چهارشنبه ۱۲ آذرساعت ۱۰:۵۴Dec 2020 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نقض برجام»

ایرنا   ۱ ساعت پیش    
تهران-ایرنا- همراهی کشورهای اروپایی با جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، بویژه در دوران پاندمی کرونا، ادعای پوشالی آنها را در دفاع از حقوق بشر، بیش از پیش به نمایش می گذارد. آنها هرگز به تعهدات خود پس از خروج ترامپ از برجام پایبند نبوده و با صدور بیانیه های مغرضانه ایران را به نقض برجام متهم می کنند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۴:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه منافع اروپا با حضور منفعلانه در برجام تأمین می شود، گفت: اروپا با فرار رو به جلو قصد دارد عدم اجرای تعهدات از سوی 3 کشور اروپایی را لاپوشانی کند.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
اروپا که باید اکنون قدردان ایران می بود و صبر دوساله ایران علی رغم صفر شدن اندک مزیت برجام را مورد ستایش قرار میداد با پررویی در مقابل انفعال دولت روحانی و وزارت خارجه ظریف، ایران را مقصر نقض برجام اعلام کرده است
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی معتقد است کسانی که خود به تعهداتشان در برجام پایبند نبوده اند حق اظهار نظر درباره نقض برجام علیه ایران را ندارند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۲۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، محمد ایمانی، فعال رسانه ای درباره بایدن در کانال تلگرامی خود نوشت: برجام زدگان وانمود می کنند که دموکرات ها طرفدار برجامند و این ترامپ بود که توافق را زیر پا گذاشت. آیا دموکرات ها و بایدن از نقض برجام ناراحتند؟ قطعا نه، خوشحال هم هستند. ...
پرسش   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۸:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
بازگشت به برجام، مستلزم برداشته شدن تمام تحریم هائی است که برخلاف برجام توسط ترامپ علیه ایران وضع شده و همگی نقض برجام محسوب می شوند. این، یعنی شرایط در تمام زمینه ها به قبل از خروج آمریکا از برجام برگردد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۲۲:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر امور خاورمیانه در دولت انگلستان، در پاسخ به سؤالات نمایندگان مجلس عوام، نقض برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران(!) را عمیقاً نگران کننده خواند و گفت: انگلستان با لغو تحریم های تسلیحانی ایران موافق نیست.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۹:۲۴    
به گزارش مشرق، سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نمونه هایی از نقض برجام توسط رژیم آمریکا در دوره اوبامای دموکرات؛ مودب و باهوش را طی توییتی منتشر کرد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند. فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4 دانلود
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اندیشکده یقین و تحلیل گر مسائل سیاسی گفت: امروز برخی جریانات در داخل کشور، درحالی به دنبال بزک کردن چهره آمریکا و دموکرات ها هستند که اولین نقض برجام در زمان اوباما اتفاق افتاد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۲۰:۱۳   + ۲۲ سایت دیگر  
دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل با بیان اینکه نقض برجام از زمان اوباما آغاز شد، گفت: واقعیت آنجا همین است که می بینیم.
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام اصغری امام جمعه سرعین گفت: پایبند نبودن آمریکا و طرف های غربی به توافقات برجام، مصداق بارز بدعهدی های این کشورها است.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۰۶    
کارشناس مسائل سیاسی گفت: اینکه گفته می شود ترامپ باعث به نتیجه نرسید برجام شد حرف درستی نیست، اوباما اولین فردی بود که نقض برجام را انجام داد و تعهداتی که برای آن امضا کرده بودند را انجام نداد و از برجام خارج شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۶:۴۰    
کارشناس مسائل اروپا گفت: سیاست رئیس جمهوری آمریکا، تعمیق شکاف در اتحادیه اروپا بود و علاوه بر ناتو شاهد بودیم که او و تیمش علاوه بر هدف قرار دادن آلمان و فرانسه، اقدام به تقویت راست افراطی در اروپا کردند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به پایان تحریم های تسلیحاتی ایران بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت و برجام، گفت: کشورهای اروپایی عضو برجام با تمدید تحریم های تسلیحاتی اروپا علیه ایران برجام را نقض کرده اند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۷:۰۵   + ۲۹ سایت دیگر  
سخنگوی دفتر نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل تاکید کرد که تلاش آمریکا برای نقض برجام و قطعنامه 2231منجر به انزوای این کشور شده است.
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر خارجه سعودی بجای اظهارنظر در مورد برجام به موضوع قتل جمال خاشقچی بپردازد تا مسائل پشت پرده این مهم مشخص شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ادعای واهی ریاض علیه تهران راه بجایی نمی برد و صرفا شوی سیاسی است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رزونامه همدلی: در چند روز اخیر سیاست های ضد ایرانی برخی مقامات عربی منطقه، موازی با واکنش های مشابه طرف های آمریکایی علیه ایران، افزایش چشمگیری داشته اند ...
