یکشنبه ۱۹ مردادساعت ۱۲:۳۴Aug 2020 9

جدیدترین‌های «سلول های بنیادی»

 
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
محققان با استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی انسان، گام مهمی برای درمان زخم دیابتی برداشتند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۰۶:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه رویان و دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی به بهبود عملکرد فیبروبلاست ها در فرد مبتلا به دیابت دست پیدا کرده اند که در نتیجه باعث درمان سریع تر زخم ها و بازسازی پوست شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۷:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر گفت: تاکنون یکهزارر و 200 نمونه خون بند ناف در بانک سلول های بنیادی این استان ذخیر شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۴:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جهاددانشگاهی قرار بود در مجموعه آموزش عالی کارهای برزمین مانده را جهادی انجام دهد، گفت: فعالیت در عرصه سلول های بنیادی و تحولاتی که در کشور مشاهده می کنیم از متن حرکت های جهادی شکل گرفته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قم مدیر گروه سلول های بنیادی مزانشیمی جهاددانشگاهی واحد استان قم از نوآوری های جدید پژوهشی واحد پژوهش این مرکز خبرداد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشگاه مریلند برای اولین بار سلول های بنیادی را در ناحیه ای از عصب بینایی شناسایی کرده اند که نقش انتقال سیگنال ها از چشم به مغز را عهده دار است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۰۵:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگاه رویان و دانشگاه علوم پزشکی تهران در پژوهشی روی آسیب های وارده به نورون های گره بینایی متوجه شدند که اثر ریز کیسه های ترشحی سلول های بنیادی مزانشیمی در درمان آسیب های شبکیه و عصب بینایی موثر واقع می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۲۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر به یزد از نمایشگاه های محصولات فناوری و شتابنده سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و نمایشگاه روباتیک دانشگاه آزاد اسلامی یزد بازدید کرد.عکس:مسعود میرجلیلی
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۵:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد معاون علمی و فناوری رییس جمهور در ادامه سفر خود به یزد ضمن بازدید از نمایشگاه محصولات فن آورانه و شتاب دهنده سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، مدرسه نواوری پارک علم و فناوری یزد را افتتاح کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۵:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری که روز سه شنبه به یزد سفر کرد از نمایشگاه های محصولات فناوری و شتابنده سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی مرکز استان بازدید کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین سلامتی نعمتی است که وقتی آن را از دست ندهیم قدرش را نمی دانیم؛ گاهی اتفاق می افتد که جراحی و دارو کمکی به درمان بیماری نمی کند؛ سلول های بنیادی خون بندناف نوزادان ظرفیت درمان بیش از 80 بیماری به خصوص بیماری های خونی و غیرخونی از جمله تالاسمی، سرطان های خون ...
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۵:۵۳    
منبع: مدیکال اکسپرس / ترجمه: روزنامه نوآوران
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۸:۰۳    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان ؛پیشرفت علم و فناوری در حوزه بهداشت و درمان، سن و امید به زندگی را نیز افزایش داده است.یکی ازدردهای شایع ناشی از افزایش سن درجوامع بشری آرتروز است ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
سلامت نیوز :شیر مادر به عنوان اولین غذای کودک حاوی مواد مغذی مانند کربوهیدرات ها، پروتئین و چربی و همچنین آب برای حفظ آب رسانی است. به دلیل اهمیت تغذیه با شیر مادر در ادامه به بررسی ویژگی های منحصر به فرد آن می پردازیم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۰۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی کشور گفت:درمان پارکینسون با سلول های بنیادی در پژوهشگاه رویان فاز حیوانی را با موفقیت پاس کرده و فاز انسانی مطالعه شروع شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر گروه پژوهشی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی پژوهشگاه ابن سینا به بیان توضیحاتی درباره پتانسیل سلول های بنیادی خون قاعدگی در درمان ناباروری پرداخت و گفت: قابلیت این سلول ها در درمان بیماری های مختلف همچون دیابت، پارکینسون، نارسایی های قلبی و ... در دنیا در حال بررسی است ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۰۹:۴۸    
مدیرکل انتقال خون استان اصفهان به تشریح اهمیت تداوم اهدای خون در وضعیت شیوع کرونا در کشور پرداخت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پژوهش های در زمینه سلول های بنیادی که ایران را در جهان در زمره سرآمدان جهان قرار داد از دستوردهای مهم جهاددانشگاهی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۰۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی اخیرا به بررسی سلول های بنیادی راه های هوایی بدن و همکاری آنها برای ترمیم بافتهای آسیب دیده ریه پرداخته اند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۸:۵۰    
