جمعه ۲۶ شهریورساعت ۲۰:۴۹Sep 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «واردات برنج»

روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۸:۳۳    
جمال ارونقی، معاون فنی گمرک گفت: بیش از 70 هزار تن برنج در گمرک کشور رسوب کرده و در انتظار تعیین تکلیف وزارت جهاد کشاورزی است. تهران – اقتصاد برتر – 25 شهریور 1400 ...
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۴:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
تجارت گردان – دبیر انجمن واردکنندگان برنج، متعادل سازی بازار برنج را در گروِ لغو ممنوعیت واردات برنج دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۴:۳۱    
گرگان- عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: واردات برنج باید در فصل غیربرداشت و به میزان نیاز داخل انجام شده تا به کشاورز آسیب وارد نشود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
نماینده لنگرود در مجلس گفت: برنجی که با رنج و زحمت تولید می شود امروز مغفول مانده و زمینه ای برای واردات برنج فراهم شده که لازم است با همت وزارت جهاد کشاورزی این موضوع مورد توجه قرار بگیرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۰۷    
انجمن واردکنندگان برنج ایران در نامه ای به ایلنا خواستار انتشار توضیحات زیر درباره خبری با عنوان محدود کردن واردات برنج به نیازهای واقعی کشور و اجباری شدن استاندارد این کالای وارداتی در این خبرگزاری شد. متن نامه به شرح زیر است .
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
دبیر انجمن واردکنندگان برنج با بیان تناقض رفتاری مسئولین در اجرای طرح ممنوعیت واردات برنج، این ممنوعیت را ضربه مهلکی به بازار دانست. *** دلایل افزایش قیمت برنج به گزارش صنایع ، مسیح کشاورز با اشاره به دلایل افزایش قیمت برنج، اظهار داشت: ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم بابل با بیان اینکه دلالان دسترنج برنجکاران را به یغما می برند، با اشاره به قانون مجلس تصریح کرد که از واردات برنج در فصل برداشت جلوگیری شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خواستار توقف واردات برنج در فصل برداشت شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم بابل در مجلس از وزیر جهاد کشاورزی خواست تا نسبت به برخورد با دلالان واردات برنج و جلوگیری از این اقدام برنامه خود را عملیاتی کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
ساری- نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس واردات برنج را به ضرر تولید داخلی و کشاورز دانست و گفت: نیازی به واردات برنج نیست.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۵    
برچسب ها استان برنج تولید صادرات واردات برچسب ها
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۸:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
بابل- نماینده مردم بابل در مجلس نیاز به واردات برنج را سالانه 400 هزار تن ذکر کرد و گفت: سالانه تا 800 هزار تن واردات برنج خارجی انجام می شود.
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۰۰   + ۴۴ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دلیل خشکسالی ها در تولید برنج ایرانی 18 درصد کاهش تولید را شاهد خواهیم بود که طبیعتا قیمت برنج به دلیل وضعیت عرضه و تقاضا افزایش داشته است اما قیمت برنج خارجی را در بازار کنترل خواهیم کرد.
نبض بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۰:۴۶    
تکلیف هزاران تن برنج دپو شده در بنادر چه می شود؟ با شروع فصل ممنوعیت واردات برنج به کشور برای حمایت از تولید و تنظیم قیمت برنج داخلی حدود 70 هزار تن برنج وارداتی در انبارهای بنادر کشور دپو شده است و امکان ترخیص ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۲:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر گفت: دلالان با خرید یکباره محصول از کشاورزان بلافاصله پس از برداشت برنج شرایط کمبود برنج را در بازار ایجاد می کنند و با سیاه جلوه دادن آن راه برای واردات برنج خارجی باز می کنند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۲۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
برنج ایرانی آن قدر گران شده که تقاضای زیادی برای مصرف آن چندان وجود ندارد. به همین دلیل قرار است یا وارد تالار بورس شود یا صادرات آن آزاد شود. آیا وارد شدن برنج ایرانی به بورس کالا باعث گران شدن برنج می شود؟
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
توکلی گفت: کاهش زمان دوره ممنوعیت فصلی از 4 ماه به 2 ماه یکی از راه حل های تنظیم بازار برنج است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۹:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
رییس انجمن وارد کنندگان برنج ایران گفت: کاهش مدت زمان دوره ممنوعیت فصلی واردات از چهار ماه به دو ماه می تواند موجب تعدیل قیمت ها در بازار برنج شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۹:۳۳   + ۵۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن وارد کنندگان برنج، توزیع ذخایر احتیاط برنج را راهکاری موقت برای تنظیم بازار این محصول دانست و گفت: از راهکار های عملی تنظیم بازار برنج کاهش دوره ممنوعیت واردات این محصول از 4 ماه به دو ماه است.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۷:۵۳    
قیمت برنج از ابتدای تابستان، تاکنون 38 افزایش یافته است و فعالان بازار پیش بینی می کنند که این روند فعلا ادامه دار باشد. آن ها افت واردات برنج خارجی و کاهش تولید برنج ایرانی را علت این افزایش قیمت می دانند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز گفت: ممنوعیت واردات برنج برای استانی مانند خوزستان امتیاز مثبتی ندارد و باعث کمیابی و گران شدن برنج می شود.
