمکعب فاضلاب کشور تصفیه می شود، در حالی که به گفته رئیس پژوهشکده محیط زیست دانشگاه اصفهان حداقل 70 درصد پساب فاضلاب صنایع کشور قابل بازیافت است.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۶:۱۰    
جلسه بررسی و رفع مسائل و مشکلات پساب فاضلاب مرتضی گرد روز چهارشنبه 3 دی ماه به ریاست "غلامحسین آرام "معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران و با حضور بشیری رئیس اداره فنی ، کریمی مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران ...
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان، تعدادی از شهروندان شهرستان خوسف از هدررفت آب در رودخانه شاهرود بیرجند به سمت خوسف خبر داده و خواستار پیگیری شدند. احمدی یکی از شهروندان خوسفی طی تماس با پایگاه خبری خاورستان ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه رهاسازی پساب فاصلاب بیرجند در خوسف هیچ تهدیدی برای سلامت مردم نیست، تصریح کرد: این کار با هدف تغذیه سفره های آب زیرزمینی به عنوان یکی از اولویت های این شرکت انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۱۰:۵۵    
مدتی است وررود پساب تصفیه شده فاضلاب بیرجند به رودخانه شاهرود، نگرانی شهروندان و به ویژه روستائیان مجاور رودخانه را به دنبال داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی اولویت نخست این شرکت را تغذیه سفره های آب زیرزمینی اعلام کرد و گفت: پساب فاضلاب را رهاسازی می کنیم تا دشت تشنه بیرجند به حالت اولیه برگردد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۳:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری هرمزگان از صدور دستور قضایی برای تکمیل پروژه تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس و تسریع در هدایت فاضلاب به صنایع غرب این شهر خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از برنامه ریزی برای تولید چوب با استفاده از پساب فاضلاب شهری در این استان خبر داد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
شهردار بیرجند گفت: استفاده از پساب فاضلاب برای آبیاری فضای سبز در بحران بی آبی یک فرصت است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۰:۰۲    
در این بسته خبری از احداث 14 مجموعه بازی کودکان در شهرجدید هشتگرد تا ضدعفونی منظم سازمان حمل و نقل شهرداری گرگان و بدهکاری شهروندان ایرانشهری به شهرداری را بخوانید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گفت: تا پایان سال جاری، بخش مایع پساب فاضلاب شهر بیرجند افتتاح خواهد شد و تصفیه خانه آب شرب نیز کماکان به فعالیت خود ادامه می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر شهرداری منطقه 4 اهواز از آغاز عملیات آهک پاشی پس از تخلیه پساب فاضلاب و آب های سطحی در این منطقه خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر شبکه آب و فاضلاب شاهین شهر و میمه، از روند اصلاح قدیمی ترین شبکه فاضلاب در شاهین شهر و خطرات مالی و جانی احتمالی ناشی از تجمیع پساب فاضلاب تصفیه خانه شهر، خبرداد.
نگاه اصفهان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۷:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه زمین در دشت برخوار 14 سانتی متر نشست می کند . نماینده شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار اظهار کرد : زمین شناسان علت اصلی این حادثه را استحصال بی رویه منابع آب و به هم فشرده شدن خاک می دانند . ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۷:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- طلای خاکستری یا همان پساب فاضلاب تصفیه شده یکی از ظرفیت های عظیم آبی در بندرعباس است که امروزه لزوم استفاده از آن با توجه به شرایط اقلیمی منطقه ، تداوم بیش از دو دهه خشکسالی ، کم آبی و توسعه بخش صنعت و کشاورزی در دستور کار جدی مسوولان استان هرمزگان قرار گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
کرج - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: اراضی 2000 هکتاری ماهدشت منتظر تخصیص پساب فاضلاب کرج هستند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
قاسمی گفت: انشعاب غیرمجاز و اتصال خروجی پساب فاضلاب کارواش به شبکه تامین واحدهای پایین دست، باعث ورود پساب حاوی ترکیبات شوینده به شبکه توزیع آب اهالی خیابان البرز زاهدان شده بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه این شرکت آمادگی تأمین پساب فاضلاب برای صنایع استان را دارد، گفت: به دنبال این هستیم که پساب فاضلاب همدان را به 1280 لیتر در ثانیه برسانیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره حفاظت محیط زیست مه ولات از آبیاری محصولات کشاورزی با پساب فاضلاب کارخانه های پسته در این شهرستان خبر داد.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر نیرو در مراسم افتتاحیه آبرسانی به روستاهای استان همدان گفت: استفاده از پساب فاضلاب از اقدامات ارزنده صنعت آب وبرق استان است. در آئین افتتاح همزمان طرح های آبرسانی به 400 روستا با حضور وزیر نیرو عنوان شد: ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: قرارداد خرید پساب فاضلاب بندرعباس به زودی منعقد می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: تا پایان امسال آب فاضلاب بندرعباس تصفیه و به جای ریختن در دریا، به سمت صنایع غرب بندرعباس منتقل می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
پارسا مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی از اجرای پروژه تصفیه پساب فاضلاب شهرک صنعتی بیرجند با اعتبار بیش از 13 میلیارد ریال خبرداد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۲    
ایسنا/اصفهان کشاورزان گلپایگان و در مجموع روستاییان این شهرستان هر روز باید با یک مدل از مشکلات دست و پنجه نرم کنند، اما سلامت آن ها چیزی است که نمی توان به راحتی از کنار آن عبور کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- شرکت های دانش بنیان استان بوشهر در سال های اخیر با حرکت در راستای نوآوری به دستاوردهایی مهم در زمینه حل مشکلات پسماند، فاضلاب و برخی زمینه های دیگر رسیدند که موارد شاخص آن می توان به تبدیل پسماند به بنزین و گازوئیل اشاره کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۹:۲۲    
شهرکرد- ایرنا- ریس شورای اسلامی شهرکرد با اشاره به خشکسالی های اخیر گفت: طرح انتقال و استفاده از پساب فاضلاب برای آبیاری و توسعه فضای سبز مرکز چهارمحال و بختیاری اجرایی می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
شهردار مشهد بر تسریع در احداث تصفیه خانه و ساماندهی پساب فاضلاب کشف رود تاکید کرد.
