دوشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۸:۳۸Sep 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نقض برجام»

کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه در دولت اصلاحات تاکید کرد: نقض برجام از دوره اوباما و بایدن شروع شده و آمریکا که این گره را انداخته، باید خودش هم گره را باز کند وگرنه به تعبیر رئیس جمهور، مذاکره برای مذاکره فایده ای ندارد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۴:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا ادعای آمادگی واشنگتن برای بازگشت به وین و ادامه مذاکرات را تکرار کرد و بدون اشاره به نقض برجام از سوی واشنگتن، توپ را همچنان در زمین ایران انداخت.
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
خبرمهم: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار وزیر خارجه لوکزامبورگ با اشاره به نقض برجام از سوی آمریکا، از عدم پایبندی سه کشور اروپایی به تعهدات برجامی انتقاد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۰:۳۵   + ۴۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار وزیر خارجه لوکزامبورگ با اشاره به نقض برجام از سوی آمریکا، از عدم پایبندی سه کشور اروپایی به تعهدات برجامی انتقاد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه جام جم در یادداشتی می نویسد: خبرها حاکی است که شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه در وین تشکیل می شود. در چنین شرایطی آمریکا در پی آن است که با فرار روبه جلو، صحنه آرایی و به گونه ای وانمود کند که گویی ایران نقض برجام کرده است.
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۲۱:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه دولت سیزدهم مذاکره را یک ابزار موثر دیپلماسی می داند و ما به هیچ وجه از مذاکره فاصله نخواهیم گرفت، تاکید کرد: آمریکایی ها صدمه اصلی را به برجام وارد کردند و نه تنها متهم، بلکه مجرم اصلی در نقض برجام هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۲۰:۲۸   + ۶۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه دولت سیزدهم مذاکره را یک ابزار موثر دیپلماسی می داند و ما به هیچ وجه از مذاکره فاصله نخواهیم گرفت، تاکید کرد: آمریکایی ها صدمه اصلی را به برجام وارد کردند و نه تنها متهم، بلکه مجرم اصلی در نقض برجام هستند.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۹:۵۷    
تهران- ایران پرس: وزیر امور خارجه کشورمان گفت: آمریکایی ها صدمه اصلی را به برجام وارد کردند و نه تنها متهم، بلکه مجرم اصلی در نقض برجام هستند.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ - ۰۹:۰۰   + ۵۸ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص گزارش اخیر منتشر شده از سوی آژانس بین المللی انرژی هسته ای گفت: کلیه برنامه ها و اقدامات هسته ای جمهوری اسلامی ایران در انطباق کامل با ان پی تی و تعهدات ایران ذیل پادمان بوده و تحت نظارت آژانس و با اعلام قبلی صورت گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۲:۳۵   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیر گروه حقوق بین الملل و بشر پژوهشگاه قوه قضاییه از ارسال گزارش کارشناسی پرونده شکایت ایران علیه آمریکا در ارتباط با نقض برجام خبر داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۹:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : اگر دولت بایدن معتقد است کارزار فشار حداکثری اشتباه بوده، در این صورت نباید بر اعمال تحریم های یک جانبه فوری، آن هم در شرایطی که هیچ کشور دیگری از ادعای نقض برجام توسط ایران دفاع نمی کند، پافشاری کند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۲۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
کتاب منتشر شده توسط ظریف و جمع آوری اسناد و نامه های اعتراضی وی درخصوص نقض برجام و بی اعتمادی به آمریکا می تواند به عنوان سندی دیگر از شکست رویکرد اعتماد به آمریکا و سه کشور اروپایی در تاریخ ماندگار شود.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مجله نیوزویک تأکید کرد دولت آمریکا باید خسارت های ایران در اثر نقض برجام را جبران کند اما بایدن همان روند ترامپ را ادامه می دهد و نمی خواهد به برجام برگردد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۰:۵۶   + ۳۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در عین بدون اشاره به نقض برجام از سوی کشورش درباره وضع تحریم های یکجانبه و غیرقانونی علیه ایران اظهار داشت تمامی تحریم های اعمال شده علیه ایران تا زمانی که بر اساس روند دیپلماتیک رفع نشود، پابرجا خواهند ماند.
