شنبه ۲۸ فروردینساعت ۰۷:۳۳Apr 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارشناس اقتصادی»

تحلیل بازار   ۵ ساعت پیش    
حیدری کارشناس اقتصادی می گوید: کسانی که قصد معامله گری بر روی دلار آمریکا در فارکس را دارند باید از سیاست های فدرال رزرو(بانک مرکزی) این کشور شناخت داشته باشند.
دنیای اقتصاد   ۷ ساعت پیش    
حسن قره خانی / کارشناس اقتصادی طبق قرارداد ایران با چین در صنعت نفت، شرکت ملی صادرات گاز و شرکت ملی صنایع پتروشیمی و نیز زیرساخت های حمل ونقل ایران سرمایه گذاری وسیعی صورت می گیرد. از سوی دیگر این توافق شامل همکاری های نظامی، تسلیحاتی و اطلاعاتی میان دو کشور هم خواهد بود ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۹:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: ایجاد تکالیف برای بانک مرکزی از سوی نماینده ها یا دولت قطعا آن را با مشکل روبرو می سازد و این نهاد پولی و مالی کشور را از دستیابی به اهداف خود منحرف می سازد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۷:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان این که امضاء سند همکاری با چین، راه را برای ایجاد یک واحد پولی مشترک باز خواهد کرد، گفت: سرمایه گذاری مستقیم چین در بخشهای مهم اقتصادی ایران پاسخ مناسبی به اقدامات ایذائی آمریکاست.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۹:۴۲    
صبوری کارشناس اقتصادی درباره مزایای تفاهم نامه ایران و چین گفت: این تفاهم نامه موجب می شود قدرت چانه زنی ایران در تجارت بین الملل افزایش یابد و با افزایش فشار تحریم ها ارتباطات ما کاملاً قطع نشود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
رشت – ایرنا - کارشناس اقتصادی در گیلان گفت: مسوولان باید همت خود را بر رفع موانع تولیدی و تسهیل فعالیت بخش تولید با توجه به فشارها و تحریم های خارجی بردارند تا تولید داخل تقویت شده و زمینه های تولید و اشتغال جوانان فراهم شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۶:۰۷   + ۱۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی هشدار داد که ممکن است به زودی شاهد سرکوب استفاده از ارزهای مجازی در کشورهای مختلف جهان باشیم.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر حسین رضوی پور، کارشناس اقتصادی درمورد سرنوشت یارانه نقدی در سال 1400 با برنامه گفتگوی اقتصادی مصاحبه تلفنی کرد. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی اقدامات مناسبی برای کنترل بازار ارز و نقدینگی انجام داده است، گفت: با اقدامات بانک مرکزی ایجاد اختلال در بازار مالی کشور سخت شده است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۸:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر جواد نوفرستی، کارشناس اقتصادی و مدرس دانشگاه با اذعان به عدم موفقیت کشور در اجرای هدفمندی یارانه ها گفت: ضرورت شروع این کار بدیهی است اما به دلیل سیاست گذاری های اشتباه ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۰:۱۲    
صبوری کارشناس اقتصادی اظهار داشت: می توان گفت بعد از دهه80 میلادی معضل تورم در خیلی از کشورها حل شده است، اما شاهد این هستیم که در سالیان متوالی تورم دو رقمی در کشورمان داشتیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۶:۳۷    
حیدری کارشناس اقتصادی در خصوص خرید با حجم بالا در بازار فارکس گفت: بازی، بازی احتمالات است. در ایران همانطور که توضیح دادم، خرید با حجم بالا به دو عامل بستگی دارد. اول، توانایی شخص و دوم، میزان اعتماد نسبت به کاری که قصد انجام آن را در بازار دارد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: اصلی ترین موضوعی که می تواند به تاب آوری اقتصادی کمک کند و قدرت معیشت مردم را بالا ببرد و به پشتیبانی از تولید و مانع زدایی منجر شود، هماهنگی درست در بخش اقتصادی دولت است.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
به گفته یک کارشناس اقتصادی، بازار سرمایه با یک حالت بلاتکلیفی مواجه شده که در این شرایط تغییر نرخ سود بانکی به ویژه کاهش آن، نمی تواند در جهت بهبود قیمت سهام عمل کند. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۸:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی بروز شوک های منفی در اقتصاد ایران را از مشکلات موجود برشمرد و افزود: امیدوارم اتفاق مناسبی روی دهد تا اقتصاد کشور بدون انتظار تورمی و شوک های منفی خود را بازسازی کند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۱:۳۰    
کارشناس اقتصادی گفت: در بسیاری از مواقع دولت ها به دلیل اینکه جریان اصلی در اقتصاد در دست جریانات لیبرال است، توسط اقتصاددانان این جریان فکری گروگان گرفته می شوند.
