دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۲۲:۵۲Oct 2020 26

جدیدترین‌های «شمس تبریزی»

ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: فاز دوم عملیات اجرایی ساخت مجموعه فرهنگی، تاریخی و گردشگری آرامگاه شمس تبریزی در شهرستان خوی آعاز شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایرج شهبازی گفت: از سخنان شمس و مولانا در تکریم عرفان و علوم باطنی به هیچ روی نباید به خوارداشت علوم طبیعی و علوم عقلی برسیم. به گزارش شیعه پرس، سی و هفتمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره شمس تبریزی از صفحه اینستاگرام مرکز فرهنگی شهر کتاب پخش شد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
مبانی و شیوه های تربیتی شمس تبریزی در قالب دو نشست از درسگفتارهایی درباره شمس تبریزی روزهای چهارشنبه 23 و 30 مهر در مرکز فرهنگی شهر کتاب بررسی می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
سی و هفتمین و سی و هشتمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره شمس تبریزی در روزهای چهارشنبه 23 و 30 مهر به نگاهی به مبانی و شیوه های تربیتی شمس تبریزی اختصاص دارد.
به همت انجمن ادبی راهیان عشق و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس عصر شعر گرامیداشت مقام مولوی شاعر نامدار ایرانی در سالن مجتمع فرهنگی شمس تبریزی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
آرامگاه شمس تبریزی، عارف ایرانی در شهرستان خوی از مکان های گردشگری و زیارتی استان آذربایجان غربی، است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۲۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها-مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: اعتبارات پروژه شمس تبریزی خوی باید از محل اعتبارات ملی قرار تامین شود اما کمبود منابع و اعتبارات سبب تاخیر در اجرای پروژه شمس تبریزی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان شمس تبریزی دربارهٔ پدرش می گفت: نیک مرد بود الاّ عاشق نبود، مرد نیکو دیگر است و عاشق دیگر. و هنر او این بود که از انسان نیکویی چون مولانا، یک عاشق بسازد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
سی و ششمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره شمس تبریزی به شمس تبریزی و سیاست اختصاص دارد که به صورت مجازی پخش خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۵۰    
ایسنا/خراسان رضوی دانشیار دانشگاه زنجان و پژوهشگر ادبیات فارسی گفت: عقل در نگاه شمس دو معنی دارد، گاهی منظورش عقل درون دینی و گاهی مرادش خارج و فارغ از دین و مذهب خاصی است.
اروم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار خوی در ششمین همایش شمس و مولانا گفت: روند ساخت و ساماندهی مرکز ملی و فرهنگی شمس تبریزی مطلوب نیست و باید تسریع یابد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- آثار گنجینه هنری فرهنگستان هنر به مناسبت بزرگداشت مولانا جلال الدین محمد بلخی و شمس تبریزی به نمایش درآمد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۶:۴۳    
کاهش آمار گردشگران در مهاباد، معدوم شدن بیش از 2.3 تن گوشت غیربهداشتی در ماکو، آغاز به کار ششمین همایش علمی و بین المللی شمس تبریزی و، احداث 12 مجموعه گردشگری در آذربایجان غربی اخبار کوتاه خبرگزاری فارس در 24 ساعت گذشته بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۰:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
دو پژوهشگر با بررسی مناره های آرامگاه شمس تبریزی بر اساس منابع تاریخی، بقایای معماری و مطالعات استخوان شناسی موفق شدند تا به بازسازی نمای 500 سال قبل تنها مناره ی باقی مانده از مقبره ی شمس تبریزی کمک کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مسوول امور مخازن نسخ خطی و چاپ سنگی سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: بیش از 450 نسخه خطی و چاپ سنگی از آثار جلال الدین محمد بلخی ملقب به مولوی و همچنین نُسخه ای از شمس تبریزی در این مرکز وجود دارد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
سی وپنجمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره شمس تبریزی در روز چهارشنبه نهم مهر ساعت 11 صبح با سخنرانی محمد طاهری خسروشاهی برگزار می شود.
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
بخش مهم زندگی مولانا که در طی تاریخ بیشتر مورد توجه مولوی شناسان قرار گرفته است مربوط به دیدار او با شمس تبریزی است و تغییر احولات او در نتیجه این ملاقات است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
ششمین همایش علمی و بین المللی بزرگداشت شمس تبریزی عارف نامی ایران زمین همزمان با 7 مهرروز ملی شمس در بستر فضای مجازی در شهرستان خوی آغاز شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۲۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: شمس تبریزی تبلور تمامی اندیشه های عرفانی است.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۲۶    
هفتم مهر روز بزرگداشت شمس تبریزی؛ مراد شاعری بزرگ و بی مثال به گزارش گلونی امروز روز بزرگداشت شمس تبریزی است. شمس همان خورشیدی بود که روزگار مولانا را روشن کرد و او را به درجه ای از عرفان رساند که خالق شعرهایی بی بدیل شد. آشنایی شمس و مولانا دنیای ادبیات فارسی را دگرگون کرد. ...
