پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۱۷:۰۹Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تب کریمه کنگو»

دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۲۱    
پیمان سلاجقه با تأکید بر اینکه در حال حاضر به غیر از بیماری کرونا هیچ تهدید زیستی در استان وجود ندارد، گفت: در زمینه دام، طیور و آبزیان و بیماری تب کریمه کنگو که استان کرمان جزو سه استان منفی و قرمز بود، با پیگیری های انجام شده، هم اکنون استان در وضعیت کاملا سفید قرار دارد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپزشکی سلسله گفت: سامانه پیش سرد کشتارگاه این شهرستان، برای مقابله با بیماری هایی چون تب مالت راه اندازی شد. کیومرث نورمحمدی روز گذشته در دیدار با سرپرست فرمانداری سلسله اظهار کرد: نگهداری لاشه ها در سالن پیش سرد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل دامپزشکی گیلان گفت: تب کریمه کنگو بیماری شغلی است، اما کشتار غیرمجاز را می توان از مهمترین عوامل ابتلا به این بیماری اعلام کرد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۹:۱۵    
کنه ها عامل شیوع بیماری تب کریمه کنگو در دام ها است که در زمان گرم بودن هوا بیشترین فعالیت را دارند، و از اواخر فروردین تا اوایل پاییز بیشترین میزان شیوع را دارد.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با اشاره به اینکه بیماری لمپی اسکین در استان مرکزی کنترل شده است گفت: در طی پنج ماه اخیر بیش از 688 هزار متر مربع از فضای دامداری در استان سم پاشی شده است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۵:۵۸    
سلامت نیوز :به دنبال شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت های تردد ورودی و خروجی در مبادی ورودی شرق و غرب کشور، ابتلای تب خونریزی دهنده کریمه کنگو CCHF در سال جاری کاهش یافت. ...
اگرو فود نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۳:۴۲    
از آنجا که دانسته های عمومی در خصوص بیماری تب کریمه کنگو (که به تازگی در مناطقی از کشور دیده شده) ، چندان نمی باشد واز طرفی علاِئم این بیماری با علائم بیماری کرونا مشابهت هایی داشته و باعث اختلال تشخیص می گردد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۸:۳۶    
بیماری تب کریمه کنگو در شرایطی جان مردم را تهدید می کند که تجهیزات مقابله با این بیماری در اختیار دامداران قرار نگرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۵:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی بوکان گفت: 20 هزار و 865 راس دام سبک و سنگین در این شهرستان علیه بیماری ویروسی تب کریمه کنگو سمپاشی شدند.
سازمان نظام دامپزشکی   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۴:۱۰    
با توجه به اینکه علائم اولیه در تب کریمه کنگو کاملا مشابه علائم بیماری کووید 19 است این موضوع می تواند تشخیص بیماری را به تعویق بیاندازد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۵:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
ماکنعلی گفت: بنابر آمار بیماری تب کریمه کنگو نسبت به مدت مشابه سال قبل 57 درصد در کشور کاهش یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۵:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- میزان آلودگی و مقابله با بیماری های تب کریمه کنگو و کرونا تا حدود زیادی به رفتارهای ما انسان ها ارتباط دارد بطوریکه می توانیم با رعایت دستورالعمل ها و توصیه های بهداشتی از سلامت خود و اطرافیان مان محافظت کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۲:۰۳   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوانات مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، ضمن اشاره به ماهیت ویروسی تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و ارائه راهکارهایی برای به حداقل رساندن موارد ابتلا، گفت: از ابتدای سال جاری 38 مبتلا و 5 فوت ناشی از تب کریمه کنگو در کشور گزارش شده است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۶:۵۷    
سلامت نیوز :همه ساله با گرم شدن هوا بسیاری از بیماری های ویروسی در کشور شایع می شوند یکی از این بیماری های خطرناک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو است که در کشورما به صورت آندمیک (بومی) است وهرساله عده زیادی از مردم را مبتلا می کند. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۱۰:۲۴    
هفته ای که گذشت با اخبار و رویدادهای مهم اقتصادی همراه بود؛ از جمله مهمترین آنها می توان به صفر شدن ابتلا به تب کریمه کنگو در اصفهان، تصویب افزایش حق مسکن کارگری، کاهش 90 درصدی تقاضا برای خری مبلمان در اصفهان، افزایش ظرفیت تولید آرامکو و کاهش ذخیره سد زاینده رود اشاره کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۰۹:۳۴    
مدیرکل سازمان دامپزشکی استان اصفهان با بیان این که در حال حاضر بیش از 99 درصد گوشت مصرفی در این استان پیش از عرضه در بازار بین 24 تا 48 ساعت در پیش سرد کشتارگاه های دام نگهداری می شود، گفت: از سال 98 تاکنون هیچ موردی از ابتلا به تب کریمه کنگو در استان اصفهان مشاهده نشده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
با شروع فصل گرما خطر بروز بیماری تب کریمه کنگو افزایش می یابد.