استانداری گیلان   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۰۹:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
استاندار گیلان در دیدار با رئیس دفتر رئیس جمهوری، خواستار محدود کردن واردات برنج به نیازهای واقعی کشور و نیز اجباری شدن استاندارد این کالای وارداتی شد . ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۰۰:۰۹    
دنیای اقتصاد : یکی از مقامات صنفی گفته نرخ عرضه برنج هندی به بنکدارها 20هزار و 500 تومان است و درصورت اجرا شدن یا نشدن بخشنامه ممنوعیت واردات برنج خارجی قیمت این کالا بیشتر می شود ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۱:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت رییسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و پاکستان اظهار داشت: شرایط طالبان در دنیا سخت است، قاعدتا هم نیاز دارند که نیازهای اساسی جمعیت 38 میلیونی افغانستان را تامین کنند. بنابراین مجبور هستند از کشورهای هم مرز خود مانند ایران و پاکستان نیازهای خود را تامین کنند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۲:۳۸    
گرگان - سلامت، رئیس اتحادیه برنج فروشان گرگان گفت: ممنوعیت واردات برنج به بهانه حمایت از کشاورز سبب افزایش قیمت و خالی شدن سفره مردم شده است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۲:۲۳   + ۳۳ سایت دیگر  
علی اکبریان درباره وضعیت بازار برنج داخلی افزود: به طور قطع نوسان نرخ دلار بر قیمت تمام شده تمامی کالاها حتی کالاهای تولید داخل اثرگذار است و این مشکل باید برطرف شود. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۲۱:۰۲    
قیمت برنج تحت تأثیر افزایش قیمت دلار و ممنوعیت واردات سیر صعودی پیدا کرده است به طوریکه قیمت برنج ایرانی را هم تحت تأثیر قرار داده است.باتوجه به اینکه اکنون فصل برداشت برنج است، توقع ایجاد می شود که قیمت ها کاهش یابد، اما در چند ماه گذشته متأسفانه شاهد افزایش قیمت برنج بودیم ...
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۶:۵۹    
قیمت برنج در کشور روندی صعودی گرفته در حالی که واردات برنج خارجی به کشور ممنوع است و از طرف دیگر برنج ایرانی هم به نسبت برنج خارجی افزایش قیمت داشته و دهک های پایین جامعه توان خرید خود را از دست داده اند و حالا بسیاری از فعالان بازار اعلام کرده اند دولت روحانی به هشدارها توجه نکرده ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۴:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
براساس داده های گمرک ایران حجم و ارزش محموله های وارداتی برنج در تیر ماه به نسبت مدت مشابه سال قبل 69 درصد کاهش یافته است که با توجه به ممنوعیت فصلی واردات سبب کاهش عرضه در بازار و حباب قیمتی شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۴:۲۶    
ممنوعیت واردات برنج از ابتدای مرداد به مدت 4 ماه درحالی اجرا شد که بازار برنج شکننده بود و منجر به افزایش قیمت دوباره این کالای اساسی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۰۰:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور گفت: در ارتباط با بحث مبارزه با مافیای فولاد، مافیای دارو، مافیای خودرو، مافیای واردات برنج، که در مقابل کشاورزان زجرکشیده در روستاها ظلم می کنند و همچنین در بحث مدیریت پسماند و فاضلاب استان های شمالی، گیلان ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
پس از افزایش بی رویه بهای شکر و روغن و مرغ، حالا خبر از افزایش قیمت برنج ایرانی تا کیلویی 50 هزار تومان می آید و این در حالی رخ می دهد که فعالان بازار از کاهش 50 درصدی مصرف برنج می گویند و واردات برنج خارجی هم در حال حاضر ممنوع است. اما چه کسانی و چرا می خواهند برنج را 50 هزار تومان کنند؟
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۳:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا-نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: واردات بی رویه برنج خارجی ضربه مهلکی بر پیکره نیمه جان بخش کشاورزی کشور وارد کرده است.
