شنبه ۰۵ فروردینساعت ۰۹:۴۷Mar 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارشناس اقتصادی»

خبرگزاری برنا   ۱۹ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: افزایش سود بانکی با کاهش التهاب ارزی آرامش و ثبات را در اقتصاد افزایش خواهد داد و کنترل تورم را آسان تر خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۳:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با تأکید بر اینکه هنوز مردم حضور جدی در بخش اقتصاد ندارند، گفت: عدم رشد تولید را باید حضور بخش خصولتی ها در اقتصاد عنوان کرد این بخش نباید رقیب بخش خصوصی باشند بلکه باید در کنار همدیگر مشکلات را مرتفع نماید.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۳:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به رکود تورمی عمیق در کشور، گفت: تغییر این روند با سیاست های اقتصادی غیرممکن است و تا ساختارهای سیاسی دچار تغییرات نشود، این روند ادامه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به روشهای کاهش پایدار تورم، جلوگیری از شوک های تورمی را رکن اصلی کنترل تورم و همچنین بلای جان این روزهای اقتصاد ایران دانست.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: تحرک بخشی به حوزه مسکن راهکار بسیار مهمی برای تحقق بخشی از شعار امسال است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۶:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: یک کارشناس اقتصادی گفت: هر چه ارتباط با کشورهای همسایه و دیگر کشورها توسعه یابد، فضای سرمایه گذاری در کشور فراهم و اقتصاد به مردم سپرده شود، تولید رشد و تورم کنترل خواهد شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۵:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی و عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی دو سناریو را برای روند تورم ایران در سال آینده محتمل شده است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی در پیش بینی نقدینگی و تورم در سال 1402 سه سناریو در نظر گرفت و گفت: در بدبینانه حالت تا پااین سال 1402 نقدینگی به میزان 40 درصد افزایش می یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی معتقد است، مهار تورم و رشد تولید، دو شعاری است که در اقتصاد ما باهم تناسب و همسویی دارد و گام برداشتن در جهت رشد تولید می تواند به مهار تورم منجر شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است، اقتصاد ایران به صوتر سنتی درگیر ناترازیهای مختلف است، برای مهار تورم باید سه منبع اصلی ایجاد ناترازی مالی دولت مرتفع شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: متنوع سازی روش های فروش نفت همواره موضوع مهمی برای سیاست گذاران است و گواهی سپرده کالایی می تواند اقدامی موثر در این ارتباط باشد، این گواهی یک ابزار فروش نفت است و دارندگان این گواهی مالک یک بشکه نفت می شوند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: با مهار تورم حرکت منابع به سمت تولید تشویق می شود و رشد تولید منجربه افزایش عرضه کالا و کاهش تورم خواهد شد.
مرآت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: تورم موجود در این سال ها باعث آسیب دو قشر تولیدکننده و مصرف کنندگان شده و همین مسئله نشان دهنده اهمیت نامگذاری سال جدید و تدبیر رهبر انقلاب در این زمینه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۷:۳۴   + ۱۹ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: سیاست های پولی در کوتاه مدت موجب کنترل تورم می شود، اما در طولانی مدت باید بستر تولید فراهم شود، باید به سمت پایداری و توسعه تولید حرکت کنیم و این تکلیف سنگینی بر روی دوش دولت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۳:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: سیاست های تورم زا که معیشت مردم را دچار خسران می کنند باید متوقف شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی با بیان اینکه توسعه سرمایه گذاری و افزایش ظرفیت های تولیدی در بلندمدت منجر به رشد تولید و رفاه اجتماعی می شود، گفت: وضعیت فعلی تورم ناشی از مجموعه عواملی است که از سال های گذشته در اقتصاد ایران شکل گرفته و درمان قطعی آن نیازمند زمان است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۹:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: اعطای کالا برگ به مردم به جهات مختلفی بهتر است چرا که پول کمتری نسبت به یارانه نقدی بابت تهیه و تامین کالای اساسی می پردازند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۸:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: نظام بانکی با خلق پول بی ضابطه، موتور محرک رشد تورم در کشور است و اگر منابع مالی این موتور محرک به حوزه تولید هدایت نشود، مهار تورم اتفاق نمی افتد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۸:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: شاخص فلاکت نشانگر میزان سختی است که به افراد در یک جامعه تحمیل می شود چرا که برای تعیین این شاخص از محاسبه همزمان نرخ بیکاری و نرخ تورم به عنوان شاخصه اصلی در اقتصاد حاصل می شود و با وضعیت فعلی تا پایان سال 1401 شاخص فلاکت در کشور به بالای 60 درصد می رسد.
