یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۰۷:۰۰Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جنگل»

اسپوتینگ روسیه   ۱ ساعت پیش    
کاربران در صفحات اجتماعی به فروش غیرقانونی بخش هایی از جنگل های آمازون واکنش نشان می دهند.
مشرق نیوز   ۴ ساعت پیش    
جمعیت پروانه های سلطان که زمستان امسال برای خواب زمستانی به جنگل های مکزیک رسیده اند ، نسبت به سال قبل 26٪ کاهش یافته است.
خبرگزاری فارس: ساعتی پیش ماموران پلیس و نیروهای امدادی جسد دو جوان را از چاهی در مناطق جنگلی و ارتفاعات منطقه پارک جنگلی النگدره کشف کردند. تحقیقات مقدماتی حاکی است این افراد برای اکتشاف اشیاء عتیقه در این منطقه حاضر شدند که گفته می شود بر اثر گازگرفتگی چاه حفر شده دچار حادثه شده و جان باختند ...
خبرگزاری فارس   ۷ ساعت پیش    
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: زراعت چوب یکی از بزرگ ترین طرح های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور برای حفاظت از جنگل ها و منابع طبیعی است.
باشگاه خبرنگاران   ۸ ساعت پیش    
آبشار آب پری در ارتفاعات جنگل سی سنگان شباهت چندانی به آبشار ندارد.
پانا   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل دفتر حفاظت خاک سازمان جنگل ها گفت که بهترین راهکار برای حفظ خاک و جلوگیری از فرسایش زمین، حفظ پوشش گیاهی و توسعه آبخیزداری در کشور است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۹:۵۷    
چند سالی ست که دلالان و سودجویان در جنگل های زاگرس پرسه می زنند و با قطع درختان و فروش غیر قانونی اون ها زمینه نابودی جنگل رو فراهم آوردند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۹:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
سخاوت آبهشت روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به استقرار بخش قابل توجهی از جنگل های استان آذربایجان شرقی در این شهرستان اظهار کرد: وجود مناطق جنگلی در بسیاری از نقاط شهرستان کلیبر باعث ایجاد طمع در میان قاچاقچیان محصولات جنگلی شده است و افراد سودجو با قطع اشجار جنگلی موجب تخریب های غیرقابل جبرانی ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
هوشنگ جزی - مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور: به بحث های مربوط به محیط زیست و منابع آب از لحاظ اعتباری در کشور بی توجهی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گالیکش گفت که جنگل کاری 58 هکتار از عرصه منابع ملی این شهرستان در محدوده شکارگاه و روستاهای عربکلو، خسروآباد و لوه با غرس 35 هزار و 300 اصله نهال از گونه های بلوط، زیتون، ون و داغداغان توسط شرکت های بهره بردار، آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ماموران انتظامی در طرح ارتقاء امنیت 5 سوداگر جنگل را در نکا بازداشت کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۴۴    
پایگاه اورژانس هوایی استان گیلان در فرودگاه سردار جنگل رشت مستقر است و یک فروند بالگرد بل 212 دو موتور با قرارداد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ناجا به این استان ساحلی و مرزی کشور اختصاص داده شده است ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
نصف جهان: اصرار برای کشیدن جاده دوم برای روستای 10 خانواری وِزوِه از منطقه پشتکوه شهرستان فریدون شهر با هدف خدمات رسانی از دل متراکم ترین جنگل های زاگرسی به بهای نابودی چند هزار بلوط و درختان ارزشمند و حتی در معرض انقراض ذخیرگاه های جنگلی که عمر بعضی از آنها به 500 سال هم می رسد موجب تعجب کارشناسان ...
ریواس جنوب   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، الیاس تاج الدینی در نشست هماهنگی هفته منابع طبیعی گفت: همه ادارات کل زیر مجموعه سازمان جهاد کشاورزی باید در همه امور هماهنگ و همراه باشند چرا که اهداف و آرمان های وزارت جهاد برای همه ما یکی است و باید همه با هم برای تحقق آنها تلاش کنیم. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
انتشارات ققنوس رمان پلیس، گل ها، درخت ها و جنگل ها ، نوشته رومن پوئرتولاس و مجموعه داستان میهمان شب نوشته ب. تراون را متتشر و روانه بازار نشر کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - "محمدعلی محمدنژاد" به پاس 20 سال ماندن پایِ عشق و علاقه اش برای حفاظت از منابع طبیعی و فعالیت های موثرش در این عرصه توانست امسال عنوان برگزیده ملی بخش منابع طبیعی را از آن خود کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
جنگل ها، دشت ها و کوهستان های ایران مامن هشت گونه گربه سان ارزشمند است که هفت گونه آن در طبیعت استان یزد زیست می کنند.
