یکشنبه ۰۶ مهرساعت ۲۳:۲۱Sep 2020 27

جدیدترین‌های «جشنواره تئاتر»

 
دومین جلسه شورای سیاستگذاری "دهمین جشنواره تئاتر استانی "در دفتر معاونت هنری سینمایی اداره کل برگزار شد.
تئاتر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۷:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
نمایش مِرفی به کارگردانی نگین ضیایی اواسط مهر ماه به صحنه خواهد رفت. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی گروه، نمایش مِرفی به کارگردانی نگین ضیایی و نویسندگی سپیده ضیایی با اقتباس از رمان ساموئل بکت به همین نام از اواسط مهر ماه اجرای خود را آغاز خواهد کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و دبیر بخش نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر مقاومت درباره مسائلی چون دوری مدیران و هنرمندان از یکدیگر و وجود فضای دوقطبی در حوزه تئاتر مقاومت صحبت کردند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۴:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر دفاع مقدس روزپنج شنبه 3 مهرماه در فرهنگسرای نیاوران با حضور گروه های شرکت کننده برگزار شد.
آنا / میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۰۶   + ۱۵ سایت دیگر  
فراخوان بخش رادیوتئاتر سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر در دو بخشِ اصلی و ویژه منتشر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
با توجه به نبود امکان برگزاری بیست وسومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در سال جاری، اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران با همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، رویداد نمایشنامه نویسی نخل سرخ را برگزار می کند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر بخش نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر مقاومت گفت: در بخش نمایشنامه نویسی هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، توجه به وجوه تکنیکی نمایشنامه ها و توجه به ساختار و ساختمان در کنار اندیشه، مضمون و ایدئولوژی، اولویت رویکردی و راهبردی ما است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۵۹    
برگزیدگان بازبینی چهارمین جشنواره تئاتر خیابانی کهن دشت البرز معرفی شدند.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
موسسه فرهنگی هنری افق نگاه مختص به عنوان برگزار کننده ی جشنواره ی سراسری تئاتر تجربی مختص اعضای شورای سیاست گذاری اولین دوره ی جشنواره خود را معرفی کرد. ...
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۵۷   + ۲۲ سایت دیگر  
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و مرکز هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، از هشت هنرمند فعال حوزۀ تئاتر دفاع مقدس تجلیل می کنند.
آنا / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۲۴   + ۱۸ سایت دیگر  
ترکیب داوران بخش پژوهش بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران معرفی شدند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۸:۴۶    
با توجه درخواست هنرمندان از دبیرخانه جشنواره مبنی بر تمدید زمان ارسال آثار ، زمان ارسال آثار تا 10 مهر ماه تمدید شد تا هنرمندان هنرهای نمایشی از زمان بیشتری برای ارائه کارهای خود بهره ببرند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۲:۴۶    
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از اعلام اسامی آثار راه یافته به اولین جشنواره تئاتر خیابانی استان به میزبانی شهرستان بشرویه خبر داد.
اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کهگیلویه و بویراحمد با هدف توسعه، تداوم و نفس کشیدن در صحنه های زیبای تئاتر و تبیین اهمیت نقش هنرمندان تئاتر در شرایط دشوار اجتماعی به ویژه معضل جهانی شیوع بیماری کرونا برگزار میکند
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۶:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیر اولین دوره جشنواره تئاتر نگاه که به تازگی توسط امین حیایی بنیانگذاری شده است، یکی از مهم ترین اهداف این جشنواره را شناسایی استعدادهای تازه دانست. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با هفته دفاع مقدس، دومین جشنواره استانی تئاتر خیابانی با عنوان حماسه نامداران امروز چهارشنبه 2 مهر در شهرستان قرچک آغاز به کار کرد.
آنا / میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۸:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
اولین دوره جشنواره تئاتر نگاه از 7 مهر ماه در تهران برگزار می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
جشنواره بین المللی تئاتر فجر که از مهمترین رویدادهای بین المللی کشور است و هر ساله در ایام دهه فجر میزبان فعالیت های یک ساله هنرمندان عرصه تئاتر است، در سال جاری در سایه شیوع ویروس کرونا با تغییراتی نسبت به سال های گذشته همراه است.
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۱:۰۲    
ریشه جشنواره تئاتر مقاومت و حوزه دفاع مقدس، با هنر دینی و هنر پایداری ارتباط تنگاتنگی دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۷:۳۱    
فراخوان بخش صحنه ای و خیابانی سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۴۰   + ۳۴ سایت دیگر  
خبرآنلاین: فراخوان بخش صحنه ای و خیابانی سی و نهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر منتشر شد. به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار می شود ...
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قوچان گفت: نمایش لیلی و مجنون به نویسندگی نصراله قادری و کارگردانی پوریا قصابی هنرمند قوچانی به دهمین جشنواره تئاتر صاحبدلان راه یافت.
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۳:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
هوشنگ توکلی و قطب الدین صادقی به دعوت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، افت وخیزهای تئاتر دفاع مقدس را بررسی می کنند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
این روزها فیلم سینمایی مثل یک عاشق به کارگردانی بهرام گوهری را بر پرده سینما دارد. مردی آرام و باحوصله که با خوشرویی صحبت می کند. اوایل دهه هفتاد وقتی نام امین زندگانی برای دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره تئاتر فجر خوانده شد، تمام نگاهها به او جلب شد ...
