دوشنبه ۱۸ اسفندساعت ۱۶:۱۸Mar 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیب درختی»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۹:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس اتحادیه مرکزی میوه و تره بار تهران با اعلام جزئیات قیمت انواع میوه و صیفی جات در هفته سوم اسفندماه، گفت: در آستانه شب عید قیمت هر کیلوگرم سیب درختی و پرتقال در سطح خرده فروشی ها نسبت به ابتدای اسفندماه بین دو هزار تا هشت هزارتومان در سطح خرده فروشی ها افزایش یافته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۴:۴۱    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس سازمان صمت چهارمحال و بختیاری گفت: امسال مقرر شد 350 تن پرتقال شمال و 200 تن سیب درختی برای استان خریداری شود که سیب درختی از محل تولید استان تامین شده و اکنون 130 تن سیب با قیمت هر کیلوگرم 9000 تومان خریداری و 22 تن پرتقال شمال با قیمت هر کیلوگرم 10500 تومان خریداری و ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۳۳   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی از توقف صادرات سیب درختی به هندوستان خبرداد و گفت:تعلل وزارت جهادکشاورزی در صدور گواهی نامه عدم تراریختگی سیب های صادراتی شده، منجر توقف صادرات این محصول شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
559 تن پرتقال و سیب درختی در روز های پایانی اسفند در شهرستان های چهارمحال و بختیاری توزیع می شود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۲:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
بهنام تاج الدینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه لازم است جمهوری آذربایجان همکاری بیشتری در روان سازی صادرات سیب درختی از آستارا داشته باشد، افزود: کامیون های حامل سیب استان به مقصد روسیه و سایر کشورها هم اکنون 15 روز در این مرز معطل هستند که دچار خسارت های مالی می شوند. [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۳۲    
گروه استان ها-مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی گفت: امسال طبق مصوبه تنظیم بازار 900 تن میوه شامل 600 تن پرتقال و 300 تن سیب درختی از باغ های استان مازندران و ارومیه برای استان مرکزی تهیه شده و در زمان مقرر توزیع می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
با حضور استاندار در شهرستان سمیرم 10 طرح عمرانی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی و کارگاه سرتینگ و بسته بندی سیب درختی افتتاح شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۵۰    
با گذشت 6 ماه از زمان عقد قرارداد باغداران و سردخانه ها، همچنان 50 هزارتن سیب درختی باغداران اشنویه ای در سردخانه ها چشم انتظار تسهیل وتسریع صادرات است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۷:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی مراغه گفت: صادرات سیب درختی از این شهرستان به خارج از کشور 2 برابر افزایش یافته است.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
محمدتقی نقدعلی گفت: در حال حاضر تولید سیب درختی و مرکبات ما به مراتب چندین برابر مصرف است ولی، چون برای صادرات و واردات تدابیر اساسی و صحیحی در نظر گرفته نمی شود تاثیر منفی اش بر همگان ثابت شده است. ...
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۲:۴۶    
اوایل بهمن ماه 1399 بود که کمیته راهبردی میوه شب عید در استان کهکیلویه و بویراحمد تصویب کرد که برای تأمین میوه در ایام پایانی سال و ایام نوروز میزان 200 تن سیب درختی و 150 تن پرتقال والنسیا از سوی تعاون روستایی و میزان 100 تن سیب درختی و 150 تن پرتقال والنسیا نیز از طریق بخش خصوصی دارای سردخانه و ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد گفت: تنها پرتقال موجود در کشور پرتقال شمال است که علیرغم بازار داخلی، بخشی از آن صادر می شود اما موجودی سیب درختی در سردخانه ها زیاد است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از تدوین استانداردهای لازم برای ورود سیب درختی استان به بورس کالا خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- رییس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: تولید محصولات و فرآورده های مُرتبط با سیب درختی مرغوب و معروف خطه سمیرم رونق می گیرد.
