شنبه ۱۱ تیرساعت ۰۰:۴۱Jul 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع آبی»

همشهری   ۳۱ دقیقه پیش    
محمدبلبلی/ گرافیک: داود سرخوش یکی از مشکلات اساسی و چالش هایی که ایران با آن دست و پنجه نرم می کند کمبود آب است زیرا ایران از نظر موقعیت جغرافیایی کشوری خشک و نیمه خشک محسوب می شود و میزان بارندگی و شرایط تبخیری آن نسبت به میانگین جهانی بسیار بالاتر است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۹ ساعت پیش    
استاندار لرستان گفت: شرایط آبی استان در وضعیت استثنایی قرار دارد.
ایرنا   ۹ ساعت پیش    
شهرری- ایرنا- درراستای اجرای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی روز های اخیر، انسداد چاه های غیر مجاز، نصب دستگاه کنتور حجمی هوشمند، رفع تصرف بستر رودخانه ها و اخذ سند مالکیت برای اراضی و بخشی از رودخانه ها در شهرستان های استان تهران انجام شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تأثیرات تنش آبی در مناطق روستایی بیشتر از شهرها است . گذشته از کمبود آب در بخش کشاورزی و پیامدهای آن، این مناطق در تامین آب شرب خود هم با مشکلات جدی مواجه می شوند و همین امر زمینه ساز مهاجرت و خالی شدن سکنه از روستاها می شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کمبود منابع آبی در سمنان موضع جدیدی نیست و امسال نیز با کاهش میزان نزولات جوی کمبود آب در سمنان بیش ازپیش احساس می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۲۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
استاندار گیلان در نشست با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: تکمیل سد های شفارود و پلرود عامل مهم در رفع چالش های منابع آبی است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۹:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
جوانبخت با بیان اینکه در کشور با کاهش'منابع آبی روبه رو هستیم گفت: 50 درصد منابع آبی گیلان کاهش یافته است اما ظرفیت مطلوبی دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۸:۰۹    
مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح همدان با بیان اینکه نیروگاه مفتح همدان نقشی در کاهش سطح آب های زیر زمینی منطقه نداشته است گفت:طبق آمار رسمی مصرف نیروگاه از آب های زیرزمینی تنها یک درصد بوده و چگونه ممکن است عامل خشک شدن منابع آبی باشد .
هفته نامه وقایع استان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۳:۲۹    
یوسف عرفانی نسب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در هفته صرفه جویی در مصرف آب (1تا 7 تیرماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه ، به تشریح وضعیت منابع آبی استان و عملکرد این شرکت در بخش های آب و فاضلاب پرداخت. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: در سال گذشته 10 مانور پدافند غیرعامل در حوزه منابع آبی استان به صورت مشارکتی با سایر استان ها و یا بطور اختصاصی انجام شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۹:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در تهران اعلام کرد: سفیر ژاپن برای پروژه مدیریت پایدار منابع آبی در حوزه آبریز دریاچه ارومیه از ایستگاه کوردوا شهر ارومیه بازدید کرد.
یزد فردا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۸:۰۱    
به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز و به منظور صرفه جویی در منابع آبی و در ادامه آبرسانی و توسعه شبکه آبیاری فضای سبز، عملیات حفاری و لوله گذاری بطول 14200 متر اجرا گردید.
سراج24   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۴:۵۸    
کارشناس کشاورزی، شیلات، منابع آبی و محیط زیست با تاکید بر آبخیزداری در کاهش تنش های آبی گفت: کشور در منطقه خشک و نیمه خشک زمین قرار دارد و همانند اکثر کشورها دچار تغییر اقلیم شده ایم و تغییرات اقلیمی و خشکسالی نیز به مرور در کشور گسترش خواهد یافت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۳:۳۲    
گنبدکاووس - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: برداشت و مصارف بی رویه از منابع آبی زیرزمینی در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و آشامیدنی، سطح آب آبخوان های عمیق این استان را نسبت به دوره درازمدت 25 ساله 5.4 متر و آبخوان های کم عمق را 70 سانتی متر پایین تر برد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان با اشاره به تنش آبی در بخش صنعت استان، گفت: مسوولان تامین منابع آبی برای استان را با اهتمام ویژه از مسوولان کشوری مطالبه و پیگیری کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۱:۰۱    
فرماندار زیرکوه گفت: در بخش زراعی و باغی برداشت از آب های زیرزمینی سبب افت زیادی شده به طوری که سالانه 16 سانتی متر افت آب های زیرزمینی در بخش کشاورزی داریم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۰:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: نیاز است مردم استان اردبیل با صرفه جویی در بخش های مختلف بصورت بهینه مدیریت مصرف کنند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۹:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- سجاد انتشاری پژوهشگر و دانش آموخته مقطع دکتری از دانشگاه صنعتی اصفهان در یادداشتی آورده است: مسئله کم آبی یکی از ابر چالش های کشور در وضع موجود و به ویژه در سال های آتی خواهد بود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۹:۰۲    
