سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۰۳:۵۵Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سفید شدن مو»

پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۳۷   + ۲۴ سایت دیگر  
سفید شدن موها یکی از چالش ها و دغدغه اصلی افراد است که موجب ناراحتی وبعضاً افسردگی آنها می شود، سن و ژنتیک تنها مواردی نیستند که هنگام سفید شدن مو اهمیت دارند، در این مطلب به بررسی علت سفید شدن موها و نحوه درمان آن پرداخته ایم.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۸:۲۰    
ویتامین E برای مو فوق العاده عمل می کند و خواصش در جلوگیری از سفید شدن مو و درمان موخوره بی نظیر است، البته خواص بسیار مناسب دیگری هم برای پوست و مو به همراه دارد.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سفید شدن مو در سنین زیر 40 سال طبیعی نبوده و می تواند دلیل نوعی بیماری باشد، البته عوامل مختلفی در سفید شدن زودرس موها تاثیر گذار است.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۶:۲۷    
در طب سنتی، گفته می شود که اگر موی شخصی پیش از 40 سالگی سفید شود، دلیل آن غیرطبیعی است و احتیاج به درمان و توجه دارد. در طب سنتی ایران، سفیدشدن مو یک بیماری محسوب می شود. البته این موضوع دلایل طبیعی و غیرطبیعی دارد.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۵۰    
در حالی که برخی از خانم ها با تمایل و اشتیاق موهایشان را با استفاده از رنگ موها، به رنگ خاکستری و دودی در می آوردند، بسیاری دیگر از دیدن موی سفید رنگ می ترسند. دانشمندان بر روی نحوه پیشگیری از سفید شدن مو سخت کار می کنند و به نتایجی هم رسیده اند. اگر شما هم در این مورد حساس
روز نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۵۰    
1. ژنتیک 2. استرس 3. بیماری های خود ایمنی 4. اختلال تیروئید 5. کمبود ویتامین B-12 6. سیگار کشیدن ♦️آیا می توان از سفید شدن مو جلوگیری کرد؟ ...
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۱۱    
سفید شدن مو هم مانند چین و چروک پوست از علائم پیری به شمار می رود و البته ظاهر شدن این موهای سفید هیچ مشکلی هم ندارد. گاهی در سنین جوانی هم به دلایل مختلف ممکن است موهای سفید زودتر ظاهر شوند ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۲۳:۵۳    
سفید شدن موها مشکلی است که همه ما با افزایش سن با آن رو به رو می شویم اما میتوانیم با مصرف این میوه ها روند سفید شدن مو را کندتر کنیم.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۸:۰۲    
برخی مواد غذایی که ملانین کمتری دارند،سبب افزایش موهای خاکستری و سفید در سنین جوانی می شوند.همراه ما باشید.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سفید شدن مو یکی از نشانه های پیری است که موجب ناراحتی بسیاری از افراد می شود، در این مطلب طرز مشکی کردن موها به روش های طبیعی را آموزش داده ایم که در ادامه خواهید خواند.
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۸:۴۱   + ۲۶ سایت دیگر  
سفید شدن موها مشکلی است که همه ما با افزایش سن با آن رو به رو می شویم اما میتوانیم با مصرف این میوه ها روند سفید شدن مو را کندتر کنیم.
ریواس جنوب   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۲:۳۲   + ۲۸ سایت دیگر  
رنگ موی طبیعی هر فرد متفاوت از دیگری است، در این بین، کسانی که موی مشکی دارند، در صورت سفید شدن چند تار از مویشان، بسیار بیشتر از سایر رنگ مو ها جلب توجه می کنند. اگر چه سفید شدن مو پدیده-ای است که ما را یاد دوران پیری می اندازد، اما این رخداد می تواند در هر سنی ظاهر شود ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
جلوگیری از سفید شدن موها نیاز به دانستن قواعدی طلایی دارد که این فرایند را به تعویق بیندازد. مقاله ای که در ادامه پیش روی شما قرار دارد، 10 قانون طلایی عالی را به شما آموزش می دهد که از طریق آن ها می توانید موهایی زیبا و سالم داشته باشید که سفید شدن شان زود رخ نخواهد داد.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۲۲:۰۵    
بیهوده نیست که می گویند جوان هم جوان های قدیم! این اصطلاح اگرچه از سوی سالخوردگان در ارزیابی روانی رفتاری جوانان امروزی گفته می شود؛ اما مصادیق این سخن تا ظواهر و نشانه های جسمی آنان نیز امتداد یافته و خیلی از جوانان امروزی نه صرفا به لحاظ روحی که به لحاظ جسمی نیز ظاهر جوانی خود را از دست داده اند.