هه وال موکریان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۲۴    
به گزارش هه وال موکریان ، از نامه به رییس جمهور تا رایزنی ها با وزارت امور خارجه، وزارت صمت و جهاد کشاورزی همه و همه در راستای تسریع روند صادرات سیب آذربایجان غربی و قطب سیب ایران انجام گرفت ولی هنو، این ناکامی است که بر در امید باغداران استان می کوبد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
بر اساس مصوبه امروز ستاد تنظیم بازار شرایط واردات موز تسهیل شد و علاوه بر امکان واردات موز در قبال صادرات سیب درختی ، امکان واردات این محصول در قبال سایر محصولات مجاز کشاورزی نیز، امکان پذیر شد.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۴۴   + ۳۶ سایت دیگر  
واردات موز منوط به صادرات سیب است. در صورت صادرات سیب درختی واردات موز خواهیم داشت. مشکل واردات موز فعلا بر گردن صادرات سیب درختی افتاده است. در ماه های آخر دولت تدبیر و امید موارد فوق جالبی را تجربه می کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
رییس سازمان صمت خوزستان در کارگروه تنظیم بازار استان بیان کرد: دو هزار و 800 تن سهمیه میوه ایام عید نوروز امسال برای خوزستان در نظر گرفته شده که شامل سیب درختی و پرتقال است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گلستان گفت: 250 تن پرتقال و 150 تن سیب درختی برای مصرف عید نوروز مردم استان تامین و توزیع خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
آذربایجان غربی به عنوان بزرگترین تولید کننده سیب درختی امروز به دلیل بی تدبیری و سیاست ها در زمینه تهاتر سیب با موز مواجه شده است و احتمال فساد 500 هزار تن سیب موجود در سردخانه های استان وجود دارد و ضرورت دارد وزارت امور خارجه ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
بر اساس تصمیم جدید تنظیم بازار برای گنترل قیمت و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت سیب درختی این محصول تولیدی استان های تولید کننده در استان های مصرف کننده عرضه مستقیم می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۸:۱۲    
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: انباشته شدن سیب درختی که مهم ترین محصول کشاورزان ارومیه بوده از دغدغه های اصلی این عزیزان است، در حال حاضر بیش از 500هزار تن سیب در سردخانه ها دپو شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان یزد گفت: ذخیره سازی حدود4هزارتن سیب درختی در استان یزد انجام شده که بسیار فراتر از نیاز استان است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت هم اکنون صادرات سیب درختی را مشروط بر واردات موز کرده است که یک کار مثبت است تا صرفاً وارد کننده برخی محصولات نباشیم.
خبر معتبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۸:۱۱    
رییس هیات مدیره تولیدکنندگان سیب کشور گفت: درمجموع سهم شهرستان دماوند در تولید سیب ایران در صورتی که کاملاً باردهی داشته باشد چیزی حدود 8 درصد است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۷:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- کشاورزان آذربایجان غربی که همواره سهامدار بیشترین تولید سیب کشور بوده اند، امسال نیز همچون سال های گذشته با مشکلی به نام بازار محصول دست به گریبان هستند و 650 هزار تن سیب تولیدی آنان در گیرودار مسیرهای پرپیچ و خم صادراتی همچنان در سردخانه ها نگهداری می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد صادرات را عامل ارزان شدن قیمت سیب درختی و سرمازدگی را علت اصلی گرانی برخی اقلام مانند پرتقال و خیار سبز ذکر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۰۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
درپی درخواست استاندار آذربایجان غربی از رئیس جمهور برای تسهیل در صادرات سیب درختی، روحانی به وزرای صمت و جهاد کشاورزی دستور داد تا اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت به کشاورزان و باغداران با تسهیل در فرایند سیب درختی را به عمل آورند.
هه وال موکریان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۹:۰۱    
به گزارش هه وال موکریان ، سالانه در استانی که قطب تولید محصول سیب درختی در کشور است، یک سوم محصول تولیدی سیب درختی آذربایجان غربی، به سیب صنعتی و کنار جاده ایی تبدیل می شود. بخش عظیمی از این تولیدات با انباشت در کنار جاده ها هدر می رود و بخشی دیگر هم به مصرف کارخانه های فرآوری تبدیل می شوند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۸:۳۵    
زمان طلایی برا ی رفع موانع صادرات بیش از 500 هزارتن سیب درختی آذربایجان غربی در حال سپری شدن است.
تبریزمن   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۳:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بر لزوم تسریع در صادرات سیب درختی با اجرایی شدن واردات موز به کشور تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: 200 تن سیب درختی باغداران این شهرستان برای توزیع و تنظیم قیمت در بازار شب عید لرستان تامین می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۰:۲۲    
نمودار یک ساله امروز بازارچه به سیب زرد اختصاص دارد. سیب زرد در بهمن سال گذشته کیلویی 7 هزار تومان فروخته شد و در اسفند به 8 هزار تومان نزدیک شد. این میوه سال 99 را با کیلویی 11 هزار تومان شروع کرد و در تابستان به 13 هزار تومان رسید ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها متاسفانه همه ساله در بازاریابی و صادرات سیب تولیدی استان با مشکل جدی مواجه هستیم و سیب آذربایجان غربی در سردخانه ها به دلیل عدم مدیریت مسئولان فاسد شده و ضرر جبران ناپذیری به باغداران وارد می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
از مجموع 4 میلیون 120 هزار تن سیب درختی تولید شده در کشور سالانه یک ونیم میلیون تن صادر می شود ولی امسال به خاطر تعلیق کارت بازرگانی صادرکنندگان میوه و تره بار به دلیل مشکلات پیمان سپاری ارزی تحقق صادرات این محصول باغبانی را در هاله ای از ابهام قرار داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۹:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور میوه های سردسیری وزارت جهادکشاورزی گفت: میزان تولید سیب در سال جاری با یک درصد افزایش نسبت به پارسال به حدود 4 میلیون و 120 هزار تن رسیده است.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر میده های سردسیری وزارت جهاد کشاورزیبا بیان اینکه ذخیره سازی سیب درختی دوره ای 6 تا 7 ماهه است گفت: بر این اساس بخشی از محصول در اختیار بازار قرار می گیرد و بخش مهم دیگری از محصول هم صادر می شود.
