چهارشنبه ۲۶ خردادساعت ۱۶:۱۲Jun 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «امیرحسین فردی»

ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۲۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
فیروز زنوزی جلالی چهار سال پیش و درست چهار سال پس از رحیل امیرحسین فردی از میان ما رفت تا پنجم اردیبهشت روزی تلخ باشد در تقویم ادبیات داستانی انقلاب. یادداشت پیش رو به قلم یکی از نویسندگان نسل نوی داستان ایران به یاد اوست و برای او.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۰:۰۵    
شکی نیست که خاطرات و آثاری که به قلم امیرحسین فردی در تاریخ هنر و ادبیات این آب وخاک ثبت شد، هرگز از یادها نخواهد رفت.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
گل علی بابایی مطرح کرد: کتاب گرگ سالی تلفیقی از یک اثر انقلابی و دینی است؛ چراکه قهرمان داستان هم فردی انقلابی است و هم فردی مذهبی؛ و از این ها مهم تر آثار او ملهم از تفکرات خود نویسنده است که یک آدم مذهبی مسجدی بوده و از انقلابیون پای کار انقلاب امام خمینی از دهه 1350 به بعد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۳:۰۲    
جایزه ادبی کتاب سال شهید غنی پور اگرچه به نام یک شهید آراسته است، یادآور یک نام دیگر نیز هست. مرحوم امیرحسین فردی (1328 - 1392) داستان نویس و روزنامه نگار و فعال فرهنگی که پنجم اردیبهشت سالروز درگذشت اوست.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۰۹:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
برگزیدگان و شایستگان تقدیر نخستین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی معرفی شدند و کتاب گرگ سالی ، نوشته زنده یاد امیرحسین فردی به عنوان رمان برگزیده، انتخاب شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۵:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
برگزیدگان نخستین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی ظهر امروز شنبه 23 اسفندماه معرفی شدند. در این مراسم کتاب گرگ سالی ، نوشته زنده یاد امیرحسین فردی به عنوان رمان برگزیده، انتخاب شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
جشنواره ادبی شهید حبیب غنی پور یکی از آثار ماندگار زنده یاد امیرحسین فردی پدر داستان انقلاب است که به منظور اعتلای ادبیات داستانی کشور از سوی شورای نویسندگان مسجد جوادالائمه (ع) همه ساله برگزار می شود.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۹:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
شبکه رادیویی معارف در مسابقه بزرگ کتابخوانی یار مهربان ، شما را به مطالعه کتاب گرگ سالی فرا می خواند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه یار مهربان از یازدهم بهمن به مدت یک هفته، کتاب گرگ سالی نوشته امیرحسین فردی را معرفی می کند. ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
کتابخانه مردمی امیرحسین فردی که تا همین چند سال پیش، حدود سه نمایندگی در مناطق مختلف حاشیه شهر مشهد داشت، در آستانه تعطیلی کامل قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۵:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
کتابخانه مرحوم امیرحسین فردی در مشهد با 3 هزار عضو در انتظار نگاه و همت خیرین و مردم برای خرید ملک است چرا که مالک نیمی از آن را وقف کرده و نیمه دیگر باید خریداری شود و تنها 60 میلیون تومان نیاز است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۶:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
پسر بچه 8 ساله، پس انداز و هدایای تولد خود را برای خرید بخشی از ساختمان به کتابخانه امیرحسین فردی در مشهد اهدا کرد و به عنوان کوچک ترین خیر این کتابخانه شناخته شد.
رادیو فرهنگ   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
برنامه ادبی ققنوس رادیو فرهنگ که مجله ای شنیداری با محوریت شعر و ادبیات است، در بخشی از برنامه امروز شنبه 5 مهرماه به مناسبت سالروز تولد امیرحسین فردی با علیرضا متولی نویسنده کتاب زندگینامه ایشان گفتگو می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۰:۴۸    
تهران-ایرنا- امیرحسین فردی را می توان یکی از داستان نویسان و روزنامه نگاران حرفه ای نامید که توانست با قلم خود، داستان نویسی انقلاب را هویت و قوام بخشد. او در این زمینه تا آنجا پیش رفت که به او لقب امیر ادبیات انقلاب را اعطا کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۱۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - پنجم اردیبهشت ماه برای تاریخ ادبیات معاصر کشورمان روز دل چسبی نیست بعد از از دست دادن امیرحسین فردی و فیروز زنوزی جلالی در این تاریخ بار دیگر پنجم اردیبهشت ماه ستاره ای دیگر از آسمان فیروزه ای ادبیات کشورمان را این بار از حوزه ادبیات کودک ونوجوان با خودش بُرد؛ سوسن طاقدیس ...
