شنبه ۰۲ مردادساعت ۱۹:۴۹Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شبه جزیره کره»

تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی و مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی برای نخستین بار از زمان نخست وزیر شدن بنت، تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگانی از آمریکا و کره جنوبی درباره برقراری صلح پایدار در شبه جزیره کره با یکدیگر گفتگو کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۱۵:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی پنتاگون اعلام کرد، ایالات متحده به همکاری دفاعی مشترک با کره جنوبی پایبند است و این مساله شامل حفظ سطح متناسب نیروهای آمریکایی در شبه جزیره کره برای بازدارندگی در مقابل تهدیدها می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۵:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا می گوید: با کاهش تهدیدها از سوی کره شمالی از طریق دیپلماسی، ایالات متحده به حفظ صلح در شبه جزیره کره ادامه خواهد داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۳:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور کره جنوبی این بار دیگر بر انجام تمام تلاش خود در باقی مانده از دوره تصدی اش برای برقراری صلح در شبه جزیره کره ، تأکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۱:۵۵    
یک نشریه حامی کره شمالی در مقاله ای اعلام کرد که کره شمالی و چین برنامه مشترکی برای ایجاد صلح در منطقه و کنترل پایدار اوضاع در شبه جزیره کره دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
فرستاده جدید ایالات متحده در امور کره شمالی ابراز امیدواری کرده است که پیونگ یانگ به زودی پاسخ مثبتی برای از سرگیری مذاکرات خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره بدهد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۰:۳۳    
شبه جزیره کره در فاصله جنگ جهانی اول تا دوم به مدت 35 سال مستعمره ژاپنی ها بود. پس از تسلیم ژاپن و پیروزی متفقین، این سرزمین از مدار 38 درجه میان شوروی و ایالات متحده تقسیم شد و هر یک به ترتیب قیمومت بخش شمالی و جنوبی را بر عهده گرفتند ...
اقتصاد آنلاین / افق تازه   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۶:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
اگر کمبود غذایی از طریق واردات، تجارت یا کمک بین المللی تامین نشود خانوارهای این کشور دوره ای بسیار سخت و نا به سامان را در پائیز 2021 تجربه خواهند کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
کاندیدای دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور شرق آسیا و امور پاسیفیک گفت، اگر تاییدیه بگیرد برای تقویت ائتلاف با کره جنوبی و سایر مسائل کلیدی از جمله خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره همکاری می کند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۳:۳۷   + ۲۸ سایت دیگر  
مشاور رییس جمهور روسیه گفت: رهبران دو کشور در مورد حل و فصل مسائل خاورمیانه، اوضاع سوریه، لیبی، افغانستان، اوضاع در شبه جزیره کره و همچنین برنامه هسته ای ایران گفتگو خواهند کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
کشورهای گروه هفت روز یکشنبه در بیانیه ای مشترک خواستار خلع سلاح هسته ای کامل شبه جزیره کره شده و در عین حال از تعهد واشنگتن تحت ریاست جمهوری جو بایدن به تعامل با پیونگ یانگ از طریق دیپلماسی استقبال کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا : جانسون همچنین بر حمایت کامل کشورش از سیاست امنیتی سئول در شبه جزیره کره تاکید کرد و دو طرف به بررسی کنفرانس قریب الوقوع تغییرات آب و هوایی سازمان ملل که قرار است در پاییز در گلاسگو برگزار شود، پرداختند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۵۵    
خبرگزاری میزان - وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که آنتونی بلینکن ، وزیر خارجه آمریکا و چونگ ایو یونگ ، وزیر خارجه کره جنوبی بر تعهد واشنگتن، سئول و همچنین ژاپن برای همکاری نزدیک در جهت خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره، تاکید کردند. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۲۲    
وزرای خارجه آمریکا و کره جنوبی بر پایبندی به همکاری عمیق با ژاپن برای خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره تاکید کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، وزیر خارجه این کشور با همتای کره جنوبی خود دیدار کرده و بار دیگر به تعهد بین دو کشور و همچنین ژاپن به منظور همکاری نزدیک در راستای خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره تاکید کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۸:۵۰    
وزرای خارجه آمریکا و کره جنوبی در حاشیه نشست سران گروه 7 بر عاری سازی هسته ای شبه جزیره کره تاکید کردند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۸:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش مهر، آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده روز شنبه در حاشیه نشست گروه هفت در شهر کورنوال (انگلیس) با چانگ اوی- یونگ همتای کره جنوبی خود دیدار کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۳:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
