شنبه ۰۵ مهرساعت ۰۸:۳۷Sep 2020 26

جدیدترین‌های «دیوان عدالت اداری»

 
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۸:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا به نقل از مهر، ابطال بند 3 مصوبه شماره 100؍20؍29536؍94-14؍6؍1394 وزیر نیرو در خصوص افزایش هزینه های متفرقه مندرج در الحاقیه شماره 4 آئین نامه تکمیلی تعرفه های برق در دیوان عدالت اداری بررسی شد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۹:۴۷   + ۲۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی گفت: مطابق گزارش بهرامی، هیات عمومی دیوان عدالت اداری هر هفته تشکیل جلسه می دهد و 75 رأی وحدت رویه را در سال 98 صادر کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۶:۵۷    
سال هاست دنبال راهکار و اظهارنظرهایی کارشناسانه ایم تا شاید بتوانیم بخشی از خانه های تاریخی باقی مانده در شهرها را حفاظت کنیم؛ خانه هایی که مالکانشان راهی بی دردسر برای خروج از ثبت و تخریب آن ها یاد گرفته اند: شکایت به دیوان عدالت اداری و حکم خروج از ثبت بنا و در نهایت.. ...
تبریز بیدار   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۲۱:۳۱    
هیات عمومی دیوان عدالت اداری رای به ممنوعیت پرداخت پاداش به عوامل دخیل در اخذ سند مالکیت موقوفات داد.
آناج   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۷:۳۵    
پایگاه اطلاع رسانی آناج در خبری که آذرماه سال 97 منتشر کرده بود، از تقاضای پاداش میلیاردی مدیران سابق اداره اوقاف استان خبر داده بود که این موضوع چند روز پیش توسط دیوان عدالت اداری غیرقانونی و ممنوع اعلام شد.
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۶:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل تشکل مردمی پیشگیری و مبارزه با فساد با استناد به مواد قانونی متعدد خطاب به وزیر نیرو نوشت: دریافت حق النظاره از کشاورزان گلخانه ای را متوقف کنید. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته جاری تشکیل جلسه می دهند دستور کار این جلسات به شرح زیر است: کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس بررسی طرح شفافیت آرای نمایندگان بررسی طرح اصلاح و الحاق موادی به قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان کمیسیون اصل 90 ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۳۷    
رئیس دیوان عدالت اداری برای حضور در کمیسیون اصل 90 به مجلس می آید.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل حقوقی و امور پیمان های شهرداری کرج از راه اندازی سامانه ساعد مرتبط با آرای دیوان عدالت اداری در این دستگاه خبر داد.
مجلس شورای اسلامی   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۳۷    
جلسه روز سه شنبه کمیسیون اصل نود مجلس با حضور رئیس دیوان عدالت اداری برگزار خواهد شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۴:۵۲    
شکایتی که به طرفیت دولت و به نمایندگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ابطال بیمه قالیبافان و شاغلان صنایع دستی در دیوان عدالت اداری مطرح شده بود، از طرف دیوان رد شد.
رای دیوان عدالت اداری در رابطه با ابطال آیین نامه بیمه قالیبافان و شاغلان صنایع دستی صادر شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۵:۴۴    
مرجع رسیدگی به اعتراضات و شکایات از آرای کمیسیون ماده 100 قانون شهرداری ها منحصراً از حیث نقض قوانین و مقررات یا مخالفت با آن ها، دیوان عدالت اداری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر کرج از ممنوعیت صدور پروانه ساختمانی برای املاک قولنامه ای برابر با رأی صادره از سوی دیوان عدالت اداری خبر داد.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۴:۳۶    
شما هر لحظه میتوانید با گرفتن شماره وکیل دیوان عدالت اداری (77221941) با گروهی از وکلای زبده و مجرب که دارای تخصص و تجربه در این شاخه از وکالت هستند صحبت کنید. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۳:۰۲    
سازمان سنجش علی رغم رای دیوان عدالت اداری به صورت مجدد قانون پذیرش دکتری را نقض کرده است و نمره مصاحبه را ملاک اصلی برای پذیرش قرار می دهد.
آنا / ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه های کشور همیشه محل بحث بوده و هست، از یک طرف مصوبه ای برای چگونگی سنجش و پذیرش دانشجو وجود دارد و از سوی دیگر دانشگاه ها تاکید زیادی دارند تا دست شان در این زمینه باز باشد و بتوانند به شیوه خود دانشجوی موردنظرشان را پذیرش کنند.