کلام تازه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۸:۰۱    
کلام تازه | بررسی روند پیشرفت پروژه قطار مشهد – گلبهار – چناران و اهمیت آغاز به کار آن بر اشتغال آفرینی در گلبهار و چناران در گفت وگو با مدیرعامل شرکت عمران گلبهار و یک کارشناس اقتصادی را در ادامه بخوانید.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: تداوم گرانی گوشت قرمز و همچنین افزایش چند ماه گذشته قیمت مرغ، توان خرید این اقلام ضروری را از بسیاری از خانوارها گرفته و دست خانوار های ایرانی از این کالاهای اساسی کوتاه شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: بورس اوراق بهادار متاثر از فضای کلی اقتصاد و تحولات سیاست داخلی و خارجی است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی با تاکید بر لزوم تدوین یک قانون به منظور یکپارچه کردن تمامی ضوابط بانکی کشور، گفت: استقلال بانک مرکزی می تواند بخش قابل توجهی از زمینه های تحمیل شرایط و مقررات نامناسب را حل کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۳۳    
علی حیدری کارشناس اقتصادی در گفتگو با بازار در خصوص امنیت بازار فارکس و مقایسه آن با بازار رمزارزها گفت: در حالت کیف پول الکترونیکی برای خرید و فروش رمزارز، شما تا زمانی که رمز کیف پولتان محافظت شده باشد، بر آن مالکیت دارید.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۲:۳۰   + ۲۷ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی اصلاح طلب برخلاف برخی بزک کاری های مذاکرات جدید برجامی در وین گفت: آمریکا تحریم ها را برنمی دارد.
رادیو ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۴۷    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، برای افزایش آگاهی بخشی برای چگونگی انتخاب اصلح در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، یکی از برنامه های انتخاباتی این شبکه انتخاب ایران نام دارد. ...
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۱۷    
یک کارشناس اقتصادی گفت: تفاوت بانک های ایرانی با سایر بانک ها دنیا، نرخ تورم بالای کشور و نرخ بهره بسیار پایین است.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۹:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
علی حیدری کارشناس اقتصادی در پاسخ به این سوال که آیا رابطه ای بین شاخص سهام و نرخ دلار وجود دارد؟، گفت: در ایران چیزی به اسم بورس و یا حتی سهام نداریم و آنچه که در حال حاضر در بازار سرمایه در حال مبادله است، شبیه به بازار حراج است. یعنی هرکس که پول بیشتری بدهد مالک آن سهم خواهد بود. ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۹:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی اظهار کرد: کاهش انتظارات تورمی، ابهام در فضاهای سیاسی و اقتصادی باعث شده تا فعالان بازار سرمایه در سرمایه گذاری شان در بورس، استراتژی کاهش حجم سرمایه گذاری را در پیش بگیرند. تهران – اقتصادبرتر – 21 فروردین 1400 ...
حامیان ولایت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری حامیان ولایت مجید شاکری کارشناس اقتصادی در توییتر نوشت: صریحترین واکنش بایدن در پرونده ایران تا این لحظه یک تکان دادن سر بوده، با این حال در تهران جملات جناب حرّ را در دهان او می گذراند. اگر بخشی از پول کره را آزاد کند، صفتی از اولیا ا... نیست که به او منتسب نشود.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: اگر بانک مرکزی بتواند تورم را کنترل کند، از این طریق می تواند نقشی که برای تقویت ارزش پول ملی و مدیریت بازار ارز باید ایفا کند را به خوبی انجام دهد.
بانک و صنعت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: تغییر پی در پی مقررات، یکی از مهمترین موانع بر سر راه تولید به شمار می رود.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۸:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه بهبود شرایط اقتصادی به مبارزه با فساد نیاز دارد، افزود: ایجاد ارتباط با کشور ها از جمله شرق نیز می تواند گامی در مسیر بهبود اقتصادی باشد.
