یکشنبه ۱۲ آذرساعت ۱۵:۵۲Dec 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع آبی»

ایرنا   ۱ ساعت پیش    
شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: باید از هر شیوه و روشی برای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب و استفاده از منابع آبی استفاده شود.
وزارت کشور   ۱ ساعت پیش    
مسلم رحیمی فرماندار شهرستان قیروکارزین، صبح امروز در بازدید از طرح های آبخیزداری روستای گزیر از توابع بندر لنگه استان هرمزگان، گفت: اجرای صحیح آبخیزداری موجب حفظ منابع آبی و خاکی می شود و همچنین سدی مستحکم در برابر سیلاب و از بحران های جبران ناپذیر جلوگیری می کند.
استانها / چهارمحال و بختیاری بهمن میری گفت: با توجه به اینکه اخیرا تامین آب آشامیدنی به یک دغدغه تبدیل شده باید به موضوع حفظ منابع آبی توجه ویژه صورت گیرد و اقدامات لازم جهت جذب وحمایت سرمایه گذار برای احداث کارخانه پسماند زباله در استان در دستور کار قرار گیرد.
وزارت نیرو   ۲ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از افزایش ظرفیت تأمین آب به میزان 1275 لیتر بر ثانیه، در راستای مقابله با کمبود منابع آبی استان خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۰:۳۳    
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشت محصولات آب بر باعث کاهش منابع آبی شده و معاونت آب و خاک موظف است تا کشت این نوع از محصولات را کنترل کند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۹:۴۴    
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، در برنامۀ بدون توقف: امروز محیط زیست جزو استراتژی های بخشی هر جامعه است. یعنی اهمیت محیط زیست در استراتژی های کلان یکی از استراتژی های بخشی است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۸:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی در برنامه بدون توقف به پرسش های صریح پرسشگران این برنامه درحوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی پاسخ داد؛ پاسخ هایی که به گفته رئیس مجلس بدون تعارف بیان شد.
مهرصبا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۵:۵۲    
در جلسه ای با حضور فرید قشلاقی سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میانه و گوزلی، مدیر شیلات استان، در خصوص توسعه فعالیت های صنعت تولید و پرورش ماهی بحث و بررسی شد. ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۸:۳۸    
به گزارش پارسینه، اهمیت استفاده از منابع آبی سالم بر هیچکس پوشیده نیست؛ آب سالم و در دسترس برای سلامت عموم حیاتی است، خواه برای آشامیدن، مصارف خانگی و تولید غذا باشد یا برای اهداف تفریحی استفاده شود. به تبع آن تامین آب سالم و مدیریت آن می تواند رشد اقتصادی کشور ها را به همراه داشته باشد ...
راه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۶:۳۲    
رئیس گروه پسته و میوه های دانه ریز سردسیری وزارت جهاد کشاورزی بیشترین توسعه گلخانه های میوه های دانه ریز در سطح کشور را در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد و وضعیت منابع آبی مناسب استان را امتیازی شاخص برای توسعه باغبانی آن برشمرد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۰:۱۰    
به گزارش جام جم آنلاین ، فاطمه محمدبیگی در گفتگو با جام جم آنلاین با بیان اینکه آب، یکی از ابرچالش های کشور طی سال های آینده است به ضرورت فرهنگ سازی بیشتر در حوزه مدیریت و مصرف آب اشاره کرد و گفت: همه ما باید یاد بگیریم که چطور به بهترین شکل از کمترین میزان آب استفاده کنیم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۸:۳۹    
باتوجه به خشکسالی های پیاپی که در ایران رخ داده و فشار ناشی از بار محیطی به جنوب شرق ایران و استان سیستان بلوچستان با توجه به عدم دریافت حقآبه هیرمند مضاعف بوده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۲۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی زهک اظهارداشت:طی یکسال گذشته علیرغم تداوم خشکسالی و کمبود شدید منابع آبی ، توسعه کشت های گلخانه ای درسطح شهرستان با رشد بیش از 100 درصدی از 50 هکتار فراتر رفته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۲۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان معاون عمرانی وزیر کشوربا بیان اینکه منابع آبی لرستان مدیریت شود تا سیل مهیب 98 تکرار نشود، گفت: با اخذ مجوز ماده 23 برای سد معشوره بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 5، مهدی احمد مهرابی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه گفت: این عملیات به منظور صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع آبی صورت می گیرد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۵:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: اگر فرهنگ سازی مصرف بهینه منابع آبی در جامعه صورت گیرد شاهد زندگی بهتری در زمان حال و رقم زدن شرایطی مطلوب برای آیندگان خواهیم بود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به مشکلات مربوط به کاهش منابع آبی کشور، بر ضرورت استفاده از روش های هوشمند آبیاری برای افزایش بهره وری از منابع آب تاکید کرد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۴:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
داودرضا عرب، نماینده مشاور آسیب شناسی طرح تعادل بخشی آب های زیرزمینی گفت: از منظر اجتماعی باید نرخ رشد جمعیت را برای مصارف آبی هم در نظر گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۴:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه- فرماندار شهرستان صحنه با اشاره به اینکه موضوع تنش آبی در شهرستان احساس می شود، گفت: اصلاح الگوی کشت برای مدیریت منابع آبی صحنه ضروری است.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۳:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری با اشاره به کشت یک میلیارد درخت گفت: طرح ورشکستگی آبی ایران یک حرف دروغ است و ما با داشتن منابع جنگلی، هیچ گاه بی آبی نخواهیم داشت. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۰:۴۴    
خرم آباد - ایرنا - رییس منابع آب سلسله گفت: پنج حلقه چاه غیرمجاز در راستای حفظ منابع آبی با حمایت دستگاه قضا و دستور دادستان و با همکاری نیروی انتظامی پر و مسدود شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۰:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: معاونت آب و خاک وزارت جهادکشاورزی به مناسبت روز جهانی خاک و تشریح اهم فعالیت ها و برنامه های فنی و زیر بنایی در دست اجرا، در محل وزارتخانه، نشست خبری برگزار کرد.
راک نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۲۰:۱۲    
رئیس گروه پسته و میوه های دانه ریز سردسیری وزارت جهاد کشاورزی بیشترین توسعه گلخانه های میوه های دانه ریز در سطح کشور را در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد و وضعیت منابع آبی مناسب استان را امتیازی شاخص برای توسعه باغبانی آن برشمرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۵:۴۷    
دسترسی عادلانه به منابع آبی در همه ی کشورها حقی طبیعی به شمار می رود، اما رژیم صهیونیستی از این حق طبیعی برای تحت فشار قرار دادن فلسطینی ها استفاده می کند.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۳:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان از رفع تصرف و آزاد سازی حدود 5 هکتار از اراضی بستر رودخانه در شهرستانهای سیاهکل و لاهیجان به ارزش 230 میلیارد ریال خبر داد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۳:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
معاون امور آب و خاک وزارت جهادکشاورزی گفت: امیدواریم در یکی دو سال آینده بتوانیم 70 درصد منابع آبی را به صورت حجمی تحویل کشاورزان بدهیم؛ البته این در صورتی است که راهکارهای کارشناسی به ما اجازه دهد که بتوانیم از طریق برق به حجم آب خروجی از چاه برسیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
شیراز - ایرنا - چهارمین نشست طرح جامع مدیریت منابع آب فارس با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس، نایب رئیس شورای راهبردی آب و معاون تلفیق و تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد و در این نشست راهکارها برای انتقال آب دریا و برنامه ریزی جهت استفاده از پساب در صنعت مورد بررسی قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان رئیس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به کمبود منابع آبی در استان از آن به عنوان یکی از چالش های اساسی در صنایع استان نام برد و گفت: رفع این چالش مستلزم ایجاد زیرساخت لازم برای بهره مندی از ظرفیت پساب های شهری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۹:۱۷    
در جلسه هم اندیشی وضعیت منابع آبی یزد فی مابین بخش آب و کشاورزی استان بحث و تبادل نظر شد.
