دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۱۶:۳۰Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون فرهنگی مجلس»

خبر آنلاین   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
دیده بان ایران نوشت: درپی تحریم شرکت ابر آروان توسط آمریکا، جلالی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: آمریکا وقتی به تیک تاک رحم نمی کنند توقع دارید به شرکت ابرآروان ما رحم کند؟ آن ها هیچوقت از ما و عملکرد ما راضی نیستند و از ما خوششان نمی آید.
خبرگزاری فارس   ۲ ساعت پیش    
نماینده مردم رفسنجان و انار و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مقام معظم رهبری پس از امام روح الله، کشتی در این دریای متلاطم را تحویل گرفت و توانست در این مدت با مدیریت عالی این کشتی را به سلامت به ساحل باورها و ارزش ها برساند.
نسیم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود تقدیم لایحه حجاب به مجلس، هنوز این لایحه اعلام وصول نشده و پس از تعطیلات در خصوص ایرادات موجود در متن آن، که به نظر می رسد کم هم نباشد، بحث و تبادل نظر خواهد شد.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۴۹    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: برای موفقیت در تداوم راه انقلابی خود و ناکام گذاشتن دشمنان به وحدت کلمه نیازمند است و هرکسی که در جهت مخدوش کردن وحدت جامعه حرکت کند، قطعاً خائن به این ملت است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۳۲    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تمدن نوین اسلامی را انعکاس منظومه تحول امام خمینی(ره) در جهان برشمرد و گفت: امام خامنه ای(مدظله العالی) تمدن نوین اسلامی را به طور جدی مورد تأکید قرار داده اند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۶:۵۵    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملاک و محور فعالیت امام (ره) وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا بود، گفت: امام (ره) معتقد بود باید حول محور خدا جمع شویم. اگر مردم حول محور خدا جمع شوند خدمت نیز انجام می شود.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۷:۳۶    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: قیام پانزده خرداد مبدا نهضت و تحول در جهان امروز بوده و آغازگر این حرکت امام راحل است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با حضور در نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان از نزدیک با این دانشگاه بین المللی آشنا و با رئیس نمایندگی دیدار و گفت وگو کردند.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۲:۳۵    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: وحدت در اندیشه امام یک تاکتیک نبود، یک راهبرد بود و کارکردش این بود که موانع را از پیش رو بردارد تا ملت ایران به قله های افتخار و پیشرفت صعود کنند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی گفت: هر جلسه ای که مأمون برای تخریب امام رضا (ع) تشکیل داد به ضررش تمام شد و مردم بیشتر آگاه شدند و این جهاد تبیین واقعی بود که امام بدون دعوا و توهین با دیگران بحث کرده و مسائل را برایشان تشریح کردند و این باید برای ما الگو باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح فرهنگی جامعه نیازمند تخصیص بودجه مناسب است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی گفت: حجاب یک امر واجب شرعی و سیاسی است و آنچه که از سوی قوه قضائیه تنظیم و توسط دولت به صورت لایحه به مجلس آمده، هنوز اعلام وصول نشده است و مجلس روی آن کار خواهد کرد و اعلام نظر می کند؛ ما روی اصول انقلاب خواهیم ایستاد و از کسی هم هراسی نداریم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
جمعی از مخاطبان فارس من در پویشی خواستار بهره مندی خانواده های دارای 3 فرزند از مزایای قانون جوانی جمعیت شده اند که عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس در این رابطه گفت: طبق قانون خانواده های دارای بیش از سه فرزند، در شهرهای با جمعیت کمتر از 500 هزار نفر از امتیاز دریافت زمین و مسکن برخوردار می شوند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: برداشتن روادید منجر به رونق سایر حوزه ها غیر از گردشگری میان کشورها می شود، کشور ما دارای ظرفیت بسیاری در سایر حوزه ها همچون گردشگری سلامت، زیارتی و علمی است و با توجه به پیشرفت های ایران می توانیم مرکز گردشگری در منطقه باشیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۰:۱۱    
رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی تورم دستمزدهای نجومی فوتبال ایران در کمیته ورزش مجلس خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اعضای کمیسیون بر این اعتقادند جرایم در نظر گرفته شده در لایحه عفاف و حجاب برای مقابله با مصادیق بدحجابی بازدارنده نیست و این لایحه ضمانت اجرایی لازم را ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، خواستار توجه دولتمردان به اجرای احکام قانون جوانی جمعیت و اعطای تسهیلات پیش بینی شده در این قانون از سوی بانک های عامل شد.
