سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۰۵:۰۹Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وزارت صنعت معدن و تجارت»

جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۸:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
طی این نشست محمد رضا موثقی نیا رئیس هیات عامل ایمیدرو و سید محمود رضا آقامیری رئیس دانشگاه شهید بهشتی به همراه معاونان و مدیران هر دو نهاد، مفاد تفاهمنامه همکاری وزارت صنعت معدن و تجارت با دانشگاه بهشتی در زمینه توسعه معادن و صنایع معدنی را به بحث و بررسی گذاشتند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۲:۱۶   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: با همکاری وزارت صنعت معدن و تجارت برای واگذاری سهام دولت در دو خودرو ساز بزرگ اقدام می کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
سی امین نمایشگاه فرش دستباف ایران، امروز و با حضور مقامات وزارت صنعت معدن و تجارت و روسای اتحادیه ها و انجمن های مرتبط در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آغاز بکار کرد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۲۱:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
با راهبری ایمیدرو و به مناسبت هفته دولت اعلام شد؛ در سال گذشته شرکت فولاد مبارکه با 170.1 میلیون دلار، بیشترین سهم در صرفه جویی ارزی را به خود اختصاص داد. صرفه جویی ارزی بیش از 1.7 میلیارد دلاری بزرگان معدن و صنایع معدنی ...
اقتصاد ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۵۸   + ۶۴ سایت دیگر  
سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: اجرای سیاست بومی سازی، سبب صرفه جویی ارزی بیش از 1.7 میلیارد دلاری در شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۰۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: 100 طرح تحول گرا برای حوزه معادن این استان مصوب شده است که از این طرحها توسط استانداری و وزارت صنعت معدن و تجارت حمایت های ویژه ای خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۰:۲۹    
همدان-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: 19 دستگاه اتوبوس با کارکرد کمتر از 5 سال ویژه اربعین حسینی (ع) از طریق سازمان راهداری و وزارت صنعت معدن و تجارت وارد شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۳۲    
مدیر توسعه بنگاه ها و کارآفرینی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: سهم صنایع کوچک از کل صنایع موجود کشور 92 درصد است و سهم اشتغالشان هم 45 درصد است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- نماینده ولی فقیه در استان سمنان خام فروشی را بلای تولید کشورمان دانست و خواستار توجه وزارت صنعت معدن و تجارت به این امر شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۰۰:۴۲    
علیمردان عظیمی، مدیرعامل ایران خودرو(سمت چپ تصویر)، در مراسمی شخصا از محصول وارداتی چینی این شرکت با نام دانگ فنگ شاین مکس رونمایی کرد. طبق آیین نامه واردات(که توسط وزارت صنعت معدن و تجارت تدوین و ابلاغ شده است)، خودروسازان کشور نیز می توانند اقدام به واردات کنند ...
مدار اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
لیلا محمدی اقدم معاون دفتر خدمات فنی مهندسی وزارت صنعت معدن و تجارت از امکان ارائه شکایت برخط از شرکتهای ارایه دهنده خدمات پس از فروش خبر داد.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مرتضی جعفرپوریان دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته علوم ارتباطات است و طی حدود سه دهه، سابقه فعالیت در مجموعه وزارتخانه های معادن و فلزات، صنایع و معادن (سابق) و وزارت صنعت معدن و تجارت را در کارنامه حرفه ای خود دارد. ...
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۰۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادتهران: با حکم منصور نکویی نیا مدیرعامل تیپیکو یکی از هلدینگ های تابع شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، علیرضا شه پرست به مدیرعاملی شرکت پخش هجرت منصوب و جانشین علی مقدسی راد شد. ...
فکر اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
عملکرد سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو)، به عنوان بال توسعه ای وزارت صنعت معدن و تجارت در بخش معدن و صنایع معدنی تنها مختص به راهبری در سرمایه گذاری در بخش فلزات اساسی محدود نشده که حوزه های زیرساختی و توسعه دانش را دربر می گیرد. این سازمان طی
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۳:۱۱   + ۲۶ سایت دیگر  
دنیای معدن: عملکرد سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو)، به عنوان بال توسعه ای وزارت صنعت معدن و تجارت در بخش معدن و صنایع معدنی تنها مختص به راهبری در سرمایه گذاری در بخش فلزات اساسی محدود نشده که حوزه های زیرساختی و توسعه دانش را دربر می گیرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۵:۲۲    
یک تولیدکننده مبلمان، با انتقاد از برخی مقررات و قوانین خلق الساعه، تصریح کرد: مشکلی که اواخر گریبان ما را گرفته این است که وزارت صنعت معدن و تجارت بدون نظرخواهی از کارشناسان و متولیان صنف خود تصمیماتی می گیرد که به ضرر تولیدکنندگان تمام می شود ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۰:۴۱    
یک تولیدکننده مبلمان، با انتقاد از برخی مقررات و قوانین خلق الساعه، تصریح کرد: مشکلی که اواخر گریبان ما را گرفته این است که وزارت صنعت معدن و تجارت بدون نظرخواهی از کارشناسان و متولیان صنف خود تصمیماتی می گیرد که به ضرر تولیدکنندگان تمام می شود ...