رادیو فرهنگ   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۲۰    
در این برنامه با جعفرپور مدیریت تولیت مقبره شمس تبریزی گفتگو شده و در ادامه نیز ضمن گفتگو با محمدخانی معاون فرهنگی شهرکتاب درباره نشست برخوان شمس و مولانا مطالبی بیان می شود. گفتگو با دکتر محمدباقر محسنی استاد ادبیات خوی درباره منابع شمس شناسی از دیگر بخش های این برنامه است. ...
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۴:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه کافه هنر هفتم مهر ماه در این باره با با دکتر گنابادی متخصص ادبیات فارسی گفتگو می کند. همچنین مجد الدین معلمی معاون هنری حوزه هنری از تازه ترین برنامه های فرهنگی و هنری تدارک دیده شده در شرایط کرونا در فصل پاییز خواهد گفت. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- فرماندار خوی و رییس هیات مدیره تولیت شمس تبریزی با اشاره به آغاز به کار ششمین همایش شمس و مولانا در این شهرستان با حضور ویدئوکنفرانسی صاحب نظران از عصر امروز، دوشنبه گفت: 17 پژوهشگر و شمس شناس داخلی و خارجی در این کنگره سخنرانی می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شمس تبریزی به عنوان عارف و اندیشمندی ستُرگ در فرهنگ ایرانی- اسلامی شناخته می شود که در علم تفسیر، فقه، حدیث، کلام و فلسفه اطلاع کافی داشت و معنویت را تنها راه دستیابی به مراتب والای انسانی و اصلاح اخلاق می دانست و معتقد بود که برای دریافت علوم باطنی به جای بحث کردن می بایست طریق ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۴۶    
شمس تبریزی متولد سال 582 هجری قمری در تبریز است. عشق استاد – شاگردی میان شمس و مولانا زبانزد مردم آن زمان بود به طوریکه بذر کینه و دشمنی را پاشیدند و شمس مجبور به ترک قونیه شد، هفتم مهرماه به عنوان روز بزرگداشت شمس تبریزی نامگذاری شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۰۸    
سخنرانی اینترنتی محمد طاهری خسروشاهی؛ پژوهشگر تاریخ و ادبیات آذربایجان به مناسبت روز بزرگداشت شمس تبریزی در مرکز فرهنگی شهر کتاب تهران پخش خواهد شد.
هفته نامه شما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مهم ترین متن دینی که اثر بر شخصیت و اشعار مولانا داشته همان قرآن کریم است و در اشعار مثنوی معنوی هم دیده می شود.او بسیار ساده می زیسته و این سادگی و بی تکلف بودن در اشعارش هم دیده می شود بعد از ملاقاتی که با شمس تبریزی داشت به مراقبت از نفس و تهذیب باطن پرداخت و همواره توصیه می کرد که همگان به ...
برترین ها / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۷:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مراسم بزرگداشت شمس تبریزی و مولانا جلال الدین محمد بلخی به صورت مجازی برگزار می شود. این مراسم توسط آثار و مفاخر فرهنگی روز سه شنبه، هشتم مهرماه از ساعت 13 تا 15 برگزار خواهد شد. حسن بلخاری، محمد بقائی ماکان، عباس جمال پور و مهدی محبتی از سخنرانان این مراسم هستند. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۴۰    
حسین گلدوست در گفت وگو با خبرگزاری میزان پیرامون کتاب شمس تبریزی گفت: کتاب شمس تبریزی به زندگی محمد بن علی بن ملک داد تبریزی پرداخته است، این کتاب زندگینامه شمس تبریزی را به زبانی ساده و جذاب برای مخاطب بیان کرده همچنین بخش هایی از شخصیت شمس و نقش تاثیرگذار وی بر مولانا و ادبیات عرفانی را مطرح کرده ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۱۴    
هفتم مهرماه به عنوان روز بزرگداشت شمس تبریزی نامگذاری شده است، مرادی که مولوی را مرید خود ساخت و تولدی دوباره به او بخشید. در واقع شمس کسی است که بیش از همه به مولوی آموخت و از او یک عارف عاشق ساخت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۰:۰۱    
هفتم مهر را روز شمس تبریزی نامیده اند. شخصیت شگفتی که از تبریز طلوع کرد، روح بیقرارش آتش بر نهاد مولانا کشید و هفت قرن بعد، جلوه ای از آن در بوستان شمس آرام گرفت.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۸:۰۶    
مسابقه کتابخوانی مجازی سه دقیقه با کتاب از فردا با محوریت کتاب مقالات شمس آغاز می شود.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی نشست مجازی روز بزرگداشت شمس تبریزی و مولانا جلال الدین محمد بلخی را برگزار می کند. به گزارش شیعه پرس، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت هفتم و هشتم مهرماه، نشست مجازی روز بزرگداشت شمس تبریزی و مولانا جلال الدین محمد بلخی را برگزار می کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۵:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مسابقه کتابخوانی مجازی سه دقیقه با کتاب از فردا با محوریت کتاب مقالات شمس آغاز می شود.
