سه شنبه ۱۸ بهمنساعت ۲۱:۴۴Feb 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع آبی»

اعتبار نوین   ۲ ساعت پیش    
در معماری جدید استفاده از مواد و مصالحی که به کاهش مصرف و حفظ منابع آبی کمک کند، به کار گرفته می شود.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور آب و خاک وزارت جهادکشاورزی گفت: منابع آبی بسیاری داریم که بررسی تک تک آنها امکان پذیر نیست و منابع و هزینه بسیاری می طلبد تا میزان آب مصرفی در بخش کشاورزی از این طریق مشخص شود. اما وزارت نیرو می تواند با تحویل آب حجمی به کشاورزان مصرف دقیق آب را مشخص کند.
استانداری تهران   ۷ ساعت پیش    
سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی یک روز کاری با انسداد 8 حلقه چاه غیر مجاز از خروج 118 هزار و 260 متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی در حوزه عملکرد این امور جلوگیری شد.
تلنگر   ۱۰ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
در دوره پهلوی سیاست اصلاحات اراضی به عنوان یکی از بدترین راهبردهای معاصر ایران، زمینه ضربه کاری به مدیریت منابع آب کشور را هموار کرد.
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: توسعه توسعه گلخانه ها در این استان بدون منابع آبی جدید و صرفا با ظرفیت منابع قبلی و مدیریت نوین در حوزه آب محقق می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - استاندار کرمان مهمترین مشکل استان کرمان را کمبود منابع آبی اعلام کرد.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۹:۰۰   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصادی و توسعه روستایی گفت: رشد متوسط 8 درصدی اقتصاد در طول برنامه هفتم توسعه پیش بینی شده است. خبرگزاری میزان _ علی کیانی راد با بیان اینکه اولویت اصلی برنامه هفتم توسعه، پیشرفت اقتصادی توام با عدالت است ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۲۲:۰۱    
با توجه به قرار گرفتن در ایام دهه فجر، طرح جهاد آبرسانی در 1379 روستا افتتاح می شود. این مهم می تواند گامی بلند در مسیر تأمین عدالت اجتماعی باشد. طرح بزرگ جهاد آبرسانی بزرگ ترین پروژه عمرانی پس از انقلاب است که با هدف برقراری عدالت در تأمین منابع آبی و آبرسانی به هم وطنان در جای جای این سرزمین در ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۷:۰۹    
سخنگوی صنعت آب کشور می گوید اوضاع منابع آبی در برخی از شهرها به شدت وخیم است طوری که گفته می شود 88 درصد سدهای پنج گانه تهران یا سد زاینده رود خالی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۶:۴۵    
اصفهان-مرادمند؛رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: تغییر کاربری اراضی بلای جان کشاورزی کشور شده است به نوعی که این زمینها با دیوارکشی به قیمت چند میلیاردتومان به فروش می رسد که ارزش افزوده کاذب است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۳:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
سراب نیلوفر کرمانشاه در حاشیه روستایی به همین نام در 20 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه قرار دارد که در ماه های گذشته به دلیل خشکسالی و کاهش منابع آبی خشک شده بود اما با وقوع بارندگی های اخیر مجدد حیات خود را به دست آورده است ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، علیرضا مهاجر امروز (یکشنبه) در نشست خبری خود به مناسبت دهه مبارک فجر که در محل این وزارتخانه برگزار شد، افزود: براساس آمارها در سال های 56 و 57 تولید گندم کشور سه3 میلیون و 800 هزار تن بوده است. ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه تالاب های هامون، جازموریان و گاوخونی دارای بدترین وضعیت هستند، گفت: وضعیت هر تالاب نشانگر و شاخص عملکرد ما در مدیریت منابع آبی حوضه آبخیز مربوط به آن تالاب است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری گفت: به منظور آموزش کشاورزان و بهره برداران از منابع آبی استان دوره های آموزشی مصرف بهینه آب و انتخاب نوع کشت مناسب در شهرهای مختلف برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
شرکت آب منطقه ای اردبیل با آماده کردن بستر سرمایه گذاری در نظر دارد طرح های شناسایی شده در حوزه آب های معدنی، اراضی پیرامون سد ها و منابع آبی را جهت توسعه گردشگری به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار کند.
سلامت نیوز / ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۰:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر این که تالاب های هامون، جازموریان و گاوخونی دارای بدترین وضعیت در میان تمام تالاب های کشور از نظر میزان آبگیری هستند، گفت: وضعیت هر تالاب نشانگر و شاخص عملکرد ما در مدیریت منابع آبی حوضه آبخیز مربوط به آن تالاب است ...
