جمعه ۰۸ مردادساعت ۱۲:۴۰Jul 2021 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارشناس اقتصادی»

ایبنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است دلار 4200 تومانی باید برای واردات کالایی باشد که پس از ورود به کشور مستقیما به دست مردم می رسد.
ایبنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است: اگر فضای درست اقتصادی داشته باشیم و موسسان و مدیران بانک ها نیز افراد حرفه ای و متخصص باشند، خود به خود بانکداری خصوصی هم توسعه می یابد و بانکداری موفقی شکل خواهد گرفت.
ایبنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به مسئولیت دولت آینده در مدیریت منابع ارزی کشور و توزیع عادلانه ارز گفت: با اصلاح پذیری و ظرفیت سازی جدید و با استفاده از فناوری های نوین می شود این چالش ها را برطرف کرد.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۴:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
این کارشناس اقتصادی گفت: تورم پدیده ای منفی برای اقتصاد کشور ها محسوب می شود که از طریق تزریق پول به وجود می آید، بنابراین از آنجا که سیستم بانکی تحت تاثیر مداخلات کشور قرار می گیرد، با افزایش این حجم مداخلات، هزینه ها افزایش می یابد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۳:۱۳    
حجت الله صیدی، کارشناس اقتصادی و مدیرعامل بانک تجارت، در کلاب هاوس خبرآنلاین که با موضوع " ایده های اقتصادی دولت رییسی وامدار کدام تفکر اقتصادی است " برگزار شد؛ گفت: تجربه نشان داده است که در این چند سال قبل از اینکه پیرو یک مکتب اقتصادی و تفکر اقتصادی باشیم باید برنامه اقتصادی داشته باشیم.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۳:۰۹    
یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر داده های آماری گفت: بانک های خصوصی طی سال 98 و 99 هیچ کمکی به دولت نکردند اما به ترتیب 87 و 47 هزار میلیارد تومان در این دو سال از بانک مرکزی استقراض کردند و نقشی بزرگ در رشد نقدینگی داشتند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به این که دولت سیزدهم در حوزه اقتصاد یک مجمع الجزایر از افراد است گفت: رئیس جمهور کمتر از یک سال با تعمیق بحران اقتصادی مجبور به تغییر در کابینه اقتصادی خواهد شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: حجم دولت در اقتصاد ما از 80 درصد عبور کرده است و بنا به برخی شنیده ها، حجم دولت در اقتصاد ما از حجم دولت در اقتصاد شوروی سابق حتی بالاتر رفته و این یک علامت هشدار است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۰:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی با اشاره به مشکل اصلی بخش مسکن که تامین زمین است، گفت: دولت باید زمین رایگان در اختیار مردم قرار دهد تا خود به ساخت و ساز اقدام کنند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: عدم اجماع نخبگان اقتصادی و سیاسی بر سر مسایل کلیدی اقتصاد ایران موجب شده که اصلاحات ساختاری و نهادی به تعویق بیفتد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۷:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان این که اقتصاد ایران به شدت از بسته بودن رنج می برد، گفت: شما اگر بهترین نوبلیست های اقتصادی را در اقتصاد بسته به عنوان مشاور دعوت کنید، کاری نمی توانند بکنند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۰:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: دولت جدید در اولین اقدام باید سیاست های ارزی را اصلاح کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است که تا زمانی که عدالت در اقتصاد حاکم نشود اقتصاد اسلامی معنا پیدا نخواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۸:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: اگر می خواهیم رشد و توسعه اتفاق بیفتد نیازمند بازبینی در عرصه تجارت خارجی هستیم.
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۶:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: : امروز 10 میلیون خانوار ایرانی زیر خط فقر آمده، پس بخشی از طبقه متوسط نیز زیر خط فقر زندگی می کنند که این نتیجه استراتژی غلط ما است .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: از جمله راهکار های بهبود وضعیت فعلی سرمایه گذاری در کشور، برگشت به برنامه و سیاست های کلی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
حیدری کارشناس اقتصادی نرخ بازدهی اوراق قرضه در آمریکا را در رابطه مستقیم با دلار می داند و پیشنهاد داد که تفاوت سود دهی اوراق قرضه دو کشور مختلف در فارکس را در نظر بگیرند.