نماینده   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش جوانی پرتحرک، باانگیزه و علاقه مند به کار است و می تواند با نگاه تحولی، برنامه منسجم و نیروهای کارآمد این وزارتخانه را به اهداف مدنظر نزدیک کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۸    
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: احکام بازدارنده جدی در خصوص کشف حجاب در لایحه حجاب و عفاف دیده نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی خواستار دنبال کردن لایحه عفاف و حجاب در کمیسیون قضایی و حقوقی و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برای بازسازی، مرمت و توسعه بقاع متبرکه و امامزادگان مشکلاتی وجود دارد، گفت: از سازمان اوقاف می خواهیم مسئله را بررسی و سریع تر اقدامات لازم را انجام دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در نشستی با مسئولان دادسرای عمومی تهران خلاءهای قانونی در حوزه فرهنگ با محوریت حوزه رسانه را مورد بررسی قرار دادند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از حضور اعضای کمیسیون متبوعش در دادستان عمومی انقلاب تهران خبر داد و گفت: در این جلسه لایحه عفاف و حجاب هم مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد الزامات و اقدامات در حوزه قانونگذاری در خصوص لایحه مذکور با دقت مورد توجه اعضای کمیسیون فرهنگی قرار بگیرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از حضور اعضای کمیسیون متبوعش در دادستان عمومی انقلاب تهران خبر داد و گفت: در این جلسه لایحه عفاف و حجاب هم مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد الزامات و اقدامات در حوزه قانونگذاری در خصوص لایحه مذکور با دقت مورد توجه اعضای کمیسیون فرهنگی قرار بگیرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی: نامگذاری روز قهرمان ملی توسط فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس پیشنهاد و مطرح شد و در جلسه 766 دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
احمد راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بخش هایی از لایحه حجاب و عفاف ضعیف است به خصوص هیچ بندی در رابطه با دستگاه های فرهنگی مسئول اقناع و آموزش در حوزه حجاب نیامده است. ارائه لایحه توسط دولت و قوه قضائیه یک گام مثبت و رو به جلوست؛ امیدواریم هر چه زودتر در مجلس اعلام وصول شود ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۴۰   + ۴۶ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: تصویب 20 اسفند به عنوان سالروز تولد شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان روز قهرمان ملی را به مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران اسلامی تبریک عرض می کنم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت که احتمالا هنوز دولت و قوه قضاییه به جمع بندی درباره لایحه عفاف و حجاب نرسیده اند، لذا لازم است دولت این موضوع را سریعا تعیین تکلیف کند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۱۷    
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بقاع متبرکه باید کانون طلایی تمرکز و توجه سازمان اوقاف برای توسعه آنها باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم، در نامه ای تشکرآمیز، سه پیشنهاد برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران ارائه کردند که به نظر می رسد در اجرایی شدن این پیشنهادها باید خود آنان هم فعال تر و به روزتر عمل کنند.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۳    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه کسانی که با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش همکاری کرده اند، عملکرد وی را تایید می کنند، گفت: صحرایی باید دانش و توانایی های خود را به نمایندگان معرفی کند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون فرهنگی نشستی مشترک با دادستان عمومی انقلاب تهران در دادستانی برگزار می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه روی زمین ماندن قانون عفاف وحجاب، قطعا به نفع کشور نیست، گفت: اگر مجلس در روزهای پیش ِرو این لایحه را بررسی و تصویب نکند به برنامه هفتم می خورد و باید تا مجلس آینده صبر و بی قانونی را تحمل کنیم، زمان زیادی که حدود 4 سال طول می کشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
