یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۱۸:۰۱Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کلاهک هسته ای»

خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور در نشست با مدیران رسانه های آمریکایی: چرا سال ها تعرض به حقوق رنگین پوستان، وجود صدها کلاهک هسته ای در زرادخانه های رژیم صهیونیستی و 20 سال قتل و کشتار و ویرانگری آمریکا در افغانستان تحت عنوان حقوق بشر، از سوی رسانه های آمریکایی مورد سوال واقع نمی شود؟
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
آمریکا امروز چهارشنبه یک موشک قاره پیما با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را آزمایش می کند و می گوید که طبق تعهد های قبلی، روسیه را از این تصمیم آگاه کرده است.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۵:۰۱   + ۲۵ سایت دیگر  
به دنبال تشدید تنش میان روسیه و اروپا؛ روسیه موشک های قاره پیمای سارمات را که زمانی گفته می شد دشمنان آن کشور را وادار به دوباره فکر کردن درباره اقدامات شان خواهد کرد به خدمت گرفته است.
روسیه روز جمعه موشک بالیستیک قاره پیمای خود که قادر به حمل دست کم 10 کلاهک هسته ای است را به حالت آماده باش درآورد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۸:۵۱   + ۳۷ سایت دیگر  
روسیه امروز جمعه موشک بالیستیک قاره پیمای خود که قادر به حمل دست کم 10 کلاهک هسته ای است را به حالت آماده باش درآورد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۷:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
روسیه اعلام کرد که موشک قاره پیمای سارمات با قابلیت حمل کلاهک هسته ای که استقرار آن ها از پاییز سال گذشته آغاز شده بود در حالت آماده باش جنگی قرار گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۷:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان فضایی روسیه امروز اعلام کرد: سامانه موشک های سرمت با قابلیت حمل کلاهک هسته ای در وضعیت هشدار رزمی قرار گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۸:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک مقام ارشد اطلاعاتی اوکراین مدعی شد که بلاروس اولین کلاهک هسته ای را از روسیه دریافت کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۷:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون نماینده دائم روسیه در دفتر سازمان ملل متحد و سازمان های بین المللی در ژنو عصر سه شنبه گفت که آمریکا کلاهک های هسته ای جدید خود را آزمایش خواهد کرد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۲:۵۱    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی به گزارش پارسینه، روسیه کشوری است که بیشترین کلاهک هسته ای را دارد. اکثر این توان هسته ای به زمان اتحاد جماهیر شوروی باز می گردد که در دهه 1940 کار بر روی برنامه تسلیحات هسته ای خود را آغاز کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۸:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
هفته نامه نیوزویک اقدام اخیر شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در تغییر دادن رهبران نیروی موشکی ارتش کشورش را که ناظر بر تمامی حدودا 400 کلاهک هسته ای آن هستند، در راستای تدارک پکن برای جنگ دانسته است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
در جریان بازدید رهبر کره شمالی از صنایع دفاعی این کشور، تصاویری از پیشرانه جت موشک کروز با توانایی حمل کلاهک هسته ای به همراه اطلاعاتی از ساختار و مشخصات این پیشرانه انتشار یافت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۶:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
در جریان بازدید رهبر کره شمالی از صنایع دفاعی این کشور، تصاویری از پیشرانه جت موشک کروز با توانایی حمل کلاهک هسته ای به همراه اطلاعاتی از ساختار و مشخصات این پیشرانه منتشر شده است ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۲۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان در حال حاضر حدود 12512 کلاهک هسته ای وجود دارد. جنگی که در آن حتی کسری از این بمب ها منفجر شوند، امواج انفجاری و آتش سوزی ایجاد می کند که می تواند میلیون ها نفر را به سرعت از بین ببرد و سرطان های ناشی از تشعشعات و آسیب های ژنتیکی آتی برای نسل ها بر جمعیت باقی مانده تأثیر می گذارد ...