برترین ها / فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۵:۵۲   + ۲۶ سایت دیگر  
متوسط نرخ ارز با بررسی ما برای امسال 32 هزار تومان بود الان نیز همین است و برای سال آینده با ادامه تورم 45 درصد در ایران این عدد 40 درصد رشد خواهد کرد و میانگین معدل آن بین 45 تا 50 هزار تومان خواهد بود. تا وقتی تورم در اقتصاد ایران هست، کاهش ارزش ریال متداول خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۲:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: اگر از تولید داخل به صورت منطقی و مستمر حمایت شود و تولید تقویت شود، تولید به صورت خودکار تورم را کنترل می کند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۰:۱۹   + ۳۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی اظهار داشت: اگر ایران نتواند مشکلات تحریم و مشکلات اقتصادی و به دنبال آن مشکلات و شرایط سیاسی را حل کند، تنش های داخلی شدت می گیرد و به همین دلیل رفتار عاقلانه این است که مشکل تحریم و برجام را به هر نحوی حل کند.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
سال 1401 در حالی به پایان رسید که یک کارشناس اقتصادی معتقد است که اگر سیاست های کشور به همین منوال ادامه یابد، سال 1402 نیز کشور دچار بحران اقتصادی می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر لزوم جلوگیری از فعالیت های بخش غیرمولد اقتصاد، گفت: با پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی، می توان به هدف مهار تورم و رشد تولید دست یافت.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: توافق ارزی با امارات به تسهیل تجارت خارجی و ثبات بازار ارز منجر خواهد شد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، حسین محمودی اصل، کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا تصریح کرد: تدابیر بانک مرکزی در خصوص بازار دوم نیما موجب شده است تا ریسک سرمایه گذاری در بازار دلار و طلا افزایش یابد. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت:سال جدید باتوجه به پیش بینی هایی که درباره تورم شده است، وضعیت بازار خودرو بدتر خواهد شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: به طور کلی قیمت نهایی مسکن تابعی از قیمت زمین، هزینه جوازها، حق الزحمه خدمات مهندسی، قیمت مصالح ساختمانی است. اما عواملی که می توانند تاثیر به سزایی برای کاهش قیمت مسکن در شرایط فعلی داشته باشند، یکی مدیریت تقاضا بر اساس اشتغال در نواحی غیر شهری ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
فرزاد وجیهی کارشناس اقتصادی و مشاور کمیسیون اشتغالزایی مجمع ملی جوانان کشور از سوی همایش کارآفرینان جوان ایران تقدیر شد.
مرور نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۵۹    
یک کارشناس اقتصادی گفت: در سال های گذشته عملکرد بخش خصوصی باعث مخدوش شدن روابط بخش خصوصی با سایر قوا شده است، به همین دلیل باید این مساله ترمیم شود.