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۲۱:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای معدن: مدیر کل دفتر بهره برداری معادن وزارت صنعت معدن و تجارت از تعیین تکلیف محدوده های معدنی و معادنِ در اختیار وزارت صمت با هدف واگذاری تصدی گری دولت در واحدهای بلوکه شده به مردم خبر داد و گفت: وزارت صمت در تلاش است که اقتصاد معدن را مردم سازی کند.
به گزارش مس پرس، در دومین سفر ریس جمهور به استان آذربایجان شرقی طرح تولید کاتد در کارخانه هیپ لیچینگ مجتمع مس سونگون با حضور سید مهدی نیازی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور و با فرمان آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی و عصر امروز پنجشنبه 18 خرداد ماه افتتاح می شود. ...
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت معدن و تجارت بیان کرد: در طول سال حدود یک درصد از درخواست های اکتشافاتی می توانند مجوز بگیرند و حجم زیادی از تقاضاهای اکتشافات به علت عدم موافقت مجلس برگشت می خورد.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
عباس علی آبادی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت صنعت معدن و تجارت از سوی ابراهیم رییسی به مجلس معرفی شد. او سابقه مدیریتی در شرکت مپنا، منابع آب و نیروی ایران (آب نیرو) و... را داشته و مدتی نیز معاون وزیر نیرو در دولت احمدی نژاد بوده است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۱:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت درباره نامه ای که اخیرا شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع برق ایران (توانیر) با موضوع مدیریت بار صنایع انرژی بر، سیمان و فولاد در شرکت های توزیع منتشر کرده گفت: وزارت صمت نه تنها از این نامه خبر ندارد بلکه هیچ دخل و تصرفی هم در تدوین آن نداشته ...
برترین خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۰:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
ادعلی کهنسال مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران طی حکمی از سوی سید مهدی نیازی سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان مدیرکل صمت مازندران منصوب شد.
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۹:۴۷   + ۳۴ سایت دیگر  
نایب رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران، در رابطه با الزام ثبت معاملات انواع طلا در سامانه جامع تجارت، ضمن اشاره به اینکه این الزام به نوعی ایجاد یک شبکه کامل آماری از طلا و انواع معاملات و دادوستدها در کشور است گفت: با توجه به این امر آمار شفاف ارائه خواهد داد.
می متالز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۱:۳۷    
می متالز - نشست فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور امام جماعت بانک صنعت و معدن، دکتر بیرانوند فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت صنعت معدن و تجارت برگزار شد.
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۸:۰۱   + ۳۲ سایت دیگر  
طبق اعلام درگاه ملی مجوزهای کشور، به دلیل مشکلات فنی صدور کارت بازرگانی و صدور مجوز واحدهای صنعتی از تاریخ 13 اردیبهشت، از دسترس خارج شد.
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۲۳:۰۳    
تشکیل میز های داخلی سازی قطعات خودرو که در دوران وزارت صنعت معدن و تجارت دولت دوازدهم شکل گرفت، مدت هاست به کما رفته و دیگر خبری از برگزاری آنها نیست.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، در این نامه آمده است: حوزه های تحت پوشش وزارت صنعت معدن و تجارت بسیار وسیع بوده و به فردی خبره آشنا به مسائل صنعت، معدن و تجارت و با تجربه نیاز است که در این رابطه فاطمی امین کارنامه و سابقه درخشانی داشته و ادامه فعالیت ایشان را در وزارت صنعت معدن و تجارت مورد درخواست ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۲۱:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
گرگان- معاون صنایع عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت کشور گفت: از ابتدای امسال تخصیص مواد اولیه بر مبنای خود اظهاری واحدهای تولیدی در سامانه جامع تجارت در تولید انجام می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر خدمات کسب و کار وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: در گذشته فناوری در پارک های علم و فناوری بود، ولی امروزه این فناوری و پارک ها در صنعت شکل می گیرد.
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۰:۱۸   + ۷۳ سایت دیگر  
عزم جدی دولت سیزدهم برای تقویب کارآمدی و حل چالش ها به ویژه در حوزه مهار تورم و رشد تولید، انتظار برای تغییر وزیر صمت را به دلیل بروز برخی ناکارآمدی ها به ویژه در حوزه خودرو بیش از پیش ایجاد کرده است.
برترین ها / نواندیش   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۲۰:۰۳   + ۳۷ سایت دیگر  
وزارت صنعت، معدن و تجارت ادعای نسبت فامیلی همسر وزیر صمت با رییس جمهور را تکذیب کرد.سی
توسط مهندس محتشمی پور معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت معدن و تجارت ابلاغ گردید
خودرو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۰:۴۳   + ۳۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کرد افرادی که در بازه 20 تا 23 اسفند حساب وکالتی باز کرده اند اما بانک هنوز اسامی آن ها را به وزارت صنعت اعلام نکرده است از 16 تا 18 فروردین فرصت دارند در سامانه فروش خودرو ثبت نام کنند. ...
