پنجشنبه ۱۸ آذرساعت ۰۷:۲۳Dec 2021 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهرداری ها»

ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
رشت - ایرنا- رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور پسماند را مهم ترین بحث و چالش استان های شمالی کشور دانست و گفت: بر همین اساس دولت نگاه ویژه ای به پسماند سه استان شمالی دارد.
کمک دولت به تامین مالی، بخشی از خدماتی بوده که شهرداری ها از سوی دولت در سطوح شهری ارایه می کنند تا بتوانند کالاها و خدمات عمومی با کیفیت بالاتری ارایه دهند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۸:۵۱    
جمالی نژاد تدوین و ارایه طرح مدیریت جامع پسماند توسط شهرداری ها و تسریع در این امر را خواستار شد و گفت: برای حل معضل پسماند شهرهای شمالی از جمله گیلان که تبدیل به چالش شده است همه باید پای کار باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۸:۴۴    
رشت- نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با تأکید بر ضرورت برنامه ریزی برای کسب درآمد پایدار برای شهرداری ها، گفت: نبود درآمد هزینه سنگینی به مردم تحمیل می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۸:۲۲    
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با بیان اینکه بازیافت شیرابه و زباله یکی از مسائل مهم گیلان است ، گفت: عدم تفکیک زباله خشک و تر به هیچ عنوان قابل قبول نیست و اگر شهرداری ها قادر به انجام این کار نیستند باید کار را به بخش خصوصی بسپارند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۷:۴۹    
حجت الاسلام صفری ملک میان لزوم تعریف منابع پایدار برای شهرداری ها را خواستار شد و گفت: شهرداری های گیلان با مشکلات مالی شدیدی مواجهند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۷:۴۵    
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: برای نخستین بار قرارگاه ساماندهی لجستیکی، نوسازی ناوگان و مدیریت پسماند در کشور تشکیل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۷:۴۰    
رشت- رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: اعتبارات که در چند سال اخیر به شهرداری ها برای ساماندهی پسماند اختصاص یافته در طول 40 سال گذشته بی سابقه بوده است.
گفتارنو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
استاندار کرمان خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر ها گفت: شهرداران کارآمد و طبق قوانین انتخاب کنید و با هم توافق کنید و بدانید مردم در شورا ها هیچ کاری به مسایل جناحی و حزبی ندارند و اگر بررسی کنید حدود سه تا پنج درصد از مردم شاید چنین دغدغه ای داشته باشند چرا که مردم بیشتر از ما کار می خواهند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۴:۵۴    
گروه استان ها - استاندار کرمان گفت: بدنه شهرداری ها از تراکم نیروها رنج می برد و در هر دوره ای از شوراها، نیروهایی به شهرداری ها تحمیل شده است.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم شریف نطنز در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق درخواست های ما و حمایت های دکتر سجادی قرار بر این شد زمین های منطقه با مشارکت شورا ها و شهرداری ها چمن مصنوعی شوند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۳:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مپنا از اعلام آمادگی این شرکت برای احداث واحد شارژ سریع خودروی برقی در تمام استان های کشور خبر داد و گفت: تنها لازم است شهرداری ها مکان ایجاد احداث این واحدها را در اختیار مپنا قرار دهند و ما نیز بدون دریافت هیچ هزینه ای این واحدها را احداث خواهیم کرد.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۲:۵۵    
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به این مطلب که موضوع اصلی شهرهای شمالی پسماند است گفت: در استان های شمالی هزینه ها ملی اما اعتبارات محلی است و باید ویژه تر به آن ها رسیدگی کرد.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نجاربا اشاره به اینکه در زمان بحران باید از همه ظرفیت ها استفاده شود گفت: تجهیزات شهرداری ها و آتش نشانی مانند نردبان بلند و... در زمان بحران بسیار مناسب است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در اصلاح قوانین مدیریت شهری شوراها و تمرکز اختیارات شهرداری ها و دهیاری ها برای اداره امور شهر منطبق بر قوانین بالادستی تاکید کردند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
امروزه در بسیاری از شهرهای کشور، نحوه کسب درآمد توسط شهرداری ها به مسئله مهمی تبدیل شده است؛ دسترسی شهرداری ها به منابع درآمدی مطلوب و پایدار باعث می شود که شهرداری، نقش فعال تری ر محیط شهری ایفا کرده و پاسخگویی مناسبی به نیازهای شهروندان داشته باشد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
توسعه پایدار شهرها منوط به وجود منابع درآمدی پایدار است، این در صورتی است که شهرداری ها طی دهه های گذشته به سمت منابع درآمدی ناپایدار حرکت کرده اند تا جایی که روند اجرای طرح های شهری و تلاش برای رفع مشکلات شهروندان با چالش مواجه و گاهی موجب اجرا نشدن طرح ها شده است.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۸:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