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
زمانی که پیر شدید سفید شدن مو های شما غیر معمول نیست. موهای شما به عنوان یک فرد جوان ، باید قهوه ای ، سیاه ، قرمز یا بلوند باشد. اکنون که پیرتر شده اید ، ممکن است متوجه نازک شدن در قسمت های خاصی از سر خود شوید ، یا ممکن است موهای شما از رنگ اصلی آن به خاکستری یا سفید تغییر کند.
سفید شدن مو در سنین زیر 40سال طبیعی نبوده و می تواند دلیل نوعی بیماری باشد، البته عوامل مختلفی در سفید شدن زودرس موها تاثیر گذار است.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۲۲:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
هلیله سیاه به اکسیر جوانی مشهور است . هلیله سیاه به تقویت رشد و ضخامت مو و پیش گیری از سفید شدن مو کمک میکند. هلیله سیاه را خواص فراوانی دارد که دربخش های مختلف توضیحات کامل داده شده است. از شما دعوت میکنیم این مقاله ارزشمند درباره هلیله سیاه را از دست ندهید.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۳:۱۸    
هلیله سیاه دارای خواص بی شماری مانند بهبود عملکرد دستگاه گوارش، پیشگیری از بروز دیابت، درمان سرطان و جلوگیری از سفید شدن مو است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۲۲:۰۱   + ۴۲ سایت دیگر  
موی شما به واسطه از بین رفتن ملانین که نوعی رنگدانه است، خاکستری یا سفید می شود. هر چه ملانین کمتری داشته باشید، رنگ موی شما روشن تر است. موی خاکستری دارای ملانین حداقلی است، در شرایطی که موی سفید هیچ ملانینی ندارد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۲۳:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
سفید شدن موها مشکلی است که همه ما با افزایش سن با آن رو به رو می شویم اما میتوانیم با مصرف این میوه ها روند سفید شدن مو را کندتر کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۹:۲۶   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - محققان دانشگاه کلمبیا شواهدی را یافتند که نشان می دهد استرس یکی از عوامل سفیدی موی انسان است و با از بین رفتن استرس می توان رنگ طبیعی موها را بازگرداند.
سینا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۰۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: مطالعات پژوهشگران نشان می دهد روند خاکستری شدن مو در انسان یک فرایند ناشی از فشارهای عصبی بوده و یک پروتئین خاص مسئول این تغییر است. در شرایط خاص و فقدان استرس امکان بازگشت طبیعی رنگ مو وجود دارد.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۳:۱۹    
سفید شدن مو برای هر انسانی لزوماً نشانه پیری نیست، خیلی ها در جوانی هم موهایشان سفید می شود؛ تیتربرتر در ادامه به دلایل سفیدی مو پرداخته، با ما همراه باشید.
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ - ۲۰:۴۳    
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : بهترین خواص هلیله سیاه هلیله سیاه به اکسیر جوانی مشهور است . هلیله سیاه به تقویت رشد و ضخامت مو و پیش گیری از سفید شدن مو کمک میکند. ...
سلامانه   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۴:۵۰    
سلامانه: دلیل سفید شدن مو در سن پایین چیه و راه جلو گیری از طریق طب سنتی داره ؟ پاسخ از دکتر روح اله شعراء، دکترای طب سنتی ایرانی سفیدی شدن زودرس موها که عمدتا در قسمت جلوی سر رخ می دهد معمولا به دلیل ضعف گوارش ناشی از سردی معده است. ...
