دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۲۰:۵۲Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شب زنده داری»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۰:۵۵   + ۲۸ سایت دیگر  
تا دیروقت بیدار ماندن برای برخی افراد طبیعی است. اما شب زنده داری ممکن است برای سلامتی هزینه داشته باشد.
ایتنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ایتنا - سینا کیانرسی، سرپرست تیم تحقیق و پژوهشگر در هاروارد، می گوید: از طریق پژوهش متوجه شدیم در افرادی که تا دیروقت بیدار می مانند در طول هشت سال تحقیق ما خطر ابتلا به دیابت 72 درصد افزایش یافت.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
برخی افراد دوست دارند شب ها بیدار مانده و روزها بخوابند و برخی افراد نیز به واسطه نوع شغل و وظایف خود ناگزیر به شب زنده داری هستند. خبر بد برای هر دو گروه این است که مطالعات جدید محققان نشان می دهد؛ این الگوهای شبانه می تواند منجر به مشکلات سلامتی طولانی مدت و افزایش خطر ابتلا به دیابت شود. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۲:۴۴    
یکی از آیین های این محله که 14 سال پیش پاگرفته، حلیم پزان شب هفتم شهادت امام حسین(ع) است که زیبایی های زیادی برای گفتن و شنیدن دارد. این گزارش شرح این مراسم بزرگ است که هرسال باشکوه و پررونق برگزار می شود.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۲۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
علی نصیریان به مجله تئاتر گفت: بازیگر نباید دنبال شب زنده داری باشد. نباید دنبال مواد مخدر باشد. نباید دنبال مشروبات الکلی باشد. بازیگر حتی سیگار هم نباید بکشد چون تنفس او را دچار خلل می کند و اگر هم اعتیاد به شب زنده داری دارد دنبال بازیگری نرود.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
شفت- آیین صبح عزای حسینی با حضور عزاداران امام حسین (ع) و یاران باوفایش در شهرستان شفت برپا شد. به گزارش خبرنگار مهر، آئین ملی صبح عزای حسینی با حضور عزاداران امام حسین علیه السلام و یاران باوفایش با حفظ و ترویج مرسومات آن در شهرستان شفت برپا شد. گفتنی است؛ عزاداران حسینی پس از شب زنده داری [.. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
در شب عاشورای حسینی، شیعیان روسیه بر اساس سنتی دیرین، از اذان مغرب تاسوعا تا اذان ظهر عاشورا، در عزای حضرت سیدالشهداء (ع) و شهدای دشت کربلا، بی وقفه عزاداری می کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله عابدینی گفت: قرائت قرآن، نماز و استغفار از اعمال مهم شب زنده داری محسوب می شوند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدی لائینی با اشاره به جایگاه اقامه نماز اول وقت و به جماعت در قیام عاشورا، گفت: هیات ها به اقامه نماز جماعت و اول وقت اهتمام ویژه داشته باشند همچنین نماز صبح ملت امام حسین(ع) نباید به بهانه شب زنده داری در هیات قضا شود.
55آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۰۰:۱۶    
برای اطلاع از افزایش ریسک سکته قلبی با بی خوابی با ما در ادامه همراه باشید.