عیدی همه ی کارگران نباید از دو ماه آخرین مزد، کمتر باشد و می تواند تا نود روز حداقل مزد روزانه نیز افزایش یابد. اما کارگرانِ قرارداد مستقیمِ شهرداری ها و دهیاری های کشور، با صدور یک دادنامه، از این حقِ قانونی و همگانی محروم شده اند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت ردیف های حمایتی از شهرداری در لایحه بودجه 1401 حذف شده و این باعث ناراحتی و نگرانی اعضای شورا است. ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۶:۰۴    
رقابتهای لیگ دسته یک به هفته نهم خودش رسیده است و تیم های شهرداری همدان و شهرداری آستارا باید به مصاف یکدیگر بروند. شهرداری همدان تیم جدید رقابت های لیگ یک در این فصل شروع فوق العاده ای داشت اما در دو هفته اخیر دو شکست پیاپی را تجربه کردند تا کمی از صدر جدول فاصله بگیرند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
شهردار منطقه 6 تبریز از تداوم عملیات ساماندهی و پاکسازی 150 قطعه زمین بایر در سطح منطقه خبر داد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور گفت همکاری شهرداری ها در تحقق قانون جهش تولید مسکن در زمینه تسریع در صدور پروانه ساختمان و اعمال تخفیفات عوارض صدور پروانه در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی و مصوبات شورای شهر خواهد بود. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران -ایرنا- معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت : از ابتدای تشکیل نهاد دهیاری تا کنون 37 هزار و 228 دهیاری در کشور مجوز گرفته و فعالیت می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۹:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی از سفر اعضای این کمیسیون به گیلان خبر داد و گفت: در این سفر پیرامون برخی از مشکلات شهرداری ها و شوراها ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
خسروانی عضو شورای اسلامی شهر اراک گفت: بر اساس نامه رئیس مجلس به دیوان محاسبات حسابرسی شهرداری ها به عنوان بخش عمومی غیردولتی به شوراهای اسلامی سپرده شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۰:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
دیدارهای هفته نهم لیگ دسته اول فوتبال در حالی چهارشنبه برگزار می شود که شاهد دو مسابقه 6 امتیازی در گیلان و کرمان هستیم نبردهایی که نتیجه اش برای تمامی تیم های مدعی و بالانشین اهمیت دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۷:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت شهروند درباره برنامه های توسعه محور این مجموعه گفت: طرح توسعه شعب شهروند در قالب فرانچایز و هایپری بررسی شده است؛ امیدوار هستیم از طریق شهرداری ها در تمام نقاط کشور بتوانیم نسبت به تخصیص فضای فروشگاهی مناسب رایزنی و اقدام کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از رفع ایرادات شورای نگهبان در لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و دهیاری ها خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۶:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اصلاحات لایحه درآمد پایدار هزینه شهرداری ها و دهیاری ها در راستای تامین نظر شورای نگهبان را تشریح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
شهردار بهارستان گفت: در جلسه ای با رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور علاوه بر بررسی مسائل مربوط به شهر بهارستان، ارتقاء درجه شهرداری بهارستان نیز مورد موافقت وی قرار گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۰:۵۳    
گروه استان ها- نماینده مردم مهاباد در مجلس گفت: تمامی پتروشیمی های باختر به غیر از مهاباد، به شهرداری ها و دهیاری های خود عوارض پرداخت می کنند در حالی که مجتمع پتروشیمی مهاباد همچنان از این کار امتناع می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۹:۲۸    
استاندار سمنان گفت: سازمان همیاری شهرداری های استان سمنان حیاط خلوت استانداری نیست و شهرداران خود را درگیر مسائل حاشیه ای نکنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۸:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران -ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از واگذاری 11دستگاه خودروی تانکر آب 10 هزار لیتری به شهرداری های استان های سیستان و بلوچستان و خوزستان که با مشکل کم آبی مواجه هستند، خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۸:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - مدیرکل دفتر امور شهری استانداری کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به توجه خاص دولت به اعتبارات عمرانی شهرداری ها ، گفت: بودجه شهرداری لنده از محل اعتبارات ویژه استانی برای محرومیت زدایی به یکصد میلیارد ریال تا پایان سال افزایش می یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تجمع کارکنان شهرداری های خوزستان موضوع تازه ای نیست و علل مختلفی باعث تجمعات پی در پی آن ها در مقابل ساختمان های دولتی و نهادهای غیردولتی می شود، اما سوال اینجاست چه عواملی باعث بروز مشکلات عدیده ای در شهرداری ها و تجمعات کارگران آن ها می شود؟
