پنجشنبه ۰۱ آبانساعت ۱۳:۱۱Oct 2020 22

جدیدترین‌های «چاه های غیرمجاز»

خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۰۱    
اراک- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی گفت: در چند سال گذشته هیچ چاهی به چاه های غیرمجاز استان افزوده نشده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۵۸    
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس دهم گفت: به دلیل سوء مدیریت ها و بی توجهی به حفر بی رویه چاه های آب غیرمجاز، 50 هزار هکتار از اراضی کشور بیابانی شده که باید چاره ای اساسی برای آن اندیشیده شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
همدان - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان از برنامه ریزی برای صرفه جویی 519 میلیون متر مکعب آب در بخش کشاورزی با انسداد چاه های غیر مجاز و نصب کنتور و اصلاح و تعدیل پروانه ها خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۶    
فرماندار مشگین شهر گفت: با توجه به ضرورت صیانت از منابع آبی شهرستان مشگین شهر، لازم است با هرگونه حفر چاه های غیرمجاز برخورد قانونی شود.
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان زنجان با اشاره به انسداد چاه های غیرمجاز در استان زنجان گفت: از ابتدای امسال تا به امروز 63 حلقه چاه غیرمجاز در استان زنجان مسدود شد.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل از مسدود شدن 31 چاه غیرمجاز و نصب 150 کنتور هوشمند نیز بر روی چاههای مجاز نصب از ابتدای سال جاری تاکنون خبرداد. ”
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران در نشست خبری با خبرنگاران بر ضرورت همکاری دستگاه های اجرایی و نظارتی با وزارت نیرو در جهت پیشبرد طرح های آبی تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
40 حلقه چاه کشاورزی غیرمجاز در شهرستان سپیدان پلمب شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۰:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
قائم مقام شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: هزینه مسدود کردن چاه های غیرمجاز 5 برابر جریمه ای است که متخلفان بابت حفر آن، پرداخت می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۳۷    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری عضو هیات علمی گروه مهندسی خاک دانشگاه شهرکرد با بیان اینکه چاه های غیرمجاز و حتی مجاز بلای جان دشت های کشور شده اند، گفت: آب های زیرزمینی توسط این چاه ها مکیده و معمولا به هدر می رود، اگر این آب به درستی مورد استفاده قرار می گرفت و به چرخه باز می گشت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۸:۱۳    
بجنورد- ایرنا - در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) خراسان شمالی را از پاشنه درآورده اند، می گویند که خشک شدن چشمه ها و چاه ها، اشک مردم روستا را درآورده و آنان را روانه شهرها کرده است.
روزنامه خبر شمال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رضا شریعتی / بر طبق آنچه که کارشناسان می گویند برداشت بی رویه از سفره های زیرزمینی با استفاده از حفر چاه های غیرمجاز خطر کم آبی و خشکسالی را در پی دارد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۲۱:۰۷    
برداشت های بی رویه و وقوع خشکسالی در سالیان اخیر باعث شده منابع آب های زیرزمینی ایلام به شدت افت کند با این وجود طبق گفته مسئولان هنوز چاه های غیرمجاز وجود دارد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
استمرار برداشت بی رویه آب از رودخانه ها، تیغ پمپ های غیرمجاز روی شاهرگ حیاتی منطقه، فعالیت کشاورزان غیر بومی و ... موجب وقوع فاجعه زیست محیطی در شهرستان دلفان شده است ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۱:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
افزایش بی رویه چاه های غیرمجاز و فعالیت آن موجب شده تا همین چند سال پیش سالانه سطح سفره های زیرزمینی استان بویژه در دشت اردبیل 15 سانتیمتر پایین تر رود، این دشت سال ها پیش دشت ممنوعه اعلام شد اما استفاده بی رویه از سفره ها ادامه یافته و دشت در معرض خطر تبدیل به دشت ممنوعه بحرانی قرار گرفت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
انسداد چاه های غیرمجاز سبب صرفه جویی 9میلیون مترمکعبی آب در دشت مشهد شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
جانشین معاون دادستان مرکز خراسان رضوی در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه گفت: چاه های غیرمجاز نفس های دشت های اطرف مشهد را به شمارش انداخته است که در 5 ماه نخست امسال 744 حلقه چاه غیرمجاز پلمب شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۴:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- 120 نفر از مردم روستای مرزی شیخ صله ثلاث باباجانی که بیشتر آنها کودک هستند روز دوشنبه مسموم شدند و برخی آلودگی آب شرب روستا را یکی از دلایل احتمالی مسمومیت این افراد اعلام کردند اما مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه گفت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
