شنبه ۱۸ اردیبهشتساعت ۱۶:۰۱May 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تب کریمه کنگو»

ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: احتمال شیوع تب کریمه کنگو در فصل گرما بالا رفته و مردم استان باید با رعایت اصول پیشگیری از بروز این معضل بهداشتی که می تواند در زمره بیماری های مشترک پرمخاطره باشد جلوگیری کنند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
مهدی حسینی در خصوص بیماری خطرناک و واگیر تب خونریزی دهنده کریکه کنگو که یک بیماری مشترک بین انسان و دام است و با آغاز فصل گرما بروز و شیوع آن افزایش می یابد به مردم و دامداران هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
دامپزشکی خراسان جنوبی با توجه به شروع فصول گرم سال نسبت به فعال شدن کنه های ناقل بیماری خطرناک تب کریمه کنگو هشدار صادر کرد.
آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
فخری زاده گفت: تا کنون گزارشی از ابتلای دام به بیماری تب کریمه کنگو در خرمشهر مشاهده نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره مراقبت از بیماری های دامی دامپزشکی مازندران گفت: تا به این لحظه موردی از بیماری تب کریمه کنگو در مازندران نداشتیم.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۲۳:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
خلیج فارس: مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر از افزایش احتمال شیوع بیماری تب کریمه کنگو در استان بوشهر خبر داد و خواستار رعایت دستورالعمل های بهداشتی خصوصا برای مصرف کنندگان گوشت شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۸:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان خوزستان گفت: باتوجه به آغاز فصل گرما به دامداران توصیه می شود با استفاده از سمپاشی و داروها مراقب تب کریمه کنگو باشند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۴:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی خوزستان نسبت به شیوع بیماری دامی تب کریمه کنگو در دامداری های صنعتی و سنتی استان هشدار داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۳:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
بوشهر - مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر از افزایش احتمال شیوع بیماری تب کریمه کنگو در استان بوشهر خبر داد و خواستار رعایت دستورالعمل های بهداشتی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - کارشناس ارشد انگل شناسی اداره کل دامپزشکی قزوین گفت: تب کریمه کنگو در نیمه نخست امسال، به خصوص طی ماه های خرداد و تیر در کمین این استان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۲۵    
مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: با آغاز فصل گرما و افزایش زاد و ولد انگل های خارجی رخ می دهد که ناقل و انتقال دهنده بیماری تب کریمه کنگو هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۸:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل دامپزشکی خوزستان با اشاره به افزایش زاد و ولد انگل ها در فصل گرما، در خصوص پیشگیری از شیوع تب کریمه کنگو توصیه هایی به دامداران ارائه کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۲۲:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان تهران گفت: همه ساله در فصل گرما بیماری مشترک انسان و حیوان از طریق گزش کنه در دام افزایش می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی دامپزشکی خراسان رضوی گفت: اردیبهشت و خرداد پرخطرترین ماهها برای رشد و تکثیر کنه عامل انتقال بیماری تب کریمه کنگو، مشترک بین انسان و دام است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۹:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی با توجه به شروع فصل گرما و افزایش فعالیت کنه ها، نسبت به شیوع احتمالی تب کریمه کنگو در استان هشدار دارد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۵:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی گفت: همه ساله با گرم شدن هوا، شیوع تب کریمه کنگو، بیماری مشترک انسان و دام جدی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع تب کریمه کنگو با همکاری جامعه بسیج جامعه کشاورزی در استان انجام می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - رییس دامپزشکی دلفان گفت: 525 هزار راس دام و بیش از 600 هزار مترمربع جایگاه نگهداری دام و طیور امسال علیه بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو سمپاشی و ضدعفونی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
