سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۲۲:۳۴Oct 2020 27

جدیدترین‌های «آسپرین»

حامیان ولایت   ۳ ساعت پیش    
صفحه توییتری دیلی میل درباره تاثیر آسپرین بر مرگ کرونایی نوشت: مطالعه جدید محققان دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند نشان می دهد افرادی که آسپرین مصرف کرده و کرونا گرفتند، 47 درصد کمتر در مقایسه با سایر افراد دچار مرگ شدند.
حامیان ولایت   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
صفحه توییتری دیلی میل درباره تاثیر آسپرین بر مرگ کرونایی نوشت
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۶:۴۵   + ۱۹ سایت دیگر  
نتایج مطالعه جدید نشان می دهد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان که به خاطر پیشگیری از بیماری قلبی عروقی روزانه آسپرین مصرف می کردند با خطر کمتر مرگ روبرو بودند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۱:۴۷    
بسیاری از افراد برای پیشگیری از سکته یا بعد از سکته از آسپرین استفاده می کنند ولی مصرف آسپرین برای همه مفید نیست
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
نیاز به ونتیلاتور در بیمارانی که از این دارو استفاده کرده اند 44 درصد کمتر از دیگران بوده و نیز نیاز به بستری در بخش مراقبت های ویژه نیز 43 درصد کمتر بوده است. مهم تر از این دو مورد ریسک مرگ در مصرف کنندگان آسپرین است که نسبت به دیگران 47 درصد کمتر بوده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
دارویی که با ارزی حدود یک هفتم ارز بازار آزاد وارد کشور می شود و با قیمت کمتری به فروش می رسد، ظرفیت آن را دارد که افراد سودجو را وسوسه کند. همه دارو ها کمابیش همین وضع را دارند؛ از قرص آسپرین گرفته تا داروی شیمی درمانی.
اقتصاد آنلاین / آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۰۷   + ۷۸ سایت دیگر  
کمردرد شایع ترین و جدیدترین علامت ابتلا به کرونا است و مبتلایان با استفاده از استامینوفن می توانند این درد را تسکین دهند.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۶:۵۷   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، زخم معده نوعی زخم باز است که به دیواره معده آسیب می زند و اگر درمان نشود ممکن است برخی عوارض جدی خطرناک مانند خونریزی داخلی و ایجاد سوراخ در معده را به دنبال داشته باشد ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۵۰    
لوپوس خفیف دارم که خاموش است و برای احتیاط قرص هیدروکسی کلروکین و آسپرین برام تجویز کردن.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
فوق تخصص کنترل و درمان درد گفت: بهترین درمان درد ناشی از کرونا استفاده از مسکن های ساده مانند استامینوفن و ناپروکسن است و به هیچ عنوان استفاده از آسپرین برای این بیماران که به ویژه دارای تب های ویروسی هستند، توصیه نمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۹:۳۶   + ۵۴ سایت دیگر  
فوق تخصص کنترل و درمان درد گفت: بهترین درمان درد ناشی از کرونا استفاده از مسکن های ساده مانند استامینوفن و ناپروکسن است و به هیچ عنوان استفاده از آسپرین برای این بیماران که به ویژه دارای تب های ویروسی هستند، توصیه نمی شود.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
تازه نگه داشتن گل به عقیده برخی از افراد یک کار سخت و دشوار است اما در حقیقت این چنین نیست و باید نکاتی را در تاه نگه داشتن گل رعایت کرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۰:۰۱   + ۱۷ سایت دیگر  
گروهی از محققان بین المللی به سرپرستی دانشگاه دیژون بورگوین فرانسه حدود 80مطالعه را در مورد شیوه تأثیر رژیم غذایی و بعضی داروها بر ریسک سرطان روده بررسی کردند. این مطالعات مربوط به سال های 1980 تا 2019 بودند ...
حفظ آرامش، خبر کردن آمبولانس و خوردن آسپرین در هنگام وقوع حمله قلبی می تواند تا حدود زیادی به شما کمک کند تا از حمله قلبی نجات پیدا کنید.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۲۵    
من با نامزدم رابطه مقعدی داشتم. خیلی استرس بارداری دارم و تا حالا 2 تا قرص ال دی و چند تا قرص آسپرین خوردم.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
شرکت دارویی و بهداشتی لقمان مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات را دریافت کرد.
