چهارشنبه ۰۸ آذرساعت ۰۸:۵۷Nov 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «HPV»

اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۰۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ویروس اچ پی وی یا پاپیلومای انسانی که مختصر شده کلمه human papilloma virus است، یکی از عفونت های متداول در بدن انسان می باشد که ممکن است برایتان این سوال به وجود آید که از چه طریقی این ویروس وارد بدن می شود؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۸:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
ویروس HPV یا پاپیلومای انسانی بیش از 150 نوع زیرگروه دارد که تعدادی از آنها در ناحیه مقعدی، تناسلی، حلقی و دهانی باعث ایجاد بیماری های خوش خیم و بدخیم می شوند، اما با تزریق واکسن این ویروس می توان از بسیاری از این بیماری ها جلوگیری کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرگروه سلامت خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به تشریح خطرات عفونت "HPV" در ایجاد سرطان دهانه رحم و راهکارهای پیشگیری و درمان این نوع سرطان پرداخت.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۳:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
ویروس HPV اخیرا شیوع زیادی پیدا کرده است و باید هر شخصی درباره این ویروس خطرناک و نحوه درمان آن اطلاعات کافی داشته باشد تا در صورت مشاهده علائم سریع تر به پزشک مراجعه کند.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۷:۲۳   + ۲۲ سایت دیگر  
سالم خبر: عضو مرکز تحقیقاتی ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره تزریق واکسن دو ظرفیتی HPV در دختران زیر 15 سال در پیشگیری از ابتلا به سرطان دهانه رحم توضیح داد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۰۶:۲۵    
زگیل تناسلی یکی از شایع ترین بیماری های ویروسی است که در بیرونی ترین لایه دستگاه تناسلی زنان و مردان ایجاد می شود. این عارضه به دلیل ویروس پاپیلومای انسانی (Human Papillomavirus) یا همان HPV از طریق رابطه جنسی منتقل خواهد شد.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۴:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
سالم خبر: ویروس پاپیلوما یا HPV یکی از اصلی ترین عوامل ابتلا به انواع سرطان است که متخصصان عفونی معتقدند بی توجهی به آن می تواند سلامت جسم و روان آحاد جامعه را تحت تاثیر قرار دهد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
جراح و متخصص بیماری های زنان گفت: زگیل های تناسلی ضایعاتی متعدد در ناحیه تناسلی هستند و عامل آن ویروسی است به نام HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی است که از عوامل شایع ایجاد کننده سرطان دهانه رحم هستند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۱    
متخصص زنان گفت: با انجام تست پاپ اسمیر حدود 80 درصد آمار مبتلایان و مرگ ومیر بر اثر این سرطان کاهش پیدا کرده است، همچنین واکسن HPV اگر در زمان مناسب تزریق شود که بهترین سن برای آن کمتر از 15 سالگی است، می تواند بیش از 95 درصد از سرطان دهانه رحم جلوگیری کند.
ایرسا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۴:۴۶    
ایرسا- یک دانشجوی پزشکی با اشاره به اینکه ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV عامل 99 درصد سرطان گردن رحم و عامل 80 درصد سرطان مقعد است گفت: این ویروس عامل 25 درصد سرطان دهان و 35 درصد سرطان های حلق است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
هرکسی که در طول رابطه جنسی در معرض HPV قرار می گیرد ممکن است آلوده شود، اما آیا ممکن است فردی آن را به نوزاد خود منتقل کند؟
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
زگیل تناسلی (Genital Wart) یک بیماری آمیزشی است که عامل آن ویروس Human papillomavirus یا HPV می باشد. این ویروس فوق العاده مسری بوده و با تماس جلدی با ناحیۀ آلوده به راحتی منتقل می شود.
