سه شنبه ۰۹ خردادساعت ۰۸:۱۷May 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری»

همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۱:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
زهرا خلجی-روزنامه نگار سامانه جراحی روباتیک از راه دور سینا، یکی از مهم ترین دستاوردهای پزشکی ایران است. این روبات جراح که با همتای آمریکایی خود به نام داوینچی رقابت می کند، می تواند با بالاترین دقت در جراحی ها به شیوه لاپاروسکوپی در حفره های شکمی و قفسه سینه به کار گرفته شود ...
ایستنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
سامانه جراحی رباتیک از راه دور سینا با حضور معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در یکی از بیمارستان های کشور اندونزی به بهره برداری رسید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۸:۰۲    
مریم ملونی، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:هوشمندی منظور قابلیت هایی هست که می تواند بسترساز تصمیم گیری ها و سیاستگذاری های بهتر باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۵:۲۹   + ۵۳ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از تأسیس پارک فناوری مشترک در حوزه فناوری های خودرو خبر داد و اعلام کرد: شکل گیری این پارک با سرمایه گذاری مشترک، می تواند فناوری نهفته در دانش بنیان ها را به بدنه صنعت خودرو پیوند دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۴:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: دانشگاه ها نیاز به تحول جدی دارند و این تحول باید از نوع خارج شدن دانشگاه ها از پوسته نسل دوم باشد. دانشگاه ها باید از نهادهای صرفاً پژوهش علم محور خارج شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۶:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت که طی هفته های پیش رو، بسته حمایت های ویژه برای دانش بنیان های نوپا، برنامه ریزی شده است که بستر حاصل خیز برای شکل گیری این شرکت ها ایجاد شود.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۱:۲۲    
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: معتقدیم برای این که اقتصاد دانش بنیان بتواند سهم حداقلی خود در تولید ناخالص ملی را ایفا کند، باید تا افق 1404 به حداقل 20 هزار شرکت دانش بنیان برسیم. ...
راه پرداخت   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۶:۴۱    
پایگاه خبری راه پرداخت دارای مجوز به شماره 74572 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشی از شبکه عصر تراکنش است. راه پرداخت فعالیت خود را از دوم اردیبهشت ماه 1390 شروع کرده و اکنون پرمخاطب ترین رسانه ایران در زمینه فناوری های مالی، بانکداری و پرداخت و استارت آپ های فین تک است. ...
زومیت   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۳:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
به گفته ی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شرکت های دانش بنیان نوپا، معافیت مالیاتی و کمک به اخذ پروژه در بازار در نظر گرفته شده است. روح الله دهقانی فیروزآبادی صبح امروز در نشست خبری با رسانه ها گفت اقتصاد دانش بنیان از موضوعات جدی و ماموریت ویژه معاونت علمی و فناوری است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۳:۰۵    
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: برخی نخبگان از کشور رفته اند و حتی اگر بنا بر بازگشت نداشته باشند باید تلاش کنیم اولاً سفیر توسعه یافتگی کشور باشند و دوم اینکه از همان جا به کشور کمک دهند.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۲:۱۸    
اینتیتر – سحر سادات زمانی؛ اولین نشست خبری روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز برگزار شد. در ادامه گزارش تصویری این نشست را مشاهده می کنید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۶:۵۱   + ۲۰ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و معاون فرهنگی، اجتماعی وزیر کار با حضور برگزیدگان جشنواره امتنان جهت ارتقای کمی و کیفی این جشنواره برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۶:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد: از بین بیش از 8400 شرکت دانش بنیان، بالغ بر 1000 شرکت را زنان اداره می کنند و 17 درصد از سهام این شرکت ها متعلق به بانوان است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مطرح کرد: با همکاری سازمان استخدامی اداره کلی تحت عنوان اداره کل اقتصاد خلاق تاسیس کردیم که ستاد توسعه فناوری های نرم و فرهنگی با همکاری این اداره کل کار می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۵:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: قطعاً یکی از برنامه های ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توجه به شرکت های خلاق و فرهنگی است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۷:۰۱    
علی نظری شیخ احمد در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان از چاله به چاه افتادن نوشت: معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفته است که از سال آینده معیارهای ارزیابی شرکت های دانش بنیان متحول خواهد شد و علاوه بر سطح تکنولوژی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۸:۱۹   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در گردهمایی کارآفرینان و فناوران دانشگاه صنعتی شریف، بر ضرورت اصلاح رویکردهای حکمرانی جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۸:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
اولین دستگاه ساخته شده سامانه هوشمند ضد تگرگ امروز با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل پارک علم و فناوری استان رونمایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۳:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: پتروشیمی ها در حوزه داروسازی سرمایه گذاری کنند.
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور با استقبال استاندار مرکزی و جمعی از مدیران علمی و دانشگاهی وارد استان مرکزی شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۲:۲۱    
روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری طی سفر یک روزه وارد شهر اراک شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۱:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در سفر به استان مرکزی، مصوبات دانش بنیان سفر ریاست جمهوری به این استان بررسی و پیگیری می شود.
