پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۱۸:۵۶Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علامه امینی»

ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۲۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از اطفای حریق منزل مسکونی دو طبقه واقع در خیابان علامه امینی اصفهان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۵:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مرحوم فیرحی درباره اثر ارزشمند الغدیر می گوید: من از علامه دو درس بزرگ گرفتم. اول اینکه عمر محدود ما آنقدر ارزش دارد که متمرکز شویم و پراکنده کاری نکنیم. دوم به جای اینکه عمر را صرف جدل بی اساس کرد، باید با اقدامات اساسی به جدل احسن پرداخت.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، مستند “راوی” از روز جمعه ساعت 14:45 با موضوع روایتی مستندگونه از یک فیلم با محوریت وحدت شیعه و سنی از رادیو وحدت پخش می شود. این برنامه که جایگزین پیامبر رحمت شده است تا 13 آبان ادامه دارد. ...
ابنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
ششمین پیش همایش کنگره بین المللی بزرگداشت علامه میرحامد حسین در سالن همایش های تخصصی علامه امینی برگزار خواهد شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان پردیس علامه امینی تبریز گفت: اعضای شورای مرکزی دفتر جامعه اسلامی دانشجویان پردیس علامه امینی تبریز از سوی هیئت موسس دفتر انتخاب شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت:آتش سوزی در زیر زمین فروشگاه مواد غذایی درخیابان علامه امینی اصفهان، اطفاء شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۲:۰۲    
مسابقه مجازی گرچه دوریم، به یاد تو سخن میگوییم به مناسبت اربعین حسینی، با مشارکت کانون فرهنگی هنری علامه امینی (ره) بجنورد و با همکاری شبکه جوانان رضوی در خراسان شمالی برگزار می شود.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۲۰:۳۱    
به نقل یکی از موثقین، مرحوم علامه امینی صاحب الغدیر فرمودند: در بغداد کنفرانسی از علما و شخصیت های برجسته بر پا شده بود. به مناسبتی مرا نیز دعوت کرده بودند ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۴۷    
دیدم از دور کسی به طرف من می آید و هرچه او به من نزدیکتر می شد هوا گرمتر می شد گویی همه این حرارت از آتش اوست. در خواب به من الهام شد که او شمر، قاتل حضرت سیدالشهدا(ع) است. وقتی به من رسید دیدم هوا به قدری گرم و سوزان شده است که دیگر قابل تحمل نیست، آن ملعون هم از شدت تشنگی به هلاکت نزدیک شده بود.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۳:۴۷   + ۱۵ سایت دیگر  
فرارو- روحانی با عدم شرکت در مجلس، نواختن مجازی زنگ مدارس و حالا غیبت در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها نشان داده با شیوع کرونا تمایلی به حضور در جمع ندارد، اما در عمل خودش از هر گونه بازگشایی و بازگشت به روال عادی دفاع می کند. ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
حسینی نیا رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران:باتوجه به ضرورت آموزش الکترونیک باید از بستر روش های سنتی آموزشی در دانشگاه های کشور فاصله بگیریم. به گزارش بازارکار غلامحشین حسینی نیا در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی جدید که در تالار علامه امینی ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۰:۰۷    
مراسم بازگشایی دانشگاه ها امسال بدون حضور دانشجویان و از طریق ویدئوکنفرانس رئیس جمهور با وزرای علوم و بهداشت و مدیران وزارتخانه ای حاضر در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد. حسن روحانی، رئیس جمهور به علت شیوع بیماری کرونا در دانشگاه حضور پیدا نکرد و دانشجویی هم در این مراسم سخنرانی نکرد ...
ظهر امروز - یکشنبه 23 شهریور 99 - آیین بازگشایی دانشگاه ها، موسسات و مراکز آموزش عالی در تالار علامه امینی دانشگاه تهران که با حضور مجازی رییس جمهور برگزار شد/ عکاس: محمد نسیمی
الف   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۵:۴۲    
آئین آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و فناوری کشور یکشنبه 23 شهریور 1399 با حضور رئیس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد. در این مراسم که به صورت ارتباط ویدئو کنفرانسی با تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۵:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور با حضور حسن روحانی، رئیس جمهور از طریق ویدئوکنفرانس در سالن علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۴:۰۲    
مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به طور نمادین و به صورت ارتباط تصویری با رئیس جمهور در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۵۶   + ۱۹ سایت دیگر  
مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی دانشگاهها صبح امروز در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.
