شنبه ۰۳ آبانساعت ۰۱:۴۱Oct 2020 24

جدیدترین‌های «کمیسیون اقتصادی»

رکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: در هفته اخیر پیش نویس اخذ مالیات از املاک و خودرو در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد تا این طرح یک قدم دیگر به اجرا نزدیک شود. در مرحله بعدی هیات دولت نیز این لایحه را در آخرین روز مهر ماه تصویب کرده است.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۰۲   + ۵۷ سایت دیگر  
در هفته اخیر پیش نویس اخذ مالیات از املاک و خودرو در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد تا این طرح یک قدم دیگر به اجرا نزدیک شود. در مرحله بعدی هیات دولت نیز این لایحه را در آخرین روز مهر ماه تصویب کرده است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۶:۰۵    
محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با میزان، با اشاره به ظرفیت های نظام بانکی در راستای توسعه اقتصادی، گفت: روش های مختلفی برای بهره گیری از نظام بانکی در جهت توسعه اقتصادی وجود دارد. ...
کرمان فردا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۰۲    
دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی، درگذشت مرحوم زنده یاد پیام تسلیت دکتر پورابراهیمی در پی درگذشت مرحوم زنده یاد استاد حمید بهرامی احمدی نماینده رفسنجان و انار در دوره هفتم مجلس شورای اسلامیرا تسلیت گفت.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۱۹    
قلم/اصفهان_ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تحقق رونق تولید، صادرات غیرنفتی را توسعه می دهد و ارزی که وارد کشور می شود پشتوانه ای برای پول ملی و ارزش است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:قطعا با عبور از این شرایط سخت ، بزودی خبرهای خوش اقتصادی به مردم خواهیم داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۳۱    
اردبیل - نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به حواشی اخیر پیش آمده گفت: رئیس جمهور فرد توانمندی است اما انتظار مردم از این مسئول اداره کشور با این وضعیت نبود.
اخبار بانک   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
وزارت کشور، به تازگی در بخش منابع مالی لایحه مدیریت یکپارچه آتش نشانی و خدمات ایمنی کشور اخذ 10 درصد عوارض از صنعت بیمه را پیش بینی کرده که این لایحه، اکنون در راه پله های کمیسیون اقتصادی دولت درحال آمد و شد است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قطعا این فضای کنونی را پشت سر خواهیم گذاشت و خبرهای خوبی از بهبود شرایط اقتصادی در ماه های آینده به فضل الهی خدمت مردم ارائه خواهیم کرد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۳۱    
تهران (پانا) - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت با تصویب نمایندگان مجلس، خانواده های تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی ماهیانه 120 هزار تومان کمک هزینه معیشتی غیر نقدی دریافت می کنند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کسی که در مملکت جمهوری اسلامی ایران مسئول بوده و بعد افتخار خود را این می دانست که حتی یک آجر هم برای طرح های مثل مسکن مهر روی آجر نگذاشته باید محاکمه شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۷:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کرمان-رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برای دسترسی به بازارهای جنوب شرقی آسیا، مسیر ترانزیت ریلی میان ایران و چین در دستور کار قرار دارد، قرارداد آن بسته و نحوه تسویه ارز مشخص شده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۶:۵۹    
گزارشگر کمیسیون اقتصادی پارلمان عراق تاکید کرد که عراق به عنوان همسایه ایران می تواند گزینه بسیار خوبی برای کاهش آثار منفی تحریم از طریق افزایش حجم تبادل تجاری و تقویت روابط اقتصادی بین دو کشور باشد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۶:۰۴    
پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد مردم سودی از ارز 4200 تومانی نمی برند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۰:۰۴    
توضیح رئیس کمیسیون اقتصادی در مورد تصمیمات مجلس برای اصلاح قیمت در بازار فولاد را مشاهده می کنید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیش بینی می کنیم روند صادرات محصولات غیرنفتی کشور از هفته های آینده پرشتاب شود اظهار کرد: شرایط برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی و غیرنفتی با مسیر جدیدی که ایجاد کرده ایم، فراهم خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۵۴   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: معاون معدنی وزیر صمت دو قول داد، مورد اول این بود که پایه رقابت در بورس را پایین تر از قیمت فوب خلیج فارس می گذاریم و مورد بعد این بود که همه عرضه کنندگان را موظف می کنیم که همه محصولات فولادی را در بورس عرضه کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها-رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیش بینی می شود دو هزار میلیارد تومان منابع بانکی برای صادرات محصولات کشاورزی با اولویت پسته اختصاص داده شود.