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۹:۲۴    
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تصریح اینکه آماده ایم مجتمع تحقیقاتی صد هکتاری جهاد دانشگاهی و پارک به زیست بوم جوانان نخبه تبدیل شودگفت: فرزندان ما باید بدانند همان قدر که عبادت واجب است کار کردن هم اهمیت دا
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فرزندان ما باید بدانند همان قدر که عبادت واجب است کار کردن هم اهمیت دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: 18 پروژه علمی تعریف شده با استفاده از نخبگان کشور با سرمایه گذاری یک میلیارد دلار به بهره برداری خواهد رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۶:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم افتتاح اولین استودیوی تجربه: بسیاری از مراکز نوآورانه، در امتداد مدیریت و نظارت دارایی های نامشهود شکل می گیرند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۵:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور در دانشگاه صنعتی اصفهان از طرح ملی رادار مراقبت ثانویه فرودگاهی پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات این دانشگاه بازدید کرد و در جریان جزییات اجرا و پیشرفت آن قرار گرفت. ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۵:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان از مجموعه شرکت های فناور و سرا های نوآوری گیاهان دارویی مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) بازدید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۶:۵۸   + ۲۴ سایت دیگر  
رویداد نمایشگاهی مسئله محور سازمان اقتصادی کوثر با محوریت اقتصاد دانش بنیان با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس بنیاد شهید و ایثارگران آغاز شد و تا 5 اسفندماه ادامه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۵:۵۴   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در نخستین همایش پیشران های اقتصادی، فرصتی برای توسعه ملی ، توجه به مالکیت فکری و دارایی های نامشهود را لازمه تحقق توسعه اقتصادی دانست.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۵:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تقدیر از پیشران های اقتصادی برای فعالیت در شرایط فعلی اقتصاد کشور گفت: باید به مالکیت های فکری و معنوی توجه شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۱:۵۰   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در اختتامیه رویداد توسعه ایده های فناورانه گل گهر: شرکت های بزرگی که نه دولتی و نه خصوصی هستند، می توانند پیشران سرمایه گذاری شرکت های نوپا باشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بخش معدن و صنایع معدن، مجموعه صنایع شیمیایی و متولوژی کشور مبتنی بر آن، یکی از صنایع اساسی و پیشران توسعه کشور است.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۱:۰۲    
رویداد توسعه ایده های فناورانه گل گهر صبح امروز با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از مقامات و با استقبال پرشور نخبگان علمی کشور به کار خود پایان داد.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۲۳:۴۳    
رویداد توسعه ایده های فناورانه گل گهر صبح امروز با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از مقامات و با استقبال پرشور نخبگان علمی کشور به کار خود پایان داد.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۰:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
نشست ستاد مرکزی پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه با حضور معاون اول قوه قضاییه با محور شرکت های دانش بنیان و موضوعات مربوط به این حوزه برگزار شد. ...
در آئین امضا تفاهم نامه همکاری سازمان بورس و معاونت علمی ریاست جمهوری، رئیس سازمان بورس با اشاره به دارایی محور بودن شرکت های بورسی گفت: با بزرگ شدن اقتصاد دانش بنیان، شدت تمرکز بر تغییرات نفتی کاهش پیدا کرده و امکان ایجاد ارزش افزوده بیشتری مهیا خواهد شد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۲۲    
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بودجه معاونت علمی رشد خوبی نسبت به سال جاری داشته و مهمتر از رشد بودجه چند حکم است که در بودجه معاونت علمی آمده که خیلی می تواند به دانش بنیان ها کمک کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اگر جایگاه دانش بنیان ها را درست تبیین کنیم که می توانند توسعه ایجاد کنند قطعا رشد و توسعه ایجاد می شود.
پانا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۸:۲۱    
تهران (پانا) - معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت این نهاد در قالب طرح های کارآفرینی و توانمندسازی و در قالب هایی شامل آماده سازی استعدادهای برتر دانش آموزی برای جذب در دستگاه های اجرایی در حال کار است تا از آن ها استفاده شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۸:۰۳   + ۳۵ سایت دیگر  
نشست بررسی زمینه های تحقق تولید 105 دستگاه واگن قطار شهری با حضور وزیر کشور، شهردار تهران و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم یازدهمین سالگرد شهادت مصطفی احمدی روشن خطاب به دانشجویان گفت: دانشجویان میهن دوست باید خودشان را برای حل مشکلات آماده کنند؛ اگر مشکلی را از کشور حل کردید دین خود را به ایران عزیز ادا کرده اید.
پانا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۸:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت کارگروه بار اول فرصت مناسبی برای شرکت های دانش بنیان است تا بتوانند دستاوردهای خود را به دستگاه های اجرایی عرضه کنند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۲۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
آئین معارفه بنیاد ملی نخبگان ویژه نوورودان برتر سال تحصیلی 1402-1401(رتبه های 100-1 رشته های علوم انسانی، ریاضی، تجربی، هنر و المپیاد) با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: یک زمانی دانشگاه فارغ التحصیل تولید می کرد و الان برای پیشرفت کشور نیاز دارد که پژوهشگر تولید کند و امروز در فضایی هستیم که لزوما مستخدم تربیت کردن راهکار نیست.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۱۱:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، روح الله دهقانی فیروزآبادی امروز در همایش و نمایشگاه پتروفن در مرکز همایش های شرکت ملی نفت ایران برگزار شد، افزود: علم، فناوری و نوآوری در آموزش و پژوهش وجود دارد. ...
پانا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۴:۰۷   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از پیگیری این کمیسیون برای راه اندازی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب ستنی خبر داد. ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۲۱:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در تلاش هستیم 10 ابرشرکت در حوزه های مختلف با رویکرد فناورانه ایجاد کنیم. به گزارش تسنیم، روح الله دهقانی فیروزآبادی، در حاشیه جلسه چهارشنبه هیئت دولت اظهار داشت: تلاش ما این است که 10 ابرشرکت در حوزه های مختلف با رویکرد فناورانه ایجاد کنیم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ماموریت ما در این دوره کمک کردن به اقتصاد دانش بنیان و ترویج فرهنگ ساز ی و گفتمان سازی است.