ارانیکو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی عراقی قیمت کلی واردات عراق در سال 2022 را اعلام کرد و گفت که این کشور در سال 2022، گاز ایرانی را با قیمت 1.97 میلیارد دلار وارد کرده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۷:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی حامی دولت سابق در مجادلات سیاسی، این بار مدعی شد دولت سیزدهم، دنبال تدوین بودجه انبساطی است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
محمدرضا عبداللهی در گفت وگوی با ایران اکونومیست اظهار داشت: سبد معیشت، هزینه مسکن و سایر موارد اقتصادی در بخش های مختلف کشور متفاوت است و باید این امر در تعیین دستمزد کارگران لحاظ شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی می گوید ایران ظرفیت کافی را برای تحقق رشد اقتصادی سریع و مستمر با توجه به تاکیدات رهبری دارد.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۲:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
پیمان مولوی در یادداشتی با عنوان چرا بازارها کساد است در روزنامه تعادل نوشت: چرا بازارهای مصرفی در شب عید کساد است و رونق همه ساله در روزهای پایانی سال مشاهده نمی شود؟ به این پرسش از چند زاویه می توان پرداخت و پاسخی برای آن تدارک دید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی اعلام کرد دلیل تاکید رهبری بر رشد اقتصادی مستمر این است که در صورت تداوم نداشتن رشد اقتصادی، دستیابی به توسعه و رفاه غیر ممکن است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۶:۰۰    
یک کارشناس اقتصادی گفت: زمانی که یک خودرو با کیفیت با سابقه 80 ساله وارد کشور می شود؛ سرمایه گذاران به این نتیجه می رسند که فعالیت به کمک شرکت های دانش بنیان و ساخت خودرو از صفر هیچ بازاری نخواهد داشت و انگیزه های خرید خودروهای داخلی از بین می رود.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۰۵   + ۲۸ سایت دیگر  
می متالز - یک کارشناس اقتصادی گفت: در برهه ای که تحریم ها وجود دارد نمی توان با راه حل های گذشته نرخ ارز را کنترل کرد و باید به فکر راه های جدید برای کنترل نرخ ارز باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی تاکید کرد ایران براساس شاخص برابری قدرت خرید دارای یک اقتصاد نسبتا بزرگ است.
راه امروز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: در صورتی که شاهد تغییرات یا بهبود فناوری باشیم یا تغییرات ساختاری و نهادی و ارتقای بهره وری رخ دهد، می توان گفت رشد های اقتصادی ارزش واقعی یا ارزش معنایی پیدا کرده اند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۲۰   + ۱۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه در حال حاضر رشد قیمت ها تابعی از انتظارات تورمی است نه مدیریت اقتصادی، گفت: دولت باید از فرصت پیش رو بهره برداری لازم را کرده و ناترازی ها را از بین ببرد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، سید جواد درواری، کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا گفت: در اوایل اسفند ماه سال جاری نرخ دلار تا محدوده 60 هزار تومان افزایش یافت و پس از آن با خبر همکاری کشور با آژانس بین المللی انرژی اتمی افزایش نرخ دلار متوقف و روند نزولی به خود گرفت و با خبر توافق ایران و ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
حق شناس؛ کارشناس اقتصادی گفت: بانک ها از سپرده های مردم ارتزاق می کنند، اگر مردم سپرده گذاری کنند، بانک ها امکان ارائه تسهیلات را خواهند داشت. دولت به جای مداخله در فعالیت بانک ها باید فقط سیاست گذاری داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: نرخ تعادلی دلار از کانال 40 هزار تومان هم کمتر است و باز هم نرخ فعلی جای کاهش دارد با این حال حتی اگر روی 40 هزار تومان هم متوقف بماند، باز هم به قیمت تعادلی نزدیک خواهد بود.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۱۸    
کارشناس اقتصادی گفت: وارادت خودرو در شرایط فعلی دیگر تاثیری برای بهتر شدن بازار خودرو نخواهد گذاشت، این روش ممکن است در کوتاه مدت تاثیر جزئی داشته باشد.
حیات   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۴۲    
به گفته فرزانی ، نیاز است موضوع استقراض از بانک مرکزی، اضافه برداشت از بانک ها، خلق پول توسط بانک ها با هدف کنترل نقدینگی، مورد بررسی قرار گیرد که در دولت سیزدهم شاهد تلاش بانک مرکزی در این زمینه بوده ایم.
سلام نو / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۳۶   + ۳۸ سایت دیگر  
به گفته نادر بذرافشان رییس اتحادیه طلا و جواهر، شرط رسیدن قیمت سکه به 20 میلیون تومان را تخلیه حباب 5 میلیون تومانی با عرضه بیشتر سکه به بازار اعلام کرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۲:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی درباره وضعیت بازار سرمایه در سال 1402 گفت: طبق شواهد و قرائن پیش بینی های امید بخش برای بازار سرمایه در سال 1402 وجود دارد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی به اشاره به اضافه شدن مالیات بر مجموع درآمد به بودجه سال آینده گفت: برای اصلاح نظام مالیاتی نیازمند یک لایحه مجزا هستیم و نمی توانیم به طور قطره چکانی این موارد را در بودجه بیاوریم.