یکشنبه ۲۴ تیرساعت ۱۸:۰۴Jul 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارشناس اقتصادی»

تجارت نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، بازارهای مالی با پشتوانه دلار در روند کاهشی قرار گرفتند، اما تثبیت قیمت طلای جهانی بالای مرز 2400 دلاری، بازار طلای داخلی رشد محدودی پیدا کرد ...
کاووسی کارشناس اقتصادی گفت: ریزش دلار در این مقطع تحلیل اقتصادی ندارد. بازار ارز و طلا در کشور ما بر اساس اخبار و اتفاقات مثبت و منفی، دچار نوسان می شود. دلار به شدت پتانسیل رشد دارد و نمی توان به ریزش آن امیدوار بود.
حمیدرضا جیهانی؛ کارشناس اقتصادی ، در گفت وگو با خبرنگار ایبنا با اشاره به اینکه یکی از موفقیت های رئیس کل بانک مرکزی در یکسال گذشته مدیریت بازار ارز است، اظهار کرد: نرخ ارز در یک سال گذشته کمتر از 20 درصد افزایش یافته و این در حالی است که در چند ماه گذشته شاهد انواع التهاب های سیاسی ...
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۴:۱۰    
توصیه های یک کارشناس اقتصادی به رئیس جمهور منتخب درباره وعده های 15 ساله توسعه سواحل مکران که به همچنان به آینده موکول می شود.
بازار نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به سهم بخش کشاورزی در مصرف برق و همچنین ناتراز های موجود در این حوزه به برخی از راهکار های حل این مسئله پرداخت
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی می گوید: نمی توان اقتصاد را به مکاتب مختلف اقتصادی مدیریت کرد. می توان دولت فراجناحی سیاسی ایجاد کرد چنانکه دولت های ائتلافی در بسیاری از کشورهای جهان مثل فرانسه و انگلستان وجود دارد، اما نمی توان اقتصاد یک کشور را شترگاوپلنگ دید.
صدای ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۲ - ۱۸:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
قیمت دلار در هفته سوم تیر به طور پیوسته ریتم کاهشی داشت و با افت سه هزار تومانی و کاهش بازدهی 5.05 درصدی همراه بود. در آخرین معامله روز پنجشنبه 21 تیر دلار در نیمه ابتدایی کانال هشتم از کریدور پنجم به کار خود پایان داد. تحریم ها رفع می شود؟ ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۲ - ۰۰:۴۷    
یک کارشناس اقتصادی گفت: مشارکت مالیات دهندگان ذیل تبصره ماده 100 در این موضوع که مالیات پرداختی شان در کجا هزینه شود، به لحاظ روانی اثرگذاری خوبی خواهد داشت. هر چقدر مصارف مالیات بیشتر با اطلاع مردم و به انتخاب مردم تعیین شود به نفع کشور و نظام مالیاتی است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
قریب به 15 سال است که توسعه سواحل مکران در بیان مسئولان نظام، رسمیت یافته و وعده توسعه موکول به آینده می شود، در همین زمینه یک کارشناس اقتصادی خطاب به رئیس جمهور منتخب عنوان کرد که برای به حرکت درآمدن قطار توسعه در آن منطقه چه برنامه ای خواهند داشت؟
اگرچه لازم نیست همه تیم اقتصادی دولت اقتصاددان باشند؛ ولی لازم است که حداقل کارشناس اقتصادی باشند. کارشناس اقتصادی علاوه بر تسلط بر علم اقتصاد که شامل اقتصاد خرد و کلان و روش های کمی از جمله اقتصادسنجی است ...
صدای بورس   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۱۰:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: با توجه به اینکه کشور متاسفانه در سال های گذشته با تلاطمات ارزی جدی دست و پنجه نرم کرده نیازمند توجهی جدی به دیپلماسی ارزی در راستای ثبات بخشی به بازار ارز و به تبع آن اقتصاد کشور هستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۰۸:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی با بیان این که اگر یک کارگر حقوق خود را 34سال پس انداز کند و هیچ خرجی نکند, می تواند صاحب یک آپارتمان 60متری شود گفت: یکی از اولویت های دولت چهاردهم باید برنامه ریزی برای تامین مسکن قشر های ضعیف باشد و این زمان را به 10 سال کاهش دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: باید مداخلات دولتی در اقتصاد را ساماندهی کنیم و به عبارتی قیمت گذاری دستوری در یک کالا باید با منطق انجام شود.
بازار نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با تشریح ویژگی های تیم اقتصادی دولت چهاردهم، جناحی نبوده اعضای آن را به عنوان یکی از ضرورت های لازم برای این تیم برشمرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بررسی مهم ترین اولویت های اقتصادی دولت چهاردهم، تاکید کرد دولت ابزارهای لازم برای اصلاحات اقتصادی را در اختیار دارد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۰:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: آرامش بازار ارز ماحصل دیپلماسی ارزی است که با هدف بازگشت آرامش و ثبات به بازار از سوی بانک مرکزی دنبال شد.
