پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۲۲:۱۸Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قطعه سازان»

ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
به دنبال اشاره مقام معظم رهبری به عدم تحقق حقیقی شعار جهش تولید در سال جاری و بهره گیری از توان قطعه سازان داخلی در افزایش تولید خودرو، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی معتقد است که با حل موانع و مشکلات صنعت قطعه سازی به عنوان موتور محرکه صنعت خودروسازی و همچنین اتحاد و ثبات رویه در مجموعه تصمیم ...
تحلیل بازار   ۸ ساعت پیش    
بهنیا، سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اساسی قطعه سازان قراردادهای خودروسازان با آن ها است، گفت: متاسفانه این قراردادها اغلب از سوی خودروسازان به صورت یک جانبه تهیه می شود و به خواست و نفع شرکت های خودشان تهیه می شود.
سایپا نیوز   ۹ ساعت پیش    
مدیرعامل و مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو، نحوه اجرای بسته جهش تولید صنعت خودرو و قطعه سازی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت مراحل پایانی می گذراند را بررسی کردند ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که رهبر انقلاب در بیانات اخیر خود، افزایش تولید خودرو با اتکاء به ظرفیت قطعه سازان داخلی را به عنوان یکی از راهکارهای کارشناسی تحقق جهش تولید دانستند، قطعه سازان برای تولید 2/5 میلیون خودرو در سال اعلام آمادگی کرده اند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۹:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
به دنبال تاکید مقام معظم رهبری بر افزایش تولیدات صنعت نفت با تکیه بر دانش بنیان کردن صنایع نفتی، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد که در صنعت نفت از حداکثر توان شرکت های دانش بنیان و موسسات تحقیقاتی برای رفع چالش ها و نیازهای فناوری ساخت و خدمات استفاده شده است.
هم اندیشی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
از زمانی که خودروسازان خارجی به ویژه پژو و رنوی فرانسه به بهانه تحریم صنعت ما را ترک کردند، تا به امروز 154 قطعه مهم خودرو داخلی سازی شده است و 340میلیون یورو صرفه جویی ارزی داشتیم. قطعه سازان می گویند برای تولید 2.5میلیون خودرو در سال آماده اند.
هم اندیشی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
از زمانی که خودروسازان خارجی به ویژه پژو و رنو فرانسه به بهانه تحریم صنعت ما را ترک کردند، تا به امروز 154 قطعه مهم خودرو داخلی سازی شده و 340 میلیون یورو صرفه جویی ارزی داشتیم. قطعه سازان می گویند، برای تولید 2.5میلیون خودرو در سال آماده اند.
میهن صنعت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۰۴   + ۶۰ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به بیانات اخیر حضرت آیت الله خامنه ای در خصوص جهش تولید خودرو، گفت: فرامین رهبر معظم انقلاب را در زمینه رشد تولید خودرو با تکیه بر توان قطعه سازان داخلی محقق خواهیم کرد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
رضایی، عامل اصلی گرانی خودرو را اینطور گفت: اگر مهارت قطعه سازان نبود، خودرو گران تر می شد. خودروسازها در زیان سنگین هستند. گرانی خودرو توجیه پذیر است و قیمت ها باید اصلاح شود. منبع: نسیم آنلاین
از زمانی که خودروسازان خارجی به ویژه پژو و رنوی فرانسه به بهانه تحریم صنعت ما را ترک کردند، تا به امروز 154 قطعه مهم خودرو داخلی سازی شده است و 340میلیون یورو صرفه جویی ارزی داشتیم. قطعه سازان می گویند برای تولید 2.5میلیون خودرو در سال آماده اند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۶:۳۱    
بیگلو، دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو گفت: هرچند قرار است عرضه خودرو در بورس بر اساس مکانیزم بورس کالا باشد اما الزامات آن را ندارد؛ بر این اساس شورای رقابت پس از تعیین قیمت پایه ...
