یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۰۷:۱۱Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع آبی»

ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی چند روزی است که موضوع پروژه انتقال آب از دریای عمان به خراسان شمالی در میان اهالی رسانه در این استان تبدیل به موضوع داغی شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۴:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
علیرضا قاسمی گفت: زاهدان 900 هزار نفر را در خود جای داده که این جمعیت 2.5 برابر منابع آبی است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
ایرانشهر-تالاب جازموریان با گستردگی حدود 70 هزار کیلومترمربع در حالی روزگاری نه چندان دور یکی از بزرگترین تالاب های کشور به شمار می رفت که اکنون سدسازی ها، استمرار خشکسالی،کاهش بارندگی و حق آبه های زیست محیطی ...
استانداری کرمانشاه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
هوشنگ بازوند در نشست بررسی وضعیت طرح ها و پروژه های استان در منطقه اورامانات گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان عنوان کرده که تا آخر هفته اعتبارات پروژه بیمارستان روانسر ابلاغ و تفاهم نامه ها مبادله می شود و به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی خواهیم بود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۷:۵۸    
سمنان- ایرنا- استان سمنان قطب صنعتی و معدنی و گلوگاه اقتصادی شرق کشور اکنون برای تداوم فعالیت و حفظ اشتغال نیازمند تامین منابع آبی است و ضرورت دارد رفع چالش کم آبی در استان مورد توجه در بحث کلان قرار گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۲۱:۲۵    
پرورش ماهی در استخر دو منظوره کشاورزی یکی از روش های استفاده بهینه از منابع آبی است که سبب اشتغال زایی و کمک به اقتصاد خانواده کشاورز می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان با اشاره به کاهش منابع آبی زیرزمینی، گفت: بخشی از برداشت آب در استان برای آبیاری فضای سبز استفاده می شود.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۶:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
فارس: یکی از صنایع پیشرو پس از انقلاب اسلامی در کشور، صنعت سدسازی است که با توجه به توان داخلی و استفاده از ظرفیت های موجود کشور مسیر ترقی خود را با سرعت هرچه بیشتر طی کرده است. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اشتهارد - فرماندار اشتهارد گفت: تأمین منابع آبی پایدار ضرورتی اجتناب ناپذیر برای اشتهارد محسوب می شود که باید به آن توجه ویژه ای صورت گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
وزیر آبیاری و منابع آبی سودان در سخنانی گفت که قصد دارد حمایت و میانجیگری چهارجانبه ای را برای حل و فصل بحران سد النهضه فراهم کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
مجموعاً 74 روستا در استان گلستان به دلایل مختلف از جمله فاصله زیاد با تأسیسات آبرسانی یا نبود منابع آبی مناسب در نزدیکی روستا، به شبکه توزیع آب متصل نبوده و این رقم در تابستان افزایش می یابد. این روستاها در محدوده مختلف استان پراکنده است اما بخش عمده آن در نوار مرزی شمالی و شرق گلستان قرار دارد ...
پول پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۱۹   + ۱۹ سایت دیگر  
بانک کشاورزی استان بوشهر در راستای حمایت از بخش کشاورزی، حفظ منابع آبی کشور و افزایش تولید با پرداخت 109 میلیارد ریال تسهیلات، از واحد گلخانه سبزی و صیفی در روستای بامنیر از توابع بخش کاکی شهرستان دشتی حمایت کرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
جشنواره کتابخوانی کتآب بان با تاکید بر حفظ منابع آب با همکاری کتابخانه های عمومی در استان فارس برگزار می شود.
فرمانداری فریدونشهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۲۲    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدونشهر جلسه شورای حفاظت ار منابع آب شهرستان به ریاست آقای صفری و با حضور دیگر اعضاء برگزار گردید . فرماندار فریدونشهر در این جلسه که با دستور نظارت بر برداشت آب از چاههای کشاورزی و پیگیری نصب کنتور های هوشمند برگزار شده بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: بازدید و گشت ها با هدف مراقبت و پایش بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سطح حیات وحش پرندگان آبزی و مهاجر این استان به طور مرتب انجام می شود تاکنون هیچ موردی از پرندگان آلوده و مبتلا در منابع آبی استان گزارش نشده است.
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۳:۱۳   + ۱۸ سایت دیگر  
این افزایش دمای زمستانه پیامدهای بسیاری به همراه دارد که یکی از مهم ترین آنها کمبود منابع آبی است، آن هم در کشوری مثل ایران که روی کمربند خشکسالی قرار داردو از دیرباز با مشکل کم آبی روبه رو بوده است. ...