پارس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه سعودی از جامعه بین المللی خواست با نقض برجام از سوی ایران مقابله کند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص موضع امارات درباره جزایر سه گانه این کشور و سخنان وزیر امور خارجه عربستان مبنی بر نقض برجام از سوی ایران واکنش نشان داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه عربستان سعودی که کشورش از هیچ اقدامی در خصوص ضربه زدن به توافق هسته ای ایران و کشورهای غربی دریغ نداشته در اظهاراتی مدعی شد که جمهوری اسلامی ایران این توافق را نقض کرده است .
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۵:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
وزیر خارجه عربستان با تکرار برخی مواضع بی اساس، مدعی نقض برجام از سوی ایران شد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۸:۳۳   + ۴۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: در حالی که ایران در پی بی تعهدی شرکای برجام، گام هایی را برای کاهش تعهدات برجامی اش برداشت، وزیر خارجه سعودی از جامعه بین المللی خواست با آن چه نقض برجام از سوی ایران می خواند، مقابله کند! ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۳:۰۴   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: وزیر خارجه سعودی روز شنبه در سخنانی با گزافه گویی خواستار مواجهه با نقض برجام از سوی ایران شد. به نوشته وبگاه سعودی گزت فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان سعودی در مراسم مجازی به مناسبت روز جهانی نابودسازی جنگ افزارهای اتمی به جامعه جهانی توصیه کرد تا مسئولانه عمل کرده و با نقض ...
پرسش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
دونی دویچ مفسر شبکه ام اس ان سخنرانی انتخاباتی روز سه شنبه ترامپ در جمع هواداران در پنسیلوانیا را شبیه سخنرانی های هیتلر در دهه 30 دانست.
برترین ها / پرسش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۰:۰۸   + ۶۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: نماینده ایران در سازمان ملل گفت در صورت تمایل آمریکا برای بازگشت به برجام، ایران شرایطی برای ازسرگیری کامل تعهدات هسته ای خود خواهد داشت. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۶:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
دهلی نو-ایرنا- رسانه های جنوب آسیا ( هند، بنگلادش و سریلانکا) روز یکشنبه در گزارش هایی به ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم های سازمان ملل علیه ایران پرداختند و اعلام کردند آمریکا درحالی بر ادعای خود برای نقض توافق بین المللی برجام پافشاری می کند که حتی در سازمان ملل هم نتوانست برای این قانون شکنی ...
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
آقای گروسی به محض رسیدن به وین، گزارشی ارائه داد که ایران را به نقض برجام و انباشت غیر مجاز اورانیوم غنی شده، نصب سانترفیوژ ها و افزایش غیر مجاز درصد غنی سازی متهم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۳:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
علی ربیعی با اشاره به اینکه مکانیزم ماشه عبارتی جعلی است، گفت: تصمیم گیری در مورد نقض برجام با شورای عالی امنیت ملی است البته حق مجلس در این زمینه محفوظ است.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۰:۰۰    
برجام توافقی است که با انعقاد خود توانست در ابتدای کار گشایش های بسیاری را برای کشورمان رقم بزند اما تغییر سردمداران قدرت در آمریکا، خروج از برجام، اعمال تحریم های یکجانبه و بی عملی طرف های اروپایی این توافق نامه باعث شد تا همه طرف ها از دستاوردهای آن محروم شوند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۰:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یک کارشناس مسائل امریکا گفت: به علت نبود دلیل در اثبات نقض برجام از سوی ایران و پرهیز از مذاکرات آتی با ایران در چهارچوب گروه 1+5، آمریکا پیش از خروج از برجام مکانیسم ماشه را فعال نکرد.
مثلث   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۵:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
خطیب زاده در مورد واکنش ایران در صورت موفقیت آمریکا در نقض برجام گفت: پاسخ ایران به هر گونه نقض برجام و نقض قطعنامه 2231 قاطع خواهد بود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۲:۰۵    
دولت ترامپ بالاخره با چکاندن ماشه، آخرین تیر کمان خود برای نابودی برجام را شلیک کرد و حالا همه نگاه ها به نیویورک است تا اعضای شورای امنیت نه برای حفاظت از برجام بلکه برای دفاع از حیثیت مصوبات خود چه طرحی در خواهند انداخت ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۰۹:۲۴    
مایک پمپئو با ارائه یادداشت شکایت از ایران به دلیل نقض برجام فرایندی را فعال کرده که درصورت تکمیل شدن تهران را به سمت اجرای عبارت آخر بند 13 قطعنامه 2231، یعنی متوقف کردن اجرای برجام سوق می دهد.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۰۷:۲۱    
13 عضو شورای امنیت سازمان ملل با فشار ها و زیاده خواهی های آمریکا برای بازگرداندن تحریم های ایران به خاطر ادعای امریکا مبنی بر نقض برجام مخالفت کردند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۷:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
زمزمه های استفاده آمریکا از مکانیسم ماشه برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران در حالی بلند شده است که هنگام تصویب برجام، تیم مذاکره کننده توجهی به عواقب این مکانیسم نداشت و به آن بی توجه بود.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۰۱:۱۶    
سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و بریتانیا در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که نمی توانند از این اقدام امریکا در شورای امنیت، حمایت کنند.
