پنجشنبه ۰۱ آبانساعت ۱۳:۴۸Oct 2020 22

جدیدترین‌های «سیب درختی»

99/07/30 محصولی با کیفیت بالای صادراتی به گزارش روابط عمومی شهرستان ، مدیرجهاد کشاورزی سمیرم با اشاره به وجود 21 هزار هکتار باغ سیب در این شهرستان گفت: برداشت سیب از بیش از 18 هزار و 500 هکتار باغ های این شهرستان از 15 شهریور آغاز و تانیمه آبان ادامه دارد ...
هفته نامه شما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۰۵    
استان ما در زمینه صادرات سیب ظرفیت بالایی دارد و سیب درختی با کیفیت بالا در این استان به وفور کشت می شود. متأسفانه باغداران سرمایه چندانی ندارند که بتوانند میوه هایشان را نگه دارند و در سایر فصول سال به استان های دیگر انتقال دهند و به خارج از کشور صادر کنند
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرجهادکشاورزی شهرستان لردگان گفت: سالانه 35 هزارتن سیب درختی در لردگان تولید می شود اما به دلیل نبود صنایع تبدیلی و سردخانه کشاورزان متضرر می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- مسوول واحد باغبانی جهاد کشاورزی شاهین دژ گفت: امسال پیش بینی شده 32 هزار تن سیب درختی از باغ های این شهرستان برداشت شود که نسبت به سال گذشته افزایش 30 درصدی را نشان می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
برداشت سیب درختی چندی است که در نهاوند آغاز شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی مراغه گفت:برداشت سیب درختی از باغ های مراغه آغاز شده است و پیش بینی می شود امسال بیش از 300 هزار تن سیب از باغ های مراغه برداشت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۶:۱۱    
مدیر جهاد کشاورزی نقده گفت : امسال پیش بینی می شود در حدود 120 هزارتن محصول سیب درختی از باغات شهرستان برداشت شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۲۷    
زنجان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده امسال 23 هزار تن سیب درختی تولید شده در شهرستان سلطانیه وارد بازار مصرف می شود.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۱:۲۹   + ۲۵ سایت دیگر  
گوجه فرنگی، سیب زمینی و سیب درختی در صدر فهرست پرمصرف ترین محصولات میادین میوه و تره بار تهران در نیمه نخست سال جاری جای گرفتند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
شهرکرد – ایرنا – مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز برداشت سیب درختی در استان پیش بینی کرد، امسال 55 هزار تن سیب درختی از باغات استان برداشت شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۵۷    
اصفهان - ایرنا- شهرستان سمیرم هیجده هزار و 500 هکتار باغ سیب دارد که حدود 200 تا 250 هزار تن انواع سیب درختی مرغوب تولیدی آن در بازارهای داخلی عرضه و بخشی از آن صادر می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۴:۱۳    
همدان- شهرستان نهاوند در استان همدان با تولید سالانه 40 هزار تن سیب درختی در کشور رتبه دار است اما امسال با شروع فصل برداشت محصول مشکلاتی گریبان باغداران را گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی سمیرم گفت: پیش بینی می شود امسال از 21 هزار هکتار باغ سیب این شهرستان بیش از 200 هزار تن محصول برداشت شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- این روزها فصل برداشت سیب پاییزه در شهرستان نهاوند است و حدود 7300 باغدار و بهره بردار در زمینه تولید سیب و محصولات باغی سخت مشغول فعالیت هستند تا قبل از بارندگی و سرما محصول خود را برداشت کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
باغدار مراغه ای با رعایت اصول فنی موفق شده است رکورد تولید سیب درختی را در آذربایجان شرقی بشکند.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۲:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش راهبردنامه، مجید احمدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: شهرستان هشترود یکی از مراکز عمده تولید سیب درختی در آذربایجان شرقی بوده و مقام چهارم را در این زمینه به خود اختصاص داده است.وی خاطرنشان کرد:در سال زراعی 99_ 98به علت شرایط مساعد آب و هوایی و به کار گیری توصیه های فنی کارشناسان [...]