باشگاه خبرنگاران جوان: بابایی با اشاره به اینکه گزارشی از شیوع تب کریمه کنگو در تهران نداریم، گفت: افراد گوشت مورد نیاز را از فروشگاه های مجاز خریداری کنند. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۶:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- علایم اولیه در تب کریمه کنگو کاملا مشابه علایم بیماری کرونا است و این موضوع می تواند تشخیص ویروس را به تعویق بیاندازد. تاریخ انتشار: 06:50 - 18 مرداد 1399 - کد خبر: 644607
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۸:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها- هرساله فصل تابستان شرایط مناسبی برای رشد ویروس تب کریمه کنگو فراهم می شود که این بیماری ویروسی حاد تب دار مشترک بین انسان و حیوان، نباید در این ایام کرونایی نادیده گرفته شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
تب کریمه کنگو، بیماری ای خونریزی دهنده است که به طور ناگهانی شروع می شود و بیماری مشترک میان انسان و حیوان است. علائم این بیماری شباهت هایی با علائم کرونا دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
تب کریمه کنگو به عنوان یک بیماری تقریبا خطرناک، در روز های گرم سال شیوع پیدا می کند که بهتر است برای مصون ماندن از این بیماری، به نکات بهداشتی توجه کنیم.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
تب کریمه-کنگو یک بیماری مشترک میان انسان و دام است که به دلیل شباهت علائم ابتلا به این بیماری با کرونا ضروری است که امسال مراقبت بیشتری برای عدم ابتلا به آن انجام شود.
رئیس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوانات وزارت بهداشت با بیان اینکه 206 نفر تا به امروز به علت ابتلا به "تب کریمه کنگو" در کشور فوت کرده اند. با توجه به اینکه علائم اولیه در تب کریمه کنگو کاملا مشابه علائم بیماری کووید 19 است این موضوع می تواند تشخیص بیماری را به تعویق بیاندازد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با وجود آموزش ها و هشدارهائی که قبل از عید سعید قربان انجام شد متاسفانه باز هم شاهد عدم رعایت نکات بهداشتی توسط تعدادی از هم استانی ها بودیم و خود را برای پذیرش مبتلایان احتمالی تب کریمه کنگو آماده کرده ایم.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۲:۱۷    
مسئول بیماری های زئونوز وزارت بهداشت بعلت حساسیت بیماری تب خونریری دهنده کریمه-کنگو (CCHF) در شبکه بهداشت شهرستان رودسر حضور یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: متاسفانه از میان 23 بیمار مشکوک به تب کریمه کنگو، تست 14 نفر مثبت اعلام شده و یک نفر هم جان خود را از دست داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی کردستان : دامداران برای مقابله با تب کریمه کنگو دام ها را سمپاشی کنند .
