سه شنبه ۲۷ مهرساعت ۰۰:۳۰Oct 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارشناس اقتصادی»

بازار نیوز   ۹ ساعت پیش    
یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر مشکلات بودجه ای موجود، اصلاحات لازم و ضروری در ساختار بودجه را شرح داد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به تعاریف مختلف ارزهای دیجیتال و مجازی از نگاه مؤسسه های مختلف بین المللی به مزایا و همچنین چالش های حوزه رمزارزها پرداخته و از لزوم استفاده از رمزپول بانک مرکزی می گوید.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: دولت باید استراتژی مدیریت هزینه را در جاهایی که منابع به شدت در حال هدررفت است، متمرکز سازد تا بخشی از این کسری بودجه با مدیریت هزینه ها تامین شود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
سید ابراهیم رییسی، در دهمین جلسه ستاد هماهنگی های اقتصادی دولت، این دستور را صادر کرده است. کامران ندری، کارشناس اقتصادی در پاسخ به این پرسش که بانک مرکزی می تواند منابع ارزی خارجی خود را به کشور بازگرداند یا خیر ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
سرویس سیاسی - روزنامه اعتماد روز گذشته در گزارشی با عنوان میلیاردرهای فقیر به نقل از یک کارشناس اقتصادی نوشت: ما با پدیده میلیاردرهای فقیر رو به رو هستیم که هر چند دارای خودروی 600 میلیون تومانی و یک واحد آپارتمان ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۶:۱۸    
سعدوندی کارشناس اقتصادی به پرسشی در مورد راهکار های مدیریت قیمت ارز در کشور پاسخ می دهد.
یک کارشناس اقتصادی در گفتگو با شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا) با تقدیر از انتشار صورت های مالی مجموعه های تابعه وزارت اقتصاد، این موضوع را منجر به ارتقای کارآمدی در مدیریت دارایی های دولت دانست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
خبر آنلاین : یک کارشناس اقتصادی گفت: همچنان پیش بینی ناپذیری اقتصاد را داریم. انتظارات تورمی در اقتصاد به مذاکرات هسته ای و سرانجام برجام در نوسانات نرخ ارز خود را نشان می دهد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۰۶   + ۱۵ سایت دیگر  
اخیرا فرامرز توفیقی، نماینده کارگران در شورای عالی کار اعلام کرده که هزینه معیشت کارگری به مرز 11میلیون تومان رسیده این در حالی است که حداقل دستمزد کارگران تنها 37 درصد هزینه معیشت واقعی یک خانوار کارگری را پوشش می دهد ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: : ما داریم سرنا را از سر گشادش می زنیم؛ بورس نشان دهنده بخش واقعی اقتصاد است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه درآمدهای دولت باید با مخارج آن توازن داشته باشد، گفت: یکی از زمینه های افزایش درآمد دولت، مالیات است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی: هدایت نقدینگی به سمت پروژه های عقب مانده و نیمه تعطیل سبب بهبود شرایط اقتصادی می شود.
تیک   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
پوریا پرتو افزود: اگر از طرف عرضه به بازار نگاه کنیم درمیابیم که امسال وضعیت صادراتی کشور از شرایط خوبی برخوردار است و نسبت به سال 98 که سیاست های ارزی موجب کاهش صادرات شده بود بیشتر است . سال 99 نیز بحث شیوع ویروس کرونا مشخصا بر صادرات غیر نفتی ایران اثری جدی گذاشته بود. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۷:۰۹    
سمنان- طباطبایی، کارشناس اقتصادی با بیان اینکه میراث شوم دولت روحانی برای رئیسی یک دنیا بدهی و مشکلات است، گفت: روحانی 54 هزار میلیارد تومان از تنخواه سال 1400 برای هزینه ها استفاده کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۷:۰۹    
یک کارشناس اقتصادی گفت: من پیش بینی می کنم نقدینگی را وارد بورس خواهند کرد و بورس شاخص دو میلیون را حتما نیمه دوم سال می بیند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۱:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان این که اقتصاد ایران یک اقتصاد پیش بینی ناپذیری است، گفت: وقتی متغیرهای اقتصاد به هیچ وجه قابل پیش بینی نیستند، همه این پیش بینی ناپذیری در بازار سرمایه تخلیه می شود،
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۸:۳۱   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه کسری بودجه، خلق پول و تورم همچون حلقه های زنجیر به هم متصل هستند، گفت: دلیل اصلی تورم و خلق پول در کشور جبران کسری بودجه است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان این که ما چند سال است بخش واقعی اقتصاد را رها کردیم و بورس را تقویت می کنیم، گفت: دولت را گمراه کردند و شاید خودشان را به گمراهی زدند که می شود از طریق بورس اقتصاد کشور را نجات داد؛ بورس این کار را نمی تواند کند.