طرح مشوق جهش تولید خودرو در حالی این روزها در وزارت صنعت، معدن و تجارت مراحل پایانی تدوین را می گذراند و قرار است در شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه مطرح شود که ظاهرا طبق آن بناست تولید در ازای افزایش قیمت خودروها افزایش یابد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان ، نشست هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان خوزستان با حضور تله کنفرانس سردار دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در اهواز برگزار شد ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۶:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: دستیابی به رکورد تولید یک میلیون و 400 هزار دستگاه خودرو، مشروط به تحقق خواسته های قطعه سازان، تعدیل قراردادهای آنان و تامین نقدینگی مورد نیاز، امکانپذیراست.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۲۴    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیأت مدیره انجمن همگن قطعه سازان استان تهران به ارزیابی سطح کیفی تولید قطعات خودرو در کشور پرداخت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۲۲    
ذکریایی، عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی با اشاره به اینکه هنوز نرخ ارز قراردادهای سال 98 مبنای فعالیت برخی از قطعه سازان است، گفت: اگر خودروسازان تغییر قیمت ها را در قراردادها اعمال کنند مطالبات قطعه سازان به بیش از 30 هزار میلیارد تومان می رسد.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
در حالی مطالبات قطعه سازان از خودروسازان به 40 هزار میلیارد تومان رسیده و رو به افزایش است که صنعت قطعه سازی کشور به دو شرکت بزرگ خودرساز وابستگی صد درصدی دارد و در یکی، دو سال گذشته مشکلاتی گریبان گیر این صنعت بوده است.
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۵:۱۸   + ۶۶ سایت دیگر  
"شاهین" تازه وارد گروه خودروسازی سایپا که قرار است زمستان امسال تحویل مشتریان شود، بازار خودروی کشور را متحول خواهد کرد. این خودرو در سخت ترین شرایط تحریمی کشور با همت مهندسان داخلی در سایپا طراحی و تولید شده است و با تمام چالش ها و عدم همکاری شرکت های خارجی ...
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۱۲    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور در خصوص راهکارهای پیشنهادی قطعه سازان مبنی بر دریافت مطالبات از خودروسازان به بیان دیدگاه خود پرداخت.
پدال نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
پدال نیوز: تمام منابع مادی و معنوی قطعه سازان صنعت خودرو کشور صرف حل مسائل جاری مانند تامین نقدینگی، تامین مواد اولیه و ترخیص از گمرکات شده و فرصتی برای اندیشیدن به مسائل راهبردی باقی نمانده است. این بخشی از نامه انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور به علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۱۶   + ۶۲ سایت دیگر  
به گزارش سایپانیوز، در این نشست مشترک، سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به طراحی و تدوین بسته جهش تولید صنعت خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت که مراحل پایانی خود را طی می کند ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۸:۴۳    
فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح عرضه خودرو در بورس، گفت: در این طرح تا سقف 50 درصد از فروش خودرو در بورس به قطعه سازان پرداخت می شود تا از انباشت مطالبات آن ها پیشگیری شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور گفت: بر اساس طرحی که وزارت صمت برای شش ماه دوم خودروسازان تعریف کرده، قرار است شرکت سایپا به تیراژ 330 هزار دستگاه خودرو و شرکت ایران خودرو به 360 هزار خودرو دست یابند و بعد از شش ماه افزایش تیراژ 10 درصدی را برای تولید اجرایی کنند تا در برنامه یک ساله ...
استانداری خراسان رضوی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: سهم قطعه سازان این استان در تولید خودرو داخلی از 12 درصد به 18 درصد رسیده و همچنین میزان فروش آنها به شرکت های ایران خودرو و سایپا تا پایان سال به 100 هزار میلیارد ریال خواهد رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۱:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: سهم قطعه سازان این استان در تولید خودرو داخلی از 12 درصد به 18 درصد رسیده و همچنین میزان فروش آنها به شرکتهای ایران خودرو و سایپا تا پایان سال به 100 هزار میلیارد ریال خواهد رسید.
