سه شنبه ۱۴ تیرساعت ۰۱:۳۶Jul 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریای مدیترانه»

ایرنا   ۱۴ دقیقه پیش    
تهران-ایرنا-رسانه های صهیونیستی دوشنبه شب فاش کردند که اسرائیل برای جلوگیری از حمله پهپادی حزب الله به سکوی گازی کاریش در دریای مدیترانه دست به دامن اروپا شده است.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-عبدالله بوحبیب وزیر امور خارجه لبنان، روز دوشنبه در واکنش به اقدام جنبش حزب الله لبنان در ارسال سه پهپاد شناسایی به میدان گازی کاریش در دریای مدیترانه گفت که تمام طرف ها در کشورش خواست که به روند مذاکرات [ترسیم مرز دریایی] پاییند بوده و توجه به منافع ملی کشور را بالاتر از منافع حزبی ...
جام جم   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، وی با اشاره به حضور سوریه در اتحادیه عرب گفت: اگرچه به واسطه کارشکنی های سعودی ها، عضویت سوریه در این اتحادیه به حالت تعلیق درآمد، اما با این وصف با توجه تحولات جاری این تعلیق دائمی نخواهد بود ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۲۲:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
درحالی که مذاکرات غیرمستقیم ترسیم مرز ها و منابع دریایی بین لبنان و رژیم صهیونیستی در جریان است و امریکا تلاش می کند مذاکرات را به نفع اسرائیل تمام کند، حزب الله برای اینکه نشان دهد در دفاع از حقوق ملت لبنان جدی است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
پرواز پهپادهای حزب الله لبنان بر فراز میدان گازی کاریش در دریای مدیترانه موجبات ترس و وحشت شدید مقامات و ارتش رژیم صهیونیستی را به وجود آورده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
عبدالباری عطوان با اشاره به احتمال درگیری میان حزب الله و رژیم صهیونیستی در نتیجه تجاوزات اخیر تل آویو به آب های سرزمینی لبنان، از خطرناک ترین سناریوی پیش روی رژیم صهیونیستی رونمایی کرد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۰۸:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
جنبش حزب الله لبنان درباره ادعای اسرائیل مبنی بر رهگیری پهپادهای این جنبش بیانیه ای صادر کرد و گفت که ماموریت شناسایی انجام شد. ارتش اسرائیل پیش از این اعلام کرده بود که سه پهپاد حزب الله را که به سوی سکوی گازی کاریش در شرق دریای مدیترانه در حال حرکت بوده اند، رهگیری کرده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۲۳:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
در همین حال، خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع امنیتی اسرائیل خبر داد که حزب الله سه پهپاد غیر مسلح را به سوی سکوی استخراج گاز اسرائیل بر فراز دریای مدیترانه به پرواز درآورده است .
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۲۳:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مقاومت اسلامی لبنان شنبه شب با ارسال بیانیه ای ارسال سه پهپاد شناسایی به منطقه مورد اختلاف با رژیم صهیونیستی در دریای مدیترانه را تأیید کرده است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۲۲:۳۷   + ۱۵ سایت دیگر  
ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه مدعی شد که سه پهپاد حزب الله را که به سوی سکوی گازی کاریش در شرق دریای مدیترانه در حرکت بوده اند را سرنگون کرده است.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۲۲:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه مدعی شد که سه پهپاد حزب الله را که به سوی سکوی گازی کاریش در شرق دریای مدیترانه در حرکت بوده اند را سرنگون کرده است. یک منبع صهیونیستی به خبرگزاری رویترز گفت که نیروی هوایی و دریایی این رژیم به رهگیری و سرنگونی این پهپاد ها پرداخته اند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۲۲:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد که سه پهپاد حزب الله را که به سوی سکوی گازی کاریش در شرق دریای مدیترانه در حرکت بوده اند، رهگیری کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۲۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه مدعی شد که سه پهپاد حزب الله لبنان را که به سوی میدان گازی کاریش در حال حرکت بوده اند را سرنگون کرده است.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
سوریه روز شنبه، اسرائیل را متهم کرد که از فراز دریای مدیترانه با چندین موشک جنوب طرطوس را هدف قرار داده است. به گزارش فرارو، یک منبع نظامی گفت که حدود ساعت 6:30 صبح چند موشک از فراز دریای مدیترانه شلیک شد. این منبع گفت که موشک ها چند مرغداری را در مجاورت حمادیه، در جنوب طرطوس هدف قرار دادند ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۱:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین،ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز حومه منطقه الحمیدیه در جنوب شهر بندری طرطوس را هدف حمله هوایی راکتی خود قرار داد. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد: ساعت 6:30 صبح امروز شنبه به وقت محلی، دشمن صهیونیست چند فروند راکت را از فراز دریای مدیترانه (غرب طرابلس لبنان) ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