ورزش 3   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
دوباره شب زنده داری هواداران والیبالی شروع می شود؛ از ساعت یک بامداد فردا با بازی های هفته سوم لیگ ملت ها، اما این بار وضعیت فرق می کند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۰:۴۲    
غسل، خواندن دعای ندبه، اقامه نماز عید، خواندن دعای 48 صحیفه سجادیه، قربانی کردن که تأکید بسیار شده و شب زنده داری از جمله اعمال شب و روز عید قربان است.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۰:۴۴    
شب دهم ذی الحجه شبی مبارک و جزو چهار شبی است که احیا و شب زنده داری در آن مستحب است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۰۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
شب دهم ذیحجه از لیالی مبارک و شب هایی به شمار می رود که احیاء و شب زنده داری در آن مستحب است. در روایات فراوان آمده که در شب عید قربان، درهای آسمان بازاست و این عید را عید رهایی از تعلقات بیان داشته اند و برای شب و روز آن اعمالی ذکر شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۶:۰۵    
امشب جزو چهار شب خاصی است که توصیه شده در این شب شب زنده داری کنیم و صبح عید، نماز عید قربان بخوانیم و توانگران قربانی کنند.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۴:۳۰    
شب عید قربان، جزء چهار شبی است که شب زنده داری در آنها سفارش شده. در شب عید قربان، درهای آسمان باز است. برای این شب اعمالی ذکر شده است:
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۰۸:۰۰    
شهید نعمت الله سعیدی بسیار خوش برخورد، صمیمی و شوخ طبع بود و در عین شوخ طبعی، وجودش مالامال از عرفان و معنویت بود از دیگر ویژگی های او می توان به مهربانی و گُشاده رویی، استمرار در وضو و شب زنده داری اشاره کرد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۰۸:۰۰   + ۲۳ سایت دیگر  
دانشمندان طی یک مطالعه دریافته اند که ادعاهای قبلی پیرامون مرگ زودهنگام افراد شب زنده دار تا حد قابل توجهی درست است. اما این افراد نه به خاطر دیر خوابیدن، بلکه به خاطر تمایل به انجام رفتارهای پرریسک مثل مصرف دخانیات و الکل زودتر از افراد سحرخیز در معرض خطر مرگ قرار می گیرند ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
در جامعه امروز خیلی از افراد شب ها تا صبح بیدارند، اما جالب است بدانید که این شب زنده داری ها صدمات وحشتناکی را برای بدن افراد به همراه دارد.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۴:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
برای اطلاع از افزایش ریسک سکته قلبی با بی خوابی با ما در ادامه همراه باشید.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۲۱:۰۵    
فردا روزی است که ثواب روزه گرفتن آن برابر با ثواب 70 سال روزه داری است و احیا و شب زنده داری در شب آن توصیه شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۳:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
امشب شب دحوالارض، گسترش زمین از کنار خانه کعبه است. امشب، شب زنده داری و فردا، روزه داری توصیه شده که پرفضیلت ترین اعمال است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۰۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
شب زنده داری به نماز و عبادت به طور مطلق مطلوب است؛ اما این آیین در بعضی از شب ها به طور ویژه در روایات سفارش شده است که مهم ترین آن، شب های قدر است و بسیاری از متدینین به احیا در این شب ها مقید هستند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۸:۵۰    
نماینده ولی فقیه در استان قزوین در جلسه تفسیر قرآن به بیان احادیث و روایاتی درباره شب زنده داری و برکات نماز شب پرداخت و گفت: شب زنده داران در زمان هول و هراسِ همه گیر قیامت،در آغوش امن خدا خواهند بود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۶:۵۵    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، گفت: در ساحت عقلی، یکی از مهمترین مسائل، شهامت در اندیشیدن و تفکر است که به نظر بنده شهید مطهری در این عرصه، قهرمان است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- حکایت معلمی که به خاطر تولید محتوای تدریس برای دانش آموزان کلاسش در دوران کرونا، شب های زیادی را تا صبح بیدار ماند تا شمع راه علم آموزی برای جامعه اش باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای: ماه رمضان امسال، رمضان بسیار باحال و پُرشوری بود؛ در این ماه، دعا بود، تضرّع بود، توسّل بود، مخصوصاً در شبهای مبارک قدر، شب زنده داری هایِ پُرسوزوگداز جوانان و اشکهای گرمی که از چشمهای مبارک جوانان پاکیزه ی ما جاری میشد، بسیار برجسته بود.
اقتصاد آنلاین / اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۹:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید فطر قوای سه گانه را به هم افزایی و همدلی برای حل مشکلات کشور فراخواندند و بیان داشتند: سه قوه مانع هم نشوند و راه را برای هم باز کنند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۴:۴۱   + ۹۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ؛حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه اول نماز با تبریک عید خجسته فطر به امت اسلامی و ملت رشید و عزیز ایران، ماه رمضان امسال را بسیار پُر بار، با حال ...