یک پزشک   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۰:۲۱    
در یک پژوهش تازه، دانشمندان یک متاآنالیز برای بررسی نقش ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) در سرطان زایی پروستات انجام داده اند. سرطان پروستات یک مشکل مهم سلامتی و پنجمین علت مرگ و میر مردان در سراسر جهان است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۵:۱۴    
انجمن علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کارگاه آشنایی با تاثیر ویروس HPV در سرطان ها و نقش واکسیناسیون در کاهش بروز بیماری را برگزار می کند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس آماری که در سال 2018 منتشر شد، حدود 46 میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا هستند که اغلب آن ها در اوایل دهه 20 زندگی خود قرار دارند.
فوت وفن   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۱:۳۴    
ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) شایع ترین عفونت مقاربتی در ایالات متحده است. آخرین واکسن HPV، گارداسیل 9، در برابر نه گونه از ویروس پاپیلومای انسانی که بیشترین احتمال ایجاد سرطان و زگیل تناسلی را دارند، محافظت می کند ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۴۷   + ۱۶ سایت دیگر  
سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: براساس توافقاتی که با وزارت بهداشت انجام شده واکسن HPV آخرین مراحل کنترل های علمی خود را طی می کند و هنوز به بازار نیامده است و وقتی به بازار آمد همه مردم به آن دسترسی خواهند داشت.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۴۲    
چه کسانی نیاز به انجام تست HPV دارند؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا بهتر است بدانید ویروس HPV چیست؟ این یک ویروس مقاربتی است که از طریق تماس جنسی منتقل می شود. با آنکه در سال های اخیر میتوان برای راهکارهایی نظیر واکسن گارداسیل بسیار در مقابل انتشار آن مقاومت کرد، اما این ممکن است قطعی نباشد ...
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۱۱    
چکیده : معجون آراکسا، مکملی کامل برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مبارزه با انواع بیماری ها و ویروس ها از جمله ویروس مثل HPV (زگیل تناسلی) از برند وست ویژن می باشد. خرید معجون آراکسا به شما در کنترل و بهبود بسیاری بیماری های دیگر کمک کننده است. ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۵۲    
اکثر موارد زگیل تناسلی بواسطه HPV ایجاد می شود. 30 تا 40 سویه HPV وجود دارد که به طور خاص بر اندام های تناسلی تاثیر می گذارد، اما فقط تعداد کمی از این سویه ها باعث زگیل های تناسلی می شوند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۱۳    
HPV که دستگاه تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهد، یک عفونت مقاربتی (STI) است که از طریق تماس پوست به پوست منتقل می شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: زگیل ها توده های کوچک و سختی هستند که بر روی پوست افراد به وجود می آیند. این توده های پوستی ناشی از ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV هستند. HPV یک ویروس رایج است و بیش از 100 نوع مختلف از آن وجود دارد که برخی از آن ها باعث بروز زگیل می شوند.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
آزمایش پاپ اسمیر یک روش ساده است که برای تشخیص وجود HPV و غربالگری سرطان دهانه رحم استفاده می شود. این روش نتایج قابل اعتمادی دارد که بسیاری از متخصصان زنان و زایمان از آن استفاده می کنند. در این مقاله به سوالات رایج درباره آزمایش پاپ اسمیر و نکات مهم آن پاسخ دادیم.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
زگیل تناسلی شایع ترین عفونت مقاربتی (STI) است که توسط انواع خاصی از HPV ایجاد می شود. این بیماری مسری است و به راحتی از فرد مبتلا به افراد دیگر انتقال پیدا می کند؛ بنابراین تشخیص و درمان آن در اسرع وقت ضروری است. در این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع زگیل تناسلی آشنا شوید.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۵:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
اکثر افرادی که از نظر جنسی فعال هستند در مقطعی از زندگی خود به ویروس HPV مبتلا می شوند. همچنین بسیاری از مردم اطلاعاتی در مورد این ویروس نداشته و ممکن است مبتلایان هیچ علائمی از خود نشان ندهند.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۱:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
فکرشهر: رئیس مرکز مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت ضمن اعلام غربالگری رایگان سه سرطان شایع برای جمعیت بالای 40 سال در قالب نظام شبکه کشور، در عین حال درباره واکسیناسیون HPV گفت: در انتظار انجام مطالعات هستیم تا درباره واکسیناسیون HPV تصمیم گیری کنیم ...
