چهارشنبه ۰۱ اردیبهشتساعت ۰۶:۵۹Apr 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اندیشه های امام»

جماران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۵:۵۳    
پایگاه خبری جماران: ارتش یکی از قوای نظامی جمهوری اسلامی ایران است که پیش از انقلاب اسلامی مورد خطاب و پس از آن مورد حمایت امام خمینی بوده است. آنها نیز از صدر انقلاب گوش به فرمان و پایدار و استوار بر اندیشه های بنیانگذار نظام بوده اند ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
دانشیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در ایام ماه مبارک رمضان، جلسات تفسیر مجازی قرآن بر اساس اندیشه های امام موسی صدر را برگزار می کند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
جامعه شناس و پژوهشگر حوزه دین معتقد است امام علی(ع) قدسی است، چون اندیشه هایش بزرگ و الهی است. قدسیت او به جهت گیری های الهی و معنوی اندیشه هایش برمی گردد و این را باید کشف کرد، نه اینکه مفروض گرفت.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۲:۰۶   + ۳۶ سایت دیگر  
مصطفی کواکبیان در این دیدار پیش از سخنان یادگار امام گفت: این انقلاب هرچه دارد به وجود پر برکت اندیشه های امام راحل است. اما بعضی وقت ها که بعضی ها حرف های بی ربطی می زنند ...
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۷:۳۲    
حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال گفت: رسانه ملی، نخبگان و حوزه در نشر اندیشه های امام که تحقق نظام اسلامی با محوریت ولی فقیه است تمام سعی و کوشش خود را بکار گیرند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
جواد کلاته عربی گفت: شناخت امام و انقلاب از هم دور نیست و کسی که بخواهد انقلاب را بشناسد، باید امام را بشناسد و برعکس. امام و انقلاب ساحت یک حقیقت واحد هستند و لاجرم برای شناخت اندیشه های امام باید پژوهش کنیم.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۳۰    
حجت الاسلام والمسلمین حسینی خراسانی گفت: زمانی که ادبیات کاخ نشینی به جای فرهنگ کوخ نشینی بر جامعه حاکم شود، تحریف و انحراف از سیره و اندیشه های امام راحل روی داده است.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۷:۱۵    
تبیین و بررسی دیدگاه ها و اندیشه های امام خامنه ای در حوزه های مختلف فکری بویژه در عرصه مباحث کلامی واعتقادی می تواند راه گشا و کارساز باشد.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۵۶    
حجت الاسلام نجم الهدی راه مقابله با تحریف معنوی امام خمینی (ره) را مراجعه به بیانات مقام معظم رهبری عنوان کرد.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۱۷    
حجت الاسلام والمسلمین رفعتی تحریف خط امام را انحراف از اصل انقلاب دانست و گفت: تحریف اندیشه های امام خمینی خیانت نابخشنودنی به امام، انقلاب و نظام است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۲۶    
مدیر حوزه های علمیه به ضرورت بازخوانی اندیشه های امام در فضای جامعه، حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: این بازخوانی باید با تفسیر مقام معظم رهبری از اندیشه های امام همراه باشد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۳۲    
شفقنا- مدیر حوزه های علمیه به مناسبت سلروز صدور منشور روحانیت توسط امام خمینی گفت: امام در این منشور نگاه تمدنی خود را تاکید کردند. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، آیت الله علیرضا اعرافی در آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی ...
الف   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۱:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در اجلاس تبیین اندیشه های امام خمینی(ره) گفت: حضور در حرم امام (ره) و تجدید میثاق نمی تواند فقط ظاهری باشد و ای کاش این حضور همراه با بازخوانی بخشی از اندیشه های امام (ره) باشد ...
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۹:۱۱    
لرستان - حجت الاسلام سبحانی بر ضرورت جلوگیری از توطئه تحریف امام راحل اشاره کرد و گفت: در ا ین راستا باید افکار و اندیشه های امام راحل را زنده نگه داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
وزیر ارشاد در اجلاس تبیین اندیشه های امام خمینی (ره) در حوزه فرهنگ و هنر، نگاه امام خمینی به هنر را تشریح کرد.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۶:۵۱    
لرستان - حجت الاسلام ولی پور با اشاره به ضرورت تبیین و ترویج اندیشه های امام راحل در جامعه به ویژه بین نسل امروز گفت: تکرار اندیشه حضرت امام(ره) راه جلوگیری از تحریف است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۳۸    
حوزه / مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های استان قزوین گفت: امروز همه اقشار و فرهیختگان حوزه و دانشگاه باید اندیشه های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را در جامعه تبیین کنند.
رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۷:۰۶    
مازندران - معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران، بازخوانی صحیح اصول امام خمینی(ره) راه بهترین راه جلوگیری از تحریف شخصیت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی دانست.
رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۰۰    
مازندران - حجت الاسلام خوبانی گفت: مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در تبیین و ترویج آراء و اندیشه های امام راحل بدون نگاه جناحی و جریانی به وظیفه خود عمل کند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۳:۱۵    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه اجلاس تبیین اندیشه های امام خمینی(ره) با بیان اینکه از جنبه های مهم در اندیشه های حضرت امام (ره) مصلحت است، گفت: امام به خوبی این درک را داشتند که نه فقط نظام اسلامی، بلکه نظم اجتماعی مصلحت هایی را ایجاب می کند که این مصلحت ها عناوین و احکام را متغیر خواهد کرد ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۲:۲۶    
دبیر شورای فرهنگ عمومی گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند بازگشت به اندیشه های امام خمینی (ره) هستیم.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۲:۲۵    
اجلاس تبیین اندیشه های امام خمینی(ره) در حوزه فرهنگ و هنر چهارشنبه (29 بهمن ماه) با حضور سید حسن خمینی، تولیت حرم مطهر امام خمینی(ره)، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونان و مدیران ستادی و سازمان های ذی ربط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سید حسن خمینی عصر چهار شنبه در آیین اختتامیه اجلاس تبیین اندیشه های امام راحلدر حوزه فرهنگ و هنر که در حرم مطهر ایشان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد، افزود: فرهنگ انقلاب اسلامی عزتمندانه و به نوعی همسان و هم خاستگاه با نفی [...]
برترین ها / عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۱:۰۲   + ۴۰ سایت دیگر  
جماران: یادگار امام با تأکید بر اینکه انقلاب، انقلاب متحجرین نبود، گفت: افکار بسته ای که توان سازگاری با دنیای معاصر را ندارد، هیچ دخالتی در پیدایش انقلاب ندارد و دزدانه بر سر خوان انقلاب نشسته است. ...
صالحی در آیین اختتامیه اجلاس تبیین اندیشه های امام خمینی(ره) در حوزه فرهنگ و هنر به بیان دیدگاه های امام راحل در خصوص هنر پرداخت و گفت: از جوهره حکمی و عرفانی امام راحل این برمی آید که هنر انقلابی و اسلامی مرکزش جمال حق است و این مرکز سرتاسر ذرات کائنات را در بر می گیرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
شهرری - ایرنا- دبیر کارگروه فرهنگ عمومی در همایش تبیین اندیشه های امام خمینی (ره) گفت: امام راحل بر توسعه فرهنگ عمومی معتقد و نقشی بی بدلیل داشتند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سید عباس صالحی، رویکرد اجلاس تبیین اندیشه های امام خمینی(ره) در حوزه فرهنگ و هنر را علمی ارزیابی کرد و درباره نگاه امام خمینی به موضوع هنر گفت: امام خمینی یک حکیم و عارف در حوزه هنر بود و این تعبیر را داشت که هنر انقلابی، اسلامی و دینی، آن هنری است که مرکزش جمال حق است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۸:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
اجلاس یک روزه تبیین اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) در حوزه فرهنگ و هنر در حرم مطهر امام راحل برگزار شد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۸:۴۰    
تولیت حرم امام خمینی(ره) در اجلاس اجلاس تبیین اندیشه های امام خمینی(ره) در حوزه فرهنگ و هنر رهبر کبیر انقلاب اسلامی را هنرمند توصیف و بیان کرد: هرگونه مصادره انقلاب با اندیشه تحجری به بیراهه رفتن انقلاب، از بین بردن انقلاب و توقف موتور محرکه انقلاب است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
خدادادی با بیان اینکه انتظار امام از رسانه آموزش، ترویج اسلام و اطلاع رسانی مبتنی بر واقعیت بود، گفت: بازخوانی اندیشه های امام نیازمند تولید مستمر، پرمحتوا و متناسب با مخاطبان با ادبیات مختلف است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
شهرری - ایرنا - دبیر کارگروه فضای مجازی همایش تبیین اندیشه های امام خمینی (ره) گفت: شناخت اندیشه های امام نباید فقط به تبیین اندیشه های ایشان محدود شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۴۳    
دکتر بهمنی گفت: تمرکز کارگروه فضای مجازی اجلاس تبیین اندیشه های امام در حوزه فرهنگ و هنر بر کاربست اندیشه های امام و ظرفیت فضای مجازی در تبیین این اندیشه ها بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر علمی اجلاس تبیین اندیشه های امام خمینی (ره) در حوزه فرهنگ و هنر با اشاره به اندیشه های ویژه معمار کبیر انقلاب اسلامی اعلام کرد: این اندیشه های والا و ممتاز درخت انقلاب را بالنده کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