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۳:۵۱    
مرحوم امیرحسین فردی که بسیاری از مخاطبان ادبیات فارسی او را با لقب پدر داستان نویسی انقلاب به خاطر می آورند، یکی از آدم های انگشت شمار است که در سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی همراه با گروهی از بچه های جهاد سازندگی و برای یک جهاد فرهنگی راهی یکی از محروم ترین مناطق کشور در حوالی شهرستان کهنوج ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۱:۲۷    
نویسنده پیشکسوت حوزه ادبیات کودک و نوجوان، با اشاره به ابتکار ماندگار زنده یاد امیرحسین فردی در راه اندازی جایزه ادبی شهید غنی پور، گفت: این کار او باعث شد تا یک جایزه ادبی از طرف یک مسجد راه بیفتد و هنوز هم مراسم های این جایزه را در مسجد جوادالائمه (ع) برگزار می کنند که از این جهت ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۲/۰۵ - ۲۲:۰۴    
مرحوم امیرحسین فردی یکی از مصداق های درخشان آتش به اختیار و کار فرهنگی تمیز و خودجوش بوده است. وی در همه عمر به حکم دل و به فرمان باورهای پاک و عمیقش، بنیانگذار فعالیت ها و مسیرهای تازه ای در عرصه هنر و ادبیات ایران شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۰۵ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
پنجم اردیبهشت هفتمین سالروز درگذشت زنده یاد امیرحسین فردی نویسنده و مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. در این مجال از آخرین نوروز حضورش روایتی منتشر می شود.
حوزه هنری   ۱۳۹۹/۰۱/۲۷ - ۱۲:۱۹    
جهانگیر خسروشاهی نویسنده معتقد است: حضور مرحوم فردی در جبهه انقلاب اسلامی باعث حسرت دشمنان بود. آن ها می خواستند ایشان را یا به سمت خودشان ببرند، یا کنار بزنند، یا ترور شخصیت کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۴:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رمان سایه های بهار نوشته سیدمحمد میرموسوی که در ششمین دوره جایزه ادبی امیرحسین فردی برگزیده شده بود، منتشر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۰۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رمان گرگ سالی آخرین اثر منتشر شده مرحوم امیر حسین فردی است که سوره مهر برای چهارمین بار آن را منتشر کرد.
فرهیختگان   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۰:۱۴    
هشتمین نشست از فصل دوم محفل دال با موضوع شهادت حاج قاسم سلیمانی؛ سازوکارهای تداوم نقش آفرینی مردم و موانع پیشروی آن در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار شد.
سینما خانه   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۳:۲۷    
به گزارش سینماخانه؛ صبح امروز سی ام دی ماه 1398 ، نشست خبری رویداد رویازی 2 به منظور تبیین اهداف و تشریح و اطلاع رسانی در خصوص نتایج این رویداد در بخش های انیمیشن و کاراکتر و بازار پردازی و اهمیت آن در آینده صنعت انیمیشن ایران در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار شد. [...]
سینما پرس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۴:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
سینماپرس: نشست خبری نمایشگاه نگارگری آسمان نگاره ها با مضامین انقلاب اسلامی توسط مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار می گردد.
حوزه هنری   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۴:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
نشست خبری نمایشگاه نگارگری آسمان نگاره ها با مضامین انقلاب اسلامی سه شنبه یکم بهمن ماه ساعت 11 در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار می شود.
میزان   ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۴:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- در رمان گرگ سالی برای شخصیت انقلابی داستان که اسماعیل نام دارد شرایطی به وجود می آید که ناگزیر می شود برای امنیت بیشتر پایتخت را ترک کند و به روستایی در دامنۀ سبلان، نزد مادربزرگش برود که با مشکلاتی روبه رو می شود. تاریخ انتشار: 14:45 - 10 دی 1398 ...
حوزه هنری   ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مراسم چهارمین سالگرد ساعت شعر یکشنبه 8 دی ماه در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار شد.
کیهان   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۲۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
در بخش فراخوان های جوایز مردمی دهمین جشنواره عمار، کتابخانه مردمی امیرحسین فردی مشهد، جایزه ای را به نام این نویسنده و سردبیر فقید نشریه کیهان بچه ها برای بهترین اثر با موضوع کتاب و کتاب خوانی اعلام کرد.
دنیای سینما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ - ۱۰:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
دنیای سینما: بیست و دومین برنامه سینما؛ گفتمان فرهنگی با حضور دکتر صحرا کریمی مدیر کمپانی افغان فیلم افغانستان روز سه شنبه 26 آذر از ساعت 30/14 تا 30/16 در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار می شود. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۱:۲۱    
منطقه پرواز ممنوع تداوم کاری است که امیرحسین فردی در کیهان بچه ها در دهه شصت و هفتاد و از اینده ایران برای کودک دهه شصتی رویاپردازی می کرد، رویا های هسته ای، موشکی و سازندگی که همه محقق شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۳:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
نشست خبری جشنواره کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی پیش از ظهر امروز در سالن مرحوم امیرحسین فردی حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد.