شبکه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۵۸    
برای آن که بتوانید به عنوان یک برنامه نویس یا متخصص حوزه داده ها از الگوریتم ها استفاده کنید، لازم است با تفاوت های نوعی آن ها آشنا باشید. رویکرد فوق به شما کمک می کند در زمان مناسب از الگوریتم درست استفاده کنید تا فرآیند بازشناسی الگوها به درستی انجام شود.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
سمنان در جنوب رشته کوه البرز و شمال دشت کویر واقع شده و همین مسئله باعث تنوع جغرافیایی قابل توجه این استان شده است. در بخش های شمالی این استان می توان از جنگل و کوه بازدید کرد و در جنوب آن مناطق کویری جذابی قرار گرفته اند.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
جنگل های زاگرس با 6 میلیون هکتار وسعت، بزرگ ترین پهنه جنگلی ایران و برابر با 42 درصد کل جنگل های کشور است که از آن به کمربند حفاظتی و ریه تنفسی ایران یاد می شود.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
امدادگران و نجاتگران هلال احمر گلستان در بهمن ماه 99 به هزار و 215 نفر امدادرسانی کردند. به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، حسن ملک شاهکویی گفت: در بهمن ماه سال جاری 195 تیم عملیاتی به 142 حادثه شامل 100 مورد حوادث جاده ای، 2 مورد آتش سوزی جنگل و مرتع، 15 مورد برف و کولاک ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۷:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
همشهری: برنامه توسعه هفتم کشور که قرار است از سال 1401 تا 1405 اجرایی شود همچنان بر توقف هرگونه بهره برداری از چوب و عرصه های جنگلی تأکید دارد. دست اندازی به منابع طبیعی در سال های اخیر اگرچه با سرعت کمتر از ابتدای دهه 90 ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۷:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
دریاخواری معضل زیست محیطی این روزهاست و افراد بیش از گذشته در حال تصرف و نابودی دریا و ساخت و ساز در دل دریا هستند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جنگل خواری، کوه خواری و دشت خواری از واژه هایی است که تا به امروز آن را در خبر های زیست محیطی به عنوان معضل و تخریب محیط زیست شنیده اید ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۲:۵۰    
وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت شدید تجاوز نظامی آمریکا به این کشور، اعلام کرد: دولت جدید آمریکا نباید همچون دولت سابق به قانون جنگل پایبند باشد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۲:۰۵    
دولت سوریه، تجاوز دیشب آمریکا به مناطقی از استان دیر الزور در نزدیکی مرز های سوریه با عراق را به شدت محکوم و تأکید کرد انتظار می رفت دولت جدید آمریکا به جای قانون جنگل به قانون بین الملل پایبند می بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۸:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت شدید تجاوز نظامی آمریکا به این کشور، اعلام کرد: دولت جدید آمریکا نباید همچون دولت سابق به قانون جنگل پایبند باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۸:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
وزارت خارجه سوریه حمله هوایی ارتش آمریکا به مناطق مرزی این کشور با عراق را محکوم کرد و گفت که دولت بایدن باید دست از سیاست های ترامپ بردارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۸:۰۵    
گوسفندی که در جنگل های استرالیا رها شده بود، با 35 کیلو پشم پیدا شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۷:۰۶    
حجت الاسلام محمدیان با تاکید بر اینکه مردم ما مردمی انقلابی هستند اما درد دارند گفت: سهل انگاری بعضی مسئولین که غیر انقلابی عمل می کنند باعث موج سواری دشمن می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۴:۴۰    
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها گفت: امنیت غذایی کشور به خاک وابسته است بنابراین جلوگیری از فرسایش خاک اهمیت بالایی دارد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۲:۰۲    
کارگردان تئاتر کشور گفت: تئاتر درحالت عادی به خودی خود ضعیف است چه برسد به دوره کرونا که فشار بیشتری هم بر هنرمندان وارد کرد. دولت هم حمایت ویژه ای نمی کند؛ در این وضعیت آمادگی لازم برای تئاتر فراهم نمی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۰:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
بابل- نمایندگان مردم بابل در مجلس با صدور بیانیه ای نسبت به واقعه روستای تورسو بندپی شرقی این شهرستان و برخورد ناپسند ماموران منابع طبیعی در تخریب واحدهای احداثی در جنگل واکنش نشان دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۰:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
تیم فوتبال سوهان محمد قم در دیداری فوق العاده حساس از رقابت های باشگاهی کشور جام آزادگان برابر سردار جنگل صومعه سرا تن به شکست داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۲۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. نظرات جالب دختر سبیل دار دانمارکی درباره اصلاح صورت از گوسفند پُرپشم استرالیایی تا تصادف شدید تایگر وودز پیدا شدن گوسفندی در جنگل با 34 کیلو پشم! خانه تکانی عید را با این راهنما انجام دهید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد کشاورزی : با نصب دوربین و استفاده از پهپاد از جنگل ها و مراتع کشور حفاظت می کنیم .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۷:۳۶    
معاون وزیر جهاد کشاورزی : با نصب دوربین و استفاده از پهباد از جنگل ها و مراتع کشور حفاظت می کنیم .
