پنجشنبه ۰۷ مهرساعت ۱۳:۵۶Sep 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قرقیزستان»

خبرگزاری فارس   ۲ ساعت پیش    
مدیر کمیسیون دولتی امور مذهبی قرقیزستان با رئیس هیأت روحانیون از اداره مسلمانان روسیه شهر مسکو دیدار و درمورد همکاری دینی و مذهبی گفت وگو کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۴    
رئیس جمهور قرقیزستان و نخست وزیر ازبکستان دیدار و گسترش و تعمیق بیشتر همکاری ها میان دو کشور گفت وگو کردند.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- علیرغم آن که ده روز پیش رهبران چین، روسیه و برخی از کشور های آسیای مرکزی در سمرقند پایتخت ازبکستان برای نشست سالانه سازمان همکاری شانگ های (SCO) گردهم آمده بودند درگیری های مرزی شدیدی بین دو کشور عضو آن سازمان یعنی قرقیزستان و تاجیکستان رخ داده و باعث کشته شدن دست کم 94 نفر شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۲۲    
سرپرست معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور روابط عمومی و اطلاع رسانی از 28 سپتامبر تا 9 اکتبر به نپال، امارات متحده عربی، ازبکستان و قرقیزستان سفر می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۱۱    
سازمان پیمان امنیت جمعی در بیانیه ای از امضا پروتکل توسط تاجیکستان و قرقیزستان برای تثبیت وضعیت در مناطق مرزی دو کشور استقبال کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
علت درگیری اخیر بین تاجیکستان و قرقیزستان هنوز مشخص نشده است و این که چرا این درگیری درست در روز نشست سازمان همکاری شانگهای رخ داد؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
امیرحسین هنرور عکاس اهل آباده در چهارمین جشنواره عکاسی جایزه ویکتور پولینسکی که در کشور قرقیزستان برگزار شد موفق به کسب مدال طلای فیاپ شد.
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۲:۲۵   + ۳۱ سایت دیگر  
رییس فدراسیون فوتبال ضمن بازدید از تمرین تیم ملی فوتبال نوجوانان دقایقی با کادرفنی و بازیکنان صحبت کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- امیرحسین هنرور هنرمند اهل شهرستان آباده از جشنواره بین المللی عکس به میزبانی کشور قرقیزستان جایزه مدال طلا در بخش عکس خبری را به دست آورد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۸:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی خاطر نشان کرد: بخش خصوصی تلاش دارد که سرمایه گذاری در معادن کشورهای افغانستان، عراق، قزاقستان، قرقیزستان و آذربایجان را آغاز کند.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۸:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
تاجیکستان و قرقیزستان درباره عقب کشیدن تجهیزات سنگین نظامی از نقاط مرزی دو کشور به توافق رسیدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۲۴    
روسای کمیته های دولتی امنیت ملی تاجیکستان و قرقیزستان در مورد پایان دادن به درگیری های مرزی پروتکلی به امضا رساندند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۰:۵۱    
نخست وزیر ازبکستان در رأس هیأتی برای برگزاری نشستی در مورد تعیین حدود مرزی بین دو کشور وارد قرقیزستان شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۹:۴۱    
وزیر امور خارجه قرقیزستان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با وزرای خارجه عضو سازمان پیمان امنیت جمعی دیدار و در مورد تنش های مرزی گفت وگو کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۷:۲۴    
وزرای امور خارجه قرقیزستان و تاجیکستان با حضور معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی و صلح در مورد تنش های مرزی اخیر گفت وگو کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۱:۳۵    
وزرای امور خارجه قرقیزستان و گرجستان در مورد موضوعات مهم منطقه ای و نیز همکاری گفت وگو کردند.