ایران جیب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۸:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: عرضه و تقاضا در بلندمدت و انتظار افزایش قیمت در کوتاه مدت در کنار عوامل داخلی همچون افزایش نرخ بنزین ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۸:۱۸    
علی حیدری کارشناس اقتصادی در گفتگو با بازار در خصوص خروج نقدینگی از بازار سرمایه و ورود آن به بازارهای خارجی مانند رمزارزها گفت: اگر وارد این بازار شدید می توانید راه صد ساله را در یک ثانیه طی کنید و یا در یک ثانیه صد سال به عقب برگردید.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۸:۱۱    
یک کارشناس اقتصادی با بررسی سوابق چین در برقراری روابط تجاری_اقتصادی با دیگر کشورها به بیان تهدیدها و فرصت های همکاری با این کشور پرداخت.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۸:۴۰    
یک کارشناس اقتصادی معتقد است اکنون بسیاری از مردم معتقدند که ظاهرا دولت محترم، مسائل داخلی را به کلی رها نموده و تنها چشم امید به غرب و تصمیمات آن درباره برجام دوخته است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه منابع بلوکه شده از طریق دیپلماسی اقتصادی می تواند بازگردد و به مصرف زیرساخت ها برسد، افزود: از راهکارهای افزایش درآمد دولت در داخل، جلوگیری از فرار مالیاتی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
خبر آنلاین : سعید لیلاز کارشناس اقتصادی با بیان اینکه درباره توافقنامه 25 ساله ایران و چین اغراق می شود،اظهارداشت: معمولا در اولین مواجهه با موضوع توافق نامه ایران و چین،به این موضوع توجه نمی شود که آنچه امضا شده فقط یک توافق نامه است و تا تبدیل شدن به قرارداد راه طولانی در پیش دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- نیازهای جامعه از طریق ارزهای نفتی تأمین می شوند وبنابراین تا زمان وجود چنین ارزهایی، تصمیم گیران کشور دغدغه چندانی برای توجه جدی به تولید نخواهند داشت این جملات بخشی از یادداشت محمد کلامی استاد دانشگاه و کارشناس اقتصادی برای رسانه بازار است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۲:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: رئیس جمهور و مسئولان در دولت آینده برای اصلاحات اقتصادی قبل از هر چیزی باید از یک روحیه مقاومتی برخوردار باشند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۹:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - کارشناس مسائل اقتصادی معتقد است برای عبور از دوران کرونا و ادامه فعالیت کسب و کار، تهدیدها باید به فرصت تبدیل شود. سیروس غفوریان فر کارشناس اقتصادی تصریح کرد : من معتقدم شعار سال جاری مبنی بر تولید ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۸:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: اگر در سال 1400 مانع دستکاری نرخ ارز و مصوبات مجلس برای افزایش نرخ ارز شویم و ثبات اقتصاد کلان، کیفیت بازار کار و محصول را در اولویت قرار دهیم، اقتصاد ایران نجات پیدا می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۵:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
آریا حسینی کارشناس اقتصادی در یادداشتی به لزوم ثبات مدیریت آشنا به ظرفیت های منطقه آزاد بندرانزلی اشاره کرد و پتانسیل های حال حاضر این منطقه را بر شمرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: بدلیل فقدان راهبرد مطلوب در برنامه خصوصی سازی، نامساعد بودن محیط کسب و کار و بی ثباتی در اقتصاد کلان، شاهد وضعیت نامطلوب خصوص سازی در کشور هستیم.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۴۵    
بهروز مردانی نژاد یک کارشناس اقتصادی گفت: مشکلات به وجود آمده در بازار عادی نیست و سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های سهوی و یا عمدی دولت است که اینگونه آشفته بازار را به وجود آورده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۶:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی ضمن بررسی سیاست های پولی و عملکرد نظام بانکی در دهه 1390، گفت: در سال های 90 تا 92 مسکن مهر به عنوان مهم ترین رخداد پولی قابل ذکر دولت است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۴۶    
علی حیدری کارشناس اقتصادی در خصوص خروج ارز از کشور توسط بورس گفت: این که بخشی از سرمایه داخل، از کشور خارج می شود را نمی توان انکار کرد. اگر چنین چیزی رخ دهد در قالب منابع مناطق آزاد، حجم مالی زیادی تبادل نخواهد شد.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۳:۱۲    
کارشناس اقتصادی حوزه حمل و نقل معتقد است، راه اندازی صندوق های پروژه بورسی در هدایت نقدینگی به بورس مؤثر است. *** توسعه زیربناهای حمل و نقلی را می توان مردمی کرد به گزارش خبرگزاری صنایع ، محمد جواد شاهجویی در خصوص صندوق های پروژه، اظهار داشت: ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: موفقیت سند همکاری با چین ارتباطی با FATF ندارد و به نظر می رسد بخشی از دولت در آستانه انتخابات، به دنبال ایجاد مناقشه جهت بهانه تراشی برای کم کاری های دولت هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۷:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- طباطبایی، کارشناس اقتصادی با بیان اینکه دولت و بانک مرکزی در آستانه انتخابات برای تعیین قیمت دلار به اختلاف خورده اند، گفت: این امر سبب می شود تا در آستانه انتخابات مدیریت شرایط دشوار و احتمال می رود که تولید داخلی ضربات مهلکی ببیند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۷:۰۳    
اقتصادی رکنا : صحبت های حجت ا... عبدالمالکی، کارشناس اقتصادی و استاد دانشگاه در خصوص حمایت از تولید داخل در یک برنامه تلویزیونی اینترنتی بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشت.