شنبه ۲۷ دیساعت ۱۶:۲۱Jan 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اسکیزوفرنی»

جام جم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۰۸:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک، پرفنازین یک داروی انتی سایکوتیک یا ضد روان پریشی فنوتیازین است . پرفنازین برای درمان اختلالات روان پریشی مثل اسکیزوفرنی استفاده می شود . همچنین برای کنترل حالت تهوع و استفراغ شدید نیز به کار می رود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۱:۵۹    
تهران- ایرنا- محققان دانشگاه کیوتو واقع در ژاپن دریافتند جهش های ایجادشده در یک پروتئین حامل کلسترول با بیماری اسکیزوفرنی ارتباط دارد.
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۲۲:۱۰    
منبع: ساینس الرت / ترجمه: روزنامه نوآوران
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۰۱:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
محققان دریافتند ورزش با شدت کم در دوره نوجوانی با بهبود عملکرد روانی مرتبط بوده و دارای تاثیر حفاظتی در مقابل اسکیزوفرنی است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۰۸:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ریسیپریدون دارویی است که برای درمان اسکیزوفرنی و اختلال دو قطبی تجویز می شود.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۰۶:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
دارویی است که برای درمان اسکیزوفرنی تجویز می شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۰۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
قرص ترانکوپین، یک داروی آنتی سایکوتیک است که برای درمان بیماری های روانی مانند اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنی تجویز می شود. در این مقاله به بررسی این دارو می پردازیم.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۳:۰۷    
پالی پریدون دارویی است که برای درمان اسکیزوفرنی تجویز می شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۱ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
آریپیپرازول دارویی است که برای درمان برخی اختلالات روحی–خلقی همچون اختلال دوقطبی، اسکیزوفرنی و افسردگی تجویز می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۹:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
بجنورد_ ایرنا_ رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان گفت: 2 کتاب جدید با عناوین خنیاگران خطه خورشید و تشخیص و درمان اسکیزوفرنی در این شهرستان خراسان شمالی منتشر شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۶:۲۸    
تهران - ایرنا - محققان کالج پزشکی نیویورک واقع در آمریکا مکانیزمی را شناسایی کردند که موجب می شود فعالیت سیستم ایمنی بدن در دوران جنینی، ریسک ابتلا به اسکیزوفرنی در بزرگسالی را افزایش دهد.
زومیت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۱:۱۱    
اگرچه باورها و نمایش های منفی و غیرواقعی درمورد بیماری اسکیزوفرنی وجود دارد، این بیماری قابل مدیریت بوده و فرد مبتلا به اسکیزوفرنی می تواند به عنوان عضوی از جامعه زندگی کند.
آی تی رسان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۲۱    
سریال Mr.Robot به کارگردانی Sam Esmail در مورد زندگی پسر جوان و بسیار باهوشی ست که روزها به عنوان کارمند یک شرکت امنیت سایبری و شب ها به عنوان یک هکر، بر ضد امنیت سایبری شبکه های مختلف مشغول به کار است. الیوت، شخصیت اول سریال Mr ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از drug.com، کوتیاپین دارویی ضدروان پریشی است که برای درمان اسکیزوفرنی در بزرگسالان و کودکانی که حداقل 13 سال دارند استفاده می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۶:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
اسکیزوفرنی یک اختلال مغزی است که بر روی فکر، احساس و ادراک فرد تاثیر می گذارد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۴۰    
الانزاپین دارویی است که برای درمان برخی اختلالات روحی-خلقی همچون اسکیزوفرنی و اختلال دو قطبی تجویز می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۵:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
یک متخصص روانشناسی گفت: اسکیزوفرنی با درگیری مستقیم مغز موجب تغییراتی در خلق و خوی افراد می شود و استرس یکی از عوامل فعال کننده این بیماری است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۲۱:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
ذهن زیبا محصول سال 2001، یکی از فیلم های زیبا و ماندگار عالم سینماست. فیلم به زندگی یک ریاضیدان معروف آمریکایی به نام جان نش می پردازد. نش، نظریه بازی ها را به شکل چشمگیری ارتقا داد و در برابر نظریه مشهور آدام اسمیت که مدت های مدید بر دنیای اقتصاد مسلط بود ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بانک مغز ایران اعلام کرد که بیشترین نمونه های مغز در این بانک آلزایمر و اسکیزوفرنی است اما به تازگی مغز معتادان هم به این مجموعه اضافه شده است.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۲۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اختلال شیزوفرنی یا اسکیزوفرنی انواع مختلفی دارد که اغلب فرد را دچار توهم و سردرگمی می کند اما با روش های ساده و بدون دارو قابل کنترل است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تری فلوپرازین دارویی است که برای درمان کوتاه مدت برخی اختلالات روحی و خلقی مانند اسکیزوفرنی و اختلالات روان پریشی تجویز می شود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۶:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
کلروپرومازین دارویی است که برای درمان برخی از اختلالات روحی-خلقی مانند اسکیزوفرنی و اختلالات روان پریشی تجویز می شود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۰۸:۵۱    
فلوفنازین دارویی است که برای درمان اسکیزوفرنی مزمن تجویز می شود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
لوکساپین دارویی است که برای درمان برخی اختلالات روحی مانند اسکیزوفرنی تجویز می شود.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۸:۳۴    
محققان در تلاش هستند تا از طریق بررسی برخی داده های گوشی های هوشمند و با کمک سیستم های مبتنی بر یادگیری ماشینی، عود کردن بیماری اسکیزوفرنی را حدود یک ماه قبل از وقوع آن پیش بینی کنند. ...