ارانیکو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: اگر رویه سیاست گذاری ها به شکل فعلی ادامه یابد پیش بینی می شود حجم نقدینگی به 4800 تا 5 هزار هزار میلیارد تومان برسد.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خاورستان، عبدالمجید شیخی کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار مرآت در رابطه با تورم افسار گسیخته در دولت دوازدهم گفت: تورم موجود در کشور یک عامل چند وجهی و محصول یک پدیده رفتاری است و مواردی مانند فریدمن و امثال آن القائات نظام سرمایه داری غرب است که اگر حجم نقدینگی بالارود بلاواسطه تورم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: جنایتی را که بانک های خصوصی در اقتصاد ایران کردند، صدام نکرد. آنها پول های کشور را در پروژه هایی مانند ایران مال نابود کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه مجموع فرار و معافیت مالیاتی بین 300 تا 600 هزار میلیارد تومان تخمین زده می شود، گفت: مالیات بر عایدی سرمایه راه حل اخراج سوداگران و سفته بازان از بازار است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه تورم پدیده ای است که از طریق تزریق پول به وجود می آید، گفت: بدون توسعه بخش خصوصی واقعی و کوچک سازی دولت، امکان کنترل تورم وجود نخواهد داشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۰۵    
حیدری کارشناس اقتصادی اصلی ترین تفاوت اوراق مشارکت در ایران با اوراق قرضه در آمریکا را میزان سودی دانست که اوراق مشارکت در ایران دارند. حیدری این سود را کمتر از حد تورم دانست.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بهره برداری از روش های حکومت داری خواجه نظام الملک، الگوی مناسبی را برای کشورداری رئیس جمهور منتخب پیشنهاد کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۷:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر داده های آماری گفت: بانک های خصوصی طی سال 98 و 99 هیچ کمکی به دولت نکردند اما به ترتیب 87 و 47 هزار میلیارد تومان در این دو سال از بانک مرکزی استقراض کردند و نقشی بزرگ در رشد نقدینگی داشتند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۲۶    
حیدری کارشناس اقتصادی اوراق قرضه ایالات متحده آمریکا را برگه هایی دانست که دارندگان اوراق بر اساس آن پولی به دولت فدرال قرض می دهند تا با آن فعالیت اقتصادی انجام و سود آن به صاحبان اوراق تعلق گیرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۰۳    
یک کارشناس اقتصادی گفت: در دولت آقای رئیسی برای همه مشکلات اقتصادی تدابیری اندیشیده و کارگروه های تخصصی عملیاتی و اجرای برای کنترل و مهار تورم پیش بینی شده است.
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه، دومینوی سلسله وار افزایش هزینه ها هنوز ادامه دارد گفت: دولت سیزدهم مراقب تبعات کسری بودجه باشد.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
نقدینه - یک استاد دانشگاه گفت: حل مشکل تورم به سادگی محتمل نیست و برای انجام این کار در وهله اول باید مسئله تحریم ها و FATF برطرف شود. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، مرتضی افقه ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی اظهار کرد: اگر تمام 300 هزار میلیارد تومان کسری بودجه دولت با چاپ پول تامین شود، تورم سالانه 70 تا 80 درصد می شود اما اگر بیشتر این کسری با آزادسازی نرخ ها، درآمدهای مالیاتی و فروش اوراق تامین شود، تورم کم تر می شود و نرخ آن تا 35 درصد کاهش می یابد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی اعتقاد دارد: کشورهایی مثل الجزایر، اردن، موریتانی، عراق، آذربایجان، ارمنستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس همه نرخ تورم زیر سه درصد دارند، حتی افغانستان نیز سال قبل نرخ تورم زیر سه درصد را تجربه کرد ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۷:۰۰    
کارشناس اقتصادی گفت: توسعه گردشگری و سرمایه گذاری اولویت دولت آینده برای استان گلستان باشد زیرا یکی از بهترین و بکرترین فرصت های استان برای افزایش سرانه درآمدی و ایجاد اشتغال پایدار است.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه مبنای استقرار صنایع به جای مسائل کارشناسی، ملاحظات سیاسی و کشمکش های استانی بوده، تصریح کرد: در این شرایط راه حل کوتاه مدت ایجاد بازار آب و راه حل بلند مدت بازنگری در طرح هایی مثل طرح جامع فولاد یا احداث واحدهای پتروشیمی و به طور کلی وضعیت صنایع آب بر است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۴۱    
حیدری کارشناس اقتصادی دلیل اصلی مقاومت جرومی پاول رئیس فدرال رزرو امریکا در مقابل افزایش نرخ بهره اوراق قرضه را رشد غیر اقتصادی میزان تورم در این کشور دانست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۳۲   + ۲۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه مبنای استقرار صنایع به جای مسائل کارشناسی، ملاحظات سیاسی و کشمکش های استانی بوده، تصریح کرد: در این شرایط راه حل کوتاه مدت ایجاد بازار آب و راه حل بلند مدت بازنگری در طرح هایی مثل طرح جامع فولاد یا احداث واحدهای پتروشیمی و به طور کلی وضعیت صنایع آب بر است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۲۲   + ۳۰ سایت دیگر  