بازارچه خیریه دستان توانمند دختران هنرجو زیر نظر مدارس سازمان خیریه کافل در زاهدان راه اندازی شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۰۹:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر 435 هزار مترمربع جایگاه دام و طیور و حدود 444 هزار راس دام در این استان از ابتدای امسال تا کنون علیه بیماری تب خونریزی دهنده کریمه- کنگو سمپاشی و ضدعفونی شدند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۰:۵۶    
از مهم ترین و شایع ترین بیماری های قابل انتقال بین حیوان و انسان در کشور می توان به هاری، کیست هیداتیک، تب مالت، سیاه زخم و... اشاره کرد. البته بیماری هایی همچون جنون گاوی، تب کریمه کنگو و آنفلوانزای پرندگان را هم نباید نادیده بگیریم، چراکه خطر شیوع آن ها همواره ما را تهدید می کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۲:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: یافته های پژوهشی داخلی که در خصوص میزان آگاهی قصابان از بیماری تب کریمه کنگو انجام شده است نشان می دهد که این آگاهی از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و نیاز به توجه بیشتری دارد.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
خلیج فارس:دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: ما اشتباه کردیم و باید از رییس جمهور اجاره ای که داشتیم، توبه کنیم و این وضع را ما به وجود آوردیم.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۳:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: تعداد کانون های بیماری هاری در سال 98، 25 مورد بوده است اما در 9 ماهه امسال پنج مورد بوده است و خوشبختانه در استان اصفهان هیچ مورد انسانی در سال 98 و 99 گزارش نشده است.
به منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا و آرامش خاطر و رفاه حال شهروندان، امکان خرید اینترنتی دام بهداشتی از سوی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران برای شهروندان فراهم شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۲۱    
پیمان سلاجقه با تأکید بر اینکه در حال حاضر به غیر از بیماری کرونا هیچ تهدید زیستی در استان وجود ندارد، گفت: در زمینه دام، طیور و آبزیان و بیماری تب کریمه کنگو که استان کرمان جزو سه استان منفی و قرمز بود، با پیگیری های انجام شده، هم اکنون استان در وضعیت کاملا سفید قرار دارد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپزشکی سلسله گفت: سامانه پیش سرد کشتارگاه این شهرستان، برای مقابله با بیماری هایی چون تب مالت راه اندازی شد. کیومرث نورمحمدی روز گذشته در دیدار با سرپرست فرمانداری سلسله اظهار کرد: نگهداری لاشه ها در سالن پیش سرد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل دامپزشکی گیلان گفت: تب کریمه کنگو بیماری شغلی است، اما کشتار غیرمجاز را می توان از مهمترین عوامل ابتلا به این بیماری اعلام کرد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۹:۱۵    
کنه ها عامل شیوع بیماری تب کریمه کنگو در دام ها است که در زمان گرم بودن هوا بیشترین فعالیت را دارند، و از اواخر فروردین تا اوایل پاییز بیشترین میزان شیوع را دارد.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با اشاره به اینکه بیماری لمپی اسکین در استان مرکزی کنترل شده است گفت: در طی پنج ماه اخیر بیش از 688 هزار متر مربع از فضای دامداری در استان سم پاشی شده است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۵:۵۸    
سلامت نیوز :به دنبال شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت های تردد ورودی و خروجی در مبادی ورودی شرق و غرب کشور، ابتلای تب خونریزی دهنده کریمه کنگو CCHF در سال جاری کاهش یافت. ...
اگرو فود نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۳:۴۲    
از آنجا که دانسته های عمومی در خصوص بیماری تب کریمه کنگو (که به تازگی در مناطقی از کشور دیده شده) ، چندان نمی باشد واز طرفی علاِئم این بیماری با علائم بیماری کرونا مشابهت هایی داشته و باعث اختلال تشخیص می گردد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۸:۳۶    
بیماری تب کریمه کنگو در شرایطی جان مردم را تهدید می کند که تجهیزات مقابله با این بیماری در اختیار دامداران قرار نگرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۵:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی بوکان گفت: 20 هزار و 865 راس دام سبک و سنگین در این شهرستان علیه بیماری ویروسی تب کریمه کنگو سمپاشی شدند.
