یکشنبه ۱۳ فروردینساعت ۰۹:۴۱Apr 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون بهداشت و درمان مجلس»

ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۱:۵۵    
سلمان اسحاقی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمعیتی که خصوصا در حوزه بهداشت و درمان به جهاددانشگاهی مراجعه می کنند، طبقه محروم و مستضعف و به عبارتی صاحبان نظام مقدس جمهوری در مشهد هستند، گفت: استقلال جهاددانشگاهی در کشور باید حفظ شود ...
برترین ها / شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۰۱:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: دولت آن مقدار پولی که لازم بود برای واردات دارو بدهد را تخصیص نداد از سوی دیگر با تورم شدید مواجه شدیم لذا مجبور بودند بیشتر از جیب مردم برای خرید دارو هزینه کنند؛ بنابراین امسال هم با کمبود دارو مواجه شدیم هم با گرانی دارو.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۷:۴۲    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: امسال مجلس 2هزار میلیارد تومان بودجه را در قالب تبصره 13 قانون بودجه به حوزه امداد و نجات جمعیت هلال احمر برای مقابله با حوادث غیرمترقبه اختصاص داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ساخت مرکز اختلالات خواب کودکان قزوین 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که نخستین مرکز تخصصی اختلال خواب کودکان در کشور محسوب می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۴:۰۸    
فاطمه محمد بیگی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه جهاددانشگاهی می تواند بال های خود را گسترده کند، گفت: برکت وجود جهاددانشگاهی هم در داخل و خصوصا در خارج کشور و در کنار بارگاه ثامن الحجج(ع)، با آینده خوبی که برای حکمرانی علم و فناوری تصور و برنامه ریزی کردند ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۲:۰۱    
شفقنا_ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه مسوولینی بر سر کار آمده آمد که درک درستی از مشکلات حوزه دارویی ندارند، اظهار داشت: با 60 همت نمی توان مشکلات حوزه دارو را حل کرد و به نظر من دولت مجبور می شود متمم بودجه بیاورد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۸:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری امسال به سال مهر تورم و رشد تولید؛ گفت: چشم انداز ما در دهه 1400 تا 1410 باید افزایش رشد تولید در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی، خودکفایی و عدم وابستگی به کشورهای دیگر باشد تا شاهد کاهش هزینه درمان و پرداختی از جیب مردم باشیم.
سیتنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: قانون رتبه بندی معلمان در وزارت آموزش و پرورش به شکل ناقص و با اشکالات متعدد اجرا می شود و نه تنها شیرینی این رتبه بندی به کام معلمان چشیده نشد بلکه گلایه های جدیدی ایجاد کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از پرورش ماهی های قزل آلا با هدف صادرات به کشورهای خلیج فارس، گفت: زمانی که متولیان امر این کالای اساسی را به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می کنند نه تنها به اقتصاد کشور خیانت می کنند بلکه سلامت مردم را تحت تاثیر قرار داده و سفره های آنها را ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۴:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
شفقنا- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواستار عزل رئیس سازمان برنامه و بودجه به دلیل عدم پرداخت حقوق معلمان شد. آقای عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی در گفت وگویی از عدم پرداخت حقوق فرهنگیان انتقاد کرد و گفت ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: شورای عالی بیمه پیشنهاد رشد 40 درصدی تعرفه های پزشکی را تصویب و به دولت ارائه کرد اما سازمان برنامه و بودجه آنرا به 30 درصد رشد تقلیل داده است.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
یحیی ابراهیمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می گوید: 26 استان و 245 مدرسه درگیر موضوع مسمومیت شده اند و نیرو های امنیتی هم اعلام کردند تا الان ردپای عوامل خارجی پیدا نشده است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
زهرا شیخی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر کارهای بزرگی در جهاددانشگاهی اتفاق می افتد، به دلیل ساختار چابک و پرتوانی است که کارهای زمین مانده را متعهدانه بر می دارند و مجاهدانه تلاش می کنند.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
