جمعه ۲۸ خردادساعت ۰۱:۰۲Jun 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع آبی»

شرکت آب و فاضلاب استان تهران از قابلیت واگذاری 80 میلیون متر مکعب پساب در سال به بخش کشاورزی و برای مصارف آبیاری فضای سبز توسط دو تصفیه خانه فاضلاب جنوب و غرب در شهر تهران خبر داده است. ...
گروه استان ها- نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: همه طرح های انتقال آب از زاینده رود که منابع آن تعریف نشده است باید قطع شوند و هر وقت که آورد آن مشخص شد تخصیص آن انجام شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول از پایش های فصلی رودخانه دز از حیث میکروب های آلاینده و پارامتر های فیزیکو شیمیایی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: سطح ایستایی آب خوان در استان به شدت کاهش یافته است و با کمبود شدید منابع آبی روبرو هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۵:۴۲    
استاندار کرمان:در طرح اضطراری برای گذر از تابستان امسال، با حفر 7 حلقه چاه ، 200 لیتر بر ثانیه معادل یک پنجم کمبود آب شهر کرمان رفع میشود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۱۱    
توسعه کشت پاییزه چغندر قند ضمن اشتغالزایی و تولید می تواند با افزایش در آمد کشاورزان به کاهش فشار بر منابع آبی ناشی از کشت محصول شالی در گلستان کمک کند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
کرمان، بزرگ ترین استان کشور در خشک ترین سال آبی 50 سال گذشته خود، در آستانه تابستانی سخت و طاقت فرسا قرار دارد و مردم این استان در این روزها، نگرانی ها و دغدغه های زیادی دارند؛ از وضعیت نامناسب منابع آبی گرفته تا میزان آب در دسترس ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کاهش بارش، عدم مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی، رعایت نکردن سهمیه برداشت آب توسط برخی کشاورزان، استفاده از روش های سنتی آبیاری و افزایش مصرف آب توسط صنایع و مردم موجب شده است بخش قابل توجهی از منابع آبی در سراسر کشور خشک شود و سطح سفره های زیرزمینی به شدت پایین بیاید ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۷:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
ظرفیت تأمین و توزیع آب با نیاز آبی جمعیت زاهدان در شرایط پیک مصرف یکسان نیست که به منظور جبران بخشی از کمبود آب این کلانشهر طرح های کوتاه مدتی توسط این شرکت اجرایی شد و اجرایی شدن طرح های بلند مدت و بهره مندی از منابع آبی پایدار نیازمند نگاه ملی ست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مصرف آب در کلان شهر تهران همچنان رو به افزایش بوده و این درحالی است که خشکسالی گام به گام اندام نحیف منابع آبی کشور را به لرزه در آورده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۳:۳۱    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج، گفت: توسعه آبیاری نوین از اهمیت ویژه ای برخوردار است چراکه به دلیل بحران خشکسالی کشور، منابع آبی پاسخگوی نیاز کشاورزان نیست و باید برای برداشت محصول بیشتر، اراضی به صورت کشت گلخانه ای، اداره شود.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۲:۱۵    
داریوش حسن نژاد اظهار کرد: کاهش بارندگی و افت سطح منابع آب زیرزمینی، منابع آبی استان را با خطر جدی روبرو کرده است. وی ضمن تشریح وضعیت منابع آبی استان اظهار کرد: از ابتدای سال آبی تا انتهای اردیبهشت ماه 1400 متوسط بارش استان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 43 درصد و نسبت به میانگین [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه ایران در یادداشتی نوشت: امسال صنعت برق کشور در یک شرایط حساس قرار دارد. از یک سو با افزایش بی سابقه نیاز مصرف و از سوی دیگر با کاهش شدید منابع آبی و افت تولید برق نیروگاه های برقآبی مواجه است. در این وضعیت، تراز تولید و مصرف برق بشدت منفی شده است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۹:۴۰   + ۷۰ سایت دیگر  
رکنا: رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به محدودیت شدید منابع آبی در ماه های پیش رو تصریح کرد: مردم باید بیشترین صرفه جویی را انجام دهند، چراکه درحال حاضر هیچگونه تعارفی نداریم و آب نیست.
