دوشنبه ۲۰ مردادساعت ۲۰:۴۳Aug 2020 10

جدیدترین‌های «واردات برنج»

 
300هزارتن برنج در صف تخصیص ارز ؛ ماجرا چیست؟ چرا برنج های وارداتی ترخیص نمی شوند ؟ واردکنندگانی که به درخواست دولت اقدام به واردات برنج کرده اند، اما اکنون بین تصمیمات پینگ پنگی وزارت صمت، بانک مرکزی و گمرک گرفتار شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۴:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیرانجمن واردکنندگان برنج با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در تخصیص ارز گفت: امیدواریم بانک مرکزی به روند تخصیص ارز سرعت ببخشد تا واردات برنج و تامین بازار با مشکل مواجه نشود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۳:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
ساری- شهیدی فر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران حداقل قیمت برنج های داخلی را سه دلار و شش برابر برنج های وارداتی و خارجی دانست و گفت: نیازی به واردات برنج نیست.
هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۰۵:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
یک مقام آگاه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در خصوص دلیل عدم پرداخت ارز برنج هایی که سال گذشته و قبل از تغییر نرخ ارز به نیما وارد کشور و در بازار عرضه شده است، اظهار داشت: واردات برنج بر اساس فصل های مختلف و شرایط بازار مجوز دریافت می کند. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مسیح کشاورز: دلالان برنج دو سناریو طراحی کرده اند. در سناریوی اول، مدام کشاورز را از واردات برنج می ترسانند تا محصول آنها را به قیمت ناچیز بخرند و به قیمت بالا به مردم بفروشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۰۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
با توجه به شرایط مساعد بارندگی و کشت مناسب برنج، به خوداتکایی تولید این محصول استراتژیک نزدیک شده ایم و نیاز کمتری به واردات برنج داریم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۲:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
نماینده رشت با اشاره به فصل برداشت برنج در استان های شمالی گفت: اگر دولت برنامه ریزی لازم برای خرید تضمینی برنج نداشته باشد، مشکلات زیادی خواهیم داشت، این درحالی است که شاهد واردات حجم زیادی برنج خارجی هستیم.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: 31 اردیبهشت بود که خبر رسید ارز واردات برنج حذف شده است. خبری که می توانست بحرانی جدی برای یکی از کالاهای اساسی کشور ایجاد کند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۰:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- بسیم لاله : سیگنال های رشد قیمت یکی پس از دیگری در بازار برنج مشاهده می شود. اعمال ممنوعیت برای برنج وارداتی و همچنین، محدودیت ایجاد شده بر سر راه واردات برنج از پاکستان به دلیل ترس از تحریم ها و بسته شدن مرزهای تجاری هند و تایلند به روی تجار برنج براثر شیوع کرونا ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
منصورعلی زارعی گفت: ممنوع کردن واردات برنج برای دو ماه هیچ منطقی ندارد چون تا 28 تیرماه سال جاری برنج وارد شد و بعد آن هم می توانند وارد کنند در حالی که باید واردات برنج را یک سال ممنوع کنند تا کشاورز آسیبی نبیند.
عضو انجمن واردکنندگان برنج با اشاره به رسوب بیش از 30هزار تن برنج در گمرکات از 6ماه قبل تاکنون، از رویکرد بانک مرکزی در تخصیص ارز به واردات کالاهای اساسی انتقاد کرد.
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۲:۴۳   + ۵۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: در حالی قیمت برنج وارداتی نسبت به پارسال تا 85 درصد و در دو ماه اخیر بیش از 18 درصد رشد داشته که حذف ارز 4200 تومانی از این کالا و کاهش واردات آن در مدت اخیر نمی تواند در این تغییر بی تاثیر باشد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها: رئیس کمیسیون تخصصی بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با اشاره به افزایش تولید برنج در اراضی کشاورزی ایران، گفت: امسال نیازی به واردات برنج نداریم.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۰:۱۹    
مسیح کشاورز/ دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران یک سال انتظار بی سرانجام واردکنندگان برنج به دوره جدید ممنوعیت فصلی واردات منتهی شد و همچنان انجمن واردکنندگان برنج ایران در بازی مار و پله چند دستگاه دولتی برای احقاق حق اعضای خود، تلاش می کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۰۸:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
دبیر انجمن برنج ایران با تأکید بر ممنوعیت برنج در فصل برداشت گفت: با تعیین دقیق تولید و میزان مصرف برنج می توان میزان کسری را محاسبه کرد و در این صورت باید واردات داشته باشیم و در غیر این صورت اصلا نباید چنین اقدامی انجام شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۳:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رشت- استاندار گیلان تأکید کرد: نظارت ها باید برای جلوگیری از واردات برنج در زمان برداشت محصول تشدید شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ساری- شهیدی فر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، واردات برنج با ارز نیمایی را از چالش ها برشمرد و از کشاورزان خواست در فروش برنج تعجیل نکنند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۲:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده مردم رشت در مجلس با انتقاد از واردات برنج به کشور گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید جلوی واردات برنج را بگیرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۰۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
افزایش ابتلای کودکان به کرونا ، نظارت بر بازار باید مستمر و مشهود باشد ، نگرانی کشاورزان گیلانی از واردات برنج در فصل برداشت و رویش ویلا به جای شالیزار از عناوین صفحه اول روزنامه های گیلان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۰۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم رشت در مجلس گفت: کشاورزان برنجکار به شدت از واردات برنج خارجی در فصل برداشت محصول نگرانند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۰۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دولت باید برنج را 4 ماه بعد از فصل برداشت وارد کند، گفت: بر اساس آمار، برنج تولیدی در کشور فقط کفاف دوسوم مصرف داخل را می دهد و دولت باید برنج وارد کند ولی این کار باید چهار ماه پس از فصل برداشت انجام شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۰۷:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اظهار این که ارز نیمایی برای واردات برنج ، مانع کاهش قیمت تولیدات داخلی این محصول در سال جاری می شود ، گفت: اگرچه هزینه تولید برنج امسال بسیار بالا رفته است ،اما شالیکاران نگران قیمت محصول خود نباشند.
کاشف اسرار   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
کاشف اسرار- نماینده مردم رشت در مجلس با بیان این که شالیکاران رشت از واردات برنچ گله مندند، گفت: مردم قدرت اقتصادی برای خرید برنج ایرانی را ندارند. به گزارش کاشف اسرار،جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی”در گفت وگو با “ خانه ملت” درباره وضعیت تولید برنج در رشت ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن واردکنندگان برنج افزایش قیمت برنج داخلی به دلیل حذف ارز 4200 تومانی از واردات برنج خارجی را نامعقول دانست. او همچنین تولید کنونی داخل را بیشتر از نیاز کل کشور عنوان کرد.
آن طور که مسئولان گمرک ایران می گویند در سه ماهه اول امسال بیش از 208میلیون دلار برنج وارد شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: برنج هایی که تاکنون با ارز 4200 تومانی وارد شده است، موظفند همه محموله را در اختیار دولت قرار دهند، در غیر این صورت اجازه ترخیص کالا را ندارند. همچنین دیگر چیزی به نام ارز 4200 تومانی در واردات برنج وجود ندارد.
اقتصاد آنلاین / 55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
افزایش قیمت برنج و سوددهی بیشتر آن در مقایسه با سایر محصولات کشاورزی باعث شده کشاورزان در مناطق بسیار کم آب ایران از تولید محصولات دیگر دست بکشند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۱:۳۶    
تغییر ارز مبنای واردات برنج از ارز دولتی به نیمایی، تخصیص نیافتن ارز و دپوی بخشی از برنج خارجی در گمرکات و مشکلات تامین و واردات این محصول از کشورهای مبدا مانند هندوستان زمینه کمبود و گرانی برنج خارجی و رشد نسبی قیمت انواع برنج ایرانی در بازار خرده فروشی را فراهم کرده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۳:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی گمرک گفت: تعرفه واردات برنج برای کاهش قیمت این کالا در بازار، به 4 درصد کاهش یافت.
رکنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۲۰:۲۹    
اقتصادی رکنا : تعرفه واردات برنج به میزان 4 درصد کاهش یافت.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون عبور شاخص کل بورس از سد یک و نیم میلیون واحد، طراحی سازوکار بورس مسکن در دستورکار شورای عالی بورس، طرفدار آزادسازی ارز هستیم، دلار در صرافی های بانکی عقب نشیتی کرد، تنها عامل اندک تقاضا برای خرید طلای ساخته شده، طلا در بازار جهانی اوج گرفت ...