حدود ساعت 6:30 صبح امروز، اسرائیل با چند موشک از آسمان دریای مدیترانه در غرب طرابلس، اطراف شهرک الحمیدیه در جنوب طرطوس را هدف قرار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۰۹:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری رسمی سوریه از حمله موشکی صبح امروز رژیم صهیونیستی به جنوب طرطوس خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
کارشناسان می گویند، هواپیمایی که 80 سال پیش در طول جنگ جهانی دوم در دریای مدیترانه سقوط کرد، سرانجام به عنوان یک بمب افکن نادر نیروی هوایی بریتانیا شناخته شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۵:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
منابع لبنانی ظهر امروز از تجاوز دو کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی به آب های سرزمینی لبنان در دریای مدیترانه خبر دادند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۹:۵۰    
شفقنا- کارین الهرار ، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی اعلام کرد تیم مذاکره کننده ما در تلاش برای دستیابی به توافقی درباره منازعه موجود با لبنان بر سر منابع گازی دریای مدیترانه و پرونده ترسیم مرزهای دریایی است. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۹:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
وزیر انرژی رژیم صهیونیستی مدعی شد: تیم مذاکره کننده اسرائیلی در تلاش برای رسیدن به توافقی درمورد اختلاف نظر موجود با لبنان بر سر منابع گاز در دریای مدیترانه و پرونده تعیین مرزهای دریایی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
کارین الهرار وزیر انرژی رژیم صهیونیستی ضمن طرح ادعاهایی از آمادگی تل آویو برای حل اختلافات دریایی با لبنان در زمینه بهره برداری از منابع گازی در دریای مدیترانه و موضوع ترسیم مرزها خبر داد.
با مردم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
آنتالیا با میانگین 300 روز آفتابی در سال، ویژگی های آب و هوایی مدیترانه ای دارد، بنابراین حتی در فصل های سرد سال نیز هوای مناسبی دارد و می توانید از آنتالیا بازدید و نه ماه از سال را در دریای مدیترانه شنا کنید.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
در ساحل شهر غزه، صباح ابوغانم زن 22 ساله فلسطینی برای تمرین ورزش مورد علاقه خود با تخته موج سواری به ساحل می رود و تمرین می کند. به گزارش فرارو، پمپاژ مقادیر زیادی فاضلاب به سمت ساحل، ساکنان نوار غزه را برای سال ها از تفریح در ساحل دریای مدیترانه محروم کرده بود ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۸:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
یک مسیر تازه حمل و نقل از امارات متحده عربی آغاز و با گذر از بندر شارجه به بندر عباس ایران می رسد و پس از آن به سمت شمال غربی و ترکیه می رود تا به دریای مدیترانه برسد. به مدد این مسیر تازه، بازیگران منطقه ای می توانند روابط تجاری را توسعه و روابط مسالمت آمیز را تشویق کنند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد) هشدار داده است که مناطق ساحلی دریای مدیترانه در معرض خطر سونامی تا سال 2030 قرار دارند.
زومیت   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
با کمی سرک کشی و مطالعه درباره شهرها و کشورهای دنیا به بندر مارسی در کرانه دریای مدیترانه می رسیم. شهری قدیمی که هم جاذبه گردشگری ایجاد کرده، هم به پدیده های جذاب هنری و فرهنگی شهره است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۶:۲۶    
تهران- ایرنا- در روزهای اخیر به دلیل نگرانی از حملات حزب الله، پرواز پهپادهای رژیم صهیونیستی بر فراز دریای مدیترانه و میدان گازی کاریش افزایش یافته است این اقدام درحالی صورت گرفته است که تا پایان ضرب الاجل حزب الله مبنی بر ترک کشتی های نفتکش رژیم صهیونیستی از آبهای لبنان،تنها چندساعت باقی مانده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۱:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – دمشق بارگیری و انتقال گندم اوکراین به سوریه که مقام ها و رسانه های غرب ادعا می کنند توسط روسیه به بندر طرطوس در ساحل دریای مدیترانه انجام می شود، مردود دانست و دروغ خواند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در دیدار با وزیر خارجه مصر اعلام کرد که این اتحادیه مبلغ 100 میلیون یورو را به مصر اهدا خواهد کرد. وزیر خارجه مصر نیز تاکید کرد که کشورش سکویی را برای صادرات گاز شرق دریای مدیترانه به اروپا احداث خواهد کرد.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۱:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
اعزام اخیر کشتی اکتشافی انرجین پاور توسط مقامات اسرائیلی به منطقه مورد مناقشه در مرزهای لبنان و فلسطین، باعث بروز تنش جدید در روابط لبنان و رژیم صهیونیستی شد و مبارزه بر سر حقوق لبنان برای گاز و نفت در دریای مدیترانه را به اوج رساند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۸:۱۱    
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، جاه طلبی های سیاسی و شخصی خود را از آینده ترکیه جدا نمی داند. تناقض اینجاست که او از ابتدای قرن بیست و یکم به گذشته و حاکمیت انفرادی چسبیده است در حالی که نسل های جدید ترکیه به آینده چشم دوخته اند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۱:۴۵    
اتصال راه آهن خرمشهر-بصره، مسیری که دسترسی به دریای مدیترانه را از طریق اتصال ریلی فراهم می کند.
