سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۰۴:۴۰Oct 2020 27

جدیدترین‌های «واردات برنج»

دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن واردکنندگان برنج از محصول وارداتی سال گذشته که هنوز در گمرک مانده است، خبر داد و گفت: این سیاست تهدید گرانی را برای کشور به ارمغان می آورد. مسیح کشاورز در مصاحبه با برنامه صبح وگفت وگو در رابطه با اخباری که اجازه واردات برنج را منعکس کرده است، گفت: این اخبار نوعی نوشدارو است.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۲۳   + ۳۳ سایت دیگر  
آنطور که معاون فنی گمرک ایران می گوید، بعد از لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج ثبت سفارش برای واردات باز شده است. مهرداد جمال ارونقی، با اشاره به لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج از ابتدای آبان ماه گفت که براین اساس ثبت سفارش برنج از سوی وزارت صنعت ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۰:۳۴    
ایلنا : در فصل برداشت برنج، واردات برنج خارجی با هدف حمایت از تولید داخلی ممنوع شد که موجب افزایش قیمت این قلم مهم از سبد معیشتی خانوارهای ایرانی شد. واردکنندگان نسبت به این طرح اعتراض داشتند چراکه برنج ایرانی تنها 50 درصد از تقاضای بازار را پاسخگو است و با عدم واردات قیمت برنج خارجی که هدف قشر ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس اعلام گمرک ایران، ممنوعیت واردات برنج از ابتدای آبان ماه لغو شد، در این بین موضوع تامین ارز واردات یکی از چاشهای اصلی رفع رسوب 200 هزار تن برنج دپو شده در گمرکات است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
به رغم مصوبه ستاد تنظیم بازار برای رفع ممنوعیت فصلی برنج از روز گذشته، تجار اعلام کرده اند با توجه به بدعهدی بانک مرکزی تا اطمینان کامل از تخصیص ارز اقدام به واردت نمی کنند. این در حالی است که در ماه های اخیر شاهد افزایش قیمت جهشی برنج در بازار بوده ایم.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
کشاورز، دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران از کاهش 50 درصدی واردات برنج خارجی طی سال جاری در کشور خبر داد.
نبض بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار ممنوعیت فصلی برنج از امروز پنجشنبه تاریخ 1399/08/01 برداشته میشود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۴   + ۲۰ سایت دیگر  
براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، واردات برنج که از اول شهریور ماه به دلیل آغاز فصل برداشت ممنوع شده بود، از امروز (اول آبان ماه) از سوی گمرک بلامانع اعلام شده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۴۶    
عضو ستاد تنظیم بازار گفت: ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت شالیزار ها براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار برداشته شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۰۱    
این پیمانه تیتر هایی همچون شاخص کل بورس منفی ماند، سهام عدالت چند میلیون تومان فروخته شد؟ قیمت دلار در صرافی های مجاز چقدر شد؟ قیمت گذاری دستوری فولاد لغو شد، منابع طرح تامین کالا های اساسی چیست؟ ممنوعیت واردات برنج برداشته شد، قیمت جدید مرغ برای مصرف کنندگان تعیین شد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
ممنوعیت واردات برنج یک ماه زودتر از زمان تعیین شده لغو شد.
اقتصاد آنلاین / فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۲۶   + ۵۲ سایت دیگر  
معاون فنی گمرک با بیان اینکه از اول آبان ماه ممنوعیت واردات برنج برداشته می شود، گفت: 200 هزار تن برنج در صف تخصیص ارز برای ترخیص قرار گرفت.
برترین ها / تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: دبیر انجمن واردکنندگان برنج از رفع ممنوعیت برنج از اول آبان خبر داد و گفت: واردکنندگان برنج دو ماه است که از بانک مرکزی برای واردات برنج ارز دریافت نکرده اند؛ چنانچه واردات برنج آزاد شود و ارز به واردکنندگان تعلق بگیرد ممکن است دیگر کمبودی نداشته باشیم. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
تاوان عادی انگاری کرونا را چه کسانی می دهند ، هرجا پلیس حضور داشته باشد آنجا هنجارشکن نیست ، کاهش50 درصدی واردات برنج و تامین 1500 مسکن برای ایثارگران در گیلان از عناوین روزنامه های صبح امروز گیلان است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
دبیر انجمن واردکنندگان برنج اظهار داشت: برنج های هندی و پاکستانی کیفیت بالایی دارند و اگر قرار بر واردات با ارز نیمایی باشد، قیمت ها چندین برابر می شود. از همین روی باید به فکر بازارهای جدید بود تا با قیمت کمتری واردات برنج تداوم داشته باشد.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
اکوفارس: کشاورز گفت: بنابر آمار 5 ماهه گمرک 500 هزار تن برنج وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 48 درصد کاهش یافته است.
