جمعه ۱۰ آذرساعت ۲۳:۲۷Dec 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چاه های غیرمجاز»

سفیر لرستان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۶:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار پلدخترگفت: منابع آب شهرستان پاسخگوی برداشت و مصرف بی رویه آب کشاورزی و آشامیدنی نیست. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سفیرلرستان "حمید خادم" روز چهارشنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان پلدختر اظهارکرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار پلدختر گفت: نظارت بر مصرف آب کشاورزی با وجود توسعه غیرمجاز باغات و چاه های غیرمجاز در شهرستان ضرورت دارد و تمام موتور تلمبه ها باید به کنتور هوشمند مجهز شوند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۵:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر امور منابع آب تربت جام گفت: طی 4 سال اخیر با مسدود کردن 855 حلقه چاه غیرمجاز در باخرز قریب به یک میلیون مترمکعب آب صرفه جویی شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد می گوید: سالانه 7 میلیون متر مکعب آب از چاه های غیر مجاز این استان برداشت می شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۹:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، در لایحه بودجه سال 1403 بخش کشاورزی، در تبصره 7 آمده است: در اجرای بند ب ماده 33 قانون توزیع عادلانه آب مصوب 16 اسفندماه 1361 و برای حفظ و صیانت از آبخوان های کشور ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بر اساس لایحه بودجه سال آینده، قیمت هر متر مکعب آب کشاورزی برداشت شده از چاه های مجاز را 40 تومان و جریمه چاه های غیرمجاز را 600 تومان برای کشت محصولات اساسی کشاورزی و 1200 تومان به ازای هر مترمکعب برای سایر مصارف تعیین شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۵:۵۰    
اقتصاد ایران: دولت در لایحه بودجه 1403، قیمت هر متر مکعب آب کشاورزی برداشت شده از چاه های مجاز را 40 تومان تعیین کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۰   + ۲۴ سایت دیگر  
بر اساس لایحه بودجه 1403، میزان جریمه مربوط به برداشت آب تا زمان انسداد چاه های غیرمجاز موضوع بند ج ماده (40) قانون برنامه هفتم، توسعه در صورت کشت محصولات اساسی کشاورزی و راهبردی (استراتژیک) کشور به ازای هر متر مکعب حداکثر مبلغ شش هزار ریال و در غیر این صورت به ازای هر متر مکعب آب مبلغ دوازده هزار ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۹:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی از صرفه جویی 2.48 میلیون مترمکعبی آب در حوضه های آبریز سه گانه استان از محل انسداد چاه های غیرمجاز در سالجاری خبر داد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
رسول فرهادی در گفتگو با خبرنگار زیرنویس کرمانشاه، در خصوص شناسایی و مسدودسازی چاه های غیرمجاز در کرمانشاه اظهار کرد: احداث چاه های غیرمجاز که برداشت بی رویه آب دارند یکی از مشکلات عمده در زمینه مصارف غیرمعمول منابع آبی است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۷:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
کرج – ایرنا- مدیر امور منابع آب شهرستان های ساوجبلاغ و چهارباغ واقع در غرب استان البرز اعلام کرد: طرح انسداد چاه های غیرمجاز و انتقال پساب بازچرخانی شده به صنایع این منطقه کلید خورد.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه اعلام کرد که 5حلقه چاه غیرمجاز توسط ماموران گشت و بازرسی در شهرستان هرسین مسدود شدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: 1510 کیلومتر مربع فرو نشست در 10 منطقه از استان داریم که چاه های غیرمجاز و برداشت بیش از حد آب های زیرزمینی از جمله عوامل فرونشست است و باید پیگیری جدی شود.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۸:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
رکنا: رئیس اداره منابع آب شهرستان های تفت و مهریز بیان کرد: دو حلقه چاه غیر مجاز عمیق در شهرستان مهریز پر شدند.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۶:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز یدالله محمدزاده ظهر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: با هدف صیانت و حفاظت از منابع آبی مسدود سازی چاه های غیرمجاز در دستور کار قرار دارد. ...
