پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۱۳:۵۹May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تولید اوپک»

پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۱:۴۷   + ۵۶ سایت دیگر  
ایران که از قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس معاف شده است، احتمالاً 2.35 میلیون بشکه در روز در آوریل تولید داشته و کویت را به عنوان چهارمین تولید کننده بزرگ نفت اوپک پشت سر گذشته است.
اقتصاد آنلاین / صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۱:۵۹   + ۲۳ سایت دیگر  
نظرسنجی اخیر آرگوس نشان داد تولید ایران ماه میلادی گذشته به میزان 80 هزار بشکه در روز افزایش یافت و به 2.35 میلیون بشکه در روز رسید و ایران از کویت پیش افتاده و چهارمین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
13 عضو اوپک تولید خود را در ماه آوریل قبل از آغاز افزایش تولید 600 هزار بشکه ای ائتلاف اوپک پلاس، در سطح 25.27 میلیون بشکه در روز نگه داشتند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۳:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
در سال 2020 با توافق کاهش تولید اوپک پلاس، کاهش تقاضای کلی نفت و کاهش تقاضای نفت خام سبک با منبع خارجی، میزان واردات نفت خام آمریکا از اوپک به پایین ترین سطح خود از 1973 تا کنون رسیده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۰:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
بررسی ماهانه رویترز نشان می دهد که تولید کل نفت خام اوپک در ماه آوریل به علت افزایش تولید ایران، که از توافق کاهش تولید اوپک پلاس معاف است، بالا رفته است.
اقتصاد آنلاین / هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۷:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
ایران از فصل آخر سال گذشته میلادی به طور مداوم در حال افزایش تولید خود بوده که می تواند نشانه ای از رشد صادرات نیز باشد که در گزارش های متعدد جداگانه مورد تایید منابع معتبر قرار گرفته است.
کاهش تولید اوپک پلاس، تلاش های عربستان برای پایین آوردن صادرات به آمریکا و افزایش تولید نفت آمریکا در سال های اخیر باعث شده واردات این کشور از اوپک به پایین ترین رقم طی حدود 50سال گذشته برسد.
شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۲:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت نفت بصره اعلام کرد که تولید نفت عراق همسو با توافق کاهش تولید اوپک پلاس است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس در نشست روز سه شنبه ادامه برنامه افزایش تدریجی تولید با توجه به روند احیای تقاضای جهانی و با وجود افزایش موارد کرونا در هند را توصیه کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۹:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
کاهش تولید اوپک و متحدانش و بهبود تقاضای جهانی برای سوخت به خاطر بهبود اقتصاد دنیا باعث شده ذخایر بی سابقه نفتی که طی دوره قیمت پایین نفت در بحبوحه بحران کرونا انباشته شده بود، تقریبا تمام شوند.
شرکت آرامکوی سعودی که بزرگترین شرکت نفتی و بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، کار توسعه پروژه های فراساحلی بزرگ را ازسرگرفته است که 1.15 میلیون بشکه در روز به ظرفیت تولید عربستان سعودی تا سال 2024 اضافه می کند.
اوپک و متحدانش از ماه آینده افزایش تدریجی تولید را برای سه ماه آغاز خواهند کرد.
رشد صادرات نفت ایران و برنامه افزایش تولید اوپک و متحدانش، ترافیک نفت خاورمیانه را که ارزان تر از نفت برنت هم شده، در شرق آسیا به ویژه چین بیشتر کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۸:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
عربستان همزمان با افزایش تولید اوپک پلاس در ماه مه، درخواست نفت مشتری های آسیایی و اروپایی خود را تأمین می کند.
شانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۴:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
تولید نفت اعضای اوپک پلاس در ماه مارس، با وجود رقم بالای پایبندی به توافق کاهش عرضه، 450 هزار بشکه در روز افزایش یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
قیمت نفت خام در معاملات امروز، چهارشنبه، با بازگشت توجه سرمایه گذاران به کاهش تولید اوپک پلاس مجددا افت کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۹:۰۶   + ۱۸ سایت دیگر  
پالایشگاههای دولتی هند در ماه مه 36 درصد نفت کمتری از حد معمول از عربستان سعودی خریداری خواهند کرد که نشان دهنده تشدید تنشها با ریاض حتی پس از حمایت این کشور از افزایش تدریجی تولید اوپک پلاس است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۹:۰۱   + ۱۷ سایت دیگر  
قیمت نفت خام در پایان معاملات دیشب، دوشنبه، با وحشت از افزایش قریب الوقوع تولید اوپک پلاس بیش از 4 درصد سقوط کرد و قیمت نفت خام آمریکا به 58 دلار رسید.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۵:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت در بازارهای جهانی با افزایش عرضه نفت از سوی اوپک پلاس و همچنین افزایش تولید نفت ایران با بهبود رشد اقتصادی در آمریکا و امید به بهبود تقاضای گسترده تر برای نفت در سال 2021 مقابله کرد. *افزایش تولید اوپک پلاسی ها ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۰۱   + ۲۱ سایت دیگر  
قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه در واکنش به موافقت وزیران اوپک پلاس برای افزایش تدریجی تولید در ماه های آینده، کاهش پیدا کرد و بخشی از رشد قیمت معاملات قبلی را از دست داد.
اقتصاد آنلاین / شانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 36 دقیقه امروز (دوشنبه، 16 فروردین ماه) با 33 سنت کاهش به 64 دلار و 53 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با 25 سنت کاهش به 61 دلار و 20 سنت برای هر بشکه رسید.
وزیر نفت عراق گفت کشورش قصد دارد ظرفیت تولید نفت خود را تا 2029 از 4.8میلیون بشکه در روز به 8میلیون بشکه در روز برساند.
پنج شنبه به عنوان آخرین روز کاری هفته گذشته دو اتفاق غیرمنتظره به خود دید. ابتدا در حالی که همگان خود را برای تمدید کاهش تولید اوپک و متحدانش در جلسه آن روز آماده کرده بودند، این ائتلاف تصمیم به افزایش تدریجی تولید برای سه ماه آتی گرفت.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۹:۴۴   + ۲۴ سایت دیگر  
قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه بین کاهش و افزایش در نوسان بود و در نهایت تحت تاثیر انتشار خبر توافق اوپک پلاس برای تسهیل تدریجی محدودیت عرضه از ماه مه، بیش از دو درصد افزایش یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۲:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رویترز مدعی شد که افزایش شدید تولید نفت خام ایران در ماه مارس باعث بالا رفتن تولید کل اوپک شده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۵:۱۳   + ۲۷ سایت دیگر  
نظرسنجی ماهانه رویترز نشان داد تولید نفت اوپک در مارس تحت تاثیر تولید بالاتر ایران که محدودیت عرضه اعضای دیگر را جبران کرد، رشد کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۴:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
قیمت نفت خام در معاملات امروز، چهارشنبه، با انتظار تمدید توافق کاهش تولید اوپک پلاس رشد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۲:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
عربستان سعودی در بحبوحه موج جدید قرنطینه های کرونایی، آماده حمایت از تمدید محدودیت عرضه فعلی اوپک و متحدانش در ماه ژوئن و ادامه کاهش تولید داوطلبانه خود است.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۸:۱۲   + ۱۹ سایت دیگر  
قیمت نفت خام در معاملات امروز سه شنبه، در حالی سقوط کرد که با باز شدن کانال سوئز توجه سرمایه گذاران مجدداً به میزان تولید اوپک پلاس و کاهش تقاضای اروپا جلب شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۶:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
قیمت نفت خام در معاملات امروز سه شنبه، در حالی سقوط کرد که با باز شدن کانال سوئز توجه سرمایه گذاران مجدداً به میزان تولید اوپک پلاس و کاهش تقاضای اروپا جلب شد.
شانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۶:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
یک منبع اعلام کرد که روسیه در حالی از تمدید کاهش تولید اوپک پلاس در ماه مه حمایت می کند که به دنبال افزایش محدود تولید نفت است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۱:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
معامله گران و تحلیلگران می گویند چین در ماه مارس حجم زیادی نفت ارزان ایران را دریافت خواهد کرد و این موضوع تمایل این کشور برای خرید نفت صادرکنندگان دیگر را کمتر می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
تولید نفت نیجریه 19.6 درصد در سه ماهه پایانی 2020 کاهش یافت و به متوسط 1.52 میلیون بشکه در روز رسید که نتیجه تعهد آن به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس با هدف حمایت و متعادل کردن بازار جهانی نفت و قیمت آن بوده است.
