شنبه ۲۹ خردادساعت ۲۳:۴۴Jun 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بورس کالا»

موج   ۱ ساعت پیش    
احمد رضوی گفت: در حال حاضر قیمت شمش با احتساب هزینه حمل به تولیدکننده پایین دستی فروخته می شود که گرانتر از قیمت شمش صادراتی است. همچنین قیمت گذاری را از وسط زنجیره فولاد انجام می دهد که منطقی نیست و باید قیمت بر مبنای نرخ جهانی برای همه محصولات یکسان باشد نه اینکه قیمت گذاری متفاوت انجام شود.
می متالز   ۲ ساعت پیش    
می متالز - در هفته منتهی به 28 خرداد ماه 824 هزار و 288 تن انواع کالا به ارزش بیش از 92 هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ماقبل به ترتیب رشد 31 درصدی حجم و 18 درصدی ارزش معاملات را تجربه کرد ...
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: منوط کردن صادرات فولاد به رعایت کف عرضه برای جلوگیری از تنش در بازار داخلی زمانی تاثیر مثبت دارد که توسط همه واحدها رعایت شود.
فلزات آنلاین   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
فردا یکشنبه 30 خرداد ماه 1400، 6 هزار و 200 تن شمش آلومینیومی شرکت های ایرالکو، آلومینای ایران، المهدی و همچنین 300 تن بیلت آلومینیومی شرکت ایرالکو در بورس کالا عرضه خواهد شد.
تحلیل بازار   ۶ ساعت پیش    
نوردکاران در نامه ای مکتوب به نهادهایی قضایی و واحدهای امنیتی درخواست کرده اند که دلیل افزایش قیمت یکطرفه شمش را از بورس کالا تقاضا کنند.
مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای از گشایش انبارها و نمادهای معاملاتی زیره سبز درجه یک در بورس کالا جهت انجام معاملات گواهی سپرده کالایی خبر داد.
ایستا نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ایستانیوز:در جریان معاملات هفته گذشته بازار مشتقه بورس کالای ایران تعداد 95 هزار و 250 قرارداد آتی به ارزشی بالغ بر 1892 میلیارد و 520 میلیون ریال و بر پایه دارایی های زعفران نگین و پوشال، پسته، زیره سبز و نقره منعقد شد که حاکی از رشد 68 درصدی در حجم معاملات و 78 درصدی در ارزش معاملات است.
فلزات آنلاین   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری امروز شنبه 29 خرداد ماه موفق شد 6 هزار تن ورق گالوانیزه خودرویی و یک هزار تن ورق گالوانیزه لوازم خانگی را در بورس کالای ایران معامله کند.
شرکت توزیع نیروی برق شمال استان همدان، توزیع نیروی برق استان آذربایجان غربی و توزیع نیروی برق شمال استان کرمان امروز 29 خرداد ماه در مجموع درخواست خرید 43 هزار و 656 عدد کنتور برق را روی تابلوی معاملات بورس کالا می برند تا در صورت وجود عرضه کننده کنتور ...
روزنامه گسترش صمت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
عرضه ملک در بورس کالا درحالی به نخستین سالگرد خود نزدیک می شود که قرار است این بازار به زودی میزبان عرضه سه قطعه زمین باشد. زمزمه راه اندازی بورس املاک، مستغلات و امتیازات از تیرماه سال گذشته به گوش می رسید و 29 مردادماه سال 1399 نیز اولین معامله ملک در تاریخ بورس از طریق این بازار انجام شد. ...
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۱:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
ایستانیوز:در هفته منتهی به 28 خرداد ماه 824 هزار و 288 تن انواع کالا به ارزش بیش از 92 هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ماقبل به ترتیب رشد 31 درصدی حجم و 18 درصدی ارزش معاملات را تجربه کرد ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۱:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
زمزمه راه اندازی بورس املاک، مستغلات و امتیازات از تیرماه سال گذشته به گوش می رسید و 29 مردادماه سال 1399 نیز اولین معامله ملک در تاریخ بورس از طریق این بازار انجام شد. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مصرف سیمان در تمام دنیا شاخص خوبی برای توسعه اقتصادی یک کشور به شمار می رود. در ایران نیز در دوران سازندگی بعد از جنگ تعداد زیادی کارخانه سیمان تاسیس شد و تا همین یک ماه پیش قیمت این محصول از سوی دولت قیمت گذاری می شد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۰۹:۲۳   + ۱۷ سایت دیگر  
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز شنبه 29 خرداد ماه میزبان عرضه 35 هزار و 900 تن شمش بلوم، چهار هزار و 906 تن میلگرد است.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۰۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
آیا مکانیزم های بورس کالا در ایران به خاطر حاکمیت سیاسی در فضای اقتصادی و دست کاری دولت ها در بازار، آینه شفاف اقتصاد ایران است و امکان قیمت سازی و حباب سازی در بورس کالا وجود ندارد؟ ...