سازمان نظام دامپزشکی   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۴:۱۰    
با توجه به اینکه علائم اولیه در تب کریمه کنگو کاملا مشابه علائم بیماری کووید 19 است این موضوع می تواند تشخیص بیماری را به تعویق بیاندازد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۵:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
ماکنعلی گفت: بنابر آمار بیماری تب کریمه کنگو نسبت به مدت مشابه سال قبل 57 درصد در کشور کاهش یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۵:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- میزان آلودگی و مقابله با بیماری های تب کریمه کنگو و کرونا تا حدود زیادی به رفتارهای ما انسان ها ارتباط دارد بطوریکه می توانیم با رعایت دستورالعمل ها و توصیه های بهداشتی از سلامت خود و اطرافیان مان محافظت کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۲:۰۳   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوانات مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، ضمن اشاره به ماهیت ویروسی تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و ارائه راهکارهایی برای به حداقل رساندن موارد ابتلا، گفت: از ابتدای سال جاری 38 مبتلا و 5 فوت ناشی از تب کریمه کنگو در کشور گزارش شده است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۶:۵۷    
سلامت نیوز :همه ساله با گرم شدن هوا بسیاری از بیماری های ویروسی در کشور شایع می شوند یکی از این بیماری های خطرناک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو است که در کشورما به صورت آندمیک (بومی) است وهرساله عده زیادی از مردم را مبتلا می کند. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۱۰:۲۴    
هفته ای که گذشت با اخبار و رویدادهای مهم اقتصادی همراه بود؛ از جمله مهمترین آنها می توان به صفر شدن ابتلا به تب کریمه کنگو در اصفهان، تصویب افزایش حق مسکن کارگری، کاهش 90 درصدی تقاضا برای خری مبلمان در اصفهان، افزایش ظرفیت تولید آرامکو و کاهش ذخیره سد زاینده رود اشاره کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۰۹:۳۴    
مدیرکل سازمان دامپزشکی استان اصفهان با بیان این که در حال حاضر بیش از 99 درصد گوشت مصرفی در این استان پیش از عرضه در بازار بین 24 تا 48 ساعت در پیش سرد کشتارگاه های دام نگهداری می شود، گفت: از سال 98 تاکنون هیچ موردی از ابتلا به تب کریمه کنگو در استان اصفهان مشاهده نشده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
با شروع فصل گرما خطر بروز بیماری تب کریمه کنگو افزایش می یابد.
باشگاه خبرنگاران جوان: بابایی با اشاره به اینکه گزارشی از شیوع تب کریمه کنگو در تهران نداریم، گفت: افراد گوشت مورد نیاز را از فروشگاه های مجاز خریداری کنند. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۶:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- علایم اولیه در تب کریمه کنگو کاملا مشابه علایم بیماری کرونا است و این موضوع می تواند تشخیص ویروس را به تعویق بیاندازد. تاریخ انتشار: 06:50 - 18 مرداد 1399 - کد خبر: 644607
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۸:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها- هرساله فصل تابستان شرایط مناسبی برای رشد ویروس تب کریمه کنگو فراهم می شود که این بیماری ویروسی حاد تب دار مشترک بین انسان و حیوان، نباید در این ایام کرونایی نادیده گرفته شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
تب کریمه کنگو، بیماری ای خونریزی دهنده است که به طور ناگهانی شروع می شود و بیماری مشترک میان انسان و حیوان است. علائم این بیماری شباهت هایی با علائم کرونا دارد.
شهرخوان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
http://shahrkhan.ir/32929
هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۲۳:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
13 مرداد 1399 - 19:12 رئیس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوانات وزارت بهداشت با بیان اینکه 206 نفر تا به امروز به علت ابتلا به "تب کریمه کنگو" در کشور فوت کرده اند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
تب کریمه کنگو به عنوان یک بیماری تقریبا خطرناک، در روز های گرم سال شیوع پیدا می کند که بهتر است برای مصون ماندن از این بیماری، به نکات بهداشتی توجه کنیم.