چهارشنبه ۰۹ مهرساعت ۱۳:۱۷Sep 2020 30

جدیدترین‌های «کمیسیون بهداشت و درمان مجلس»

ایلنا   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای عنوان کرد: گفته شده حدود 14 میلیون واکسن دیگر آنفولانزا قرار بود وارد شود؛ اما تا این زمان که من و شما صحبت می کنیم هنوز وارد کشور نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۲۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: عدم جذب نیروهای جدید و کاهش درآمدهای اختصاصی بیمارستان ها دو مشکل عمده مراکز درمانی دولتی در کشور است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۲۰:۵۷    
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی آخرین وضعیت شیوع کرونا در کشور و مشکلات کادر درمان برای مقابله با آن در کمیسیون بهداشت خبر داد و گفت که در این جلسه فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران اعلام کرد که اگر شرایط با همین روال ادامه پیدا کند نمی توان بحران کرونا را کنترل کرد.
آنا / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۱:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی آخرین وضعیت شیوع کرونا در کشور و مشکلات کادر درمان برای مقابله با آن در کمیسیون بهداشت خبر داد و گفت که در این جلسه فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران اعلام کرد که اگر شرایط با همین روال ادامه پیدا کند نمی توان بحران کرونا را کنترل کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۸:۰۵    
نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه 8 مهرماه با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد: ای کاش دولت و در راس آن ها آقای روحانی به جای توئیت زدن به صورت واقعی و جدی از کادر درمان حمایت می کرد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۲۶    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می گوید: به زودی ضوابطی تعیین و پس از بررسی وزارت بهداشت و درمان به صحن علنی مجلس ارجاع خواهد شد تا دیگر شاهد حوادث تلخی همچون حادثه کلینک سینا اطهر نباشیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بازدید تعدادی از اعضای این کمیسیون از مرکز توانبخشی جانبازان ثارالله به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در رابطه با اظهارنظر روز گذشته وزیر بهداشت مبنی بر بازگرداندن بخشی از بودجه صندوق توسعه ملی به بانک مرکزی توضیحاتی ارائه کرد. ...
پایداری ملی (پدافند غیر عامل)   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۳۱    
دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بابیان اینکه اجازه حضور نمایندگان مجلس در ستاد ملی کرونا را نمی دهند، گفت: به نظرات کارشناسی در ستادکرونا بی توجهی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت که از ظرفیت گروه های فعال اجتماعی برای نظم دهی بیشتر به مردم جهت رعایت پروتکل های بهداشتی استفاده شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از وارد کردن 2 میلیون و پانصد هزار واکسن آنفولانزا به کشور خبر داد.
خبرهای فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۰:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش بخش سیاسی سایت خبرمهم ، محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو که برای توضیح در خصوص آخرین وضعیت تخصیص ارز به واکسن، دارو و تجهیزات پزشکی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس حضور داشت در جمع خبرنگاران در خصوص تحویل 1500 دوز واکسن آنفلوانزا به مجلس ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به تاکید نمایندگان بر شفافیت در منابع ارزی موجود از تشکیل کمیته اجرایی در کمیسیون بهداشت برای تعیین اولویت های تخصیص ارز خبر داد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۴۸   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: سیدمحمد پاک مهر نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره جلسه عصر امروز (یکشنبه 6 مهرماه) کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: مردم در مورد تجهیزات پزشکی و تامین دارو مورد نیاز در حوزه آنفلوآنزا و ویروس کرونا انتظاراتی از نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی دارند که انتظار به جایی است. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۱:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت که طبق توضیحات رئیس سازمان غذا و دارو یک و نیم میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا وارد کشور شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت نابسامان معیشتی امروز کشور اظهار کرد: سوءمدیریت از موانع اصلی توسعه کشور بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اصفهان صنعتی ترین استان کشور است که در اوایل پاییز و فصول سرد سال با سنگینی هوا روبه رو می شود که اجرای اقدامات اساسی برای رفع آلایندگی های نصف جهان یک مسئله اورژانسی است.
