شنبه ۲۷ دیساعت ۰۴:۱۵Jan 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معافیت مالیاتی»

می متالز   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از پیشنهاد معافیت مالیاتی شرکت های بورسی که از محل سود انباشته افزایش سرمایه داده اند، خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۴:۲۲    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نوشت: پیشنهاد معافیت مالیاتی شرکت های بورسی که از محل سود انباشته افزایش سرمایه می دهند در کمسیون اقتصادی مجلس تصویب شد.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۰:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
علیرضا ناصرپور معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران در یادداشتی که در ادامه از نظر می گذرد به موضوع چالش مالیاتی معاملات گواهی سپرده در حوزه کالاهای صنعتی و پتروشیمی پرداخته است ...
روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۵۳    
صنایع بالادستی و میانی به ویژه در حوزه فلزات و پتروشیمی از مزیت های متعددی در مسیر تولید برخوردار هستند. وجود منابع غنی معدنی و انرژی زمینه توسعه این صنایع را فراهم کرده است. بر همین اساس نیز این صنایع، حاشیه سود قابل توجهی را از آن خود می کنند ...
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۳:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناسان معتقدند دولت بجای افزایش مالیات ها، پایه های مالیاتی را افزایش دهد و مانع از معافیت مالیاتی و یا فرار مالیاتی شود.
اقتصاد آنلاین / هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۶:۱۳   + ۴۶ سایت دیگر  
محمدباقر قالیباف با اشاره به سه مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق گفت که رفع تبعیض، حمایت از کارگران وجهش تولید همزمان در دستور کار مجلس است.
استانداری اردبیل   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: کلیه طرح هایی که از ابتدای سال جاری در شهرستان های بیله سوار، خلخال، مشگین شهر، نمین و سرعین به بهره برداری رسیده و یا مجوز تأسیس گرفته باشند، از معافیت مالیاتی به میزان معافیت های منظور شده در مناطق آزاد تجاری-صنعتی برخوردار خواهند شد. ...
روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۲:۴۱    
حذف معافیت مالیاتی از صادرات مواد خام و میانی در زنجیره محصولات معدنی بارها مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. موضوعی که همواره با مخالفت شرکت های بزرگ صنایع معدنی روبه رو بوده است ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۹:۵۴    
توییت ایزدپناه نماینده مجلس در رابطه با حذف معافیت مالیاتی موسسات کنکوری در بودجه سال آینده
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
خبر توییتری یکی از نمایندگان مجلس از رای آوردن حذف معافیت مالیاتی سلبریتی ها با درآمد بیش از 500 میلیون تومان در سال با واکنش مردم روبه رو شد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۷:۴۳   + ۲۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 مجلس گفت: مالیات واحدهای تولیدی از 25 درصد به 20 درصد کاهش یافت. این پیشنهاد در حالی در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید که حتی یک رای مخالف نیز نداشت و با رای موافق همه حاضران مصوب شد تا به این ترتیب کمیسیون تلفیق بودجه گام مهمی در حمایت از واحدهای تولیدی بردارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۵:۳۸    
برنامه اقتصادی عیار با حضور سید احسان خاندوزی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مسعود براتی مجری کارشناس شب گذشته از شبکه افق پخش شد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
حذف معافیت مالیاتی بخش کشاورزی در شرایطی که تحریم و شیوع ویروس کرونا به چالشی برای حفظ و تامین امنیت غذایی شده، غیرمنطقی است و منجر به نابودی تولید می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام جواد نیک بین از حذف معافیت مالیاتی مؤسسات کنکور توسط کمیسیون تلفیق خبر داد.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۸:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
محتکران زمین نه تنها در تهران که در کل کشور با برخورداری از حاشیه امن مالیاتی، نسبت قیمت ها در بازار ملک را به زیان ساخت و ساز به هم زدند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا کلاهی/ نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران موضوع یارانه پنهان تخصیص یافته به صنایع بالادستی و لزوم توزیع سود سرشار این صنایع که بیش از هر چیز ناشی از دسترسی گسترده به منابع طبیعی و یارانه انرژی است، مدت هاست به صورت جدی در حال پیگیری است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۳:۰۷   + ۲۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در صورتی مناطق آزاد می تواتند از معافیت مالیاتی برخوردار باشند که اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه دهند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
بسیج دانشجویی جزیره کیش در نامه ای خطاب به رئیس قوه قضائیه نوشت: به هیئت دیوان عدالت اداری دستور دهید موضوع عدم تسری معافیت مالیاتی به درآمد حقوق کارکنان واحد های مستقر در مناطق آزاد را مورد بازبینی قرار دهد.