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
سیدجعفر تشکری هاشمی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران درخصوص امکان پذیر بودن تحقق طرح انسان محوری پایتخت با وجود مشکلات موجود بر سر تامین اعتبارات مالی برای ساماندهی ناوگان حمل و نقل عمومی به میزان گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۰:۲۶    
ملک حسینی، فرماندار آزادشهر در جلسه کمیته مناسب سازی مبلمان شهری شهرداری ها را مکلف به صدور پروانه ساختمانی برای ادارات و پاساژ ها منوط به رعایت شرایط تردد و دسترسی آسان معلولین و جانبازان نمود.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، حسین مهدی زاده در صحن علنی شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به جلسات و پیگیری های خود از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۷:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها - شهردار شهرکرد گفت: عوارض ارزش افزوده یکی از مهم ترین منابع درآمدی شهرداری ها برای توسعه زیرساخت های شهری است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۴:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد گفت: شهرداری ها به ویژه در شهرهای تازه تاسیس از جذب نیروی مازاد و خارج از چارت سازمانی به طور اکید خودداری کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا -اصفهان - رییس شورای اسلامی شهر اصفهان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا مانع حذف برخی ردیف های بودجه شهرداری ها از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی شوند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۲:۰۸   + ۱۶ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران گفت: حذف ردیف های شهرداری در بودجه کشور را پیگیری می کنیم و در این ارتباط جلساتی نیز برگزار شده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
یکی از پیشکسوتان قرآنی استان فارس به بیان راهکارهایی برای ارتقای فعالیت های قرآنی نظیر ارتقای کیفی اساتید و قاریان در سطح کشور با استفاده از اساتید مصری، کمک به جلسات قرآنی، برگزاری دوره های اختلاف قرائت، برگزاری مسابقات استعدادیابی، استفاده از بودجه های فرهنگی و شهرداری ها پرداخت.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۱:۱۰    
کارشناسان و فعالان عرصه مدیریت شهری به احتمال حذف سهم شهرداری ها از بودجه سال آینده واکنش نشان دادند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست شهرداری بابل گفت: با توجه به ابلاغ تشکیلات تفصیلی از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مدیریت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی ارتقا یافت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۹:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت بازنگری در فعالیت های ساختاری سازمان همیاری شهرداری های استان، گفت: استفاده از مدیران توانمند، در حوزه های اقتصادی ، مالی و حقوقی و پاسخگویی مناسب و حل مشکلات حقوقی می تواند در برون رفت سازمان همیاری شهرداری ها از مشکلات موثر باشد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۷:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
غلامعلی صدقی، معاون نظارت و بازرسی دیوان عالی کشور در گفتگو با میزان، با اشاره به صدور رأی وحدت رویه دیوان عالی کشور پیرامون پذیرفته شدن شکایات ادارات دولتی و شهرداری ها در دیوان عدالت اداری اظهار داشت: سالیان متمادی بر روی این موضوع که آیا دستگاه های دولتی می توانند به آرای کمیسیون ها ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۰:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
آلودگی هوا و ترافیک دو معضل اساسی کلانشهر تهران است. توسعه حمل و نقل عمومی یکی از راه های رفع این مشکلات است و باید دولت در این زمینه کمک کند اما ردیف های حمایتی دولت از شهرداری های کشور در بودجه پیشنهادی 1401 سازمان برنامه و بودجه به هیات دولت حذف شده است.
گیل ابراز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۳:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
سید امیر حسین علوی شهردار رشت به همراه دکتر سید حبیب راضی مدیر کل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و کارشناسان تیم اعزامی آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن (جایکا) طی روزهای جمعه و شنبه 12 و 13 آذر ماه از پروژه های مدیریت پسماند شهرداری رشت بازدید نمودند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
در نشست شهردار و دبیر اول شورای اسلامی شهر ارومیه با مدیران کل سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، بیش از یک هزار تن قیر رایگان به شهرداری ارومیه تخصیص یافت.