سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۲۲:۲۲Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صندوق بین المللی پول»

ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - بحران بهداشتی گسترده ناشی از شیوع بیماری کووید-19 در اروپا به اندازه ای اقتصاد قاره سبز را زمین گیر کرده است که صندوق بین المللی پول ضمن هشدار نسبت به پیامدهای شدید این بیماری بر روند بازسازی اقتصادی، از وادار شدن احتمالی برخی کشورهای حوزه یورو به دریافت وام خبر داد.
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۱:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
ایستانیوز:کارشناسان صندوق بین المللی پول در ارزیابی سالانه خود از شرایط اقتصادی منطقه یورو، توصیه های را برای عبور از بحران فعلی و بازگشت سریع تر اقتصاد منطقه یورو و همچنین اتحادیه اروپا به شرایط عادی مطرح کرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول در 20 سال گذشته توصیه های متفاوتی برای اقتصاد ایران داشته است. توصیه ها و اهداف و راهبردهای این نهاد مالی می تواند چشم اندازی روشن تر از آینده ارتباط اقتصاد ایران با این نهاد بین المللی را ترسیم کند.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۶:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر محمدآقا قوام، نماینده اسبق ایران در صندوق بین المللی پول در برنامه گفتگوی اقتصادی در رابطه با ظرفیتهای اقتصادی مبادلات ایران و چین در تفاهم نامه 25 ساله گفت: همکاری و روابط راهبردی با شرق برای ما یک پیشینه تاریخی دارد. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول اخیرا برآورد کرده که اقتصاد ایران در سال 2021 رشد 2/3 درصدی را تجربه کند. بانک جهانی نیز پیش از این رشد 1/2 درصدی را برای ایران در سال آینده پیش بینی کرده بود. حال تازه ترین پیش بینی های انجام شده نیز نشان می دهد گام خروج از تله رکود در ایران سال آینده برداشته خواهد شد.
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۱:۵۱   + ۵۰ سایت دیگر  
به گزارش صندوق بین المللی پول ، رسیدن به یک راهکار دارویی در ریشه کنی کرونا می تواند تا سال 2025 میزان تولید ناخالص داخلی جهان را حدود 9 تریلیون دلار افزایش دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۹:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – صندوق ببین المللی پول با استقبال از تدابیر دولت روسیه برای حمایت از مردم به ویژه کسب و کارهای زیان دیده از قرنطینه و اقدامات محدود کننده همه گیری ویروس کرونا، از مقام های این کشور درخواست تلاش بیشتری در این راستا کرد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: طی روزهای اخیر خبرهای امیدبخشی در خصوص درمان بیماری کرونا و تولید واکسن آن شنیده شده که می تواند به اقتصاد کشورهای جهان کمک کند.سایه تهدیدات ترامپ با شکست در انتخابات آمریکا تا حدی کمتر شده، بایدن نیز اعلام کرده ممکن است به برجام بر گردد ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۴۵    
توقف تولید مسکن در دولت #روحانی ، عدم تصویب قانون اخذ مالیات بر خانه های خالی و تورم شدید عواملی بودند که قیمت مسکن در این 7 سال را به شدت بالا بردند؛ تا جایی که امروز خانه دار شدن برای بسیاری از مردم تبدیل به رؤیا شده است و هر چند وقت یک بار خبرِ خانه خراب شدنِ زاغه نشینان منتشر می شود.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۵:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
رتبه بندی کشورها بر اساس شاخص GDP اسمی به نرخ دلار در بازار آزاد وابسته است. اما صندوق بین المللی پول در گزارش آمار ایران در سه سال اخیر، به جای نرخ دلار آزاد، نرخ 4200 تومان را مبنای محاسبات قرار داده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۰۱    
- رئیس جمهور مصر پیشنهاد صندوق بین المللی پول را بررسی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
با بررسی افزایش مبادلات تجاری سازمان شانگهای و بریکس روشن است که این روند نشان دهنده جایگزینی و در عین حال فعالیت این نهادها در برابر نهادهای مالی بین المللی مانند صندوق بین المللی پول و بانک جهانی است.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۵:۴۲   + ۵۶ سایت دیگر  
ایسنا: صندوق بین المللی پول اعلام کرد: کرونا اولویت اصلی اقتصاد جهان است و اولویت حال حاضر باید بازگرداندن اقتصاد به ریل رشد و تقویت بنیان های اقتصادی قرن 21 باشد ...