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: متاسفانه میزان واردات برنج نسبت به سال قبل 48 درصد کاهش یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
وام ودیعه، اجاره مسکن را ارزان کرد؟، بحران بازار مرغ و دردسر های ممنوعیت واردات برنج از اخبار اقتصادی امروز است.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۸:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: اختلال در بازار برنج خارجی 50 میلیون نفری که توان خرید برنج ایرانی ندارند را دچار مشکل می کند.
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل اقتصادی استانداری اردبیل گفت:دلیل افزایش قیمت برنج ، عدم واردات برنج خارجی و نیاز مردم به این محصول داخلی است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ...
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۰:۲۴    
امام جمعه فریدونکنار با اشاره به اینکه مسئولان امنیتی باید با جدیت دست مخلان اقتصادی را از سودجویی قطع کنند گفت: درحالی که شعار امسال جهش تولید است اما واردات بی رویه مانند واردات برنج همچنان وجود دارد و مخارج تولید این محصول چندین برابر شده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
دبیر انجمن برنج ایران اظهار داشت: با احتساب میزان تولید به 600 هزار تن برنج وارداتی نیاز داریم و درصورت واردات این میزان برنج، دیگر با کمبودی مواجه نخواهیم شد ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۶:۴۷    
درحالی امسال بازهم موضوع واردات برنج مسئله ساز شد و بسیاری از معادلات و البته قیمت بازار را برهم زد که بسیاری از کارشناسان براین باورند نبود آمارهای دقیق از میزان تولید و مصرف درکنار عدم وحدت رویه مسئولان در تنظیم مقررات و سیاست گذاری های مورد نیاز باعث بروز چنین مشکلاتی شده که نهایتا تولید کننده و ...
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۷:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
عبور قیمت هر کیلوگرم برنج هندی و پاکستانی از مرز 22تا 25هزار تومان و سیر صعودی قیمت خرده فروشی انواع برنج مرغوب و پر محصول ایرانی حتی در فصل برداشت زمینه گرانی بیشتر انواع برنج و کاهش سهم آن در سبد مصرف خانوارهای کم درآمد ایرانی را فراهم کرده است.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۲۷   + ۳۹ سایت دیگر  
طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران، 80 میلیون دلار جهت تخصیص ارز به برنج هایی که به صورت درصدی ترخیص شده اند در نظر گرفته خواهد شد. به گزارش ایسنا، از ابتدای شهریور امسال واردات برنج با ممنوعیت فصلی مواجه شد ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۴۷   + ۲۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : در شرایطی که تجارت هند با ایران به دلیل مسائل بانکی ناشی از تحریمهای آمریکا پیچیده تر شده است، ایران تامین برنج از پاکستان را آغاز کرده است.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۹:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
محمدرضا کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: تغییر نرخ ارز مرجع برای واردات برنج از برنج دولتی به ارز نیمایی موجب که شد که قیمت برنج به صورت غیرمتعارف بالا نرود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۹:۵۷   + ۲۹ سایت دیگر  
از آنجا که به خاطر مشکل در مکانیزم پرداخت هندی های صادرات برنج باسماتی به ایران را متوقف کرده اند، ایران برای تامین نیاز خود به سمت پاکستانی ها رفته است.
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: حذف گوشت قرمز از فهرست دریافت ارز 4200تومانی، منجر به افزایش تولید داخل و متعادل شدن گوشت قرمز و جلوگیری از رشد شتابان قیمت این کالا شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان گیلان فروش اراضی شالیزاری در گیلان و مازندران را اثر منفی واردات محصولات استراتژیک کشاورزی در کشور دانست و گفت: چای و برنج دو محصول استراتژیک در استان های گیلان و مازندران بوده و واردات این دو محصول در فصل برداشت خیانت به این دو استان است.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مشکلات تخصیص و تغییر مبنای ارز مرجع واردات برنج به نیمایی زمینه دپوی برنج های وارداتی درگمرکات کشور و افزایش چند برابری نرخ این اقلام در بازار خرده فروشی را فراهم کرده است.