ارزیابی ها نشان می دهد 92درصد منابع آبی کشور در بخش کشاورزی مورد بهره برداری قرار می گیرد. این در حالی است که آمار جهانی مصرف آب کشاورزی حدود 70 درصد است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۰:۳۷    
مجید دلاور عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس محمد رضا زاغیان کارشناس ارشد منابع آب دانشگاه تربیت مدرس امروزه، مدیریت موثر و واقع بینانه منابع آبی در حوضه های آبریز به دلیل ضرورت رسیدگی به موضوعات چالش برانگیزی که بین بخش های عرضه و تقاضا وجود دارد، یک وظیفه اساسی برای مدیران و برنامه ریزان است ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۶:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری مهر، داریوش حسن نژاد امروز دوشنبه در سخنانی ضمن تشریح وضعیت منابع آبی لرستان اظهار داشت: از ابتدای سال آبی تا انتهای اردیبهشت ماه 1400 متوسط بارش استان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 43 درصد و نسبت به میانگین دراز مدت 28 درصد کاهش [...]
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه جامعه:یک کارشناس محیط زیست و منابع آبی گفت: عرضه آب شیرین با دستگاه های آب شیرین کن چاره ای مقطعی برای حل بحران آب است که آسیب آن دامن خلیج فارس را می گیرد. ...
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۳:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، سامانه شیرین سازی آب به روش الکترودیالیز معکوس طرحی است که به منظور حفظ منابع آبی در شرایط خشکسالی از سوی یکی از شرکت های دانش بنیان اجرایی شده است. شیرین سازی آب در روستاهایی که دسترسی به آب شرب ندارند، از اهداف اجرای این پروژه است ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۲:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام گفت: شنا در سدها و تاسیسات منابع آبی استان ایلام ممنوع است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۲:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر کشاورزی در امور آب و خاک از تکمیل شدن ساخت 9 سد نیمه کاره در شهرستان های خلخال و کوثر در اردبیل خبرداد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان در جلسه شورای اداری استان با اشاره به اقدامات مدیریت خشکسالی سال جاری با اشاره کاهش شدید منابع آبی در استان توصیه کرد که کشاورزان از آتش زدن بقایای محصول خودداری ...
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ورامین با هدف اطلاع رسانی و صیانت از منابع آبی در فرمانداری شهرستان پیشوا برگزار شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
برخی شهر های ایلام به واسطه کاهش بارندگی های سال آبی جاری با مشکل تنش آبی مواجه هستند که این امر نارضایتی مردم این استان را در پی داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۲۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور به تلاش برای رفع چالش های آبی در کردستان اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، تمام شهرهای این استان به منابع تامین آب سطحی متصل و اعتبارات لازم را در این خصوص تامین خواهد شد.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۲۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله سیدابراهیم رئیسی، امروز در گفت وگو با مردم لرستان اظهار کرد: هر کوی و برزن این استان به نام شهیدان بزرگوار مزین است. وی ادامه داد: لرستان زمین های توسعه یافتگی زیادی دارد، منابع آبی که خداوند به این استان داده، حدود 13 میلیارد مترمکعب آبی است که از این استان خارج می شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۲۱:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
تغییرات آب و هوایی زمین و ذوب شدن یخچال های طبیعی موجب بروز تغییرات مهمی در منابع آب قاره آسیا شده است که زندگی بیش از یک میلیارد نفر از ساکنین این قاره را تحت تاثیر قرار می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: کشت گلخانه ای، راهکاری مناسب در راستای مدیریت منابع آبی و تنوع در محصولات کشاورزی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه با بحران مدیریت مصرف آب در تمامی بخش ها روبرو هستیم، گفت: ارزش اقتصادی آب در کشور باید جدی گرفته شود زیرا اگر نگاه اقتصادی به آب نداشته باشیم، ارزش آب در بین مدیران و مردم توجیه پذیر نخواهد بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۲۹    
در حالیکه تهران دومین شهر فقیر کشور به لحاظ منابع آبی است، طبق گفته های مدیرعامل آبفای تهران هنوز در برخی از کارواش های پایتخت از آب شرب استفاده می شود و مصرف آب در پایتخت به 3.5 میلیارد لیتر رسید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس بحران کم آبی، واژه ای آشنا برای اکثر ایرانیان است؛ ساکنان کشوری که بخش عمده ای از آن در تقسیمات جغرافیایی، جزو مناطق خشک و نیمه خشک طبقه بندی می شود و طی دهه های اخیر به دلیل سوءمدیریت از یک سو و بی دقتی و ناآگاهی از سمت دیگر، بخش قابل توجهی از منابع آبی خود را از دست داده اند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از تشکیل پرونده ای مربوط به ترک فعل برخی مدیران در راستای تامین و مدیریت منابع آبی استان خبر داد و گفت: در این رابطه، توضیحات مقامات وزارت نیرو و تعدادی از مقامات استانی نیز اخذ شده و پرونده در دست رسیدگی قرار دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به ادعای یکی از نامزدهای ریاست جمهوری درباره وضعیت دریاچه ارومیه اعلام کرد که قطعا بدون بارش احیای دریاچه ممکن نبود اما اقداماتی که ستاد احیای دریاچه ارومیه انجام داد موجب شد تا منابع آبی موجود در حوضه آبریز مدیریت و به سمت دریاچه هدایت شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۸:۲۱    
ایسنا/آذربایجان غربی کاهش بارندگی و بروز پدیده خشکسالی در سال های اخیر لزوم توجه به منابع آبی و جلوگیری از مصرف غیر قانونی منابع زیرزمینی را بیش از گذشته مطرح کرده است.