به گزارش خبرنگار صدای نهاوند، مراد ناصری در بازدید از سردخانه های نهاوند جهت نظارت بر موجودی سیب در راستای مصرف عید نوروز بابیان اینکه نهاوند قطب سیب درختی با کیفیت اعلا می باشد، افزود: سالانه حدود 60 تا 65 هزار تن تولید در نهاوند داریم که بخش از آن در صنایع تبدیلی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۳:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر گفت: با هوشیاری ماموران انتظامی شهرستان "ایرانشهر" 24 تن سیب درختی قاچاق قبل از رسیدن به مقصد کشف شد.
عصر شرق   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۸:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دماوند گفت: سیب درختی شاخص ترین محصول کشاورزی این شهرستان است و امسال برداشت این محصول از حدود 35 به 40 تن در هر هکتار از باغ های این شهرستان افزایش یافته است.
اقتصاد تهران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادتهران: قائم مقام معاونت توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در 9 ماهه امسال 403 هزارتن سیب درختی به ارزش 764 میلیون دلار به کشورهای هدف صادر شد. ...
ایانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۰:۱۳   + ۲۷ سایت دیگر  
صادرات سیب درختی در 9 ماهه امسال 34 درصد به لحاظ وزنی و 60 درصد از نظر ارزشی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد نشان می دهد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، قائم مقام معاونت توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارتخانه ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۸:۲۱    
آذربایجان غربی سالانه با تولید افزون بر یک میلیون و 200 هزار تن سیب درختی سهم بیش از 45 درصدی سیب تولیدی در کشور ،رتبه نخست را به خود اختصاص داده است، اما این افزایش تولید با وجود مرغوبیت و کیفیت بالا نه تنها سودی برای باغداران استان ندارد بلکه به یکی از دغدغه های اصلی استان در سال های اخیر تبدیل ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۰:۱۵    
نمودار قیمتی امروز بازارچه به سیب درختی اختصاص دارد. سیب درختی زرد در دی سال گذشته 7 هزار تومان فروخته شد. قیمت این میوه پرطرفدار تا آخر سال 98 بدون تغییر ماند و با کیلویی 9 هزار تومان سال جدید را شروع کرد. شیوع ویروس کرونا و قرنطینه در ماه های نخست سال دلیل این افزایش قیمت بود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۲:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: موضوع صادرات سیب درختی در دست پیگیری است و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
روند بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۲۳:۴۵   + ۴۹ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت خواستار این شد که مجوز واردات موز منوط به صادرات سیب شود. به گزارش روند بازار به نقل از خبرآنلاین ، وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت خواستار منوط شدن واردات موز در ازای صادرات سیب درختی شد. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۲۳:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) درخواست کرد که واردات موز منوط به صادرات سیب باشد. بر اساس اعلام رئیس سازمان توسعه تجارت ایران ثبت سفارش واردات موز از اردیبهشت امسال ممنوع شد، اما واردات آن از محل صادرات سیب درختی صورت می گرفت. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۲۳:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی از رشد 4.4 درصدی ارزش افزوده بخش کشاورزی کشور در نیمه نخست سال خبر داد و گفت:امیدواریم با وجود تحریم های اقتصادی علیه کشور در نیمه دوم سال نیز شاهد افزایش ارزش افزوده در این بخش باشیم.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۲۱:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: باید تصمیماتی اتخاذ شود تا فرآیند صادرات سیب و سایر محصولات این استان به راحتی اتفاق بیفتد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در بدو ورود به استان آذربایجان غربی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۲۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: بررسی موارد لازم در راستای رفع موانع صادرات محصولات کشاورزی به ویژه سیب درختی در آذربایجان غربی و سایر مشکلات این بخش، مهمترین هدف سفر 2 روزه به این استان است.