شهرری - ایرنا - اجلاس تبیین اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) در حوزه فرهنگ و هنر که صبح امروز /چهارشنبه/ آغاز شده بود، عصر روز جاری در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی با حضور حجت الاسلام سید حسن خمینی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی به کار خود پایان می دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اصل تعامل و مودت بین کارگزاران و مردم در اندیشه های امام راحل، گفت: می توان از ظرفیت های فضای مجازی همچون شفافیت در مناسبات مردم و حاکمیت و تسهیل در پاسخ گویی، برای تحقق این اندیشه ها استفاده کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر علمی کارگروه هنر و سینمای همایش تبیین اندیشه های امام خمینی(ره) گفت: هنری از دیدگاه امام (ره) جایگاه والا دارد که بتواند در عرصه دین خدمت رسانی مطلوب داشته باشد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۹    
اختتامیه اجلاس تبیین اندیشه های امام (ره) در حوزه فرهنگ و هنر عصر امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و آیت الله سید حسن خمینی برگزار می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مطلبی با بیان اینکه اندیشه های امام (ره) چراغ راهی برای خدمت بیشتر به مردم و جامعه است، گفت: هیچ دولتی برنامه های خود را بدون اندیشه های امام عملی و عملیاتی نمی کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۴۵    
دکتر سلگی مرور و بازخوانی اندیشه های امام خمینی (ره) در چهارچوب تحولات زمانی و عصری و نگاه روزآمد به اندیشه های ایشان را ضروری دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
دبیر علمی اجلاس تبیین اندیشه های امام خمینی (س) در حوزه فرهنگ و هنر گفت: اگر اندیشه های امام را یک نظام سیاسی بدانیم، الحمدلله این نظام و اندیشه برقرار است، اما اگر فراتر از آن بدانیم باید اقرار کنیم در تبیین آن کوتاهی کرده ایم، مخصوصاً برای نسل امروز.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۶    
اقتصاد ایران: دبیرعلمی اجلاس تبیین اندیشه های حضرت امام خمینی (س) در حوزه فرهنگ وهنر گفت: برای شفاف شدن نگاه حضرت امام در حوزه قرآن و به طورکلی بحث دین، نیازمند این هستیم که این مباحث را مطرح کنیم.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۱:۳۹    
شفقنا – رسانه های مذهبی و حوزوی متعدد و متنوعی در کشورمان در حال اطلاع رسانی هستند که طیف وسیعی از اخبار و عناوین محتوایی مرتبط با اهداف و موضوع فعالیت خود را منعکس می سازند. شفقنا روزانه منتخبی از اهم اخبار این رسانه ها را به اطلاع مخاطبان محترم میرساند: ...
رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۶:۵۱    
نماینده خبرگان گفت: اینکه مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) گروه یا تیمی را راه بیندازند و از یک جناح سیاسی حمایت کنند با مبانی و راه امام سازگار نیست.
شهدای ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
سرویس سیاسی شهدای ایران :نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه دشمنان در صدد منحرف کردن انقلاب هستند، گفت: دلسوزان انقلاب باید به میدان بیایند و اجازه ندهند این انقلاب که ثمره خون هزاران شهید است، از مسیر درست منحرف شود. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۲:۳۰   + ۲۳ سایت دیگر  
در هفته ای که گذشت، شاهد برگزاری نشست ها و همایش های متعددی در حوزه علمیه بودیم که بیشتر بر محور تبیین اهداف و ماهیت انقلاب اسلامی و اندیشه های امام راحل(ره) و همین طور به مناسبت چهلمین روز ارتحال آیت الله مصباح یزدی بود ...
هنرمندان در نگهداری و انتقال آرمان ها، ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی به جامعه، به ویژه جوانان جایگاه ویژه ای داشته و دارند؛ زیرا با بهره گیری از هنر، پیام های فرهنگی و هنری، می توانند آرمان ها و اندیشه های امام و انقلاب را ماندگار کنند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۵:۱۱    
حوزه/ رئیس شورای راهبردی بنیاد تبیین اندیشه های امام خمینی (ره) استان سمنان گفت: امام خامنه ای کشتی انقلاب اسلامی را همواره در طوفان های سهمگین به خوبی هدایت کردند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۳:۱۷    
رئیس مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی بر لزوم ترویج اندیشه های امام خمینی (ره) در دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
کریم همتی عصر امروز یکشنبه در آیین تجدید میثاق جمعیت هلال احمر با آرمان های امام راحل که در حرم بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد، با تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: جمهوری اسلامی پس از پیروزی انقلاب توانمندی های بسیاری را به دست آورده است تا به جهانیان نشان دهد که می [...]