جمعه ۰۷ مهرساعت ۰۰:۱۲Sep 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریای مدیترانه»

ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
باستان شناسان گنجینه های جدیدی را از هراکلیون ، شهر گم شده مصری که بیش از هزار سال پیش در دریای مدیترانه غرق شده است، کشف کردند.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۴۰    
کشور قبرس در شرق دریای مدیترانه واقع شده و سومین جزیره پرجمعیت در این منطقه محسوب می شود. این کشور به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود، که بخش شمالی آن تحت حاکمیت ترکیه و بخش جنوبی تحت حاکمیت یونان قرار دارد. ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
دولت ایتالیا تصمیم دولت آلمان برای کمک به سازمان های امدادی نجات دهنده پناهندگان در دریای مدیترانه را به شدت مورد انتقاد قرار داده و آن را اقدامی مسئله ساز در مناسبات دو کشور اعلام کرد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۸:۱۱    
به گزارش آسیا نیوز به نقل از دویچه وله؛ پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان در جریان بازدید از شهر مارسی فرانسه گفت که "دریای مدیترانه به گورستان تبدیل شده است". او عدم کمک رسانی به پناهجویان را "افراط در بی تفاوتی" و این رفتار را نیز"غیرقابل قبول" خواند. ...
فرهنگ سدید   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۴۴    
مسیری که آدریانا از طریق دریای مدیترانه طی می کرد، مسیری بسیار رایج برای پناهندگانی است که از درگیری های مسلحانه و پیامد های آن فرار می کنند. این مسیر همچنین مرگبارترین مسیر در جهان برای مهاجران است و هر سال مرگبارتر نیز می شود ...
باستان شناسان در سواحل مصر در محل معبدی زیر آب در دریای مدیترانه اشیاء و گنجینه های باستانی تازه ای را پیدا کرده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
کارشناسان بر اساس نتایج مطالعه ای تازه می گویند: بارندگی مرگباری که در ماه جاری باعث سیل و ویرانی فاجعه بار در لیبی و سایر بخش های دریای مدیترانه شد، به دلیل بحران آب و هوایی ناشی از فعالیت بشر در کنار سایر عوامل انسانی، بسیار محتمل تر و شدیدتر شد.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - در حالی که طوفان دانیل از دریای مدیترانه در شرق لیبی، بر تولید تأثیری نداشت، پایانه های اصلی صادرات نفت این کشور در آخر هفته گذشته در میان وضعیت اضطراری به طور موقت بسته شدند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۱:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
کاخ سفید از مذاکرات محرمانه مشاور امنیت ملی آمریکا با وزیر امور خارجه چین در روزهای شنبه و یکشنبه در جمهوری مالت، کشوری جزیره ای در مرکز دریای مدیترانه خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که اخیرا هجوم مهاجران از طریق دریای مدیترانه به جزایر ایتالیا افزایش پیدا کرده، نخست وزیر این کشور ضن اعلام تصمیمات سختگیرانه تر از اتحادیه اروپا درخواست کرده با کمک نیروی دریای خود این مسیر را بر روی مهاجران ببندد.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
استان سیسیل، جزیره ای در جنوب ایتالیا و در مرکز دریای مدیترانه واقع شده است. جزیره سیسیل را تنگه ای باریک با نام تنگه مسینا از ایتالیا جدا می کند. این استان 258325 کیلومتر مربع مساحت و 4 میلیون و 802 هزار نفر جمعیت دارد. ...
صبا ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۷:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
شهردار درنه در شمال شرق لیبی تخمین زد که تعداد کشته شدگان سیل اخیر در این شهر ساحلی دریای مدیترانه به 18 هزار تا 20 هزار نفر برسد.
سلام نو / خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
در یودیو زیر شاهد تصاویری از لحظه عجیب وقوع طوفان حاره ای در شرق لیبی خواهید بود.
بازتاب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۲:۵۶    
ویدیویی دردناک از حضور اجساد کشته های سیل لیبی در دریای مدیترانه را ببینید. در حال ارسال... یکی از فیلدها را پر نکرده اید یا چند نظر با سرعت ارسال کرده اید با تشکر، نظر شما پس از بررسی منتشر می شود لطفا قبل از ارسال نظر بعدی کمی صبر کنید
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۱:۳۷    
باستان شناسان دریایی نجات بخشی لاشه هواپیمای جنگی آمریکایی متعلق به زمان جنگ جهانی دوم و بقایای جسد یکی از سرنشینان آن را نزدیک جزیره مالت در دریای مدیترانه آغاز کردند.
