سه شنبه ۰۵ مردادساعت ۰۰:۳۳Jul 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صندوق بین المللی پول»

شعار سال   ۵۲ دقیقه پیش    
آنچه کتاب توسعه یا چپاول را بیش از همه خواندنی می نماید وقوع بحران مالی کشور های جنوب شرقی آسیا در سال 1997 میلادی است، بحرانی که نشان داد توصیه های صندوق بین المللی پول و بانک جهانی برای کشور های در حال توسعه چقدر خطرناک است و باعث بوجود آمدن بحران هایی از قبیل بیکاری گسترده ...
خبرگزاری دانشجو   ۷ ساعت پیش    
حلقه نیاوران سه دهه است که اقتصاد ایران را به آزمایشگاهی برای آزمون و خطای سیاست های شکست خورده لیبرال سرمایه داری و مبتنی بر تجویز های صندوق بین المللی پول تبدیل کرده و معیشت مردم را به محاق برده است.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول در گزارشی به تاثیر ناآرامی های اجتماعی ناشی از کرونا بر روند بازیابی اقتصاد ها پرداخت.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۹:۰۴    
صندوق بین المللی پول در آینده به سمت ایجاد ارز دیجیتالی خواهد رفت که بیت کوین با آن قابل معاوضه باشد.
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۴:۴۸   + ۱۹ سایت دیگر  
افزایش نرخ تورم در نقاط مختلف جهان به یک نگرانی جدید در خصوص آینده مالی پس از پایان کرونا تبدیل شده است. صندوق بین المللی پول با ابراز نگرانی نسبت به افزایش سریع تورم در آمریکا ...
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۰۶   + ۳۲ سایت دیگر  
افزایش نرخ تورم در نقاط مختلف جهان به یک نگرانی جدید در خصوص آینده مالی پس از پایان کرونا تبدیل شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول اعلام کرد حمایت مالی دولت ها طی بحران کرونا و نقدینگی بالاتر بانک های مرکزی 15 تریلیون دلار از تولید اقتصادی جهان کم کرده است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۹:۳۰    
روابط عمومی دانشکده کارآفرینی: امروزه معضل صندوق های بازنشستگی در کنار آب و محیط زیست یکی از ابربحران های پیش روی اقتصاد کشور معرفی شده است. بحرانی که نهاد های بین المللی همچون بانک جهانی، صندوق بین المللی پول و سازمان بین المللی کار در خصوص رخداد قریب الوقوع آن در ایران هشدار داده اند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۴:۲۰    
استفاده و ادغام فن آوری های جدید و نوظهور به احتمال زیاد دسترسی به بازار تأمین مالی اسلامی را ساده کرده و ارائه خدماتی مانند صکوک را گسترش می دهد. انتظار می رود چشم انداز خوش بینانه صندوق بین المللی پول در مورد بهبود اقتصاد جهانی باعث بهبود شرایط در این بخش شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و ششمین روز تیر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
طبق گزارش صندوق بین المللی پول نیز سالانه 150 تا 180 هزار ایرانی تحصیلکرده برای خروج از کشور اقدام می کنند. در این میان کارشناسان بر این باورند که برخی از عوامل تاثیرگذار بر مهاجرت دختران تغییر در روش و سبک زندگی است
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
آرمان ملی در گزارشی درباره پدیده مهاجرت دختران دَم بخت هشدار داده است. * طبق گزارش صندوق بین المللی پول سالانه 150 تا 180 هزار ایرانی تحصیلکرده برای خروج از کشور اقدام می کنند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۲۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
گسترش ذخایر اضطراری برای کمک به تامین بودجه واکسن و پرداخت بدهی کشورهای فقیر از جمله مسائلی است که از دیدگاه سیاسی در ایالات متحده آمریکا به شدت مورد مناقشه قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۸:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول سه راهکار ضد فساد را برای منطفه خاورمیانه پیشنهاد کرده که می تواند باعث اصلاح موسسات دولتی و اعتماد مردم به آنها حتی در دوران پساکرونا باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۰:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول انتظار رشد 4.3 درصدی اقتصاد غیرنفتی و 2.4 درصدی کل تولید ناخالص داخلی عربستان در سال جاری میلادی را دارد.
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۱:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
ایستانیوز:گزارش منطقه ای صندوق بین المللی پول زیر عنوان چشم انداز های اقتصادی خاورمیانه و آسیای مرکزی که در اواخر سال گذشته انتشار یافت، از سقوط چشمگیر ذخایر ارزی ایران بعد از سال 2018 خبر می دهد.