ملیت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۸:۲۶    
دکتر حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم در گفتگوی خبری عنوان نمود: به حمدالله با تشکیل مجلس یازدهم، افراد خوب و انقلابی به این مجلس راه پیدا کرده اند و مردم توقع دارند عملکرد این مجلس با مجالس گذشته متفاوت باشد.
تیک   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۴۰    
همایون سامه یح نجف آبادی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: وزارت بهداشت تمامی تلاش خود را می کند تا واکسن آنفلوآنزا به صورت عادلانه توزیع شود همین حساسیت ها باعث شده که توزیع آن به تاخیر بیفتد البته که هنوز هم دیر نشده چون تا آخر مهرماه یعنی تا سرد شدن هوا فرصت باقی است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که وزارت بهداشت حساسیت ویژه ای در توزیع عادلانه واکسن آنفلوآنزا دارد، گفت: وزارت بهداشت تمامی سعی خود را می کند تا واکسن آنفلوآنزا عادلانه توزیع شود نگرانی از بابت تامین واکسن وجود ندارد چون نسبت به سال گذشته دو برابر بیشتر وارد شده ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
کمیسیون بهداشت و درمان مجلس آخرین وضعیت تامین و تخصیص ارز به واکسن آنفلوانزا را با حضور مسئولان مربوطه بررسی می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۴۵   + ۲۰ سایت دیگر  
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به ارائه توضیحاتی درباره ماجرای تحویل 1500 دوز واکسن آنفلوآنزا به داروخانه وابسته به مرکز بهداشت مجلس و سپس بازگرداندن آن به وزرات بهداشت پرداخت.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای درخواستی امسال – به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا – تنها 2 میلیون دوز به وزارت بهداشت تحویل داده شده است و در این شرایط تحویل 1500 واکسن طبق شرایط عادی هر ساله عجیب تر می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه واکسیناسیون همگانی آنفلوانزا به هیچ وجه توصیه نمی شود، گفت : تزریق واکسن آنفلوانزا بر اساس دستور العمل های وزارت بهداشت و با اولویت گروه های پر خطر توزیع می شود.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۵:۴۳   + ۳۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران بیان داشت: متاسفانه تاکنون نه رئیس جمهور و نه دیگر مسئولان دولتی پاسخ مشخصی درباره عدم تخصیص درست یک میلیارد دلار به بخش درمانی کشور به مجلس نداده اند.
آنا / بازتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۵:۰۶   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت برخی موضوع دریافت واکسن آنفولانزا توسط مجلس را با قصد تخریب مجلس برجسته کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم افزایش آگاهی مردم نسبت به خطرات ابتلا به کرونا و راه های پیشگیری از آن گفت که دولت باید در اختیار خانواده های نیازمند ماسک و مواد ضدعفونی کننده به صورت رایگان قرار دهد.
سندیکای صاحبان صنایع داروی انسانی ایران در نامه ای به رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، تخصیص ارز 4200 تومانی به دارو را عامل ورشکستگی تولیدکنندگان داخلی کشور و کمبود داروهای تولید داخل دانست و خواستار حذف این ارز شد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۸:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
حسینعلی شهریاری در گفت وگو با میزان، دربارۀ رقمِ پرداخت یک میلیارد دلاری که از صندوق توسعه ملی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا اختصاص یافته است، گفت: در پی مذاکراتی که با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشتیم مطلع شدیم که حدود 27 درصد از این بودجه یک میلیاردی به این وزارتخانه پرداخت شده است. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در برنامه تهران 20 از رئیس جمهور خواست شفاف با مردم حرف بزند.
برنامه تهران20 امشب ساعت 20 میزبان دکتر حسینعلی شهریاری "رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی" و دکتر حسین کرمانپور "مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی" است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از عدم اجرای مصوبه های مجلس در حوزه بهداشت و درمان توسط دولت انتقاد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- حیدرعلی عابدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم از گسترش چهار برابری زیرساخت های حوزه بهداشت در دولت روحانی سخن گفت و اظهار داشت: برای سرمایه گذاری جدید، دولت باید به خلاء کمبود پرستار و بیمارستان های مختص بحران های مختلف توجه کند.