رییس صندوق بین المللی پول، کریستالینا جورجیه وا، با هشدار در مورد موج دوم کرونا خواهان تداوم سیاست گذاری های مالی برای مقابله با ابهامات به وجود آمده با بحران کرونا شد.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۵۶   + ۱۷ سایت دیگر  
فرارو- اقتصاد ایران در سال 99 با کرونا و تحریم های کمرشکن روز های سختی را پشت سرگذاشت. افزایش نرخ ارز و تورم و بیکاری های گسترده داستان این روز های اقتصاد ماست. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول بیش از 30میلیارد دلار به بیشتر از یک سوم کشورهای عضو در بحران کرونا پرداخت کرد.
الف   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۳۹    
بررسی رفتار ایران در برابر صندوق بین المللی پول را ببینید.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
چشم انداز رشد اقتصادی چین در پنج سال آینده، نرخ بیکاری و رشد اقتصادی در کشورهای عضو OECD و پیش بینی صندوق بین المللی پول از نرخ رشد اقتصادی کشورهای جنوب صحرای بزرگ آفریقا جزو مهم ترین اعداد و ارقام اقتصادی منتشر شده طی این هفته بوده اند.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ، وابستگی اقتصاد ایران بر نفت در دوره پهلوی 83 درصد بوده که فروش روزانه 6 میلیون بشکه نفت در سال 56 توسعه متعادل ایران را به هم ریخت. متاسفانه در ابتدای دهه 90 وابستگی اقتصاد ایران به نفت دوباره زیاد شد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۰:۱۶    
دنیای اقتصاد : بحران اقتصادی که از همه گیری کرونا ناشی شده، یکی از بزرگ ترین و عمیق ترین شوک های اقتصادی از این جنس در تاریخ معاصر است و می تواند آسیب های درا ز مدتی برای خاورمیانه و آسیای میانه داشته باشد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
جورجیوا، مدیرکل صندوق بین المللی پول اظهار کرد: با شیوع دوباره کووید 19 در کشورها، از سرگیری رونق اقتصادی جهان همچنان دشوار است.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۴۸    
روند اقتصاد جهان از نظر صندوق بین المللی پول به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بر اساس جدیدترین پیش بینی صندوق بین المللی پول از اقتصاد جهان در مهر ماه 1399، در سال 2020 پیش بینی می شود که نرخ رشد جهانی منفی 4/4 درصد باشد ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول می گوید: اقتصاد جهانی با رکود عمیق ناشی از تاثیر مداوم COVID-19 روبرو است.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بر اساس آمارهای صندوق بین المللی پول، شاخص قیمت مصرف کننده در کشور ایران با شیب بسیار چشمگیری افزایش خواهد یافت و این شاخص به صورت مستقیم بر نرخ فقر و نرخ تورم تاثیر بسزایی می گذارد. ...
الف   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۳۴    
در این فیلم قصد داریم وضعیت کشورهایی که از صندوق بین المللی پول وام گرفتند را بررسی کنیم.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۵:۵۵    
مدتی است که دولت به دنبال وام گرفتن از صندوق بین المللی پول است. با نگاهی به کارنامه این صندوق متوجه آن می شویم که این کار دولت تا چه میزان اشتباه است!
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۲۲    
ساعت 24 - زخم عمیق و آزاردهنده ای که ویروس کرونا بر سلامت روح وجسم شهروندان جهان برجای گذاشته است اجازه نمی دهد رهبران کشورهای جهان به این فکر باشند که به اقتصاد کشورهایشان برسند ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۲:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
رییس صندوق بین المللی پول می گوید: بر اساس سیاستی قوی و مداوم حمایت مالی و پولی نباید زودهنگام پس گرفته شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۳:۱۷    
انتظار می رود در سال 2021 قیمت نفت در بازار جهانی در مرز 40 تا 50 دلار باشد. در نتیجه اقتصاد کشورهای خاورمیانه که اقتصادی وابسته به نفت دارند نخواهند توانست رشد را تجربه کنند. به همین دلیل صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که خاورمیانه امسال، سال سختی در پیش دارد.