افق نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۲۳:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
با دوسال پر بارش نباید انتظار داشته باشیم وارد دوره بلندمدت ترسالی شویم، پیش بینی های سازمان هواشناسی کشور و مراکز جهانی موید این است که احتمال روبرو شدن با سال های خشک هم وجود دارد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۷:۵۹   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: اتفاق خوبی که در جهت استفاده از پساب فاضلاب تصفیه شده برای آبیاری فضای سبز افتاده، مانند ساختن یک سد مجازی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
به منظور آبیاری فضای سبز تهران، سالانه 150 میلیون متر مکعب فاضلاب تصفیه شده، جایگزین منابع آبی زیرزمینی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۷:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مشاور عالی مدیر عامل یک شرکت در تربت حیدریه گفت: با گذشت 2و نیم سال از واگذاری تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان به بخش خصوصی هنوز مشتری برای خرید پساب فاضلاب این شرکت پیدا نشده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۹:۲۹    
گروه استان ها- شهردار کرمان گفت: چنانچه سهم شهرداری کرمان از پساب فاضلاب شهری داده نشود قطعا پروژه اجرای فاضلاب شهر کرمان متوقف می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۹:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: مرحله نهایی تصفیه خانه شهر اراک تاپایان امسال تکمیل می شود و استفاده از پساب فاضلاب در زمینه های صنعتی و فضای سبز این شهر ضروری است.
متالز نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۱:۱۴   + ۳۳ سایت دیگر  
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با بیان اینکه اهداف و برنامه های تدوین شده در سال جاری برای تحقق و اجرای منویات مقام معظم رهبری در راستای جهش تولید ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۴:۰۶    
فرماندار تربت حیدریه گفت:تا زمانی که صنایع شهرستان تمایل به استفاده از پساب فاضلاب داشته باشند اولویت با آن ها است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
برای تکمیل طرح بهبود فرآیند تصفیه خانه پساب فاضلاب شهری سمیرم یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت.
خدامراد صالحی فرماندار شهرستان لنجان طی بازدید از خطوط تولید فولاد مبارکه، در جلسه ای مشترک با مدیرعامل فولاد مبارکه و جمعی از معاونان و مدیران این شرکت اظهار داشت: استمرار تولید در فولاد مبارکه در شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا مایه افتخار است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۱:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
فرماندار لنجان گفت: استفاده از پساب فاضلاب شهرهای اطراف و بازچرخانی آب که در این شرکت مورد استفاده قرار گرفته است، یک امتیاز ویژه برای فولاد مبارکه به شمار می رود که در راه اندازی پروژه بزرگ نورد گرم شماره 2 نیز از این مسأله بهره مند خواهند بود.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۱:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
بابک محمدی، شهردار فولادشهر: استفاده از پساب فاضلاب و تصفیه آن مطابق با استانداردهای حفاظت محیط زیست تا حدی که به سلامت شهروندان و درختان آسیب نرساند، تنها راه جلوگیری از خشک شدن فضای سبز این شهر است. در این راستا استفاده از روش های نوین برای تأمین آب و حفاظت از فضای سبز این شهر آغاز شده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۱:۴۶    
خمین -ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب خمین گفت: پساب تصفیه شده فاضلاب این شهرستان باید در بخش های تعیین شده مصرف شود و تاخیر در انتقال آن برای امنیت غدایی و سلامت ساکنان روستاهای مجاور تصفیه خانه فاصلاب تهدید است.