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۸:۵۵    
ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در مصاحبه با خبرنگاران بدون اشاره به نقض برجام توسط کشورش، افزود: تمام تحریم های ایران تا زمانی که طی یک روند دیپلماتیک رفع نشوند، همچنان پابرجا خواهند بود.از تکمیل مذاکرات با ایران استقبال می کنیم.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۱:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا: ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور از تکمیل مذاکرات با ایران استقبال می کند این مقام وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در نشستی با خبرنگاران افزود برای بازگشت مشترک به توافق هسته ای (برجام) تلاش می کنیم چرا که در جهت منافع ما است. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۷:۱۵   + ۴۶ سایت دیگر  
هفته گذشته دولت دوازدهم، بیست و دومین و آخرین گزارش سه ماهه در خصوص نحوه اجرای برجام را به مجلس شورای اسلامی ارائه داد که مشتمل بر دستاوردهای ایران از برجام در فاصله دوساله اجرای آن تا خروج دولت ترامپ از این توافق و همچنین سایر اقدامات و تلاش های دولت و وزارت امور خارجه در مقابله با هرگونه نقض ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۰۸:۰۹    
ایسنا/ایلام امام جمعه ایلام گفت:برجام نمونه نقض حقوق بشر توسط آمریکا است، چون آنها برای متوقف کردن رشد دانش هسته ای جمهوری اسلامی پای مذاکره آمدند، شرایط را پذیرفتند، امضا کردند و وقتی که ضربه خود را وارد کردند، برجام را پاره کردند و حاضر نیستند تحریم ها را بردارند بلکه این تحریم ها را تشدید کردند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۲۲:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
از نشست قبلی شورا در خصوص قطعنامه 2231 تاکنون، جز آنکه آمریکا شفاهاً عزم خود برای بازگشت به برجام را اعلام داشته، چیزی تغییر نکرده و تا این لحظه عملاً سیاست فشار حداکثری و تحریمهای بیرحمانه علیه مردم ما ادامه یافته است
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۶:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
حق وردی گفت: بهترین ضمانت اجرایی واقعی برای عدم نقض مجدد برجام توسط آمریکا بالا بردن هزینه این کار بوده که غنی سازی با درصد از جمله آن ها است.
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۳:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
تعدادی از نمایندگان آمریکا در نامه ای به دولت این کشور گوشزد کردند که در صورت حصول هرگونه توافق هسته ای با ایران، متن این توافق باید به همراه گزارش راستی آزمایی دقیق به کنگره ارائه شود.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۲۲:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
هایکو ماس وزیر خارجه آلمان بدون اشاره به ضرورت پایبندی طرف های غربی به تعهداتشان در برجام و بدون اشاره به اینکه آلمان هرگز به برجام پایبند نبوده است، از همه طرف ها خواست در مذاکرات وین انعطاف نشان دهند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی: با وجود نقض برجام از طرف آمریکا، نباید از ایران انتظار نداشته باشید، تعهدات هسته ای خود را تحت برجام اجرا کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان سه کشور اروپایی عضو برجام طی بیانیه ای مشترک در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بار دیگر اقدامات هسته ای ایران که در پاسخ به کوتاهی طرف های اروپایی در اجرای تعهداتشان صورت گرفته است را نقض برجام خواندند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۰۶:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مارک فینو معتقد است باقی مانده برخی از تحریمهای ایران از سوی امریکا نقض برجام است و ایران باید به کمیسیون مشترک برجام در این خصوص شکایت کند
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۸:۱۱    
خروج آمریکا از توافق هسته ای سال 2015 ایران موسوم به برجام فشار شدیدی بر دولت رئیس جمهوری حسن روحانی وارد آورده است. همانطور که حصول برجام به تقویت دولت روحانی کمک کرد، سقوط موجب اختلال در تحقق اهداف دولت دوم روحانی (2017-2020) شد ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۹:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، در حالی که بعد از نقض برجام توسط آمریکا، شاهد شدت گرفتن تحریم های ظالمانه غرب با هدف قراردادن اقتصاد و اشتغال کشورمان از یک طرف و شیوع ویروس کرونا از طرف دیگر بودیم، اما در این شرایط با تلاش متولیان امر از سال 97 تا 99 شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۸:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر برنامه مطالعات جهانی مرکز بررسی های راهبردی ریاست جمهوری با بیان اینکه احیای برجام به سود همه کشورهای منطقه است، گفت: چهار سال خاورمیانه بدون برجام ارمغان و دستاوردی جز جنگ، تنش و افزایش بحران برای منطقه نداشت.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۵:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که غربی می دانند اگر سایت نطنز فعال باشد مجبور می شوند امتیازات بیشتری بدهند و نظر کشورمان را جلب کنند وهدفشان این بود که با زدن نطنز از ایران امتیاز بگیرند ...
خبرگزاری فارس: رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه در کنفرانس خبری از توافق ایران درباره ادامه مذاکرات ابراز خرسندی کرد. جو بایدن رئیس جمهور آمریکا بامداد شنبه گفت که اقدام ایران در غنی سازی اورانیوم تا 60 درصد، بر خلاف توافق هسته ای (برجام) است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۱:۰۵   + ۷۹ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: اقدامات متقابل ایران در پاسخ به نقض برجام در این مراحل متوقف نمی شود و اگر ایالات متحده همه تحریم ها را لغو کند، ما نیز به تعهدات خود عمل می کنیم.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۶:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه سیاسی: پس از پایان مذاکرات وین میان ایران و قدرت های جهانی حاضر در برجام، آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش خود از یک مورد تازه نقض تعهدات برجامی ایران در ارتباط با ذخایر اورانیوم غنی شده این کشور خبر داد. ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
فرارو- پس از پایان مذاکرات وین میان ایران و قدرت های جهانی حاضر در برجام، آژانس بین المللی انرژی اتمی روز جمعه در گزارش خود از یک مورد تازه نقض تعهدات برجامی ایران در ارتباط با ذخایر اورانیوم غنی شده این کشور خبر داد. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۸:۲۵   + ۶۴ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی به اعضای خود از اقدام جدید ایران در کارخانه ساخت صفحات سوخت در اصفهان خبر داده و طی آن مدعی شد که ایران نقض جدیدی در برجام انجام داده است.