اقتصاد آنلاین / خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۷:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
افراد مبتلا به وسواس فکری در دوران کرونا به دو دسته تقسیم می شوند: گروه اول افرادی هستند که با رعایت تمام پروتکل ها در فاصله ایمن از ویروس قرار دارند و گروه دوم افرادی هستند که تشریفات مقابله با کرونا را با شدت افراطی انجام می دهند و همواره مضطرب و عصبی هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
محققان می گویند با استفاده از داده های جمع آوری شده از تلفن همراه کاربران و افزودن این داده ها به یک الگوریتم هوش مصنوعی می توان عود اسکیزوفرنی را در مبتلایان پیش بینی کرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از نیواطلس؛ دو مطالعه تازه منتشر شده نشان می دهد که چگونه می توان از داده های منفعل تلفن های هوشمند برای پیش بینی موثر دوره های عود در بیماران اسکیزوفرنی استفاده کرد ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۳۹    
یک متخصص ژنتیک گفت: ژنتیک تاثیری در خلق و خوی فرد ندارد مگر اینکه مبتلا به بیماری ژنتیکی مانند اسکیزوفرنی باشد که این رفتار ناشی از بیماری ژنتیکی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۸:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
نمایش "گرفتاری" به نویسندگی و کارگردانی سجاد باقری از 30 مهر در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی در همین زمینه: حمله مسلحانه به پلیس آمریکا
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۰۱:۱۲    
اسکیزوفرنی که از آن به عنوان روان گسیختگی نیز یاد می شود، یک اختلال روانی بسیار جدی است که می تواند زندگی فرد را به طور قابل ملاحظه تحت کنترل قرار دهد. اگر راهکارهای لازم برای درمان در زمان مشخص در پیش گرفته نشود، این بیماری به راحتی می تواند تشدید یابد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
محققان ثابت کرده اند که تمرینات بدنی می تواند علائم بالینی معمولی بیماران اسکیزوفرنی را بهبود ببخشد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
داروی الانزاپین برای درمان بیماری های روان پریشی و گاهی اوقات برای حالت تهوع بعد از شیمی درمانی استفاده می شود ولی تمرکز این دارو بر درمان اسکیزوفرنی است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۷:۰۶    
کلوزاپین دارویی است که برای درمان روان پریشی و اسکیزوفرنی تجویز می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۲:۰۲    
بررسی های پزشکی درباره مردی که به جرم قتل همسرش در تهران دستگیر شده از این حکایت دارد که او دچار بیماری اسکیزوفرنی است. به گزارش همشهری، این مرد جوان متهم است که هفتم اردیبهشت ماه امسال همسرش را با ضربات خنجر به قتل رسانده است ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۷:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
نحوه خوابیدن یک قاتل که 24 ساعت تحت نظر تیم پزشکی در تهران بود نشان داد او بیماری اسکیزوفرنی دارد و می تواند در قتل نقش همسرش عمدی نداشته باشد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان یکی از بیمارستان های پایتخت با بررسی خواب مردی که به اتهام قتل همسرش بازداشت شده اعلام کردند که متهم به بیماری اسکیزوفرنی مبتلا شده است.
متخصصان روانپزشکی با بررسی ادعاهای مرد میانسال که در اقدامی جنون آمیز همسرش را به قتل رسانده بود وی را مبتلا به اسکیزوفرنی تشخیص دادند.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۲۳:۲۹    
اسکیزوفرنی بیماری اختلال شخیصتی است که در آن فرد رفتارهای غیر متعارفی از خود بروز می دهد و نحوه رفتار با این بیماران تاثیر بسزایی در روند بهبودیشان میگذارد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۹:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
لیلا میررضایی با اشاره به این که پارانویا همان بیماری است که بیشتر افراد آن را با نام بدبینی و سوءظن می شناسند که یک تفکر غلط است که در ذهن بسیاری از افراد جا اُفتاده ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۲:۵۷    
منابع غنی اسیدهای چرب امگا 3 نظیر ماهی آزاد و کیلکا برای بیماران اسکیزوفرنی مفید هستند اما غذاهای تهیه شده از گندم و فرآورده های لبنی باعث تشدید علائم بیماری می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۴:۱۴    
اسکیزوفرنی کودکی به نوعی اختلال در حیطه بهداشت روان اطلاق می شود که کودکان تا سن 13 سالگی را درگیر می کند و بر چگونگی مقابله کودکان با واقعیت تاثیر می گذارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
محققان سوئیسی برای اولین بار موفق شدند با بررسی فعالیت های الکتریکی مغز ابتلای افراد به بیماری اسکیزوفرنی را قبل از پیدایش علائم این بیماری در اشخاص به طور قطعی مشخص کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
محققان "مؤسسه پلی تکنیک فدرال لوزان" سوییس در مطالعه اخیر خود به بررسی "الگوهای فعالیت مغزی" در بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی و خواهران و برادران آنها پرداختند و دریافتند که با بررسی "امضای مغز"(brain signature) می توان این بیماری را در افراد قبل از بروز علائم بالینی تشخیص داد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۱:۴۵    
نبود قرص تیوتکسین جان بیماران و اطرافیان را به خطر می اندازد قرص تیوتکسین 5میلی گرم که مورد استفاده بیماران اعصاب و روان به خصوص اسکیزوفرنی هاست برای این بیماران حیاتی است و نبود آن می تواند عوارضی بدتر از شیوع کرونا داشته باشد ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
جامعه اسلامی کانادا، مسلمانان و فعالان مدنی این کشور، خواستار آغاز تحقیقات درباره قتل یک پیرمرد 62 ساله مسلمان مبتلا به اسکیزوفرنی به دست نیروهای پلیس شدند.