پانا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۰:۵۷    
تهران (پانا) - با حضور معاون و جانشین وزیر در طرح هدایت(هر دانش آموز یک تبلت، هر تبلت یک کلاس درس و یک مدرسه)، مسئولین و کارشناسان حوزه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و نماینده کمیته امداد امام خمینی(ره) نشست هم اندیشی طرح هدایت در محل سازمان آموزش وپرورش استثنایی برگزار شد. ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۰۹:۱۹    
بررسی ها نشان می دهد درحالی طی سال 98 درآمد مالیاتی دولت حدود 141 هزار میلیارد تومان بوده که رقم معافیت مالیاتی 55 فعالیت حدود 144 هزار میلیارد تومان بوده است.
کیشوند   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۰۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس گفت: با دیوان عدالت اداری برای بازگشت معافیت های مالیاتی کارمندان مناطق آزاد نامه نگاری شده و خواستار بازگشت معافیت مالیاتی کارمندان این مناطق هستیم.
رشت 20   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۹:۴۳    
به گزارش رشت20، نماینده ادوار هفتم، هشتم، دهم و یازدهم مجلس در خصوص بودجه 1400 با بیان اینکه در سال های اخیر سعی کرده ایم افرادی که حقوق کمتری دارند افزایش حقوق بیشتری داشته باشند تصریح کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
به دلیل شیوع ویروس کرونا و متضرر شدن واحدهای صنفی مختلف، 60 درصد مشاغل در آذربایجان غربی از پرداخت مالیات معاف شده اند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۳:۲۸    
یک عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی گفت: معافیت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از مالیات بر ارزش افزوده در ایران، تجربه شکست خورده و ناموفقی بوده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه موضوع اصلی جلسه امروز کمیسیون، بررسی رابطه مالی دولت و نفت است گفت: با حذف معافیت مالیات بر درآمد حاصل از صادرات مواد خام و نیمه خام، حدود 10هزار میلیارد تومان درآمد ایجاد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۱:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به حذف معافیت مالیاتی صادرات مواد خام و نیمه خام معدنی و مشتقات نفتی و گازی در کمیسیون تلفیق، نوشت: نباید خام فروشی کنیم.
پانا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۹:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نائب رئیس دوم کمیسیون صنایع مجلس می گوید یکی از اهداف طرح تامین زنجیره فولاد این است که مشوق های صادراتی در انتهای زنجیره فولاد قرار بگیرد. منطقی نیست که منابع موجود در معادن با معافیت مالیاتی صادر شوند اما کشورهای دیگر از آن بهره بگیرند ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۲۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، مالک شریعتی، نماینده مجلس در کانال تلگرامی خود نوشت: سه تصمیم مهم امروز کمیسیون تلفیق برای افزایش شاخص #عدالت، جهش تولید و رونق بورس: حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد حذف معافیت مالیاتی صادرات مواد خام و نیمه خام معدنی (فلزی وغیرفلزی) و نفت و گاز و پتروشیمی ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۵:۱۷   + ۲۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1400 گفت: درآمدهای حاصل از صادرات مواد معدنی، فلزی غیرفلزی، نفت، گاز و پتروشیمی خام و نیمه خام مشمول مالیات می شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس گفت: با دیوان عدالت اداری برای بازگشت معافیت های مالیاتی کارمندان مناطق آزاد نامه نگاری شده و خواستار بازگشت معافیت مالیاتی کارمندان این مناطق هستیم.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۲:۵۹   + ۱۸ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق سال 1400 از پیشنهاد این کمیسیون برای معافیت مالیاتی حقوق های زیر 4 میلیون تومان خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۲:۲۹   + ۲۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق سال 1400 از پیشنهاد این کمیسیون برای معافیت مالیاتی حقوق های زیر 4 میلیون تومان خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: از طریق بورس نیز می توان تعیین کرد که چه صادرکننده ای سوبسید می گیرد و کدام نمی گیرد. اگر کسی سهمیه ای از دولت می گیرد باید مالیات آن را پرداخت کند، وقتی کالایی تولید می شود و ارزش افزوده ای به آن اضافه می شود باید مالیات آن پرداخت شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۰:۱۵    
کمال الدین غفوری : فنلاند به دنبال اعطای مشوق های بی سابقه ای برای حمایت و تقویت فعالیت های تحقیق و توسعه در این کشور است. از ابتدای ماه ژانویه قانون جدید مالیاتی به اجرا درخواهد آمد که هدف آن توسعه و حمایت از فعالیت های تحقیق و توسعه (R&D) از سال 2021 تا 2025 است ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۲:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
بندرعباس-مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان گفت: مودیان مالیاتی می توانند با مشارکت در آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد از معافیت های مالیاتی بهره مند شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۲۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 700 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور داریم، گفت: بایستی به نحوی سیاست گذاری شود که نقدینگی موجود و سرگردان در کشور به سمت بودجه عمرانی هدایت شود.