اعلام فروش 401 میلیاردی نمایشگاه کتاب، تقدیر کمیسیون فرهنگی مجلس از وزارت ارشاد و معرفی برگزیدگان جشنواره شعر قصه عشاق از جمله مهمترین اخبار حوزه کتاب و ادبیات در هفته گذشته هستند.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۰۰    
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سی وچهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در تراز بهتری نسبت به دوره های پیشین برگزار شد، گفت: ارتباط متولیان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ناشران و تلاش برای رفع مشکلاتی مانند کاغذ، بسیار مهم بود.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۵۲    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم بازسازی و توسعه امامزادگان گفت: حضور در فضای امامزادگان و بقاع متبرکه فرصتی برای رشد اجتماعی و فرهنگی است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در توئیتی به بیانات رهبرمعظم انقلاب در موضوع قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت،اشاره کرد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رکنا سیاسی : عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با گذشت دو سال از شروع به کار دولت بر همگان روشن شده است که آقای مخبر توان فرماندهی اقتصادی دولت در شرایط جنگ اقتصادی را ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۴۴    
ایسنا/خراسان رضوی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: یکی از مهمترین اقدامات ما در کمیسیون فرهنگی در یک سال گذشته، ارتقاء شاخص های فرهنگی در بودجه 1402 بود.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
حسین جلالی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم و نماینده عضو جبهه پایداری گفت: سیدمحمدخاتمی در جلسه ای مطرح کرده بود که اگر دولت از مرحله اعتراضات صنفی عبور کند ما اسم رمز عملیات را اعلام می کنیم. فوت مهساامینی بهانه ای بود تا جنگ ترکیبی آغاز شود و نگذارند مردم احساس امیدواری داشته باشند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۳۵    
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس پس از بازدید از نمایشگاه کتاب، عنوان کرد: نمایشگاه بین المللی کتاب جذاب ترین و پر رونق ترین رویداد فرهنگی کشور است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حکم اعدام محکومان صالح میرهاشمی، مجید کاظمی شیخ شبانی و سعید یعقوبی کردسفلی از عوامل حمله تروریستی محله خانه اصفهان در آبان ماه 1401 که منجر به شهادت تعدادی از نیرو های حافظ امنیت شد، بامداد 29 اردیبهشت 1402 به اجرا درآمد. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کلیات لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصویب شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۱    
اقتصاد ایران: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نقش آفرینان موثر برگزاری سی وچهارمین نمایشگاه کتاب، 3 خواسته را در جهت رفع کاستیها افزایش رضایت مندی مردم و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، مطرح کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در توئیتی از تحریم بسیج دانشجویی توسط اتحادیه اروپا،انتقاد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۱۹   + ۲۸ سایت دیگر  
کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از وزارت فرهنگ و ارشاد و برگزار کنندگان سی و چهارمین دوره از نمایشگاه کتاب تهران تقدیر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با هشدار نسبت به عدم اعتماد مخاطب به اخبار و مطالب منتشر شده از سوی رسانه ها گفت: این عدم اعتماد منحصر به تقسیم بندی هایی نظیر رسانه های داخلی یا خارجی, سنتی یا مدرن و ... نمی شود،مخاطب اکنون بر موج سواری رسانه های خارجی در انتشار اخبار منفی نیز اعتماد و اعتنا ندارد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حکم اعدام محکومان صالح میرهاشمی، مجید کاظمی شیخ شبانی و سعید یعقوبی کردسفلی از عوامل حمله تروریستی محله خانه اصفهان در آبان ماه 1401 که منجر به شهادت تعدادی از نیرو های حافظ امنیت شد، بامداد 29 اردیبهشت 1402 به اجرا درآمد. ...