سلام نو / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۵:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد تصاویر دردناک از حضور اجساد کشته های سیل لیبی در دریای مدیترانه خواهید بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
طی روزهای اخیر طوفان حاره ای که بر روی دریای مدیترانه تشکیل شده بود، در شرق لیبی مرگبار شد و خسارات زیادی به زیرساخت های این کشور وارد کرد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۳:۰۳    
تصویری دردناک از شناور شدن اجساد کشته های سیل لیبی در دریای مدیترانه
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
طی روزهای اخیر طوفان حاره ای که بر روی دریای مدیترانه تشکیل شده بود، در شرق لیبی مرگبار شد و خسارات زیادی به زیرساخت های این کشور وارد کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
طی روزهای اخیر طوفان حاره ای که بر روی دریای مدیترانه تشکیل شده بود، در شرق لیبی مرگبار شد و خسارات زیادی به زیرساخت های این کشور وارد کرد. منبع: تسنیم
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه بین الملل: در حالی که مقام های لیبی از هزاران کشته و مفقود در طوفان و سیل اخیر در شرق کشور سخن می گویند، هنوز آمار دقیق تلفات این فاجعه طبیعی مشخص نیست.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۳۶    
اسپانیا یکی از توریستی ترین کشورهای اروپایی است که فرهنگ و تاریخی بسیار کهن و غنی دارد. کشور اسپانیا در جنوب غربی اروپا قرار گرفته است. مرزهای آبی این کشور از دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس تشکیل شده و همین موضوع موجب شده تا اسپانیا سواحل بسیار زیبا و چشم نوازی داشته باشد. ...
سلام نو / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۰:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
طوفان حاره ای در شرق لیبی خسارات زیادی به زیرساخت های این کشور وارد کرد.
نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه از سوی پارلمان لیبی خبر داد که شمار قربانیان طوفان در این کشور از مرز دو هزار کشته گذشته است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۳:۲۸    
طوفان حاره ای که بر روی دریای مدیترانه شکل گرفت، علاوه بر تخریب بخش های از لیبی بیش از 2000 کشته و هزاران مفقودی در پی داشته است. لحظات وقوع طوفان در لیبی و پس از آن را در تابناک می بینید.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۶:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
پس از آنکه مشخص شد کره زمین گرم ترین تابستان را در تاریخ دمایی ثبت شده خود تجربه می کند؛ سازمان ملل متحد روز چهارشنبه هشدار داد که فرآیند در هم شکسته شدن اقلیم آغاز شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۰:۳۲    
دکتر فرانکل موزمر/ متخصص مسائل مالی در مرکز بگین- سادات برای مطالعات استراتژیک میدان گازی عظیم لویاتان در سواحل حیفا می تواند تغییردهنده بازی در روابط اسرائیل با اتحادیه اروپا باشد. اروپا اگرچه به گاز طبیعی روسیه وابسته بود اما جنگ اوکراین به سویی رفت که اروپا از وابستگی خود به روسیه بکاهد ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۴۲    
جمهوری لبنان کشوری کوچک، زیبا و کوهستانی در خاورمیانه و در سمت شرقی دریای مدیترانه است.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۰:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
امیراحمدیان کارشناس روابط بین الملل در پاسخ به این سوال که آیا کشتی جنوب امکان ورود به دریای خزر و فعالیت در دریای شمال را ندارد گفت: ابتدا باید کشتی ها وارد دریای مدیترانه شود. بعد از کانال بسفر و داردانل وارد دریای سیاه شده و باید وارد کانال ولگا- دن شود.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۲۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر سابق ایتالیا، جولیانو آماتو در مصاحبه ی جدیدی با روزنامه ی ایتالیایی رپوبلیکا مدعی شده در سال 1980 نیروی هوایی فرانسه در تلاش برای ترور معمر قذافی، رهبر آن زمان لیبی، تصادفاً یک هواپیمای مسافربری ایتالیا را بر فراز دریای مدیترانه با شلیک موشک سرنگون کرده. ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۳:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
شنبلیله گیاهی است که معمولاً در نواحی اطراف دریای مدیترانه و جنوب آسیا رشد می کند، شنبلیله همچنین از گیاهان بومی کشور ایران نیز محسوب می شود، در این مطلب برخی خواص این گیاه را بیان می کنیم.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۰۶    
شفقنا – ترجمه از زهرا اسدیان / همه ی ما از دیدن تصاویر مردان، زنان و کودکانی که اغلب سوار بر قایق های بادی در تلاشند تا از دریای مدیترانه عبور کنند تا به امنیت و زندگی جدیدی در اروپا برسند، عمیقا متاثر شده ایم ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۸:۵۶   + ۱۷ سایت دیگر  
روزنامه ایران اقتصادی: پس از سال ها و با اهتمام دولت سیزدهم، ساخت خط آهن شلمچه - بصره به عنوان حلقه مفقوده راه آهن ایران-کربلا با حضور محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور ایران و محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق در نقطه صفرمرزی آغاز شد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۸:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
پروژه ساخت خط ریلی شلمچه - بصره در شرایطی افتتاح شده که در صورت تکمیل می تواند ایران را از یک سو به دریای مدیترانه متصل کرده و در طرف دیگر به تکمیل کریدور شرق-غرب ایران کمک نماید.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۲۳   + ۲۵ سایت دیگر  
حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران از عقد تفاهم نامه با فعالان گردشگری مصر برای برقرای سفر ایرانی ها به این کشور خبر داد و گفت: سفر به مصر و تمام مقاصد آن از قاهره و اهرام ثلاثه گرفته تا اسکندریه و شرم الشیخ از مهر ماه امکان پذیر خواهد بود.