دکتر اقدمی که بالغ بر 55 مقاله در سطح بین المللی در زمینه سلول های بنیادی کارآزمایی بالینی و سلول های درمانی چاپ و منتشر کرده، اظهار کرد: جهش علمی و فرهنگی کشور مرهون فعالیت های جهاددانشگاهی است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
سلول بنیادی مادر تمام سلول ها است و قابلیت تبدیل شدن به تمام سلول های بدن را دارد. این سلول ها قابلیت خود نوسازی (Self Renewing) و تمایز (Differentiating) به انواع سلول ها از جمله سلول های خونی، قلبی، عصبی و غضروفی را دارند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز درمان ناباروری ابن سینا درباره یکی از از خدمات مرکز درمان ناباروری ابن سینا گفت: یکی از اقدامات شاخص در حوزه ژنتیک این بوده که امکان استقرار قابلیتی فراهم شده است تا والدینی که دارای ژن های معیوب در کروموزوم هایشان هستند و فرزندان این ها مبتلا به همان بیماری های ارثی می شوند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مصاحبه پیرامون گرایش های کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی به همت انجمن علمی دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه الزهرا (س) برگزار می شود.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۱:۱۰    
دانش ذخیره سازی سلول های بنیادی در دنیا نزدیک به دو دهه قدمت دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون اجرایی دانشگاه پیام نور استان همدان اعلام کرد: جهاددانشگاهی مستعد ورود و حضور جدی در زمینه هایی چون فناوری های نوین یا های تک ، زیست شناسی مولکولی ، انرژی هسته ای ، سلول های بنیادی و سایر عرصه های پژوهشی و صنعتی به روز است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۳:۵۵    
تحقیقات جدید نشان داد که سیخ شدن مو به تن به علت تنظیم سلول های بنیادی است که فولیکول های مو و رشد آن را کنترل می کنند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۳:۲۵    
بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی بیش از 350 میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به دیابت هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۲:۲۱    
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: فعالیت های موسسه رویان و سلول های بنیادی دستاوردهای مهم جهاددانشگاهی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۷:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
با شیوع ویروس کرونا در کشور، جهاد دانشگاهی یکی از اولین مجموعه هایی بود که به سرعت برای تامین نیازهای مختلف داخلی برای مقابله با کرونا وارد عمل شد. درباره تجربه 5 ماه مقابله با کرونا، دستاوردهای این آزمون سخت و برنامه های پیش رو با حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی به گفت وگو نشسته ایم.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۰:۰۶    
شبکه ملی سلول های بنیادی محلی برای گردهم آوری دانشمندان، پژوهشگران، دانشجویان و استادان حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و ایجاد شبکه ای از متخصصان و شرکت های فعال در این حوزه است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۲۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - سرپرست جهاد دانشگاهی گلستان از ذخیره سازی 450 نمونه خون بند ناف در این استان خبر داد و گفت: با توجه به فرهنگ سازی و آگاهی خانواده ها از نتایج خوب ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بند ناف در درمان بیماری ها، استقبال از آن در گلستان روبه افزایش است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۲:۲۰    
جنین شناس مرکز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا جهاددانشگاهی که با استفاده از سلول های بنیادی توانسته در درمان ناباروری به نتایج مطلوبی دست یابد و اکنون در تلاش است که این روش درمانی را در کشور گسترش دهد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۵:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: یک خیر نیک اندیش برای سرمایه گذاری و راه اندازی انستیتو سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در این استان مشارکت می کند که اجرا و اتمام این پروژه 11 میلیون دلار به سرمایه گذاری نیاز دارد که این خیر پرداخت تمامی این مبلغ و ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۳:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
مطالعه جدید محققان دانشگاه "هاروارد" نشان می دهد که چرا وقتی سردمان می شود، موهای بدن مان سیخ می شوند و تحریک سلول های بنیادی برای رشد موهای جدید را عامل آن می دانند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۴    
ناباروری در سراسر جهان یک از هر هفت مرد را تحت تأثیر قرار می دهد. یک ایده برای درمان ناباروری مردان استفاده از سلول های بنیادی اسپرماتوژیونی است. در این روش سلول های بنیادی اسپرم موجود در بیضه به لوله آزمایش منتقل شده، کشت داده شده و در نهایت تبدیل به اسپرم می شوند ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۰:۰۲    
یک دکتری نانوبیوتکنولوژی پژوهشکده رویان درباره کاربرد و ویژگی های سلول های بنیادی دندان توضیحاتی را ارائه داد.