کاروانسرای راور   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری کاروانسرا راور؛ در جلسه ای که با حضور فرماندار و مدیران شرکت آبفای استان در محل فرمانداری راور تشکیل شد دکتر عباسی گفت: آنطور که کارشناسان حوزه آب می گویند جهان با کمبود منابع آبی روبروست، جمعیت و نیاز به غذا موجب افزایش مصرف آب می شود ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۲۲:۵۸    
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان سیستان و بلوچستان به همراه رئیس منابع طبیعی و منابع آبی شهرستان از گرگروک ها و منابع آسیب دیده از سیلاب در بخش پیرسهراب روستای عورکی بازدید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۸:۳۱   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرکل حقوقی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: عدالت در توزیع منابع آبی باید مورد توجه قرار گیرد که با تحقق این موضوع بسیاری از مشکلات کاهش یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۶:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
ماهواره ها به طور فزاینده ای برای نظارت بر محیط زیست سیاره و همچنین برای تحقیقات بیشتر آب وهوا مورد استفاده قرار می گیرند؛ تشخیص آتش سوزی های جنگلی، پایش آلودگی هوا، پیش بینی سیل، شناسایی کانون طوفان های گردوغبار از جمله کاربردهای ماهواره ها هستند.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۳:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
آسیانیوز / یزد ؛ فاطمه زارع رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به تشکیل کارگروه صیانت از باغ ها، مهم ترین برنامه ها را خریداری باغ ها در راستای جلوگیری از تخریب یا واگذاری زمین جایگزین به باغداران و ایجاد منابع آبی مورد نیاز برای آبیاری آن ها اعلام کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۲:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: سند مالکیت یک هزار و 428 هکتار از اراضی بستر منابع آبی استان صادر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۲۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: استخر و قنات دایچا گولی با 1500 متر مربع و با قدمت 500 ساله از ارزشمندترین منابع آبی تبریز به شمار می رود که در گذشته برای تامین آب باغات لاله و فجر استفاده می شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۸:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: رژیم خشکسالی در استان تهران تغییر کرده و ما در 50 سال گذشته 2 سال خشکسالی و چند سال ترسالی داشتیم ولی در امسال سومین سال خشکسالی را پشت سر گذاشتیم و هر ساله با منابع آبی کمتری مواجه شدیم اما اقداماتی را انجام دادیم که این تنش به مردم منتقل نشود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۷:۲۶   + ۲۹ سایت دیگر  
مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: رژیم خشکسالی در استان تهران تغییر کرده و ما در 50 سال گذشته 2 سال خشکسالی و چند سال ترسالی داشتیم ولی امسال سومین سال خشکسالی را پشت سر گذاشتیم و هر ساله با منابع آبی کمتری مواجه شدیم. البته اقداماتی را انجام دادیم که این تنش به مردم منتقل نشود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۵:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز گفت: ظرفیت آب های سطحی و زیرزمینی استان یک میلیارد و 800 میلیون مترمکعب است که بیش از یک میلیارد و 500 میلیون متر مکعب آن از دست رفته و تنها 300 میلیون متر مکعب باقی مانده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۲:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه آب از انفال بوده و مشمول مدیریت های منطقه ای نیست، گفت: عدم وجود حاکمیت کشوری بر مدیریت منابع آبی از چالش های مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۲:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان از اتصال شهر سوران به منابع آبی دشت کناری برای کاهش تنش آبی این شهر 15 هزار نفری خبر داد و گفت: طرح تأمین آب پایدار شهر و تعدادی از روستاهای سوران از سد در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه همواره کیفیت آب آشامیدنی خط قرمز شرکت آبفاست، گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها در سالیان اخیر و کمبود منابع آبی در شهر همدان، در حال حاضر به علت برداشت بیشتر از سد تالوار، کیفیت آب همدان هم متأثر از کیفیت آب سد تالوار شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۹:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در راستای استفاده بهینه از منابع آبی و افزایش بهروری و راندمان تولید، الگوی کشت در سطح 144 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان اجرا می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
صنایعی که در سال 300 هزار مترمکعب آب مصرف کنند صنایع آب بر محسوب می شوند و بر اساس قانون بودجه امسال تا پایان سال باید نسبت به جایگزین کردن منابع آبی خود با پساب اقدام کنند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۹:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به چالش های موجود در حوزه کمبود آب و حفظ منابع آبی گفت: تدوین نظام مالکیت و بهره وری منابع آبی باید مورد توجه قانون گذار قرار گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۸:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
حدادزاده گفت: دستگاه های متولی حوزه آب با واقع بینی برای مدیریت و اصلاح الگوی مصرف در این حوزه برنامه ریزی کنند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۷:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس از همدان، سرهنگ پاسدار علی قراباغی با بیان اینکه بخشی از طرح های بسیج سازندگی آبرسانی به مناطق محروم با ایجاد مخزن، چاه، خطوط انتقال و شبکه است، اظهار داشت: با کمبود منابع آبی در شهر همدان نیز سعی کردیم کمک کننده شرکت آبفا باشیم. وی با اشاره به اینکه در حوزه جهاد آبرسانی در [...]
برترین ها / انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۹:۵۰   + ۵۳ سایت دیگر  
سازمان فضایی ایران در راستای پایش منابع آبی کشور و بارندگی های چند روز اخیر در مناطق مختلف کشور با استفاده از داده های ماهواره خیام اقدام به پایش مناطق مختلف کشور کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۴:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
از ابتدای سال تاکنون 70 روستای هرمزگان به منابع آبی پایدار دست یافتند.
امضاء سند تفاهم نامه همکاری بین پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری و مجتمع مس شهر بابک کرمان به گزارش روابط عمومی پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری، در راستای اهمیت و ارزش آب در توسعه عرصه های اقتصادی و اجتماعی کشور و اهمیت آن در تامین معیشت و پایداری اقتصاد منطقه، همچنین ...