آنا / پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۵:۵۵   + ۳۲ سایت دیگر  
اردوی متصل به اعزام تیم ملی فوتبال زیر 17سال ایران با حضور 27 بازیکن از چهارم مهر آغاز می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۵:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
وزارت بهداشت قرقیزستان امروز (شنبه) به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که تعداد کشته شدگان طی درگیری های مسلحانه در مرز با تاجیکستان به 62 تن افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۳:۵۲    
به دستور رئیس جمهور تاجیکستان تمام خانه های تخریب شده ساکنان مرزی این کشور در نتیجه مناقشه مسلحانه با قرقیزستان تا اول ماه نوامبر سال جاری بازسازی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۳۵    
وزیر امور خارجه قرقیزستان با دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا دیدار و در مورد وضعیت مرز این کشور و تاجیکستان گفت وگو کرد.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
روستای دوستلوک در منطقه بادکَند (باتْکَن) در جنوب قرقیزستان در درگیری بین نیرو های قرقیز و تاجیکستان به شدت آسیب دیده است. به گزارش فرارو، در یک طرف روستا که در دو طرف رودخانه ای بین قرقیزستان و تاجیکستان قرار دارد شهروندان قرقیز و در طرف دیگر تاجیک ها زندگی می کنند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۰:۴۰    
تهران-ایرنا- آمار و اطلاعات جدید مربوط به چشم انداز توسعه آسیا در سال 2022 حاکی است نرخ تورم در قرقیزستان در سال های 2022 و 2023، بالاترین نرخ تورم در منطقه قفقاز و آسیای مرکزی خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۱:۱۰    
وزیر امور خارجه تاجیکستان و دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا در نیویورک دیدار و اوضاع در مرز این کشور و قرقیزستان را بررسی کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
نخستین محموله تجاری چین از مسیر راه آهن ازبکستان و قرقیزستان وارد ولایت بلخ در شمال افغانستان شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۵:۵۴    
سفیر قرقیزستان در ازبکستان با دبیر کل سازمان کشورهای ترک زبان در تاشکند دیدار و طرفین بر توسعه همکاری های فرهنگی تأکید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۴:۵۹    
وزارت امور خارجه تاجیکستان اظهارات دبیرکل سازمان کشورهای ترک در رابطه با حوادث مرزی این کشور و قرقیزستان را به شدت محکوم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۳:۱۵    
رئیس جمهور قرقیزستان در سازمان ملل در مورد درگیری های مرزی بین کشورش و تاجیکستان از سازمان های بین المللی درخواست میانجی گری برای حل مسائل از طریق مذاکره کرد.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از طلوع نیوز افغانستان، این راهروی اقتصادی به تازگی میان افغانستان، ازبیکستان، قرقیزستان و چین ایجاد شده است که نخستین محموله بازرگانی از این مسیر روز سه شنبه به بندر حیرتان(واقع در مرز افغانستان و ازبکستان) رسید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۱:۱۵    
نخست وزیر قرقیزستان با سفیر ژاپن در این کشور دیدار و در خصوص همکاری و تعامل به ویژه موضوعات اجرای طرح "یک روستا - یک محصول"، همکاری در زمینه های فناوری اطلاعات و معادن گفت وگو کرد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
محمدرضا حاجی عبدالرزاق، خبرنگار گروه ورزش: تیم ملی فوتبال جوانان ایران درحالی به عنوان صدرنشین به مرحله نهایی رقابت های قهرمانی آسیا و مقدماتی جام جهانی در ازبکستان صعود کرد که با توجه به زمان کم سپری شده از انتخاب کادرفنی و شرایط ناپایدار فدراسیون فوتبال ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۰:۳۶    
دنیای اقتصاد : تیم ملی جوانان در رقابت های مقدماتی قهرمانی آسیا موفق ظاهر شد و توانست با کسب 3پیروزی برابر قرقیزستان میزبان، برونئی و امارات جواز حضور در مرحله نهایی این رقابت ها را که اوایل اسفندماه در کشور ازبکستان برگزار می شود، به دست آورد ...
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۲۰:۲۵    
ایران پرس: وزارت امور خارجه تاجیکستان اتهامات مطرح شده از سوی دولت قرقیزستان مبنی بر به کارگیری عناصر جریان های تکفیری - تروریستی در درگیری مرزی اخیر را تحریف واقعیت اعلام کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ایران پرس: جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی به عنوان نهمین عضو به سازمان همکاری شانگهای پیوست. روند عضویت کامل ایران در این سازمان در تابستان 2021 کلید خورد و 25 شهریور 1401 نام ایران در کنار روسیه، چین، هند، پاکستان، ازبکستان، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۴:۵۳    
رئیس جمهور قرقیزستان در دیدار با دبیرکل سازمان ملل، از نهادهای مالی خواست تا در ایجاد صندوق توسعه کشورهای کوهستانی سرمایه گذاری و برای حل مشکلات این کشورها توجه بیشتری کنند.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۴:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تاس، والری کارپین، سرمربی تیم ملی روسیه درباره دیدار دوستانه با ایران گفت: دیدار دوستانه با ایران سه شنبه 24 آبان یا چهارشنبه 25 آبان برگزار می شود. او درباره این بازی گفت: 99 درصد بازی با ایران در 15 یا 16 نوامبر در تهران یا قطر برگزار می شود. ...