ایسنا/زنجان عضو هیئت علمی گروه مهندسی آب دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان گفت: اثر تغییر اقلیم یک اثر آنی نیست که یک باره ما را با کمبود آب مواجه کند؛ اگر چه اقلیم و کاهش باران را می توان یکی از عوامل کمبود منابع آبی دانست.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۵:۰۵   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، ایران دارای اقلیم های فراخشک، نیمه خشک و مدیترانه ای است و حدود 65 درصد از مساحت کشور را اقلیم های فراخشک و خشک بیابانی در بر گرفته است ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۲۱:۵۰    
درخواست بهره برداری از معادن تفت (دره زرشک و علی آباد) موضوعی است که از دهه 80 تاکنون همواره با مخالفت کارشناسان محیط زیست و منابع آبی زیرزمینی...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۸:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
طرح تحقیق و تفحص از ستاد احیای دریاچه ی اورمیه(1) در مجلس تصویب شده و امید می رود که با انجام این تفحص مشخص شود که بودجه ی ملی که صرف بزرگترین پروژه ی تاریخ ایران برای حفاظت از محیط زیست و منابع آبی کشور شده تا چه حد به نتیجه رسیده و اگر نتیجه ی مثبتی حاصل نشده ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۸:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان -مدیریت کارآمد صنایع در بهره برداری از منابع آبی امروزه در همه دنیا مورد توجه است؛ در این راستا فولاد مبارکه سرمایه گذاری هایی داشته که حاصل آن سند ره نگاشت آب شده است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۴:۱۷    
توسعه روش ها و سامانه های نوین آبیاری به خصوص در شرایط کنونی که مناطق مختلف کشور از جمله خراسان شمالی با بحرانی به نام خشکسالی مواجه شده، فرصتی برای استفاده بهینه از منابع آبی و کاهش برداشت از سفره های زیرزمینی به شمار می رود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان دانشیار دانشکده مهندسی آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به تاثیر سدسازی های ترکیه بر فعال شدن کانون های گرد و غبار پایین دست گفت ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۱:۱۷    
خشکسالی و تغییرات اقلیمی ناشی از سو مدیریت و برداشت بی رویه از منابع آبی امروز به جایی رسیده که شاهد مهاجرت از روستا به شهر هستیم و این مشکلات با معضلات اقتصای در هم آمیخته تا مردم برای زندگی ارزان تر راهی حاشیه شهرها شوند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۰:۰۶    
سنندج- ایرنا- سمندر آبی کردستانی یکی از دوزیستان در خطر انقراض نسل است؛ تخریب زیستگاه ها، آلودگی آب ها و بهره برداری غیر کارشناسی از منابع آبی برای مصارف کشاورزی مهمترین دلایل انقراض نسل این گونه کمیاب و ارزشمند است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۵:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در یک دهه گذشته 91 هزار حلقه چاه غیرمجاز در راستای اجرای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی مسدود و از برداشت غیرمجاز 3.2 میلیارد مترمکعب آب در سال از دشت های کشور جلوگیری شده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس منطقه 6 سازمان بازرسی کل کشور و بازرسی کل استان اصفهان گفت: اصفهان در اجرای طرح های انتقال آب به این استان که مُعوقه و مربوط به سال ها پیش است، خیلی عقب افتاده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۲۰:۳۱    
کمبود منابع آبی و شرایط اقلیمی ایران، توجه به الگوی کشت به ویژه الگوی کشت پایدار را برای تامین امنیت غذایی ضروری کرده است.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۸:۴۸    
آسیانیوز / یزد ؛ استفاده بی رویه از منابع آب زیرزمینی این منابع را در معرض خطر قرار داده و تلاش در جهت استفاده پایدار از آن را به یک الزام تبدیل کرده است. پایداری بر اساس دو دیدگاه و با استفاده از دو شاخص لحاظ می گردد ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۵:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل آبفای استان ایلام با بیان اینکه منابع آبی استان ایلام به شدت کاهش یافته است، گفت: با تخصیص اعتبارات محرومیت زدایی در قالب طرح قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) برای 18 مجتمع در قالب 128روستا پروژه آبرسانی در دست اجراست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۴:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
بندرعباس-ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با اشاره به منابع آبی هرمزگان و شرایط اقلیمی این استان، گفت: برای گذر از مشکل کم آبی هرمزگان چاره ای جز گسترش آب شیرین کن ها و شیرین سازی آب دریا نداریم که در این خصوص برنامه ریزی نیز شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۴:۱۴    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت ایجاد گلخانه ها برای بهره وری گسترده تر در استفاده از منابع آبی موجود از احداث یک شهرک گلخانه ای جدید در ماهور باشت خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی منطقه میانکوه شهرستان اردل گفت: اطراف بخش میانکوه را مانند یک جزیره آب فرا گرفته است، اما تاکنون شاهد تخصیص منابع آبی به این بخش نبوده ایم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۶:۲۳   + ۳۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سرپرست سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور درباره اهمیت جنگل ها و پوشش گیاهی در حفظ منابع آبی کشور گفت: از 30 میلیون هکتار عرصه های زاگرس، نزدیک به 6 میلیون هکتار آن جنگل است و این جنگل ها تامین کننده 40 درصد آب کشور می باشند.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب استان در آیین افتتاح سه حلقه چاه طرح آبرسانی به شهر ها و روستاهای نوار مرزی شهرستان گنبد کاووس گفت: به سبب محدودیت در منابع آبی در گلستان هم اکنون با احتساب آب چشمه ها 98 درصد نیاز آبی شرب این استان از منابع زیرزمینی تامین می شود که خطر و تهدیدی بزرگ برای از دست دادن این ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۲۸    
نماینده مردم شاهرود در مجلس یازدهم تاکید کرد: به بهانه اشتغالزایی برای 1200 نفر در جاجرم، نباید منابع آبی شاهرود را به خطر بیاندازید.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مهندس حنیف رضا گلزار پژوهشگر حوزه آب و خاک در برنامه زمین 360 درجه اظهارکرد: قبل از پرداختن به مقوله حکمرانی آب و اصلاح آن در ایران باید به پیش نیاز آن یعنی حکمران آب بپردازیم. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۱:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا-معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: در قالب برنامه سازگاری با کم آبی کهگیلویه و بویر احمد تا افق 1405 می بایست در بیش از 58 میلیون متر مکعب از منابع آب زیرزمینی و سطحی استان صرفه جویی انجام شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۱:۰۴    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان با بیان اینکه برخی از کشاورزان نمی خواهند بحران کم آبی را درک کنند، گفت: امیدواریم امسال کشت این محصول در راستای حفاظت از منابع آبی کاهش یابد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
فیروز قاسم زاده سخنگوی صنعت آب کشور در برنامه روزنه رادیو گفت وگو درمورد وضعیت ذخایر آبی کشور گفت: ما در سال 1400 یک سال کم آبی را پشت سر گذاشتیم و متأسفانه این کم آبی امسال نیز تداوم پیدا کرده است. ...
فکر شهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
فکرشهر: ایران از نظر جغرافیایی در منطقه خشک و نیمه خشک کره زمین قرار گرفته است و بروز پدیده خشکسالی در سرزمین ما، دارای پیشینه ای تاریخی است که به اقلیم فلات ایران بازمی گردد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر هیات عالی رتبه دامپزشکی وزارت کشاورزی شیلات و منابع آبی کشور عمان و نماینده عمان در سازمان بهداشت جهانی دام از مرکز قرنطینه دام در بوشهر بازدید کردند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرانا، بنا به اعلام مسوولان ادارات متولی تامین و توزیع آب آذربایجان شرقی و بر اساس پیش بینی های انجام شده آنها، منابع آبی ذخیره شده استان در حدی است که امسال قطع آب در سال جاری وجود نخواهد داشت. البته به طور قطع میزان بارندگی و میزان مصرف [...]
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۸:۳۰    
این روزها نهادهای بین المللی از خشکسالی بی سابقه در بخش هایی از این کره خاکی خبر می دهند و امسال کنوانسیون مقابله با بیابان ز ایی ملل متحد نیز مشارکت همگانی برای عبور از خشکسالی و آثار ناشی از آن را سر لوحه کار خود قرار داده است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۷:۴۳    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری زاینده رود در حال احتضار است، سایر منابع آبی چهارمحال و بختیاری نیز حال و روز چندان مساعدی ندارند، برداشت های بی رویه، اجرای طرح های انتقال آب غیرقانونی و غیرکارشناسی در طول بیش از چند دهه گذشته، زاینده رود را به چنین وضعیتی دچار کرده است ...
پژوهشکده فضای مجازی   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۰:۵۵    
با آغاز هفته صرفه جویی در مصرف آب، نخستین محور رویداد بین المللی مهر آب ایران با عنوان آب و صنعت گردشگری در اتاق بازرگانی، صنایع، و معادن کشاورزی ایران برگزار شد. ...
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۹:۰۱    
با توجه به کاهش منابع آبی در کشور که به دلایل مختلف از جمله بی برنامگی در حوزه آب و منابع آبی حاصل شده است، آشفتگی در حوزه مدیریت و عدم وجود برنامه جامع و مناسب در حوزه توزیع آب به ویژه در بخش کشاورزی، آینده تیره و تاری را متصور است ...
قم نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۳:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
قم نیوز: ضرورت بازنگری در حقوق آب از نگاه فقهی و رفع تناقضات تقنینی در خصوص مدیریت منابع آبی در کشور در یک نشست تخصصی در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی در قم بررسی شد.