پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۲:۳۶Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روانشناس»

خبرگزاری برنا   ۲ ساعت پیش    
در حالی که این روزها متخصصان حوزه سلامت خواسته اند که برای جلوگیری از چرخه انتقال ویروس کرونا مردم حتی الامکان اوقات خود را در خانه سپری کنند، یک روانشناس کودک و نوجوان در این پنج شنبه برنا، 44 نوع سرگرمی و بازی خانگی و آپارتمانی را پیشنهاد کرد تا والدین براساس نیاز کودک ...
بسیج   ۷ ساعت پیش    
معاون اجتماعی سپاه امام صادق(ع)استان بوشهر دردیدار با امام جمعه شهراهرم گفت:برگزاری کارگاههای حل معضلات اجتماعی وحضور روانشناس دراین کارگاهها از اولویت های معاونت اجتماعی است
فرارو   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
در سال 2015 در مقاله مروری کسب وکار هاروارد با عنوان چرا هم اندیشی آنلاین به مراتب بهتر است، دکتر روانشناس توماس چامورو-پرموزیک چنین مطرح کرده است: جلسات (هم اندیشی) مجازی ...
پارس فوتبال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
علیرضا بیرانوند در یک مصاحبه طولانی درباره موضوعات مختلف از جمله شرایطش در بلژیک ، تیم پرسپولیس ، تیم ملی صحبت هایی را انجام داد .
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ روانشناس متخصص در مسائل اجتماعی گفت: برای خرافه زدایی دینی از ذهن جوانان، باید مصداق های پیوند دین و علم مشخص شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۰۸    
حوزه / مسئول کمیته مشاوره ستاد مقابله با بحران و حوادث غیرمترقبه حوزه های علمیه از ارائه مشاوره به بیماران کرونایی توسط روحانیون روانشناس خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - روانشناس البرزی با تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا گفت: گاهی افراط در این بخش ممکن است به وسواس بینجامد که باید مراقب بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۱۶    
تهران- ایرنا- یک روانشناس حوزه ورزش با بیان اینکه ورزش راهکار مقابله با آسیب های ناشی از مشکلات قرنطینه است، گفت: خانواده ها و ورزشکاران سرشناس می توانند به الگویی برای ترویج ورزش در جامعه تبدیل شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۱    
ایسنا/لرستان یک روانشناس گفت: محققان پیشنهاد می کنند بهترین روش برای استفاده از رسانه های اجتماعی، نفع بردن از ارتباط و محدود نکردن تمام زندگی اجتماعی به رسانه های اجتماعی است.
آی تی رسان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۲۱    
سریال Mr.Robot به کارگردانی Sam Esmail در مورد زندگی پسر جوان و بسیار باهوشی ست که روزها به عنوان کارمند یک شرکت امنیت سایبری و شب ها به عنوان یک هکر، بر ضد امنیت سایبری شبکه های مختلف مشغول به کار است. الیوت، شخصیت اول سریال Mr ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۲۸    
ایسنا/لرستان یک روانشناس گفت: در روند و مسیر طلاق کودکان جز اقشار آسیب پذیر هستند که باید مواظب معصومیت آن ها باشیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان یک روانشناس گفت: هیچ کدام از افراد درون و برونگرا بر دیگری برتری ندارد و هر گروه خواص خود را دارند، اما اگر به هرکدام از دو گروه به مرحله افراط برسند، این تبدیل به بیماری می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان یک روانشناس بالینی گفت: برخلاف تصور بسیاری از افراد دختران در کودکی بخش اعظمی از شخصیت خود را از پدرانشان دریافت کرده و اقتدار، اعتماد به نفس، احساس امنیت، شجاعت و جامعه پذیری را از پدران خود می آموزند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۱:۲۵    
فریده خالقی، مدیر کل امور مشاوره ای دانشگاه فنی و حرفه ای در گفت وگو با میزان در خصوص انجام مشاوره دانشجویان در دوره تحصیلی غیرحضوری خبر داد و گفت: سال تحصیلی 99 در حالی شروع شد که بیماری کرونا بیش از قبل بسیار شیوع پیدا کرده بود و در بیشتر شهر ها وضعیت قرمز اعلام شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: توجه به مسئله سالمندی در جامعه بحث ارزشمندی است و موجب تحکیم بنیان خانواده می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد گفت: کتاب "چالش های نظری و روش شناسی تحقیق در روانشناسی" تازه ترین اثر روانشناس و نویسنده مهابادی چاپ و روانه بازار شد.