جهانی پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیریت منابع آبی یکی از موارد سنجش عملکرد کسب وکارها و انطباق محیط زیستی واحدهای تولیدی در سراسر دنیا است. در همین راستا پس از بازرسی یکی از معتبرترین مراکز ممیزی در دنیا، یکی از کارخانه های فعال کشور در حوزه مواد غذایی کودک، موفق به دریافت گواهینامه مدیریت راهبری آب شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۷:۲۴    
20 سد در دست اجرای استان چشم انتظار تخصیص آب هستد
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- فرماندار همدان ساماندهی فاضلاب بلوار شهید همدانی و واحدهای ضایعاتی جاده انصارالامام را ضروری دانست و گفت: خروجی فاضلاب و پسماندهای واحدهای مستقر در این مسیرها نباید موجب آلودگی محیط زیست و منابع آبی منطقه شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۳:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
خرم آباد- استاندار لرستان با اشاره به سهم پایین این استان از منابع آبی، گفت: کل ظرفیت سدهای احداث شده در استان تنها 207 میلیون متر مکعب است.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۹:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
انتقال آب از یک نقطه به نقطه ی دیگر به دلیل این که با توسعه پایدار مغایر است، به تغییر اقلیم می انجامد.با توجه به کمبود منابع آبی در برخی از استان های کشور، استانهایی مانند سیستان و بلوچستان، خوزستان باید با توجه به ظرفیت ها و منابع موجودشان توسعه جمعیتی و شهری پیدا کنند. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی بررسی های جهانی بر روی 48 شهر نشان می دهد که طبیعت سالانه میلیون ها تن فاضلاب انسانی را پاکسازی (ضدعفونی) می کند. به نقل از ارث، اکثر پسماندهای انسانی توسط زیرساخت های تصفیه فاضلاب پردازش می شود؛ اما طبق یک نظرسنجی جدید جهانی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان عضو هیات علمی گروه فیزیک دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: انرژی خورشیدی می تواند از همه سوخت های فسیلی و حتی منابع آبی مانند سدها قوی تر و بیش تر باشد، پس ما چاره ای جز استفاده از انرژی خورشیدی در آینده نخواهیم داشت.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
وزارت نیرو می گوید برای تامین آب روستاییانی که 100 متر با مخزن سد کارون سه فاصله دارند، اعتبار ندارد؛ حیات پرآب ترین بخش کشور وابسته به آب چاه است و روستانشینان می گویند آلودگی های نفتی نیز به منابع آبی نفوذ کرده است.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۰:۵۷    
در شاخص های توسعه استان کهگیلویه و بویر احمد و آمارسازمان برنامه و بودجه کشور ردیف مهار آب در استان کهگیلویه و بویراحمد در دهه اخیر صفر بوده و کمترین عملکردی در جداول مربوطه ثبت نشده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
برداشت از منابع آب تا سقف 20درصد گواه بر شرایط ایمن است و چنانچه به مرز 40درصد افزایش یابد، ورود به مرز هشدار را نشان می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: با برنامه ریزی مناسب برای افق سال 1420 باید سهم منابع آبی استان را به تعادل یا به 75 درصد برسانیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۸:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمان گفت: این استان 6.9 درصد منابع آبی کشور را مصرف می کند، در حالی که کرمان 3.4 درصد از اقتصاد کشور را در اختیار دارد و این آمار نشان می دهد که اقتصاد کرمان بیش از 2 برابر میانگین کشور آب بر است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۱    
سلامت نیوز: محمدجواد ظریف: تغییرات اقلیمی و توسعه نامتوازن منطقه ای، حفاظت از تالاب ها را با تنگنا روبه رو کرده است عیسی کلانتری: مشکل تالاب های ایران استفاده بیش از حد از منابع آبی کشور است. ...
