پنجشنبه ۰۳ مهرساعت ۱۸:۳۲Sep 2020 24

جدیدترین‌های «آلودگی هوا»

 
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس سخنگوی شورای اسلامی شهر زرقان گفت: آلودگی هوا کافی نبود، اکنون شهروندان زرقان، با آب شور هم باید روزگار بگذرانند.
اسپوتینگ روسیه   ۳ ساعت پیش    
یک تیم بین المللی از دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که 30.8 میلیون نفر فقط از سال 2000 تا 2016 بر اثر آلودگی هوا در چین جان خود را از دست داده اند.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۲:۳۳    
سید آرش حسینی میلانی، رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با بیان اینکه برای مقابله با آلودگی هوا باید به سراغ اگزوزها رفت، تاکید کرد:
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای اصفهان با شاخص 104، زابل 142 و اهواز 148 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان از تداوم پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده ها در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلانشهر اصفهان خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با بیان اینکه برای مقابله با آلودگی هوا باید به سراغ اگزوزها رفت، تاکید کرد: انجام معاینه فنی سخت گیرانه تر و اعمال کنترل دقیق سازمان حفاظت محیط زیست بر صنعت خودروسازی ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۵۲   + ۲۱ سایت دیگر  
شفقنا- مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: مترو هیچ کمک دولتی پس از شیوع کرونا دریافت نکرده است. فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران درباره برنامه های شرکت بهره برداری مترو همزمان با شروع فصل پاییز ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
خراسان نوشت: همیشه متهم اصلی آلودگی هوا کارخانجات و خودروها معرفی شده اند، این در حالی است که هواپیماها هم نقش به سزایی در آلودگی هوا دارند. همین اتفاق باعث شده تا شرکت هوایی ایرباس به فکر تولید هواپیما با سوخت هیدروژنی بیفتد.
اقتصاد آنلاین / نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۰:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که با توجه به موج سوم شیوع کرونا احتمال تغییر ساعات اجرای طرح ترافیک وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۰:۳۱    
جمعی از کارمندان و شهروندان بیرجندی در روز جهانی بدون خودرو، با دوچرخه سواری سهمی در کاهش آلودگی هوا و مصرف سوخت ایفا کردند.
احتمال تغییر ساعات طرح ترافیک با توجه به موج سوم شیوع کرونا وجود دارد. سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه مراسم دیدار سفرا با شهردار تهران به مناسبت روز جهانی بدون خودرو ...
برنامه تهران 20 امشب ( اول مهرماه) به مناسبت روز جهانی بدون خودرو به موضوع هوای تهران و آلودگی هوا می پردازد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۰۰    
تهران - ایرنا - رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای زابل با شاخص 188 ناسالم برای همه گروه ها، مشهد 102 و کرج 108 ناسالم برای گروه های حساس است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۵۴   + ۵۳ سایت دیگر  
مدیر واحدساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیکی شهرداری تهران گفت: ساعات اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا در پاییز مشابه تابستان و از ساعت 8:30 تا 16 است.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۱:۳۳    
خبرگزاری مهر| گروه جامعه| نیمه نخست سال 99 در حالی پایان می یابد که با شیوع بیماری کرونا، با لغو طرح های ترافیک و کاهش آلودگی هوا تردد خودروها و موتورسیکلت ها نسبت به گذشته به شکل قابل توجهی در شهر افزایش یافت.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۳:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، غلامحسین محمدی، سخنگوی شهرداری تهران در توییتر نوشت: فردا در روز جهانی بدون خودرو، با کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی، موجب افزایش سلامتی، صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش آلودگی هوا شویم. ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
گروهی از مبتکران اهل براتیسلاوا؛ پایتخت اسلواکی درنظر دارند طی پروژه ای بلندپروازانه، تعداد 10 هزار اصله درخت جدید در سراسر شهر بکارند تا از این طریق نه تنها زندگی جانواران و گیاهان را حفظ کنند، بلکه پایداری آب وهوایی شهر را نیز ارتقا دهند. ...
