چهارشنبه ۲۲ اردیبهشتساعت ۱۷:۵۸May 2021 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خاورمیانه»

ایمنا   ۱۷ دقیقه پیش    
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: جهل و سفاهت بیماری خطرناکی است که اگر در شما بدخیم شود موجب رنج و مرگ دیگران می شود و علاجی جز مرگ فرد مبتلا هم ندارد.
تازه ترین ها   ۵۱ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، امیلیو لوزادا گارسیا مدیر امور بین الملل وزارت خارجه کوبا، در پیام خود در توئیتر می نویسد: از شروع ارتباط ها بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی استقبال می کنیم، اطمینان داریم که این امر به صلح و ثبات بیشتر در خاورمیانه که امری ضروری است کمک خواهد کرد.
آقای خبر   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
صنعت نفت یکی از بزرگترین صنایع در جهان به ویژه منطقه خاورمیانه و ایران است. ایران به عنوان سومین کشور دارنده منابع نفتی جهان، از زمان اکتشاف این ماده سیاه در سال 1287 تاکنون دستخوش تغییرات اقتصادی و سیاسی مهمی بوده که تبعات آن بعضاْ به بسیاری از کشورها هم کشیده شده است. ...
برخلاف تصمیم گیرندگان در واشینگتن (که مناطق مختلف جهان را بر اساس اهمیت مورد نظر خودشان طبقه بندی کرده اند)، استراتژیست های چینی روش دیگری را در پیش گرفته اند و به صورت ارگانیک در مورد جغرافیای جهان فکر می کنند
صاحب نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار اصفهان با اشاره به امنیت حاکم بر کشور ما، گفت: علیرغم ناامنی های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشورهای منطقه و تحریم های ناجوانمردانه دشمنان علیه کشور و ملت ما، خوشبختانه کشور ما به عنوان جزیره ای امن در بین دیگر کشورهای منطقه است.
سبلان ما   ۶ ساعت پیش    
به گزارش سبلان ما ، درگیری ها در سرزمین های اشغالی و حملات حماس علیه تل اویو سیستم تنیس و پینگ پنگ رو در منطقه خاورمیانه نمایان می کند، میدان در حال حاضر در دست گروه های مقاومت است و متحدان ایالات متحده امریکا و اسرائیل در حال تغییر نگرش به سوی گروه های مقاومت و عدم حمایت و وارد شدن به درگیری های ...
تجارت امروز   ۷ ساعت پیش    
کشور ترکیه که در همسایگی ما قرار دارد، یکی از کشورهای مهم منطقه خاورمیانه و اوراسیا به حساب می آید. در واقع این کشور با قرارگیری در معاهدات مختلف اروپایی توانسته امروزه جایگاه ویژه ای در بین کشورهای دنیا پیدا کرده و شاهد افزایش اهمیت این کشور باشیم.
سال های دراز کار در سنای آمریکا و کاخ سفید، به جو بایدن رئیس جمهوری کنونی آمریکا آموخته است که خاومیانه می تواند به دامی برای آرمان های دوران ریاست جمهوری اش تبدیل شود ...
دنیای معدن   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
دنیای معدن -اگر در سال جدید بار مشکلات ساختاری اقتصاد ایران همچنان بر صنایع و تولیدکنندگان کشور سنگینی کند؛ رویکرد بهینه اقدام محتاطانه و تلاش برای ایجاد حاشیه امن ارزی است.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه آرمان ملی در یادداشتی نوشت: حوادث دردناکی که اخیرا در منطقه شیخ جراح بیت المقدس رخ داد و منجر به درگیری خونین بین فلسطینیان و ارتش اسرائیل شد، نتیجه وجود یک خلأ سیاسی امنیتی در منطقه است.
خبرگزاری فارس   ۹ ساعت پیش    
این روزها اقتصاد بسیاری از کشورها بر پایه توریسم و گردشگری می چرخد، صنعتی که در حوزه های مختلف حرفی برای گفتن دارد، گردشگری دیرزمانی است پا را از حوزه تفریح صِرف فراتر گذاشته و در بخش های مختلف می توان در آن سرمایه گذاری کرد.