نواندیش   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
نواندیش : قیمت نفت دوباره رو به افزایش است. این افزایش به لطف کاهش طولانی مدت تولید اوپک پلاس، افزایش تقاضا ناشی از بهبود شرایط اقتصادی بعد از شیوع ویروس کرونا و آغاز افزایش عرضه پس از یک سال کاهش تولید دوباره صورت می پذیرد. این خبر خوبی برای تولیدکنندگان نفت در شورای همکاری خلیج فارس است ...
برترین ها / تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۰۸:۴۷   + ۳۸ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ: در شرایطی که همه کشورها خرید نفت از ایران را به خاطر تحریم های آمریکا متوقف کرده اند، پیش بینی می شود واردات نفت چین از ایران در ماه مارس نسبت به ماه فوریه بیش از دو برابر افزایش یابد. ...
ایران جیب   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۰۸:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
به دنبال تمدید کاهش تولید اوپک پلاس و خوش بینی در مورد ترمیم تقاضا در نیمه دوم سال، قیمت نفت در پایان معاملات روز جمعه ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۸:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
کانادا 500 هزار بشکه در روز از تولید نفت خود را کاهش می دهد که به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس جهت متعادل کردن بازار نفت کمک خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۶:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
اوپک و هم پیمانانش توافق کردند تا توافق کاهش تولید را در ماه آوریل هم ادامه دهند و استثنای کوچکی برای روسیه و قزاقستان قائل شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۳:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
قیمت نفت روز پنج شنبه پس از این که اوپک و متحدانش با عدم تغییر سطح تولید در آوریل موافقت کردند، بیش از چهار درصد صعود کرد و به بالاترین حد در بیش از یک سال اخیر رسید.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۲:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
ایرنا: بازار نفت به تمدید توافق کاهش تولید اوپک پلاس روی خوش نشان داد و قیمت ها جهشی بیش از 5 درصدی را تجربه کردند. در حالی که تا پیش از برگزاری نشست اوپک پلاس قیمت ها در بازار نفت با کاهش همراه بود، اما با تمدید توافق کاهش تولید برای ماه آوریل، نفت بیش از 5 درصد گران شد. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۳:۱۷   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر نفت با اشاره به تمدید توافق کاهش تولید اوپک پلاس برای ماه آوریل گفت: بازار نفت در شرایط فعلی با ثبات است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۵:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – قیمت نفت امروز در واکنش به احتمال افزایش تولید کشورهای عضو اوپک پلاس ارزان شد و 0.5 درصد از ارزش خود را از دست داد.
شانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۲۳   + ۱۷ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 4 و 52 دقیقه امروز (چهارشنبه، 13 اسفندماه) با 7 سنت کاهش به 62 دلار و 63 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با 18 سنت کاهش به 59 دلار و 57 سنت در هر بشکه رسید.
شانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۹:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 8 دقیقه امروز (سه شنبه، 12 اسفندماه) با 78 سنت کاهش به 62 دلار و 91 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با 74 سنت کاهش به 59 دلار و 90 سنت برای هر بشکه رسید.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۹:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
قیمت نفت خام در معاملات امروز، سه شنبه، تحت تأثیر نگرانی از افزایش تولید اوپک سقوط سنگین دیشب خود را ادامه داد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۷:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
فارس : ایران که از توافق کاهش تولید اوپک معاف است و امید دارد، با برداشته شدن تحریم های آمریکا بتواند صادراتش را افزایش دهد، اما در ماه فوریه، به نظر می رسد با کمتر شدن میزان صادرات، نفت کمتری تولید کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۳:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
وزیر انرژی امارات متحده عربی در اظهاراتی ضمن تاکید بر پایبندی کشورش به توافق کاهش تولید اوپک پلاس، اظهار کرد به نفع این کشور است در اوپک بماند.
اقتصاد آنلاین / شانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۵:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر انرژی امارات متحده عربی مطرح کرد که افزایش تولید روزانه یک میلیون و 500 هزار بشکه ای اوپک در ماه آوریل به موفقیت در واکسیناسیون کرونا و بهبود تقاضای جهانی نفت بستگی دارد.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۴:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
صادرات نفت عراق با وجود تعهد این کشور به توافق کاهش تولید اوپک پلاس در ابتدای ماه فوریه افزایش یافت.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
بانک آمریکا با اشاره به عرضه کمتر به علت سرمای بی سابقه تگزاس و کاهش تولید اوپک پلاس و اجرای محرک های پولی بی سابقه در جهان، پیش بینی خود از قیمت نفت برای سال جاری میلادی را به 60 دلار افزایش داد.