آخرین وضعیت چاه های غیرمجاز و مشکل تأمین آب کشت پاییزه در پایاب چاه های کشاورزی استان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی و نمایندگان دستگاهای مسئول بررسی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
742 حلقه چاه آب غیرمجاز در نیمه نخست امسال با اجرای طرح برخورد با حفر چاه های غیرمجاز در خراسان رضوی، مسدود و از مدار خارج شد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۱۵:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
برداشت های بی رویه آب از سفره های زیرزمینی علاوه بر ضایع شدن حق دیگران، روند فرونشست را تشدید کرده است به طوری که از 430 هزار حلقه چاه مجاز در کشور، حدود 22 هزار چاه برداشت اضافه تر از سقف تعیین شده دارند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۰۸:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
با پیگیری دادستانی علی آباد کتول، آرای قطعی مسدود کردن چه های غیرمجاز در این شهرستان اجرا شد.
پاون   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۴:۲۶   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه افکار عمومی جامعه به این باور برسند که اوضاع آبخوان ها و منابع آب زیرزمینی اصلاً خوب نیست، افزود: باید با کمک ابزارهای نوین میزان آب تحویلی به بخش کشاورزی رصد و میزان برداشت چاه های غیرمجاز مشخص شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۲۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
بجنورد_ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: دستگاه های متولی نسبت به ساماندهی و تعیین تکلیف چاه های غیر مجاز اقدامات قانونی انجام دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۲۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
به دستور دادستان شهرستان مرودشت چاه های غیرمجاز در حریم میراث جهانی تخت جمشید و نقش رستم پُر و از مدار بهره برداری خارج شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اشتهارد از وضعیت محیط زیستی و حفر چاه های غیرمجاز در شهرک صنعتی اشتهارد یک ، به عنوان یک معضل محیط زیستی خبر داد.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مسدودسازی هر حلقه از چاه های غیرمجاز در حدود 9 میلیارد تومان هزینه در بر دارد و کمبود اعتبارات در این بخش سبب شده تا روند مسدود کردن چاه های غیرمجاز با کندی پیش رفته و تخریب ناشی از ادامه فعالیت آنان تداوم یابد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۵:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
ساری- ایرنا - تعداد پلمب و انسداد چاه های عمیق غیرمجاز در مازندران که طی نیمه نخست سال گذشته 36 حلقه بود، در 6 ماه نخست امسال با رشد نزدیک به چهار برابری به 126 حلقه رسید و با احتساب 118 پرونده جلوگیری از حفر چاه غیرمجاز ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مسدودسازی هر حلقه از چاه های غیرمجاز در حدود 9 میلیارد تومان هزینه در بر دارد و کمبود اعتبارات در این بخش سبب شده تا روند مسدود کردن چاه های غیرمجاز با کندی پیش رفته و تخریب ناشی از ادامه فعالیت آنان تداوم یابد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ساوه - ایرنا - چاه های غیرمجاز در ساوه نیز مانند برخی نقاط کشور بلای جان آب های زیرزمینی و خبرساز شده طوریکه بتازگی اختلاف 2 متخلف، سبب لو رفتن یک حلقه چاه غیر مجاز در یکی از مناطق باغی این شهرستان و ورود مراجع ذی صلاح شد.
کلام تازه   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۱:۱۷    
کلام تازه | دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گلبهار از پرکردن چاه و جبران خسارت استفاده از آب های زیرزمینی به عنوان مجازات بهره برداران چاه های غیرمجاز خبر داد.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۱    
مجلس شورای اسلامی وزارت نیرو را مکلف کرد تا چاه های غیرمجاز حفرشده را شناسایی و مسلوبالمنفعه نماید.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس وزارت نیرو را مکلف به شناسایی و مسلوب المنفعه ساختن چاه های غیرمجاز کردند. به گزارش راه مردم، ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه 117 مهر ماه) قرار دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۰۸:۵۴   + ۳۶ سایت دیگر  
مجلس شورای اسلامی وزارت نیرو را مکلف کرد تا چاه های غیرمجاز حفرشده را شناسایی و مسلوبالمنفعه نماید.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۱۰:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
فروچاله های کبودرآهنگ تهدید جدی برای این شهرستان محسوب می شود. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان در آیین معارفه دادستان کبودرآهنگ از مسئولان امور آب خواست هرچه زودتر چاه های غیرمجاز را ساماندهی کنند و امور آب در این حوزه پاسخگو باشد. ...