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۲:۳۶   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش هشدارنیوز ؛ بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت برنج ایرانی و خارجی نسبت به هفته اخیر با نوساناتی روبرو شده است که هر یک از فروشندگان دلایل خاص خود را برای این گرانی مطرح می کنند ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۰۹:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
دبیر انجمن برنج ایران با تاکید بر اینکه کاهش تولید نسبت به دو سال گذشته به معنی نیاز به افزایش واردات نیست، افزود: به طور معمول کشور ما نیاز به واردات 700 تا 800 هزار تن برنج دارد، در حالی که واردات در چند سال اخیر دست کم یک میلیون تن بوده و این به معنی انبارهای پر از برنج مازاد است.
با ورود کشتی های حاوی برنج به گمرک و بنادر قبل و حتی بعد از شروع ممنوعیت فصلی اکنون صاحبان این کالا تکلیف مشخصی نداشته و پیگیر ترخیص محموله های وارداتی هستند ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۲:۵۱    
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: بنابر آمار گمرک واردات برنج در چندماه نخست سال نسبت به سال های قبل 60 تا 80 درصد کاهش یافته است .
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: بنابر آمار گمرک واردات برنج در چندماه نخست سال نسبت به سال های قبل 60 تا 80 درصد کاهش یافته است .
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۳:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
مسیح کشاورز در گفت وگو با میزان، درباره وضعیت بازار برنج و ارائه راهکار برای کاهش قیمت برنج، گفت: قبل از ارز نیمایی برنج قیمت مصوب داشت و طبق آخرین قیمت با ارز ترجیحی برنج هندی 8 هزار تومان و برنج پاکستان 8 هزار و 750 تومان به دست مصرف کننده می رسید کسی هم نباید از این قیمت ها تخطی می کرد. ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۲۰:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
جی پلاس؛ با وجود آنکه فعالان بازار مواد غذایی از کاهش 50 درصدی مصرف برنج و کاهش 80 درصدی واردت برنج خارجی خبر می دهند اما زمزمه های افزایش دوباره قیمت برنج در بازار شنیده می شود. ...
صمت   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۱:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
آخرین قیمت انواع برنج در بازار را در این گزارش مشاهده کنید. پس از کش و قوس های فراوان بر سر واردات برنج و تخصیص ارز به آن سرانجام ارز یارانه ای به این کالای اساسی حذف شد و اکنون قیمت برنج وارداتی با ارز نیمایی محاسبه می شود به طوری که قیمت برنج داخلی و وارداتی نسبت به سال گذشته در همین ماه 3 ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
کوچکی نژاد ضمن انتقاد از هرگونه تبلیغ برنج خارجی که به ضرر تولید ملی و کشاورزان شمالی تمام می شود گفت: طبق قانون، واردات برنج سه ماه قبل و بعد از برداشت آن ممنوع است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۰:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی مازندران با اعلام اینکه یکی از نگرانی ها ما ثابت ماندن قیمت برنج بوده است، گفت: قیمت برنج طی ماه های گذشته هیچ افزایشی نداشته است و همچنان ثابت مانده است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
مسیح کشاورز در گفت وگو با میزان، درباره وضعیت برنج وارداتی در بنادر گفت: بر اساس بخشنامه ای که از سمت ستاد تنظیم بازار دریافت کرده ایم کالاهایی که قبل از 31 تیر 1400 وارد کشور شده و در انبار گمرک ثبت سفارش شدند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
همزمان با فصل برداشت برنج در استان های شمالی کشور نماینده مردم رشت در مجلس به مسئولان تأکید کرد که جلوی واردات برنج خارجی گرفته شود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم رشت در مجلس با تأکید بر جلوگیری از واردات برنج خارجی در فصل برداشت برنج داخل گفت: دولت با توجه به وضعیت کشاورزان در این ایام و کنترل قیمت برنج باید گام اساسی در این زمینه بردارد.
صدای ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران به نقل از خانه ملت، علی کریمی فیروزجایی نماینده مردم بابل در مجلس گفت: واردات بی برنامه و بی رویه برنج به کشور، روند کشت محصول استراتژیک برنج داخلی را با مشکل مواجه می کند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۲۰    
گرگان- جرجانی، عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی گرگان گفت: ممنوعیت واردات برنج هیچ تاثیری بر بازار نخواهد داشت و تنها سود آن نصیب عده ای خاص خواهد شد.