هاژه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، تازه ترین اثر روانشناس و نویسنده مهابادی تحت عنوان "چالشهای نظری و روش شناسی تحقیق در روانشناسی" توسط نشر ژیر چاپ و منتشر شد. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ روانشناس بالینی مسائل کودک و نوجوان گفت: برای تربیت کودکان و انتظار رفتار سالم از آنان در بزرگسالی، باید با کودکان خود تعامل مثبت داشته باشیم.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۷:۱۸    
حوزه/ در جلسه مسئول کمیته مشاوره ستاد مقابله با بحران و حوادث غیرمترقبه حوزه های علمیه با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، طرح حضور روحانیون روانشناس در بیمارستان های کرونایی مورد بررسی قرار گرفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان یک روانشناس با بیان اینکه کمال گرایی با کامل گرایی متفاوت است، گفت: افراد کامل گرا به دنبال چیزهای خیلی کامل هستند و این آسیب رسان است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز : یک روانشناس کودک در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما بر عدم دخالت والدین در دعواهای رایج بین فرزندان تاکید کرد گفت: پدر و مادرها فقط بچه ها را به آرامش دعوت کنند. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۵۶    
یک روانشناس گفت: انتقاد از یکدیگر در دوران قرنطینه کار اشتباهی است و منفی گرایی شدید باعث ایجاد خشم، اضطراب و ترس در افراد می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - روانشناس بالینی و تحلیلگر مسائل روانشناختی معتقد است، تبعات اجتماعی و روانی کرونا با توجه به نگرش انسانی می تواند به فرصت یا تهدید بدل شود.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
انسان شامل روح و جسم است و سلامتی و خوشبختی انسان در گرو سلامت هر دو آنها است و نقص هر کدام، اثر منفی بر دیگری می گذارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان یک روانشناس بالینی گفت: در مواردی که برخی از افراد حتی پیش از بروز کرونا نیز پیش زمینه ها و یا زمینه هایی از اختلال افسردگی و یا وسواس داشته اند باید همچنان درمان های دارویی و یا روان درمانی را ادامه دهند.
اتحاد خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
اتحادخبر: یک روانشناس گفت: متخصصان سلامت عمومی و آموزش بهداشت و برخی متخصصان اعصاب و روان بر این باور بودند که همه گیری ها و کاهش اضطراب ممکن است مانند شمشیر دو لبه عمل کند.
تبیان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۵۴    
کنترل هیجانات و مسئولیت پذیری دو خصلت مهم با کاربری هایی در زندگی هستند که در کودکی شکل می گیرند در این فیلم آموزشی دکتر زایری روانشناس توضیحاتی خوبی می دهند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۳۷    
یک روانشناس درباره آسیب های روانی بیکاری جوانان توضیحاتی داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
یک روانشناس با اشاره به بحران کووید 19 و افزایش اختلافات زوجین در منزل اظهار کرد: زوجین باید بحران ها را بخشی از زندگی مشترک محسوب کنند و آگاه باشند که در هنگام بحران استرس و ترس افزایش می یابد بنابراین لازم است درباره ترس هایشان با یکدیگر صحبت کنند چراکه اگر ترس ها مطرح و حل نشوند منجر به بروز ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
روانشناس بالینی توضیحاتی درباره چگونگی حفظ و ضمانت سلامت روان افراد توسط والدین ارائه داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۸:۵۰   + ۲۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان یک روانشناس گفت: متخصصان سلامت عمومی و آموزش بهداشت و برخی متخصصان اعصاب و روان بر این باور بودند که همه گیری ها و کاهش اضطراب ممکن است مانند شمشیر دو لبه عمل کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۸:۴۸   + ۲۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان یک روانشناس گفت: اینکه ما نمی توانیم نه بگوییم؛ یعنی به تأیید دیگران نیاز داریم، این باور را داریم که زمانی خوب و دوست داشتنی هستیم که به همه جواب مثبت و بله بگوییم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
یک روانشناس درباره نحوه اطلاع دادن فوت یکی از والدین به کودکان، توضیحاتی داد.
شبکه یک سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه یک، بررسی های کارشناسان حاکی از آن است که حدود 70 درصد بیماران مبتلا به نقص اولیه ایمنی نتیجه ازدواج های فامیلی هستند، به همین علت پرفسور فرهود ، با حضور در برنامه امروز سیمای خانواده که ساعت 18 : 12 دقیقه و بصورت زنده پخش می شود، بیشتر دراین باره صحبت می کند. ...
