چهارشنبه ۲۲ اردیبهشتساعت ۱۸:۱۶May 2021 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قرقیزستان»

خبرگزاری فارس   ۷ ساعت پیش    
رؤسای جمهور قرقیزستان و روسیه در مورد طیف وسیعی از همکاری ها با یکدیگر تلفنی گفت وگو کردند.
خبرگزاری فارس   ۸ ساعت پیش    
وزیر دفاع قرقیزستان با وابسته نظامی چین در مسائل دفاعی دیدار کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۴۳    
معاون دستیار وزیر امور خارجه آمریکا گفت: واشنگتن آماده است برای حل مسالمت آمیز تنش مرزی بین تاجیکستان و قرقیزستان هر کمک لازمی را ارائه کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۳۰    
در حاشیه دومین نشست آسیای مرکزی-چین وزرای امور خارجه قرقیزستان و ازبکستان با یکدیگر گفت وگو کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
دفتر رئیس جمهور قرقیزستان از تماس تلفنی روسای جمهور قرقیزستان و روسیه با یکدیگر جهت بررسی آخرین وضعیت تنش های مرزی میان بیشکک و دوشنبه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۱۱    
وزرای امور خارجه قرقیزستان و اتریش وضعیت مرزی این کشور با تاجیکستان را مورد بررسی قرار دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس سیاسی قزاق عدم حصول توافق و تداوم منازعات مرزی بین تاجیکستان و قرقیزستان را با دخالت مستقیم و غیر مستقیم غرب مرتبط دانست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۸:۱۱    
معاون اداره راهداری جنوب کرمان از حمل مستقیم بیش از هزار تن انواع محصولات کشاورزی کرمان به کشور های افغانستان، قرقیزستان و تاجیکستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رؤسای جمهور روسیه، قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان و تاجیکستان هفتاد و هفتمین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم را به رئیس جمهور و مردم قرقیزستان تبریک گفتند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا -درگیری های مرزی با قرقیزستان و افزایش ناامنی در مرزهای طولانی تاجیکستان و افغانستان دوشنبه را به شدت نگران کرده است از این رو به گفته منابع رسانه ای مهمترین محورهای دیدار امامعلی رحمان رئیس جمهوری تاجیکستان با ولادیمیر پوتین همتای روس اش در پشت درهای بسته همین دو موضوع بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۰۳    
وزیر امور خارجه قرقیزستان با سفیر چین در این کشور دیدار و در مورد نشست آتی وزرای خارجه آسیای مرکزی و چین تبادل نظر کردند.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۴۶    
طبق گزارش وزارت بهداشت و توسعه اجتماعی جمهوری قرقیزستان، در تاریخ 3 می 2021 در سراسر کشور 202 بیمار مبتلا به کووید-19 بهبود یافته و مرخص شده اند، از جمله در بیشکک 131 نفر، در شهر اوش - 6 نفر، در استان چوی - 51 نفر، در استان نارین - 3 نفر، در استان اسیک کول - 10 نفر و در استان جلال آباد - 1 نفر. ...
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۵:۲۷    
خلیج فارس:درگیری مسلحانه بر سر مرزبندی میان منطقه بادکند قرقیزستان و منطقه سغد تاجیکستان از 29 آوریل آغاز شد. این درگیری ها ده ها کشته و مجروح از دو طرف بر جای گذاشته و سپس یک توافق آتش بس موقت برقرار شد، اما به سرعت نقض شده و دوباره یک توافق دیگر اعلام شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - درگیری مرزی اخیر بین نیروهای تاجیکستان و قرقیزستان در آسیای میانه پیامد سال ها تنش های محدود بوده که می تواند به نقطه عطفی در ترتیبات امنیتی منطقه ای تبدیل شود.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش نما، سهراب مرادی و کیانوش رستمی به دنبال گرفتن سهمیه المپیک توکیو در دسته 96 کیلوگرم هستند از این رو برای مسابقات گزینشی المپیک کلمبیا ثبت نام شدند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۲۱    
آموزش سیاست خارجی ایران در دانشگاه های ملی اوراسیا و آستانه ، کشته شدن 19 شهروند تاجیکستان در درگیری مرزی با قرقیزستان و امضا یادداشت تفاهم میان ازبکستان و عربستان تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۵:۴۱    
با تصمیم رئیس جمهور قزاقستان این کشور به عنوان کمک بشردوستانه به قرقیزستان 10 هزار تن آرد ارسال می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مقامات ارشد قرقیزستان و کره جنوبی در بیشکک دیدار و بر گسترش همکاریهای دوجانبه تاکید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره مسلمانان روسیه با اشاره به درگیرهای اخیر مرزی تاجیکستان و قرقیزستان از مردم این دو کشور در ماه مبارک رمضان خواست تا نفرت و انتقام جویی را کنار بگذارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۹:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
مقامات استان سغد تاجیکستان اعلام کرد: در پی درگیری مسلحانه در مرز با قرقیزستان 19 نفر از شهروندان این کشور کشته و 87 تن دیگر زخمی شدند.
رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر بهداشت کشور قرقیزستان در یک کنفرانس خبری اعلام کرد بر اثر درگیری 2 روزه در مناطق مرزی این کشور با تاجیکستان، 31 نفر کشته و 150 نفر زخمی شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۳:۵۲    
وزرای امور خارجه تاجیکستان و ترکمنستان در تماس تلفنی اتفاقات اخیر در مرز این کشور با قرقیزستان را بررسی کردند.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۱:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، سراج الدین مهر الدین وزیر امور خارجه تاجیکستان و آرا آیوازیان سرپرست وزارت امور خارجه ارمنستان در یک تماس تلفنی آخرین وضعیت منطقه را مورد بررسی قرار دادند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
ساخت خط ریلی ازبکستان – قرقیزستان - چین پس از بهبود وضعیت همه گیری کرونا آغاز می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور قرقیزستان با اشاره به ضرورت اصلاح نیروهای مسلح و تقویت توانایی دفاعی این کشور گفت: ما باید ارتش را مطابق با یگان های ویژه کاملاً آموزش دیده و مجهز به فناوری برای انجام عملیات نظامی مختلف سازماندهی کنیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۰:۱۵    
40 کشته و بیش از 100 زخمی تنها گوشه ای از مصائب تقسیم مرزی دره فرغانه بوده که بین سه کشور ازبکستان، قرقیزستان و تاجیکستان است. این مرزبندی ها پس از فروپاشی شوروی و تشکیل جمهوری های جدید در آسیای مرکزی، همواره محل درگیری های خونباری بوده که دامنه آن نه تنها کاهش نیافته بلکه روز به روز بیشتر شده است ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۳۳    
دیمیتری پسکوف، سخنگوی رهبر روسیه اعلام کرد ولادیمیر پوتین و امامعلی رحمان، رهبران روسیه و تاجیکستان در دیدار 8 ماه مه خود در مسکو در مورد درگیری در مرز بین تاجیکستان و قرقیزستان گفتگو خواهند کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
"سادیر جاپاروف"، رئیس جمهور قرقیزستان امروز چهارشنبه نسخه جدیدی از قانون اساسی این کشور را امضا کرد که در همه پرسی سراسری 11 آوریل تصویب شده بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۱۰    
روزنامه "آزادی" چاپ ایروان نوشت، وزیر امور خارجه ارمنستان در تماس تلفنی با وزرای امور خارجه قرقیزستان و تاجیکستان بر اهمیت حفظ ثبات و امنیت آسیای مرکزی تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
وزرای خارجه ترکمنستان و قرقیزستان در تماس تلفنی آخرین وضعیت مرزی این کشور را مورد بررسی قرار دادند.