یک کارشناس اقتصادی یکی از مهم ترین اولویت های بانک مرکزی را تقویت ارزش ریال عنوان کرد و افزود: مدیریت تورم و بازار ارز نیز از دیگر ماموریت های مهم بانک مرکزی محسوب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: مالیات خانه های خالی، از سلسله مالیات های تنظیمی است که دولت ها با هدف جلوگیری از احتکار مسکن های ساخته شده و افزایش عرضه مسکن دریافت می کنند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ابراهیم بهادرانی در گفت وگو با میزان، با اشاره به اینکه دولت جدید برای نظام توزیع و تسریع تولید چه برنامه هایی را باید در نظر بگیرد، گفت: اولین مشکل در تولید، فضای کسب وکار است و دولت جدید باید فضای کسب وکار را آسان کند . ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۷:۳۳   + ۱۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی اظهار داشت: راهکار دیگر برای جبران یا کاهش کسری بودجه، مولدسازی دارایی های دولت است. دولت اموال و دارایی قابل فروش دارد به ویژه املاکی که در حال حاضر در اختیار برخی از مدیران قرار گرفته است و به صورت رایگان از آن استفاده می کنند یا اینکه تنها 30 هزار تومان بابت اجاره ان می ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۵:۲۴    
رکنا: حدود چهارده ماه است که فروش سهام عدالت متوقف است، حالا یک کارشناس اقتصادی از پشت پرده فروخته نشدن سهام مردم می گوید.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: کانون ایجاد مشکل در کشور ما در دو دهه گذشته، بانک های خصوصی هستند. حدود 60 تا 70 درصد نقدینگی کشور در دو دهه گذشته را بانک ها خلق کردند. یعنی حتی دولت نقش غالب نداشته است. بانک های خصوصی از طریق این موسسات مالی مثل قارچ رشد کرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی پیشنهاد داد: بانک مرکزی در چارچوب همکاری راهبردی با چین با طرف مقابل نسبت به انتشار اوراق قرضه دولتی با پشتوانه نفت خام و با سررسید 20 یا 30 ساله با ارز یوآن مذاکره و اقدام کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: نقدینگی بیش از حد مورد نیاز اقتصاد رشد کرده و این نقدینگی به ضرر اقتصاد است.
برترین ها / تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
تجارت نیوز: میزان زباله ماهانه تهران در سال 1400 نسبت به سال 98 حدود 12 هزار و 500 تن کاهش داشته است. سوالی که مطرح می شود این است که آیا مردم با تفکیک زباله ها توانسته اند از میزان زباله های جمع آوری شده کم کنند یا مصرف مواد غذایی آنها کم شده است؟ ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
حدود چهار ماه است که فروش سهام عدالت متوقف شده و در شرایط اقتصادی فعلی سهامداران هر روز منتظر تصمیم مدیران بورسی هستند تا سهام خود را بفروشند. یک کارشناس اقتصادی از پشت پرده فروخته نشدن سهام عدالت می گوید. مهدی حاجی وند در به رادیو اقتصاد می گوید: مید بیش از 10 نماد
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است: بازار ارز تا پایان سال روند صعودی ملایم خواهد داشت و خیلی نمی شود به ثبات بازار ارز اطمینان داشت؛ مگر این که تغییری اتفاق بیفتد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
ابراهیم بهادرانی در گفت وگو با میزان، در خصوص مصوبه آزادسازی واردات خودرو و تأثیر این مصوبه بر بازار خودرو داخلی، گفت: با توجه به تحریمی که وجود دارد مشکل ارزی داریم و میزان واردات کاهش پیدا کرده که علت اصلی آن کسری ارزی است، در حال حاضر برای فروش نفت و کالا های غیرنفتی محدودیت داریم. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است: تا زمانی که عرضه و تقاضا در بازار ارز به تعادل نرسید، هیچ خبر مثبتی دیگر روی این بازار اثرگذار نخواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: حال و هوای بازار بورس که همان نبض اقتصاد است، خوب نیست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۰:۰۴    