صبح قزوین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۰۹:۵۱    
کارشناس اقتصادی گفت: توسعه کشاورزی یکی از راه های تاثیرگذار در بهبود بهره وری کشاورزی است، در واقع سرمایه گذاری در توسعه کشاورزی نه تنها باعث رشد تولید می شود بلکه به کاهش نابرابری درآمدی در روستاها کمک می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۰۸:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: در رابطه با اهمیت دلارزدایی از ارز های مسافرتی باید اشاره کرد که این موضوع در چندین جهت خرد و کلان بسیار حائز اهمیت است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۶:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس اقتصادی با بیان اینکه یکی از نقاط قوت دولت شهید رئیسی توجه به حمایت های اجتماعی است، گفت: نقاط قوت برنامه های شهید جمهور در دولت جدید باید استمرار پیدا کند تا شاهد ارتقای بخش تولید و اقتصاد در کشور باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۵:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی پیشنهاد کرد که برای استفاده از صاحبان ایده در اداره کشور و انجام اقدام عملی برای اهداف شعار سال تشکیل سازمان ملی ایده یابی باید در صدر برنامه های اولویت دار دولت آینده باشد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۰:۱۵   + ۲۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی اظهار داشت: اطلاعات بانکی ما هم آنقدر محکم نیست که قابل ردیابی نباشد و نیازی نیست که از طریق FATF به این اطلاعات برسد و مسیرهای بسیار بیشتری وجود دارد که به راحتی از طریق آن به این اطلاعات دست پیدا کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۰۹:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: ایجاد هرگونه توافق و پیمان پولی دو جانبه در عرصه بین المللی با کشورهای مختلف به سود ایران است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۱:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است تا زمانی که اقتصاد ایران بزرگ تر نشود و رتبه آزادی اقتصادی بهبود پیدا نکند، سلطه ذی نفعان بر اقتصاد کشور ادامه خواهد یافت.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۰:۴۰    
کارشناس اقتصادی با بیان اینکه از دولت چهاردهم انتظار داریم موضوع مهاجرت اتوبوسی و قطاری مدیران به وزارتخانه ها و سازمان ها را متوقف کند، گفت: دولت چهاردهم باید به صورت ویژه بحث بازطراحی نظام شایسته سالاری در مجموعه قوای حکمرانی در دستورکار قرار دهد.
اقتصاد آنلاین / رویداد 24   ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ - ۱۱:۳۳   + ۷۹ سایت دیگر  
تا زمان صدور احکام، افزایش قطعی حقوق بازنشستگان مشخص نیست.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ - ۱۳:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی در گفت وگو با تجارت نیوز گفت، به نظر می آید در دولت مسعود پزشکیان، تخصص محوری جایگزین وفادارمحوری در اقتصاد ایران شود.
بازار نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ - ۱۲:۲۲    
یک کارشناس اقتصادی طی یادداشتی تحلیلی به موضوع دلاریزه شدن اقتصاد کشور ها و تاثیر این موضوع بر مولفه های توسعه مالی در یک اقتصاد در حال توسعه پرداخت.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۱۹:۰۶    
امیر محمد گلوانی، کارشناس اقتصادی گفت: دولت باید به جای ریختن پول نفت در بودجه، یک صندوق ثروت ملی ایجاد کند تا هم پویایی اقتصاد بیشتر شود و هم از طریق تخصیص یارانه نقدی بیشتر، عدالت را بیشتر کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۱۲:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس اقتصادی گفت: افزایش صادرات انرژی نه تنها به افزایش چشمگیر ذخایر ارزی کشور کمک کرده، بلکه باعث رشد 275 درصدی در وصول درآمدهای ارزی حاصل از صادرات نفت خام و میعانات گازی نیز شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۰۷:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی می گوید: وقتی کشوری عضو اف ای تی اف نباشد هیچ شبکه ی بانکی کشور دیگری مراودات مالی خود را با او برقرار نخواهد کرد، حتی اگر آن کشور هم پیمان باشد، چون مبادله با کشوری که عضویت ندارد مجازات دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۱۵:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
سبزعلیپور کارشناس اقتصادی گفت: به مردم عزیز و فعالان اقتصادی ایران توصیه میکنم که کسی را انتخاب کنید که واقعاً دغدغه اقتصاد ایران و معیشت مردم را داشته باشند نه دغدغه اقتصاد جیب شان را.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۱۱:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
روند قیمت در بازارهای مالی طی روزهای اخیر در انتظار مشخص شدن نتیجه انتخابات است و علاوه برآن نسبت به اظهارات نامزدهای ریاست جمهوری نیز حساس شده است. مجتبی دیبا، کارشناس اقتصادی در گفت وگو با تجارت نیوز روز شنبه را زمان مناسبی برای روشن شدن روند قیمت در بازرهای مالی دانست.