زومیت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان دریافته اند، همان اعصابی که در پاسخ جنگ یا گریز دخالت دارند، می توانند آسیبی دائمی به سلول های مسئول تولید رنگ مو وارد کنند.
سلامت نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
سلامت نیوز : یافته های جدید پژوهشگران نشان می دهد قرار گرفتن در معرض استرس می تواند موجب از بین رفتن سلول های بنیادی بدن شده و یکی از بخش های متأثر از این آسیب، از بین رفتن رنگ دانه های مو است؛ بنابراین سفید شدن مو به طور مستقیم به دلیل بروز استرس است. ...
تیتر برتر   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۵:۵۷    
سفید شدن مو به صورت زودهنگام یکی از دغدغه هایی است که در دوره جوانی برای عده ای خوشایند نیست و همواره با تمسک با روش های مختلف سعی در درمان و یا پیشگیری از سفیدی مو می کنند.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۴:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، بسیاری از بیماریها نیز می تواند روند سفید شدن موها را تسریع کند. کمبود ویتامین های B ، بخصوص اسیدپانتوتنیک و ویتامین 12 B یکی از موی سفید این موارد است. ...
شهرخوان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۴:۰۲    
اکثر مردم سفید شدن مو را دلیل پیری می دانند، اما اگر موهای شما خیلی زود سفید شده است، به یاد داشته باشید که این موضوع سن تان را تعریف نمی کند بلکه حس پیری فقط در ذهن تان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۴:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: توارث و استرس دو عامل موثر در سفید شدن مو ها است.
رادیو جوان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۸:۴۸    
علل سفیدی زودرس مو رنگدانه های موجود در ملانوسیت ها، عامل ایجاد رنگ موی سر هستند. زمانی که ساخت این رنگدانه ها متوقف شود، مو رنگ خود را از دست می دهد و به اصطلاح سفید می شود و این تار موهای سفید رنگ در ترکیب با تارهای سیاه مو، حالتی خاکستری به مو می دهند ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۰:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سلامت نیوز :از گذشته رنگ کردن مو مورد توجه بانوان بوده است و از گیاهانی مثل حنا و بابوبه برای رنگ کردن موهای شان استفاده می کردند و معتقد بودند که این مواد افزون بر زیبایی سبب تقویت موها هم می شود. ...
پارسینه   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۶:۴۶   + ۷۲ سایت دیگر  
سفید شدن مو ها فرایندی فیزیولوژیکی است و به طور معمول 50 درصد از مو های نیمی از افراد در سن 50 سالگی سفید می شود. با این حال درصورتیکه سفید شدن مو ها در بین نژاد قفقازی پیش از 20 سالگی، در مردم آسیا پیش از 25 سالگی و در آفریقایی ها پیش از 30 سالگی آغاز شود فرد دچار سفیدی زودرس مو ها شده است. ...
شما نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۶:۵۸    
علت سفید شدن مو چیست؟ رشد مو زمانی اتفاق می افتد که سلول های قدیمی توسط فولیکول های مو به علت تولید سلول های جدید به خارج از ریشه فرستاده می شوند.
پارسینه   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۰۵:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
سفید شدن مو ها با افزایش سن طبیعی است؛ اما هنگامی که آن ها را در اوایل دهه 30 و بعضی اوقات، حتی 20 سالگی مشاهده می کنید، بسیار مأیوس کننده است. هم خاکستری شدن و هم سفید شدن مو ها نتیجه ی این است که مو ها رنگ دانه هایشان را از دست داده اند ...
سلام نو   ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۱۸:۲۶    
بدن شما دارای فولیکول های مو است ، که کیسه های کوچکی هستند که سلول های پوستی را تراز می کنند. فولیکولهای مو دارای سلولهای رنگدانه ای به نام ملانین هستند. این سلول ها به موهای شما رنگ می دهند. اما با گذشت زمان ، فولیکول های مو می توانند رنگدانه را از دست دهند و در نتیجه موهای سفید ایجاد می شود. ...
ناطقان   ۱۳۹۸/۰۶/۱۵ - ۲۳:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
با خوردن برخی موادغذیی می توانید در روند پیری زودرس و سفید شدن موها متوقف کنید و دیگر نگران نباشید.