وزرای خارجه آمریکا و کره جنوبی طی دیدار در حاشیه اجلاس گروه هفت در انگلیس، ضمن تاکید بر تعهد دوجانبه برای خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره، همکاری های دوجانبه را برای حل چالش های شرق آسیا لازم دانستند.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
تحلیلگران مسائل شبه جزیره کره معتقدند که کیم نگران است محبوبیت سرگرمی های کره جنوبی در میان جوانان در کره شمالی باعث بی ثباتی آن کشور و سیستم سیاسی تحت رهبری او شود.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، خبرگزاری رسمی کره شمالی در خبری اعلام کرد که کیم جونگ اون رهبر این کشور در جلسه ای با اعضای هیئت مرکزی نظامی حزب حاکم کارگر؛ درباره لزوم ارتقای بهره وری نظامی (توانایی رزمی) با توجه به تغییرات حال حاضر در شبه جزیره کره بحث و گفتگو کرده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۳:۰۱    
تهران- ایرنا- رسانه های دولتی کره شمالی روز شنبه گزارش دادند کیم جونگ اون رهبر این کشور بر لزوم تقویت توانایی نظامی کشور تأکید کرده است زیرا معتقد است اوضاع پیرامون شبه جزیره کره به سرعت تغییر کرده است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۲۵   + ۲۲ سایت دیگر  
فارس: منابع رسانه ای از ریاست کیم جونگ اون رهبر کره شمالی بر نشست ویژه کمیسیون نظامی این کشور و دستور او برای آماده باش کامل ارتش خبر دادند. رادیو کی بی اس (KBS) گزارش داد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۰۱   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری دولتی کره شمالی اعلام کرد در نشست روز جمعه درخواست "آماده باش در سطوح بالا " در برابر اوضاع به سرعت در حال تغییر شبه جزیره کره مطرح شد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۲۱:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
یورو نیوز: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، پس از تقریباً یک ماه غیبت در انظار عمومی با کاهش وزن محسوسی ظاهر شده است و شایعات درباره وضعیت سلامتی او را تقویت کرده است. برخی از تحلیلگران کم شدن وزن رهبر کره شمالی را المانی برای پیش بینی چشم اندازهای ژئوپلیتیکی آینده شبه جزیره کره قرارداده اند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- جانشینان وزیران خارجه آمریکا و کره جنوبی بر بازگرداندن میانمار به مسیر دموکراسی و عاری سازی شبه جزیره کره از تسلیحات اتمی تاکید کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
یک نشریه حامی کره شمالی امروز دوشنبه ادعاها درباره این که پیونگ یانگ آرزوی دیرینه اتحاد مجدد در شبه جزیره کره را در جدیدترین بازبینی خود در قوانین حزب حاکمش کنار گذاشته رد و تاکید کرد این کشور همچنان این اتحاد مجدد را پیگیری می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۲۰:۵۰    
یک مقام ارشد کره جنوبی با اشاره به رزمایش آتی مشترک با آمریکا اعلام کرد نباید این اقدام تنش با کره شمالی را افزایش دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۲۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
کره جنوبی هشدار داد که رزمایش با آمریکا نباید به تشدید تنش با پیونگ یانگ منجر شود و خواستار انعطاف پذیری در انجام این رزمایش ها شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۸:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
یک مقام ارشد دولت کره جنوبی درباره رزمایش آتی ارتش این کشور با آمریکا گفت، برگزاری این رزمایش در این برهه نباید به تشدید تنش با کره شمالی منجر شود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، تصمیم آمریکا برای رفع محدودیت های سئول در ساخت و استفاده از موشک هایی با بُرد بیش از 800 کیلومتر، دولت پیونگ یانگ را به خشم آورد. واحد مرکزی خبر کره شمالی (KCNA) در این رابطه گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۲:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ایالات متحده آمریکا محدودیت های مربوط به برد و وزن موشکی کره جنوبی را حذف کرد و به متحد خود اجازه می دهد تسلیحاتی را تولید کند که می تواند به آن سوی شبه جزیره کره برسد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۲۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا امروز، یکشنبه تاکید کرد: آمریکا منتظر است ببیند کره شمالی تمایل به مشارکت در رویکرد دیپلماتیک درباره خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره دارد یا نه.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۲۱:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا طی سخنانی گفت که واشنگتن منتظر تصمیم کره شمالی در خصوص پیوستن به روند دیپلماسی و گفتگو برای غیر هسته ای سازی شبه جزیره کره است.