الف   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۲۲:۰۴   + ۳۵ سایت دیگر  
رئیس مجلس گفت: بخش عمده فعالیت های مجلس به حوزه نظارت برمی گردد که به روز نشده و در پی آن بسیاری از مصوبات اجرا نشده و یا غلط و ناقص اجرا می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۸:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول اعلام کرد: هند شاهد بزرگترین جهش در تعداد حساب های پول دیجیتال ثبت شده از سال 2015 تا 2019 بوده است.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۸:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
بنابر اعلام صندوق بین المللی پول، به دنبال شیوع بیماری کرونا در جهان، چشم انداز رشد اقتصادی در جهان به ویژه کشورهای منطقه مناپ (خاورمیانه، شمال آفریقا، افغانستان و پاکستان) در هاله ای از ابهام فرو رفته است.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۶:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی در دیدار برخط با رییس سابق گروه24، راهکارهای همکاری این گروه با صندوق بین المللی پول و بانک جهانی را مورد بررسی قرار داد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۳:۴۲   + ۴۵ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی در ادامه مباحت مربوط به فعالیت های گروه 24 و آغاز دوره ریاست ایران در این گروه، با آقای افوری عطا، وزیر اقتصاد کشور غنا و رییس سابق گروه 24، به صورت آنلاین دیدار و گفتگو کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۳:۰۷    
در پاسخ به همه گیری بیماری کووید 19 صندوق بین المللی پول به عنوان یکی از اصلی ترین نهاد های اقتصادی بین المللی، پرداخت وام های اضطراری برای مقابله با بحران مالی به کشور ها را آغاز کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۸:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد: محاسبه های صندوق بین المللی پول می گوید اگر شکنندگی مالی دولت در سطحی بالاتر و سپس خانوارها و تولیدکنندگان فشار بیاورد ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۹:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول توافقنامه تسهیلات اعتباری تمدید شده 370 میلیون دلاری برای حمایت از جمهوری اسلامی افغانستان را تصویب می کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
اگر امروز فرصت مرور اخبار را نداشته اید این پادکست برای شماست. امروز در عصرگاه اقتصاد رادیو اقتصادآنلاین جدیدترین اخبار درباره "حال وهوای بازارهای طلا و ارز در روز انتخابات، خرید اوراق بدهی توسط بانک ها پس از دو هفته ...
اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول از سیاست گذاران خواست محرک های مالی بیشتری را برای تقویت اقتصاد جهانی که با بحران کرونا دست و پنجه نرم می کند، ارائه دهند چرا که اقتصاد جهانی در دام نقدینگی افتاده است.
سرمایه گذاری خارجی در جهان نصف شد. جهان از سال 2013 چنین وضعیتی را تجربه نکرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۰۶:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
برآوردهای بانک جهانی رشد اقتصادی منفی 4.5 درصدی و برآوردهای صندوق رشد اقتصادی منفی 5 درصدی را برای ایران در سال 1399 پیش بینی کرده است.
سیرجان رویداد   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۳:۳۱   + ۱۷ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول آمار بدهی عمومی ناخالص دولت ایران را بر مبنای اطلاعات ارائه شده از سوی وزارت اقتصاد کشورمان منتشر کرده است. در این آمار اعلام شده که از سال 1392 به بعد با تغییر دولت در ایران ...
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
ایستانیوز:مرکز پژوهش های اتاق ایران در تلاش است ضمن بررسی رهنمودهای صندوق بین المللی پول برای بودجه ریزی در شرایط بحران کرونا، چارچوب ها و رهنمودهای موردنظر این نهاد را به منظور کاربست در بودجه نویسی کشور در دوره کرونا معرفی کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۵:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
هیئت اجرایی صندوق بین المللی پول تسویه فوری خدمات بدهی کشور مالی را برای شش ماه دیگر تمدید کرد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) گفت: به اذعان تعداد زیادی از اقتصاددانان مستقل در کشورهای مختلف، سیاست های صندوق بین المللی پول باعث فلاکت و بدبختی بیش از 75 کشور دنیا شد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز:حدود 10 ماه از شیوع کرونا در جهان می گذرد. در این مدت، دولت ها برای مقابله با این بحران که رشد اقتصادی جهان را به منفی 3 درصد خواهد رساند و در 100 سال اخیر هم بی سابقه است اقداماتی را انجام داده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۰:۰۸    
دنیای اقتصاد : شیوع پاندمی کرونا دولت ها را واداشته است تا اقدامات مالی گوناگون و اضطراری را اجرایی کنند. بسیاری از کشورهای خاورمیانه و آسیای مرکزی که تا پیش از این پاندمی نیز آسیب پذیر بودند، اکنون در جایگاه مالی متزلزلی قرار دارند ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۰:۰۳    
سیاوش فلاح پور- روزنامه نگار با بازگشت سعد حریری به قصر بعبدا و تعیین مهلت از سوی رئیس جمهور برای تشکیل کابینه جدید توسط وی، بار دیگر بحران لبنان به نقطه آغازین بازگشته است؛ بحرانی که یک سال قبل با استعفای سعد حریری و سقوط دولت در پاسخ به اعتراضات شهروندان شروع شده و تا کنون همچنان ادامه دارد ...