اقتصاد آنلاین / دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۱:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: عرضه کل محصولات زنجیره فولاد در بورس کالا به منظور رهایی از قیمت گذاری دستوری و برقراری سیاست یکپارچه برای کل زنجیره ...
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۱۴:۲۴    
در پایان 26 خرداد 1400، ارزش معاملات مس کاتد در رینگ صنعتی بورس کالا 3550 میلیارد تومان بوده است. میانگین نرخ فروش ریالی این محصول به حدود 206.2 میلیون تومان در هر تن رسیده است.
در هفته ای که گذشت شاهد رویدادها و اظهارنظرهای مختلفی در حوزه بورس کالای ایران بودیم که مهم ترین عناوین آن ها به خروج سیمان از نظام قیمت گذاری دستوری، رشد تولید و کاهش دلالی مسکن به کمک بورس، استقبال از عرضه خودرو در بورس کالا و همچنین عرضه متری مسکن طرح حمایتی از قشر آسیب پذیر اختصاص داشت.
مدیریت پذیرش و بازاریابی بورس کالای ایران در اطلاعیه های جداگانه ای از پذیرش 3 قطعه زمین متعلق به شرکت تامین سرمایه نوین و شرکت لیزینگ اقتصاد نوین (به صورت مشترک) که عرضه کننده آنها شرکت تامین سرمایه نوین است در بازار فرعی بورس کالا خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۱۱:۳۵   + ۱۷ سایت دیگر  
ساز و کار های سنتی برای مدیریت و قیمت گذاری محصولات دیگر کارایی ندارد و باید از ظرفیت های بورس کالا به عنوان بازاری شفاف و ضابطه مند استفاده شود.
عصر خودرو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۱۰:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
عصر خودرو- بورس کالای ایران چهارشنبه 12 خرداد ماه برای نخستین بار پذیرش تایر خودرو دو شرکت شامل شرکت های لاستیک بارز کردستان و گروه صنعتی بارز را تجربه کرد و این بار و با تصویب کمیته عرضه، تایر خودرو مجتمع صنایع لاستیک یزد پذیرش شد.
کارشناس بورس کالا گفت: بورس کالا می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات صنایع باشد، چرا که به کمک آن می توان تولید ناخالص ملی را افزایش داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۰۰:۳۸    
دنیای اقتصاد- طیبه مرادی : معاملات پلیمرهای بورس کالا در هفته جاری با سکانداری قیمت های جهانی انجام گرفت. اینکه جریان غالب قیمت های جهانی به عنوان یکی از متغیرهای اصلی تعیین نرخ پایه مواد اولیه پلیمری کاهشی بود ...
در حالی مجلس شورای اسلامی تعیین تکلیف طرح عرضه خودروهای را داخلی در بورس کالا به بعد از نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری کشور موکول کرده که رئیس سازمان بورس موافق بورسی شدن خودرو نیست.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۲۱:۳۹    
بعد از دو مرحله عرضه محصول سیمان در بورس کالا توسط شرکت سرمایه گذاری سیمان شستا، حذف واسطه ها و افزایش سود سهامداران و نیز تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در سطح کشور محقق شده است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: خودرو با توجه به تنوع بالای تولید کالای مناسبی برای بورس کالا نیست. کالایی که در بورس عرضه می شود، باید یک دست و با حجم زیاد باشد اما می توان به آن به عنوان دفع فاسد نگاه کرد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۸:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و مجلس درخصوص اعتراض فولادسازان به مسئولیت های اجتماعی که دولت به آنها تکلیف می کند، گفت: داشتن مسئولیت های اجتماعی که بهانه فولادسازان شده چقدر هزینه برای آنها ایجاد می کند؟ ...
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۵:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
بورس کالا بیست و ششم خرداد ماه سال جاری با نوسانات بسیاری همراه شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۴:۲۳    
فولاد سازان قصد ایجاد مانع در برابر عرضه سنگ آهن در بورس کالا را ندارند و اتفاقا اگر نرخ عرضه مواد اولیه درست و منطقی باشد از این عرضه در بورس کالا استقبال می کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۴۷   + ۲۶ سایت دیگر  
غلامرضا سلامی کارشناس اقتصاد مسکن معتقد است که عرضه مسکن در بورس کالا به شکل اوراق که به پیش فروش متری مسکن معروف شده، می تواند طرحی حمایتی از افرادی باشد که توان اقتصادی برای خرید مسکن را ندارند و از سوی دیگر به توسعه و تولید مسکن در کشور کمک کند.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا میزبان عرضه 14 هزار و 274 تن تیرآهن، 144 هزار و 506 تن میلگرد، 756 تن نبشی، 3 هزار و 500 تن ورق فولادی و 400 تن ناودانی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۱۷    
سیاست های بورس کالا این روزها موجب زیان بسیاری از نوردکاران شده است، از این رو قیمت شمش در بورس کالا هم اکنون از نرخ های صادراتی حدود 3 درصد بیشتر شده است.