تیک   ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ - ۱۱:۱۵    
سفید شدن مو در دهه 20 و 30 زندگی مردان، زیاد شایع نیست، بنابراین طبیعی است که نگران سفید شدن موهایتان دراین سنین باشید. متاسفانه گاهی سفید شدن زودرس موها اتفاق می افتد و چند دلیل برایش وجود دارد. ...
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ - ۱۵:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
برترین ها: بسیاری از مردم تصور می کنند که نخستین تار های سفید شده مو نشانه ای از بالا رفتن سن و سال آنهاست، اما درمانگران طب سنتی این گونه فکر نمی کنند. از نظر آن ها سفیدی مو ها تنها نشانه بالا رفتن تعداد روز های زندگی نیست و این سفیدی می تواند نتیجه عوامل دیگری نیز باشد. ...
شهرخوان   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
سفیدی مو در جوانی ممکن است مشکل رایجی باشد، اما دید فرد نسبت به خود را به تدریج تضعیف می کند. در این مطلب نحوه ی جلوگیری از سفید شدن مو در سن جوانی را مطالعه کنید.
سلامت نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۱۲:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز : سفید شدن مو در جوانی قطعا طبیعی نیست. در این مطلب علت سفید شدن مو در جوانی را توضیح می دهیم. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سیمرغ، سفید شدن مو در دهه 20 و 30 زندگی مردان، زیاد شایع نیست، بنابراین طبیعی است که نگران سفید شدن موهایتان دراین سنین باشید ...
ربیع   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از مجله اینترنتی تناسب اندام / آیا موهای شما در حال خاکستری شدن است؟ باید این را بدانید که به غیر از ژنتیک، اغلب دلایل بسیار دیگری نیز برای خاکستری شدن مو وجود دارد ...
سیمرغ   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
گلشیفته فراهانی بازیگر 35 ساله عکسی از خودش و برادرش آذرخش فراهانی را منتشر کرد
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۱:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
هر یک از تارهای موی سر از سلول های رنگدانه ساز خاصی تشکیل شده است که معمولا با افزایش سن این سلول ها کاهش یافته یا دچار کمبود شده و باعث تخریب و سفیدی مو می شوند. سفید شدن مو به طور معمول فرآیندی است که اغلب با بالا رفتن سن رخ می دهد ...
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۰۰:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا زندگی- سفید شدن ابرو ها در سنین مختلف این روز ها به یکی از دغدغه های اصلی برخی مردم تبدیل شده است و پدیدار شدن این سفیدی اعتماد به نفس آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. در این مقاله به علت سفید شدن ابرو، عوامل موثر و درمان آن پرداخته ایم. ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۱۳:۰۶    
دانشمندان اسپانیایی طی یک مطالعه، دلیل سفید شدن زودهنگام موی سر را مشخص کردند. به گزارش اسپوتنیک، گروهی از کارشناسان طی مطالعه ای، اطلاعات مربوط به وضعیت سلامت 54هزار نفر بین سنین 30 تا 60سال را مورد بررسی قرار دادند و معلوم شد که سفید شدن زودهنگام موی سر ارتباط مستقیمی با افزایش سن ندارد ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
یک متخصص پوست و مو اظهار کرد: هیچ مطالعات اثبات شده مبنی بر کشف راه حلی که می تواند از سفید شدن مو جلوگیری یا آن را درمان کند، وجود ندارد.
با مردم   ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۹:۰۵   + ۲۳ سایت دیگر  
یک متخصص پوست و مو اظهار کرد: هیچ مطالعات اثبات شده مبنی بر کشف راه حلی که می تواند از سفید شدن مو جلوگیری یا آن را درمان کند، وجود ندارد.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۱:۳۹    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از بهداشت نیوز، یک متخصص پوست و مو اظهار کرد: هیچ مطالعات اثبات شده مبنی بر کشف راه حلی که می تواند از سفید شدن مو جلوگیری یا آن را درمان کند، وجود ندارد. ...