حسین فرخنده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با صدور حکمی امین فرحی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان را به عنوان دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر این استان منصوب کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۷:۱۴   + ۲۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از تمدید مهلت ارسال آثار به دومین جشنوارۀ ملی تئاتر سردار آسمانی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۰۶   + ۱۷ سایت دیگر  
بعداز اکران آنلاین فیلم سینمایی خروج و سینما ماشین، سازمان هنری رسانه ای اوج سراغ نمایش بزرگ میدانی محشر رفت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و دبیر بخش نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر مقاومت درباره مشکلات این حوزه و لزوم جلب اعتماد هنرمندان جوان و نواندیش برای شرکت در این رویداد سخن گفتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۳۱    
مهلت ارسال اثر به جشنواره تئاتر فصل امید تمدید شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۱    
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به جشنواره تئاتر خیابانی دفاع مقدس عنوان کرد: هنر جایگاه بی بدیل در انتقال فرهنگ ها و از جمله دفاع مقدس دارد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
فرصت ارسال آثار در بخش نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر دانشگاهی تا پانزده مهر تمدید شد.
مهلت ارسال اثر برای حضور در بخش نمایش های صحنه ای رویداد فصل امید ، به عنوان جایگزین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان، بنا به درخواست متقاضیان تا 20 مهرماه تمدید شد.
سینا خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۷    
سیناخبر- مسئول فنی و روانشناس کارگاه های تولیدی حمایتی صدف زیر نظر مرکز جامع توانبخشی شهید مدرس شهرضا گفت: مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر معلولین مناطق آفتاب زاگرس در مشهد بصورت مجازی برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- نویسنده و کارگردان دفاع مقدس در استان فارس از راهیابی نمایش "بغض شیرین" به عنوان تنها نماینده استان فارس به جشنواره تئاتر ارتش خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با تأکید بر اینکه قطعا جشنواره فجر امسال با افتخار به صورت ملی برگزار خواهد شد، گفت: حتی حضور یک یا دو کار خارجی هم دلیل نمی شود که به جشنواره امسال عنوان بین المللی بدهیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مسافر آستانه درباره چگونگی برگزاری جشنواره تئاتر استانی و راهیابی برگزیدگان آن به جشنواره تئاتر فجر توضیح داد.
هرمز آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۱:۵۳    
اختتامیه نخستین جشنوارتئاترمونولوگ با حضورمدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی قشم ، فرمانده سپاه ناحیه قشم و رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان ،معاون فرهنگی منطقه آزاد وجمعی ازمدیران وهنرمندان برگزار و از برگزیدگان با اهدای لوح و تندیس جشنواره تقدیر به عمل آمد . ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۸:۱۶    
سپهرغرب، گروه خبر- آذین رضایی: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: حتی در وضعیت زرد کرونایی نیز می توانیم جشنواره تئاتر کودک و نوجوان را در همدان برگزار کنیم، چراکه امکانات سالنی و اسکان در همدان بالا است و می توانیم با 50 درصد ظرفیت و رعایت پروتکل ها، برگزاری جشنواره را دنبال کنیم. ...
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قزوین گفت جشنواره تئاتر استانی سال 1399 بعد از ماه صفر و در آخر آبان ماه در قزوین و سایر شهرستان های استان برگزار می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۷    
فهیمه پناه آذر_روزنامه نگار برگزاری این دوره از جشنواره تئاتر فجر متفاوت تر از دوره های قبل خواهد بود. جشنواره ای که عنوان بین المللی را تا دوره سی وهشتم یدک می کشید و امسال محدودیت های ناشی از ویروس کووید- 19باعث شد تا جشنواره به شکل ملی برگزار شود ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
داوران اولین دوره جشنواره تئاتر مجازی وقفه معرفی شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
تئاتر حلزون بود و آکواریوم در میان 3 اثر برگزیده جشنواره ملی تئاتر آپارتمانی در قرنطینه تئاتر مان خوش درخشید.
گیلانستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
فراخوان دومین جشنواره تئاتر تک نفره و دونفره استانی گیلان با عنوان عشق ماندگار و در قالب اهدای جایزه هنری پارسی منتشر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
قادر آشنا درباره حمایت های مالی دولت و وزارت ارشاد از گروه های تئاتری در شرایط کرونایی توضیح داد.
اتحاد خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۸:۴۲    
اتحاد خبر: نمایش "هملت" نوشته ویلیام شکسپیر به کارگردانی قاسم تنگسیرنژاد به عنوان تنها نماینده استان بوشهر به جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک راه پیدا کرد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
هوشنگ توکلی در گفت وگو با خبرگزاری میزان پیرامون آخرین فعالیت های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر به دلیل سن و سالم و همچنین شیوع بیماری کرونا ریسک حضور در آثار را نمی پذیرم چراکه شرایط به نحوی نیست که بتوانم در اثری بازی کنم ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۲:۵۰    
مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، از برگزاری دومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی پاسداشت مقام سردار شهید قاسم سلیمانی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۱:۱۶    
مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و دبیر جشنواره تئاتر انقلاب و دفاع مقدس با بیان اینکه برای 800 گروه رسمی تئاتر دعوتنامه شرکت در جشنواره ارسال شده است تاکید کرد: برنامه ریزی برای بودجه دو میلیاردی انجمن به گونه ای است تا در پایان سال قابل دفاع باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
آیین پایانی سومین جشنواره تئاتر ستاد ارتش با عنوان سرباز وطن امروز با حضور امیر سرتیپ محمودی، معاون اجرایی ارتش در تالار همایش مشکات اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش برگزار شد.