تمدن لر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: عبور ازخشکسالی و ایجاد تناسب نحوه مصرف و نیاز آبی تنها با آگاهی بخشی و فرهنگ سازی مدیریت صحیح منابع آبی امکان پذیر است. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۴۸    
شهرداری گرگان برای مدیریت مصرف آب و کمک به مصرف بهینه آب آشامیدنی و مدیریت منابع آبی در این شهر با انجام برخی اقدامات و تغییر منابع آبی مورد نیاز آبیاری فضای سبز، میزان آب مصرفی در این حوزه را به صفر نزدیک کرده است.
پول پرس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
بانک کشاورزی در راستای حمایت از بخش کشاورزی، حفظ منابع آبی کشور و افزایش تولید با پرداخت 120میلیارد ریال تسهیلات از احداث و راه اندازی بزرگ ترین طرح سایبان باغ های میوه کشور در بخش خرمدشت از توابع شهرستان تاکستان استان قزوین حمایت کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۲۶    
گروه استان ها- در صورتی که اقدامات لازم در حفاظت و احیا خاک و پوشش گیاهی که همان آبخیزداری است صورت نپذیرد، منابع آب مانند رودخانه ها، چشمه ها و آبخوان های اردستان در معرض نابودی قرار می گیرند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
با حضور استاندار هرمزگان، فاز نخست طرح انتقال آب از تصفیه خانه آب جاسک به روستاهای غرب این شهرستان کلنگ زنی شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۵:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
روز گذشته کودکی 6 ساله در یکی از روستاهای بهره مند از شبکه آب دشتیاری، قربانی هوتگ شد، منابع آبی که مالکیت آن شخصی است و طبق گفته مسئولان امر هیچ استفاده ای جهت شرب از آن نمی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۲:۰۳    
برای استفاده بهینه از منابع آبی کشت زرشک در چورزق آغاز شد.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۱:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
ایران امسال گرمای تابستان را زودتر از سال های گذشته تجربه کرد و دمای هوا در فصل بهار بیشتر از سال های گذشته گزارش شد. علاوه بر گرما کاهش شدید بارش ها در نمیسال دوم آبی نیز نگرانی ها را درباره کمبود منابع آبی افزایش داده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - تصور فقر بارش و کاهش مستمر منابع آبی در استان سرسبز و برخوردار از جنگل و رودخانه های متعدد گلستان، شاید عجیب و غیرقابل باور به نظر برسد اما کارشناسان نه تنها این موضوع را تایید کرده اند بلکه با بیان عواقب ناشی از آن مانند فرونشست زمین، خوستار کنترل گسترش این پدیده طبیعی هستند.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۲۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: استان کرمانشاه هر چند کوهستانی است و منابع آبی دارد اما این منابع آنچنان نیست که برای کشت برنج کافی باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۲۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: ذخیره منابع آبی سدهای استان 40 درصد کاهش یافته و مقرر شد آب منطقه ای با هماهنگی مدیریت بحران اقدام به رهاسازی آب مخازن کند.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۵:۰۰    
اندایش استاد دانشگاه شهید چمران اهواز، نجفی علمدار استاد دانشگاه تربیت مدرس و رئیسی پژوهشگر اقتصاد آب با حضور در برنامه چشم انداز شبکه ایران کالا به بررسی وضعیت منابع آبی کشور پرداختند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
اصغری گفت: باتوجه به اضافه برداشت از منابع آبی و کاهش نزولات آسمانی سالانه شاهد کاهش 70 سانتیمتری منابع آبی زیرزمینی در استان هستیم.
هرمز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۴:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
ظهر امروز، کلنگِ طرح انتقال آب از دشت تلنگ به شهرستان سیریک با حضور دکتر “فریدون همتی” استاندار هرمزگان و “حسین رئیسی” نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی به زمین زده شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۳:۱۸    
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: اصلاح الگوی مصرف آب در حوزه کشاورزی و نیز جلوگیری از هدررفت منابع آبی در حوزه های آب و فاضلاب باید جزو مهمترین برنامه های سال جاری در دستگاه های تخصصی باشد.