آژانس در جدیدترین گزارش خود درباره برنامه هسته ای ایران، از اقدامات جدید تهران در کارخانه ساخت صفحات سوخت اصفهان خبر داد.
برترین ها / انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۱:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: عضو سابق گروه مذاکره کننده هسته ای ایران، عهدشکنی آمریکا در برجام را موجب نابودی اعتماد ایرانیان دانست و گفت: ایرانی ها در حالی به میز مذاکره آمده اند که کاملا بی اعتمادند و لذا آمریکا باید با برداشتن تحریم ها، جبران کند. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۸:۵۷   + ۲۹ سایت دیگر  
دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل با بیان اینکه بی تردید اوباما در زمان خود نقض برجام را کلید زد، گفت: ترامپ نامتعادل که محصول لیبرال دموکراسی شکست خورده آمریکا بود نیز چهره واقعی آنها را نشان داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۴:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
علی اکبر صالحی از رونمایی و بهره برداری از شماری از دستاوردهای هسته ای جلوتر از برنامه و جدول زمانی برجام در روز ملی فناوری هسته ای خبر داد و اینرا دستاورد 5 گام کاهش تعهدات ایران در مقابل نقض برجام عنوان کرد.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۱:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: وزارت خارجه فرانسه در اظهاراتی توقف اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران را "نقض جدی برجام" خواند. وزارت خارجه فرانسه روز پنج شنبه در بخش پرسش و پاسخ کنفرانس خبری درخصوص مسئله هسته ای ایران تصریح کرد ...
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۲۳:۴۵    
وزیر خارجه فرانسه پنجشنبه شب بدون اشاره به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و بدعهدی اروپایی ها در قبال این توافق بین المللی، جمهوری اسلامی ایران را به نقض برجام متهم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۲۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه فرانسه بدون در نظرگیری بدعهدی های طرف های اروپایی و آمریکا در برجام طی سال های اخیر، ایران را بار دیگر به نقض این توافق متهم کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- "سی جی تی ان" تلویزیون انگلیسی زبان چین با انتشار دو کاریکاتور نسبت به نقض برجام و تحریم ایران از سوی آمریکا انتقاد کرد.
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۳:۰۶   + ۲۰ سایت دیگر  
خارگ نیوز:مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی بی اعتنا به به اقداماتی که آمریکا باید برای بازگشت از مسیر نقض برجام انجام دهد، احیای این توافق هسته ای را در گرو انجام اقداماتی از سوی ایران دانسته است!
اقتصاد آنلاین / رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۹:۲۲   + ۳۱ سایت دیگر  
محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به اظهارات روز گذشته امانوئل ماکرون ، رییس جمهور فرانسه درباره ایران پاسخ داد.
افق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۹:۲۲    
وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به اظهارات اخیر ماکرون درباره نقض برجام از سوی ایران در پیامی در فضای مجازی نوشت: برجام تنها و تنها به دلیل عملکرد مسئولانه ایران زنده است.
پرسش   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اگرچه مصوبه مجلس برای برخورد متقابل ایران با نقض برجام از سوی آمریکا و بدعهدی اروپا نسبت به آن، در واقع همین کارکرد ابزار چانه زنی دیپلماتیک برای لغو تحریم ها را دارد، اما مقامی که به سیاست جهانی و دیپلماسی آشنایی کمی داشته باشد ...
خارگ نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۲:۵۲   + ۲۶ سایت دیگر  
خارگ نیوز: رئیس جمهور فرانسه در دیدار با رووین ریولین رئیس رژیم صهیونیستی: ایران باید نقض توافق هسته ای سال 2015 (برجام) را متوقف و مسئولانه رفتار کند.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۰:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه در دیدار با رئیس اسرائیل ایران را به نقض برجام متهم کرد و گفت ایران باید آن را متوقف کند. به گزارش فارس، امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه در دیدار با رئیس اسرائیل ایران را به نقض برجام متهم کرد و گفت ایران باید آن را متوقف کند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۰۳:۱۵   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه در دیدار با رئیس رژیم صهیونیستی ایران را به نقض برجام متهم کرد و گفت: ایران باید آن را متوقف کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۰۱:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه با ادعای نقض برجام از سوی ایران خواستار رفتار مسئولانه مقامات تهران شد!