یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۰۴:۴۳May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دفتر نشر فرهنگ اسلامی»

شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون غرفه موسسه دفتر نشرفرهنگ اسلامی با اشاره به عرضه 700 عنوان توسط این انتشارات در سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران گفت: کتاب فاخر صحیفه باقریه و صادقیه ، برای اولین بار به صورت فارسی و موضوع بندی شده در نمایشگاه کتاب عرضه شده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شرح دیوان امام حسن بن علی(ع) با ترجمه حبیب راثی تهرانی در آستانه برگزاری سی و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۷:۰۴    
کتاب "خلاصه کتاب علی از زبان علی یا زندگانی امیرالمومنین" نوشته سید جعفر شهیدی توسط انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی در 74 صفحه منتشر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۰:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
کتاب کرشمه ماه درباره سبک زندگی و سیره عملی آیت الله بهجت از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی روانه بازار کتاب شد.
فراخوان هشتمین جشنواره داستان کوتاه خاتم با محوریت سیره پیامبر اکرم(ص) با همکاری کانون پرورش فکری و دفتر نشر فرهنگ اسلامی تا چهارم اردیبهشت 1402، تمدید شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۲:۰۵    
قله ها به آسمان ها نزدیک ترند نام مجموعه ای است که در شناخت ناموران اندیشه و عمل، از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی نشر می یابد. دومین دفتر از این مجموعه، به بازخوانی روایت هایی کوتاه از حیات حضرت امام خمینی، رهبر کبیر انقلاب اسلامی اختصاص دارد
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
کتاب آن مرد بی نهایت به قلم محمدعلی عباسی اقدم از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی روانه بازار کتاب شد. آن مرد بی نهایت دومین دفتر از مجموعه قله ها به آسمان نزدیکترند است که به سبک زندگی و سیره علمی و عملی بنیانگذار انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) می پردازد.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۵:۴۷    
کتاب صحیفه باقریه و صادقیه اثر آیت الله سیدمحمدباقر موحدابطحی با ترجمه فارسی علیرضا برازش توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
چاپ چهارم کتاب محض اطلاع؛ تحلیل محتوای جلد هفتم یادداشت های علم نوشته غلامعلی حداد عادل توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر و راهی بازار نشر شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۳:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
فراخوان هشتمین جشنواره داستان کوتاه خاتم با محوریت سیره پیامبر اکرم(ص) با همکاری کانون پرورش فکری و دفتر نشر فرهنگ اسلامی تمدید شد.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
حاصل دوسال ترجمه برازش به عنوان اولین سخنران به ایراد سخن پرداخت و بیان کرد: شغل نویسندگی و سروکار داشتن با احادیث لیاقتی بود که خداوند به من عطا کرد و همان طور که امام حسین در دعای عرفه می فرماید ...
فراخوان هشتمین جشنواره داستان کوتاه خاتم با محوریت سیره پیامبر اکرم صلی الله با همکاری کانون پرورش فکری و دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۳:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
در آستانه گرامی داشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر، کتاب آن مرد بی نهایت از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
کتاب علم و دین نوشته علامه محمدتقی جعفری توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر و راهی بازار نشر شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
کتاب صحیفه باقریه و صادقیه اثر آیت الله سیدمحمدباقر موحد ابطحی با ترجمه فارسی علیرضا برازش توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۰۸:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
کتاب فلسفه دین اثر علامه محمدتقی جعفری توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر و راهی بازار نشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۰۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
کتاب علامه محمدتقی جعفری؛ سرگذشت و ایام، آرا و اندیشه ها با گردآوری و تدوین و تنظیم علی جعفری توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر و راهی بازار نشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۰:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
کتاب اقیانوس آرام؛ چند روایت کوتاه از سبک زندگی علامه سید محمدحسین طباطبایی نوشته محمدعلی عباسی اقدام توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر و راهی بازار نشر شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۰۱:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
کتاب علامه محمدتقی جعفری، سرگذشت و ایام، آرا و اندیشه ها با گردآوری، تدوین و تنظیم علی جعفری توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۵:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
علامه طباطبایی، اقیانوس است ابتدای این نشست، محمدعلی عباسی اقدم گفت: این کتاب در هشت فصل ویژگی های علامه طباطبایی را به تصویر کشیده، اما دو ویژگی او یعنی برخورداری از گوش شنوا و عشق به همسر برای من اهمیت ویژه ای داشت ...