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۷:۴۰    
ساخت شهر جنگلی یکی از مدرن ترین راهکارهای مبارزه با آلودگی هوا است و با توجه به روند گرم شدن کره زمین، در آینده ای نزدیک در دیگر شهرهای بزرگ جهان نیز اجرا خواهد شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۴:۳۲    
شهردار کرج در خصوص اهمیت زیرگذر میدان جمهوری گفت: بررسی های کارشناسی نشان داده که وجود زیرگذر میدان جمهوری بخش قابل توجهی از آلودگی هوا را کاهش خواهد داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۴:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
شهید زاده گفت: سایش تایر خودرو ها با سطح معابر و لنت ترمز، منابع مهم انتشار ذرات معلق و آلودگی هوا هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۴:۰۲    
تهران - ایرنا - رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای رشت با شاخص 191، ناسالم برای همه گروه ها، اهواز 101، زابل 106، بوشهر 108 و مشهد 110 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با روز جهانی بدون خودرو و هفته دفاع مقدس شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با انتشار پیامی از کلیه شهروندان خواسته است با استفاده کمتر از خودروهای شخصی، معاینه فنی به موقع وسیله نقلیه و حذف ترددهای غیر ضروری بیشتر هوای جانبازان شیمیایی را که نسبت به آلودگی هوا حساس هستند را داشته باشیم.
اقتصاد آنلاین / نسیم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه لایحه بسته محرک اقتصادی در شهرداری با هدف افزایش ساخت و ساز در پایتخت فعلا کارایی خود را از دست داده است، گفت:طرح ترافیک در موج های جدید کرونا لغو نمی شود.
آنا / جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۳۳   + ۳۶ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بخشش هزینه مصرف برق، برای افراد کم مصرف در دستور کار قرار گیرد، گفت: ما باید از کسانی که 23 برابر از دیگران نیز انرژی مصرف می کنند، هزینه بیشتری دریافت کنیم.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پلیس راهور استان اصفهان با اشاره به تشدید برخورد با وسایل نقلیه فاقد برگه معاینه فنی، گفت: وسایل نقلیه گازوئیلی بیشتر از خودروهای بنزین سوز آلودگی هوا ایجاد می کنند از این رو ساماندهی کمربندی اصفهان برای کاهش تردد خودروهای سنگین در شهر ضروری است.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام اینکه در حال حاضر بیش از 100 هزار دستگاه خودروی فرسوده سواری در تهران با سن بیش از 18 سال در حال تردد هستند ...
ایران خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
رستگاری با اشاره به اینکه آلاینده ازن مسئول تمام روزهای نامطلوب هوای تهران در نیمه نخست سال بوده است گفت: اما این مساله به معنی افزایش غلظت آلاینده ازن نیست، بلکه استانداردها تغییر کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۶:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه 18 دستگاه متولی مقابله با آلودگی هوا هستند، گفت: در سال جاری به دلیل همزمانی آلودگی هوا و شیوع بیماری کرونا، صدمات بیشتری از ناحیه وارونگی هوا به شهروندان وارد خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۶:۵۵    
رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای کرج، شهرکرد و کرج در 24 ساعت گذشته در شرایط "ناسالم" برای گروه های حساس قرار گرفته است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- سال هاست که معضل آلودگی هوا در تهران مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده و متولیان نیز راهکاری برای مهار آن ندارند. راه حل آلودگی ها تاکنون به تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و حتی ادارات نیز کشیده شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۱۶    
تهران - ایرنا - رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای شهرکرد با شاخص 102، اصفهان 107 و کرج 107 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، تردد 100 هزار سواری فرسوده در سطح شهر را منبع بزرگ آلودگی هوای تهران دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
پاییز و زمستان سخت کرونایی در راه است و بر اساس گزارش های سازمان بهداشت جهانی، ذرات معلق ناشی از آلاینده ها هم می تواند ویروس کرونا را با خود حمل کند ولی با این وجود هنوز خبری از جلسه ویژه کمیته اضطرار آلودگی هوا نیست.
مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: خودروهای سواری سالانه 579 هزار تُن آلودگی وارد ریه تهرانی ها می کنند.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۵۵    
با نزدیک شدن به نیمه دوم سال 99 که به طور معمول با افزایش آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور همراه است، شاهد پر رنگ شدن مجدد بحث معاینه فنی خودروها هستیم. در این نوشتار با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر اخبار پیرامون معاینه فنی خودروها در سال 99: ...
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان حمیدرضا خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان اصفهان امروز در یک نشست خبری از افزایش پتانسیل آلودگی هوا در کلان شهر اصفهان و مناطق صنعتی این شهر در پاییز امسال خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر عامل ستادمعاینه فنی خودروهای شهر تهران در خصوص توقف فاز سوم طرح کاهش، توقف تست کنار جاده ای و اقدامات این ستاد برای مقابله با آلودگی هوا توضیحاتی داد.
خودرو بانک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۴    
تحقیقات نشان می دهد که دود اگزوز حاصل از وسایل تقلیه ی دیزلی و بنزینی، تنها دلیل آلوگی هوا نیستند. گرد و غبار حاصل از ترمز می تواند به اندازه انتشار گازهای ناشی از احتراق موتورهای دیزلی مضر باشد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
انصاری با اشاره به اینکه ایراد شکلی و مغایرت با قوانین بالادستی شهرداری تشکیل صندوق محیط زیست را تعویق انداخته است، گفت: محوریت صندوق محیط زیست شهرداری توسعه حمل و نقل عمومی و آلودگی هواست.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۸:۰۷    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به تمهیداتی برای پیشگیری از افزایش آلودگی هوا در پاییز، گفت: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به زودی شیوه نامه بهداشتی کرونا در شرایط آلودگی هوا را تدوین و اعلام می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۶:۱۵   + ۲۴ سایت دیگر  
یک کارشناس آلودگی هوا با اشاره به اینکه کاهش زمان اجرای طرح ترافیک به دلیل شیوع ویروس کرونا ممکن است باعث شود آلودگی هوا در پاییز سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کند ...
خودرو تک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
شرکت خودروساز آلمانی دایملر، مالک برند مرسدس بنز، پس از ادعای دولت آمریکا مبنی بر اینکه این شرکت خودروهای دیزلی خود را طوری طراحی کرده تا با تقلب آزمایش های آلودگی هوا را پشت سر بگذارند، با پرداخت 1.5 میلیارد دلار به عنوان جریمه موافقت کرده است. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۴:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: غبار صبحگاهی و افزایش دما از روز شنبه تا اواسط هفته پدیده غالب جوی مناطق مرکزی و به ویژه کلانشهر اصفهان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۵:۳۱    
برای کاهش آلودگی هوا در اصفهان، 100 دستگاه اتوبوس پاک وارد چرخه حمل و نقل عمومی می شود.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
سلامت نیوز :با شیوع ویروس کرونا، تعطیل شدن بسیاری از مشاغل و ماندن مردم در خانه، باعث کاهش آلودگی هوا در سراسر جهان شده است. اما از آنجا که مردم وقت بیشتری را در خانه سپری می کنند، تمیز بودن هوای داخل منزل نیز اهمیت زیادی پیدا می کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۸    
استان اصفهان امسال فقط 4 روز هوای پاک داشته است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
دو ایستگاه پایش آلودگی هوا در شهرستان رفسنجان نصب می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۵:۱۷    
رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست، وضعیت شاخص آلایندگی هوای شهرهای کشور طی 24 ساعت گذشته را تشریح کرد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۵:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
برای حفظ تناسب اندام باید بدانید کمبود خواب باعث افزایش میزان هورمون اشتها شده و میزان هورمون سیری یا همان لپتین (leptin) را کاهش می دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای اهواز با شاخص 152 در شرایط ناسالم برای تمام گروه ها قرار دارد.