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی صلاحیت تفسیر مصوبات شورا و رأی دیوان عدالت اداری را ندارد.
کیشوند   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۸:۲۹    
طبق اخبار رسیده به نظر می رسد رأی اخیر دیوان عدالت اداری و پرداخت مالیات حقوق بگیران مناطق آزاد، متوقف شده باشد اما هنوز ابلاغ نشده است..
آنا / ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۵:۴۴   + ۱۹ سایت دیگر  
هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، مقرره شورای اسلامی شهر تهران را در خصوص مطالبه خسارت تأخیر در پرداخت مطالبات شهرسازی و شهرداری را باطل کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۰   + ۳۰ سایت دیگر  
معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در واکنش به خبر ابطال آزمون گواهینامه دستیاری 98 اعلام کرد: وزارت بهداشت مستندات قوی را به دیوان ارائه کرده که قطعاً در رأی تجدیدنظر تأثیرگذار خواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
دیوان عدالت اداری شکایت مربوط به یکی از بخشنامه های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را بررسی و حکم خود را صادر کرد.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
علی ابراهیمی در حال حاضر کمتر از 10 درصد فارغ التحصیلان داروسازی کشور در بخش صنعت مشغول به کار هستند و بخش زیادی از داروسازان یا در داروخانه ها کار می کنند و یا به دنبال گرفتن مجوز تاسیس داروخانه هستند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
در دیدار رئیس دیوان عدالت اداری با رئیس شورای عالی استانها مقرر شد تا تفاهم نامه علمی، آموزشی و پژوهشی بین دیوان عدالت اداری و شورای عالی استانها تهیه و تنظیم شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۲:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
در دیدار رئیس دیوان عدالت اداری با رئیس شورای عالی استانها مقرر شد تا تفاهم نامه علمی، آموزشی و پژوهشی بین دیوان عدالت اداری و شورای عالی استان ها تهیه و تنظیم شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۷:۳۰    
بندرعباس - ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت:با شکایت مالک خانه احمدی، دیوان عدالت اداری رای خروج این خانه از فهرست آثار ملی را صادر کرد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۲۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
سمیه رفیعی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در تشریح نشست اخیر خود با شورایاری های مناطق 22 گانه تهران، گفت: بر اساس رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری فعالیت شورایاری ها منحل و فعالیت آنها غیرقانونی اعلام شد در حالی که عملکرد خوبی داشتند و حلقه واسط بین حکمرانی و مردم بودند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم مشهدد ر مجلس به وزیر کار به خاطر آمار بالای شکایت از این وزارتخانه به دیوان عدالت اداری تذکر داد.
سازمان نظام پزشکی   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل نظارت سازمان نظام پزشکی کل کشور با استناد به رای577 دیوان عدالت اداری گفت: مطابق این رای، حرف پزشکی نباید عوارض کسب و پیشه پرداخت کنند و اخذ آن غیرقانونی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۹:۱۸    
نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس اجبار متقاضیان مسکن مهر مبنی بر پرداخت مبلغ اضافی را غیرقانونی دانست و گفت: درصورت ممارست مسؤولان در گرفتن چنین پولی از مردم، پیشنهاد می کنم که شکایت خود را به دیوان عدالت اداری ببرند.
کیشوند   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۸:۴۹    
رئیس اداره امورمالیاتی کیش عنوان کرد که طبق رأی دیوان عدالت اداری همه حقوق بگیران بخش عمومی، خصوصی و دولتی در مناطق آزاد پس از کسر معافیت سالیانه مشمول پرداخت مالیات می شوند و چند راهکار و یک پیشنهاد برای تغییر این رأی نیز ارائه داد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۸:۴۳    
تهران (پانا) - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست می گوید از آنجا که قانون تعیین سن فرسودگی خودروها از سوی دیوان عدالت اداری ابطال شد، این سازمان پیگیر راهکاری برای حل مشکل فرسودگی خودروها است و در این زمینه به معاونت حقوقی ریاست جمهوری نامه ای ارسال شده است. ...
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تسریع در ارائه خدمات به متقاضیان، هدف مشترک دیوان عدالت اداری و معاونت روابط کار است .