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۶:۵۰    
ترکیه یکی از پرآب ترین کشورهای دریای مدیترانه است، اما به دلیل افزایش جمعیت از 28 میلیون نفر در دهه 1960 به 68 میلیون نفر در سال 2000، دسترسی به منابع آبی از حدود 4000 مترمکعب به 1500 متر مکعب سرانه در سال کاهش یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان (UNHCR) روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که با وجود تعداد نسبتاً کمتر پناهجویان و مهاجرانی که در سال های اخیر از دریای مدیترانه به سمت اروپا رفته اند اما تعداد کشته ها در بین این افراد به شدت افزایش یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
دو مسؤول اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه الجزایر شریک مهمی برای این اتحادیه در دریای مدیترانه است، تصمیم اخیر این کشور برای تعلیق قرارداد دوستی و حسن همجواری را بسیار نگران کننده دانستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
به گفته وزیر امور خارجه لبنان، وزارت خارجه یونان، کاردار لبنان در آتن، پایتخت آن کشور را احضار و به وی اعلام کرده که کشتی اکتشافی حاضر در مدیترانه تحت مالکیت یک شرکت خصوصی است و تحت نظر دولت این کشور نیست.
مرور نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۰:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
عبدالله بوحبیب وزیر خارجه لبنان اعلام کرد که وزارت خارجه یونان کاردار سفارت لبنان در آتن را فراخوانده و به اطلاع وی رسانده کشتی استخراج در دریای مدیترانه متعلق به دولت یونان نیست.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۰۴:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، دویچه وله می گوید ، در اصلاحات مربوط به سیاست مهاجران و پناهجویان در اتحادیه اروپا بعد از سال ها بن بست پیشرفت هایی به دست آمده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۳:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
سه وزیر کابینه رژیم صهیونیستی از ترس پاسخ حزب الله به دست درازی صهیونیست به منابع نفت و گاز لبنان در دریای مدیترانه در بیانیه ای مدعی شدند استخراج نفت و گاز در منطقه مورد مناقشه با لبنان انجام نخواهد شد.
آخرین نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
گفته می شود انسان ها در طول فرآیند کشت برنج با پرندگان جنگلی که در ارتفاعات بالای درختان زندگی می کردند، تماس پیدا کردند؛ در واقع اجداد باستانی مرغ و خروس های اهلی با وسوسه خوردن برنج از درختان به پایین آمدند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ماه ها پس از به تعویق افتادن مذاکرات غیرمستقیم برای تعیین مرزهای دریایی بین لبنان و اسرائیل با میانجیگری آمریکا به منظور یافتن راه حلی برای اختلافات بر سر میدان گازی کاریش ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۰۸:۱۵    
رئیس هیئت فنی-نظامی لبنان در مذاکرات مربوط به ترسیم مرز ها با رژیم صهیونیستی فاش کرد آمریکا برای محروم کردن لبنان از بهره برداری از میدان های گازی در دریای مدیترانه تلاش می کند.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۰۷:۲۲    
می دانید جزیره ی منورکا کجاست؛ در دریای مدیترانه در شرق اسپانیا، سه جزیره وجود دارد که اسم سومین جزیره، منورکا است.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۰۰:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
جانشین دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد، حزب آمادگی دارد نقش خود را برای فشار و بازدارندگی اسرائیل به انجام برساند. به گزارش تسنیم، شیخ نعیم قاسم جانشین دبیر کل حزب الله لبنان در گفتگو با رویترز تاکید کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۲۰:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مقامات لبنانی به تلاش صهیونیست ها برای غارت منابع نفت و گاز این کشوردر دریای مدیترانه به شدت واکنش دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۲۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به اعتراف یک ژنرال اسرائیلی، سکوهای استخراج گاز در دریای مدیترانه را باید از این پس پاشنه آشیل اسرائیل توصیف کرد.
جماران   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۷:۱۱    
گفتمان های راست افراطی در بلژیک در حال افزایش است؛ در سال 2017، تئو فرانکن ، وزیر خارجه وقت در امور پناهندگی و مهاجرت و یکی از اعضای حزب ملی گرا، اتحاد فلاندی جدید، یک نظرسنجی در مورد عملیات نجات دریای مدیترانه علیه مهاجران در حساب توییتر خود منتشر کرد و چند ساعت بعد آن را حذف کرد.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ - ۲۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب در پاسخی قاطع به نفت دزدی مشترک یونان و آمریکا اعلام کردند نفت دزد شمایید ما نفت خود را پس گرفته ایم.
الف   ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ - ۲۰:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب در پاسخی قاطع به نفت دزدی مشترک یونان و آمریکا اعلام کردند نفت دزد شمایید ما نفت خود را پس گرفته ایم.