طلا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۴:۳۰    
داوطلبانی که برای یک موسسه خیریه نجات حیوانات در ایالت ویکتوریای استرالیا کار می کنند به تازگی گوسفندی را در یک جنگل در منطقه لنسفیلد پیدا کرده اند که از سر و وضعش پیداست که چندین سال اصلاح نشده است. از این گوسفند که نام آن بارک است 35 کیلوگرم اضافه پشم گرفته اند.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۱:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: اجرای پروژه راهسازی چهارخطه کردن محور بجنورد -جنگل گلستان به عنوان بخشی از پروژه بزرگراه مشهد به استان گلستان، در دست پیگیری است و تلاش داریم تا به اجرای آن شتاب داده شود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۹:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
خبرآنلاین: استرالیایی ها گوسفندی وحشی را در جنگل پیدا کرده و نامش را باراک گذاشتند. هر چند این گوسفند مهیب به نظر می رسید اما در واقع دچار کم وزنی بود و به دلیل پشم های زیاد قادر به دیدن اطراف خود نبود.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۷:۰۷    
این جنگل تنها قسمتی از دریاچه 400 متری کیندی(Kaindy) قزاقستان است. این دریاچه حاصل زمین لرزه ای است که در سال 1911 اتفاق افتاده است.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۵:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: لباس عجیب زوج آمریکایی در جشن نامزدی شان در فضای مجازی خبرساز شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۵:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: ذخیره گاه زیست کره حرّا تنها منطقه حفاظت شده از جنگل های مانگرو در حاشیه شمالی خلیج فارس و دریای عمان است که بیشترین تراکم پوشش را نیز در همین منطقه دارد. این ذخیره گاه در فاصله بین جزیره قشم در خلیج فارس و ساحل سرزمینی ایران قرار دارد و جزو محدوده استان هرمزگان است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۲:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
از گوسفندی که سال ها در جنگل های استرالیا سرگردان بود 35 کیلوگرم پشم تراشیده اند.این گوسفند که باراک نامگذاری شد دارای سم های سالم بود، اما کمبود وزن داشته و صورتش به دلیل انبوه پشم به سختی دیده می شد. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۹:۵۸   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: معاون وزیر جهاد کشاورزی، با بیان اینکه قاچاقچیان از شیوه متداول به سمت حمل چوب آلات قاچاق با خودروی سواری و حتی آمبولانس رفته اند، گفت: برخی از سودجویان از چوب آلات مجاز برای پوشاندن چوب آلات جنگلی قاچاق استفاده می کنند. ...
توریسم آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید از طرح سامان دهی پردیس جهانی تخت جمشید و پهنه سبز این محوطه جهانی نظیر منطقه چاه جنگل از دفع آفات و همچنین پاکنی درختان از علف های هرز خبر داد.
توریسم آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۲:۴۴    
جنگل فندقلو که با گویش محلی مشه خوانده می شود، یکی از زیباترین دیدنی های استان اردبیل برای طبیعت گردی محسوب می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۱:۱۳    
تصویری از یک گوسفند که پس از سال ها در جنگل های استرالیا پیدا شده است، منتشر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۰:۵۰    
رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور عصر امروز از نخستین طرح سرشاخه گیر گیلان در رودخانه پلنگ رودخان تنیان صومعه سرا بازدید کرد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۸:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
شرکت سامسونگ با همکاری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری ایران کمپین برای خودمان، برای طبیعت را برگزار می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۸:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری: امسال بیش از یک میلیون مترمکعب چوب صنوبر در کشور استحصال شد که سهم گیلان 180هزار متر مکعب بود.