جریان عادی سازی در خاورمیانه با رفع حصر قطر از سوی کشورهای عربی شروع شد و در ادامه شاهد ابراز تمایل آمریکا به از سرگیری توافق هسته ای با ایران بودیم. دور چهارم این گفت وگوها در وین در جریان است و فضایی مثبت بر آن حاکم است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در فرایند صلح خاورمیانه نسبت به وقوع یک جنگ تمام عیار در سرزمین های اشغالی هشدار داد و خواستار توقف فوری تنش و خشونت شد.
اگر در سال جدید بار مشکلات ساختاری اقتصاد ایران همچنان بر صنایع و تولیدکنندگان کشور سنگینی کند؛ رویکرد بهینه اقدام محتاطانه و تلاش برای ایجاد حاشیه امن ارزی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۰:۱۸    
محمود فاضلی پژوهشگر مسائل بین الملل در شرایطی که تحرکات نظامی صهیونیست ها اطراف مسجد الاقصی و محدود کردن دسترسی روزه داران فلسطینی به برخی از بخش های آن باعث ایجاد تنش و درگیری نظامی میان صهیونیست ها و فلسطینی ها شده است، وزیر خارجه فلسطین در راس هیاتی به مسکو سفر کرد ...
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۳:۲۹    
خاورمیانه طی چند دهه اخیر همواره از کانون های اصلی بحران جهانی بوده است...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: همزمان با افزایش تنش آمریکا و ایران در سالهای اخیر، تلاشهای دیپلماتیک در کشورهای منطقه معطوف به اسرائیل شد. اما اگر پویایی روابط میان واشنگتن و تهران بهبود یابد، این فرمول تغییر می کند و این یک دردسر استراتژیک بالقوه برای اسرائیل است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۰:۰۱    
اندیشکده سیاسی و راهبردی الاهرام مصر نوشت سفر یک هیات از ترکیه به مصر، دیدار رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان با بشار اسد، مذاکره ایران و عربستان در بغداد با وساطت دولت عراق، خارج شدن نیروهای خارجی از لیبی و بی توجهی بایدن به خواسته های رژیم صهیونیستی نشان می دهد منطقه درحال طی کردن مسیری متفاوت است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۹:۱۱    
هسته بین الملل خواهران ناحیه بسیج دانشجویی همدان در بیانیه ای نسبت به حادثه تروریستی دشت برچی افغانستان واکنش نشان داد و آن را گواهی بر نقشه های شوم دست نشانده های غرب در خاورمیانه دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۸:۱۵    
کارخانه سبلان پارچه پس از 11 سال رکود به دلیل مسایل مالی امروز پر رونق و امیدوارنه در مسیر تولید و شکوفایی قرار گرفته است.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۶:۱۲    
در طی یک قرن گذشته بعد از فروپاشی عثمانی، خاورمیانه به نوعی بین انگلستان و فرانسه تقسیم شد. امروز هم این دو قدرت اروپایی در خاورمیانه حضور و نفوذ دارند و به تبع آن منافع خاص خود را پیگیری می کنند ...
باشگاه آلومینیوم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از روابط عمومی و صنعتی ایرالکو ، شرکت آلومینیوم ایران به عنوان نخستین تولید کننده شمش آلومینیوم در خاورمیانه و ایران و پرچم دار تولید و توسعه صنعت آلومینیوم کشور ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۳۲    
سفیر فلسطین در روسیه ابراز امیدواری کرد، نشست وزیران خارجه گروه چهارجانبه خاورمیانه هر چه زودتر تشکیل شود تا درباره برگزاری کنفرانس بین المللی درباره مناقشه فلسطین و اسرائیل در سال جاری تصمیم بگیرد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - فارس نوشت: حراجی ساتِبیز بیش از دو و نیم قرن قدمت دارد و چهارمین حراجی قدیمی جهان محسوب می شود. این حراجی در 40 کشور فعال است، اما دفاتر نیویورک و لندن آن از شهرت بیشتری برخوردارند. ساتبیز سالانه حدود 250 حراجی در برگزار می کند. ...