کرمان فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پیام تبریک هفته تربیت بدنی گفت: باید بخشی از اعتبارات حوزه سلامت به ورزش اختصاص یابد تا به پیشگیری در حوزه های مختلف و عدم بروز آسیب های جدی در این بخش کمک شود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۳۴    
اصلاحات نیوز: پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مدعی اصرار عجیب دولت برای افزایش قیمت دلار به عنوان یک منبع درآمد شد!
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا زندیان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه استیضاح رییس جمهور در این برهه هیچی دردی را دوا نمی کند، گفت: این دولت بر خلاف شعارهایش هیچ راه حلی برای مشکلات اقتصادی مردم نداشت.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمد باقری بنابی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بر اساس مصوبه مجلس از این به بعد بغیر از کانال دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی از هیچ کانال دیگری نیروی جدید جذب آموزش و پرورش نخواهد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از تصویب 8 طرح سرمایه گذاری با اعتباری بالغ بر 19 هزار میلیارد ریال در کمیسیون اقتصادی ارس خبر داد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۰۱    
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان که با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به اینکه 35 درصد اشتغال صنعتی یزد را مهاجران تشکیل می دهند ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
قیمت گذاری دستوری که طی ماه های گذشته سرو صدای زیادی بپا کرد و واکنش های زیادی را از سوی فعالان این حوزه داشت، امروز پس از کش و قوس های فراوان با مخالفت مجلس شورای اسلامی روبرو شد و وزیر صمت نیز اعلام کرد با طرح مشترکی که با کمیسیون اقتصادی مجلس دارد و آن را دنبال می کند ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:از وزیر نفت می خواهم پروژه های گازرسانی به مناطق سردسیری چالدران، ماکو و پلدشت را سرعت ببخشند و پروژه های نیمه تمام را به اتمام برساند.
اقتصاد آنلاین / شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هر نوع قیمت گذاری دستوری موجب رانت و فساد در کشور می شود و مجلس با قیمت گذاری دستوری مخالف است و برای کمک به فعالیت های اقتصادی در کشور باید اجازه داد تا مکانیزم های قانونی در بحث قیمت گذاری دنبال شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۳۷    
مجلس شورای اسلامی رفع مشکلات اقتصادی کشور را در گرو اصلاح ساختار بودجه می داند. پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بودجه سنوات گذشته مبتنی بر نفت و انتشار اوراق بهادار بود که با توجه به شرایط موجود دیگر پاسخگو نیست.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هر نوع قیمت گذاری دستوری موجب رانت و فساد در کشور می شود و مجلس با قیمت گذاری دستوری مخالف است و برای کمک به فعالیت های اقتصادی در کشور باید اجازه داد تا مکانیزم های قانونی در بحث قیمت گذاری دنبال شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۵۲    
نرخ های مالیات املاک و خودرو در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از برداشته شدن محدویت های ناشی از صادرات برای شرکت های صادراتی با همکاری وزارت صمت و بانک مرکزی خبر دارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۱    
پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط فعلی قیمت دلار هر عددی باشد مطابق و متناسب با شرایط اقتصادی کشور نیست.
محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به ایجاد مشکلات درباره قیمت گذاری زنجیره فولاد، مقرر شد قیمت های دستوری از دستور کار خارج شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۱۴   + ۳۵ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مجلس و کمیسیون اقتصادی اساسا با قیمت گذاری دستوری مخالف هستند، چرا که این رویه جز ایجاد فساد و رانت در کشور سودی دیگر ندارد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۵۰    
خبرگزاری میزان - محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و سید محمد هادی سبحانیان کارشناس مسائل اقتصادی با حضور در برنامه تیتر امشب به بررسی لزوم اصلاح ساختار بودجه و باید ها و نباید ها در رابطه پرداختند. انتشار اوراق به نوعی پیش خور کردن بودجه در نظام اقتصادی کشور است ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به اختصاص 120 میلیارد تومان برای احداث یک دانشکده در تهران، گفت: مجلس از رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر بهداشت درباره این موضوع سوال خواهد کرد.
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، تصمیم دولت در خصوص پایان معافیت مالیاتی سلبریتی ها را دارای تبعات مثبت دانست.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری دانشجو: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از اصرار عجیب دولت روحانی برای افزایش قیمت ارز بعنوان یک منبع درآمد پرده برداشت. محمدرضا پورابراهیمی گفت: دولتی که بجای ناکارآمدی در سیاست های خودش کشور را دچار چالش کرده و باید پاسخگوی ملت باشد، مورد تشویق هم قرار می گیرد!
اقتصاد آنلاین / شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۱:۳۵   + ۴۱ سایت دیگر  
پورابراهیمی گفت: چالش عمده اقتصادی ما تورم و کاهش مستمر ارزش ریال است که علت اصلی آن استقراض دولت از بانک مرکزی و تزریق پول پرقدرت به اقتصاد است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۱۳    
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر تازه کار صمت قبل از ابلاغ این دستورالعمل نتایج اقدامات قبلی و رانتی که به جیب دلالان فولاد ریخته شد را بررسی کنند؟؟؟!
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جزئیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی شد اما چون بررسی همه بندهای آن به اتمام نرسید به جلسه هفته آتی موکول شد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
براساس مصوبه کمیسیون اقتصادی دولت درباره لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم که در جلسات هیئت دولت در حال بررسی و تصویب نهایی قرار دارد، نرخ مالیات بر عایدی املاک در سال اول و کمتر از آن، در مقایسه با پیش نویس ارائه شده توسط وزارت اقتصاد 2 برابر شد و به 50 درصد افزایش یافت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، از تاکید اساتید دانشگاه بر ضرورت اصلاح زیرساخت های اقتصاد کشور همچون نظام بانکی، نظام مالیاتی و نظام بودجه ریزی خبر داد.
در حالی که اوایل شهریور ماه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اعلام کرده بود طرح ساماندهی سهام عدالت موسوم به جاماندگان، در نخستین جلسات علنی بعد از تعطیلات در دستور کار بهارستان قرار می گیرد اما اکنون بیش از یک ماه و نیم از این وعده گذشته و هنوز این طرح در نوبت بررسی قرار نگرفته است.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از درخواست کمیسیون اقتصادی از اقتصاددانان برای کمک و همراهی در جهت حل مشکلات زیرساختی اقتصادی خبر داد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا ، محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در رابطه با شایعات و اتفاقات عجیبی که این روزها درباره تغییرات در رأس شرکت بورس تهران به گوش می رسد ...
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۱۰    
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در این برهه از زمان برکناری رئیس جمهور نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد، بلکه بر مشکلات هم افزوده خواهد شد.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۴۰   + ۳۸ سایت دیگر  
ساعت 24-بر اساس جزئیات مصوبه کمیسیون اقتصادی دولت برای اصلاح قانون مالیات های مستقیم که در حال بررسی و تصویب در هیات وزیران است، معافیت مالیاتی هنرمندان، سلبریتی ها و فعالیت های هنری و فرهنگی حذف و برای آن سقف تعیین شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد: نشست مشترک کمیسیون اقتصادی با استادان و صاحبنظران اقتصاد صبح امروز برگزار شد.