خبرگزاری مهر: نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت عامل ایجاد نوسان در بازار برنج است، گفت: تعیین قیمت خرید تضمینی برای این محصول ضروری است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران درحالی که نرخ برنج خارجی به دلیل عدم تخصیص ارز نیمایی به آن به دو برابر قیمت قبل رسیده و هم چنین به دلیل شیوع کرونا تا حدی واردات برنج با معضل روبرو شده است حال شواهد نشان از آن دارد که با افزایش قیمت شالیکوبی ها برنج داخلی نیز با جهش قیمت روبه روست و این یعنی اساسی ترین کالای مورد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه در سال های اخیر با توجه به شرایط آب و هوایی مطلوبی افزایش تولید برنج را داشتیم، گفت: با این میزان تولید تنها به 450 تا 500 هزار تن واردات برنج نیاز است و اگر اصلاح اصول تغذیه ای را داشته باشیم می توان این میزان نیاز وارداتی را هم کم کرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۰:۰۷    
واردات انواع برنج خارجی از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 48درصد کاهش یافته و در همین حال قیمت این کالا به دوبرابر نرخ سال گذشته رسیده است. به گزارش همشهری، درحالی که مصرف کنندگان برنج خارجی این محصول را سال 98با قیمت 8هزار تومان در هر کیلو می خریدند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به شرایط مساعد بارندگی و کشت برنج در استان های غیرشمالی به خوداتکایی تولید این محصول استراتژیک نزدیک شده ایم که با این وجود نیاز کمتری به واردات برنج داریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۴:۲۲   + ۱۸ سایت دیگر  
کشاورز گفت: بنابر آمار 5 ماهه گمرک 500 هزار تن برنج وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 48 درصد کاهش یافته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۰:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
دبیر انجمن واردکنندگان برنج اعلام کرد: تقاضا برای هر جنسی که افزایش قیمت داشته باشد کاهش پیدا می کند، برنج خارجی هم از این امر مستثنی نیست. یک زمانی مردم این برنج را نزدیک به 8 هزار تومان خریداری می کردند، اما این قیمت در حال حاضر به 20 هزار تومان می رسد و همین امر موجب کاهش تقاضا می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۷:۰۲    
مشهد- از هنگامی که افسار دلار از دست متولیان اقتصادی رها شد بازار با هر خبر و یا حرف وحدیثی حتی در حد شایعه دچار تشنج می شود و عده ای از این موضوع برای بهره بری و افزایش تقاضا و فروش محصول خود سوء استفاده می کنند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۶:۱۸    
منصور علی زارعی کیایی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مهمترین علت کاهش واردات برنج حذف ارز 4200 تومانی بوده که از ابتدای سال 99 واردات تنها با ارز نیمایی امکان پذیراست. علت دوم پایین بودن تقاضا نسبت به میزان عرضه است و در حال حاضر بازار کشور از برنج اشباع شده است.
مازند اصناف   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
طی هفته های اخیر گرانی و متعاقبا نایاب شدن برخی سموم از یک سو و انجام واردات برنج در فصل برداشت از یک سو، کشاورزان را سخت آزرده خاطر کرد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۳:۳۳   + ۳۳ سایت دیگر  
تهران(پانا) - ستاد تنظیم بازار همچنین مصوب کرد که ترخیص و توزیع تمام محموله های برنج تخصیص و تامین ارز شده قبل از 31 مردادماه امسال، بلامانع بوده و مشمول ممنوعیت فصلی واردات برنج نیست ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۲۰:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
دبیر انجمن وارد کنندگان برنج گفت: به علت مشکلات ناشی از تخصیص ارز 300هزار تن برنج در گمرکات رسوب کرده است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۲۱:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
دبیر انجمن برنج کشور با بیان اینکه حداکثر نیاز کشور به ذخیره سازی 700 هزار تن بیشتر نخواهد بود، گفت: تصور ما این است که امسال بیش از 1/5 میلیون تن برنج خارجی وارد شده است.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۲۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که واردات برنج در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 48 درصد کاهش یافته با این حال تخصیص ارز برای ترخیص برنج های موجود در گمرک انجام نشده و 200 هزار تن برنج در گمرکات کشور بلاتکلیف مانده اند. ...
برترین ها / موج   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۳:۱۷   + ۳۱ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: جمال ارونقی گفت: از ابتدای سال جاری تا روز گذشته نزدیک به 497 هزار تن برنج وارداتی از گمرکات کشور ترخیص شده است. معاون فنی و امورگمرکی گمرک گفت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 921 هزار تن برنج از گمرکات ترخیص شده بود کاهش محسوسی را نشان می دهد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : دبیر ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه ممنوعیت واردات برنج همچنان سر جای خود قرار دارد، گفت: قرار شد آن میزان از محموله های برنجی که قبل از 31 مرداد به بنادر کشور رسیدند، ترخیص آنها انجام و در بازار با نرخ نیمایی عرضه شوند ...
میهن صنعت   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۴:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
دبیر ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه ممنوعیت واردات برنج همچنان سر جای خود قرار دارد، گفت: قرار شد آن میزان از محموله های برنجی که قبل از 31 مرداد به بنادر کشور رسیدند، ترخیص آن ها انجام و در بازار با نرخ نیمایی عرضه شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۳:۲۹   + ۳۰ سایت دیگر  
ممنوعیت واردات برنج همچنان سر جای خود قرار دارد و قرار است آن میزان از محموله های برنجی که قبل از 31 مرداد به بنادر کشور رسیدند، ترخیص آن ها انجام و در بازار با نرخ نیمایی عرضه شود.