اقتصاد آنلاین / شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۲:۲۳   + ۲۱ سایت دیگر  
بررسی مؤسسه مطالعاتی پلتس نشان داد تقاضای فرآورده های نفتی آسیای غربی در سه ماه دوم امسال در حالی افزایش می یابد که تقاضای سوخت جت همچنان ضعیف است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس اعلام یک منبع وابسته به وزارت امور خارجه روسیه، مسکو به دنبال تشدید تنشها در قدس شرقی آماده شرکت در یک نشست کمیته چهارجانبه خاورمیانه در هر زمان بوده و این وضعیت در مذاکرات بعدی سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل مطرح خواهد شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- چین باز هم از دست اندرکاران برگزاری کنفرانس مسلمانان اویغور خواست این نشست را لغو کنند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ وزارت خارجه چین در یک بیانیه جدید از آمریکا، آلمان و انگلیس بعنوان بانیان نشست مجازی حقوق بشر در استان سین کیانگ خواست این نشست را لغو کنند ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
شرکت ذوب آهن اصفهان یکی از مهمترین کارخانه های تولیدی فولاد ساختمانی و ریل در کشور است و لقب بزرگترین تولید کننده محصولات فولاد ساختاری مانند تیر آهن و میلگرد در منطقه خاورمیانه یدک می کشد. ظرفیت تولید خالص این مجموعه صنعتی فولاد ساز چیزی در حدود 3 میلیون و 600 هزارتن فولاد در سال است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
بایدن عموما از تفسیرهای ساده انگارانه درباره روندهای خاورمیانه پرهیز داشته، البته او همیشه نگران گسترش توان هسته ای ایران بوده است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۰۶    
کلنگ احداث کارخانه تولید انواع لنت ترمز خودرو در شهرک صنعتی فریدن با سرمایه گذاری 100 میلیارد ریالی به زمین زده شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۵۱    
یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: شرایط بیت المقدس و شکل گیری انتفاضه سوم و ناتوانی رژیم صهیونیستی در مهار آن باعث شده که عوامل صهیونیستی در عراق با انجام چنین اقداماتی سعی دارند افکار عمومی را به سمت بغداد منحرف کنند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۲۱:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
از 21 شهریور 1372 که علی اکبر ناطق نوری به عنوان رییس چهارمین دوره مجلس شورای اسلامی تأییدیه شورای نگهبان را جهت اجرای “قانون چگونگی اداره مناطق آزاد” به مرحوم هاشمی رفسنجانی رییس پنجمین دولت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ...
مدار شرقی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۶:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
چرخش ناگهانی عربستان در سیاست خارجی خود در قبال کشورهای منطقه همچون سوریه در میان تحولات خاورمیانه جای تامل و بررسی دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۵:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه ترکیه نوشت: خشونت اسرائیل در مسجد الاقصی علیه مردم بی گناه پایان ندارد. آن هایی که علیه این قساوت اعتراض نمی کنند، نباید درباره فرایند صلح خاورمیانه حرف بزنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۵:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ایران و عربستان باید به این درک مشترک برسند که امنیت و رفاه خاورمیانه در گرو روابط دوستانه و مدیریت بحران تنازعات بین دو کشور است. چنانچه ریاض و تهران بر بهبود روابط خود تمرکز کنند، کشورهای همسایه به سرعت از این الگو پیروی خواهند کرد.