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۲۳:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
حسینعلی شهریاری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با تبریک روز داروساز به داروسازان کشور، گفت: مردم از داروخانه ها گلایه هایی دارند و داروسازان هم با مشکلاتی مواجه هستند که باید نسبت به حل آنها اقدام کرد ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۰۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- سامانه ساعد یا همان سامانه آرای صحیح که با هدف جلوگیری از آرای متعارض و یکسان سازی رویه های قضایی در دیوان عدالت راه اندازی شد، تحولی بزرگ در این دیوان است. تاریخ انتشار: 05:00 - 09 شهریور 1399 - کد خبر: 651324
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار عصر همدان، چند سالی است که اختلاف در بین اعضای هفت نفره شورای شهر تویسرکان مشکلات بسیاری در نحوه و سرعت رسیدگی به امور مردم ایجاده کرده است ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه فراکسیون ایثارگری مجلس، با انتقاد از عدم اجرای قانون جامع ایثارگری و رویه های غلط دیوان عدالت اداری که مانع از بهره مندی ایثارگران از حقوقشان می شود از بنیاد شهید خواست تا دستگاه هایی که در این زمینه کوتاهی می کنند را به سازمان بازرسی کل کشور معرفی کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده واگذاری سیلوی کنگاور باید به دیوان عدالت اداری برود و پیگیری ها را تا تعیین تکلیف موضوع همچنان ادامه خواهیم داد.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار عصر همدان ، به دنبال مطالبه مردمی مبنی بر چرایی عدم برگزاری جلسات شورای شهر تویسرکان و معطل ماندن امور و یا دلیل تعویض قفل درب شورا، مسئله را از یکی از اعضای این شورا جویا شدیم. مطابق با مقررات قفل درب شورا تعویض شده بود ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز :رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه: دفاعیات وزارت بهداشت در بحث حق فنی داروخانه ها بعد از رفت و آمدهای فراوان درهیات عمومی دیوان عدالت اداری پذیرفته نشد. تاکید کرد: وزارت بهداشت مکاتبات و پیگیری های دیگری را انجام می دهد که داروسازان از حق قانونی خود محروم نمانند. ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز : رئیس انجمن داروسازان ایران با بیان اینکه تاکنون 11 داروساز در راه خدمت به مردم بر اثر کرونا جان باخته اند، گفت:داروسازان یکی از مظلوم واقع شده های گروه پزشکی هستند ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۲۳:۰۶    
با وجود آنکه دیوان عدالت اداری از سه سال پیش جلوی کاهش نمره دفاع از پایان نامه بدلیل تاخیر را گرفته است، متاسفانه هنوز اساتیدی هستند که به این مهم کمتر توجه نموده و اعمال سلیقه شخصی می کنند. قانونمند باشیم لطفا.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۴:۱۶    
یاسوج- ایرنا- با شکایت و ارائه دادخواست مردم روستای دلی بجک بویراحمد به دیوان عدالت اداری رای قطعی مبنی بر جلوگیری از ادامه فعالیت سنگ شکن واقع در این منطقه به علت رعایت نکردن فاصله استقرار و آلودگی زیست محیطی صادر شده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۲:۰۵    
محمد باریکانی- خبرنگار ساخت وساز خارج از ضوابط قانونی در رعایت حریم آثار تاریخی ماجرای ارتفاع گرفتن یک مجتمع تجاری در حریم میدان نقش جهان اصفهان را به دادستانی و حالا به دیوان عدالت اداری کشاند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۹:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - هیأت عمومی دیوان عدالت اداری بخشنامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور درباره محدودیت اعمال مدارک تحصیلی بالاتر کارمندان را از بعد شرعی ابطال کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۴:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
با شکایت سازمان بازرسی کل کشورموضوع ابطال بند (ب) دستورالعمل ماده 10 آئین نامه اجرایی قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها مصوب هیأت وزیران در دیوان عدالت اداری بررسی شد.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۰:۲۰   + ۸۰ سایت دیگر  
این بانک طی بخشنامه ای، بخشنامه قبلی خود مبتنی بر ابطلال منحصر دانستن بخشش وجه التزام صرفا به میزان 6 درصد را اصلاح و این بند را از زمان تصویب ابطال کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۹:۰۴    
جذاب ترین اخبار استان های باشگاه خبرنگاران جوان شنبه یکم شهریور ماه را مشاهده کنید.
برترین ها / گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۰:۱۷   + ۳۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: رئیس کل دادگستری گلستان گفت: قاضی قلابی دیوان عدالت اداری در دفتر استاندار گلستان دستگیر شد. هادی هاشمیان اظهارکرد: قاضی قلابی دیوان عدالت اداری در دفتر استاندار گلستان دستگیر شد. ...