دانستنی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
2. مسافرت نکردن با مسافرت کردن چیزهائی یاد می گیرید که هیچ مدرسه ای قادر به آموزش آنها نیست و به خاطر داشته باشید که با بچه دار شدن، انجام این مهم بسیار سخت تر می شود. 3. عدم توانایی تصمیم گرفتن ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: در این روزهای سخت کرونایی نیاز داریم که همدلی کنیم با یکدیگر حرف بزنیم از طریق تلفنی، فضای مجازی؛ تا مشکلات را بیرون بریزیم خود را آرام کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
به گفته یک روانشناس شیوع ویروس کرونا برای بسیاری از افراد با تجربه استرس همراه بوده است، به طوری که افراد در پاسخ به این استرس ، ممکن است واکنش های هیجانی مختلفی نظیر نگرانی یا اضطراب در خصوص سلامتی خود، عزیزان و حتی نارضایتی از تغییر سبک زندگی و شغلی از خود نشان دهند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۸:۴۴    
ایسنا/لرستان یک روانشناس بالینی گفت: بیشترین افراد مورد اعتماد برای درد دل کردن در بین کسانی که قصد خودکشی دارند، دوستانشان هستند و به همین دلیل است که نقش هم کلاسی ها، دوستان ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
دکتر نصرالله منصوری روانشناس معتقد است اگر رسانه ملی به کودکان آموزه های مثبتی مانند راست گویی و سلام کردن و حتی مسئولیت پذیری را یاد دهند آن ها در آینده به بهترین موقعیت ها می رسند و برای جامعه مثمر الثمر واقع می شوند
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۶:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: موسیقی به عنوان یک درمان با کیفیت برای درمان بیماری آلزایمر معرفی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۳:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
یک روانشناس درباره نحوه برخورد والدین با نوجوانانی که رفتار نابهنجار دارند، توضیحاتی داد.
سرزمین ارتباطات   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۲:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
یک روانشناس با اشاره به روی آوردن برخی روانشناسان به روانشناسی زرد گفت: با وجود تمام آسیب هایی که شبه علم یا علم زرد به افراد وارد می کند، متاسفانه امروزه به دلایل مختلف برخی از افراد که حتی تحصیلات دانشگاهی روانشناسی دارند هم به شبه علم روی آورده اند و به جای استفاده از روش های علمی مبتنی بر ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۲:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
یک متخصص روانشناس بالینی گفت: اضطراب اجتماعی به معنی ترس از قرار ملاقات های مختلف با افراد جدید است و اگر فردی نگرش خود را تغییر ندهد این ترس ها ماندگار خواهد ماند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
یک روانشناس در خصوص دغدغه های والدین کودکان استثنایی برای یادگیری فرزندانشان توضیحاتی داد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۳:۳۷    
به نظر مایکل بربا روانشناس کودکان دلایلی وجود دارد که بچه ها به حرف والدین گوش نمی کنند. او در اینجا 10 دلیل را مورد بررسی قرار می دهد که می توانند مهمترین علت های گوش نکردن بچه ها به حرف والدین باشد.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین مهکام مشاور و روانشناس گفت: داشتن هدف توام با انگیزه خدمت به جامعه از اهمیت بسیاری برخوردار است و از این مسیر اقدامات ارزنده ای را برای اجتماع انجام خواهیم داد.
پارس فوتبال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۴:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
فرشاد پیوس آقای گل پیشین پرسپولیس گفت: به نظرم آل کثیر حتما باید با یک روانشناس صحبت کند این اتفاقی است که در فوتبال اروپا هم رخ می دهد.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
پزشکان می گویند این اقدامات برای کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا ضروری هستند، اما همزمان روانشناسان می گویند نباید تأثیر این محدودیت ها روی سلامت روان مردم را نادیده گرفت. 5راهکار زیر به شما کمک می کند تاب آوری بیشتری برای عبور از این دوره محدود کننده داشته باشید. ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۵۸    
سلامت نیوز :اشرف بخشایش روانشناس بالینی و مشاور خانواده در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز، درباره مهارت های لازم برای زوجین قبل از اقدام به فرزندخواندگی گفت: یکی از این اقدامات لازم که در جلسات مشاوره به همه مراجعین توصیه می کنیم، شرکت در کلاس های فرزندپروری است ...