جماران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ محمدابراهیم حصیری کارشناس و تحلیلگر مسائل بین المللی و از مقامات وزارت خارجه تونس در مقاله ای تحلیلی در تارنمای لیدرز با اشاره به سند همکاری های جامع راهبردی 25 ساله ایران و چین نوشت که به زعم بسیاری از تحلیلگران ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۴۰   + ۸۱ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور گفت: همبستگی، انسجام و حس خیرخواهی مردم و همچنین حضور فعالانه و با برنامه دولت می تواند کشور را در عبور از بحران ها سربلند بیرون بیاورد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۰۱    
یک کارشناس مطالعات منطقه ای خاورمیانه، گفت: متاسفانه سال هاست که منطقه خاورمیانه درگیر دار، گروهای تروریستی از جمله القاعده، طالبان، داعش و ... بوده است و کماکان نیز تفکرات آن ها ادامه خواهد داشت.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل فنی صدا و تصویر معاونت توسعه و فناوری رسانه از طراحی و تامین نخستین واحد سیار 16 دوربینی 4K سازمان صدا و سیما خبر داد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مهندس حسن مداد با اشاره به اینکه واحدهای سیار از تجهیزات بسیار مهم و زیرساختی در سازمان به شمار می روند ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
جهان اسلام همواره مورد توجه خاورشناسان بوده است. غربی ها گاهی به قصد مطالعه، گاه به منظور تبلیغ و گاهی نیز برای تجاوز به سرزمین های اسلامی، پا در این مناطق گذاشته اند. بدین ترتیب منطقه معروف به خاورمیانه یا جهان اسلام همواره مورد توجه غربی ها قرار داشته است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۲۴   + ۱۳ سایت دیگر  
یک پژوهشگر حوزه ارتباطات گفت: پلتفرم کلاب هاوس به کاربران حس در لحظه بودن و تجربه ارتباط بی واسطه را منتقل می کند و از آنجایی که گفت وگو محور است، کشورهای خاورمیانه ای اقبال بیشتری به این پلتفرم نشان داده اند.
اخبار بانک   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
هیات مدیره بانک خصوصی بانک خاورمیانه پینشهاد افزایش سرمایه را به مجمع عمومی فوق العاده ارائه داد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۵۲   + ۲۰ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه علمی: خرما یک غذای تاریخی است. به گفته باستان شناسان شواهدی از این غذا در 7 هزار سال پیش از میلاد در دست است. این میوه قهوه ای و چروکیده در خاورمیانه هزاران سال است یک غذای اصلی به حساب می آید و دلایل بسیار خوبی نیز برای آن وجود دارد ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۴۰   + ۱۹ سایت دیگر  
واحد تحقیقات اقتصادی بانک خاورمیانه پیش بینی کرد، روند رو به افزایش نرخ تورم متوسط سالانه تا فصل اول 1400 تداوم خواهد یافت به نحوی که این رقم در فصل اول 1400 به 46٫2 درصد خواهد رسید. تهران – اقتصاد برتر – 20 اردیبهشت 1400 ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۰:۲۱    
دنیای اقتصاد: منطقه سنگان خواف که بزرگ ترین معدن سنگ آهن خاورمیانه را در خود جای داده، نقش بسیار مهمی در تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع فولادی کشور دارد ...
آفتاب یزد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۰:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
طی سالهای قبل عربستان حتی از افتتاح سفارت خود در عراق هم خودداری می کرد و افرادی را اعزام می کرد که مورد مخالفت مردم عراق بودند تا این که شرایط تغییر کرده و آن ها تنها منفذ منفی بین دو کشور را بازگشایی کردند حتی اعلام آمادگی کردند که در عراق سرمایه گذاری خواهند کرد ...
می متالز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۳:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
می متالز - وزیر نفت هند به دنبال کمک های پزشکی عربستان و سایر تولیدکنندگان نفت خاورمیانه به کشورش، درخواست از پالایشگاه ها برای کاهش واردات نفت از عربستان را لغو کرد و سفارش های ماه ژوئن را طبق روال قبل انجام داد.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۳:۰۰    
هیأت مدیره بانک خاورمیانه افزایش سرمایه 67 درصدی این شرکت از محل سود انباشته را به تصویب رساند.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - هفته گذشته فعالیت بازار میلگرد ترکیه مطلوب بود و چندین محموله به آسیا، امریکای لاتین، افریقا و خاورمیانه ارسال شد. در بازار داخلی نیز رونق تقاضا و افزایش قیمت مواد اولیه میلگرد را بالاتر برد.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۲:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به موقعیت کیش درخلیج فارس و خاورمیانه بر اهمیت موضوع پدافند غیرعامل تاکید کرد.