زیمد   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۸:۱۲    
سالمندی پدیده ای است که با شروع آن، انواع تغییرات جسمی و روانی در بدن افراد رخ می دهد. سالمندی معمولا با سن 60 سالگی شروع می شود. انواع بیماری ها با شروع دوره سالمندی در افراد بروز می کند. بیماری های قلبی عروقی، می توانند منجر به از کارافتادگی و افزایش ریسک مرگ و میر در افراد شوند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۰:۳۷   + ۲۷ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران، گفت: 17 درصد پلاکت مورد نیاز مراکز درمانی کشور با اهدای مستقیم و به روش آفرزیس تولید می شود.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۲۱:۴۵    
قرص آسپرین علاوه بر جلوگیری از بروز سکته، حرارت بدن را کاهش می دهد. از آنجا که خاصیت ضد التهابی خوبی دارد می تواند درمان مناسبی برای التهابات پوستی مانند جوش باشد...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یک کارشناس بازار خودرو گفت: حذف قیمت ها از سایت های فروش اثری مانند آسپرین دارد؛ هرچند وقت یک مرتبه این اقدام انجام می شود؛ این در حالی است که باید زیربنای اقتصاد ثبات پیدا کند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۰:۱۴   + ۳۹ سایت دیگر  
به نقل از لیو استرانگ نوشت: دو دسته اصلی از داروهای مسکن وجود دارند.دسته نخست داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی هستند که شامل ایبوپروفن (ادویل، موترین)، ناپروکسن (آلو) و آسپرین می شوند.دسته دوم استامینوفن (تیلنول) است که این تسکین دهنده درد تاثیری بر التهاب ندارد. ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۲۱:۵۰    
روش تهیه ماسک آسپرین برای صورت به کمک چند عدد قرص آسپرین و آب و مواد دیگر امکانپذیر است. با خواص ماسک آسپرین از جمله درمان آکنه آشنا شوید.
گلستان 24   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۱:۰۲    
به گزارش گلستان 24؛ به نقل از فرادید، از نظر آماری تفاوت معنی داری بین گروه ها ازنظر ابتلا به سرطان به طورکلی و یا در ایجاد انواع خاص سرطان وجود نداشت. آسپرین با 19 درصد خطر پیشرفت سرطان (متاستاز) و 22درصد خطر ابتلا به سرطان مرحله چهار یا پیشرفته همراه بود. ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
آسپرین می تواند با تاثیر بر پلاکت های خون میزان لخته شدن خون را کاهش دهد و به این ترتیب از حمله های قلبی و سکته های مغزی ناشی از انسداد عروق جلوگیری کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۰۸:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی نتایج یک کارآزمایی بالینی اخیر نشان می دهد که مصرف آسپرین در افراد مسن مبتلا به سرطان پیشرفته ممکن است خطر پیشرفت بیماری و مرگ زودرس را افزایش دهد.
سازمان نظام پزشکی   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۵:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
متخصصان بریتانیایی می گویند مسکن های ضد درد از قبیل پاراستامول، بنزودیازپین ها یا مواد افیونی، آسپرین و ایبوپروفن برای درمان دردهای مزمن مناسب نیستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۱:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
نتایج یک آزمایش جدید نشان می دهد برخی داروهای مُسکن از قبیل آسپرین در تسکین دردهای مزمن بیش از اینکه مفید باشند، آسیب زننده هستند.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
خیلی از افراد برای کاهش دردهای خود آسپرین مصرف می کنند اما باید دانست که این دارو عوارض جدی دارد که می تواند سلامت بدن را به خطر بیندازد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۲:۰۶    
فرهاد نجفی فیلمنامه نویس، تهیه کننده و کارگردان سینما است. از آثار او می توان به فیلم های چارسو ، حرکت اول و سریال های ماتادور و آسپرین اشاره کرد.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
آسپرین یک علامت تجاری متعلق به شرکت داروسازی آلمانی، بایر است. اصطلاح کلی آسپیرین، استیل سالیسیلیک اسید (ASA) است.آسپیرین یک داروی ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAID) است. NSAID ها دارای اثرات زیر هستند: • ضد درد: درد را بدون بیهوشی یا از دست دادن هوشیاری تسکین می دهد. ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۵:۰۰    
قرص آسپرین معمولا به منظور کاهش درد و تب مورد استفاده قرار می گیرد ولی خواص این قرص به این ها محدود نمی شود و داروی معجزه آسایی برای پوست صورت است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۰۹:۱۱    
تهران (پانا) - فرهاد نجفی می گوید توقف صدور مجوز برای فیلم های نمایش خانگی راه حل درستی نیست بلکه ساختار شبکه نمایش خانگی باید درست شود. فرهاد نجفی کارگردان سریال خانگی آسپرین در گفت وگو با خبرنگار پانا درباره توقف صدور مجوز برای سریال های نمایش خانگی گفت ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۰۸:۴۲    
علاوه بر شیاف پروژسترون به دلیل وجود سابقه سقط آسپرین 80 هم تجویز شده. آیا مصرف آسپرین با وجود هماتوم مشکلی ایجاد نمی کند؟
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۰۷:۳۸   + ۱۷ سایت دیگر  
مطالعه جدید نشان می دهد مصرف منظم آسپرین خطر سرطان روده ارثی را حداقل تا 10 سال بعد از توقف درمان کاهش می دهد.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۰۹:۴۰    
هی بی بی چک میزدم و جواب منفی میشد و قرص آسپرین میخوردم که خونریزی داشته باشم.