تیتر20   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۰۲    
مازیار بیگلو: هرم سوددهی در تمام دنیا به این صورت است که به طور معمول تولیدکنندگان مواد اولیه حدود 3 الی 5 درصد، تولیدکنندگان خودرو حدود 8 الی 10 درصد و درنهایت تولیدکنندگان قطعه حدود 10 الی 15 درصد سود می کنند اما در کشور ما این هرم برعکس بوده و تولیدکننده ماده اولیه سودهایی بیش از 30 درصد در صورت ...
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۱۷    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: : 80 درصد مشکلات تولیدکنندگان به مسائل داخلی مربوط می شود و تنها 20 درصد ناشی از تحریم ها است.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۴:۰۷    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور با اشاره به پروسه طولانی اعمال استانداردهای 85 گانه و تاثیر آن بر افزایش قیمت خودرو، بروزرسانی پلتفرم را بیشترین عامل اثرگذار بر کیفیت خودرو اعلام کرد.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۴:۰۷    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معدن مجلس شورای اسلامی از توجه مجلس به حل مشکلات قطعه سازان سخن گفت.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۰:۳۲    
آرش محبی نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو در گفتگو با خبرنگار ایراسین در مورد ممنوعیت واردات خودرو گفت: مشکل ممنوعیت واردات خودرو تامین ارز بوده و نه چیز دیگری ...
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو خطاب به وزیر صنعت و با تاکید بر ضرورت ایجاد تعادل میان قیمت و کیفیت در صنعت خودرو، کاهش قیمت 4 ماده اولیه تولید داخل را راهکار کاهش 30 درصدی قیمت خودرو و تحقق این مهم دانست. *** توصیه و درخواست قطعه سازان از وزیر صنعت ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۷:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیرعامل و مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور، نحوه اجرای بسته جهش تولید صنعت خودرو و قطعه سازی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت مراحل پایانی می گذراند را بررسی کردند.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۴:۱۰   + ۶۹ سایت دیگر  
مدیرعامل و مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور، نحوه اجرای بسته جهش تولید صنعت خودرو و قطعه سازی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت مراحل پایانی می گذراند را بررسی کردند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۳۹    
دبیر انجمن قطعه سازان خودرو گفت: برآورد ما از پرسنلی که در فرآیند کاهش تولید خودرو تعلیق شده اند چیزی حدود 150 هزار نفر است که امیدواریم با اصلاح شیوه قیمت گذاری و اصلاح قانون همه این افراد به کارشان برگردند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه صنعت و معدن گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، طرح ساماندهی بازار خودرو به عنوان میراث مجلس دهم به مجلس یازدهم رسید، التهابات بازار خودرو و تداوم زیان خودروسازان و قطعه سازان باعث شد تا مجلسی های جدید دست به کار شده و طرحی نو را برای بهبود بازار تدوین کنند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : خودروسازی و قطعه سازی اگرچه دو صنعت استراتژیک در ایران به شمار می روند، با این حال آمارها نشان می دهند در بین صنایع داخلی، بدترین وضعیت را از نظر سودآوری از سال گذشته تا پایان شهریور امسال (در سه بازه زمانی مختلف) داشته اند.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۸:۲۸    
حجت الاسلام سلیمی گفت: متأسفانه خودروسازان الآن قطعه سازان را استثمار کرده اند، سرمایه قطعه ساز چندین سال دست خودروساز باقی ماند و زورشان هم به جایی نمی رسد و این ها باید ساماندهی شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
بعد از آنکه خودروسازان با کاهش قیمت خودرو به دلیل افت قیمت دلار با جسارت تمام مخالفت کردند، این بار نوبت به قطعه سازان رسیده است. تولید کنندگان قطعات خودرو کاهش قیمت قطعه و خودرو را به کاهش قیمت مواد اولیه داخلی اعم از فولاد و پتروشیمی مشروط کردند، به عبارت دیگر ارزانی قیمت خودرو ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۰:۳۱    
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو گفت: با تصویب طرح مجلس و ایجاد توازن در کل زنجیره، قیمت بازاری و کارخانه ای خودروها به هم نزدیک می شود و این باعث می شود کسانی که به نیت سرمایه گذاری و حفظ ارزش پولشان خودرو می خریدند به خودرو به چشم سرمایه ای نگاه نکنند و خودرو به یک کالای مصرفی ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۰:۲۰    
مشکلات تخصیص ارز، افزایش قیمت و تنگناهای خرید مواداولیه تولید داخل و وارداتی و مطالبات معوق قطعه سازان از خودروسازان موجب تشدید بحران حاکم بر صنایع قطعه سازی کشور و تعطیلی حدود 200واحد قطعه سازی کوچک از سال گذشته تا کنون شده است. ...