ریاست جمهوری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۴۶   + ۳۵ سایت دیگر  
در این مراسم که به صورت ارتباط ویدئو کنفرانسی با تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، ابتدا روسای دانشگاه های تهران و علوم پزشکی تهران طی سخنانی گزارشی از وضعیت دانشجویان این دانشگاه ها در سال تحصیلی جدید ارائه کردند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
مراسم بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با حضور مجازی آقای روحانی رئیس جمهور در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
مراسم بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با حضور مجازی آقای روحانی رئیس جمهور در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مراسم بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با حضور مجازی آقای روحانی رئیس جمهور در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مراسم رسمی بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تا دقایقی دیگر با حضور مجازی رئیس جمهور در تالار علامه امینی دانشگاه تهران آغاز می شود.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۷:۳۵   + ۲۷ سایت دیگر  
مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور، امروز با سخنرانی برخط رئیس جمهور در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۹:۵۱    
اهمیت کیفیت برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) را در این ویدیو ببینید.
یاران مختار او را به جهنم فرستادند و یاران او را شکست داده و فراری دادند و در همان هنگام، در تاریکی شب، صدای تکبیر سپاهیان مختار بلند شد و شنیدند که آن ها می گفتند: خبیث کشته شد. و سپس سرش را از بدن جدا کرده و نزد مختار بردند.
خانه خشتی   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۰۸:۴۸    
آیین کلنگ زنی حسینیه و کانون فرهنگی موکب خاتم الانبیاء رفسنجان واقع در خیابان علامه امینی و آغاز طرح نذر آزادی زندانیان با حضور جمعی از مسئولان و خیرین برگزار شد.
تبیان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۰۱:۰۴    
علامه امینی هنگام شنیدن مراثی آل محمد چنان بی قرار می شد که زمان و مکان را از یاد می برد و چنان روحش به پرواز درمی آمد که گویی در همان صحنه مدایح و مراثی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۹:۳۵    
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی گفت: به مناسبت ماه محرم هر روز ظهر در پردیس های الزهرا و علامه امینی با رعایت پروتکل های بهداشتی زیارت عاشورا خوانده می شود.
آخرین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۰:۰۶    
علامه امینی می گوید: مدتها فکرمی کردم که خداوند چگونه شمر ملعون را عذاب می کند؟ و جزای آن تشنه لبی و جگر سوختگی حضرت سیدالشهدا(ع) را چگونه به او می دهد؟ ...
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۳:۲۰    
کارشناس پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب میناب گفت: علامه امینی با تالیف کتاب ارزشمند" الغدیر فی الکتاب و السنه و الادب"، یکی از خدمت گزاران و احیاگران واقعه غدیر شناخته شد که اثر وی تا کنون مورد بررسی و پژوهش اندیشمندان بزرگ جهان اسلام است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
حاصل عمر 68 ساله علامه امینی کتاب های ارزشمندی است که سرشناس ترین آن کتاب 22 جلدی الغدیر است. او برای تألیف الغدیر بیش از ده هزار جلد کتاب و صد هزار رساله را مطالعه و چهل سال از عمر خود را وقف گردآوری آن کرد. این کتاب به بررسی مسئله ولایت در تشیع از تمامی جنبه ها می پردازد.
الغدیر کتابی به زبان عربی با موضوع اثبات امامت و خلافت بلافصل امام علی(علیه السلام) در واقعه غدیر، نوشته عبدالحسین امینی. کتاب در 11 جلد تنظیم شده و جلد نخست، به بررسی سند حدیث غدیر اختصاص دارد، علامه امینی برای نوشتن این کتاب به کتابخانه های کشورهای مختلف از جمله هند، مصر و سوریه سفر کرده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۷:۱۱    
حوزه/ حدیث غدیر از متواترات است و اگر کسی در تواتر این روایت تردید کند باید گفت او هیچ روایت متواتری را قبول نمی کند ؛ داستان غدیر را بطور تفصیل می توان در کتب الغدیر از علامه امینی و احقاق الحق از قاضی نورالله شوشتری و المراجعات شرف الدین و دلائل الصدوق از مرحوم مظفر و لیالی پیشاور از سلطان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۴:۰۰    
علامه امینی در دفاع از اعتبار حدیث غدیر موارد زیادی که از سوی پیشوایان دینی، عالمان و حتی رجال سیاسی همچون مامون عباسی، به این حدیث استشهاد شده را منعکس ساخته است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۱:۴۲    