برترین ها / بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۲۱:۳۱   + ۱۱۳ سایت دیگر  
ایسنا: بانک مرکزی در ارتباط با عوامل بنیادین اقتصاد کشور توضیح داد که علی رغم تشدید تحریم های اقتصادی از سوی دولت آمریکا در کنار تبعات منفی شیوع ویروس کوید-19 در سطح جهان، تحولات اقتصادی سال 1399 حاکی از عملکرد مناسب اقتصاد کشور و روند رو به بهبود فعالیت های اقتصادی در کشور است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۱۶:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول وام 2.5 میلیارد دلاری سودان را تصویب و با بانک جهانی توافق مهمی را امضا کرد که بر اساس آن شرایط بازپرداخت 50 میلیارد دلار از بدهی های معوق این کشور فقیر آفریقایی تسهیل می شود.
سهم یوان در ذخایر ارز خارجی تا 2.45 درصد معادل 287.45 میلیارد دلار افزایش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۱۱ - ۱۹:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
داده های جدیدی که از سوی صندوق بین المللی پول منتشر شده است نشان می دهد سهم یوآن چین از ذخایر ارزی بانک های جهان در 3 ماهه اول 2021 به 2.45 درصد افزایش یافته که رکورد جدیدی محسوب می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۱ - ۰۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول پیش بینی خود را در مورد رشد اقتصادی آمریکا برای سال 2021 به میزان زیادی افزایش داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۱۱ - ۰۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد دولت بایدن موفق به ثبت رشد 7 درصدی اقتصاد آمریکا در سال جاری میلادی شود.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۷:۱۴    
رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد به احتمال زیاد صندوق بین المللی پول ماه آینده میلادی با درخواست وام این کشور موافقت کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۴:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
همزمان با بحران سیاسی و اقتصادی کشور لبنان، رئیس پارلمان این کشور اعلام کرد که به احتمال زیاد صندوق بین المللی پول ماه آینده میلادی با درخواست وام این کشور موافقت کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول اعلام کرد هیئت مدیره این صندوق افزایش 650 میلیارد دلاری ذخایر را مورد بحث و بررسی قرار داده است، گفتگوهایی که احتمالا در ماه اگوست به نتیجه می رسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۰۹:۰۵    
مدیرکل صندوق بین المللی پول هشدار داد کشور های توسعه یافته باید تحویل 250 میلیون دوز واکسن به کشور های آفریقایی را تا ماه سپتامبر در دستور کار قرار دهند.
غذا بازهم گران می شود. این موضوع گرچه حتمی نیست اما برای تحقق آن دلایل بسیاری وجود دارد. بعد از جهش هزینه حمل و نقل غذا در جهان که از سوی آنکتاد و برخی سازمان های جهانی تایید شده بود، حالا بخش دیگری از دلایل رشد قیمت محصولات غذایی هویدا شده است.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۲۱:۴۰    
فساد مالی یکی از پدیده های مخرب اقتصادی است که قدمت آن در جامعه بشری به بیش از دو هزار سال می رسد؛ اما از سال 1990 به بعد به دلایلی از جمله پررنگ شدن نقش سازمان هایی نظیر بانک جهانی (WB) ...
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ - ۱۱:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
ریشه بحران های امروز در اقتصاد ایران، نفوذ همان تفکر اقتصادی است که به ویژه در سال های پس از جنگ و در دولت هاشمی ریل اقتصاد کشور را مبتنی بر نسخه های بانک جهانی و صندوق بین المللی پول تغییر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ - ۰۸:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
امنیت شغلی برای کارگران قرارداد موقت هیچ کجا وجود خارجی ندارد. به راستی آیا می خواهند آخرین ضربه را به کارگران قرارداد موقت وارد کنند و نشان دهند با همه قدرت هم چنان راه مناسبات اقتصادی صندوق بین المللی پول -این نهاد امپریالیستی- را کاربردی می کنند؟!