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۱    
رادیو ایران دربرنامه های پارسی گویان ، کافه هنر و قرار شاعرانه این روز را گرامی می دارد. برنامه پارسی گویان با بهره گیری از کلام دکتر تقی پور نامداریان و عبدالحسین زرین کوب از تاثیر شمس بر مولانا و تحولی که پس از دیدار با وی در مولوی شکل گرفته می گوید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
در نشستی با حضور مسئولان شهرستان خوی و مدیرکل میراث فرهنگی راهکارهای تکمیل طرح ملی و نیمه تمام مجموعه فرهنگی تاریخی و کردشگری شمس تبریزی بررسی شد.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۳:۳۱    
به گزارش خبرنگار کردپرس، پروژه مجتمع فرهنگی شمس تبریزی خوی از سال های گذشته مورد توجه مدیران و مسئولان کشوری و استانی بوده و در این راستا درسال 95 اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی اقدام به آزادسازی هفت هزار مترمربع از حریم مناره شمس کرد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۸:۱۶    
سرپرست تولیت شمس تبریزی از برگزاری ششمین همایش بین المللی شمس تبریزی طی روزهای هفتم تا نهم مهر 99 در خوی خبر داد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها، علی اصغر محمدخانی معاون فرهنگی شهر کتاب با اعلام خبر برگزاری همایش سه روزه هم اندیشی بر خوان شمس و مولانا گفت: مرکز فرهنگی شهر کتاب در یک سال گذشته، روزهای چهارشنبه درس گفتارهایی درباره شمس را برگزار کرده که تاکنون سی وچهار درس گفتار در این مرکز فرهنگی برگزار شده است. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۷    
سرپرست تولیت شمس تبریزی از برگزاری ششمین کنگره بین المللی شمس و مولانا طی روزهای هفتم تا دهم مهر ماه در شهرستان خوی خبر داد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
سی وچهارمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره شمس تبریزی در روز چهارشنبه دوم مهر ساعت 15 با سخنرانی ایرج رضایی به جایگاه سخن نزدشمس تبریزی اختصاص دارد که به صورت مجازی پخش خواهد شد. ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
سی و چهارمین نشست از مجموعه درس گفتارهای درباره شمس تبریزی دوم مهر به جایگاه سخن نزد شمس تبریزی اختصاص دارد. به گزارش شیعه پرس، شمس، بی شک یکی از صرّافان و نقادان بزرگ سخن در فرهنگ ماست ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: برای تکمیل هر چه زودتر مجموعه تاریخی_فرهنگی شمس تبریزی نیاز است تا اعتبارات به میزان کافی و در اسرع وقت تخصیص پیدا کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
سی ودومین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره شمس تبریزی با موضوع تحلیلِ شناختیِ دگرگویی های شمسِ تبریزی برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- سرپرست تولیت شمس تبریزی خوی گفت: ششمین کنگره علمی و بین المللی شمس تبریزی روز هفتم مهرماه سال جاری و با حضور سخنرانانی از تهران و به دلیل محدودیت های کرونا، به صورت مختصر در این شهرستان برگزار می شود.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
گروه فرهنگی: رمان رومی (جلال الدین محمد) نوشته بهمن شکوهی به تازگی توسط انتشارات نگاه به چاپ هشتم رسیده است. چاپ اول این کتاب پاییز سال 97 به بازار نشر آمد و تابستان 98 هم به چاپ سوم رسید.داستان رمان از دوران کودکی مولانا در بلخ شروع شده و تا بزرگسالی اش در قونیه ادامه پیدا می کند ...
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
در فهرست 10 زن زیبای مسلمان، هانده ارچل، بازیگر مشهور سینمای ترکیه در رده نخست قرار دارد. این بازیگر اخیراً در فیلم مست عشق به کارگردانی حسن فتحی که روایتی از زندگی مولانا و شمس تبریزی است ایفای نقش کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۳:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
سی و سومین نشست از مجموعه درس گفتارهای درباره شمس تبریزی مرکز فرهنگی شهر کتاب 26 شهریور به شمس و لائودزه اختصاص دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۰:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
در فهرست 10 زن زیبای مسلمان، هانده ارچل، بازیگر مشهور سینمای ترکیه در رده نخست قرار دارد. این بازیگر اخیراً در فیلم مست عشق به کارگردانی حسن فتحی که روایتی از زندگی مولانا و شمس تبریزی است ایفای نقش کرده است.
برترین ها / خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۹:۳۶   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرفوری: سایت سرگرمی FillGap به تازگی فهرست زیباترین زنان مسلمان را منتشر کرده که بهاره کیان افشار رتبه هفتم این فهرست ده نفره را از آن خود کرده است. ...