علیرضا کلاهی، نایب رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به اینکه بازپرداخت مالیات ارزش افزوده نیز باید متناسب با میزان ارزش افزوده کالاها باشد، بر منطقی شدن فهرست مواد اولیه و خام تاکید کرد و از مسئولان وزارت صنعت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۴:۱۷   + ۱۸ سایت دیگر  
دیوان محاسبات در گزارش تفریغ بودجه 98 از اجرا نشدن سقف معافیت مالیاتی حقوق در 35 دستگاه و مرکز دولتی خبر داد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، سناتور برنی سندرز طی توییتی نوشت: 1% ثروتمند جامعه و شرکت های بزرگ نیازی به معافیت مالیاتی 1 تریلیون دلاری ندارند.آمریکا نیاز به 6 تریلیون دلار هزینه در جنگی ناتمام ندارد.نرخ مالیات میلیاردرها کمتر از 9دهک پایین جامعه است!طبقه کارگر به چک 2000دلاری نیاز دارد! ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۱:۲۲    
ایده اعمال مالیات بر تراکنش های بانکی توسط حجت الاسلام میرتاج الدینی، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیشنهاد شد که موجی از واکنش ها و انتقادها را نسبت به آن در پی داشت.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۷:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که عزم مجلس، اصلاحات اساسی در بودجه سال 1400 با دو اقدام اساسی افزایش منابع واقعی و کاهش هزینه های غیرضروری است.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۷:۲۶    
برنی سندرز، سناتور دموکرات آمریکایی در صفحه توئیتر خود پیرامون شکاف طبقاتی در جامعه آمریکا نوشت: 1 درصد ثروتمند جامعه و شرکت های بزرگ نیازی به معافیت مالیاتی 1 تریلیون دلاری ندارند.
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۲۰:۳۴   + ۴۵ سایت دیگر  
به گزارش نباء خبر،مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی با توجه به پیامدهای تورمی بودجه 1400 پیشنهاد رد لایحه توسط مجلس را مطرح کرد اما در این گزارش در صورت اراده مجلس برای تصویب کلیات اصلاح 12 محور پیشنهاد شده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۵:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس سازمان بسیج اصناف کشور از پیشنهاد و بسته های حمایتی به وزیر صنعت و اقتصاد خبر داد و گفت: باید برای امسال تمام صنوف آسیب دیده از کرونا معاف از مالیات باشند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
خدابخشی، نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تصویب نمایندگان برای معافیت مالیاتی مشاغل آزاد و اصناف با درآمد سالانه تا 36 میلیون تومان در بودجه 1400 خبر داد و افزود: احتمال دارد در کمیته تلفیق در خصوص افزایش سقف مصوب تجدید نظر شود.
کاماپرس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۰:۰۹    
یک مقام مسئول دولتی با ناکارآمد دانستن وام 100 میلیونی در ترویج ازدواج و فرزندآوری، مشوق های پایدار مثل معافیت مالیاتی را در تحقق این اهداف کارآمدتر دانست. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۸:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
یکی از مهم ترین امتیازاتی که شرکت های نوع یک دانش بنیان از آن برخوردارند، معافیت مالیاتی است که این معافیت فقط مربوط به محصولات دانش بنیان است و دیگر محصولات تولیدشده آن شرکت را پوشش نمی دهد.
کیشوند   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۲۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: بازگشت معافیت مالیاتی در اولویت برنامه های سازمان منطقه آزاد کیش است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۲:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی جزئیات مصوبات بودجه ای جلسه امروز کمیسیون متبوعش را تشریح کرد.