نامه نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۰۷:۵۸    
یک کارشناس اقتصادی تیم اقتصادی پزشکیان را ترکیب تجربه و دانش و تیم اقتصادی جلیلی را هپروت محض می داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۲۳:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان این که برآورد این است که 50 درصد تورم کنونی به دلیل تحریم هاست، می گوید: من فکر می کنم به جز یک اقلیت کوچک، اکثریت بزرگی امروز در حکومت و در مردم، خواسته اصلی شان رفع تحریم ها است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۲۳:۴۲    
یک کارشناس اقتصادی تصریح کرد: من فکر می کنم رفع فیلترینگ امروز یک خواسته مهم است و دومین موضوعی که شاید بعد از رفع تحریم ها، روز 15 تیر باید راجع به آن تصمیم گیری شود، ادامه فیلترینگ و یا رفع فیلترینگ است!
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۲۲:۱۰    
کارشناس اقتصادی گفت: به جز یک اقلیت کوچک، اکثریت بزرگی امروز در حکومت و در مردم، خواسته اصلی شان رفع تحریم ها است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۲۳:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
مسئول ستاد مردمی سعید جلیلی، گفت: در دولت آقای جلیلی خرید و فروش اسکناس ممنوع خواهد بود و تنها باید با حساب ارزی مبادلات انجام می پذیرد.
یک کارشناس اقتصادی گفت: میرزایی تصریح کرد: برخی از کشورهای اطراف ایران تا حدود 80 میلیارد دلار توانستند سرمایه گذاری خارجی جذب کنند، اما در مقابل ما سالانه 20 میلیارد دلار هم سرمایه مان را فراری دادیم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۷:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی در رابطه با مناظره اقتصادی میان دو نامزد ریاست جمهوری گفت: هیچ کدام از دو نامزد پاسخ قانع کننده ای به پرسش های اقتصادی مطرح شده، نداند و به نظر می رسید برنامه اقتصادی هر دو نامزد نامشخص است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۷:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: کسانی که الان دارند پول پاشی می کنند و بسته غذایی به گروهی از مردم می دهند، همان هایی هستند که عیدی معلولان را امسال ندادند، همان هایی هستند که بدهی شان را بابت خرید تضمینی گندم ندادند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۶:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است: به نظر من برای ایران ادامه زندگی در تحریم غیرممکن است. نه این که نمی شود، ولی دیگر اسم آن زندگی نیست؛ مرگ تدریجی است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: ما مخالف حبابی کردن بورس هستیم و امروز می بینیم فردی در مناظره در دوربین نگاه می کند و نام مرا می برد و مشکل بورس را به من نسبت می دهد ...
بازار نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی طی یادداشتی تحلیلی به سناریو های محتمل پس از اجرای فرآیند دلاریزاسیونِ اقتصاد های در حال توسعه پرداخت.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۳:۴۴   + ۲۲ سایت دیگر  
گروه اقتصادی:یک کارشناس اقتصادی گفت: متاسفانه در ایران دولت ها در بسیاری از مواقع، برای توجیه عملکرد ضعیف خود، در بیان و ارائه آمار عملکرد خود سفسطه می کنند.به گزارش خبرآنلاین، مرتضی عزتی گفت:واقعیت این است که تورم در دولت سیزدهم افزایش یافته است. ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: نظر من این است که تایید صلاحیت اصلاح طلب شش دانگ و خالصی مثل پزشکیان چراغ سبز و آمادگی خود هسته حاکمیت برای تغییر در این شرایط حساس کنونی است و فهم این موضوع، کارزار تحریم انتخابات را که مدعی عدم امکان تغییر است را بی معنا می کند.
سفیر افلاک   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۲:۲۰    
کارشناس اقتصادی با بیان اینکه نقض کننده برجام طرف آمریکایی و غربی بوده و نه ایران گفت: در قضیه برجام ملت ایران طلبکار هستند.
بازار نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی طی یادداشتی تحلیلی به موضوع دلاریزه شدن اقتصاد کشور ها و تاثیر این موضوع بر بهبود و تشدید تنش در ساختار اقتصادی کشور های در حال توسعه پرداخت.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۰:۰۲   + ۳۲ سایت دیگر  
موضوع انتخابات ریاست جمهوری در یک ماه اخیر بیشترین تاثیر را بر روند قیمت در بازارهای مالی گذاشت. با وجود اینکه انتظار می رفت دلار با نوسانات محدود، روزهای منتهی به انتخابات را سپری کند، اما رشد انتظارات تورمی، این اسکناس را در کریدور بالاتر نشاند ...
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۰۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بررسی اظهارات کاندیداهای انتخابات در مورد رشد اقتصادی هشت درصدی، دستیابی به این هدف را بسیار بعید دانست.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اصفهان - یک کارشناس اقتصادی گفت: پزشکیان باید در زمان باقی مانده از انتخابات به ویژه در مناظره پایانی صراحتاً نسبت خود را با دولت اصلاحات و عملکرد اجرایی که در آن دولت داشته را مشخص کند.