محمد مهدی مومن زاده کارشناس اقتصادی آکوس (AUKUS) که برگرفته از نام سه کشور استرالیا، ایالات متحده و بریتانیاست، یک پیمان امنیتی سه جانبه میان این سه کشور بوده که در پانزدهم سپتامبر منعقد شده است ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۹:۱۹    
حسین محمودی اصل، کارشناس اقتصادی
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۸:۴۳    
یک کارشناس اقتصادی اعلام کرد: تورم بیش از حد متوسط جهانی کاهش ارزش پول ملی را به همراه می آورد و انواع سیاست های پولی بانک مرکزی مانند تعیین نرخ بهره به صورت حاشیه ای می تواند موثر واقع شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۲:۱۳    
ساری- محمدی، فعال و کارشناس اقتصادی در مازندران، نامناسب بودن سود تسهیلات بانکی با نرخ برگشت سرمایه گذاری را از مهمترین مشکلات فراروی ذکر کرد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۲:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر لزوم اصلاح ساختار بودجه و بودجه ریزی گفت: شفاف سازی باید وارد سازمان برنامه و بودجه شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: صندوق های بازنشستگی ما به دلایل مختلف در وضعیتی هستند که در عین نارضایتی بازنشستگان، درآمدهایشان کفاف هزینه های فزاینده آنها را نمی دهد و این ما را به جایی می رساند که اسم مسئله را بحران نگذاریم؛ ابر بحران است که ما را تهدید می کند.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۳:۳۶    
یک کارشناس اقتصادی اعلام کرد: تیم اقتصادی دولت جدید به مثابه دولت قبل هماهنگی لازم را ندارد و چند صدایی دیده می شود که می تواند در چنین شرایط سختی کار دولت را پیچیده تر کند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
ه گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ محمدرضا محمدیان، کارشناس اقتصادی با حضور در برنامه ساعت بیست و چهار و یک دقیقه در مورد علوم شناختی، بازار و نابازار در حوزه شناختی گفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: روسیه یکی از کشور های موفق در مهار تورم است که با سیاست شناوری نرخ ارز و افزایش نرخ بهره توانست تورم بالای خود را کنترل کند.
کارشناس اقتصادی برآورد وضعیت آتی تغییرات نرخ ارز به دو عامل 1) تغییرات عرضه و تقاضای ارز و 2) تغییرات سطح عمومی قیمت ها وابسته می داند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۴:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی در مورد مزایای تعیین حد نصاب شناور گفت: در طرح تسهیل صدور مجوزها، پذیرفته شدگان بدون توجه به سختی یا آسانی آزمون و با توجه به لیاقت خود افراد تعیین می شود، در این شیوه هر کسی 70 درصد میانگین نمره یک درصد بالایی آزمون را کسب کند، قبول می شود.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
رضا زنگویی، کارشناس اقتصادی نیز درباره وضعیت بازار ارز در روزهای آینده گفت: طی چند سال اخیر در پی تحریم های متعدد، دولت همواره برای مهار افزایش نرخ ارز دست به عرضه دلار در بازار زده است و از ذخایر ارزی کشور کمک گرفته است و این مهم سبب شده تا شاهد کاهش شدید ذخایر ارزی کشور باشیم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: برزیل با ایجاد یک واحد پولی جدید، توانست قیمت ها را به ثبات برساند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۷:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: یک کارشناس اقتصادی گفت: تا راه های ورود ارز به کشور فراهم نشود نرخ دلار رفته رفته افزایش می یابد و هر گونه کاهش قیمت مقطعی خواهد بود و در روزهای آینده شاهد برگشت دلار به کانال 28000 تومان خواهیم بود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۳:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: کوچک کردن دولت و حذف دستگاه های موازی در مهار تورم لازم و بسیار تاثیرگذار است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: تاکنون هیچ کشوری نتوانسته با اقتصاد دولتی ظرفیت های کافی برای اشتغال را فراهم کند.