دنیای معدن   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۷:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
دنیای معدن: حفاظت از محیط زیست یکی از مهم ترین دغدغه های سیاستگذاران در سالیان اخیر بوده و همین موضوع زمینه جدال دولت و معدن کاران در پروژه های مختلف را فراهم کرده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۷:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
بسیاری از دست اندرکاران بخش کشاورزی براین باورند که با وجود محدودیت منابع آبی کشور، اجرای کشت فراسرزمینی در افزایش بهره وری و کاهش هدررفت آب تاثیر بسزایی دارد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۲۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
حال وخیم این روز های منابع آبی و آمار هایی از کاهش بارندگی نسبت به مدت مشابه از یک سو و افزایش دما از سوی دیگر وضعیت منابع آبی تهران را با بحران روبرو کرده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۳:۲۱    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: کاهش سطح منابع آبی زیرزمینی منجر شده تا دشت کوهدشت بیشترین فرونشست زمین در استان را دارد .
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۲۲:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: توسعه کشت گلخانه به واسطه منابع آبی در کشور یکی از سیاست های دولت است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۲۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
اگرچه کاکتوس ها و ساکولنت ها می توانند در شرایط کمبود منابع آبی و تابش نور خورشید زندگی کنند، نکته کلیدی در نگهداری آن ها تامین نیازهای آبی این گیاهان است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۸:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان نماینده مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس برنامه قرار بود 30 درصد منابع آبی را از دریا تامین کنیم اما در خوزستان در این زمینه چه اتفاقی افتاد که همه بر کارون تلنبار شده ایم؟
پاون   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۲:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو با بیان اینکه حوزه انرژی خورشیدی کشور به صورت مستمر در حال تحول است، گفت: با فعالیت نیروگاه 10 مگاواتی دامغان بیش از 70 درصد برق مورد نیاز کل این شهر تامین می شود و اگر در کنار شهرها چنین نیروگاه هایی احداث شود ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۰:۵۱    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان سمنان با اشاره به برنامه های این شرکت در راستای حفظ منابع آبی گفت: طرح های گسترش سواد آبی در استان سمنان اجرا می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: بازار آب هم درحال اجرا است که به عنوان پیشران تحول دشت قزوین محسوب می شود و به بهره وری کشاورزی و تغییر شگفت انگیز در منابع آبی منجر می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان تالاب های خوزستان، پهنه های بومی ارزشمندی هستند که همیشه زندگی در آن ها جریان داشته است. همه می دانیم که حیات تالاب ها به آب وابسته است و اگر آب نباشد تالاب نیست اما در سال های اخیر خشکسالی و سوءمدیریت منابع آبی به هیچ تالابی رحم نکرده و حالا نفس این عرصه ها به شماره افتاده است.
آنا / وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۸:۰۰   + ۶۰ سایت دیگر  
علی اکبر محرابیان میزان پرشدگی سدهای کشور را بیش از 40 درصد اعلام کرد و افزود: امیداوریم با ذوب برف ها میزان پرشدگی سدها بهبود پیدا کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۸:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
تصفیه خانه مکانیزه روان آب بر روی مسیل باختر در منطقه 8 شهر تهران با هدف کاهش برداشت از منابع آبی در دست احداث است.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۴:۲۲    
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: برنامه جهاد کشاورزی این استان حداکثر بهره وری تولید محصولات با حداقل بهره برداری از منابع آبی است که اجرای آن اهتمام بر اجرای طرح احیا و پایدارسازی دشت قزوین است.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 17 رهاسازی 300 هزار قطعه بچه ماهی بومی در منابع آبی شهرستان خرمشهر با حضور معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه خرمشهر، ادارات شیلات، حفاظت محیط زیست، جهاد کشاورزی و تعدادی از آبزی پروران شهرستان خرمشهر برگزار شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - با وجود بارندگی های اخیر در کرمان همچنان این استان با مشکلات جدی در زمینه احیای منابع آبی مواجه شده و صرفه جویی در مصرف آب ضروری است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۳۴   + ۱۸ سایت دیگر  
وزارت منابع آبی عراق از برگزاری گفت وگو میان ایران و عراق در خصوص مشکلات آبی در اواسط ماه آینده میلادی خبر داد.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۸:۵۶   + ۳۱ سایت دیگر  
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: با پیگیری های به عمل آمده تاکنون 35 میلیارد تومان ردیف اعتباری برای حفاظت از خاک کشاورزی در نظر گرفته شده است. ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید. در جلسه دکتر زنگانه استاندار گلستان و اعضای مجمع نمایندگان استان با سردار جمال الدین آبرومند دبیر قرارگاه صندوق امام حسن مجتبی (ع) مقرر شد همکاری متقابل با هدف محرومیت زدایی در زمینه راه ...
ایانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۳۲    
قائم مقام موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور بهره گیری از منابع آبی پساب های کشاورزی، آبهای شور سواحل و زمین های نوار ساحلی را ضروری خواند.
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۲:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
اتحادخبر: حجم موجودی آب 20 سد مهم برای مصارف شرب و کشاورزی کشور از ابتدای سال آبی جاری (اول مهرماه) تا ابتدای بهمن ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بین 25 تا 75 درصد کاهش داشته است و تنها یک سد کاهشی بیش از 75 درصد را دارد ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
عملیات تخریب آب بندان های حاشیه رودخانه گرگانرود در حوزه روستا های بی بی شیروان و سلمان فارسی از توابع شهرستان گنبدکاووس آغاز شد. رودخانه گرگانرود از لحاظ تأمین منابع آبی نقشی مهم و حیاتی در استان گلستان دارد ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
بحران آب در کشور های عربی خاورمیانه هیچ راه حل میان مدتی ندارد آب مایه حیات بشر است. بسیاری از تمدن ها در نزدیکی منابع آبی رونق گرفتند. خاورمیانه هم از این قاعده مستثنی نیست و بسیاری از تمدن های باستانی پررونق در خاورمیانه حداقل در یک چیز مشترک بود و آن برخورداری از منابع آب فراوان بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۱۳    
کارشناس حفاظت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به تغذیه مصنوعی دشت شهرکرد، گفت: برای انجام این کار ساخت 2 حوضچه مصنوعی در دستور کار قرار گرفته است و با تزریق اعتبار این پروژه ها در آینده ای نزدیک به پایان می رسد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رشد و توسعه کشاورزی در هر منطقه به آب و هوا، اقلیم، منابع آبی و خاک آن منطقه بستگی دارد. توجه بیشتر به این عناصر در تولید باکیفیت تر و بازدهی بیشتر موثر خواهد بود و کشاورزی پایدار در آن منطقه را رقم خواهد زد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
جبیر آهوی بومی ایران بوده که کاهش منابع آبی زیستگاهش، جمعیت این گونه با ارزش را تحت تأثیر قرار داده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
همدان- توسعه کشت گلخانه ای به عنوان جایگزین کشت سنتی طرحی موفق دربازآفرینی منابع آبی و راهکاری مطمئن درمهار هزینه های سربار تولیدات کشاورزی است این جمله سطری از یادداشت فاطمه بختیاری است که می خوانید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
رودخانه گرگانرود از لحاظ تأمین منابع آبی نقش مهم و حیاتی را در استان گلستان دارد. کشاورزان منطقه آب مورد نیاز مزارع کشاورزی را از طریق این رودخانه تأمین می کند. در سنوات گذشته تعدادی از افراد اقدام به احداث آب بندان در بستر رودخانه کرده اند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی البرز با بیان اینکه میانگین بارش در استان البرز نسبت به وضعیت نرمال با کمبود 76 میلیمتری مواجه است، گفت: در این وضعیت کمبود منابع آبی در ماه های آینده دور از انتظار نیست.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۵۱    
سد سفیدرود امسال در سخت ترین سال خشکسالی خود به سر می برد. منابع آبی این سد از 4استان بالادستی حوضه آبریز در حالی تامین می شود که در سال آبی گذشته، حال و آینده به لحاظ بارش وضعیت مناسبی ندارند.
سلامت نیوز / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۳۱   + ۴۴ سایت دیگر  
نماینده مجلس گفت: رئیس جمهور به وزارت امور خارجه تکلیف کرده که هر چه سریع تر با اتمام حجت به افغانستان حقابه هیرمند را بگیرند.
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه، دکتر محمد طیب صحرایی در نشست سه ساعته مدیریت منابع، ظرفیت ها و چالش های آبی استان که صبح پنج شنبه در استانداری برگزار شد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی سرپرست فرمانداری شهرستان زرندیه افزایش ظرفیت دانشگاهی و تقویت بهره وری علمی در قالب ارتباط موثر با صنعت و کشاورزی، خروج کامل از کشاورزی سنتی، الزام صنعتگران به بازچرخانی پساب را از جمله راهکارهای جبران بخشی از کمبود منابع آبی در شهرستان دانست.