هم اندیشی   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۰۹:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به نقل از الجزیره، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا قرار است از ایران به دلیل نقض توافق برجام به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کند! ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۰۱:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا از قصد مقامات واشنگتن برای طرح دادخواستی علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل خبر داد. به گزارش شیعه پرس، شبکه خبری الجزیره به نقل از منابع دیپلماتیک اعلام کرد که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه با تسلیم شکایت نامه ای به رئیس شورای امنیت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۰۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - آمریکا که در تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت با شکست سختی مواجه شد، به دنبال جبران این ناکامی است، به طوری که شبکه خبری الجزیره گزارش داد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۲۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
منابع آگاه می گویند وزیر امور خارجه آمریکا روز پنج شنبه با ارسال شکوائیه ای به رئیس دوره ای شورای امنیت، ایران را به نقض برجام متهم خواهد کرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۲:۰۵    
حسن بهشتی پور ؛ کارشناس مسائل سیاست خارجی مکانیسم ماشه یا همان ترتیبات اجرایی 6 قطعنامه ذیل فصل هفتم شورای امنیت به گونه ای طراحی شده تا اگر ایران نقض برجام کند، سایر کشورهای باقیمانده در این توافق بتوانند طبق قطعنامه2231 آن قطعنامه ها را فعال کنند ...
خودرو بانک   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
درحالی که تصویب برجام باعث رونق بازار خودرو و شروع فعالیت شرکت های بزرگ خودروسازی در کشور شد، برعکس آن با نقض برجام و بازگشت مجدد تحریم های بین المللی صنعت خودروسازی نیز بزرگ ترین ضربه در طول سال های اخیر بر پیکره صنعت خودروسازی کشور وارد شد و در کنار آن ممنوعیت های دولتی برای واردات خودرو و کمبود ...
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۸:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش جام نیوز ، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور اعلام کرد: دقایقی پیش روحانی و مکرون درباره ی وضعیت لبنان پس از انفجار بیروت،برجام و همچنین کانال مالی اینستکس تلفنی گفتگو کردند. رئیس جمهور ایران اظهارداشته است: پیشنهاد جدید آمریکا مخالف قطعنامه شورای امنیت و نقض برجام است ...
برترین ها / پانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۸:۲۰   + ۹۱ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز چهارشنبه در تماس تلفنی رئیس جمهور فرانسه با وی، با تاکید بر اینکه اروپا نباید تحت تاثیر آمریکا قرار گرفته و در دام این کشور بیافتد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دیپلمات ارشد سابق فرانسه ادعا های سفیر آمریکا در اراضی اشغالی در خصوص نقض برجام از سوی ایران را زیر سوال برد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
سفیر پیشین فرانسه در فلسطین اشغالی، سازمان ملل و آمریکا تأکید کرد که کاهش تعهدات ایران در قبال برجام در نتیجه نقض این توافق هسته ای توسط ایالات متحده بوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۰:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : سه روز دیگر، دو سالانه تحریم صنعت خودرو تمام می شود و این صنعت سومین سال از اعمال محدودیت های بین المللی را تجربه می کند. دوسال پیش همراه با نقض برجام توسط رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، تحریم ها علیه اقتصاد ایران آغاز شد ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۰۹:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
رزونامه آفتاب یزد: یکی از دغدغه ها پس از نقض برجام از سوی آمریکا، وضعیت بیماران ، به خصوص بیماران خاص و صعب العلاج بود، از همان زمان تا کنون هر روز خبر ها حکایت از حال وخیم این بیماران دارد. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۲۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- ظریف پس از دیدار با لاوروف گفت: اقدامات امریکا در نقض برجام و تحمیل تحریم ها علیه مردم ایران حتی در زمان شیوع ویروس کرونا، نشان دهنده فاصله جدی دولت امریکا از حقوق و توافقات بین المللی است. تاریخ انتشار: 22:34 - 31 تیر 1399 - کد خبر: 639742