پانا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۲:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نشست رسانه ای دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی صبح امروز در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار شد. در بخشی از این نشست مسعود شجاعی ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۳:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
برنامه شب روایت با موضوع چالش های ادبیات کودک و نقش امیرحسین فردی در رشد کتاب های کودک به روی آنتن خواهد رفت.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۲۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نشست خبری چهارمین همایش بین المللی تئاتر مردمی پیاده روی اربعین، صبح روز شنبه، 13 مهر ماه 1398 با حضور کوروش زارعی؛ مدیر مرکز هنر های نمایشی حوزه هنری، شهاب الدین طباطبایی؛ رئیس حوزه هنری خوزستان و آرش ساربان؛ دبیر اجرایی همایش و رییس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری خوزستان و همچنین ...
سلام نو   ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ناآرامی های اخیر در عراق، گفت: دشمنان درصدد هستند این حوادث را به پیاده روی اربعین بکشانند اما باید بدانند هیچ فردی نمی تواند همایش جهانی اربعین را تحت الشعاع قرار دهد. ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۱۲:۱۰    
نشست خبری چهارمین همایش بین المللی پیاده روی اربعین صبح امروز شنبه، سیزدهم مهرماه با حضور مجدالدین معلمی معاونت هنری حوزه هنری و شهاب الدین طباطبایی دبیر هنری و آرش ساربان دبیر اجرایی این رویداد در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۱۱:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
نشست رسانه ای چهارمین همایش بین المللی پیاده روی اربعین روز شنبه سیزدهم مهرماه با حضور دست اندرکاران این رویداد در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار شد.
سینما پرس   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۱۷:۰۷    
سینماپرس: روز شنبه 13 مهرماه نشست خبری چهارمین همایش بین المللی پیاده روی اربعین در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار می شود.
صاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
قدرت خدا...! بعضی نویسنده ها چنان عاشق زادگاه شان می شوند که دست آخر شبیه زادگاه شان می شوند!
مستند این مرز بی نهایت به تهیه کنندگی و کارگردانی احمد جان میرزایی، تولید جدید شبکه مستند سه شنبه 26 شهریور ساعت 17 در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی رونمایی می شود.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۱۱:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
رونمایی از مستند این مرز بی نهایت مستند این مرز بی نهایت به تهیه کنندگی و کارگردانی احمد جان میرزایی، تولید جدید شبکه مستند سه شنبه 26 شهریور ساعت 17 در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی رونمایی می شود. ...
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار ایکنا، نشست خبری و رونمایی از پوستر نمایش عاشورایی غریبه شام با حضور کوروش زارعی، کارگردان، انوش معظمی، بازیگر و کاظم نظری، بازیگر امروز دوشنبه، 11 شهریورماه در تالار امیرحسین فردی برگزار شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۱۴:۱۴    
نشست خبری و آیین رونمایی از پوستر نمایش عاشورایی غریبه شام پیش ازظهر امروز در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار شد و کارگردان این نمایش گفت: تلاش کردیم به سوالاتی که مردم ما سال هاست درباره جنگ سوریه در ذهن دارند پاسخ دهیم.
تیتر برتر   ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
نشست خبری دست اندرکاران چهارمین همایش بین المللی تئاتر پیاده روی اربعین و نمایش عاشورایی غریبه شام دوشنبه یازدهم شهریور ماه در تالار امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار شد. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۵:۰۴    
رمان گرگ سالی اثر زنده یاد امیرحسین فردی نامزد دریافت جایزه بخش داستان بلند و رمان نخستین دوره جایزه ادبی و مردمی شهید اندرزگو شد.
تحریر نو   ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
نشست خبری نهمین جشنواره بین المللی دف؛نوای رحمت امروز چهارشنبه شانزدهم مرداد در تالار مرحوم امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار شد.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۰۰:۵۵    
نشست رسانه ای دست اندرکاران برگزاری نهمین جشنواره بین المللی دف؛ نوای رحمت روز چهارشنبه شانزدهم مرداد در تالار مرحوم امیرحسین فردی
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان ، محمد زرویی نصرآباد امروز چهارشنبه 16 مرداد در نشست نهمین جشنواره بین المللی دف؛ نوای رحمت که در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار شد، گفت: امسال سال خوبی از نظر مالی برای بخش فرهنگ نیست ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۴:۱۲    
نشست خبری نهمین جشنواره دف، نوای رحمت صبح امروز چهارشنبه شانزدهم مردادماه در تالار امیرحسین فردی واقع در حوزه هنری برگزار شد و بیژن کامکار، محمد زرویی نصرآباد و امین مرادی به اتفاق اصحاب رسانه در آن حضور داشتند.