رییس جمهور آمریکا در دیدار با همتای خود در کره جنوبی گفت، در صورتی با رهبر کره شمالی پای میز مذاکره می نشیند که او با خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره موافقت کند.
برترین ها / تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۸:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
مهر به نقل از اسپوتنیک: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا مدعی است تنها زمانی حاضر به دیدار با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی است که پیش از هر چیز، طرف مقابل با خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره موافقت کرده باشد. با این حال، وی مدعی شد که مخالفتی با گفتگو میان سئول-پیونگ یانگ ندارد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۵:۵۰    
جو بایدن، رییس جمهور آمریکا با مون جائه این، همتای کره ای خود به منظور بررسی مسائل هسته ای در شبه جزیره کره دیدار و گفتگو کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۵:۱۰    
نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری کره جنوبی بر ایجاد صلح در شبه جزیره کره تاکید و از انتصاب سانگ کیم به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی استقبال کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۴:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور کره جنوبی اعلام کرد که کشورش برای خلع کامل هسته ای در شبه جزیره کره با ایالات متحده همکاری خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۳:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
وزیران امورخارجه روسیه و آمریکا در دیدار با یکدیگر توافق کردند که به همکاری هایشان در زمینه برجام، شبه جزیره کره و افغانستان ادامه دهند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۱    
شفقنا- وزیر دفاع ژاپن می گوید کشورش باید توان دفاعی خود را بالاتر ببرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ درحالیکه تنش ها در شرق آسیا به خصوص در شبه جزیره کره بالا رفته و روابط میان چین و غرب نیز به طور متوازن پیش نمی رود ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۳:۴۵    
وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد: سرگئی لاوروف و آنتونی بلینکن در تماسی تلفنی درباره رویکردهایی برای حل مساله هسته ای شبه جزیره کره و ازسرگیری اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت وگو کردند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۱:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد: سرگئی لاوروف و آنتونی بلینکن در تماسی تلفنی درباره رویکردهایی برای حل مساله هسته ای شبه جزیره کره و ازسرگیری اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت وگو کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۶:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
وزرای خارجه آمریکا، ژاپن و کره جنوبی مذاکرات سه جانبه ای را امروز (چهارشنبه) و در حاشیه نشست وزرای گروه هفت داشته و به بررسی اوضاع امنیتی شبه جزیره کره و منطقه هند-پاسیفیک پرداختند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۰:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا با بیان اینکه ایالات متحده خواستار خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره است تاکید که ما خواهان مذاکره با کره شمالی هستیم.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۲۲:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه ایالات متحده دوشنبه شب به وقت تهران در نشست خبری با همتای انگلیسی خود در زمینه خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره گفت، گفت کره شمالی نیاز به تعامل دیپلماتیک دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۱:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی ارشد آمریکا با بیان اینکه سیاست واشنگتن در قبال کره شمالی کاهش تنش است نه خصومت ورزی گفت، هدف نهایی این سیاست خلع سلاح هسته ای کامل در شبه جزیره کره است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۱:۴۰    
خبرگزاری میزان - کاخ سفید به تازگی اعلام کرد که بررسی های چند ماهه واشنگتن درباره کره شمالی به پایان رسیده است. با این وجود آمریکا می گوید که هدف این کشور همچنان شبه جزیره کره کاملا غیر هسته ای است و جو بایدن صبر استراتژیک را در پیش نخواهد گرفت. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۲۱:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی کاخ سفید گفت: هدف ما همچنان تکمیل خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره باقی مانده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
قرار است در جریان یک کنفرانس بین المللی سه روزه آنلاین در آمریکا که با هدف اتحاد مجدد صلح آمیز در شبه جزیره کره برگزار می شود، مجموعه ای از سران سابق و فعلی کشورها و دولتها، نمایندگان پارلمان، بانوهای اول، رهبران معنوی و مذهبی، کارشناسان تجاری و آکادمیک و همینطور رهبران رسانه ای ...