به گفته عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات محرک اصلی داخلی سازی خودرو پرداخت مطالبات قطعه سازان از سوی خودروساز است. به گفته نادری با برگزاری چهار میز داخلی سازی 340 میلیون دلار بابت داخلی سازی قطعات مورد انتظار است.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۹:۲۸    
به گزارش خبرخودرو، رییس کمیته مواد اولیه انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با حضور در نشست خبری اعضا هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو از معضلات قطعه سازان در تامین مواد اولیه سخن گفت.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۸:۵۷    
نایب رییس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با تشریح 6 مشکل اصلی قطعه سازان، وضعیت این صنعت را در حال حاضر اسفناک توصیف کرد. *** مشکلات ارزی قطعه سازان ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۸:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز - اعضای هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو کشور ضمن ابراز نگرانی از روند ادامه دار مشکلات مجموعه صنعت خودرو کشور، صراحتا معتقدند که دیگر جانی برای قطعه ساز کشور باقی نمانده و اوضاع آن ها بسیار بد و اسفبار شده است و عدم چاره اندیشی برای حل مشکلات ...
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۶:۱۴    
به گزارش خبرخودرو، رییس کمیته ارزی و بانکی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با حضور در نشست خبری انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو از چالش های ارزی قطعه سازان سخن گفت.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سلیمی با اشاره به تصویب کلیات طرح ساماندهی تولید و عرضه خودرو در کمیسیون صنایع گفت: مجلس وارد این مسئله شده است و این بدین معنا نیست که این طرح نهایی شده باشد اما بنا دارد این حوزه ها را به صورت جدی ساماندهی کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
کارشناسان از تهیه طرحی با عنوان مشوق جهش تولید خودرو توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر می دهند که در آن سامان دهی بازار ، تولید خودرو و وضعیت خودروسازان و قطعه سازان پیش بینی شده و پس از آماده شدن برای اخذ تایید به جلسه سران قوا فرستاده می شود.
پدال نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۵۹    
پدال نیوز: رییس کمیته ارزی و بانکی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو گفت: واردات بدون انتقال ارز که همواره از درخواست های قطعه سازان بوده این روزها تا اندازه ای مورد موافقت قرار گرفته اما انتطار می رود با انجام کامل آن موافقت شود تا اجناس رسوبی در گمرکات ترخیص شود.
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
علی نادری، عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان در نشست خبری امروز اظهار داشت: از عوامل تاثیرگذار در خودرو می توان به سیاست های کوتاه مدت، قوانین متناقض و مسئولان کوتاه مدت اشاره کرد که زیان اصلی آن را خودروسازان و قطعه سازان می بینند. ...
اسب بخار پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
صنعت قطعه سازی ایران همانند سایر صنایع قطعه سازی در جهان که با رشد صنایع خودرو سازی در کشورشان شکل گرفته اند، پا گرفت، رشد نمود و به مراحل بالندگی نزدیک شد. ...