پاون   ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۰۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز گفت: انسداد چاه های غیرمجاز باغ ویلاها در کرج با سرعت در حال انجام است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری کشور با بیان اینکه بالاترین پرونده ارجاعی به دیوان در استان زنجان مربوط به حفر چاه های غیرمجاز است، گفت: در شش ماهه گذشته 350 مورد پرونده در این زمینه به دیوان ارجاع داده شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر امور آب ناحیه سبزوار گفت: 146 حلقه چاه غیرمجاز طی نیمه نخست امسال در شهرستان های غربی خراسان رضوی شامل سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد مسدود شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۰:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
زنجان-رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در شش ماهه نخست امسال بیش از 350 پرونده از استان زنجان در دیوان ثبت شده است و بالاترین پرونده استان زنجان در دیوان مربوط به چاه های غیرمجاز است.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۳:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
احمد مرادپور – اقتصاد آینده – آذربایجان شرقی ) : مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی اعلام کرد: از برداشت غیرمجاز 16.3 میلیون مترمکعب آب از منابع آب زیرزمینی و سطحی استان در نیمه اول سال 1402 جلوگیری شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیر منابع آب شهرستان اشتهارد گفت: با اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیر زمینی، بخش اعظمی از چاه های غیرمجاز در شهرستان اشتهارد شناسایی و مسدود شده است ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای همدان گفت: دستور قضایی برای قطع برق و پلمب چاه های کشاورزی که همکاری لازم برای نصب کنتور هوشمند ندارند، گرفته شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۳:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
بازرس کل کردستان گفت: ساخت وساز و چاه های غیرمجاز در حوزه تالاب، ورود فاضلاب و پساب از چالش هایی بوده که تالاب زریبار را تهدید می کند و متناسب با هر کدام راهکار تصویب و اجرایی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: در سال جاری 329 حلقه چاه غیرمجاز در استان اصفهان پر و مسدود المنفعه شد که حجم آب صرفه جویی شده از چاه های غیرمجاز بیش از 2.5 میلیون مترمکعب است.
خارگ نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۸:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
استاندار بوشهر گفت: با توجه به اینکه مصرف آب از طریق چاه های غیرمجاز کشاورزی کنترل شده نیست لازم است هرچه سریع تر این چاه ها تعیین تکلیف شوند.
هورگان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۱:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
دیدگانم روی تصاویر این پهنه نیمه خشک، پر از درد می شود. آن آبی زلال کجا رفت؟
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام گفت: تمامی چاه های غیرمجاز در مناطق مختلف تعیین تکلیف شده و در حال حاضر هیچ چاه غیرمجازی در این استان وجود ندارد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۰:۲۱    
فرصت را نباید از دست داد و برای نجات ایران از تنش آبی در سال های آینده یک راه بستن چاه های غیرمجاز است. اما آیا بستن چاه های غیرمجاز می تواند به بحران کسری آب در سفره های زیرزمینی ایران کمک کند و جلوی بحرانی تر شدن دشت های ممنوعه و بحرانی کشور را بگیرد؟ اصل ماجرا چیست؟
استانداری تهران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۹:۱۳    
نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان به ریاست فرماندار قدس و با حضور مسئولین دستگاه های اجرائی مرتبط در سالن جلسات شهید شاه بوداغیان فرمانداری برگزار شد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۲۱:۵۳   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، فیروز قاسم زاده با اشاره به اهمیت منابع آب زیرزمینی اظهار داشت: صیانت از منابع آب زیرزمینی با جلوگیری از اتکا به ابزارهای متفاوت از اهداف وزارت نیرو است و این مساله با هدف احیاء و تعادل بخشی آبخوان های کشور به طور جدی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۲۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست شرکت آب منطقه ای کرمانشاه با بیان اینکه طی حدود 15 سال اخیر بالغ بر پنج هزار حلقه چاه غیرمجاز در کرمانشاه مسدود شده، گفت : اگر دستگاه ها همکاری کنند در همین شهریور ماه 200 حلقه چاه دیگر را مسدود می کنیم.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۶:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب ایران گفت: براساس برآوردها با اقدامات انجام شده در زمینه انسداد چاه های غیرمجاز برداشت آب های زیرزمینی، تاکنون برداشت از آبخوان های کشور به میزان حدود 3.7 میلیارد متر مکعب کاهش یافته که این میزان 18 برابر ظرفیت سد کرج است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- حیدر آسیابی در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال گلستان، گفت: در حالی که امروز تامین آب آشامیدنی مردم استان گلستان به یکی از چالش های جدی تبدیل شده است، هنوز تعداد زیادی از چاه های غیرمجاز توسط کمیسیون های مربوطه در امور آب منطقه ای تعیین تکلیف نشده است. ...