سلامانه   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۶:۴۶    
سبزی های مفید برای کاهش فشارخون بالا کرفس: ترکیبات موجود در این گیاه روی عضلات نرم خونی اثر می گذارد و آنها را گشاد می کنند در نتیجه سبب کاهش فشارخون می شود. پیاز: آنتی اکسیدان موجود در پیاز سبب کاهش لخته شدن خون در سرخرگ های قلب می شود و تاثیری شبیه به آسپرین در بدن می گذارد. ...
سلامانه   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۸:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش سلامانه به نقل از جام جم گیاهان دارویی در طول تاریخ، نجات بخش انسان از بیماری های کشنده بوده است. امروزه نیز استفاده از گیاهان دارویی جایگاه بسیار مهمی در سیستم بهداشت و درمان دارد و جالب است بدانید بسیاری از داروهای شیمیایی طب مدرن از جمله آسپرین نیز دارای منشأ گیاهی است. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
قرص آ اس آ یکی از قدیمی ترین داروهای موجود در بازار است که به طور بسیار گسترده ای استفاده می شود. در این مقاله به بررسی عوارض مصرف قرص آ اس آ می پردازیم.
سلامانه   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۰۰:۲۵    
سلامانه: قرص آسپرین برای درمان درد و کاهش تب یا التهاب استفاده می شود و گاهی اوقات هم برای درمان و یا جلوگیری از حملات قلبی، سکته مغزی و درد قفسه سینه (آنژین)، مصرف می شود. هشدار: ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۱:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- محققان ایتالیایی دریافتند استفاده مستمر از آسپرین می تواند موجب کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان دستگاه گوارش از جمله سرطان روده بزرگ شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۶ - ۲۰:۴۹    
موضوع مصرف منظم آسپرین برای کاهش علائم زوال عقل و آلزایمر همواره در بین دانشمندان مورد بحث بوده است. اما تحقیقات گسترده چندین ساله روی 20 هزار بیمار نشان داده که هیچ مدرکی دال بر مزایای درمانی مصرف این دارو در جلوگیری از پیشرفت آلزایمر یا دیگر اختلال های شناختی وجود ندارد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- دارو آسپرین بیشتر برای جلوگیری از حملات قبلی استفاده می شود. تاریخ انتشار: 11:40 - 20 اردیبهشت 1399 - کد خبر: 612248
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۰۷:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
یک مطالعه علمی نشان می دهد مصرف مرتب دوز پایین آسپرین می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۶:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
آسپرین، یکی از داروی متعارف است که طیف وسیعی از آن استفاده کرده و قطعاً در هر خانه ای پیدا می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۳:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
نتایج یک آزمایش تازه نشان می دهد که مصرف داروی آسپرین خطر ابتلا به سرطان دستگاه گوارش را کاهش می دهد.
همگردی   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران/ به گفته انجمن اروپایی آنکولوژی پزشکی مصرف آسپرین باعث کاهش خطر ابتلا به چندین سرطان دستگاه گوارش می شود. قرص آسپیرین در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی ها از آن زمانی که دچار سردرد شده اند استفاده می کنند، برخی دیگر هنگام سرماخوردگی ...
اقتصاد آنلاین / شفاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ۲۳:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
آسپرین با کاهش ریسک ابتلا به چندین نوع سرطان مرگبار دستگاه گوارش، از جمله سرطان های لوزالمعده و کبد مرتبط است.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۰۹:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
به نقل از دیلی میل، دانشمندان ادعا می کنند، مصرف آسپرین فقط یک بار در هفته می تواند خطر ابتلا به چندین نوع سرطان را کاهش دهد.