اقتصاد آنلاین / پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مطابق با مصوبه هیات وزیران تعرفه و حقوق ورودی برنج وارداتی به 4درصد کاهش یافت. ( منبع )
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۰:۳۲   + ۳۵ سایت دیگر  
مصوبه هیات وزیران در خصوص واردات برنج نیمه سفید با حقوق ورودی 4 درصد به کلیه گمرکات اجرایی ابلاغ شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان مازندران در مجلس یازدهم، خواستار اقدام فوری دولت در ممانعت از واردات برنج خارجی به کشور شد و گفت: عدم سیاست قاطع دولت در حمایت از برنج کاران در سال های اخیر به کاهش انگیزه آنان در عرصه تولید منجر شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۰۰:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
پس از کش و قوس های فراوان بر سر واردات برنج و تخصیص ارز به آن سرانجام ارز یارانه ای به این کالای اساسی حذف شد و اکنون قیمت برنج وارداتی با ارز نیمایی محاسبه می شود به طوری که قیمت برنج وارداتی نسبت به سال گذشته در همین ماه 3 برابر شده است ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۰۸:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
دبیر انجمن واردکنندگان برنج می گوید: قیمت برنج نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه برابر گران شده است. اکنون برنج هندی به قیمت 16 هزار تومان و برنج پاکستانی بالای 20 هزار تومان خرید و فروش می شود.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، جبار کوچکی نژاد ، با بیان اینکه در سال جهش تولید دولت باید حمایت بیشتری از کشاورزان و تولیدکنندگان داشته باشد، اظهار داشت: واردات برنج با ارز 4هزار و 200تومانی علاوه بر اینکه تنها به نفع دلالان تمام می شود به کشاورزان آسیب جدی وارد می کند. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۳/۳۰ - ۱۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم رشت در مجلس، گفت: در شرایطی که تمامی نهاده های مورد نیاز کشت با نرخ ارز آزاد تهیه می شود واردات برنج با ارز 4 هزار 200 تومانی نابودی کشاورزان را به همراه دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۰۰:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
گیلان بیشترین اراضی و سطح زیر کشت برنج را در بین استان های کشور دارد و انتظار می رود این ظرفیت ارزشمند برای افزایش تولید و کاهش وابستگی به واردات برنج بیشتر موردتوجه قرار گیرد.
برترین ها / ناطقان   ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۱۷:۰۰   + ۲۶ سایت دیگر  
خبرآنلاین: محمدرضا کلامی، سرپرست معاونت امور بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد آخرین تصمیمات ستاد تنظیم بازار افزود: درخصوص تعرفه واردات برنج، مقرر شد کسانی که برنج را به صورت درصدی وارد کشور کرده اند و حاضرند با ارز نیمایی ترخیص کنند، تعرفه آنها به جای 26 درصد قبل ...
اقتصاد آنلاین / ایمنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۱۵:۴۶   + ۴۱ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، محمدرضا کلامی سرپرست معاونت امور بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد که بر اساس مصوبه ابلاغی دولت، تعرفه واردات برنج سفید همان 10 درصد باقی بماند و برای برنج نیمه سفید تعرفه پایه 4 درصد شود. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۲۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
بنظر می رسد که کمتر کالایی در کشور، بیهوده و صرفا بر اساس فعالیت دلال ها گران شود. هر گرانی ، عموما دلیل پشت پرده دارد. از گرانی های دارای مصوبه افزایش قیمت از دولت تا گرانی های بدون مصوبه افزایش قیمت از دولت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با انتقاد از کاهش تعرفه واردات برنج در فصل برداشت گفت: انجام این کار منجر به حذف تدریجی کشت برنج در استان و در تبعه آن باعث عدم رغبت شالی کاران به کشت برنج و درنتیجه تغییر کاربری آن می شود.
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۰۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش وارش نیوز/ مجید بهادری دلیل بی رغبتی شالیکاران به کشت ارقام پرمحصول را رکود بازار فروش این ارقام طی سه ماه آخر سال گذشته عنوان کرد و گفت: هنوز ذائقه مردم کشور به مصرف برنج ارقام پر محصول که به مراتب بهتر از برنج های خارجی است ، عادت نکرده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۲۱:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه شالیکوبی داران بابل با بیان اینکه 60درصد برنج اضافه کشور برای تخلیط وارد شمال کشور می شود، گفت: متاسفانه در موضوع برخورد با تخلیط برنج، حتی تهدید جانی شدم؛ در یک کامیون 10 تنی، 100میلیون تومان سود تخلیط برنج است که برخورد ما باعث نگرانی سودجویان شد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ - ۲۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
ساری- خبرنگار کیهان: به منظور تنظیم بازار و ثبات قیمت برنج و حمایت از برنجکاران استاندار مازندران خواستار ممنوعیت واردات برنج خارجی در فصل برداشت و عرضه برنج ایرانی شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۱۸:۴۴    
فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: در ارتباط با جهش تولید در بسیج قرارگاه نهضت جهش تولید تشکیل شد، محور توسعه کشور کشاورزی است که امروزه با کار جهادی و انقلابی به هدف نزدیک خواهیم شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۱۷:۴۹    
ساری - رئیس جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه زیرساخت های تجارت به ضرر صادرات است، گفت: زیرساخت های موجود در استان بیشتر واردات محورند چرا که سود ناشی از آن چندین برابر صادرات است.