آنا / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت های علمی جهادی در نقاط مختلف کشور انجام گرفته است که استفاده از آن ها در رفع موانع و مشکلات کشور گره گشا خواهد بود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۸:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: 20 میلیون واکسن آنفولانزا؛ یعنی یک چهارم مردم ایران وارد کشور شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۷:۲۴   + ۱۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که باید زمینه دسترسی ساده مردم برای انجام تست کرونا فراهم شود، گفت: کاهش محسوس استفاده ماسک توسط مردم و یا کمتر رعایت کردن سایر پروتکل های بهداشتی بدان معناست که نتوانسته ایم به خوبی فرهنگ پیشگیری از ابتلا به کرونا را در جامعه ادامه دهیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۷:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح جهش تولید دانش بنیان در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۰:۲۷    
حسینعلی شهریاری, رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد قابل توجهی از معلمین و دانش آموزان دچار بیماری شدند و آمار مبتلایان به کرونا افزایش یافته است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس میگوید مشکلات معیشتی رزیدنت ها و میزان درآمد پایین دوره دستیاری را در کمیسیون متبوع خود مطرح کرده و از رئیس کمیسیون درخواست می کند تا این موضوع را جهت بررسی بیشتر در دستور کار قرار دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی: توزیع واکسن آنفلوانزا به استان ها بر اساس دستورالعمل بهداشتی کشور انجام می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
گزارش ها درباره دلیل تاخیر در واردات واکسن آنفلوآنزا نشان می دهد که بعد از تروریسم اقتصادی حالا ایران هدف تروریسم سلامت قرار گرفته و تحریم های آمریکا جلوی ورود واکسن آنفلوآنزا را گرفته است ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۵۳    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به موج سوم کرونا گفت: باید مجددا شعار در خانه بمانیم سرلوحه کار مردم قرار گیرد تا سلامت جامعه تهدید نشود.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۰۱    
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تلاش های کمیته داروی این کمیسیون در جهت پیگیری وضعیت حوزه دارو به نتیجه رسیده است از تامین ارز مورد نیاز واردکنندگان مواد اولیه تولید دارو توسط بانک مرکزی در مهرماه خبر داد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
زهرا شیخی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به نتایج بررسی نحوه هزینه کرد یک میلیاردیوروی تخصیصی به بخش سلامت برای مقابله با کرونا به این نکته اشاره می کند که در برخی حوزه ها این تخصیص ها که بین 30تا 50 درصد مبلغ یک میلیاردیورو را شامل می شود ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه هیچ عزم و اراده ای در مسئولان برای جلوگیری از ورود مسافران به استان مازنداران مشاهده نمی شود، گفت: این استان در ایام کرونا همیشه مملو از مسافر بوده و همیشه در وضعیت قرمز قرار داشته است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
جعفر قادری در گفت وگو با میزان، درباره نحوه هزینه کرد یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا از سوی دولت، گفت: یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی به دولت تخصیص داده شد تا این بودجه را صرف مقابله با کرونا کند. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۷:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رضا آریان پور؛ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به نزدیک شدن به فصل پاییز و آغاز روند وارونگی هوا (اینورژن) در شهر های بزرگ اظهار کرد: باید چاره اساسی برای آلودگی هوای شهر های بزرگ در فصول پاییز و زمستان اندیشیده شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی علت وقوع حادثه در کلینیک سینا مهر گفت که طبق گزارش ارائه شده 431 مورد مرکز درمانی ناایمن در سطح تهران وجود دارد و باید با اصلاح قوانین حوزه ایمنی ساختمان ها جلوی وقوع حوادثی مشابه کلینیک سینا مهر گرفته شود.
مجلس شورای اسلامی   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
نشست کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی یکشنبه (30 شهریورماه 99) با حضور محسن هاشمی رئیس شورای شهر و پیروز حناچی شهردار تهران برگزار شد.