پنجشنبه ۲۶ فروردینساعت ۰۰:۱۶Apr 2021 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قطعه سازان»

ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
اعضای هیات مدیره هریک از دو انجمن بزرگ صنعت قطعه سازی کشور (سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو و انجمن همگن نیرو محرکه قطعه سازی) طی هفته گذشته و هفته جاری، اولین جلسات خود با هدف بررسی آخرین وضعیت تولید خودرو، قطعات و موانع پیش رو تشکیل داده اند که در نتیجه آن مشخص است ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۰۸    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیأت مدیره انجمن همگن قطعه سازان استان تهران عدم تامین فولاد را یکی از مشکلات اساسی قطعه سازان برشمرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۱۵    
کاکایی، کارشناس صنعت خودرو مقدمات خصوصی سازی دو خودروسازی بزرگ کشور را واگذاری قطعه سازان زیر مجموعه خودروسازان و دولت الکترونیک می داند.
پدال نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
پدال نیوز: در دیدار اعضای هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو عنوان شد که موضوع صنعت خودرو در نخستین جلسه سران قوا در سال 1400 مطرح خواهد شد.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۰۴    
به گزارش خبرخودرو، نایب رییس هیأت مدیره سندیکای قطعه سازان موتورسیکلت کشور تحقق شعار سال در صنعت موتورسیکلت را در گرو تغییر سیاست های وزارت صمت دانست.
پدال نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
پدال نیوز: در حالی خبرها از مذاکره انجمن قطعه سازان با مسئولان وزارت صمت برای اصلاح دستورالعمل فروش فولاد حکایت دارد که قطعه سازان تاکید دارند از خردادماه و با اتمام ذخایر و سهمیه ورق ولادی ساپکو و سازه گستر وضعیت تولید در صنعت قطعه با اما و اگرهایی روبرو خواهد بود.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
نتیجه مذاکرات مجلسی ها با قطعه سازان این بود که اگر آن ها وارد تولید خودرو شوند، حدود 80درصد داخلی سازی خواهند داشت.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۳:۳۶   + ۲۶ سایت دیگر  
مازیار بیگلو در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با تشریح مشکل قطعه سازان برای تأمین ورق فولادی، اظهار داشت: قبلاً روال کار قطعه سازان این طور بود که ورق مورد نیاز خود را یا از طریق سیستم مچینگ و به صورت مذاکره مستقیم با فولاد مبارکه پیگیری می کردیم و آنها پس از بررسی شرایطمان ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
مازیار بیگلو افزود: اگر رانت و سود میانگین 50 میلیون تومان را به ازای یک میلیون دستگاه خودرو محاسبه کنیم به عدد 50 هزار میلیارد تومان می رسیم، یعنی عدد غیر قابل باوری میان دلالان و سوداگران توزیع می شود در صورتی که جمع زیان دو خودروساز و قطعه سازان حدود 50 هزار میلیارد تومان است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۱:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
قطعه سازان که به شدت در سال های اخیر به دلیل سیاست های اتخاذشده از سوی خودروسازان متضرر شده اند، از رانت 50میلیون تومانی دلالان از هر خودرو خبر می دهند و معتقدند به دلیل وجود سوداگری، نیاز واقعی بازار مشخص نیست و ما نمی دانیم چه تعداد خودرو مورد نیاز بازار است ...
دولت در حالی مبنای محاسبه حقوق ورودی کالا در گمرک را در بودجه 1400، نرخ حاشیه بازار ارز در نظر گرفته که این موضوع سبب رشد هزینه تولید خودروهای داخلی خواهد شد.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - دبیر انجمن قطعه سازان با انتقاد از قیمت گذاری دستوری از رانت 50 میلیون تومانی دلالان خودرو در هر قرعه کشی خبر داد و اتفاق عجیب 28 اسفند سال گذشته را اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیر انجمن قطعه سازان از فساد و رانت در قرعه کشی خودروسازان خبر داد؛ موضوعی که با توجه به تاکید مسؤولان و خودروسازان بر سلامت این فرآیند، حالا نیاز به شفاف سازی دارد.
نهضت بومی سازی قطعات خودرویی با احتمال گشایش در مذاکرات هسته ای و به دنبال آن لغو تحریم ها چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد؟ این سوال به این دلیل مطرح است که همراه با چشم انداز لغو تحریم ها و احتمال بازگشت برخی از شرکای خارجی خودرو ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۴:۲۱    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اصلاح قیمت خودرو و قطعات و همچنین حمایت بانک ها از صنعت خودروسازی، مشکل نقدینگی را در این صنعت مرتفع خواهد کرد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۲۰:۵۹   + ۱۵ سایت دیگر  
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قطعه سازان توان بالقوه تولید قطعات برای بیش از 2 میلیون دستگاه خودرو را در سال دارا هستند، اما این مهم منوط به رفع و رجوع مشکلات شان است.