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه این وزارتخانه در سال جدید ایجاد دو شهرک جدید دانش بنیان در کشور است که یکی از آنها شهرک سیلیکون بوده که قرار است در خراسان رضوی ایجاد شود.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۲:۱۷   + ۶۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت صنعت معدن و تجارت (صمت) ضمن اشاره به اینکه سعی و تصمیم بر این است اولین عرضه خودروهای وارداتی در روزهای باقی مانده از سال 1401 انجام شود، اعلام کرد که احتمالا اولین عرضه روز شنبه هفته آتی خواهد بود.
سلام نو / فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۴۴   + ۲۳ سایت دیگر  
روز گذشته معاون وزیر صمت در مورد افزایش قیمت خودرو در سال آینده گفت: متوسط افزایش قیمت ها در سال آینده حدود 30 تا 70 درصد خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۹:۱۵   + ۷۱ سایت دیگر  
وزارت صنعت معدن و تجارت درباره افزایش 30 تا 70 درصدی قیمت خودرو اعلام کرد، شورای رقابت مسئول تعیین قیمت خودرو است.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۲۱   + ۸۵ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت در مورد افزایش قیمت خودرو در سال آینده گفت: متوسط افزایش قیمت ها در سال آینده حدود 30 تا 70 درصد خواهد بود.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۱:۲۱    
به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت معدن و تجارت خراسان شمالی،در راستای توجهات ویژه دولت سیزدهم به حوزه علم و فناوری ، همایش بنگاه، فناوری و رشد اقتصادی از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور و 2وزیر صنعت معدن و تجارت و علوم تحقیقات و فناوری در تهران برگزار شد.
توافق نامه همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و وزارت صنعت معدن و تجارت به امضا رسید تا فناوری های گلوگاهی صنعت توسط دانش بنیان ها، با تکمیل زنجیره ارزش تامین شود.
توافق نامه همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و وزارت صنعت معدن و تجارت به امضا رسید تا فناوری های گلوگاهی صنعت توسط دانش بنیان ها، با تکمیل زنجیره ارزش تامین شود.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - براساس ماده 14 قانون معادن دارنده پروانه بهره برداری، باید درصدی از بهای ماده معدنی سر معدن مندرج در پروانه را به نرخ روز، به عنوان حقوق دولتی، سالانه به وزارت صنعت معدن و تجارت پرداخت نماید. وزارت مزبور می تواند در صورت لزوم معادل بهای آن، ماده معدنی از بهره بردار اخذ کند .
تابا خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۰:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش تابا در جلسه علنی نوبت سوم امروز (شنبه) دو بندالحاقی 2 و 3 تبصره 7 در بخش هزینه ای لایحه بودجه 1402 تصویب شد. بند الحاقی 2- نحوه تعیین میانگین وزنی قیمت فروش داخلی و صادراتی شمس فولاد خوزستان بر اساس دستورالعملی که ظرف یکماه از ابلاغ این قانون توسط وزارت صنعت معدن و تجارت ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۲۵   + ۲۲ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس، وزارت صنعت معدن و تجارت را مکلف به استفاده از ابزارهای نظارتی اعم از نقشه برداری، استفاده از پهپاد (پرنده هدایت پذیر از دور) تصاویر ماهواره ای، باسکول(قپان)های هوشمند، سامانه های الکترونیکی نظارت دقیق بر میزان استخراج معادن کشور را فراهم و از معادن بازدیدهای دوره ای کردند.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، مهدی ضیغمی امروز چهارشنبه در نشست خبری با اعلام اینکه این تعداد ثبت نام انجام شده به معنای ثبت نام واقعی نیست، گفت: معرفی افراد پس از پایان فرآیند ثبت نام و انجام بررسی های لازم اعلام می شود. ...
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۵۰   + ۴۶ سایت دیگر  
امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت معدن و تجارت، از عرضه 500 هزار خودروی داخلی در طرح فروش خودرو بدون قرعه کشی خبر داد.
اقتصاد آنلاین / عصر خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۲۱   + ۳۸ سایت دیگر  
مدیر طرح واردات خودرو وزارت صنعت معدن و تجارت از انجام 51 هزار ثبت نام برای خرید خودروهای وارداتی تا شب گذشته خبر داد و گفت: ثبت نام تا ساعت 18 فردا ادامه دارد و فعلا تمدید نمی شود.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۹:۵۶   + ۸۲ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، عبدالله توکلی لاهیجانی با اشاره به پیش فروش خودرو های داخلی از روز چهارشنبه هفته جاری اظهار داشت: در این طرح خودروسازان سایپا، ایران خودرو و همچنین خودروسازان بخش خصوصی محصولات خود را ارائه می کنند. ...