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۷:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رهبر کره شمالی در جریان بازدید روزهای گذشته از چند کارخانه مهم تسلیحات سازی کشورش، دست به ماشه برده و اقدام به آزمایش تسلیحات ساخت کشورش کرده است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز پنجشنبه نظاره گر یک رژه نظامی بزرگ به مناسبت سالگرد برقرای آتش بس در جنگ کره بود که در جریان آن پهپاد های جدید و موشک های قاره پیما با قابلیت حمل کلاهک هسته ای به نمایش درآمدند ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۵:۱۸    
هائیل-1 ، پهپادیزیرآبی که قابلیت حمل کلاهک هسته ای دارد، در رژه نظامی کره شمالی
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۲۱:۲۹    
حفاظت از اراضی کشور مهم ترین وظیفه هر دولت به شمار می رود، به همین دلیل کشورها مبالغ هنگفتی برای تقویت قدرت و ظرفیت نیروهای مسلح خود هزینه می کنند. رتبه بندی ارتش هر کشور به عوامل زیادی از جمله بودجه دفاعی، تعداد تانک ها و هواپیماها، پرسنل فعال، تعداد کلاهک هسته ای و تکنولوژی های مدرن بستگی دارد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۷:۱۸    
یک دیپلمات ارشد ژاپن هشدار داد کره شمالی قابلیت و توانایی حمله به ژاپن با موشک های بالستیک مجهز به کلاهک هسته ای را دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد اگر آمریکایی ها نسبت به مسائل هسته ای ایران مطابق قوانین بین المللی و معاهده عدم اشاعه هسته ای رفتار و تصمیم گیری می کنند، ابتدا باید به سراغ همپیمان خود، یعنی اسرائیلی های غاصب بروند زیرا آنها دارای کلاهک هسته ای هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
چند روز پس از برگزاری راهپیمایی های گسترده ضدآمریکایی در پایتخت کره شمالی، واشنگتن روز جمعه در جدیدترین اقدام خود برای نمایش قدرت علیه پیونگ یانگ، بمب افکن های دارای قابلیت حمل کلاهک هسته ای خود را بر فراز شبه جزیره کره به پرواز در آورد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۲۳:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
آمریکا در اقدامی تحریک آمیز، بمب افکن هایی با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درآورد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۲۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
واشنگتن روز جمعه در جدیدترین اقدام خود برای نمایش قدرت علیه پیونگ یانگ، بمب افکن های دارای قابلیت حمل کلاهک هسته ای خود را بر فراز شبه جزیره کره به پرواز در آورد.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۲۰:۲۳    
به گزارش نبأخبر، بمب اتمی نام رایج سلاح انفجاری ست که در آن ها از انرژی آزاد شده در فرایند شکافت هسته ای یا گداخت هسته ای، برای تخریب استفاده می شود. نخستین بمب اتمی که بمبی پلوتونیومی (از نوع شکافتی) بود؛ در سال 1945 در جریان جنگ جهانی دوم در آمریکا ساخته ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۰۷:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
شرق نوشت:شورش یک گروه مزدور نظامی علیه فرماندهان نظامی روسیه به سرعت در مرکز توجه جهان قرار گرفت و این سؤال را پیش آورد که در صورت بروز فتوری جدی در ارکان رهبری پوتین سرنوشت فدراسیون روسیه با اقوام گوناگون و بیش از شش هزار کلاهک هسته ای چه خواهد شد.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۰:۱۴    
عموما موشک های بالستیک سرعت و برد بالایی دارند، اما در عین حال قیمت بسیار زیاد، دقت و انعطاف پذیری کمی دارند. این نوع موشک ها قابلیت حمل کلاهک هسته ای دارند. در حاضر 35 کشور دارای موشک های بالستیک عملیاتی هستند. این موشک ها بردها و حداکثر سرعت های متفاوتی دارند ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۰۸:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس اسرائیلی: ما هولوکاست را تجربه کرده ایم و نمیخواهیم بی دفاع باشیم./ کارشناس آمریکایی: ما می دانیم که اسرائیل 90 کلاهک هسته ای دارد خیلی هم بی دفاع نیست و زرادخانه بزرگی دارد.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
تخمین زد که در ژانویه2023 حدود12512 کلاهک هسته ای وجود داشت که از این تعداد حدود 9576کلاهک در انبارهای نظامی برای استفاده بالقوه وجود داشت که 86کلاهک بیشتر از ژانویه2022 بود ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۵:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
موسسه تحقیقات صلح بین المللی استکهلم در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که رژیم صهیونیستی 90 کلاهک هسته ای دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۰:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