زومیت   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۲۳:۲۰    
گروهی از پژوهشگران دانشگاه سن دیه گو موفق شده اند سلول های بنیادی اسپرم انسان را در آزمایشگاه رشد دهند. با این دستاورد، قدمی اولیه برای درمان ناباروری برداشته می شود.
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در پیامی درگذشت مرحومه دکتر پروانه فرزانه مدیر بانک سلولی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی و همسر دکتر حسین بهاروند رییس پژوهشکده سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان را تسلیت گفت. به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون، در متن پیام دکتر پیمان عشقی آمده است: ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۴:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مسئول دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان در اردبیل گفت: اطلاع رسانی رسانه ها از اهمیت و ظرفیت ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بند ناف، نقش مهمی در فرهنگ سازی و افزایش ذخایر و جلوگیری از هدر رفت این سلول ها دارد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۰۰:۰۴    
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: شرکت های دانش بنیان اقتصاد آینده ایران را شکل می دهند و در سال های آتی شاهد دستاوردهای آنها برای کشور خواهیم بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۴:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
دانشمندان "دانشگاه مینه سوتا" آمریکا موفق به چاپ سه بعدی عضله پمپاژ خون در قلب در حال تپیدن از سلول های بنیادی پرتوان و یک ماتریس برون یاخته ای شده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ - ۱۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مدیرعامل شرکت بن یاخته های رویان گفت: سالانه بیش از 20 هزار نمونه در بانک سلول های بنیادی خون بند ناف ذخیره سازی می شود که این روند رو به رشد است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۱۲:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس جهاددانشگاهی کشور به اقدامات این نهاد در حوزه کرونا و تولید کیت های تشخیص اشاره کرد و گفت: مرکز رویان موفق شده است با استفاده از سلول درمانی برای ترمیم بخش های آسیب دیده ریه اقدام کند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان ؛پیشرفت علم و فناوری در حوزه بهداشت و درمان، سن و امید به زندگی نیز افزایش یافته است.یکی ازدردهای شایع ناشی از افزایش سن درجوامع بشری آرتروز است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
کرج – ایرنا- مدیرآموزش و پرورش شهرستان نظرآباد گفت: پنج دانش آموز این شهرستان منتخب جشنواره مجازی کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی شدند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان با اشاره به ذخیره سازی 133هزار نمونه در بانک خون بندناف رویان جهاددانشگاهی گفت: تحقیقات و دستاوردهای سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان و استفاده از این توانمندی در حوزه سلامت بسیار راه گشا است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف ایران اعلام کرد: 133 هزار نمونه سلول های بنیادی خون بند ناف نوزادان در بانک خون مراکز خصوصی و دولتی در 31 استان کشور ذخیره سازی شده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۲:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای درمان آرتروز زانو، تاثیر سلول های بنیادی را مورد بررسی قرار دادند.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۰:۴۵   + ۸۳ سایت دیگر  
دانشمندان دریافتند جدیدترین نسخه ویروس کرونا به صورت مستقیم به بافت های قلبی حمله کرده و سلول های قلب را آلوده می کند. یک مطالعه اخیر سلول های بنیادی نشان داده است که ویروس کرونای جدید ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۸:۱۷    
بجنورد- ایرنا- معاون آموزش متوسط اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ساخت آزمایشگاه سلول های بنیادی دانش آموزی بجنورد، به عنوان چهارمین آزمایشگاه کشور، 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.