پنجشنبه ۱۶ آذرساعت ۱۹:۱۵Dec 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مالیات پرداختی»

فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۰۶:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
با اصلاح مالیات کارمندان در لایحه بودجه حداقل مالیات پرداختی 450 هزار تومان و حداکثر مالیات پرداختی بیش از 4.5 میلیون تومان خواهد شد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۴:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
با اصلاح مالیات کارمندان در لایحه بودجه حداقل مالیات پرداختی 450 هزار تومان و حداکثر مالیات پرداختی بیش از 4.5 میلیون تومان خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۲:۵۴   + ۲۴ سایت دیگر  
با اصلاح مالیات کارمندان در لایحه بودجه حداقل مالیات پرداختی 450 هزار تومان و حداکثر مالیات پرداختی بیش از 4.5 میلیون تومان خواهد شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
احسان صالحی در توییتی به مطالب منتشره درباره میزان مالیات پرداختی هر ایرانی در سال 1403 واکنش نشان داد .
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۵:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "خبر فوری"، دولت در لایحه بودجه 1403 پیش بینی کرده 1122 هزار میلیارد تومن درآمد مالیاتی داشته باشد. این یعنی سال آینده هر ایرانی به طور متوسط 13 ...
رییس سازمان مالیاتی با اشاره به اینکه 110 هزار خانه لوکس در تهران شناسایی شد گفت: برای نخستین بار از اطلاعات کارت به کارت برای وصول مالیات جدید استفاده شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: برگ مالیات قطعی برای بانک ملت بابت جریمه در پرداخت وام مسکن در بازه یکساله با تقلیل 7.4 هزار میلیارد تومانی ابلاغ شد.
برترین ها / تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۱:۴۸   + ۲۳ سایت دیگر  
در حال حاضر میزان پرداخت مالیات یک فرد متأهل با یک فرد مجرد، با درآمد یکسان، تفاوتی ندارد و هر دو مالیات یکسانی پرداخت می کنند؛ این در حالی است که هزینه های یک فرد متأهل با یک فرد مجرد قابل مقایسه نیست و طبیعتا باید از نظر پرداخت مالیات میان آنها تمایزی قائل شد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۱:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
فرارو- پاسخ محمد هادی سبحانیان، رییس سازمان امور مالیاتی به یک خبرنگار جنجالی شد. سبحانیان در پاسخ به خبرنگاری که میزان مالیات پرداختی وی را پرسید گفت: ما هم کارمندیم و باید مالیات بدهیم؛ باور کنید نمی دانم چقدر مالیات از درامدم کم می شود؛ فیش حقوقی خودم را بررسی نمی کنم ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۵:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
اگر در دوره صفویه ، حکومت از صادرات کالای خام حمایت می کرد امروز هم با همان مناسبات مواجه ایم و خام فروش ها به اسم تشویق به اصطلاح صادرات غیرنفتی به شکل های مختلف از مالیات معاف هستند. بعضی از داده های مربوط به نظام مالیات ستانی ایران واقعا حیرت انگیز است ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۲۳:۳۹    
"با پرداخت مالیات توسط اشخاص، شهروندان ضمن مشارکت در رشد و توسعه زیرساخت های کشور، از خدمات عمومی (دفاع، امنیت و...) نیز بهره مند می شوند. البته محاسبه میزان مالیات پرداختی و استفاده از خدمات عمومی اشخاص، به سادگی امکان پذیر نیست."
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۲۳:۲۶    
فهرست اخبار زیرنویس1 سهم مالیات مشاغل از کل درآمدهای مالیاتی نهایت به 5 درصد می رسد2 تبعیض میان مالیات پرداختی مشاغل و حقوق بگیران3 راهکاری برای رفع تبعیض میان مودیان مالیاتی وجود دارد؟4 چالش هایی بر سر راه سامانه مودیان5 بیشتر بخوانید بخش بزرگی از درآمدهای مالیاتی کشور ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۱۰:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
مشاغل و اصناف کشور بخش اصلی مودیان مالیاتی را به عنوان اشخاص حقیقی تشکیل می دهند و سهم آنان از تامین درآمدهای مالیاتی در دهه اخیر 4 درصد و سرانه مالیات پرداختی آنان 6.1 میلیون تومان بوده است ...
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۲۳:۳۶    
راساس قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، کلیه اشخاصی که صاحب کارتخوان یا دستگاه پوز هستند، باید در موعد مقرر نسبت به پرداخت مالیات کارتخوان اقدام کنند. برای این کار، مودیان مالیاتی ابتدا باید از میزان مالیات پرداختی آگاه شوند.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
داریوش سرخانلو در گفت وگو با بازار، اظهار کرد: در استان اردبیل اشخاص حقیقی و حقوقی در پرداخت مالیات پیشقدم هستند و به تناسب ترازنامه مالی و سود و زیان خود پرداخت مالیات را اعم از واحدهای تولیدی و شرکت ها انجام می دهند. وی تصریح کرد: بیشترین مالیات پرداختی مربوط به کارخانجات و واحدهای تولیدی [...]