نقدینه - مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بیمه دی با حضور معاون رئیس جمهور و ریاست عالیه ی بنیاد شهید و امورایثارگران، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، معاونین و مدیران ستادی بنیاد شهید، مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، مدیرعامل بانک دی و گروه مالی دی و معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی ج.ا ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه منابع مالی طرح دارویار تامین نشد و پرداختی از جیب مردم به شدت افزایش پیدا کرده است.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۵۲   + ۱۶ سایت دیگر  
در جلسه ای با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیرعامل بانک دی، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران ارشد صنعت بیمه، از زحمات محمد رضا کشاورز به عنوان مدیرعامل پیشین شرکت بیمه دی قدردانی و طاهر موهبتی به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد
افق تهران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بیمه دی با حضور معاون رئیس جمهور و ریاست عالیه ی بنیاد شهید و امورایثارگران، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، معاونین و مدیران ستادی بنیاد شهید، مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، مدیرعامل بانک دی و گروه مالی دی و معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی ج.ا.ا برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: امیدواریم مشکلات نظام سلامت، مثل گره های سیاسی و اقتصادی کشور حل شود.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، حسین فرشیدی در مراسم رونمایی از سند ملی سلامت بخش به عنوان مرحله نخست طرح رایگان شدن بستری بیماران ارجاعی در شهرهای زیر 20هزار نفر و روستاهای سه استان بوشهر، خراسان جنوبی و کردستان که با حضور وزیر بهداشت و رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برگزار شد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۵۵   + ۳۴ سایت دیگر  
صبح امروز سند ملی سلامت بخش با حضور وزیر بهداشت و رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس رونمایی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کمیسیون بهداشت و درمان به طور مداوم مسئله کمبود و قیمت دارو را از مسیرهای مختلف پیگیری خواهد کرد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بیمه سلامت ایران در اجرای پروژه های مهم حوزه سلامت عملکرد مثبتی داشته است.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۳۰   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کمیسیون بهداشت و درمان به طور مداوم مسئله کمبود و قیمت دارو را از مسیرهای مختلف پیگیری خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۲:۴۱    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به جمعیت بالای آبیک این بیمارستان با کمبود تعداد تخت مواجه است و به همین خاطر در قالب اجرای طرح الحاقی بیمارستان شهدای آبیک 64 تخت به آن اضافه می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید به روی کار آمدن بیمه ها برای حمایت از بیماران؛ گفت: ابتلای مادران به سرطان سینه بنیان خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد، افزایش هزینه های رشد این بیماری بسیار زیاد است، امیدواریم در برنامه هفتم توسعه به صورت جدی این موضوع دیده شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۲۵    
نحوه اجرای برنامه پزشک خانواده و سیستم ارجاع در استان های فارس و مازندران با حضور معاونان بهداشت و درمان وزارت بهداشت در نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بررسی می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۸:۰۹    
نحوه اجرای برنامه پزشک خانواده و سیستم ارجاع در استان های فارس و مازندران با حضور معاونان بهداشت و درمان وزارت بهداشت در نشست روز یک شنبه هفته آینده کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بررسی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۱:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزارت بهداشت مکلف شده ادغام طب ایرانی در شبکه بهداشتی کشور را تا پایان سال 1402 به صورت کامل اجرا کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی یک مجموعه ترکیبی از فناوری های نوین است که حرکت پیشران دارد و پیشانی حرکت های علم و فناوری کشور است، گفت: این نهاد تاکنون در عرصه های مختلف مسئولیت خود را به خوبی انجام داده است.
مرآت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
طرح های درمانی و عمرانی حوزه تامین اجتماعی استان سمنان همزمان با سراسر کشور در سمنان افتتاح شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرآت ، ️️️️مراسم افتتاح این طرح ها، به صورت وبیناری با حضور وزرای بهداشت، کار ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سیستم امنیتی که در صورت بروز مشکل در کمترین زمان ممکن، رسیدگی، پیگیری و دستگیر می کند چطور ممکن است این قضیه را نبیند؟و با عاملین این مسئله برخورد نکند؟ این موضوع به قدری گسترش پیدا کرده است که باید با جدیت بیشتری پیگیری ها انجام شود ...