خمین - ایرنا - مدیر اداره منابع آب خمین از ذخیره و صرفه جویی حدود 2 میلیون متر مکعب آب در این شهرستان در سال جاری خبر داد و گفت: این میزان با پرکردن چاه های غیرمجاز و اجرای طرح اصلاح و تعدیل پروانه های صادره حاصل شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- مدیر امور آب مهاباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون 25 حلقه چاه غیرمجاز آب های زیرزمینی واقع در این شهرستان با دستور مراجع قضایی مسدود شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۳:۵۲    
گروه استان ها-مدیریت عامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به تعداد چاه های غیرمجاز و مسدود شده در استان گفت: تا پایان سال گذشته تعداد 54 هزار و 177 حلقه چاه غیرمجاز در استان شناسایی و تعداد پنج هزار و 578 حلقه نیز مسدود شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۱۰:۴۵   + ۲۱ سایت دیگر  
وزیر نیرو از سرعت بخشی به تامین آب شهرک ها و واحد های صنعتی از محل صرفه جویی های ناشی از پر کردن چاه های غیرمجاز در استان ها خبرداد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۴:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال های اخیر 300 چاه غیرمجاز در این استان با دستور قضایی پلمب شده که 9/25 میلیون متر مکعب در منابع آبی استان صرفه جویی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمانشاه، مهمترین چالش محیط زیستی استان را مدیریت منابع آب دانست و گفت: کارگروهی به منظور مدیریت منابع آب در استان تشکیل شده که در آن برنامه های مدیریت آب، انسداد چاه های غیرمجاز و سایر مسایل مربوط به این حوزه را بررسی و در مورد آن تصمیم گیری می کند.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۴:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
به منظور جلوگیری از بحران های ناشی از چاههای غیرمجاز، چاه های غیر مجاز در معابر منطقه سه مسدود شد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۸:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
رضا جهین روز یک شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انسداد تکلیفی چاه های غیرمجاز این شهرستان امسال 120 حلقه تعیین شده است که تا آخر سال با دستور مستقیم مراجع قضایی نسبت به انسداد آنها اقدام می شود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۶:۴۹    
ایسنا/زنجان نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس گفت: 95 درصد آب مصرفی صنعت، از چاه های غیرمجاز تامین می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان از صرفه جویی 350 میلیون مترمکعبی آب با اجرای طرح های کنترل بهره برداری و انسداد چاه های غیرمجاز طی چهار سال گذشته خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۵:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به جدیت این نهاد برای جلوگیری از برداشت چاه های غیرمجاز بویژه در چهار سال اخیر گفت: در این مدت حدود چهار هزار حلقه چاه غیر مجاز پر و مسدود شد که حفظ بیش از 200 میلیون مترمکعب آب را در پی داشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- حفر چاه های غیرمجاز در اطراف تالاب بین المللی هشیلان در کرمانشاه از جمله عواملی است که حیات این تالاب را در معرض خطر قرار داده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۰۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس رسمی تامین آب استان کرمان ضمن واکاوی بحران آب و دلایل خشکی سفره های آب زیرزمینی در این استان، از بکارگیری آب های زیر زمینی دشت شهر بابک برای مصارف صنعتی انتقاد کرد و گفت: حل مشکل آب استان نیاز به بازنگری و تجدید نظر در برنامه های قبلی وزارت نیرو دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۴:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر یکی از آسیب زاترین دلایل افت سطح آب های زیرزمینی چاه های غیرمجاز است که به تهدید بزرگی برای منابع آب کشور تبدیل شده اند، چاه هایی که منجر به خطراتی همچون فرونشست زمین می شوند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
منصور ستوده روز چهارشنبه در نشست اعضای شورای حفاظت از منابع آب همدان اظهار داشت: کبودراهنگ با 104 چاه بیشترین، و فامنین با یک چاه، کمترین تعداد انسداد چاه های غیرمجاز را به خود اختصاص داده اند و همدان نیز با انسداد 73 چاه غیرمجاز در رتبه دوم قرار دارد ...