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۲:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
این چندمین رزمایش مشترک آمریکا و اسراییل برای تمرین حمله به ایران طی یک سال گذشته خواهد بود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۰:۲۴    
[شهروند] صدها هزار نفر در سراسر جهان به دلیل درگیری های مسلحانه، خشونت، بلایا و در شرایط مهاجرت مفقود شده اند که بسیاری از آنها هرگز برنمی گردند و دیگر خبری از آنها نمی شود. امروز بیش از 35درگیری مسلحانه فعال در آفریقا وجود دارد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۱:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: سعی داریم تا پیش از پایان دولت سیزدهم ایستگاه قطار بسیار حایز اهمیت و استراتژیک تهران - کربلا در شلمچه به بهره برداری برسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
50 سازمان امدادی در بیانیه ای از دولت ایتالیا خواستند کشتی های خصوصی توقیفی که در دریای مدیترانه به نجات پناهندگان کمک می کنند را آزاد کرده و جریمه ها علیه آن ها را لغو کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۸:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد که چهار فروند F-16 نیروی هوایی رژیم صهیونیستی از دریای مدیترانه به فرودگاه النیرب در سوریه حمله کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۵:۱۶    
جنگنده های رژیم صهیونیستی بامداد امروز دوشنبه با شلیک چند راکت از فراز آسمان دریای مدیترانه در مجاورت شهر ساحلی لاذقیه، فرودگاه حلب را مورد حمله قرار دادند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
یک منبع نظامی سوریه از حمله هوایی اسراییل به فرودگاه بین المللی حلب خبر داد. حمله مذکور از سمت دریای مدیترانه در غرب لاذقیه صورت گرفته است. این حمله باعث بروز خسارت های مادی در فرودگاه شده و فعالیت آن را موقتا تعطیل کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۰:۱۶    
علی الشهابی تحلیلگر سعودی نزدیک به خاندان حاکم عربستان در توییتی نوشت: مرز عربستان سعودی یک منطقه جنگی است، بنابراین ایجاد تمایز بین نیروهای نفوذی نظامی و مهاجران می تواند بسیار دشوار باشد. این مرز ایالات متحده/ مکزیک یا دریای مدیترانه نیست ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
در نشست کارآفرینان خاورمیانه (MEET) که در مرداد ماه با حضور ده ها تن از کارآفرینان و پیشکسوتان حوزه صنعت و خدمات 31 استان کشور در مجموعه پارسیان استقلال برگزار شد، فعالان عرصه کارآفرینی سنتی و دیجیتالی ایران ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
در شهر باستانی کِلِندِریس در مرسین واقع در جنوب ترکیه، مجسمه ای 3 چهره از الهه هکاته کشف شده که قدمت آن به حدود 2300 سال قبل می رسد. این الهه در اعتقادات یونان باستان با جادوگری، شب، دنیای مردگان و قبرها ارتباط داشت.
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
یافته های جدید محققان نشان می دهد:موج گرمای جهانی موجب شده است دمای آب در دریای مدیترانه به بالاترین حد خود در تاریخ رسیده و این موضوع موجب بروز نگرانی های جدی در رابطه با اکو سیستم این دریا شده است. ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۲۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
محمد حسن سویدان 17 اوت 2023 تارنمای کریدل برگردان و کوتاه سازی علی اصغر شهدی Asghar.shahdi@gmail.com رژیم صهیونیستی به دنبال اتصال زمینی و راه آهن به عنوان ابزاری برای هموار کردن مسیر عادی سازی و تبدیل شدن به قطب تجاری اروپا با غرب آسیا است ...
فوت وفن   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۹:۱۲    
ترکیه در میانه دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته و ترکیبی از فرهنگ های مختلف را درون خودش جای داده است. این کشور خط ساحلی بسیار زیبایی از دریای مدیترانه نیز دارد و این در حالی است که ویرانه های باستانی متعددی نیز در آنجا به چشم می خورند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا به نقل از دویچه وله نوشت: کارشناسان علوم زیست محیطی می گویند: دریای مدیترانه در تابستان امسال (2023) از هر زمان دیگری گرم تر شده و این گرمای بی سابقه نگران کننده است.