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
فعله گری با بیان اینکه فرهنگ سازی مالیاتی مستلزم آگاه سازی و اقناع افکار جمعی توسط مجموعه دولت و دستگاه های خدمتگزار است، گفت: اطلاع مودیان از روند هزینه کرد مالیات پرداختی خود باعث اعتماد بیشتر به مسئولان، تمکین آنها در پرداخت مالیات و حتی کاهش فرار مالیاتی است.
رییس سازمان مالیاتی گفت: میزان مالیات پرداختی پزشکان در سال عدد بالایی نیست و به طور متوسط هر پزشک حدود 30 میلیون تومان در سال مالیات پرداخت می کند.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۲:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به آمارهای منتشر شده شاهد رشد 83 درصدی مالیات وصولی مشاغل به نسبت 4 ماهه ابتدایی سال 1401 هستیم. ضمن اینکه سهم مشاغل از مالیات وصولی در 4 ماهه ابتدایی سال جاری 8 درصد بوده است. ...
رئیس گروه برنامه ریزی و آمارهای سازمان مالیاتی از رشد 50 درصدی درآمدهای مالیاتی در 4 ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
برترین ها / طلا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۱:۰۳   + ۱۳۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون بودجه مصوب شده سود سپرده اشخاص حقوقی مالیات اخذ شود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۲۰:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
سازمان امور مالیاتی، میانگین مالیات پرداختی اصناف در بخش های مختلف را منتشر کرده است. در این اینفوگرافیک مالیات دریافتی از برخی از اصناف در سال 1401 قابل مشاهده است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۳:۴۶   + ۲۷ سایت دیگر  
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: 13 میلیون حساب تجاری داریم که حدود 10 میلیون و چهار صد نفر از آنها اشخاص حقیقی هستند که 9 میلیون و 800 نفر اشخاص حقیقی انفرادی و حدود 600 هزار نفر اشخاص حقیقی مشارکتی و حدود 2 میلیون و 600 هزار نفر اشخاص حقوقی است. ...
رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه میانگین مالیات پرداختی اصناف در بخش های مختلف ارقام پایینی است، گفت: به عنوان مثال میانگین مالیات آرایشگاه های زنانه سالی 2.9 میلیون تومان و بنگاه های املاک متوسط 4.1 میلیون تومان است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۰۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: 50.6 درصد اصناف معاف از مالیات بوده و 80 درصد اصناف و مشاغل، کمتر از 10 میلیون تومان در سال مالیات پرداخت می کنند.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۶:۰۶   + ۳۵ سایت دیگر  
طبق آخرین گزارش سازمان امور مالیاتی کشور، 50.6 درصد اصناف معاف از مالیات هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۰:۱۹    
به گزارش خبرنگار مهر ، مدیرکل امور مالیاتی استان فارس اعلام کرد که بیش از 118 هزار مودی مالیاتی فارس مشمول تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم شده و مالیات پرداختی آنان صفر بوده است.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۲۳:۲۶    
در شرایطی که قیمت زمین و مسکن در 3 دهه اخیر رشد سرسام آوری را در ایران تجربه کرده، سهم مالیات مسکن از درآمدهای دولت در همین بازه، 70 درصد کاهش داشته است و به حوالی 2.5 درصد رسیده است. جالب است بدانید که مالیات پرداختی شاغلان، به طور میانگین 11 درصد است.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۲:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه مالیات بالغ بر 50 درصد از مودیان مشاغل صفر بوده است، گفت: میانگین مالیات مقطوع تبصره 100 پزشکان و دندانپزشکان 35 میلیون تومان است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۱:۵۹   + ۲۶ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه مالیات بالغ بر 50 درصد از مودیان مشاغل صفر بوده است، گفت: میانگین مالیات مقطوع تبصره 100 پزشکان و دندانپزشکان 35 میلیون تومان است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده بابل گفت: مالیات 50 درصد کاسبان، با نرخ صفر محاسبه شده و 40 درصد دیگر نیز حداکثر 20 میلیون تومان مالیات پرداخت می کنند. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۱۱:۲۹   + ۳۵ سایت دیگر  
برنا نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده بابل گفت: مالیات 50 درصد کاسبان، با نرخ صفر محاسبه شده و 40 درصد دیگر نیز حداکثر 20 میلیون تومان مالیات پرداخت می کنند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۰۰:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
جعفر قادری، در گفت وگو با ایران اکونومیست در خصوص لزوم هوشمندسازی سامانه مالیاتی مودیان، اظهار داشت: با شفافیت و هوشمند شدن سامانه مودیان مالیاتی، مالیات پرداختی اصناف بیشتر از مالیات پرداختی کارکنان خواهد بود و از فرار مالیاتی مشاغل خاص نیز جلوگیری می شود. ...