فوتبالدخت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
سرمربی تیم فوتبال دختران جوان با اعلام آغار اردوهای انتخابی این تیم از هفته آینده گفت:برای حضور در مسابقات کافا با محدودیت بازیکن این رده سنی و محدودیت زمانی مواجهیم ، اما هدف ما حضور آماده و پرتوان در رقابت های انتخابی جام ملت های آسیا است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پارلمان ترکیه گفت قرقیزستان و تاجیکستان دو کشور برادر ما هستند و ما خواستار حل و فصل پایدار تنش بین آن ها هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۳:۳۷    
هماهنگ کننده سازمان ملل در قرقیزستان آمادگی خود برای کمک به احیای منطقه تخریب شده و آسیب دیده باتکن را اعلام کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پارلمان ترکیه گفت، کشورش به دنبال گام هایی دائمی در ارتباط با حل مسائل بین قرقیزستان و تاجیکستان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۱:۰۰    
رئیس جمهور قرقیزستان با امیر قطر به صورت تلفنی رایزنی و گفت وگو کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
قرقیزستانی ها خود را برای یک نبرد تمام عیار علیه تاجیکستان آماده کرده اند و کافیست یک تیر شلیک شود تا آتش جنگ شعله ور شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۲۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
اسلام آباد - ایرنا - دولت پاکستان با استقبال از برقراری آتش بس میان تاجیکستان و قرقیزستان، بر لزوم استفاده از روش های مسالمت آمیز برای حل تنش ها میان این دو کشور تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۲۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
درگیری های اخیر بین دو کشور تاجیکستان و قرقیزستان با وجود آتش بس ادامه دارد . این منازعات وخیم ترین درگیری ها از 30 سال گذشته بین این دو کشور آسیای میانه است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۴:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری “تایمز آسیای مرکزی” از بیشکک ، خط آهن جدید خواف (ایران) – هرات (افغانستان) ممکن است به یکی از اجزای کلیدی پروژه 2 میلیارد دلاری “کریدور خط آهن پنج کشور” تبدیل شود ؛ کریدوری که درصورت احداث با عبور از چین ، قرقیزستان ، تاجیکستان [...]
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
خدمات مرزی قرقیزستان امروز (دوشنبه) اعلام کرد، قرقیزستان و تاجیکستان خارج ساختن نیروهای کمکی از مرزشان را بعد از درگیری مسلحانه ای که از اواخر آوریل به جریان افتاد، تکمیل کرده اند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۲:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از تاس، بر اساس اعلام نیروهای مرزی قرقیزستان و تاجیکستان، خروج نظامیان دو کشور از منطقه مرزی مشترک دو کشور کامل شده است. نوار مرزی 970 کیلومتری بین قرقیزستان و تاجیکستان همچون بسیاری از مرزهای دیگر بین کشورهای آسیای میانه پس از فروپاشی اتحاد شوروی در سال 1991 علامت گذاری نشده ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
طبق اطلاعات کمیته امنیت ملی قرقیزستان، روند عقب نشینی نیروها و تجهیزات نظامی مضاعف قرقیزستان و تاجیکستان از مناطق مرزی دو کشور به پایان رسیده و رژیم آتش بس از سوی هر دو طرف رعایت می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
نام تاغای بیی تقریباً در تمام شجره ها و روایات شفاهی بزرگسالان قرقیز ذکر می شود، اما هنوز هم در مورد شاهکارها، شجاعت و نقش تاریخی او در تاسیس قرقیزستان به اندازه کافی بحث و بررسی نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۲۴    
توافق تاجیکستان و قرقیزستان در مورد آتش بس کامل، تاکید قزاقستان و مراکش بر ایجاد کمیسیون دولتی و ارسال محموله کمک های بشردوستانه ازبکستان به هند؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۶:۵۹    
به گفته این مقام قرقیز، در این درگیری ها که در سال های اخیر بی سابقه بوده، بیش از صد ملک شامل مدرسه، خانه، ایستگاه مرزی و ایستگاه پلیس آتش زده شده و یا غارت شده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۷:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مقامات رسمی دو کشور اعلام کردند تاکنون 34 قرقیزستانی و 15 تاجیک در درگیری های مرزی بین دو کشور جان خود را از دست داده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که وضعیت مرزهای قرقیزستان و تاجیکستان پس از توافق اولیه آتش بس نیز متشنج بود، در نهایت روسای کمیته دولتی امنیت ملی دو کشور از حصول توافق نهایی در چارچوب یک پروتکل مرزی خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۴:۵۹    
وزیر امور خارجه روسیه با همتای قرقیزی خود در مورد درگیری مسلحانه در مرزهای این کشور با تاجیکستان گفت وگو کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۴:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
به دنبال درگیری مرزی بین قرقیزستان و تاجیکستان که دست کم 49 کشته برجای گذاشت، این دو کشور اعلام کردند بر سر یک آتش بس کامل مرزی توافق کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
نشست کمیسیون تعیین و علامت گذاری مرزهای تاجیکستان و قرقیزستان تحت ریاست روسای نهادهای امنیتی دو کشور با تصویب پروتکل آتش بس کامل به پایان رسید.