موج   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۲:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان از صرفه جویی بیش از 10میلیون مترمکعب آب ناشی از انسداد چاه های غیرمجاز خبر داد.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۵:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: تعداد چاه های غیرمجاز استان 21 هزار 297 بوده که حدود 11 هزار آن همچنان فعال است و حدود 370 میلیون متر مکعب از آن برداشت می شود؛ از سال 84 تا کنون شش هزار و 507 حلقه چاه غیر مجاز مسدود شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر- فرماندار شهرستان تنگستان گفت: یکی از مشکلات جدی شهر اهرم در بحث آب، حفر چاه های غیرمجاز در منازل و نخیلات است که باید دستگاه های متولی از حفر چاه های غیرمجاز جلوگیری کنند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۹:۰۹    
خشکسالی های پی درپی و افزایش تعداد چاه های غیرمجاز در سیستان و بلوچستان سبب خالی شدن منابع آب زیرزمینی می شود که باید مسئولان برای کاهش برداشت بی رویه و از بین رفتن آبخوان ها چاره ای بیندیشند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۰:۳۳    
مدیر امور منابع آب شیروان گفت: شناسایی چاه های غیرمجاز این شهرستان امسال نسبت به مدت مشابه سال پیش، بیش از سه برابر افزایش داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
113 چاه غیرمجاز در سطح آذربایجان غربی از دسترس خارج شد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۴:۰۲    
رئیس امور آب مهاباد گفت: امسال سهمیه مسدود کردن چاه های غیرمجاز در شهرستان مهاباد 120 حلقه تعیین شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- مدیر امور آب مهاباد گفت: طبق اعلام وزارت نیرو، سهمیه انسداد چاه های غیرمجاز این شهرستان در سال جاری 120 حلقه تعیین شده که تا پایان سال نسبت به پُرکردن آن اقدام خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۰۷:۰۲    
حفر چاه آن هم به صورت غیرمجاز یکی از مهمترین چالش های بخش آب خراسان شمالی است که تداوم روند آن مسئله کم آبی را به بحرانی جدی تبدیل خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۲۱:۳۲    
فرماندار کنارک، گفت: چاههای غیرمجاز کشاورزی این شهرستان بدون کوچکترین ملاحظه ای انسداد می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- در کنار تمام تغییر و تحول هایی که در بخش کشاورزی و راه اندازی سامانه و روش های نوین آبیاری در کشور صورت گرفته، بحث فعال بودن چاه هایی که به صورت غیرمجاز از دل سفره های زیرزمینی آب را به میزان زیادی خارج می سازند ...
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای استان زنجان با اشاره به برنامه شرکت آب منطقه ای زنجان در انسداد چاه های غیرمجاز گفت: 350 حلقه چاه غیرمجاز امسال در استان زنجان مسدود می شود.
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد 2 حلقه چاه غیر مجازدر یک روز کاری و جلوگیری از برداشت سالانه 60 هزار متر مکعب آب خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۰:۱۸    
عبدالناصر درخشان گفت: یکی از معضلات جدی سیستان و بلوچستان چاه های غیرمجاز است و باید برای کاهش برداشت بی رویه آب از آن ها چاره اندیشی شود.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۸:۳۶   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه، حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی را یکی از اولویت های مهم دادگستری استان بیان کرد و گفت ...
استانداری مرکزی   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۸:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
استاندار مرکزی روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی تشکل های بخش کشاورزی استان گفت: کارنامه انسداد چاه های غیرمجاز کشاورزی و مجموعه اقدامات صورت گرفته در 2 دهه اخیر با هدف حفظ ذخایر آبی در این استان نمره قبولی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۵:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمان گفت: تعداد چاه های غیرمجاز آب در شمال استان 981 و در جنوب 8 هزار و 686 و در مجموع 9 هزار و 667 حلقه چاه غیر مجاز است.