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۰:۰۸    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، فاطمه محمد بیگی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در برنامه ایران امروز درباره مرگ یوز ایرانی (پیروز) گفت: یوز ایرانی (پیروز) به عنوان یکی از نمادهای محیط زیست ایران از آغاز تولد با مشکلات کلیوی روبرو بوده است. ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس حمایت از جهاددانشگاهی را ضروری و مهم دانست و اظهار کرد: دانش بنیان ترین نهاد در کشور جهاددانشگاهی است، در صورتی که بسیاری از نهادها با وجود دریافت بودجه های دولتی نتوانسته اند مانند این نهاد انقلابی، دانش بنیان باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۳:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تعیین اعضای کارگروه ویژه بررسی علل مسمومیت دانش آموزان در مجلس خبر داد.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: طبق بررسی کمیته علمی بررسی کننده موضوع، عامل مسمومیت دانش آموزان، یک یا ترکیبی از چند گاز بوده و گاز N2 هم جداشده است، ولی علائم مسمومیت را توجیه نمی کند و دیگر مواد جداشده، این علائم را توجیه می کند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۹:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
شفقنا- نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: فردا اولین جلسه کارگروه ویژه رسیدگی به موضوع مسمومیت دانش آموزان تشکیل می شود. آقای مرتضی خاتمی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: به دنبال دستور رئیس مجلس مبنی بر تشکیل کارگروه ویژه ای برای بررسی موضوع مسمومیت دانش آموزان ...
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۳۷    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در برنامه ایران امروز درباره مسمومیت های سریالی در ایران اشاره کرد و گفت: این اقدام تاسف برانگیز که امروز بسیاری از استان های ایران را دربرگرفته است از منظر کارشناسی کاری سازمان یافته است. ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۳۰   + ۴۳ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت از رای مجلس به بازگشت لایحه اخذ مالیات از مواد دخانی در بودجه 1402 که در بودجه 1401 حذف شده بود، خبر داد. به گزارش صبح ساحل، دکتر حسین فرشیدی در حاشیه دومین نشست مدیران غیرواگیر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال 1401 در هتل قلب تهران ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت که فردا اولین جلسه کارگروه ویژه رسیدگی به موضوع مسمومیت دانش آموزان تشکیل می شود.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: ملک فاضلی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از روند بررسی و پیگیری های مجلس در خصوص مسمومیت سریالی دانش آموزان در کشور اظهار بی اطلاعی کرد.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۲۵   + ۴۵ سایت دیگر  
سیدمرتضی خاتمی نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، درباره بررسی علت مسمومیت سریالی دانش آموزان توضیحاتی داد و گفت: مسمومیت های ایجاد شده ناپایدار و زودگذر بوده اند.
مرآت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: علت اصلی مسمومیت ها هنوز مشخص نیست و نمی توان تشخیص دقیق را اعلام کرد اما مسمومیت خفیف تایید شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۲۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از رفتار آمریکا در تحریم دارو گفت:بی رحمانه ترین نوع تحریم را به نظر من آمریکا علیه ایران انجام می دهد ، هم بحث دارو هست هم بحث تجهیزات پزشکی است.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به بودجه اعلام شده از سوی دولت برای وزارت بهداشت و اجرای طرح دارویار که هرینه های زیادی برای دولت ایجاد کرده اجرای طرح پزشک خانواده بعید به نظر می رسد.
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی نظام پرستاری کشور از نحوه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری توسط وزارت بهداشت ابزار گله مندی کرد. محمد پاک مهر عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در بیستمین نشست شورای عالی بیان کرد ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۱:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احتمالا گروه هایی که مخالف ورود خانم ها به عرصه های مختلف علمی و سیاسی هستند، در مسمومیت دانش آموزان نقش دارند ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۷:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: از تمام اولیا و والدین دانش آموزان این درخواست را دارم که مانع ورود بچه ها به مدارس نشوند آن کس یا کسانی که این کار را انجام می دهند هدفشان ایجاد رعب و وحشت در جامعه است و ما باید با علم به اینکه طرف ما هدفش چیست با آن مقابله کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت پذیرش رشته پزشکی در دانشگاه ها 20 درصد افزایش یافت.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۴:۵۲    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در تبیین خدمات دولت سیزدهم در حوزه سلامت، به اعزام 10هزار پزشک و دندانپزشک و دوهزارو 200 متخصص و فوق تخصص به مناطق کم برخوردار کشور اشاره کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تحریم های دارویی مشکلات فراوانی برای کشور ایجاد کرد و در چنین شرایطی دیدیم که با انگیزه انقلابی و جهادی کار شروع شد و امروز به مرز صفر در فوتی های کرونایی رسیده ایم.