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۲:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
امضای تفاهم نامه همکاری گروه سایپا و بانک پارسیان، خوب و بد صندوق بین المللی پول در یک نگاه، گزارش عملیات اجرایی سیاست پولی، سکه بهار آزادی طرح جدید 10 میلیون و 323 هزار تومان برخی از اخبار اقتصادی امروز شبستان است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۹:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول 190 عضو دارد و هر ساله گزارش های معتبر اقتصادی و پیش بینی های مختلفی را درباره کشورهای جهان منتشر می کند. در عین حال، انتقاداتی به نحوه وام دهی این صندوق وارد است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۲۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رکنا : اسوار پراساد، استاد اقتصاد دانشگاه کرنل و رئیس سابق بخش صندوق بین المللی پول چین عقیده دارد سه نقص بزرگ دارد. اولین نقص مربوط به مصرف انرژی زیاد رد استخراج این ارز است که مطمئنا برای طبیعت خوب نیست اما در مقابل ارز اتریوم انرژی بسیار کمتری مصرف می کند و مزایای بیشتری نسبت به دارد. ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۸:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور ضمن ابلاغ تعهدات ایران به ، بدهی ایران به این صندوق را بیش از 800 میلیارد تومان اعلام کرد. به گزارش اقتصادی رکنا، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور مصوبه جدید هیات وزیران در خصوص ماموریت بانک مرکزی در تسویه بدهی ناشی از تعهدات ایران به صندوق بین الملی پول را ابلاغ کرد. ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۷:۴۹    
مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا گفت: تنها راه حل پیش روی لبنان برای خروج از بحران توافق با صندوق بین المللی پول است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۷:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا تنها راه حل پیش روی لبنان برای خروج از بحران را توافق این کشور با صندوق بین المللی پول دانست و گفت که تحریم های اروپا ممکن است شامل سیاستمداران مسئول بن بست سیاسی در این کشور شود.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۵:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، اسحاق جهانگیری تصویب نامه هیات وزیران در خصوص مجاز بودن بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به تامین و پرداخت مبلغ 887 میلیارد و 281 میلیون و 324 هزار و 487 تومان بابت تسویه بدهی ناشی از تعهدات جمهوری اسلامی ایران به صندوق بین المللی پول به منظور تعدیل ارزش ریالی را ...
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۶:۵۹   + ۲۶ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور مصوبه جدید هیات وزیران در خصوص ماموریت بانک مرکزی در تسویه بدهی ناشی از تعهدات ایران به صندوق بین الملی پول را ابلاغ کرد.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۱۳:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، شاید تاکنون عناوینی چون بانک جهانی، صندوق بین المللی پول و نظایر آن را شنیده باشید. اما این نهادها چگونه شکل گرفته اند، چه تعاملاتی با دولت-ملت های مختلف دارند و عملکرد آنها چگونه است؟ ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۳:۵۰    
روزنامه جنگ نوشت، ششمین دور مذاکرات پاکستان و صندوق بین المللی پول نیز بی نتیجه پایان یافت.
مدیر کل صندوق بین المللی پول اعلام کرد اولویت اصلی این سازمان در سال جاری واکسن کرونا است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۵۹   + ۴۷ سایت دیگر  
جلسه روز چهارشنبه هیات دولت به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی، با تبریک رئیس جمهور به مناسبت پیروزی های پی در پی تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر همراه بود.
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، در داخل و خارج از کشور سازمان های ملی و بین المللی مختلفی آمارهای مربوط به اقتصاد کشور را منتشر می کنند. در این بین، بحث برانگیزترین آمارها ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کریستالینا جیورجیوا رئیس صندوق بین المللی پول در چارچوب اجلاس گروه هفت در گفت وگو با خبرنگاران تاکید کرد که کشورهای ثروتمند و شرکت های دارویی باید هزینه برنامه های واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در کشورهای در حال توسعه را بپردازند.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
در واپسین ساعات باقی مانده به پایان اجلاس هفت قدرت صنعتی جهان که با شعار بازسازی بهتر از قبل برای جهان در انگلیس گردهم آمده اند، نشانه ها از ناکامی شرکت کنندگان در رسیدگی به بحران همه گیری کرونا حکایت دارد. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۲۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا زاکانی، به عنوان چهارمین نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی درخصوص دغدغه های مردم گفت: تورم 52 درصدی فاجعه ای است که دولت روحانی ایجاد کرده است.
الف   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۹:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول اعلام کرد: تغییرات آب و هوایی باعث بحران شدید اقتصادی و مالی در کشورها می شود.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۹:۳۶    
سران هفت کشور صنعتی جهان در نشست انگلیس، با اختصاص 100 میلیارد دلار کمک به صندوق بین المللی پول با هدفِ یاری به کشور های فقیر برای عبور از بحران کرونا، مخالفت کردند.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۹:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
سران گروه هفت که در از روز جمعه گذشته در انگلیس دور هم جمع شده اند، درحالی ادعای کمک به کشورهای کم در آمد جهان به منظور مقابله با بحران کرونا را مطرح می کنند که در بین اعضای این گروه، اختلاف عمیق بر سر اختصاص 100 میلیارد دلار از بودجه صندوق بین المللی پول برای حل این بحران باقی است.