اسب بخار پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۷:۰۸    
بورس خودرو امروز در ادامه روند نزولی باز هم با افت همراه شد. در این گروه تنها 3 نماد مثبت شدند، اما حجم داد و ستد آن ها به اندازه ای نبود که بتواند مانع از افت شاخص گروه شود. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۴۷    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: بزرگ ترین مشکل صنعت خودروسازی و قطعه سازی بلاتکلیفی تولید است به طوری که داوم تولید خودروهای مونتاژی و وارداتی، ثبات قیمت خودرو و تناسب آن با قدرت خرید مردم مشخص نیست.
اعتدال   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۴:۴۰   + ۵۵ سایت دیگر  
برنامه های زنجیره تامین ایران خودرو در جهت مانع زدایی و افزایش تولید اعلام شد به منظور تحقق شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در راستای منویات مقام معظم رهبری، برنامه های شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو، (ساپکو) به عنوان سازمان سرآمد در طراحی مهندسی ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۳:۱۷    
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو ضمن اعلام آمادگی قطعه سازان در تحقق تیراژ هدف گذاری شده برای سال 1400 گفت: تحقق این موضوع مشروط بر این است که چالش ها و موانع پیش روی دو صنعت خودروسازی و قطعه سازی در راس آن کمبود نقدینگی مرتفع شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۸:۴۸    
بابک کریمخان عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازان در گفتگو با بازار در خصوص تاثیر رانش توان مالی مردم و کاهش تیراژ خودروها در پیش فروش آن ها بر تامین نقدینگی گفت: کاهش فروش هیچ گاه نشانه خوبی نیست. اتفاق خوبی که می تواند برای صنعت خودرو رقم بخورد، این است که قیمت خودرو واقعی شود ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۸:۱۰   + ۲۵ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشکده مهندسی خودرو با تاکید بر خطر توقف کار خودروسازان تصریح کرد: با توجه به اینکه از نظر اقتصادی به شدت وضعیت نامناسب و چالش هایی هم پیش رو است، این شرایط می تواند به توقف های گسترده بیانجامد ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۲۶    
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور موانع پیش روی صنعت قطعه سازی برای تحقق شعار سال مبنی بر تولید، پشتیبانی و مانع زدایی را برشمرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۸:۰۳    
بابک کریمخان عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازان در گفتگو با بازار در خصوص شفافیت در عملکرد، روابط و تعاملات خودروسازان با قطعه سازان گفت: تامین کنندگان قطعات خودرو از سهم های مختلفی در تامین قطعات برخوردار هستند. مدیران صنایع خودروسازی در نگاه اول به قطعه سازان دانه درشت نگاه می کنند ...
پدال نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۶:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
پدال نیوز: دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور گفت: موانع موجود در مسیر تولید و عدم پشتیبانی های لازم از صنایع قطعه سازی کشور دغدغه همیشگی فعالان این حوزه بوده که اکنون مورد تاکید بالاترین سطوح نظام نیز قرار گرفته است.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۴:۵۲    
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: قیمت گذاری دستوری به عنوان پاشنه آشیل مشکلات صنعت خودروی کشور مانع از حرکت خودروسازان در راستای عملیاتی کردن رونق و جهش تولید است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۳۳    
نجفی منش، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور گفت: با قیمت گذاری دستوری و خارج از اراده خودروسازان و سازمان های مربوطه، ادامه فعالیت صنعت خودرو همواره با ضرر و زیان همراه است.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۹:۴۷    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیأت مدیره انجمن صنایع همگن و نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور تامین سرمایه در گردش قطعه سازان را موثرترین عامل افزایش تولید در سال 1400 برشمرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
کریمخان، عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور معتقد است برای حل مشکل قطعه سازان باید مدیران خودرو سازی از حب و بغض دوری کننده و تامین قطعات را با استفاده از اتوماسیون به سرانجام برسانند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۲۱:۵۵    
سال 1400 در شرایطی آغاز شد که مطالبات قطعه سازان از خودروسازان به طور کامل تسویه نشده است و موضوع تامین نقدینگی در کارخانه های تولید قطعه همچنان از سوی فعالان این صنعت به عنوان مشکل بزرگ صنعت قطعه سازی یاد می شود.
خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۷:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
مجید باقری امروز در حاشیه مراسم تحویل نمادین خودروی شاهین به سه مشتری این گروه خودروسازی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تحریم ها فرصت خوبی برای رشد قطعه سازان کشور ایجاد کرد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۵:۳۹    
کریمخان، عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور با اشاره به اینکه در گذشته خودروسازان نسبت به پرداخت بدهی هایشان طی بازده زمانی 90 تا 120 روز اقدام می کردند، گفت: با شرایط امروز که دیگر امکان تامین دراز مدت مواد اولیه برای قطعه سازان وجود ندارد ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۳:۰۶    
یک کارشناس صنعت خودرو با بیان این که ادامه کار خودروسازان با وجود مشکلات اقتصادی عجیب است و این موضوع خود را در آینده نشان خواهد داد گفت: توانمندی در این عرصه در داخل کشور وجود دارد. امیدواریم سیاست گذارن تصمیم درستی در این رابطه اتخاذ کنند، زیرا ادامه روند فعلی غیر ممکن است.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۱:۲۲    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور ضمن اشاره به ناکارآمدی طرح های وزارت صمت در ساماندهی بازار فولاد بر لزوم اعمال سیاست واحد در رابطه با نرخ نهاده های تولید و قیمت خودرو تاکید کرد.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۳:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رفع موانع تولید در صنعت خودرو، با خروج دولت از قیمت گذاری خودرو آغاز می شود و با حذف پروسه جواز خودروسازی، قطعه سازی و حذف دخالت های مانند الزام به استفاده از قطعه سازان خاص، آزادی فضای کسب و کار را در این صنعت رقم خواهد زد که می تواند به رشد اقتصادی منجر شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۳:۴۱    
بابک کریمخان عصو هیات مدیره صنایع همگن قطعه سازان کشور در گفتگو با بازار در خصوص تمایل قطعه سازان به همکاری با خودروسازان و حرکت به سمت خدمات پس از فروش گفت: اگر ارتباط قطعه ساز و خودروساز، ارتباطی منطقی و عادلانه باشد، هیچ کس زیان نمی کند ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: خودرو جزو 360 قلم کالای تورمی بانک مرکزی است و دولت به این راحتی اجازه آزادسازی قیمت آن را نمی دهد زیرا این موضوع تاثیر بسیاری بر تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی خواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۵:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
دبیر انجمن قطعه سازان گفت: عرضه فولاد با مشکل مواجه شده و اگر این کالا تامین نشود، قطعه ای تولید نخواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۰:۱۸    
بابک کریمخان عضو هیات مدیره صنایع همگن قطعه سازان کشور در گفتگو با بازار در خصوص کیفیت قطعات در سال 99 گفت: برای خودروسازها الزاماتی برای رعایت کیفیت وجود دارد که این الزامات هیچگاه کمرنگ نشده است. در واقع من کوتاهی و سهل انگاری در مباحث کیفی در مجموعه قطعه سازان ندیدم ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۹:۱۶    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور ضمن اشاره به سابقه تامین قطعات یک میلیون و 360 هزار دستگاه خودرو گفت: اکنون نیز توان تولید قطعات موردنیاز یک میلیون دستگاه خودرو وجود دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
به اعتقاد دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازی کشور، صنعت قطعه سازی طی سال 1399، علیرغم اینکه سختی ها و بی مهری های بسیاری را به ویژه در ماه های پایانی سال به خود دید ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۲:۲۷    
بابک کریمخان عضو هیات مدیره صنایع همگن قطعه سازان کشور در گفتگو با بازار در خصوص نقدینگی قطعه سازان و سیاست هایی که برای رفع مشکلات آن ها اتخاذ شود گفت: در انتهای امسال فشار زیادی روی بخش قطعه سازی بود و حجم زیادی از نقدینگی قطعه سازی جذب صنعت خودرو شد ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۱:۰۵    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: : ظرفیت تولید خودرو در مقایسه با سرمایه گذاری های انجام شده بسیار پایین بوده، هزینه های سربار و تعداد نیروی کار نیز افزایشی بوده و در ادامه با بهره وری اندک، طبیعی است که قیمت تمام شده افزایش می یابد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۲۳:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: انتظار می رود با برداشته شدن احتمالی تحریم ها در سال1400، منابع ارزی وارداتی بیشتر صرف واردات ماشین آلات، دانش فنی، تقویت نهضت ساخت داخل و توانمندسازی صنایع داخلی شود.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۲:۰۲    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت:برنامه ها و پیشنهاداتی مبنی بر راه اندازی سایت آنلاین عرضه و فروش قطعات و لوازم یدکی از سوی قطعه سازان شناخته شده در انجمن مطرح شده که در سال 1400 عملیاتی می شود.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۲:۴۹    
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: صنعت قطعه سازی در سال 99 با تهدیدهای متعددی مواجه بود که افزایش نرخ ارز، تحریم آمریکا علیه این صنعت خصوصی و همچنین تحریم های داخلی عمده ترین آن بود.
تجارت امروز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۰۸:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
در سال 98، در مجموع 759 هزار و 137 دستگاه خودرو در کشور تولید شد که هر یک از این وسایل نقلیه به تعداد زیادی قطعه نیاز دارند، قطعاتی که پس از تحریم ها، کمیاب شده و قطعه سازان کشور در تلاش برای بدست آوردن آنها شدند.
اسب بخار پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۲:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
صنعت قطعه که پس از اعمال تحریم های دوباره با وجود موانع متعدد وهمچنین کمبود شدید نقدینگی موفق به انجام سرمایه گذاری های جدید در زمینه داخلی سازی محصولات جدید خودروسازان شدند، این روزها امیدوارند تا با رفع تحریم های داخلی بتوانند روزهای بهتری را تجربه کنند. ...