سلام نو / گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۳:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سازمان امور مالیاتی کشور، مجموع مالیات تشخیصی برای خانه های لوکس در سال 1401 را برابر 2 هزار میلیارد تومان و خودروهای لوکس 2200 میلیارد تومان که به ترتیب 6 و 20 میلیارد تومان وصول شده است، عنوان کرد.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۹:۲۸   + ۴۵ سایت دیگر  
با توجه به آمارهای ارائه شده از جانب سازمان امور مالیاتی، مجموع مالیات تشخیصی برای خانه های لوکس در سال 1401 برابر 2 هزار میلیارد تومان و خودروهای لوکس 2200 میلیارد تومان بوده که از این رقم به ترتیب 6 و 20 میلیارد تومان وصول شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل برنامه ریزی اقتصاد سلامت سازمان نظام پزشکی، در ارتباط با روش محاسبه مالیات پرداختی جامعه پزشکی، توضیحاتی ارائه داد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۴۱    
همدان-امام جمعه فامنین خواستار انتقال پرونده مالیاتی فامنینی ها از نقاط مختلف کشور به فامنین و هزینه کرد ارزش افزوده مالیات پرداختی آنها در شهرستان شد.
آخرین اطلاعات حاکی از آن است که در دهه اخیر سهم مالیات بر درآمد مشاغل از کل درآمدهای مالیاتی حدود شش درصد بوده است، در حالی که مشاغل سهم 20 درصدی از تولید ناخالص داخلی کشور دارند. همچنین مجموع مالیات دریافتی از مشاغل نصف مالیات دریافتی از حقوق کارکنان بخش عمومی و خصوصی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۸:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس اگر قرار است قیمت گذاری نهاده های تولید مسکن دلاری باشد، پس بهره مالکانه معادن مورد بهره برداری که جزو انفال مردم است یا قیمت انرژی و همچنین مالیات پرداختی واحدهای تولیدی نیز باید به شکل دلاری به دولت پرداخت شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۸:۵۱    
زنجان-استاندار زنجان تاکید کرد: اگر مردم احساس کنند مالیات پرداختی در زندگی روزمره آنها تاثیر دارد، باعث بالا رفتن رضایت مندی و همکاری آن ها خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند عوارض و مالیات پرداختی طرح های زودبازده و عام المنعفه که توسط گروه های جهادی، نیرو های داوطلب بسیجی و بسیج سازندگی در مناطق محروم و کم برخوردار روستائی و شهری اجرا می شود، مسترد می شود
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۶:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند عوارض و مالیات پرداختی طرح های زودبازده و عام المنعفه که توسط گروه های جهادی، نیروهای داوطلب بسیجی و بسیج سازندگی در مناطق محروم و کم برخوردار روستائی و شهری اجرا می شود، مسترد می شود
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس انجمن تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی با بیان اینکه مالیات نخی در قدم اول به ضرر تولید داخل با نشان های ایرانی است، گفت که گزارش صحیحی از مالیات صنعت دخانیات وجود ندارد ...
پرسش   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۲۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
خلاصه اش این می شود: تورم 40 درصد، افزایش رقم بودجه 40 درصد، افزایش وصول مالیات از مردم نزدیک 60 درصد، افزایش حقوق مردم 20 درصد، افزایش یارانه صفر درصد. بیچاره مردم! آن ها در خوش بینانه ترین حالت 40 درصد تورم دارند + 40 درصد افزایش پرداختی به دولت (فاصله مالیات پرداختی با حقوق دریافتی) ...
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۰:۵۷    
رسانه خبری اینتیتر منبع: عصر ایران
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد،هادی سلگی : بازوی پژوهشی مجلس توسعه صنعت پتروشیمی و ارتباط آن با قوانین حمایتی مالیاتی و میزان مالیات پرداختی را بررسی کرده است. این گزارش 20نمونه از واحدهای پتروشیمی کشور را مورد مقایسه قرار داده است که نتایج آن نشان می د هد رویکرد اصلی قوانین مالیاتی به رشد حجمی تولید منتهی شده و این ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۰۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، روزنامه شرق در یادداشتی آورده است: کاهش سهم درآمدهای نفتی در بودجه و حرکت به سمت درآمدهای پایدار مانند مالیات، از برنامه های دولت بوده که کمتر به آن توجه شده است؛ موضوعی که باید به صورت جدی مالیات از مؤدیان واقعی دریافت و از فرارهای مالیاتی جلوگیری شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۲۳:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
بر اساس گزارشی که مرکز پژوهش های مجلس منتشر کرده کارمندان بیشترین میانگین مالیات پرداختی را در بین برخی مشاغل پردرآمد چون کارکنان طلا و جواهر، کارکنان نمایشگاه خودرو، موبایل فروشان، وکلا و مشاورین املاک دارند و کارمندان بیش از هفت برابر مشاورین املاک مالیات می دهند!