سلام نو / دولت بهار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۲۱:۲۶   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت از غربالگری رایگان سه سرطان شایع برای جمعیت بالای 40 سال در قالب نظام شبکه کشور خبر داد.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سالم خبر: امروز رئیس مرکز مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت در سلسله نشست های خبری وزارت بهداشت و درمان تحت عنوان روایت سلامت در دولت مردمی درباره واکسیناسیون HPV گفت: در انتظار انجام مطالعات هستیم تا درباره واکسیناسیون HPV تصمیم گیری کنیم ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۰۸   + ۷۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت ضمن اعلام غربالگری رایگان سه سرطان شایع برای جمعیت بالای 40 سال در قالب نظام شبکه کشور، در عین حال درباره واکسیناسیون HPV گفت: در انتظار انجام مطالعات هستیم تا درباره واکسیناسیون HPV تصمیم گیری کنیم ...
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
گارداسیل واکسنی است که برای پیشگیری از بیماری های خاص ناشی از ویروس پاپیلومای انسانی استفاده می شود. HPV ویروسی است که می تواند بیماری های بسیار جدی مانند سرطان یا لکه های پیش سرطانی در نواحی مختلف بدن ایجاد کند. علاوه بر این، ممکن است باعث زگیل تناسلی نیز شود ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
متخصص زنان و زایمان گفت: زگیل های تناسلی توسط عفونت با ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود، این ویروس تنها عامل شناخته شده سرطان دهانه رحم است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۳:۵۷    
طبق گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری تقریباً همه افراد فعال از نظر جنسی اگر واکسن HPV را دریافت نکنند، در مقطعی از زندگی خود به اچ پی وی مبتلا می شوند و این ویروس به عنوان شایع ترین عفونت مقاربتی در ایالات متحده شناخته شده است. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۸:۵۱    
ویروس HPV باعث ایجاد تغییراتی در بافت پوست و تولید توده های کوچک به نام زگیل در نواحی تناسلی مردان و زنان می شود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
دکتر بابک خطی متخصص کودکان در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز، درباره زگیل تناسلی گفت: حدود 40 تا 100 نوع ویروس HPV وجود دارد که اکثریت آنها بیماری های خود محدودی مثل زگیل را باعث می شوند؛ بیماری هایی که بعد از حدود 8 تا 18 ماه خود به خود بهبود پیدا می کنند ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کیت HPV یک ابزار تشخیصی و درمانی ویروس پاپیلومای انسان (HPV) محسوب می شود. این کیت عمدتا وارداتی است و با قیمت گزاف در بازار داخلی به فروش می رسد اما اکنون پژوهشگران یکی از شرکت های پژوهشگاه ابن سینا موفق به طراحی و تولید این کیت تشخیصی شده اند. ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۷:۲۲    
زگیل تناسلی در ناحیه تناسلی و در اطراف مقعد افراد به شکل برجستگی های گوشتی ظاهر می شود. این زائده ها برخی مواقع به صورت تکی و گاهی به طور دسته ای در یک محل خاص ظاهر می شوند. در صورتی که فرد رابطه جنسی پرخطر داشته باشد، امکان انتقال ویروس HPV که عامل زگیل تناسلی است؛ وجود دارد. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
آمارها حکایت از آن دارد 80 درصد از زنان و 90 درصد از مردان در مقطعی از زندگی خود به عفونت HPV مبتلا می شوند. این اعداد و ارقام به اندازه ای شوکه کننده است که هر کدام از ما را مجبور به آگاهی از ویروس HPV و نحوه مقابله با آن کند ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۳:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران از اقدامات انجام شده برای پوشش بیمه ای غربالگری سه سرطان شایع در کشور در عین حال درباره بیماری HPV و پوشش بیمه ای تشخیص این بیماری، گفت: هیچ تغییری در پوشش بیمه ای آزمایشات تشخیص زودهنگام سرطان HPV ایجاد نشده است. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۰۶:۲۷   + ۳۲ سایت دیگر  
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران از اقدامات انجام شده برای پوشش بیمه ای غربالگری سه سرطان شایع در کشور در عین حال درباره بیماری HPV و پوشش بیمه ای تشخیص این بیماری، گفت: هیچ تغییری در پوشش بیمه ای آزمایش های تشخیص زودهنگام سرطان HPV ایجاد نشده است.