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۸:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوانات وزارت بهداشت با بیان اینکه 206 نفر تا به امروز به علت ابتلا به "تب کریمه کنگو" در کشور فوت کرده اند؛ روش های ابتلا به این بیماری، علائم و راهکار های پیشگیری از تب کریمه کنگو را تشریح کرد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۶:۵۳    
مسعود فیروزکوهی گفت: هر دام دارای کنه آلوده تلقی می شود که باید از خرید و ذبح آن خودداری کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۴:۰۲   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوانات وزارت بهداشت با بیان اینکه 206 نفر تا به امروز به علت ابتلا به "تب کریمه کنگو" در کشور فوت کرده اند؛ روش های ابتلا به این بیماری، علائم و راهکار های پیشگیری از تب کریمه کنگو را تشریح کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
گناباد متخصص بیماری های عفونی گفت: شایع ترین راه انتقال بیماری تب کریمه کنگو، از طریق ذبح دام یا خرد کردن گوشت تازه مبتلا است، که ضروری است مردم به این امر توجه ویژه داشته باشند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- رییس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ذبح دام به مناسبت عید قربان باید در کشتارگاه های مجاز انجام شود ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۰:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ذبح دام به مناسبت عید قربان باید در کشتارگاه های مجاز انجام شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۰۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با بیان اینکه بیماری های زیادی از طریق گوشت قربانی قابل انتقال به انسان است گفت: رعایت کامل ضوابط بهداشتی و توصیه های کارشناسان برای مقابله با شیوع تب کریمه کنگو در عید قربان ضروری است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۰۸:۵۰   + ۴۷ سایت دیگر  
رئیس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ذبح دام به مناسبت عید قربان باید در کشتارگاه های مجاز انجام شود ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۰۴:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
حمیدرضا خدایی راد روز چهارشنبه در جلسه کمیته سلامت قرچک که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و بیماری تب کریمه کنگو و به منظور رعایت نکات بهداشتی و حفظ سلامت مردم، ذبح و عرضه دام روز عید قربان، در معابر و اماکن عمومی قرچک ممنوع است.وی [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۲۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی گفت : افرادی که ذبح دام قربانی بر آنان واجب است حتما بایستی پروتکل های بهداشت فردی و اجتماعی مبنی بر پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و تب کریمه کنگو را رعایت کنند .
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مرتضی عاطفی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: به علت شیوع تب کریمه کنگو و طبق مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا مصوب شد جهت جلوگیری از گسترش و ابتلای مردم به این بیماری ها خرید و فروش دام زنده در سطح شهر ممنوع است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۴:۰۱    
گرمای هوا خطر ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو را افزایش می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: مردم از دست زدن به گوشت داغ و گرم خودداری کنند زیرا احتمال انتقال ویروس تب کریمه کنگو و حتی کرونا از لاشه ذبح شده به انسان وجود دارد.
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۰۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
یا شیوع تب کریمه کنگو با علائم آن آشنا شوید
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۷:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و موادغذایی اداره کل دام پزشکی استان خراسان رضوی گفت: گوشت بعد ذبح باید حتما 24 ساعت در یخچال نگهداری و بعد مصرف شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۶:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
عاطفی گفت: عرضه و فروش دام زنده در محدوده قانونی شهر رشت به دلیل شیوع کرونا ویروس و تب کریمه کنگو ممنوع است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۴:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
ببیرجند - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: با توجه به فصل گرما و جولان کنه ها، بیماری های مشترک بین انسان و دام به ویژه تب کریمه کنگو هنگام ذبح دام در عید سعید قربان جدی گرفته شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۳:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تب کنگو یک بیماری خونریزی دهنده و تب دار است که به وسیله تماس با کنه یا ترشحات دام به انسان منتقل می شود. همچنین انسان از طریق گزش کنه به این بیماری مبتلا می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۲:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: 14 بیمار مبتلا به تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در این شهرستان شناسایی شدند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۲:۱۸    
مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: اکیپ های بازرسی بهداشتی دام های قربانی با حضور کارشناسان دامپزشکی همزمان با فرارسیدن عید سعید قربان فعال شد.