وحید شقاقی سه موضوع ناترازی در بودجه، نظام بانکی و تجارت خارجی را از عوامل کلیدی تورم دانست و گفت: زمانی که این سه ناترازی در اقتصاد ایران اصلاح نشود، همچنان روند تورم افزایشی خواهد بود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
علوی راد کارشناس اقتصادی گفت: یکی از مشکلاتی که شورای شهر و سیستم شهرداری فعلی از آن غافل شدند استفاده از ظرفیت های خود شهرداری برای استفاده از اوراق مالی اسلامی و تأمین مالی با استفاده از سیتسم های تأمین مالی مدرنی که الان در کشور ما و به ویژه در کشورهای اسلامی دارد دنبال می شود.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: اگر نسبت مالیات های ما به GDP به 15 درصد برسد، هزینه های جاری را پوشش می دهیم.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۵۵   + ۳۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی به سهامداران توصیه کرد تا در ادامه سال 1400 نیز علاوه بر رصد مسائل تأثیرگذار در معاملات بازار سهام، اخبار مرتبط به برجام هم مورد رصد معامله گران بازار سرمایه باشد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۴۳    
همزمان با هفته گرامیداشت بهزیستی عباس نظام الاسلامی فرماندار شهرستان خوروبیابانک، محبی معاون سیاسی امنیتی واجتماعی فرمانداری، غلامرضایی بخشدار مرکزی، ایرجی دبیر مدیریت بحران و کارشناس اقتصادی فرمانداری با حضور در اداره بهزیستی با رئیس وکارکنان این اداره دیدار وهفته بهزیستی را تبریک گفتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی نبود سامانه های الکترونیکی را به منظور ایجاد یک بانک اطلاعاتی قوی، منجر به ناتوانی قوانینی جامع از جمله "مالیات بر ارزش افزوده" در حوزه اجرا عنوان کرد.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: در شرایط کنونی، برندگان افزایش قیمت ها که در طول این 3 دهه هر روز قدرت شان بیشتر شد، جزئی از ساختار قدرت بودند و امروز تصمیم می گیرند قیمت ها را به هر نحوی که می خواهند افزایش بدهند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۹:۳۱    
حیدری کارشناس اقتصادی درباره نحوه سیگنال گیری از اوراق قرضه آمریکا گفت: به سادگی می توان عنوان کرد هر چقدر نرخ اوراق قرضه آمریکا افزایش یابد ارزش دلار آمریکا نیز افزایش می یابد.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۷:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
علی سرزعیم معاون سابق اقتصادی وزارت کار ، در پاسخ به علت بالا بودن هزینه اخراج کارگر در ایران (رتبه دوم در میان کشور های خاورمیانه) اظهار کرد: بی ثباتی زیاد در رابطه کارگر و کارفرما آسیب زاست. همچنین، امنیت بیش از حد آن نیز می تواند آسیب زا باشد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
محمدهادی مهدویان کارشناس اقتصادی فضای رکودی طولانی و تخلیه ظرفیت های زیرساختی اقتصاد ایران، به خصوص بخش های غیرنفتی که در سال های متوالی پس از پایان جنگ تحمیلی عراق و بعد از فشار بحران بدهی های خارجی برنامه دوم، مسیر رشد متوازن، پایدار و مطلوبی را آغاز کرده بود ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۹:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
مجلیه اینترنتی فراز: یک کارشناس اقتصادی معتقد است در دولت آینده تورمی متفاوت از دو دوره ی (هاشمی رفسنجانی و محمود احمدی نژاد) در کشور به وجود می آید تورمی که حتی پیش بینی می شود بیشتر از حد فعلی باشد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۵۲    
حیدری کارشناس اقتصادی به فعالان بازار فارکس توصیه کرد بسته به نوع شخصیت شان به صورت تخصصی و با تمرکز بر روی یک روش معامله گری به مطالعه درباره فارکس بپردازند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: میانگین کنونی رشد تورم در سطح جهانی حدود 4 درصد است اما در ایران سالانه بیش از 40 درصد و این بی ثباتی اقتصادی سالانه حدود 50 میلیارد دلار سرمایه را از ایران فراری می دهد.
توسعه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۱:۳۰   + ۲۵ سایت دیگر  
دکتر حسین راغفر کارشناس اقتصادی گفت: سالهاست در خصوص مشکلات هشدارهای بسیاری داده شده اما منافع غارت گری گروه هایی که در داخل قدرت به چپاول این ثروتهای ملی پرداختند، اجازه نداد این اخطارها و تذکرات شنیده شود.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۹:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: دست به دست شدن و افزوده شدن به حلقه های بازار دلالی، باعث افزایش قیمت ها شده و تورم را در شهرستان ها بالاتر می برد.