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۴۸    
رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان کرمان می گوید سهم آب مصرف شده از منابع آبی کشور در کرمان 6.9 درصد است، اما تنها 3.04 درصد از اقتصاد کشور را داریم.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۰۵    
مدیر جهادکشاورزی شهرستان سراب گفت: شهرستان سراب با توجه به شرایط جغرافیایی، دارای منابع آبی متنوعی برای پرورش ماهی و انواع آبزیان است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
خشکسالی و کم آبی های سال های گذشته و کاهش منابع آبی در کشور، مسئولان را بر آن داشت تا کشت برنج در تمام نقاط کشور به جز دو استان شمالی (گیلان و مازندران) ممنوع شود ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۲    
گرگان- گلستان با دارا بودن 14 سد مخزنی و چندین منابع آبی ارزشمند، حداقل بیش از 100 نقطه قابل احداث نیروگاه های برقابی را داراست که با سرمایه گذاری می تواند حداقل یک هزار مگاوات برق پاک تولید کند این بخشی از یادداشت سید محسن حسینی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان برای بازار است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی گفت: تولید ماهی در منابع آبی استان سالانه 6 هزار و 500 تن است که رتبه اول کشور در بین استان های غیرساحلی متعلق به این استان است.
با اقدام به هنگام کارکنان امور آبگیر بیلقان از ورود آلودگی نفتی در حاشیه جاده چالوس به منابع آبی تهران جلوگیری شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
قزوین-معاون دادستان قزوین گفت: طبق قانون احقاق حقوق عامه و به منظور حفظ میراث ملی با هر گونه برداشت غیر مجاز از منابع آبی باغستان برخورد قاطع می شود.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به وزیر نیرو خواستار تسریع صدور مجوز مربوط به تخصیص آب از منابع آبی خلیج فارس شد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: حداکثر میزان مجاز برای استفاده از منابع آب های تجدید پذیر 40 درصد است و این در حالی است که به هر دلیل و با توجه به نیاز کشور مشاهده می شود امروز 100 درصد منابع آب تجدیدپذیر و گاهی بیشتر بهره برداری می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان گفت: نیم درصد آب مصرفی استان سمنان توسط واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان مصرف می شود.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۳:۴۷    
مدیر امور منابع آب تهران گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی هفته گذشته، با انسداد 3 حلقه چاه غیر مجاز از خروج بیش از 102 هزارمتر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۹:۵۸    
وزیر انرژی و منابع آبی تاجیکستان در چارچوب نشست کمیسیون بین دولتی همکاری های اقتصادی این کشور و روسیه با همتای روس خود دیدار کرد.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری شیروان گفت: با توجه به کاهش منابع آبی شیروان، چاه های غیر مجاز شهرستان باید پلمب شوند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۱:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش روز یکشنبه ایرنا، مهدی پورشاسب، افزود: احداث مخازن بتنی با هدف ذخیره آب، تبدیل سیستم سنتی آبیاری به سیستم پیشرفته و جلوگیری از هدر رفت منابع آبی به هنگام آبیاری در دستور کار قرار گرفت. وی گفت: در حال حاضر عملیات ساخت و ساز 7 مخزن یکهزار متر مکعب بتنی در بوستان رسالت [...]
پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان (پانا) - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان اعلام کرد حجم آب موجود در مخازن سدهای استان 58 درصد حجم کل مخازن بوده که نسبت به سال آبی گذشته 12 درصد کاهش یافته است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: 231 چاه غیر مجاز کشاورزی با هدف تعادل بخشی به منابع آبی استان در سال جاری مسدود شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه جامعه: معاون عمرانی استاندار قزوین با اشاره به کیفیت بسیار پایین آب شهرستان آبیک گفت: در حال حاضر کیفیت آب شرب آبیک نزدیک به افتضاح است که این معضل را با 2 بخش کردن طرح ملی انتقال آب طالقان به آبیک رفع خواهیم کرد و امیدواریم آب طالقان قبل از اتمام عمر دولت دوازدهم به آبیک ...
هفته نامه وقایع استان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۲۵    
وقایع استان بررسی می کند؛ خطرات ناشی از پسماندهای کشاورزی و راهکارهای حل این معضل پلاستیک های قاتل فاطمه چاپاری علاوه بر سموم و پسماندهای کشاورزی که تا سال ها در محیط باقی مانده و با آلودگی آب و خاک آن هم در شرایط محدودیت منابع آبی و فرسایش خاک، تهدیدی جدی برای محیط زیست محسوب می شوند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۶:۰۱    
در سال های اخیر حدود 40 درصد منابع آبی جمهوری آذربایجان کاهش داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رومشکان- فرماندار رومشکان، تاکید کرد: یکی از مطالبات اصلی مردم این شهرستان تامین منابع آبی از سد سیمره برای حوزه کشاورزی است.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اهمیت حفاظت از منابع آبی در منطقه سیستان، لازم است تا هرچه سریعتر برای مسئله تبخیر آب از چاه نیمه ها چاره اندیشی شود.