هانا خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
امسال پیش بینی میشود یک میلیون و200هزار تن سیب از باغات استان آذربایجان غربی برداشت شود
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۹:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
سیدعلی موسوی حسینی روز سه شنبه در آیین جشن برداشت سیب و کل گیری این محصول در مراغه افزود: در این شهرستان با دارا بودن هزاران هکتار اراضی باغی، سالانه حدود 300 هزار تن سیب درختی برداشت می شود که این امر می تواند زمینه مساعدی برای سرمایه گذاری در زمینه صنایع تبدیلی باشد. وی [...]
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۰:۳۷    
نمودار قیمتی امروز بازارچه به سیب درختی اختصاص دارد. شهریورماه پارسال سیب درختی کیلویی 8 هزار و 300 تومان فروخته شد و به سبب رسیدن پاییز و نزدیک شدن به فصل برداشت، در سیری نزولی تا اسفندماه به کیلویی 7 هزار و 800 تومان هم رسید ...
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
اکبر فتحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار راهبردنامه اظهار کرد: میزان تولید سیب درختی استان در سال جاری بیش از 670 هزار تن است که از این میزان 610 هزار تن سیب تابستانه و ارقام محلی و 60هزار تن سیب پائیزه می باشد. وی افزود: از سیب های تولیدی استان 320 هزار تن درجه یک و ممتاز، [...]
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سیب درختی سمیرم با وجود تولید انبوه، کیفیت ممتاز و مشتری پسند بودن در سایه نبود صنایع تبدیلی و فراوری متعدد و به خاطر حضور واسطه ها و دلالان به قیمت پایین از کشاورزان و باغداران خریداری و با قیمت بالا به مشتریان و مردم عرضه می شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دماوند گفت: دماوند 9200 هکتار باغ دارد که از این مقدار 5700 هکتار باغ سیب است که سالانه حدود 220 هزار تن انواع سیب درختی برداشت می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد از خرید توافقی سیب درختی باغداران استان خبر داد
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان اقای فریدون صفایی اعلام نمود کیفیت امسال سیب های درختی این شهرستان به دلیل آبیاری و بارندگی در مقایسه با سال گذشته بهتر و مرغوب تر است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
بیش از 60 هزار تن سیب درختی از باغ های مشهد برداشت شد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند از برداشت سالانه 220هزارتن سیب درختی از5700هکتار باغات شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- مدیر باغبانی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می شود باغداران استان امسال بیش از یک میلیون و 40 هزار تن سیب درختی را از باغ های خود برداشت کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۸:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه از به ثمر نشستن 60 درصد از باغات سیب درختی با پایه رویشی در سطح شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۵:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
بیش از 60 هزار تن انواع سیب درختی امسال از باغ های شهرستان مشهد برداشت شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
برداشت سیب درختی در شهرستان سی سخت ، مرکز شهر دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده است. سالانه از سطح زیر کشت 7 هزار هکتاری باغات سیب درختی استان کهگیلویه و بویراحمد، بیش از 120 هزار تن سیب درختی در این استان تولید می شود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سنقروکلیایی از آغاز برداشت سیب درختی از باغات این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۸:۴۹    
ایسنا/آذربایجان غربی رئیس اتحادیه سردخانه داران آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می شود 750هزارتن سیب درختی در سردخانه های استان ذخیره شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۵:۰۷    
هر ساله با فرا رسیدن فصل برداشت محصول سیب سمیرم، محصول سیب درختی این شهرستان به صورت عمده در مرکز سورتینک بسته بندی و آماده صادرات می شود.سیب سمیرم نه تنها سهم عمده ای از بازار داخل را به خود اختصاص داده، بلکه تا حد زیادی صادرات کشور را در زمینه صادرات میوه، از آن خود ساخته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی نیشابور گفت: امسال بیش از 19 هزارتن سیب درختی از سطح باغات این شهرستان برداشت می شود.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۴۱    
با ورود اتحادیه تعاونی روستایی استان آذربایجان شرقی، خرید توافقی سیب درختی درجه 3 در شهرستانهای تولید کننده سیب در آذربایجان شرقی صورت می پذیرد.
رکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۰:۳۹    
رکنا: روز جهانی سیب خوردن (Eat an Apple) بود، روزی که در آن مردم به خوردن میوه ای که از ارزش تغذیه ای بالایی برای همه گروه های سنی از طفولیت تا سالمندی برخوردار است، ترغیب و تشوبق می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۲۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی سمیرم گفت: پیش بینی تولید محصول سیب درختی در شهرستان 200 هزار تن هست که 60 درصد محصولات درجه یک، 30 درصد درجه 2 و ده درصد از محصولات تولیدی سیب درجه سه و صنعتی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- رییس پلیس شهرستان سمیرم از دستگیری چهار نفر سارق محصولات باغی و سیب درختی در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۸:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
سیب مشگین شهر یکی از بهترین انواع سیب درختی محسوب شده و سالانه بیش از صدها هزار تن سیب این منطقه از باغات میوه منطقه به بازار فروش ارسال می شود.
باریش نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۲۷    
بی تدبیری مسئولان بار دیگر سبب شد تا امسال نیز شاهد سرنوشت تلخ سیب درختی در کنار جاده ها باشیم.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش کردپرس، به نقل از جهاد کشاورزی؛ قاسم حسنی در بازدیدهای میدانی از تعدادی از باغات شهرستان ارومیه اظهار کرد: سیب های رقم رد گلدن در مقایسه با رقم گلدن دچار ریزش بیشتری می شوند و پایه های بذری نیز نسبت به پایه های رویشی ریزش بیشتری دارند . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۳:۳۱    
مسئول باغبانی جهاد کشاورزی مهاباد گفت: 6 هزار و 428 هکتار از باغ های مهاباد به سیب درختی اختصاص یافته است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۷:۳۶    
ارومیه- معاون وزیر جهاد کشاورزی از صادرات 700 هزار تنی سیب درختی در طول سال گذشته خبر داد و گفت: نیمی از این صادرات، متعلق به آذربایجان غربی بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۳:۴۳   + ۱۵ سایت دیگر  
ارومیه - معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان تعاون روستایی مرکزی ایران گفت: برآوردهای انجام شده بیانگر تولید 6 میلیون و 300 هزار تن محصول گوجه فرنگی در کشور است.
برترین ها / هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۱:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
روزنامه خراسان: از آن جایی که ریشه نام این غذا یعنی قیمه به واژه ای در زبان ترکی می رسد، می توان خاستگاه این غذا را به نواحی آذری زبان ایران نسبت داد. در واقع واژه قیمه ، به کیمه که در اصل واژه ای کاملا ترکی است می رسد و به معنای گوشت قورمه شده است ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۸:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
در مرداد 99، اقلام پرتقال محصول داخل 43.7 درصد، سیب درختی زرد 10.1 درصد و گوجه فرنگی 5.1 درصد نسبت به ماه گذشته، کاهش قیمت داشته اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
برداشت سیب از باغ های شهرستان سیرجان آغاز شد.
مرکز آمار ایران با اعلام متوسط قیمت اقلام خوراکی مناطق شهری در مرداد 99 از افزایش قیمت پرتقال و کاهش قیمت تخم مرغ خبر داد.
سینا خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
سیناخبر- سالانه حدود 200 هزار تن سیب از باغ های سمیرم برداشت می شود که به تاکید کارشناسان وجود یک شرکت تعاونی سیب درختی فعال بسیاری از مشکلات فراروی این بخش نظیر بازاریابی، فروش، قیمت گذاری و بسته بندی را برطرف می کند.