باشگاه در وپنجره و نما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۵۹   + ۶۵ سایت دیگر  
باشگاه در و پنجره و نما: با اصلاح آیین نامه ماده 14 قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن قرار است با عرضه پروژه های مسکونی در بورس کالا به عنوان صندوق های زمین و ساختمان یا فروش متری مسکن، طرح عرضه مسکن در بورس اجرایی شود.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
دنیای معدن -تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران امروز چهارشنبه 26 خرداد ماه میزبان عرضه 14 هزار و 274 تن تیرآهن، 144 هزار و 506 تن میلگرد، 756 تن نبشی، 3 هزار و 500 تن ورق فولادی و 400 تن ناودانی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، امروز چهارشنبه 26 خرداد ماه میزبان عرضه 14 هزار و 274 تن تیرآهن، 144 هزار و 506 تن میلگرد، 756 تن نبشی، 3 هزار و 500 تن ورق فولادی و 400 تن ناودانی است.
منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه تاکید وزارت صمت عرضه محصولات فولادی در بورس کالا و پرهیز از فروش در بازار آزاد است گفت: با فرمول افزایش عرضه می توان شاهد حفظ ثبات در بازار داخلی بود.
روزنامه گسترش صمت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۵۵    
فعالیت در زنجیره فولاد با ایراداتی همراه است که تنظیم آن را دشوار می کند. نبود قوانین و شرایط یکسان در مسیر تولید، خرید و فروش داخلی و خارجی محصولات در حلقه های گوناگون این زنجیره یکی از مهم ترین مواردی است که در طول ماه های گذشته زمینه اعتراض بسیاری از تولیدکنندگان را فراهم کرده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-طیبه مرادی : دادوستد ابزارهای طلایی بورس کالا تداعی کننده انتظارات منفی قیمتی معامله گران این بازار است. به رغم نوسان مثبت قیمت ها در دو بازار گواهی سپرده و صندوق های طلا ...
اقتصاد آنلاین / می متالز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۱:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
بهای مسکن در سال گذشته فراتر از حد انتظار جهش داشت و این موضوع زمینه ساز آن شد که پس از تعدیل انتظارات تورمی این بازار بیش از سایر بازارها در رکود فرو رود.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران امروز سه شنبه 25 خرداد ماه میزبان دادوستد 57 هزار و 60 تن شمش بلوم و 6 هزار و 600 تن ورق فولادی بود.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۸:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
بعد از دو مرحله عرضه محصول سیمان در بورس کالا توسط شرکت سرمایه گذاری سیمان شستا، حذف واسطه ها و افزایش سود سهامداران و نیز تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در سطح کشور محقق شده است.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
امروز سه شنبه 25 خرداد ماه، شرکت آهن و فولاد ارفع توانست هشت هزار تن شمش فولادی را در بورس کالای ایران معامله کند.
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۶:۱۵    
امروز سه شنبه25 خرداد 1400، شاهد معامله انواع شمش بلوم، ورق گرم و ورق گالوانیزه در بورس کالا بودیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۵۹    
معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران گفت: بازار املاک و مستغلات بورس کالای ایران بستر معاملاتی مناسبی برای فروش املاک و مستغلات در بازاری شفاف مبتنی بر عرضه و تقاضا را فراهم کرده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
رشد عرضه و معاملات سیمان در بورس کالای ایران حاکی از آن است که صنعت استراتژیک سیمان همچون صنایع معدنی به مرور و با گام های بلند در حال خروج از حصار قیمت گذاری دستوری است؛ براساس آمار معاملات بورس کالا از 9 خرداد ماه که عرضه های سیمان آغاز شده، حجم معاملات تا امروز بالغ بر 258 هزار تن بوده است.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۴:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بورس کالا ، علیرضا ناصرپور در خصوص مزایای بازار املاک و مستغلات بورس کالای ایران برای معاملات بخش مسکن در کشور افزود: این بازار تازه تأسیس، بستر معاملاتی مناسبی برای فروش املاک و مستغلات در بازاری شفاف مبتنی بر عرضه و تقاضا را فراهم کرده است ...
اقتصاد آنلاین / یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۴:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی در تازه ترین پژوهش خود توصیه کرده اند سیاستگذار می تواند با کاهش موانع واردات برنج ، کنترل هزینه واردات برنج با اهرم هایی نظیر برجام و افزایش تولید برنج در داخل کشور تا حدی از نوسان شدید قیمت برنج در داخل کشور جلوگیری کند ...
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: زمانی که نهاد مالی وجود ندارد که بتواند تامین مالی پروژه ای را انجام دهد بازار سرمایه نیاز به مکانیزم تثبیت کننده دارد، با این حال صندوق تثبیت و توسعه بازار سرمایه قرار نیست که معجزه کنند و قیمت ها را مصنوعی افزایش یا کاهش دهد.
معدن24   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۳:۳۶    
سجاد غرقی نائب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی در مصاحبه ای با معدن شو به موضوعاتی همچون فاصله قیمت عرضه ها ی سنگ آهن در بورس کالا با قیمت های جهانی و عدم معامله عرضه ها در بورس کالا می پردازد. ...