طبق اطلاعات "کمپین بین المللی از بین بردن سلاح های هسته ای" (ICAN)، آمریکا مخفیانه حدود 150 کلاهک هسته ای را در پنج کشور اروپایی مستقر کرده و هزینه صرف شده واشنگتن برای حفظ زرادخانه هسته ای، 5 برابر روسیه و 4 برابر چین است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ابَرقدرتی با چند ده هزار کلاهک هسته ای که نه تنها کُره زمین، بلکه شاید نظم منظومه شمسی را بتواند دچار تغییر کند، هر روز بیش از دیروز استیصالش در مقابل انقلاب اسلامی ایران هویدا می شود.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که واشنگتن به دنبال ادامه محدودیت های فعلی برای کلاهک های هسته ای روسیه است. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی روز جمعه پیشنهاد کرد که کشورش محدودیت های فعلی کلاهک هسته ای با روسیه را حفظ کند و در عین حال ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رسانه اسرائیلی مدعی شد که براساس توافق برجام قرار بر این بود که ایران از آزمایش موشک حامل کلاهک هسته ای به مدت هشت سال خودداری کند، هرچند گمانه زنی هایی در ارتباط با موشک خرمشهر مطرح است؛ مشخصات این موشک ناشناخته است و مشخص نیست که آیا ایران با پرتابش توافق برجام را نقض کرده یا نه.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ایران بر این باور است که طراحی موشک بالستیک خیبر برای حمل کلاهک اتمی مورد استفاده قرار نخواهد گرفت و چون قطع نامه 2231 اشاره ای به صنایع متعارف نظامی و حتی موشک های بالستیک ایران نکرده بلکه این قطع نامه در بند سوم ضمیمه ب صرفا از ایران درخواست کرده که هیچ گونه فعالیتی درخصوص طراحی و استفاده از موشک ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
نگرانی آمریکا از برنامه موشکی ایران در دو محور بُرد موشکی و قابلیت حمل کلاهک هسته ای است. درعین حال رونمایی از موشک خیبر هراس دشمنان ایران اسلامی را بیش از گذشته کرده و حاکی از آن است تحریم ها از ابتدا برای جلوگیری از قدرت و اقتدار این سرزمین کهن و برای مشغول سازی ایران به دیگر موضوعات بوده و این ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۷:۲۴   + ۳۳ سایت دیگر  
پیش تر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک در بیانیه ای اعلام کرد: برنامه موشکی ایران بر اساس توانمندی دفاعی متعارف طراحی شده و هیچ یک از موشک های بالستیک ایران برای حمل کلاهک هسته ای طراحی نشده و ایران هیچ وقت در پی کسب سلاح هسته ای نبوده و نخواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۷:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن تا مارس سال جاری حدود یک هزار و 500 کلاهک هسته ای مستقر داشته است.
آمریکا با اعلام تعداد کلاهک های هسته ای خود در بیانیه ای ادعا کرد به پیمان هسته ای استارت نو احترام می گذارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۰:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
کنگره آمریکا درباره استفاده از هوش مصنوعی در زرادخانه های هسته ای آمریکا هشدار داده و نگران این است که این سامانه به صورت خودکار اقدام به شلیک کلاهک هسته ای کند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
گروه بین الملل: کارشناسان بر این باورند که چین بزرگترین برنامه بروزرسانی هسته ای خود را با تمرکز بر بهبود بازدارندگی هسته ای در دست دارد و هدف از این کار آمادگی در برابر مناقشات احتمالی با آمریکاست. ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۰۱:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
ارتش آمریکا روز چهارشنبه خبر داد که یک موشک بالستیک قاره پیما از نوع مینوت من 3 را آزمایش کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۵:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
دبیر کل ناتو مدعی شده چین تا سال 2035 میلادی حدود 1500 کلاهک هسته ای در اختیار خواهد داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) می گوید که چین احتمالا تا سال 2035 حدود یک هزار و 500 کلاهک هسته ای خواهد داشت.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۲۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو روز سه شنبه ادعا کرد انتظار می رود چین تا سال 2035 حدود یک هزار و 500 کلاهک هسته ای در اختیار داشته باشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۲۲:۲۷   + ۳۰ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نتانیاهو بدون اشاره به خطر داشتن صدها کلاهک هسته ای رژیم صهیونیستی گفت: اگر از دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای جلوگیری نکنیم، با واقعیت متفاوتی روبرو خواهیم شد و جهان گروگان کشوری خواهد شد که می خواهد ما را نابود کند .
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۷:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
آمریکا همگام با توافق به اصطلاح به اشتراک گذاری هسته ایِ ناتو، ده ها کلاهک هسته ای در سراسر اروپا مستقر کرده، اما آیا از موقعیت مکانی آن ها اطلاعاتی وجود دارد؟
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۷:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
از دوران جنگ جهانی دوم تسلیحات هسته ای به یکی از اجزای حیاتی قدرت نظامی آمریکا تبدیل شده است. واشنگتن دارای ذخایر تخمینی حدود 3800 کلاهک هسته ای است که بر روی موشک های بالستیک قاره پیما, زیردریایی ها، و بمب افکن های استراتژیک مستقر شده اند. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۲۰:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
بنیامین نتانیاهو در جوسازی تازه خود علیه ایران خطاب به جامعه جهانی گفت که باید از دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای جلوگیری شود ، این در حالی است که رژیم صهیونیستی صدها کلاهک هسته ای در اختیار دارد.