عصر امروز   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۸:۴۴    
به گزارش سرویس تاریخ و حماسه عصر امروز امشب آخرین شب از ماه مبارک رمضان و شب جدایی از ماه خوب خدا می باشد. ماهی که با رحمت و مغفرت الهی همراه بود. به همین مناسبت اشعاری را از شعرای کشورمان تقدیم نگاه خوبتان می نماییم: #وداع_با_ماه_مبارک_رمضان صد حیف که ایام مناجات و دعا رفت ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۰:۳۸    
ساخت منزل محروم به همت 30 نفر از جهادگران بسیجی گروه جهادی فاتحین از بسیجیان پایگاه مقاومت فتح حوزه مقاومت بسیج صاحب الزمان (عج)، در شب های ماه مبارک رمضان، در حال اجراست.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
سازمان اوقاف فلسطین اعلام کرد که 280 هزار فلسطینی شب بیست و هفتم ماه مبارک رمضان را در مسجد الاقصی به شب زنده داری و نیایش با خداوند پرداختند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۲۲:۲۴    
شب 27 ماه مبارک رمضان بر اساس برخی روایات به دعا و شب زنده داری در آن توصیه شده و برخی روایات این شب را همچون شب قدر دانسته اند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
نمازگزاران کویتی در شب بیست و ششم ماه رمضان در مساجد این کشور به شب زنده داری پرداختند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۳:۱۳    
بانوان مسلمان هند و از جمله شیعیان این کشور در دهه آخر ماه مبارک رمضان با شب زنده داری و دعا در مساجد مناطق مختلف این کشور حال و هوایی معنوی را تجربه می کنند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
دشمن سعی می کند فضای داخلی را به گونه ای نشان دهد گویی آیین ها، مراسم های دینی، احیا و شب زنده داری شب های قدر، سوگواری، شهادت ها، راهپیمایی روز قدس و .. ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۰:۳۰    
همزمان با سومین شب قدر مراسم شب زنده داری و مناجات با حضور معاون پارلمانی ریاست جمهوری و اقشار مختلف مردم در مصلای امام خمینی (ره)شهرکردبرگزار و ازصداوسیمای استان پخش شد. عکاس:خسرو علیپور
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۰۸:۵۷    
مراسم احیا و شب زنده داری سومین شب قدر با حضور پر شور مردم مانه وسملقان برگزار شد
هشدار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۰۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
تیتر یک روزنامه کیهان ؛ آرمان آزادی قدس در جهان موج می زند. همپای آزادگان عالم، دیروز ملت بزرگ ایران اسلامی در روز جهانی قدس و در بیش از 1000 شهر و روستا به میدان آمدند و رهایی قدس و اضمحلال رژیم صهیونیستی را فریاد زدند. ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۲۱:۱۲    
به گزارش قم پرس ; به همت واحد کودک و نوجوان حرم مطهر بانوی کرامت شب گذشته مصادف با شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان 350 نوجوان دهه هشتادی در شبستان حضرت زهرا سلام الله علیها شب زنده داری کردند. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۲۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سرویس شبکه های اجتماعی جوان آنلاین: یک کاربر فضای مجازی در توئیتر نوشت: راهپیمایی روز قدس اونم بعد از شب زنده داری با این جمعیت، تو یه شهر 5-4 هزار نفره برانداز، فشار دریافت شد؟؟؟
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مردم ولایتمدار و روزه دار آبادان با برپایی راهپیمایی روز جهانی قدس همگام با سایر مسلمانان جهان فریاد مرگ بر رژیم صهیونیستی و آمریکا سر دادند. راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور انبوه مردم وفادار به ارزش های اسلامی و آرمان های الهی بنیانگذار جمهوری اسلامی پس از سه روز شب زنده داری و نیایش از مسجد ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۸:۲۸   + ۲۹ سایت دیگر  
آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که ظهر امروز با حضور پرشور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس اظهارداشت: با دهان روزه و پس از شب زنده داری شب قدر گذشته ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
در سومین شب از شب های قدر، مومنان کردستانی با حضور در مساجد و تکایا به احیا و شب زنده داری پرداختند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۶:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
مراسم ویژه شب زنده داری قدر با همراهی صندوق اعتباری هنر در فرهنگسرای نیاوران با سخنرانی حجت الاسلام شهاب مرادی برگزار شد.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۳:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
رشت – دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تاکید بر لزوم توجه و محبت به مردم، گفت: مهم ترین راه رسیدن به معرفت الله، معرفت و توجه به مردم است. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رضا رمضانی شامگاه پنج شنبه در مراسم گرامیداشت شب بیست و سوم رمضان و لیالی قدر در مسجد صفی رشت، [...] ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با فرا رسیدن شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان سومین شب از لیالی قدر مراسم احیا در سراسر خوزستان با حضور قشرهای مختلف مردم خداجو و روزه دار این استان برگزار شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با سومین شب شهادت امام علی علیه السلام و سومین شب قدر مراسم شب زنده داری و مناجات با حضور مردم شهرستان در مساجد اردل برگزار شد./. عکاسان: پژمان سیفی و سکینه صالحی
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۲:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
همزمان با شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان و ضربت خوردن حضرت علی علیه السلام مردم بیرجند در مساجد و بقاع متبرکه این شهرستان این شب را به شب زنده داری پرداختند.