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: مرحوم علامه امینی در جلد یک تاریخ 10 نفر از صحابه نبی مکرم اسلام(ص)، 80 نفر از تابعین و 360 نفر از علمای اهل سنت را نام برده که حدیث غدیر را نقل کرده اند و کمتر حدیثی با این اسناد محکم وجود دارد.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۰۷:۵۹    
اول می خواستم درباره مرحوم علامه امینی و کتاب الغدیر با دکتر سعید طاووسی مسرور، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی مصاحبه کنم. اگر بخوانید، می بینید که در همین جهت هم به راه افتادیم اما در ادامه، دغدغه اصلی این روزها و شب های خودم را دیدم که رو می آید و خود را بر مصاحبه تحمیل می کند.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۰۵:۱۵    
به گزارش خبرنگار شیعه نیوز ، یادداشت علامه امینی (ره) و عظمت غدیر در تاریخ اسلام، گفت و شنودی با مورّخ خبیر، استاد علی ابوالحسنی (منذر) است که توسط محمدصادق ابوالحسنی تهیه و تنظیم شده است . ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۲۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
سید لطف الله جلالی علامه امینی هرچند در عمر نسبتاًً کوتاه خود (نزدیک به هفتاد سال)، خدمات بسیاری به علوم اسلامی ارائه کرده و آثار بسیاری به نگارش درآورده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۲۰:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس پژوهشکده تاریخ معاصر گفت: علامه امینی در کتاب شهیدان راه فضیلت از 70 عالم نام می برد که توسط مشروطه خواهان افراطی به شهادت رسیدند. این درحالی است که ما معمولاً فقط از شیخ فضل الله نوری و سیدعبد الله بهبهانی نام می بریم.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۲۰:۵۱    
شفقنا- همایش علمی بزرگداشت علامه امینی در شهرستان سراب برگزار می شود. به گزارش شفقنا، حجت الاسلام صلاح زاده خاطرنشان کرد: بزرگداشت علامه امینی صاحب کتاب بزرگ الغدیر، 16 مرداد سال جاری در شهرستان سراب برگزار خواهد شد. ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
[سیزدهمین دوره ی انتخابات ریاست جمهوری حدود یک سال دیگر، احتمالا در خردادماه 1400 برگزار خواهد شد. انصاف نیوز به مرور رزومه ی نامزدهای احتمالی این انتخابات را منتشر می کند] ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۵:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
نویسنده زندگینامه انگلیسی علامه امینی می گوید: علامه به فرزندانش سفارش کرده که بعد از او الغدیر را چگونه ادامه دهند و با چه مدلی بنویسند. او برای احوالات شخصی خودش 7، 8 صفحه نوشته و برای ادامه الغدیر حدود 120 صفحه وصیت کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۴:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
علامه امینی به عنوان محدث، مفسر، فیلسوف، متکلم و فقیه در همه عمر دست به تحقیقات دامنه داری زد تا فلسفه سیاسی اسلام را تدوین کند، اما بعد از رحلت این عالم برجسته درباره او به تعداد انگشتان دست کتاب منتشر نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۵:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
سیدمحمدصادق قاضی طباطبایی درباره مجموعه الغدیر گفت: این اثر، مجموعه ای ارزشمند است که علامه امینی آن را در نهایت بی طرفی، امانت داری و به دور از غرض ورزی نگارش کرد، اما این اثر مظلوم واقع شده و به خوبی تبیین نمی شود.
وارث   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۰:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
بدالحسین امینی نجفی مشهور به علامه امینی در سال 1320 هجری قمری در سراب واقع در آذربایجان شرقی متولد شد. او از مراجع بنام شیعه و نویسنده کتاب دائرةالمعارفی الغدیر است که در 28 ربیع الثانی 1390 هجری قمری(12 تیر 1349 خورشیدی) در تهران از دنیا رفت و در نجف مدفون شد ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۰:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
شاگرد علامه امینی می گوید: ایشان علاوه بر فرصت های نوشتن الغدیر، به کارهای عبادی خودشان هم می رسیدند و به مستحبات، قرائت قرآن، زیارت ائمه و غیره می پرداختند، اما مکرر می فرمودند: این الغدیر ما را از انسانیت انداخت! یعنی از دیدوبازدید و آن چیزهایی که در میان دوستان متعارف است، محروم بودند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۹:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام میرلوحی می گوید: تصور علامه امینی این بود که حدود 20 سال، اسناد مربوط به غدیر را جمع آوری و باقی عمر را صرف رساندن این پیام به دیگران کند تا به این وسیله بتواند راه امت اسلامی را اصلاح کند، اما این تصور، هیچ وقت محقق نشد.
الف   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
حجت السلام سید مصطفی میرلوحی عضو هیات امنای جامعه الامام صادق (ع) با حضور در خبرگزاری فارس گفت: وظیفه هرکدام از ما احیای غدیر با قلم، بیان و جان است.