سروش نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۷:۰۶    
رییس سازمان غذا و دارو عنوان کرد واکسن هایی از قبیل HPV و آنفلوانزا نیز در کشور تولید شده و واکسن های پنوموکوک و روتاویروس در شرف تولید و ورود به بازار هستند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
از آن جایی که توسعه شش پلتفرم تولید واکسن در کشور ایجاد شده است، واکسن هایی از جمله HPV و آنفلوانزا نیز در کشور تولیدشده و واکسن های پنوموکوک و روتاویروس در شرف تولید و ورود به بازار هستند.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۴:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
سالم خبر: رییس سازمان غذا و دارو گفت: واکسن هایی از قبیل HPV و آنفلوانزا نیز در کشور تولید شده و واکسن های پنوموکوک و روتاویروس در شرف تولید و ورود به بازار هستند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۱:۳۰   + ۳۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس سازمان غذا و دارو گفت: واکسن هایی از قبیل HPV و آنفلوانزا نیز در کشور تولید شده و واکسن های پنوموکوک و روتاویروس در شرف تولید و ورود به بازار هستند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سرطان لب نوعی سرطان شایع در منطقه دهان است که بر اثر عواملی مانند تابش آفتاب، تنباکو، الکل، HPV و وراثت رخ می دهد. جلوگیری از آن با محافظت از آفتاب، ترک تنباکو و الکل، رژیم غذایی سالم و واکسیناسیون HPV میسر است ...
سلام نو / فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۹:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
بیشتر سرطان های دهانه رحم به ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) مربوط اند که یک عفونت منتقله از راه جنسی است. ایمن سازی گسترده با واکسن HPV می تواند از اثرات سرطان دهانه رحم و دیگر سرطان های ناشی از HPV در تمام دنیا بکاهد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۴:۰۵    
زگیل تناسلی در زنان به علت ویروس HPV (Papilloma Virus انسانی) ایجاد می شود. این ویروس از طریق رابطه جنسی به مخاط داخلی ویا پوست خارجی همبازی منتقل می شود. زگیل تناسلی بیشتر در مناطقی که ترشحات جنسی بیشتری ایجاد می شود، مانند دهانه رحم، مهبل، لبهای بیرونی و بزاق یا دهان، ایجاد می شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
دبیر انجمن پاتولوژی ایران می گوید: ویروس HPV بیش از 100 نوع آلودگی و بیماری در انسان ایجاد می کند و واکسن های موجود در برابر همه سویه ها اثربخش نیستند. بنابراین نیاز است که علاوه بر تزریق به موقعِ واکسن، مراقبت ها و محافظت های لازم نیز انجام گیرد تا فرد، درگیر انواع بیماری ها و سرطان ها نشود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۰:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
دبیر انجمن پاتولوژی ایران می گوید: 211 نوع از ویروس HPV در دنیا شناسایی شده که بیشتر از 100 نوع آن می تواند در انسان آلودگی و بیماری ایجاد کند و بیش از 40 نوع آن می تواند منجر به ایجاد زگیل در ناحیه تناسلی فرد شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۵:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
فوق تخصص بیماری های زنان گفت:HPV بیماری ای است که انتقال آن از طریق رابطه جنسی تأیید شده است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
دکتر مه فروز السادات مرعشی، متخصص بیماری های عفونی بیمارستان سینا به سوالات متداول در خصوص ویروس پاپیلومای انسانی پاسخ داد.