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۴:۰۰    
ایران پرس: سازمان همکاری شانگهای که در سال 1996 برای همکاری های چندجانبه امنیتی، اقتصادی و سیاسی توسط سران چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان بنیان نهاده شده، اکنون به مرحله ای از توانمندی و جذابیت رسیده است که بسیاری از کشورها خواهان عضویت در این سازمان بین المللی هستند.
ورزش 3   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۲:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
تیم جوانان با هدایت صمد مرفاوی نمایش خوبی در بازی های مقدماتی جام ملت ها داشت و با سه پیروزی در برابر تیم های قرقیزستان، برونئی و امارات به عنوان تیم نخست به دور بعد صعود کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۰    
در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک روسای جمهور ترکیه و قرقیزستان در مورد همکاری دو جانبه و اوضاع منطقه گفت وگو کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۰:۵۵    
رئیس جمهور ازبکستان در گفت وگوی تلفنی با رئیس جمهور قرقیزستان از دستیابی به توافقات در تنش زدایی در مرز قرقیزستان و تاجیکستان استقبال کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۸    
تهران - ایرنا - وزارت امور خارجه تاجیکستان با انتشار دو پاسخ رسمی، بیانیه بغداد امریف، دبیرکل سازمان کشورهای ترک و بیانیه مارات ایمانکولوف، دبیر شورای امنیت قرقیزستان را در خصوص رویدادهای مرزی این کشور محکوم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۹:۳۱    
وزارت امور خارجه تاجیکستان اتهامات دبیر شورای امنیت قرقیزستان در رابطه با حضور تروریست ها در درگیری مرزی بین دو کشور را دستکاری و تحریف حقایق با هدف گمراه کردن افکار عمومی دو کشور عنوان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۹:۲۱    
تاکید مقامات تاجیکستان و قرقیزستان بر رعایت قوانین آتش بس،راه اندازی مسیر جدید باری چین به افغانستان از طریق قرقیزستان و ازبکستان و تاشکند میزبان نشست داروسازی اوراسیا در ماه اکتبر؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۲۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - صدر جباروف رئیس جمهوری قرقیزستان روز سه شنبه در پی درگبری های مرگبار اخیر در مرزهای مشترک با تاجیکستان، در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، خواستار برگزاری مذاکرات با این کشور همسایه در منطقه آسیای میانه شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
در پی درگیری مسلحانه در مرز قرقیزستان و تاجیکستان، پروتکلی با هدف تامین صلح بین رؤسای سازمان های اطلاعاتی دو کشور امضا شد.
تین نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
اداره خط راه آهن ازبکستان از راه اندازی آزمایشی خط تجاری چین به افغانستان از طریق قرقیزستان و ازبکستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۷:۱۰    
معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان در نشستی با حضور سفرا، رؤسا و نمایندگان سازمان های بین المللی و منطقه ای و همچنین رسانه های خارجی، مذاکره را تنها راه حل مشکل مرزی با قرقیزستان دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۹    
در تماس تلفنی رؤسای جمهور تاجیکستان و ازبکستان نتایج نشست شانگهای در سمرقند، وضعیت در مرز با قرقیزستان و و همکاری های دوجانبه بررسی شد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
در یک هفته اخیر دور جدیدی از درگیری مرزی میان دو کشور قرقیزستان و تاجیکستان روی داده که علی رغم تلاش کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی برای ایجاد صلح، ترکیه نقش مخربی در این زمینه ایفا کرده است. ...
عطنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۴:۰۴    
عطنا - برگزاری نشست تخصصی در موسسه ابرار معاصر برگزاری نشست تخصصی واکاوی مناقشه اخیر بین تاجیکستان و قرقیزستان چهارشنبه 30 شهریور ماه 1401 ساعت 10 الی 12 موسسه ابرار معاصر سخنرانان: دکتر حسن بهشتی پور و دکتر احسان موحدیان