جام جم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مسلمانی، محور شخصیت علمیو اجتماعی علامه جعفری مهندس سیدمجتبی حسینی از شاگردان علامه جعفری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این عالم دینی، بیان کرد: علامه محمدتقی جعفری قبل از تمام ویژگی ها و خصوصیات فردی، علمی و اجتماعی، یک مسلمان بود و بقیه وجوه شخصیتی ایشان حول این محور اساسی شکل گرفت ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
کتاب اقیانوس آرام؛ چند روایت کوتاه از سبک زندگی علامه سیدمحمدحسین طباطبایی از سری کتاب های مجموعه قله ها به آسمان نزدیک ترند به قلم محمدعلی عباسی اقدم توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
کتاب نوجوانانه کفش هایی با پاپیون قرمز و دو داستان دیگر به قلم جمعی از نویسندگان از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.
رسا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۰۸:۳۷    
پیامبران و اعجاز قرآن از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده است.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۱۱:۰۱    
به گزارش قفسه کتاب، حجت الاسلام سیدحسین رسولی محلاتی در این نشست گفت: آقای کتابچی از انتشارات علمیه اسلامیه از جمله ناشران صاحب نامی بود که مسئولیت اولیه انتشار آثار زنده یاد رسولی محلاتی را برعهده داشت و زنده یاد رسولی محلاتی از دهه50 با این انتشارات کار خود را آغاز کرد ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۲۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
کتاب پیامبر رحمت نوشته دنیا احمدبابوری، معصومه علیزاده صدقیانی و سپیده شیخلو و تصویرگری سمانه شریفی توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده است.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
اگر بهترین و جامع ترین قانون به دست افراد ناشایست، منفعت طلب و خودخواه سپرده شود، برای جامعه انسانی عدالت به ارمغان نخواهد آورد، زیرا این انسان خودخواه و قدرت طلب، قانون را مصادره و در مسیر اغراض و اهداف خویش توجیه می کند یا در شرایطی قانون را زیر پا می گذارد. ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
کتاب مردی از بهشت نوشته محمد بکایی و تصویرگری حسین یوزباشی توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۰۹:۳۷    
یکی از کتاب های برگزیده جشنواره خاتم، اثری با عنوان رد نامنظمی روی برف ها است که از 11 داستان کوتاه درباره پیامبر اکرم(ص) تشکیل و از سوی انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی چاپ و منتشر شده است.
دین آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
کتاب داستان ها و درس هایی از زندگی پیامبر اسلام(ص) تدوین مرتضی نظری از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی روانه بازار نشر شده است.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۰۸:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
پیام پیامبر و داستان ها و درس هایی از زندگی پیامبر اسلام(ص) نام 2 کتابی است که با موضوع خاتم الانبیاء(ص) منتشر شده اند. به گزارش ایسنا، ویراست جدید کتاب پیام پیامبر نوشته ی سیدمحمدتقی حکیم در 140 صفحه با شمارگان هزار نسخه و با قیمت 22هزار تومان توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۰۹:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
کتاب چهارده ترکیب بند آئینی سروده نغمه مستشار نظامی با مقدمه غلامعلی حداد عادل توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
14 ترکیب بند آئینی جدیدترین اثر نغمه مستشار نظامی شاعر کشورمان است که به همت انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی با قیمت 90 هزار تومان روانه بازار نشر شده است.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۲:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
کتاب در طلب عیش مدام؛ بازاندیشی و تحلیل درس های عاشورا برای روزگار ما نوشته محسن اسماعیلی سال 1401 توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر و رونمایی شد.
"زمزمه هایی که زنده اند" عنوان کتابی است که توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی به چاپ رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ - ۱۵:۱۵    
عضو هیئت مدیره دفتر نشر فرهنگ اسلامی گفت: کتاب چهارده ترکیب بند آیینی سروده خانم مستشار نظامی مرجع و منبع مناسبی برای مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۰    
دفتر نشر فرهنگ اسلامی کتاب شب آفتابی اثر محسن نعماء که داستانی مصور از حضور حر بن یزید ریاحی در صحرای کربلا است را منتشر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۰۷:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
کتاب شب آفتابی نوشته محسن نعماء شامل داستانی مصور حضور حر بن یزید ریاحی در ماجرای کربلا توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر و راهی بازار نشر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۱۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
محتشم نامه به کوشش و تحقیق مهدی امین فروغی از سوی نشر دفتر نشر فرهنگ اسلامی روانه بازار شده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۲:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
کتاب همپای کودک که به تازگی از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده است کتابی روان شناسانه درباره تربیت اسلامی کودکان است و کمک به سزایی به والدین در تربیت کودکانشان می کند.
کارگاه داستان نویسی با موضوع پیامبر رحمت با تدریس نویسندگان مطرح کشور، به همت دفتر نشر فرهنگ اسلامی و نهاد کتابخانه های عمومی کشور، برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۰۸:۴۳    
کتاب حاضر زندگینامه آیت الله سید محمدتقی حکیم به قلم خود اوست که اخیرا از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی در 265 صفحه تجدید چاپ شده است.
به همت مرکز آفرینش های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان خراسان رضوی و دفتر نشر فرهنگ اسلامی کارگاه داستان نویسی با حضور مصطفی رحماندوست برگزار شد.
هرمزبان   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
زندگی و آثار امام جعفرصادق(ع)؛ پیشوای ششم شیعیان جهان، اهمیت زیادی در تحلیل و تبیین اسلام و مذهب شیعه دارد و از این رو در سالروز شهادت ایشان به معرفی مختصری از چند کتاب ارزشمند درباره ایشان در قالب های مختلف پرداخته ایم. پیشوای صادق ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
علی اکبر اشعری، رییس هیات مدیره دفتر نشر فرهنگ اسلامی گفت: اگر دولت بتواند سیاستی را که در راستای تامین نیازهای جسمی مردم اتخاذ کرده و یارانه هایی را که به سمت مصرف کننده واقعی و نیازمند برده است، در مورد نیازهای معنوی هم اتخاذ کند قدم بزرگی در راستای توسعه فرهنگی کشور برداشته است.
محسن چینی فروشان، مدیرعامل انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی در بازدید از غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اظهار داشت: افزایش تعداد کتابخانه های عمومی، تجهیز کتابخانه ها به کتاب های روزآمد، ایجاد بخش های مستقل کودک در کتابخانه ها و آموزش نیروی انسانی ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۱:۵۰    
جشن امضای آثار کلرژوبرت نویسنده فرانسوی کتاب های کودک و نوجوان در سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روز 27 اردیبهشت 1401، در غرفه دفتر نشر فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۰:۴۵    
باقری گفت: تولید کتاب کاغذی، صوتی و اپلیکیشن از برنامه های جدید دفتر نشر فرهنگ اسلامی در سال 1401 است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
دفتر نشر فرهنگ اسلامی در طول فعالیت بیش از 50 ساله خود به عنوان مرجع کتب شیعی فعالیت داشته و امسال با 430 عنوان کتاب در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران حضور خواهد یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۰۷:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
چهارده قطعه شعر، مجموعه سروده های آئینی نغمه مستشارنظامی در قالبِ شعری ترکیب بند به زودی در یک کتاب و از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر می شود.